Pleidooi parkeren bij Maisbaai We kochten de ringen en het was gebeurd Goes subsidieert banen nu zelf Tien plaatsen blijft norm minicamping Waterspitsmuis ontzien bij baggerwerk wil Eigenaren winkels en kantoren willen bezoekers tegemoetkomen Lesje modern betalen voor ouderen Diefstal uit auto Werkzaamheden aan rioolgemaal Bedreiging met neppistool Verkrachting was verzinsel 0800 - 0231 231 (GRATIS) Prestatieloop Handwerkgroep Gospelconcert ma<de^e' agenda door Miriam van den Broek MIDDELBURG - De belangen vereniging van eigenaren van commercieel onroerend goed in Middelburg (BECOM) vindt dat er een parkeerkelder moet ko men op de Maisbaaikavel. Dat terrein is direct beschikbaar en ligt op loopafstand van de bin- j nenstad. I „Er moet nu echt actie onderno- men worden tegen het parkeer probleem in de stad", zegt A. Castel van BECOM.Het aantal parkeerplaatsen neemt merk baar af. Mocht de bouw van de garage financieel niet haalbaar zijn, kunnen er altijd nog appar tementen bovenop gebouwd worden. Wat ons betreft mag de aanleg morgen beginnen." De suggestie voor de parkeer kelder op de Maisbaai is de eerste handeling van de jonge belangenvereniging. „Een jaar geleden zijn we opgericht op verzoek van de gemeente. We hebben pp dit moment dertig le den die samen tachtig commer ciële panden, zoals winkels en kantoren, beheren in Middel burg. We willen meedenken en adviseren over ontwikkelingen in de stad en zijn ook vertegen woordigd in de Stuurgroep Bin nenstad. Nu onze organisatie goed op poten staat, treden we naar buiten." Het belangrijkste punt op de agenda van de BECOM is mo menteel de parkeerproblema- tiek. „Inwoners van Middelburg kunnen nog wel op de fiets naar de stad komen. Maar Middel burg heeft ook een regiofunctie. Er komen veel bezoekers van verder weg. Die moeten steeds vaker extra rondjes rijden om een parkeerplek te vinden. Als we die mensen naar onze stad willen blijven trekken, moet Middelburg klantvriendelijker worden. In de eerste plaats moe ten daarvoor meer parkeer plaatsen worden aangelegd", aldus Castel. Verkeerswethouder L. Luitwie- ler zegt weinig te voelen voor het voorstel. „Ik ben een tijd ge leden door de stad gefietst op zoek naar extra parkeerplaat sen. In het Maisbaaigebied zijn we toen ook gekomen. Er zijn daarna dertig parkeerplaatsen aangelegd aan het einde van de Loskade. Bij de herinrichting van het busstation zijn eveneens extra parkeerplaatsen geko men. Maar we willen niet het he le gebied volstoppen met blik." Bovendien is er volgens cijfers helemaal geen parkeerpro bleem, zegt de wethouder. „De bezetting van de parkeerplaat sen is niet hoger geworden ten opzichte van 2001. Daarnaast is er een parkeerkelder geopend aan de Looierssingel, wordt er over twee jaar een forse par keerkelder geopend bij de schouwburg en zijn we aan de slag met de Bachtensteene." GOES - Ouderen die in verzorgingshuizen wonen kunnen naar een voorlichtingsbijeenkomst over modern betalings verkeer. Die bijeenkomst is in Goes bij de Rabobank aan de Livingstoneweg op donderdag 28 november. De voorlichting wordt gegeven door de Landelijke Organisatie Cliëntenraden en de Rabobank, die dat samen doen in vier plaatsen in Neder land. Chippen, pinnen en electronisch bankieren zijn voor veel ouderen nog mysterieuze zaken, volgens de LOC. De Rabobank hoopt met de serie voorlichtingen het gebruik van moderne betalingsmogelijkheden te stimuleren. De bij eenkomst duurt van 9.30 tot 12.00 uur. BRUINISSE - Een 33-jarige duiker uit Haarlem is woensdag in Bruinisse beroofd van zijn spullen. De man had zijn auto neergezet op de parkeerplaats aan de Zuidweg. Toen hij te rugkwam, was de wagen opengebroken en waren zijn duik- uitrusting, telefoon, horloge, bankpassen, contant geld en sleutels gestolen. De totale waarde bedraagt ruim vijftien honderd euro. TERNEUZEN - De twintigjarige vrouw uit. Terneuzen die eind oktober aangifte deed bij de politie van verkrachting, heeft dat misdrijf verzonnen. De politie meldt dat dit uit on derzoek is gebleken. De vrouw meldde zich 24 