Moermond dicht voor wandelaar PZC PZC Giro 860 Ook in uw vakantie dagelijks de PZC Hulp bij schulden wordt uitgebreid www.pzc.nl/reizen Gebiedscommissie ontstemd bij nader inzien weekenddiensten Hersenstichting Nederland De Westerschelde V lezers schrijven Belastingen I 'Eerst was het drie keer in de week fitness. Nu is het drie keer in dé week spoelen' Er zijn al werkgevers gesignaleerd die er tijd voor vrijmaken Kinderen? '12 vrijdag 22 november 2002 door Ali Pankow SEROOSKERKE - Binnen de Gebiedscommissie Schouwen- West heerst onvrede over het feit dat de Stichting Moermond niks voelt voor permanente open stelling van het landgoed rond om het Renesser slot. Slot Moer mond is in particulier bezit, maar vanuit het landinrich tingsproject Schouwen-West wordt er veel overheidsgeld ge in vesteerd in het natuurontwik kelingsplan waarmee het kas teelterrein voor een groot deel in oude glorie wordt hersteld. „Juist omdat we veel geld in dat gebied steken, zou de bevolking toch de mogelijkheid moeten hebben hier te vertoeven en uit leg moeten krijgen over deze wijze van natuurontwikke ling", zei vertegenwoordiger van de recreatiesector H. van Oost gistermiddag tijdens de vergadering van de Gebieds commissie Schouwen-Oost. De overige commissieleden zijn dat met hem eens, maar hebben in middels ervaren dat die perma nente openstelling niet is af te dwingen. Volgens wethouder G. van de Velde-de Wilde heeft het ge meentebestuur van Schouwen- In het verslag van de handbalwedstrijd tussen Olympus en DWS 2 (PZC van maandag 18 november) wordt ten on rechte gesuggereerd dat het personeel van de ambulance de geblesseerde spe ler Mark Verhage niet naar het ziekenhuis wilde vervoeren. Het ambulanceperso neel verleende juist alle medewerking. De problemen ontstonden pas toen bleekdat in hetziekenhuis niemand aan wezig was die de spelerdirect kon behan delen. Duiveland daarop al meerdere malen tevergeefs aangedrongen bij de Stichting Moermond. Ook de Dienst Landelijk Gebied (DLG) kreeg nul op het rekest. Projectleider B. van Eeckhoutte van de DLG en wethouder Van de Velde-de Wilde menen dat de commissie genoegen zal moeten nemen met excursies over het landgoed Moermond, die met enige regelmaat worden ge geven. „Laten we dan in elk ge val proberen daar het maximale uit te halen", benadrukte Van Oost. Het bestuur van de Stichting Moermond heeft al meerdere malen te kennen gegeven het landgoed als stiltegebied te wil len handhaven en baas te zullen blijven over het eigen terrein. De eerste fase van het natuur ontwikkelingsplan wordt nu bij voorrang uitgevoerd in het ka der van het landinrichtingspro ject. De aanleg van beken die zoet regenwater uit de duinen aanvoeren, is een belangrijk on derdeel voor het in oorspronke lijke staat terugbrengen van dit gebied. Aanvankelijk was het de bedoe ling in de nabije toekomst ook nog een tweede en derde fase, van het natuurontwikkelings plan uit te voeren. Daarbij zou den de omliggende akkerbouw percelen tot natuurgebied worden omgevormd. De Stich ting Moermond zou daar echter vanaf zien als daar stringent de eis van openbare toegankelijk heid aan wordt verbonden. Overigens is juist het komend weekend, zaterdag 23 en zondag 24 november, het landgoed Moermond wel toegankelijk voor het publiek tijdens twee open dagen. Belangstellenden kunnen tussen 12.00 en 16.00 uur terecht in de kasteeltuin. Ook Debbie Wondergem (links) en Moniek van IJsseldijk hoeven het niet te doen zonder scooter, mobieltje en merkkleding; de statussym bolen van de jeugd. foto Mechteld Jansen door Marcel Modde ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland krijgt een meldpunt voor schuldhulp verlening. Naast financiële en maatschappelijke bijstand wordt bekeken of het ook kan gaan dienen als centraal aan spreekpunt voor instanties als de tvoningbouwcorporatie.' Sneller inzicht in iemands per soonlijke situatie kan erger leed soms voorkomen, luidde giste ren de algehele conclusie van een symposium in Zierikzee. Steeds meer mensen steken zich diep in de schulden. In toene mende mate leidt dat tot derma te grote problemen, dat hulp moet worden gezocht om uit de zorgen te raken. Ook opvallend veel jongeren maken de laatste j aren een valse start, meldden de vertegenwoordigers van ver schillende instanties en instel lingen op de bijeenkomst. In de dagelijkse praktijk kunnen ze de verleiding van een scooter, mobiele telefoon en dure merk kleding maar moeilijk weer