Niet hele buurt tegen De Groene PZC PZC Goes steekt extra geld in welzijn Even knippen, dan is het zo weg Raad Goes stemt in met beleid duurzaam bouwen Sinterklaas te gast in veel plaatsen 11 Groep Goesenaren vindt bouwproject juist aanwinst voor buurt Lesje modern betalen voor ouderen Tweede gezinsvervangend tehuis Verkrachting was verzinsel Visquota op peil houden in 2003 Union Beaver klaar om uit te varen agenda 0800 - 0231 231 (GRATIS) vrijdag 22 november 2002 GOES - Sinterklaas heeft mor gen een druk programma. Hij is te gast in Sint-Maartensdijk, Kamperland, Geersdijk, Wis- senkerke, Goes, Lewedorp en 's-Heer Arendskerke. Om 14.45 uur vertrekt muziek vereniging Euterpe vanaf de Radda Barnenstraat m Sint- Maartensdijk om de sint en zijn pieten een muzikaal onthaal te geven. Na een lange tocht zal burgemeester W. Nuis de sint omstreeks 15.30 ontvangen op de Markt. Daarna gaat de stoet door naar Haestinge. De jong ste kinderen kunnen hier met sinterklaas op de foto. Voor de oudere kinderen is er vanaf 16.15 uur de Magico-kinder- show. In Kamperland komt de goed heiligman om 14.00 uur aan in de landbouwhaven. In het Casembroothuis is er vervol gens een kindermiddag voor de kinderen tot en met groep 3. Voor kinderen van groep 4 tot en met 8 is er van 15.30 tot 17.00 uur disco in De Sik. In Geersdi j k wordt de sint mor gan om 13.00 ontvangen in het Drenthehuis. Om 14.00 uur brengt hij een bezoek aan Wis- senkerke in zaal Onder de To ren. In Goes stapt sinterklaas om 13.00 uur aan wal bij de A. Joa- chimikade. Onder begeleiding van pietenorkest Olé gaat hij per open auto naar het stad huis, waar burgemeester D. van der Zaag hem welkom heet. Na de ontvangst volgt een rondrit door de binnenstad. De sint wordt morgen om 13.45 uur verwacht op het kerkplein in Lewedorp. De fanfare zal hem begeleiden tijdens zijn rondrit door het dorp. Om 14.15 uur begint het sinter klaasfeest in het verenigings gebouw. In 's-Heer Arendskerke arri- veex-t sinterklaas om 14.00 uur bij Poelwijck. Op zijn paard en onder begeleiding van brass band Excelsior komt sint om ongeveer 15.00 uur aan bij het Arendhuis. Hier is hij tot 16.00 uur. door Rolf Bosboom GOES - Een groep omwonen den van de veelbesproken loca tie-De Groene in Goes neemt af stand van de protestgroep die zich tegen de bouwplannen heeft gekeerd. De bewoners vin den dat het project juist een aanwinst voor de buurt is en dat de protestgroep al te zeer probeert haar zin door te drij- Het huidige garagebedrijf aan de Anjelierstraat vertrekt op korte termijn naar bedrijven terrein De Poel II. De bedoeling is om op de locatie woningbouw te realiseren. De buurt is de af gelopen jaren diverse malen be trokken bij de planvorming. Naar aanleiding van de reacties is het plan, dat nu 13 woningen en 24 appartementen omvat, op diverse punten aangepast. De Protestgroep Locatie-De Groene blijft zich echter verzet ten tegen het project. Het onge noegen richt zich nu vooral op hoogte van de appartementen die op de kop van de Oostsingel zijn voorzien. Volgens het plan komen daar maximaal vier I bouwlagen en een kap. De pro testgroep - en met haar ook veel raadsleden - vindt dat te hoog. J Het zou in elk geval één laag j minder moeten worden. Tegengeluid Enkele omwonenden storen zich aan de suggestie dat de buuit vrijwel unaniem tegen het plan zou zijn. Negen adressen j laten daarom gezamenlijk een GOES - Ouderen die in verzorgingshuizen wonen kunnen naar een