Toch appartementen in kerk PZC PZC Alleenheerschappij Oudshoorn lijkt voorbij Hogeschool leert China beter kennen Jongeren moeten zelf voortouw nemen in sportactiviteiten 13 GS verwerpen bezwaren tegen bestemmingsplan Nieuwdorp 2002 Bijeenkomst over zorg voor monumenten agenda Hardnekkige drankrijder veroordeeld Reimerswaal niet op Zeelandpoort Oplichter moet zitten Ergernis over actie PvdA Taakstraf voor negeren rijverbod Man met mes aangehouden Steunpunt voor vrijwilligerwerk Jouw nieuwe droomauto vinden vanuit je luie stoel? (fi) AutoTrack.nl donderdag 21 november 2002 frnrSteffan ter Maat flEUWDORP - Gedeputeerde Staten hebben de bedenkingen legen liet bestemmingsplan Kieuwdorp 2002 ongegrond verklaard. Dit bestemmings plan moet de bouw van vijf ap partementen in de voormalige gereformeerde kerk aan de Ring van Nieuwdorp mogelijk raa ien. Meerdere omwonenden dienden hier zienswijzen tegen van de Ring had- jen allemaal dezelfde beden- ringen. Ze zijn bang voor ge luidsoverlast en voor de aantasting van de privacy, het ïoongenot. het openbare groen en het karakter van de dorps kern. Daarnaast stelden de om wonenden dat de gemeente Bor- sele de ingediende zienswijzen niet goed gemotiveerd had weerlegd. Tijdens een hoorcommissie van de provincie in oktober gaven vertegenwoordigers van de ge meente aan dat zij vonden dat ze wel op een goede manier de zienswijzen hadden weerlegd en daarom wilden ze hier tijdens de commissie inhoudelijk ook niet meer op ingaan. In een eerder onderhoud met de REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax-(0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl omwonenden wees de gemeente op het uitgangspunt van behoud van de kerk als karakteristiek en beeldbepalend gebouw. Hierbij zou aan de buitenzijde van de kerk weinig veranderen. Alleen de aangebouwde consis torie moet verdwijnen omdat hiervoor geen nieuwe maat schappelijke functie werd ge vonden. Het realiseren van ap partementen zou volgens de gemeente juist voor het behoud van het gebouw zorgen en de persoonlijke levenssfeer van de omwonenden zou daarbij niet wezenlijk veranderen. Gedepu teerde Staten hebben deze weerlegging als toereikend be oordeeld en hier ook nog aan toegevoegd dat het om een gangbaar straatbeeld gaat. Het college van de provincie vindt dat er met een afstand van ne gen meter tussen het kerkge bouw en de omliggende wonin gen niet kan worden gesproken over mogelijke onaanvaardbare geluidshinder of inkijk. Een ander belangrijk punt voor het college was dat de gemeente Borsele met de voorgenomen plannen de bestemming 'groen voorzieningen' niet kan wijzi gen in 'verkeersdoeleinden'. Daarmee is verzekerd dat niet alle groen zomaar kan verdwij nen. Tenslotte is het college ook tevreden over hoe de gemeente in de parkeerbehoefte wil gaan voorzien. Uitkomst Y. Mulder was als enige omwo nende ook op de hoorcommissie aanwezig. Ze was nog niet op de hoogte van de uitspraak van Gedeputeerde Staten, maar de uitkomst verraste haar niet: „Ik had al wel gedacht dat het zo zou lopen. Ik heb tijdens de hoorcommissie aangegeven dat ik het gevoel had dat alles al ge regeld was tussen de gemeente en de projectontwikkelaar. Dat gevoel heb ik nog steeds. Je voelt je een speelpopje in een groot geheel en uiteindelijk heb je niets in te brengen." De omwonenden kunnen nog in beroep gaan tegen de uitspraak bij de Raad van State. Mulder gaf aan hier waarschijnlijk geen gebruik van te gaan maken. of K0RTGENE - Sociëteit Noord- ]o Beveland houdt vanavond een bijeenkomst over de vraag: 'Mo numenten en cultuurhistori sche gebouwen, zorg of zegen?', k Sprekers zijn gedeputeerde G. de Kok en L. de