Dammers zien elkaar als favoriet Nigel de Jong thuis in een volkswijk Klein team wil klein blijven, behalve in prestaties Vader Jerry: Niet te veel show Topspitsen kunnen niet tegelijk spelen 17 beslissing over EK-titel valt vandaag: Schwarzman of Georgiev Gérard Jansen neemt optie op derde plaats Franker neemt waar in Ahoy' Paardentrainer krijgt schorsing van twintig jaar Nederland oefent tegen België Seizoen voorbij voor Nicky Hofs Hong beëindigt interlandloopbaan Naheffing voor NAC Veel voetbalstadions Italië onveilig Hoge onderscheiding Wilmots vrijdag 22 november 2002 y Roeland van Vliet DOMBURG - Dammer Alexan der Schwarzman is moe. ,,Ikheb {en zware loting gehad, dit dammen in een knock-outsys- is heel zwaar. Ik heb rust nodig Toch moet de Rus nog DOMBURG - Gérard Jansen |,0udt zich staande tussen de Kussen die het EK dammen be heersen. De denksporter uit Huissen won gisteren zijn partij van de Let Guntis Valneris en heeft vandaag aan een remise 'enoeg om derde te worden. Jansen, die met zwart speelde, had de meeste tijd nodig om een eind te brengen aan zijn partij. Lang leek de eerste partij in de strijd om het brons op remise af lestevenenMaar in het slot trok Jansen toch nog cle winst naar zich toe. Anatoli Gantwarg won eerder al zijn eerste partij om de vijfde plek. De Wit-Rus versloeg de Litouwer Edvard Buzinski. ROTTERDAM - Stanley Fran ker wordt waarnemend direc teur van het ABN Amro World Tfennis Tournament. Ahoy' Rotterdam heeft de voor malige captain van het Neder landse Daviscupteam en ex-di recteur Sportief van de KNLTB gevraagd de taken over te ne men van Wim Buitendijk. Deze is ernstig ziek. Franker heeft positief gereageerd op het ver zoek. De organisatie van het in- doortoernooi, dat van 17 tot en met 23 februari wordt gehou den, heeft het spelersveld bijna rond. Franker zal zich de ko mende tijd vooral bezighouden met de sportieve gang van za ken. ANP LONDEN - De tuchtcommissie van de invloedrijke Engelse Jockey Club heeft de Ier Dermot Browne voor twintig jaar ge schorst. De voormalige paar dentrainer en rijder deed in ok tober in een spraakmakende documentaire van de BBC een boekje open over de corruptie op de renbaan. De 41-jarige Browne bekende onder meer in 19 9 0 betrokken te zijn geweest bij een enorme do- pingaffaire. In een tijdsbestek van zeven weken zouden 23 paarden zijn gedrogeerd. De straf is één van de zwaarste in de geschiedenis van de Britse paardensport. De afgelopen drie decennia werd één keer ie mand voor 25 jaar uitgesloten [wegens het inzetten van een l'iinger': een paard onder een valse naam om de gokkers op het verkeerde beeh te zetten. ■Browne had overigens al geen beste naam. In 1992 werd hij al voor tien jaar geschorst wegens ■allerlei vergrijpen, waaronder 'het tegen betaling verstrekken .'van gevoelige informatie aan ;een bookmaker en het instrue ren van een jockey om de zege te daten lopen door bewust in te 'houden.. De Ier reageerde gisteren na een ;zitting van drie uur laconiek op ;de straf. „Ze hebben vandaag gedaan wat ze moesten doen. Ik heb de regels overtreden."Hij kon zich niet drukmaken over zijnnieuwe schorsing. Hij werkt ;al geruime tijd als advertentie- verkoper voor een bedrijf uit Kuala Lumpur-. „Ik heb nu dus ;een totaal ander leven, buiten de paardenraces. En de wereld daarbuiten is groot hoor." RTR één keer aan de bak tegen zijn landgenoot Alexander Geor giev. Vandaag valt de beslissing in de finale van het EK in Dom burg. Gisteren bood Schwarzman (35) voor de derde keer remise aan in de finalereeks en voor de derde keer ging Georgiev (27) ak koord. Georgiev: „Kijk, ik kan ook wel remise aanbieden, maar dan accepteert Schwarzman het nooit. Als hij ziet dat ik remise wil, gaat hij voor de winst. Maar ik moet meestal wel genoegen nemen met een remise als hij het aanbiedt, omdat hij