voor lichtingsbijeenkomst over modern betalings verkeer. Die bij eenkomst is in Goes bij de Rabojaank aan de Livingstonewbg op don derdag 28'ndvember. De voorlichting wordt gege ven door de Landelijke Organisatie Cliëntenra den en de Rabobank, die dat samen doen in vier plaatsen in Nederland. Chippen, pinnen en elec- tronisch bankieren zijn voor veel ouderen nog mystei'ieuze zaken, vol gens de LOC. De Rabobank hoopt met de serie vooi-lichtingen het gebruik van moderne betalingsmogelijkheden te stimuleren. De bijeenkomst duurt van 9.30 tot 12.00 uur. REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl tegengeluid horen. „Wij vinden dat het plan de buurt juist ver fraait", zegt T. Verhulst, een van hen. „Het is een prachtig mooi plan en er is best goed geluisterd naar onze verlangens en opmer kingen." Zo krijgen de bewoners van de Oostsingel de gewenste achter ontsluiting en is de 'hoogbouw' verplaatst naar de kop van de singel. „We gaan er alleen maar op vooruit", aldus G.Kruit- bosch. Verhulst wijst erop dat de buurt nu aankijkt tegen een 'on ooglijke garage'. Wat ervoor in de plaats komt past volgens hem uitstekend in het centrum van een stad. „Het heeft stadse allu re en van hoogbouw kun je niet eens spreken. De huizen in Ou verture zijn bijna net zo hoog. Stoppen De groep stelt geen ruzie te wil len zoeken met de protestgroep. „Maar wij willen er niet mee over één kam worden gescho ren. Zij hebben dingen bereikt, maar dan moet je op een gege ven moment ook weten te stop pen", zegt Verhulst, die zelf ook bezwaar had aangetekend te gen het plan maar dat inmiddels heeft ingetrokken. „Nu lijkt het erop dat de groep het plan hoe dan ook wil tegenhouden. Het begint op een hetze te lijken." De protestgroep heeft steeds ge zegd namens 'bijna de gehele buurt' te spreken. Zij wijst daarbij op de 82 bezwaren die zijn ingediend tegen het plan, het merendeel dankzij een handtekeningenactie van de protestgroep. Volgens Kruit- bosch wisten sommige mensen niet precies waarvoor zij teken den, staan er nogal wat perso nen op de lijst die geen direct be lang bij het project hebben en is een deel van de bezwaarcnakers inmiddels van mening veran derd. Ondanks de bezwaren van de protestgroep en de raadsleden voelt het Goese college vanB en W er weinig voor het plan aan te passen. De kwestie staat daar om maandag, opnieuw, op de agenda van de Goese raadscom missie grondgebied. De openba re bijeenkomst wordt gehouden in het stadhuis aan de Grote Markt en begint om 19.30 uur. THOLEN - In de gemeente Tholen opent volgend jaar een ge zinsvervangend tehuis voor acht mensen met een verstande lijke handicap. De reformatorische stichting Siloah uit Goes is de initiatiefnemer van dit project. Via de woningstichting Beter Wonen is een pand gekocht aan het Burgemeester Wag- thoplein in Tholen-stad. Het wordt het tweede gezinsvervan gende tehuis in heel Tholen. RegiohoofdK. Kleppe van Siloah vertelt dat zijn stichting een paar j aar geleden het verzoek van ouders kreeg om een dergelijke voorziening in Tholen op te richten. „We zijn met verschillende locaties zoals Ten Anker en de nieuwe wijk Stadszicht in de weer geweest, maar dat duurde ons allemaal te lang. Dat probleem was opgelost toen het pand aan het Wagthoplein te koop werd aangeboden." In januari komt deze woning vrijKleppe schat in dat na de nodi - ge verbouwingen het pand rond de zomer klaar is voor ge- bruik.Het andei'e tehuis staat in Sint Annaland. 