Kater-Aar- t- noutse van de Stichting Boerde- njbehoud Zeeland. De bijeen komst wordt gehouden in De Korenbeurs in Kortgene en be- 'gmtom 20.00 uur. STREEKACTIVITEITEN GOES Oosterscheldeziekenhuis, 10.00-12.00 uur: Inloopochtend voor Ahiplashpatiènten; Sportpunt Zeeland, 13.00-14.35 uur: Line Dance door Coun try Club The Sounthern Riders.Wijkge- iiouw Jan Ligthart, 19.00 uur: Technika lOvoor meisjes van 10 t/m 12 jaar; KAPELLE Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel 55-plussers; 12.00-13.00 uur: Bewegen voor carapatiënten; Gemeentehuis, 16.30-18 00 uur: Architectenspreekuur; KRABBENDIJKE - De Meiboom. 14.30 uur.Zeeuwse middag ANBO voor oude- renmet verhalen in het dialect; KRUININGEN Ons Dorpshuis, - 13.00-17.00 uur: Biljartcompetitie senio ren; YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur.Vertrek rondvaart Oosterschelde. MIDDELBURG - Met een jaar rijontzegging en honderd uur taakstraf voor twee keer dron ken rijden en rijden tijdens een ontzegging kwam gisteren in Middelburg een vijftigjarige man uit Poortvliet er nog gena dig vanaf. Dat was het gevolg van een re cente veroordeling in Breda 1 voor soortgelijke strafbare fei ten, waarvoor de man drie jaar rijontzegging en negentig uur werkstraf was opgelegd. Poli tierechter G. van Unnik meende hiermee rekening te moeten houden, omdat er bij een behan- "ng van alle strafbare feiten opéén zitting doorgaans een an dere (lichtere) straf uitrolt dan in gescheiden trajecten. Dat nam niet weg dat de politie rechtergeen begrip kon opbren gen voor het feit dat de verdach te lak blijkbaar heeft aan regels. „Wat was er in vredesnaam met uaan de hand? Zo zout eten wij het in deze rechtszaal niet zo vaak", stelde rechter Van Unnik vast. Een demonstratie Tai Chi tijdens de Chinese week bij de Hogeschool Zeeland. door Britta Janssen VLISSINGEN - De Hogeschool Zee land in Vlissingen staat deze week in het teken van China en alles wat daar mee te maken heeft. Op dit moment zijn er veel Chinese studenten op de hoge school. Door verschillende activiteiten, moeten de studenten elkaar beter leren kennen. De Chinese week wordt gehouden in het kader van de Walcheren Mozaïek. Dit twee weken durende evenement heeft min of meer dezelfde doelstelling. Er worden activiteiten georganiseerd die mensen van verschillende culturen dichter bij elkaar brengen. Op de hogeschool werd de Chinese week maandag officieel geopend met het Chinese volkslied en het hijsen van de Chinese vlag. „Zeer ontroerend was dat. Velen vonden het zo bijzonder, dat ze een traantje wegpinkten", aldus D. Kuipers van de hogeschool. Zij organi seert de week samen met een aantal Chinese studenten. „Wat ik zo leuk vind aan deze week, is dat het heel leerzaam is. Ik wist bijvoorbeeld met dat ze in China helemaal geen babi pangang kennen." Dinsdag was er een demonstratiepartij tafeltennis en gisteren waren er onder meer demonstraties tai chi en chang chuan. Vandaag is er een videopresentatie over China en karaoke en morgen zijn er Chinese spulletjes te koop in verschil lende kraampjes, waarna op zaterdag de week officieel wordt afgesloten. Kralen en zeepjes Zo'n kraampje met Chinese spulletjes staat nu ook al in de kantine van de school. Hang Liu (19) probeert er onder meer kralen en zeepjes te verkopen. Zij is een van de organisatoren van de Chi nese week. „Ik vond de opening op foto Lex de Meester maandag heel mooi. Ik was daar in een traditionele Chinese jurk. Voor ons is het hijsen van de vlag een heel plechtige gebeurtenis. Op dat moment had ik wel een beetje heimwee." Ze vertelt dat veel studenten enthousiast reageren op het 'naam vertalen'. Belangstellenden ge