oktober op het politiebureau in haar woonplaats, met het verhaal dat ze twee dagen eerder op klaarlichte dag was verkracht toen ze aan het j oggen was inde buurt van de kinderboerderij in Terneuzen. De politie heeft het dossier afgesloten en de valse aangifte doorgespeeld aan het Openbaar Ministerie. De vrouw wacht daar mogelijk zelf nog vervolging voor. GAPINGE - Het rioolgemaal aan de Maria van Reigersberg straat in Gapinge wordt gerenoveerd door het waterschap Zeeuwse Eilanden. De kelder van het gemaal is aangetast door betonrot. Om de kelder op te knappen moeten de pompen worden uitgezet. Daarvoor in de plaats komt een noodpomp. Voor deze installatie en voor de stroomvoorziening van appa ratuur zoals betonpompen, straatmachines en kachels, is een noodaggregaat nodig. Het aggregaat is volgens het water schap geluidsarm en de pompen worden in een geluidsdichte container geplaatst. De werkzaamheden duren nog drie weken en kunnen zowel overdag als 's nachts geluidshinder opleveren. Het water schap zegt er alles aan te doen om de overlast zoveel mogelijk te beperken. ZIERIKZEE - Twee mannen zijn gisterennacht door de poli tie aangehouden in Zierikzee. De 27-jarige Zierikzeënaar en de 30-jarige man van Schouwen-Duiveland worden verdacht van bedreiging van een 29-jarige man uit Zierikzee. Het slachtoffer werd vanwege een conflict in de relatiesfeer woensdagavond in zijn huis met een pistool bedreigd door het duo. Rond één uur kon de politie het tweetal in de kraag vat ten. Het wapen, dat een speelgoedpistool bleek te zijn, is daar bij in beslag genomen. De twee mannen zijn na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Alleen de 30-jarige verdachte heeft een dagvaarding gekregen. vrijdag 22 november 2002 doorlngrid Huibers WOLPHAARTSDIJK - Het Water- j schap Zeeuwse Eilanden heeft met Stichting Het Zeeuwse Landschap af- gesproken dat de zeldzame water- spits-muis zal worden gespaard bij baggerwerkzaamheden die nu plaats vinden in de Ooster- en Westerschen- ge, ten zuiden van Wolphaartsdijk. De kreken worden uitgebaggerd om dat boeren en bewoners van de gebie den rondom Eindewege en Wilhelmi- nadorp last hebben van een te hoge waterstand van het oppervlaktewa ter. Voordat de baggerwerkzaamheden begonnen heeft het schap uitvoerig overlegd met de eigenaren van de kre ken, Stichting Het Zeeuwse Land schap en de Vereniging tot Behoud van Natuurmomenten. Gesprekken Naar aanleiding van die gesprekken heeft Stichting Het Zeeuwse Land schap geïnventariseerd hoeveel en welke kleine zoogdieren er in de riet kraag aan de oostkant van de Wester- schenge leven. Uit dat onderzoek bleek dat de uiterst zeldzame waterspitsmuis graag in het gebied vertoefd. Waarop het schap be sloot de diertjes te ontzien. Daarom wordt het slib dat uit de Westerschen- ge verwijderd wordt, aan de westzijde van de kreek op de kant gelegd en niet, zoals oorspronkelijk de bedoeling was, aan de oostzijde. Uit beide kreken worden ophogingen van zo'n tien tot vijftig centimeter slib verwijderd. Het slib kan gewoon op de kant wor den gestort omdat het nagenoeg niet vervuild is. De baggerwerkzaamhe den worden uitgevoerd door Dosco Baggerwerken uit Zwaag en moeten begin december klaar zijn. Het project kost in totaal ongeveer 90.000 euro. foto Willem Mieras Er wordt op dit moment slib verwijderd uit de Oosterschenge, even ten zuiden van Wolphaartsdijk. REDACTIE WALCHEREN Oostsou burgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Britta Janssen MIDDELBURG - In de woon kamer van hun huis in Mid delburg hangt een hord ter herinnering aan hun huwe lijk. Waar wordt oprechte trouw, Dan tusschen man en vrouw, Ter wereld ooit gevon den. Louwrens en Maatje de Witte-Marijs zijn trots op dit bord. Gisteren was het precies zestig jaar geleden dat ze het kregen. „We zijn ongeveer zeven maanden na onze eerste ont moeting getrouwd", vertelt Louwrens de Witte (83). „We kochten de ringen en 't was ge beurd", grapt hij over deze snelle beslissing. Zij woonde in Amemuiden en was op be zoek bij 'buure Neele'. Heel toevallig