't Gors open de deze voorziening in 1988. Hier wonen inmiddels dertien gehandicapten. TERNEUZEN - De twintigjarige vrouw uit Terneuzen die eind oktober aangifte deed bij de politie van verkrachting, heeft dat misdrijf verzonnen. De politie meldt dat dit inmid dels uit onderzoek is gebleken. De vrouw meldde zich 24 okto ber op het politiebureau in haar woonplaats, met het verhaal dat ze twee dagen eerder op klaarlichte dag was verkracht toen ze aan het joggen was in de buurt van de kinderboerderij in Terneuzen. De politie heeft het dossier afgesloten en de val - se aangifte doorgespeeld aan het Openbaar Ministerie. De vrouw wacht daar mogelijk zelf nog vexwolging voor. DENHAAG Staatssecretaris Odink van Visserij gaat zich in zetten voor even hoge schol- en tongquota in 2003 als dit jaar Hij heeft dit gisteren gezegd in de Tweede Kamer. Visserijbio- logen hebben geadviseerd het scholquotum te vexiagen van 77.000 naar 60.000 ton en het tongquotum van 16.000 naar 14.600 ton. Volgens Odink is het verantwoord deze adviezen niet op te volgen. Schol staat er op termijn niet slecht voor én vissers kunnen niet bouwen op grote jaarlijkse schommelin gen in quota. Odink vraagt van vissers ook wisselgeld voor de quota-onderhandelingen in december in Brussel. Hij denkt aan voorstellen voor vexiaging van de bijvangsten, vooral van kabeljauw, en een stilligregeling. Dit wisselgeld is volgens hem nodig om met België extra tong en schol in de wacht te slepen. Odink sprak nog zijn afkeuring uit over sluiting van de Vlaamse dilemijlszone voor kottei's van meer dan 70 ton. Juridisch valt er naar zijn mening weinig tegen te onderne men. VLISSINGEN - Het oliebestrijdingsvaartuig Union Beaver van het bergingsbedrijf URS ligt klaar in de haven van Vlis- singen om uit te varen naar Spanje om daar te helpen bij het opruimen van olie, afkomstig uit de gezonken tanker Presti ge. Manager C. De Block van de URS gaf gisteravond vanuit Antwei'pen aan dat er informele contacten wai'en geweest met Spanje over de inzet van de Beaver. Hij sluit niet uit dat in de loop van vandaag er een officieel verzoek komt voor bij stand om te helpen bij het bestrijden van de olie die drijft voor de Galicische kust. Volgens De Block zijn een Frans vaartuig en een boot van Rijkswaterstaat al onderweg om ter plaatse te helpen. De Union Beaver is speciaal ontwikkeld om in te zet ten bij olierampen. De kavel van garage De Groene. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes gaat extra geld steken in welzijnsor ganisatie SMWO-Welzijn. Het gaat om een bedrag van 50.000 STREEKACTIVITEITEN GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop 2e-hands spul; 's-HEER ARENDSKERKE - Zorgcentrum Poelwijck, 14.00 uur: Feest vrijwilligers mmv troubadour Peter Dieleman; 's-HEER HENDRIKSKINDEREN Heer Hendrikhuis, 20.15 uur: Toneelvereni ging Heer Hendrik speelt 'Debuut voor een dode'; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 9.30 uur: Jeu de boules; Clublokaal Vuur- neon, 20.00 uur: Informatieavond mbt keuringswijzer; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartclub senioren; Veer boot, 15.50 uur: Laatste aankomst van Sint Nicolaas per veerboot;Ons Dorps huis, 18.00 uur: Sinterklaasdisco voor kinderen; Sporthal, 19.30-20.30 uur: Conditietraining bij Omni-Sport Rei- merswaal; RILLAND - Voormalige brandweerkazer ne, 19.30 uur: Knutselclub De Plakvin- gers, groep 2; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 