ven dan hun voor- en achternaam en de ze worden dan vertaald in Chinese ka rakters. Bijna alle activiteiten die voor van daag, morgen en zaterdag gepland zijn, zijn openbaar toegankelijk. Ze vinden plaats in het hoofdgebouw van de Ho geschool Zeeland aan de Edisonweg in Vlissingen. Heel langzaam maar onaf wendbaar komt er een ein de aan de alleenheerschap pij van fractievoorzitter A. Oudshoorn van het Noord-Bevelands Belang (NBB). De jaren van eigen machtig optreden, niet ge hinderd door zijn fractiege noten of een partijbestuur, keren zich nu tegen hem. Het kersverse partijbestuur verwijt hem solistisch han delen en wil zijn functione ren ter discussie stellen tijdens de komende leden vergadering, woensdag 27 november. door Ingrid Huibers WISSENKERKE - Het wordt een zeer beladen vergadering waar de leden eveneens ge vraagd zal worden om ex-be- stuurslid R Kersseboom te schorsen als partijlid. Kersse boom heeft de afgelopen tijd op verschillende manieren gepro beerd steun te verwerven om Oudshoorn een toontje lager te laten zingen. Daarin is hij vol gens het nu nog vierkoppige partijbestuur echter veel te ver gegaan. Zo'n zes weken geleden werd Kersseboom daarom al ge schorst als bestuurslid. Oudshoorn die de aanhoudende kritiek van Kersseboom meer dan zat is, sloeg begin deze week terug door naar de politie te stappen om aangifte te doen. Hij beschuldigt Kersseboom van stalking, bedreiging en smaad. Directe aanleiding was een ano- mieme brief die afgelopen za terdag op de discussiepagina van de NBB-website verscheen. Daarin wordt Oudshoorn, die zeker zegt te weten dan het schrijven van de hand van Kers seboom is, door het stof ge sleurd. Of de politie de zaak in behandeling neemt is overigens nog onduidelijk. „Iemand die zich bedreigd voelt, gaat om zich heen slaan", luidde begin deze week het nuchtere commentaar van woordvoerder J. van Pelt van het partijbestuur, waarmee hij doelde op de aanzwellende kri tiek op het vaak nogal solisti sche optreden van Oudshoorn. De positie van Oudshoorn kwam eigenlijk direct na de ver kiezingen in maart al onder druk te staan. Hoewel de partij de verkiezingen overtuigend won, slaagde Oudshoorn er niet in die zege om te zetten in een wethouderspost. De NBB viel als grootste partij buiten de boot, omdat Oudshoorn niet wenste te 'regeren' met het CDA, de op één na grootste par tij. Vanaf het aantreden van het nieuwe college begint Ouds hoorn van zich af te bijten. Hij verwijt burgemeester en wet houders onbehoorlijk bestuur in de behandeling van de nieuw bouw van restaurant d'Ouwe Veerstoep in Kamperland. Ver volgens weigert de NBB onder aanvoering van Oudshoorn mee te werken aan een raadspro- gramma en laat de partij in haar algemene beschouwingen we ten dat de kwaliteit van de amb telijke organisatie het laatste jaar hard achteruit gehold is Op zich opvattingen die je als raadslid en partij mag verkon- A. Oudshoorn schrikkelijk verkeerd vielen, zowel bij het college van burge meester en wethouders als bij het partijbestuur van de NBB. Van Pelt vindt dat Oudshoorn dergelijke boude uitspraken analyse van tevoren moet doorspreken met het partijbestuur. En dat is Oudshoom absoluut niet ge wend. Jarenlang was er geen partijbestuur en bepaalde hij ei- Jgenmachtigdekoersvandepar- digen, maar die in dit geval ver- tij. Dat kwam mede doordat hij foto Willem Mieras in tegenstelling tot zijn fractie genoten wegens omstandighe den geen betaald werk verricht te en dus veel meer tijd in het raadswerk kon stoppen. Solistisch optreden werd Ouds hoorn afgelopen zomer ook al verweten door H. Smits, toen nog voorzitter van het NBB-be- stuur, inmiddels voorzitter