kwam Louwrens ook op visite, en dat terwijl hij in Oost-Souburg woonde. „Ik kwam vaak in Arnemuiden, want daar had ik veel vrien den. Het klikte meteen tussen ons en daarbij: ze was heel knap." „Ik vond Louwrens meteen een vriendelijke knul. Hij had tenminste niet zo'n grote mond", aldus Maatje de Witte-Marijs (79), die deson danks verreweg de rustigste van de twee is. Middelburg Na de trouwdag ging het paar in Arnemuiden wonen. Acht tien jaar later vertrokken ze naar Middelburg. Ze wonen inmiddels al meer dan veertig jaar in de Zeeuwse hoofdstad. Het echtpaar kreeg vijf doch ters, één zoon, tweeëntwintig kleinkinderen en twaalf ach terkleinkinderen. „Helaas zijn twee van onze dochters en één kleinkind er niet, meer. Maar ze zijn altijd in ons hart, ook op deze dag." Terwijl hij meer dan vijfen twintig jaar dakbedekker is geweest in heel Nederland, heeft zij voor de kinderen ge zorgd en het huishouden ge daan. „In die tijd zag ik mijn vrouw alleen in het weekend. Wanneer ik ver van huis werk te, zat ik in de kost. Het 60-jarige jubileum vinden de twee een hoogtepunt. Van daar dat ze het ook flink ge vierd hebben met de hele fa milie. Uitgefeest waren ze gis teren nog niet. „Maandag gaan we gewoon weer verder, want dan word ik tachtig", zegt Maatje. door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes tast zelf diep in de buidel om de be zuinigingen van het Rijk op ge subsidieerde arbeid (de vroege re Mclkertbanen) ongedaan te maken. Het gaat om een bedrag van bijna 300.000 euro. Daar mee kan de huidige personeels sterkte op peil worden gehou den. Het ggiat om de zogeheten In- en Doorstroombanen (ID-banen) en WIW-banen (Wet Inschake ling Werkzoekenden. Deze zijn bedoeld om langdurig werklozen werkervaring op te laten doen, met het streven dat ze uiteindelijk doorstromen naar een reguliere betrekking. In diverse sectoren zijn op dit moment ID'ers en WIW'ex-s ac tief, zoals in het onderwijs, de zorg, de sport en op het gebied van welzijn en veiligheid. Het inmiddels demissionaire kabinet-Balkenende wil fors bezuinigen op gesubsidieerde arbeid. Het aantal ID- en WIW-banen wordt aanzienlijk verminderd, Om dat te bereiken mogen lege plekken en vacatures die ont staan niet meer worden inge vuld. Voor Goes zou het beteke nen dat van de huidige 52 WIW- banen er 41 overblijven; het aantal ID-banen gaat terug van 114 naar 92. Eigen geld Het gemeentebestuur van Goes is daar faliekant op tegen. „Wij vinden het een heel slechte gedachtegang", zegt wethouder M. 't Hart (PvdA, sociale zaken). „Daarom hebben we besloten deze vermaledijde maatregel in feite teniet te doen door eigen geld in te zet ten. Wat ons betreft blijft het hoofdpunt dat we zoveel mogelijk mensen aan het werk willen helpen." Het college van B en W trekt daarvoor in 2003 eenmalig ruim 290.000 euro uit, zodat vacatu res kunnen worden ingevuld. In de loop van volgend jaar moet duidelijk worden hoe de ge meente nadien verder gaat, afhankelijk van wat de gemeen teraad wil maar ook van de op stelling van de dan aangetreden bewindslieden in Den Haag. Stadswachten Een van de bekendste vormen van gesubsidieerde arbeid in Goes vormen de stadswachten, die sinds eind 1998 actief zijn. Uit een notitie die volgende week aan de raadscommissie middelen wordt voorgelegd, blijkt grote waardering voor hun werk. Hun takenpakket is in de loop der tijd flink uitge breid. Naast het surveilleren verlenen zij bijvoorbeeld ook assistentie bij evenementen, helpen bij het opruimen van de 'fietswrakken' bij het NS-sta- tion en houden sinds dit j aar ook toezicht in de recreatiegebieden Goese Sas en Katseveer. Zij concentreren zich vooral op het centrum: ruim zeventig pro cent van hun tijd. De voornaam ste activiteit is fietsers en brom fietsers erop wijzen dat het verboden is te rijden in het win kelgebied. In de periode oktober 2001-sep- tember deden zij dat 5590 keer. In ruim 700 gevallen negeerde de zondaar de vermaning van dé stadswachten. Goes heeft plaats voor tien stadswachten: acht ID- en twee WIW-banen. Sinds 1998 zijn