staan, ook al kunnen ze het zich eigenlijk niet veroorloven. Het afsluiten van een persoonlijke lening voor een vakantiereis is evenmin een uitzondering meer. Wat een probleemsituatie in die hoek in de hand werkt, is dat veel jongeren afhankelijk zijn van tijdelijke arbeidscontrac ten. Houdt dat dienstverband (bijvoorbeeld een baan via het uitzendbureau) op, dan stokt ook het inkomen. Een andere 'verborgen' pro bleemgroep schuilt in mensen met een dubbel inkomen. Veelal misleid door het vette loon, doen zij niet zelden onverantwoord hoge uitgaven. Wanneer boven dien overwerkvergoedingen of Sanne is een intelligent meisje van 8 jaar oud. Toch dacht men daar eerst anders over. Het lukte haar namelijk niet om goed te leren lezen en schrijven. Sommigen noemden haar dom en anderen vonden haar maar lui. Tot de juf er achter kwam dat ze dyslexie heeft. Nu krijgt ze speciale oefeningen om beter met taal te leren omgaan. Maar het gaat nooit echt over. De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaan- doeningen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschap pelijk onderzoek en geven we voorlichting. leder kind verdient toch het beste? Help mee. Geef daarom gul. Korte Houtstraat 10, 2511 CD 's-Gravenhage - 070-360.48.16 - www.hersenstichting.nl vita^voorvogo? Als we nu niets doen, raakt de kluut zijn thuis kwijt De Westerschelde: leefgebied van de kluut en vele andere kustvogels. Scheepvaart en industrie bedreigen dit unieke gebied. Daarom hebben de vogels u hard nodig! Draag bij aan het behoud van een vogelrijke Westerschelde. GIRO 65 65 00. Vogelbescherming Telefoon 030-693 77 77 www.vogelbescherming.nl Als de hartspier aan kracht verliest en de pomp dus minder goed werkt, leidt dat tot een aantal lichamelijke klachten, De duidelijkste daarvan zijn: snel moe, kortademig en dikke benen door achterblijvend vocht. Zo wordt een glas water een dikmaker. Vragen? Bel gratis 0000 3000 300 of kijk op www.hartstichting.nl NederlandseMy Hartstichting een tweede salaris wegvallen, is het dal vaak te diep om er nog op eigen kracht uit te kunnen krui pen. Met de oprichting van een integraal meldpunt voor schuldhulpverlening wil de ge meente Schouwen-Duiveland het ontstaan van uitzichtloze si tuaties voor zijn. Van belang in die aanpak is een vroegtijdige onderkenning van de problema tiek. Hulploket Vlissingen/Middelburg en Goes beschikken al over zo'n hulplo ket. Schouwen-Duiveland streeft een bredere opzet na. Het meldpunt moet niet alleen openstaan voor mensen in de problemen, de bedoeling is uit eindelijk uit te komen bij een centrale dienst waar ook in stanties als de woningbouwcor poraties eenvoudig kunnen na gaan of iemand toevallig een maandje krap zit met de huur, dan wel dat er sprake is van een bredere achtergrond. Zo kan in eerder worden ingegrepen om te voorkomen dat de situatie ver der escaleert, aldus wethouder A. van der Wouden (PvdA). Te vens wil hij instellingen als fi nancieringsbureaus, banken en postorderbedrijven - gisteren eveneens aanwezig op het sym posium- nauw bij de schuld hulpverlening betrekken. De resultaten van de bijeen komst worden verwerkt in de 'plan de campagne'. Volgend j aar moet dat leiden tot de daad werkelij ke oprichting van een meldpunt voor financiële en maatschappelijke bijstand, mogelijk ondergebracht bij de gemeentelijke kredietbank. Daarnaast wil Van der Wouden ook internet als wapen in de strijd gooien, om de drempel zo laag mogelijk te maken. 23 en 24 november 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: W. N. Osterman, De Kempenaerstraat2, tel. (0118) 479791. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. zon. 0.00-24.00 uur: P.B.A. Crama, Hogeweg 107, tel. (0118) 413459. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: A.R. Angkotta, Kinderdijk 50, tel. (0118) 639933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: R. R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. (0118) 639933. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, zat. 0.00-24.00 uur: J.H. Vervloei, Roozenburghlaan 20, Mid delburg, tel. (0118) 627664. zon. 0.00-24.00 uur: J. Visser, Roozenburghlaan 20, Middel burg, tel. (0118) 627664. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Se- rooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Y. Bats, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel (0118) 581276. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke en Biggekerke, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. Biggekerke en Meliskerke (artsen Bou- wense en Stutterheim), vrij. 18.00-ma 08.00: B. Bouwense, Valkenisseweg 42, Bigge kerke, tel. (0118) 552190. Tandartsen: Walcheren: P. de Boer, Molenwater 77, Middelburg, tel.(0118)613320. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 20.00- zat. 20.00 uur:J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140 zat. 20.00-zon. 22.00 uur: S. v.d. Kaaden, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21,30-zon. 21.30 uur: A. de Putter, tel. (0118) 626045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: Mw. A. van der Wolf, A. Gogelweg 14, Vlissingen, tel. (0118) 466548. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 Landbouwhuisdierenpraktijk Walche ren (grote huisdieren): Oude Domburgseweg 33a te Oostkapel le tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang 'De Mikke': Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburq' 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek De Singel, Singel 9, Vlissin gen, tel. (0118) 412730. Zat. 10.00-19.00 uur: Apotheek Hummelen, Markt69 Middel burg, tel. (0118)612134. Thuiszorg: Walcheren: voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel, 0118 684000. Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op in de PZC verschenen redactionele berich ten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijkj dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedich ten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdra gen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie be houdt zich het recht voor inzen dingen te bekorten. Over gewei gerde brieven wordt niet gecor respondeerd. Wethouder Van Tatenhove van de gemeente Veere is ontevre den. Hij wilde de OZB verhogen met 9.5% en de raad staat slechts 6% toe (PZC, 15-11). In de landelijke politiek gaat het om loonmatiging maar deze wethouder durft het aan om de inwoners van zijn gemeente een enorme lastenverhoging op te leggen. De meeste burgers verkeren in een andere situatie dan die van wethouders wier salaris de laat ste jaren gigantisch is gestegen. Ik heb AOW maar ik denk niet dat die volgend jaar met 6% om hoog gaat, laat staan met 9,5%, de dóór Van Tatenhove gewen ste verhoging der OZB, Laat Van Tatenhove de gemeentelij ke 'tering maar eens naar de ne ring zetten'. De burger uitkle den vindt hij wellicht leuk, maar ik ben daar niet van ge diend en ik denk velen met mij. W.A. Goedhart Ambachtsstraat 6 Oostkapelle horen, zien en helpen In it iiilir il uil ji 111111 wirden? Stip dn ui rilti. lil is sluit mi- jtiill ii uir |t liiiiliriil kill. Iltr lllimllc? Ie llll-llll I.!2f€ 1,11 p/il CÜD eJacto 4- MriMatwÉgmtttpiii Vakantie in Nederland: Wanneer u uw vakantie in Nederland doorbrengt, kunnen wij er voor zor gen dat de PZC op uw vakantieadres wordt bezorgd. De bezorging bij u thuis wordt dan tijdelijk stopgezet. Ook kunt u de PZC tijdelijk bij iemand anders laten bezorgen. Geef ons naam en adres op en wij bezorgen daar gedurende uw vakantie de PZC. Vakantie in het buitenland: Als u met vakantie naar het buiten land gaat, bieden wij u de volgende mogelijkheden: ir U doet tijdens uw vakantie een an der een plezier met de PZC. Geef ons naam en adres op en wij bezor gen daar gedurende uw vakantie de PZC. U laat de PZC opsturen naar uw va kantieadres in het buitenland. Geef ons uw vakantiebestemming en wij sturen geheel voor uw risico de PZC dagelijks aan u op. Kosten volgens PTT tarief. U onderbreekt tijdelijk uw abonne ment (minimaal voor een week). Het teveel betaalde abonnements geld wordt dan verrekend. Vul de gegevens hiernaast in, knip de ze bon uit en stuur 'm minstens twee weken voor het begin van uw vakan tie naar ons op. Ter voorkoming van onjuiste adressering kunnen opdrachten per telefoon NIET in behandeling worden genomen. GEGEVENS ABONNEE: naam: adres: postcode: woonplaats: telefoonnummer: eerste verzenddag: eerste dag weer thuis bezorgen: J bezorg de krant op onderstaand va kantieadres: naam: .adres: postcode: woonplaats: A geef mijn abonnement gedurende mijn vakantie aan: naam: adres: postcode: woonplaats:- onderbreek mijn abonnement en verreken het abonnementsgeld. eerste dag geen krant: eerste dag weer thuis bezorgen: Stuur deze bon naar: Provinciale Zeeuwse Courant Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen (postzegel niet nodig) e-mail: abo@pzc.ni KRANT VOOR ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 12