van de Zeeuwse afdeling van de Lijst Pim Fortuyn. Toen Smits haar functie binnen het NBB- bestuur neerlegde kon Ouds hoorn even zijn geluk niet op. „Sinds die dame voorzitter is, zijn er niets dan strubbelingen", zei hij. Oudshoorn is ook Kerssebgom, de partner van Smits, liever kwijt dan rijk. Hij verwijt Kers seboom onder meer vervelende telefoontjes te plegen en bedrei gende e-mails en sms-berichten te versturen. Kersseboom vindt op zijn beurt dat je als 'burger en zeker bestuurslid van een partij het recht en de plicht hebt om de gekozen volksvertegenwoordi gers te controleren en indien no dig ter verantwoording te roe pen." Maar uiteindelijk verschillen de opvattingen van Smits, Kersse boom en Van Pelt niet zo veel, alleen hun aanpak van het pro bleem Oudshoorn is heel ver schillend. De NBB-voorman is in hun ogen veel te eigengereid. Wil Ouds hoorn zijn politieke toekomst op Noord-Beveland veilig stel len, dan zal hij zich naar de nieuwe partijstructuur moeten voegen. Zo zal kort gezegd de komende ledenvergadering de boodschap aan zijn adres lui den. Oudshoorn broedt ovexrigens al op een vluchtroute. Hij is in ge sprek met de Partij voor Zee land over een verkiesbare plaats op de lijst. KRUININGEN - Reimerswaal blijft bij haar besluit om niet deel te nemen aan de internetsite www.zeelandpoort.nl. Daarop bieden alle andere Zeeuwse gemeenten hun bestuur lijke informatie aan. Reimerswaal meent deze op haar eigen site op een prima manier aan te bieden. De gemeente blijft de ontwikkelingen ï'ondom Zeelandpoort wel volgen en zal de si tuatie over drie jaar nog eens bekijken. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 45-jarige inwoner van Ovezande wegens oplichting tien maanden gevangenisstraf opgelegd, waarvan vier maanden voorwaardelijk. De man moet verder zijn behandeling in een kliniek afmaken en zich houden aan de voorwaarden van de reclassering. Aan slachtoffers in Zeeuws-Vlaanderen moet hij 4910 euro schadevergoeding betalen. De Bevelander trog gelde deze zomer een vrouw in Schoondijke en een man uit Oostburg geld af. Hij vond zijn slachtoffers via internet. De oplichter vertelde ze voor het opstarten van een koeriersbe drijf nieuwe mensen nodig te hebben, maar vooral een finan ciële injectie te kunnen gebruiken. Hij 'leende' geld van ze en beloofde ze dubbel en dwars tex-ug te betalen. Eerder al had hij mensen op Walcheren en Zuid-Beveland voor duizenden eu ro's benadeeld. In de strafmaat werd een oplichting in een pension in Breskens en tanken van benzine zonder te betalen bij een pompstation in Koudekerke meegenomen. SAS VAN GENT - Verschillende ouders van leerlingen van de Prins Frederik Hendrikschool In Sas van Gent hebben zich geërgerd aan een actie van de plaatselijke PvdA-voorman R. de Meyer. De PvdA'er, tweede op de kandidatenlijst, gaf de kinderen de voorbije week aan de schoolpoort propaganda materiaal mee waarin hij de ouders te kennen gaf zich sterk te willen maken voor een nieuw schoolgebouw. Volgens burge meester P. van den Baar is er sprake van een actie op het rand je. „Had hij die briefjes in school laten verdelen, dan had het niet gekund. Hij heeft het aan de poox-t gedaan. Ik kan me voorstellen dat dit sommige mensen verkeerd in het keelgat schiet, het was niet verstandig, maar tegen deze wijze van fol- deren valt niets te ondernemen", aldus de Sasse burgemees ter, die in vroeger tijden als sociaal-democraat zelf kerkgan gers opwachtte bij de kerkdeur. „Meneer pastoor was daarover ook niet te spreken", wist Van den Baar nog. MIDDELBURG - Een 48-jarige inwoner van Sint-Maartens dijk is gisteren in Middelburg voor het rijden tijdens een rij ontzegging