dan toch nog beter staat. Dat was van daag ook weer het geval. Hij had een veel beter aanvalsplan dan ik, hij stond de hele partij beter dan ik." Door het 'gelijkspel' van de Rus sen staat cle teller van het aantal remises (de barrages niet mee geteld) in dit toernooi al op 84. Schwarzman kwam er elf over een, Georgiev tien. Dammen als kijksport, het gaat misschien op op dagen dat er beslissingen vallen, maar niet op een dag als gisteren. Dan is doorgaans het vertrouwde beeld te zien: twee uiterst geconcenteerde dam mers die om beurten er goed voor staan en aan het eind el kaar de hand schudden. Zo had Schwarzman gisteren lang de beste papieren, maar aan het eind leek zijn opponent de beste winstkansen te hebben. Dat was echter schijn. Georgiev kon weliswaar met een dam drie stenen van Schwarzman slaan, maar dat zou hem nauwelijks voordeel opleveren. Maar de kansen op een overwinning voor Schwarzman waren ook verke ken en dus stak hij zijn hand naar Georgiev uit. „Ik had wel de betere stand op het bord, maar het was ook weer geen winnende stand", legde Schwarzman uit. Beide dammers hebben - zo blijkt uit hun commentaar - weinig vertrouwen in de partij van vandaag. Allebei zien ze de arider vandaag winnen. Schwarzman, nota bene de oud- wereldkampioen: „Of ik de nieuwe Europees kampioen ben? Misschien niet. Georgiev heeft meer kans. Hij heeft in de loop van het toernooi meer ener gie kunnen sparen, zijn loting was minder zwaar. Ik heb steeds die barragepartijen moeten spe len en daarom ben ik nu heel erg moe. Hij is jong en nog fris. Nee, ik probeer niet bescheiden te zijn. Ik ben juist realistisch." Ook zijn tegenstander, die in fe bruari de uitdager is van we reldkampioen Tsjizjov en daar om zou moeten blaken van het zelfvertrouwen, heeft er een hard hoofd in. „Als ik speel zo als ik in de derde partij deed, zal het zeker niet lukken. Ik wil graag winnen, maar dan moet ik me wel goed verdedigen. En dat is tegen hem niet makkelijk, want hij heeft meestal de beste stelling." Overigens vindt de 27-jarige Rus niet dat Schwarzman het zwaarder heeft gehad dan hij. „Schwarzman heeft twee dagen extra rust gehad. Ik moest toen de verliezersronde spelen nadat ik van Scholma had verloren. Hij heeft dus vier rustdagen ge had en ik maar twee." Boven dien heeft de oudste van de twee maar één keer meer barragepax-- tijen moeten spelen. Daarin is de verhouding drie om twee. Beide finalisten bereiden zich in totale rust voor op de pax*tij van vandaag. „Ik ga geen wedstrij den meer anlyseren en niet meer studeren. Ik wil helemaal niet aan dammen denken, al geef ik toe dat dat wel moeilijk is", ver telt Georgiev. „Ik ga dan lopen langs het water. Dan probeer ik even helemaal aan niets te den ken." Wanneer de in een net pak ge stoken Rus de vraag krijgt met wie hij dan gaat lopen, ver schijnt er een lachje op zijn ge zicht. „Met Schwarzman." Volwassen tiener op de drempel van mooie carrière bij Ajax door André Hoogeboom AMSTERDAM - Het cliché wil dat de appel niet ver van de boom valt. In het geval van Ni- gel de Jong is dat maar al te waar. Vader Jerry is éénmalig international en speelde bij een rits Nederlandse clubs, waar onder PSV. Zoon staat aan de basis van een veelbelovende voetballoopbaan. Maar wel bij Ajax, waar hij een dezer dagen een A-contract krijgt voorge legd. Na Rafael van der Vaart is Ni- gel de Jong het grootste talent van een nieuwe lichting. Hij is geboren en getogen in Amster dam. Opgegroeid in volkswij ken, voetballend op straat, op de pleintjes tussen de flats. Nog altijd woont hij in een buurt met meer allochtonen dan Nederlanders en heeft het er naar zijn zin. Tevreden in een kleurrijke omgeving. Het is niet vanzelf gegaan. Mis schien verklaart dat zijn vol wassen uitstraling. Zijn ouders scheidden toen hij vier was, moeder is nierpatiënte en