er tien mensen uitgestroomd, van wie zes naar een reguliere baan. Momenteel, zijn er enige proble men met de bezetting doordat er drie vacatures en drie langdurig zieken zijn. Advertentie Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen Louwrens en Maatje de Witte-Marijs. Ik wil het college vragen hoe hij daarmee wil omgaan." Van der Meer stelde voor dat de wethou der bij andere gemeenten zou informeren of die de uitbreiding het komende jaar gedogen. „Als andere gemeenten dat doen, wilt u dan overwegen dat ook te doen", vroeg hij. „Wat er de afgelopen periode is gebeurd", begon wethouder M. te Roller, „er wordt een beleids voornemen tot een wetswijzi ging bekend gemaakt. Dat voornemen komt in de pers en iedereen is blij. Maar zo werkt het niet. Voordat een wetswijzi ging wordt aangenomen, moet er een conceptrwetsvoorstel worden opgesteld. Dat concept moet eerst naar de ministerraad en vervolgens naar de Eerste en Tweede Kamer. De Vereniging voor Kampeerboeren heeft aan het Rijk gevraagd hoe lang dat kan duren en het antwoord is dat de wet er op zijn vroegst op 1 januari 2004 kan zijn." Wat Veere betreft zegt de wet houder: „Wij gaan in ieder geval niet vooruitlopen op die wet. Morgen is er een vergadering van de Verenging van Zeeuwse Gemeenten. Wij hebben ons voorgenomen dit onderwerp naar voren te schuiven. Mis schien kan de VZG de Tweede Kamer aanzetten om vaart te zetten achter dit wetsontwerp." Handhaven Met de visie van Te Roller waren alle overige fracties het eens. „De wethouder is er om de wet te handhaven", zegt J. Wisse- Francke. Gedogen hoort daar niet bij. Een ander voorstel van Van der Meer kreeg wel bijval van iedereen. En dat was om zo dra de wet is aangenomen, de uitbreiding onmiddellijk toe te staan. Het college zegde dat toe. ZOUTELANDE - Hardlopers en klimfanaten komen zaterdag aan hun trekken in Zoutelande. Dan wordt de Hobbeldebobbel- loop gehouden, een prestatie loop van twaalf kilometer van Zoutelande naar Dishoek. De hardlopers krijgen tijdens de loop zeventien beklimmingen voor de kiezen. De start is om 14.00 uur bij de muziektent in Zoutelande, inschrijven kan bij De Babbelaer, tegenover de mu ziektent. foto Lex de Meester OOST-SOUBURG - De creatie ve handwex-kgroep Bachten Poorte verkoopt donderdag 28 november diverse handwerken, Sinterklaas- en kerstcadeau tjes. De verkoop vindt van 10.00 tot 12.00 uur en van 14,00 tot 15.00 uur plaats in De Kwik staart in Oost-Souburg. OOST-SOUBURG - Het gospel koor Tehillah uit Voorburg geeft zaterdag 30 november een con cert aan cle Rehobothstraat 9. Vanaf 19.30 uur zingt het koor onder leiding van R. van de Bos praise- en gospelnummex-s met het thema Zie, de Koning komt. door Miriam van den Broek DOMBURG - Minicanxpings in de gemeente Veere mogen vol gendjaar opnieuw slechts gedu rende negentig dagen het aantal standplaatsen uitbreiden van tien naar vijftien stuks. Kam peerboeren hebben dat deze week te horen gekregen. ISTREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00 - 12.00 uur: Tossen. Inschrijving tussen 8.45 - 9.00 MIDDELBURG - De Morgenster, A. Lauw- ereyzstraat, vanaf 18 uur: CNV-jubilaris- senavond; 0OSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur: Badminton voor vijftigplussers; VLISSINGEN - Het Bolwerk, 14.00 uur: Koersbal; WESTKAPELLE - Herrijst, 19.30 uur: Uit voering OKK. De verwachte wetswijziging die er voor moet zox'gen dat er het hele seizoen door vijftien stand plaatsen mogen zijn, komt er voorlopig niet. Verwacht werd dat de nieuwe wet op 1 januari komend jaar zou ingaan. De gemeente Veere had al bepaald dat die uitbrei ding dan ook in de gemeente zou worden toegestaan. Daarom heeft raadslid R. van der Meer van de partij Dorpsbelangen en Toerisme Veere gisteren tijdens de raadsvergadering gevraagd of de gemeente de uitbreiding in 2003 toch wil toestaan. ,Er is een kink in de kabel geko men doordat het kabinet is ge vallen", zei Van der Meer. „Maar er zijn verwachtingen gewekt. Advertentie ^3.0° UU<

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11