veroordeeld tot dertig uur taakstraf. De man werd 12 februari dit jaar in zijn woonplaats aangehouden op zijn brommer. Hij zei niet te hebben geweten dat de rij-ontzegging ook voor bromfietsen geldt. Hij dacht dat het verbod alleen het besturen van een auto inhield. VLISSINGEN - Een 43-jarige Vlissinger is in de nacht van dinsdag op woensdag rond 2.55 uur aangehouden in de Wal- straat in zijn woonplaats voor baldadigheid, openbare dron kenschap en omdat hij een mes bij zich droeg. De politie was naar de Walstraat gekomen vanwege een conflict. Bij aan komst waren de gemoederen al gesust, maar bij nadere con- trole werd de man aangehouden. door Rob Paardekam KRUININGEN - Jongeren moe ten zelf meer initiatief nemen als het gaat om het organiseren van sportactiviteiten. Dat geluid lieten enkele vertegen woordigers van de sportvereni gingen in de gemeente Reimers waal gisteren horen tijdens het jeugddebat. Aanleiding vormde de stelling dat de bestuurders van sport verenigingen niet zouden weten wat de jeugdige leden willen. Een bestuurslid van de korfbal vereniging uit Yerseke gaf toe dat dat deels waar is. „Maar neem dan zelf het initiatief en zeg wat je wil." Niet alle jongeren waren het met haar eens. „Jullie zijn zelf ook jong geweest, dus je weet best wat we willen", merkte een jon gen op. „Of zijn jullie soms als oudjes geboren?" Een andere deelnemer viel hem bij. „Als ie mand op voetbal gaat, weet het bestuur echt wel dat hij niet komt tennissen." Toch riep C. Arendse van Zee land Sport de jongeren op zelf initiatieven te ontplooien. Dat kan volgens haar prima met het project WhozNext. De gemeen te Reimerswaal en Zeeland Sport ondertekenden daar gis teren een convenant over. Rei- merswaalse jongeren die iets willen doen, kunnen een team oprichten om vervolgens onder begeleiding en met een klein budget een leuke sportactiviteit te organiseren. Tijdens het jeugddebat spraken de jongeren tussen twaalf en achttien jaar over verschillende stellingen op het gebied van sport. De bewering dat Reimerswaal te weinig mogelijkheden zou bieden, viel in goede aarde. Meer trapvelden, skatebanen en basketbalveldjes, vonden de meeste jongeren. Ze namen daarbij geen blad voor de mond. „Er is geen reet te doen", meen de een jongen uit Krabbendijke. „En wij moeten het doen met een veel te klein zaaltje", zei een scholier uit Yerseke. „We willen een grote sporthal, net als in Kruinmgen", gaf hij de aanwezige raadsleden mee. Die beslissen binnenkort of er wel of geen sporthal in Yerseke komt. Verder gaven veel jongeren aan dat ze best eens vrijblijvend zouden willen sporten bij ver schillende clubs, zonder meteen lid te hoeven worden. „Zo kun je beslissen wat je leuk vindt", al dus een meisje. Haar buurman toonde sympathie voor de clubs. „Die moeten dat allemaal wel kunnen betalen. Ik denk dat ze hun geld liever aan de eigen le den besteden." Daarin kreeg hij gelijk van een vexdegenwoordi- ger van de gymclubs. Die hiel den vorig jaar een gezamenlijke instuif voor de hele jeugd, nadat ze van de gemeente een bijdrage kregen. Zonder die subsidie was het evenement er volgens hem niet gekomen. „Dan besteden we het geld aan de eigen jeugd." Burgemeester A. Verbree riep de verenigingen op vaker dingen voor de gehele jeugd te doen. „Daar hebben we geld voor." GOES - Het Steunpunt Vrijwil ligerswerk in Goes opent op 6 december officieel haar deuren. Belangstellenden kunnen tus sen 9.30 en 12.00 uur een kijkje komen nemen in het gebouw aan de Zaagmolenstraat 3. Wet houder D. van Ewijk verricht 's middags de officiële opening. Advertentie NS De autosite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31