het gezin leefde van een uitkering. Nigel en zijn zus Ashima (14) deden volop mee in het huis houden, droegen ook een deel van de verantwoordelijkheid. Ondertussen werkte hij zelf ge staag door aan het realiseren van zijn persoonlijke ambities. Eerst maakte hij de middelba re school af, nu gloort een grote carrière in het voetbal. „Voetbal is mij met de paplepel ingegoten. Mijn vader was vaak op televisie; mijn moeder kende iedereen in het voetbal. Thuis draaide alles om voetbal. Toen ik mijn vader op tv zag, dacht ik, dat wil ik later ook worden. Nee, mijn ouders heb ben nooit druk uitgeoefend. Ze hadden niet zoiets van: ik wil dat mijn kind later voetballer wordt. Als ik op karate was ge gaan of balletdanser wilde worden, was het ook best ge weest. Ik mocht het zelf weten. Ze hebben me wel gestimu leerd eerst mijn diploma te ha len van de middelbare school. Was ook geen probleem voor me, want ik wilde het ook altijd graag. School had mijn eerste interesse, voetbal kwam op de tweede plaats. Iedei'eeninmijn familie heeft een diploma dus ik wilde dat ook. Als je iets wilt bereiken moet j e eerst j e school afmaken." Slagen „Ik moet en ik zal slagen. Die drive heb ik altijd gehad. Ik houd niet van verliezen, of het nu op sportgebied is of op school. Achtergrond is daarbij niet van belang. Het zit alle maal in het koppie. Als je echt wilt slagen, dan lukt dat. Ik ben opgegroeid in een omgeving met veel allochtonen en heb dat niet ervaren als een nadeel. Ik voel me hier fijn en op mijn plaats. Tenslotte ben ik zelf ge kleurd." Nigel de Jong, hierin actie namens Jong Oranje: „Ik blijf lekker mezelf en dat verandert niet; of ik nu twintigduizend euro verdien of miljoenen." foto Rolf Vennen bernd/DPA „We hebben het thuis nooit breed gehad. Mijn vader en moeder scheidden toen ik vier was. Ik bleef bij mijn moedei-. Mijn vader was ergens anders. In het weekeinde zag ik hem ook nooit, omdat-ie zelf nog voetbalde. Daarom kon hij er vrijwel niet bij zijn als ik speel de. Maar we hebben wel con tact. Veel zelfs. We bellen vaak en praten dan over van alles en nog wat, maar vaak gaat het over voetbal. Gek hé?" „We waren weliswaar niet rijk, maar ik heb niets te klagen over mijn jeugd. Ik had alles, net als andere kinderen. Ik heb wat dat betreft ook een super moeder. We vormen met zijn drieën - ook mijn zusje Ashima AMSTERDAM - Jerry de Jong voetbalt op 38- jarige leeftijd nog bij de Limburgse zondag hoofdklasser Panningen. Zoals elke vader volgt hij vol trots de opvallende verrichtingen van zijn zoon Nigel bij Ajax. Natuurlijkbenikhartstikke trots op Nigel. Het gaat zo snel met hem, dat vei-wacht je niet. We hebben het er wel eens over als we elkaar zien. Als verdediger probeer ik hem ook wel eens iets aan te geven. Hij woont nog bij zijn moeder in Amsterdam, maar we hebben heel veel contact. Ik ga zo veel mogelijk naar hem kijken. Ik hoef dan niet in beeld te zijn, want het gaat om hem. Ik probeer nuchter te blijvenWe zullen binnen- kort ongetwijfeld gevraagd worden om samen in een of ander televisieprogi-amma te verschij nen, maar ik heb liever niet te veel show. Nigel moet met beide benen op de grond blijven staan." GPD woont hier - een heel hecht ge zin. Ik heb nog twee broers en twee zussen, maar zij leven el ders We hebben het in periodes best moeilijk gehad, want mijn moeder is mei-patiënte. Daar door hebben we een groot ver antwoordelijkheidsbesef ont wikkeld. De ziekte van mijn moeder maakt dat we heel in tens met elkaar samenleven. Elke dag kan tenslotte haar laatste zijn." „Soms viel het echt niet mee, maar ja, dat is nu eenmaal zo in het leven. Er zijn ups en downs. Gelukkig zit ik nu in een up- periode en heb het gevoel dat ik dat wel heb verdiend. Ik merk om me heen dat mijn familie nu iets van me begint te verwach ten. Ook daarom wil ik slagen. Ik