8.00- 13.00 uur: Weekmarkt;Zorgcentrum Vre- delust, 15.00 uur: Filmmiddag. euro per jaar. De organisatie had zelf op meer gehoopt. SMWO-Welzijn is een jaar gele den ontstaan uit een fusie van Stichting Stimulans, het jonge renwerk en Vluchtelingenwerk. Volgend jaar sluit ook de Stich ting Welzijn Ouderen zich aan. De nieuwe organisatie is als aparte tak ondergebracht bij de Stichting Maatschappelijk Werk Oosterschelderegio (SM- WO). Het eerste jaar heeft SMWO- Welzijn veel energie gestoken in het optuigen van de organisatie en de huisvesting. Verder zijn er vooral op het gebied van de breedtesport diverse projecten opgezet, is er een Steunpunt Vrijwilligerswerk gekomen en is er een coördinator brede scho len aangesteld. De organisatie telt inmiddels elf medewerkers en tien mensen die via een ge subsidieerde baan actief zijn. De gemeente treedt op als op drachtgever en subsdiever- strekker van SMWO-Welzijn. Begin dit jaar was een voorlopig bedrag van 525.000 euro be schikbaar gesteld. Dat is bij lan ge na niet voldoende gebleken. Deels komt dat door zaken zoals CAO-aanpassingen, die onver mijdelijk zijn. Verder heeft de werving van personeel en het verbouwen en inrichten van de kantoren nogal wat geld gekost. Ook heeft de welzijnsorganisa tie het beheer van de wijkinfo- winkels nieuwe stijl in de Goese Polder, Goes-Oost en sinds kort in Goes-West op zich genomen. Bovendien heeft zij het onlangs officieel geopende jongerencen trum Colours onder haar hoede. Uiteindelijk komt de bijdi-age van de gemeente voor dit jaar 100.000 euro hoger uit dan ver wacht. Voor een deel gaat het om eenmalige kosten. Voor de ko mende jaren houdt de gemeente daarom rekening met een hoge re uitgave van 50.000 euro per jaar. SMWO-Welzijn zelf is van me ning meer geld nodig te hebben om professioneel te kunnen werken. Uitbreiding van perso neel is daarvoor noodzakelijk. De gemeente stelt zich echter op het standpunt dat de medewer kers door de fusie en door het aanstellen van een manager zijn verlost zijn van allerlei oneigen lijke taken die zij voorheen erbij deden. Daardoor hebben zij nu meer tijd voor hun eigenlijke bezigheden, zodat extra perso neel niet nodig zou moeten zijn. Advertentie) door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Met een knipmachine wordt de Gene raal Berghuijskazerne in Mid delburg binnen een paar maanden omgelegd. De echte sloop is deze week begonnen. Om de omliggende huizen te beschermen, hebben de slo pers tegen de gevels van de Ko ningstraat een schutting ge plaatst. De Koningstraat is veranderd in een smal donker steegje. De schutting buigt zich helemaal over de dakgoot. Om echt grote brokstukken tegen te houden, beschikken de slopers ook nog over een rijdende schutting. „Zelf gemaakt", vertelt de uit voerder'. „We kunnen hem zo langs het gebouw rijden." De schutting is verzwaard met twaalf ton ballast, zodat hij niet omvalt als er wat op valt. De Koningstraat heeft voor de kerstdagen weer licht, vertelt één van de slopers. Dan zijn ze aan die kant klaar. Het eerste stuk van de kazerne ligt al plat. De slopers beginnen bij Achter het Hofplein en werken via de Zuidsingel rond naar de Korte Noordstraat. Daar komt geen schutting. Om de panden te beschermen worden hekken met netten geplaatst. De uit voerder is optimistisch. „Als je even^ doorknipt, is alles zo weg." Hij verwacht dat het bo venste gedeelte van het ge bouw eind januari plat ligt. De buurt heeft