VVD verliezer in Terneuzen CDA grote winnaar in Hulst PZC In Sluis is bijna iedereen tevreden Grote blijdschap bij fracties PvdA en CDA Terneuzen '14 Eigenaar zoekt koper voor bunker in Kloetinge LPF Hoek blaast zichzelf op Nieuw West van niets op drie zetels Sinterklaasfeest in Vlissingen CDA grootste, PvdA wint zetel Burgemeester Barbé vertrekt Dubbel feest in Hulster CDA-familie ZEEUWS-VLAANDEREN Ledencontact organisatie van gehandicapten Handwerkbazar donderdag 21 november 2002 door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het CDA is zo als verwacht de grote winnaar van de verkiezingen in de ge meente Terneuzen geworden. De christen-democraten haal den negen zetels. De VVD heeft ondanks een grootschalige ver kiezingscampagne fors verlo ren. De partij bezet in januari slechts drie zetels in de nieuwe Terneuzense raad. De PvdA scoorde, zeker gezien de lage opkomst van nog geen 55 procent, met acht zetels uitste kend. De Terneuzense Onaf han- kelijke Partij (TOP) en Gemeen tebelangen Kanaalzone (GBK) krijgen beide twee zetels, even veel als de kleine christelijke partijen ChristenUnie en SGP Die laatste partijen profiteer den met hun vaste achterban van het lage opkomstpercenta ge, hoewel de ChristenUnie toch nog op een zetel meer had ge hoopt. Net als GBK haalde de ChristenUnie behoorlijk wat meer stemmen binnen als TOP en SGP, maar restzetels zaten er voor de twee grotere kleine par tijen niet in. De grote onbekende. Leefbaar Zeeuws - Vlaanderen, wist TERNEUZEN - R. Barbé heeft commissaris van de koningin VV. van Gelder al op 13 septem ber medegedeeld dat hij per 1 ja nuari 2003 ontslag neemt als burgemeester van Terneuzen. De burgemeester wil 'de regie over zijn carrière in eigen hand houden' en is alleen nog be schikbaar als waarnemend bur gemeester als de nieuwe ge meenteraad er uitdrukkelijk om vraagt. door Frank van Cooten HULST - Vreugde en tranen gis teravond in de centrale hal van het stadhuis in Hulst. Terwijl CDA'ers elkaar van vreugde in de armen vallen huilt Annelies Hegger van Progressief Hulst tranen met tuiten. Voormannen Ben Pauwels en Jacques Steijaert van het CDA schudden elkaar de hand als de uitslag bekend is. Dubbel feest in huize Steijaert want naast vader Jacques komt ook zoon Denis met 225 voorkeurstem men in de raad. Ben Pauwels is met 1359 stem men de populairste politicus in de nieuwe gemeente Hulst. Hij glundert van oor tot oor als be kend wordt dat het CDA met zes zetels veruit de grootste partij is. „Fantastisch. We hebben het met zijn allen samen gedaan. We gaan rustig bekijken hoe we de zaak gaan oppakken." Paul Weemaes van de PvdA is tevreden over het behoud van drie zetels. „Vooral omdat we in Hontenisse toch een vrij onbe kende partij zijn. Gezien de lan delijke tendens kan ik niet an ders dan tevreden zijn." Gosse Kamminga van Progres sief Hontenisse baalt daarente gen met hoofdletters. Zijn partij komt niet in de nieuwe gemeen teraad. „We hebben vier jaar lang ons stinkende best gedaan en dit is het resultaat. Ik vind het niet alleen jammer voor de par tij maar zeker ook voor Hulst en Hontenisse. Voor mij vergaat de wereld echter niet. Ik kan weer lekker veel gaan schaken Maar ik had het natuurlijk graag an ders gezien." LPF-voorman Bart Houwer heeft het niet gered. „Toch heb ben we winst. Van nul naar 220 stemmen. We doen zeker met een nieuwe ploeg over vier jaar weer mee. Ik had wel graag op positie gevoerd." Oppositie Luciën Reijns van de WD is te leurgesteld over slechts één ze tel. „Dithad ik in mijn kwaadste dromen niet verwacht. Opposi tie voeren wordt wennen. Min der invloed." Annelies Hegger van Progres sief