doe het niet alleen voor me zelf. Wat ik nu heb bereikt bij Ajax is de kroon op het wei-k. Binnenkort gaan we om de ta fel zitten om te praten over een A-contract. Nee, ik heb nog geen zaakwaarnemer, hoewel er genoeg gebeld hebben. Voorlopig houd ik die boot af, wil het zo lang mogelijk in eigen hand houden. Mijn oom en mijn moeder zullen erbij zijn als we met Ajax gaan pra ten." ,Niet dat ik anders zal gaan le ven omdat er ineens veel geld binnenkomt. Het kan zelfs heel goed dat i k hier blij f wonen. J a een miljonair op een flatje in een volkswijk in Amsterdam. Ik blijf lekker mezelf en dat verandert niet; of ik nu twin tigduizend euro verdien of mil joenen. Ik zou de gezelligheid in deze buurt nog niet kunnen missen. Ik wil hier helemaal nog niet weg. Ik heb mijn vrienden, zit lekker dicht bij de stad, tram, metx-o, bus in de buurt. Nee, dat hebben ze me thuis ook altijd voorgehouden; houd goed voor ogen waar je vandaan komt. De mensen die van je houden, die om je geven; die zijn echt belangrijk. Die mensen hebben je gesteund toen het nog echt moeilijk was." „Het is allemaal snel gegaan. Opeens debuteerde ik tegen AZ (18 oktober 2002). De reacties warenzo goed, van de pers, van de mensen om me heen. Ik werd door meneer Koeman ook ge lijk bij de A-selectie gehaald. Na AZ was ik nog wel even bang dat het misschien een eenmalige zaak zou blijven, maar sinds Lyon uit, zat ik er definitief bij. De trainer zei ook dat het slecht voor mijn ontwikkeling is als ik terug zou moeten naar de A'tjes." „Natuurlijk, als straks ieder een weer fit is, dan moet ik weer op de bank plaatsnemen. Dat zal ik accepteren en op de training ga ik dan de strijd aan. Ik moet nog heel veel leren, vooi-al ervaring opdoen. Daar om is het ook zo mooi dat we verder gaan in de Champions League. Nog zes wedstrijden op het hoogste niveau; dat is prachtig." GPD Gretha Smit doorRenéBanierink HEERENVEEN - Een klein team met een simpele structuur en no-nonsense schaatsers die bij elkaar passen. Dat moet de komende vier jaar het DPA- team van coach Ingrid Paul zijn en blij ven, zo werd gisteren duidelijk bij de presentatie van de hoofdsponsor in Heerenveen. Begin met de hoofdsponsor van het team met Gretha Smit en Ids Postma dus niet over vergelijkingen met Dirk Scheringa en Jan-Willem van Dijk, de bazen van DSB en Spaar Select. „Als jeblieft zeg. Totaal andere filosofie", zegt directeur Peter Smit, opgegroeid aan de rand van een kunstijsbaan en 'geen familie van'. Hij weet wel dat hij relatief goedkoop in kon stappen. De tijd van de grote salarissen is voorbij. „Ik verdien zelf iets van 190.000 euro en dat is een stuk minder dan Gianni Romme, heb ik gelezen", lacht Smit. Het Haaiiemse financiële detache- ringsbedrijf zag wel wat in schaatsen, een 'sympatieke en in Nederland ra zend populaire sport' en kwam twee weken geleden bij Ingrid Paul terecht. Die heeft inmiddels een stichting opge richt waaraan DPA zi ch voor een kleine vier jaar heeft verbonden, tot en met de Olympische Spelen van Turijn. Het team zal in die periode worden uitge breid naar minimaal vier en maximaal zes schaatsers, geheel volgens de filo sofie van Paul die goede ervaringen op deed met kleine teams in het buiten land. „De grote Nederlandse teams hebben altijd goede schaatsers, of je je werk nou goed doet of niet. Daarvoor is de sport te groot in Nederland. In een klein team moet je altijd hard wei-ken om iedereen omhoog te krijgen en te houden", aldus Paid. De woorden 'opleiden' en 'jonge schaatsers' vielen vaak. Is de 26-jai-ige Gretha Smit nog jong in jaren wat het langebaanschaatsen betreft, de 28-ja- rige Ids Postma i s al een echte veteraan Het is daai-om ook dat Smit wel voor vier jaar haar lot verbond aan Ingrid Paul maar dat Postma slechts voor het lopende seizoen tekende. „Als ik niet meer verbeter, wil ik