zich hevig ver zet tegen de sloop van de ka zerne en de bouw van het nieu we theater. Het sloopbedrijf is zich daarvan bewust en pro beert, volgens de uitvoerder, zoveel mogelijk rekening te houden met de omwonenden. Op de zijgevel van een pand aan Achter het Hofplein zit een apparaatje. Dat registreert de trillingen die door de sloop ontstaan. Als een bepaalde gi'ens wordt overschreden, gaat er een lampje branden en wordt het werk stilgelegd. De sloop van de Berghuijska zerne is deze week begonnen. foto Lex de Meester GOES - Goes blijft zich inzetten om het duurzaam bouwen seri eus van de grond te krijgen. De gemeenteraad stemde gister avond in met een beleidsplan met maatregelen om dat zowel te stimuleren als af te dwingen. Tot nu toe is het duurzaam bou wen in de provincie niet echt aangeslagen. De gezamenlijke overhed.ën hebben in juni van dit jaarieen tweede poging on dernomen door een nieuw con venant te ondertekenen. Goes, dat zichzelf beschouwt als kop loper als het gaat om duurzaam bouwen, wil zelf een stap verder gaan dan het convenant. Het gaat daarbij onder meer om subsidiei'egelingen bij zowel nieuwbouw als verbouw, uitge breide voorlichting over duur zaam bouwen en het stimuleren van voorbeeldprojecten zoals de Ecosolar-woningen in de wijk Overzuid. Bij haar eigen bouw projecten gaat de gemeente zo ver mogelijk in het duurzaam bouwen. De pai'tijen in de gemeenteraad schaai'den zich gisteravond achter het beleidsplan. Wel was er kritiek op het verplichte ka rakter van sommige maatrege len. Daarbij ging het vooral om de eis, zowel aan projectontwik kelaars als particuliere kopers van een bouwkavel, om tot een bedrag van 2725 euro extra maatregelen op het gebied van duurzaam bouwen te nemen. Duur bouwen C. van den Boomgaard (CDA) zei daar moeite mee te hebben, zolang het duurzaam bouwen nog geen gemeengoed is gewoi*- den. A. van der Reest (SGP/ ChristenUnie) wilde de maatre gel wel opleggen aan ontwikke laars, maar niet aan particulie ren. Ontwikkelaars zouden, zo zei hij, de investering makkelij ker kunnen opbrengen, mede omdat zij kunnen profiteren van het werken op grotere schaal. De WD vond de gedachtegang van SGP/ChristenUnie wel sympathiek. „Duurzaam bou wen moet geen duur bouwen worden", aldus W. den Herder, die er verder geen halszaak van wilde maken. D66, GroenLinks en PvdA steunden zonder meer het beleidsplan. Wethouder M. 't Hart zette voor al vraagtekens bij de opstelling van het CDA. Hij wees erop dat het plan een voortzetting is van het beleid dat CDA-wethouder C. Linssenzesjaargeledenheeft opgezet. Destijds was die fractie er een warm pleitbezorger van. 't Hart vond het daarom merk waardig dat dezelfde partij nu duidelijk een ander standpunt innam. „De inhoud is immers hetzelfde gebleven." Verder achtte de wethouder het niet juist om particulieren en ontwikkelaars op dit punt ver schillend te behandelen. Boven dien, zo zei hij, is duui"zaam bouwen vooral bouwen met an dere materialen, die niet bij voorbaat duurder zijn. „Het hoeft niet altijd een verhoging van de kosten te betekenen." Na de woorden van de wethou der en intern beraad besloot dê CD A-fractie het plan toch te on dersteunen. SGP/ChristenUnie en WD handhaafden hun op vatting dat de extra maatrege len niet verplicht aan paidicu- liere bouwers moet woirien opgelegd. Zij vormden samen een minderheid: zeven tegen vijftien stemmen. Advertentie Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29