kunnen stoppen. Beide schaatsers staken dit jaar hun nek uit door op eigen kosten het seizoen in te gaan. En hoewel ze 'nooit gewan hoopt hebben' waren ze wel opgelucht dat de financiële zorgen nu voorbij zijn. „Maar dat betekent niet dat we nu in eens alles anders gaan doen", zegt Postma. „Dat zou niet stroken met onze aanpak tot nu toe." Overigens zal de naam DPA dit week einde met de World Cup in Heerenveen nog niet op de (KNSB)-pakken van Postma en Smit (als ze start) staan. Niet alleen was de tijd daaivoor kort, de KNSB heeft officieel ook nog geen toe stemming gegeven. GPD ZEIST - Het Nedeiiands voetbalelftal speelt op 20 augustus volgend jaar een vriendschappelijke interland in en tegen België. Het is de 123e keer dat beide landen elkaar tx-effen. De eerste ontmoeting was in 1905, Nederland won toen met 4-1. Het laatste duel dateert van 29 maai-t 2000 (2-2). Op 29 mei 2004 komt België voor een oefenduel naar Nederland. GPD ARNHEM - Nicky Hofs komt dit seizoen niet meer in actie voor Vitesse. Uit een kijkoperatie bleek gisteren dat de voet baller van de Arnhemse club bij een ti'aining van Jong Oranje de buitenmeniscus van zijn linkei-knie heeft beschadigd en zijn vooi-ste kruisband heeft afgescheui'd. Binnen twee tot drie weken zal Hofs opnieuw een operatie ondergaan. Hij is minimaal zes maanden uitgeschakeld. ANP SEOUL - De Zuid-Korea Hong Myung-bo beëindigt zijn in terlandloopbaan. De aanvoerder speelde woensdag tegen Brazilië (3-2-verlies) zijn laatste voetbalwedsti-ijd voor zijn land, Hong debuteerde in 1990 voor Zuid-Korea en speelde 135 interlands. Hong beleefde zijn hoogtepunt deze zomer bij het WK in eigen landHij leidde de defensie van het elftal "dat met bondscoach Hiddink de halve finales bei-eikte. Hong werd uitgeroepen tot beste verdediger van het toernooi. RTR BREDA - NAC heeft gisteren een naheffing loonbelasting ontvangen. De belastingdienst heeft bepaald dat de Bi-edase eredivisieclub nog een bedrag van 419.197 eui-o moet betalen over 1997. Eerder deze week kreeg Ajax een navordei'ing loonbelasting van 5,2 miljoen euro, In 1997 had de transfer naar NAC van de Georgiër Achil Arveladze plaats. Een straf- rechtelijk onderzoek naar ormegelmatigheden bij deze wissel is nog niet afgerondNAC deelde mee tegen de naheffingsaan slag in beroep te gaan. ANP ROME - Meer dan de helft van de voetbalstadions in Italië voldoet niet aan de vereiste bouw- en veiligheidsvooi-schrif- ten. Dat openbaarde de Italiaanse minister voor parlementai- x-e zaken Giovanardi gisteren in de Gazetto dello Sport. „In sommige stadions mag eigenlijk alleen gras groeien." Voor 70 van de 126 stadions moeten bui-gemeesters en politiechefs voor elke wedstrijd opnieuw speciale vergunningen afgeven. Ook de vooraanstaande stadions veitonen mankementen, zo als de Milanese voetbaltempel San Siro. Daar is het hek tus sen speelveld en tribunes verre van veilig. DPA BRUSSEL - Mare Wilmots heeft gisteren in Brussel de Trofee voor Sportverdienste toegewezen gekregen. De voetballer ontvangt de prestigieuze staatsprijs als 'bekroning van een carrière en vanwege zijn inzet voor de nationale ploeg en zijn internationale uitstraling'. Wilmots (33) werd de opvolger van de tennissters Justin Henin en Kim Clijsters, die de prijs in 2001 deelden. Hij is de eerste voetballer die de prijs ont vangt sinds Jan Ceulemans in 1990. Wilmots nam op het WK in Japan en Zuid-Koi-ea afscheid als international. Hij voet balt nog wel bij het Duitse Schalke 04. Belga door Wietse Dijkstra GELSENKIRCHEN - Binnen het harmonieuze gezelschap van Oranje is een felle strijd gaande tussen de spitsen, die volgens kenners allemaal het predikaat wereldklasse waar dig zijn. Ze kunnen alleen niet allemaal tegelijk spelen. Giste ren begonnen Ruud van Nistel- rooy en Jerrel Hasselbaink op de bank. Als scorende invallers zorgden ze in Gelsenkirchen in de tweede helft voor het ver schil. Van Nistelrooy: „Het is aan mij om te laten wie de beste 'Van the Man', zoals de spits van Manchester United in Engeland liefkozend wordt genoemd, raakte na een haperende sei- zoensstart zijn basisplaats in Oranje kwijt. Roy Makaay, de man die bij Deportivo La Co- ruria wekelijks zijn grote vorm demonstreert, mocht het in de laatste kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk als partner van de onomstreden Patrick Kluivert proberen en kreeg ook tegen de Duitsei's de voor keur. „Dat Makaay start is terecht," deed Van Nistelro.oy daar niet moeilijk over. „Ik kan daar niets tegenin brengen. Roy heeft het tegen Oostenrijk en ook bij zijn club heel goed gedaan. Daarom kon ik er wel mee leven dat ik te gen Duitsland maar een helft mocht spelen." Scherp De concurrentie houdt hem scherp, zegt Van Nistelrooy, die vier jaar geleden - eveneens in Gelsenkirchen tegen Duitsland - zijn debuut voor Oranje maak te. „Ik heb er geen problemen mee als anderen scoren," sprak hij na zijn negende goal in zijn 21e interland. „Als ik mijn kans krijg, pak ik wat er te pakken valt. Nee, ik ben niet gefoi-ceerd aan het ja gen op een doelpunt als ik inval. Als je dat doet, voetbal je niet lekker. Ik weet dat ik mijn kan sen toch wel krijg als ik mijn ni veau haal." Maar wat was hij blij toen hij ver in de tweede helft na de bes te Oranje-aanval van de avond de 1-3 achter de Duitse doelman Oliver Kahn schoot. „Ik wilcle graag scoren en ben blij dat dat is gelukt," aldus Van Nistelrooy, die kort na rust - na een uitste kende pass van Rafael van der Vaart - een dot van een kans miste. „Dat was even schrikken. Ik stond koud in het veld en ver scheen ineens vrij voor de kee pen Zelf dacht ik eerlijk ook 'dit is een goal', maar Kahn pakte hem goed." Een antwoord op de schuiver van Jerrel Hasselbaink bleef niettemin ook de beste keeper ter wereld schuldig. In tegen stelling tot Van Nistelrooy had de Chelsea-spits maar een paar minuten nodig om na een pass van - alweer - Van der Vaart (en dat terwijl de Ajacied naar ei gen zeggen slechts een bal of vijf, zes had beroerd) de verre hoek te vinden: 1-2. Met goal nummer negen in 23 interlands, die hij grotendeels als invaller speelde, bevestigde Hassel baink zijn waarde. Schopstoel „Dit had ik even heel erg nodig", toonde Hasselbaink zich nog veel opgeluchter dan Van Ni stelrooy. „Als je zo invalt, geeft dat een heerlijk gevoel. Dit is zó goed voor mijn zelfver-trouwen. Ik zit nog niet op mijn niveau van vorig seizoen, moet zorgen dat ik weer de oude word Bij Chelsea moet de spits na zijn blessure daarom tegenwoordig genoegen nemen met een plaats op op bank. De club zou zelfs van hem af willen. Hasselbaink: „Bij Chelsea zit ik niet op de schopstoel, maar er speelt wel het een en ander. Dan is het lek ker om even bij het Nederlands elftal te zijn en niet aan je club te denken. Zeker als je van Duits land wint en ook nog een goal meepikt. Dan kun je na afloop een lange neus trekken." Dat Nederland in Gelsenkii-- chen niet zijn beste voetbal had laten zien, wisten de beide spit sen ook wel. Maar zowel Van Nistelrooy als Hasselbaink maalde daar niet om. „Dit is een uitslag die staat," wist Van Ni stelrooy.. „Hoewel het maar vriendschappelijk was, stond er toch veel op het spel. Duitsland is voetballend gezien niet bij ons in de buurt gekomen." Overdreven of niet, het tekent de bravoure waarmee het onge slagen Oranje van Dick Advo caat weer i-ondloopt. Van Ni stelrooy: „Sinds de trainers wissel gaat het fantastisch bij het Nederlands elftal. In deze groep is na het missen van het WK een gevoel ontstaan van 'dit nooit meer.' Er heeft een hele omslag plaatsgevonden en die lijn hebben we hier goed door gezet." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17