Hulst is zwaar teleurgesteld over de twee zetels. Tranen staan in haar ogen. ..Vier jaar lang keihard gewerkt en nu dit. Maar ja, de kiezer beslist." slechts 65 kiezers voor zich te winnen en bleef daarmee mij lenver verwijderd van een raadszetel. Het enige aanwezige kandidaat-raadslid, Terneuze- naar P. Ummenthum, weet dat vooral aan het ontbreken van een campagne en foute uitspra ken van de Brabantse lijsttrek ker C. Cortstanje. Sinds mei is het aantal proteststemmers be hoorlijk afgenomen, want ook de Lijst Pim Fortuyn haalde maar een zetel. De Boom, de partij die zich afsplitste als een 'redelijker alternatief' van D66, wist in korte tijd niet genoeg be kendheid te verwerven en had met 238 niet genoeg stemmen voor een zetel. D66 en Groen- Links komen beide ook met een zetel in de gemeenteraad. CDA en PvdA krijgen met ze ventien zetels een absolute meerderheid. De uitslag maakt door Sheila van Doorsselaer HULST - Het CDA is de grote winnaar van de gemeenteraads verkiezingen voor de nieuwe ge meente Hulst. De christen-de mocraten komen met zes zetels in de gemeenteraad. Progressief Hontenisse is weggevaagd en ook GroenLinks en de LPF ko men niet in Hulst aan de bak. De opkomst bedroeg 66,69 procent. Het CDA van B. Pauwels is met zes zetels de grootste partij van de nieuwe gemeente Hulst. Pau wels is naar eigen zeggen dik te vreden over het resultaat. We hebben het samen gedaan. De christen-democraten leve ren ook het jongste raadslid, Denis Steijaert, zoon van CDA- coryfee Jacques. Vader en zoon komen samen in de raad. Groot Hulst/Gemeenschappelijke Be langen, met voorman E. de Dec- kere, werd verdienstelijk twee de met vier zetels. Met name in Clinge, het bastion van Groot het mogelijk dat het Axelse wet houdersduo A. van Waes (CDA) en C. van Schaik (PvdA) de touwtjes in Terneuzen geheel in handen neemt. Beide lijsttrek kers lieten zich er gisteravond laat nog niet over uit of ze samen een college willen vormen of de oude Terneuzense variant met een VVD'er willen voortzetten. Hulst, werd een klinkende winst geboekt. De PvdA (P. Weemaes) en Groot Hontenisse (F. van Driessche) komen op een gedeelde derde plaats met ieder drie zetels. Pro gressief Hulst (A. Hegger) en Al gemeen Belang (A. Roctus) ko men ieder met twee personen in de nieuwe raad. Hegger toonde zich zwaar teleurgesteld. Verliezer Grote verliezer is Progressief Hontenisse. De partij, nu nog in de Hontenisser raad vertegen woordigd door twee personen, is volledig van de kaart geveegd. Lijsttrekker G. Kamminga zag de bui al hangen toen de uitslag uit Vogelwaarde op het stads kantoor van Hulst binnen kwam. Hij verwachtte daar veel stemmen binnen te halen. Ook de WD wachtte een desillusie Lijsttrekker L. Reijns zal in de nieuwe setting een eenmans fractie moeten vormen. Gezien de uitslag gaat Reijns er vanuit door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De PvdA en het CDA hebben met grote blijd schap gereageerd op de verkie zingsuitslag in de nieuwe ge meente Terneuzen. Beide partijen maken de komende pe riode samen de dienst uit in de nieuwe gemeenteraad. „Een duidelijke uitslag", rea geerde CDA-lijsttrekker A. van Waes gisteravond. „Dit is voor het CDA een hele goede score. We zijn de grootste partij en dan kunnen we toch het voortouw nemen in de collegebesprekin gen." Ook PvdA-lijsttrekker J. van Schaik was tevreden. „In verge lijking met de vorige raadsver kiezingenhebben we vooral ook in Axel veel stemmen gewon nen. Een heerlijk idee dat de mensen zeggen, die Van Schaik heeft het goed gedaan in Axel. Ik weet het zeker, we gaan van de nieuwe gemeente Terneuzen een fijne gemeente maken." Voor WD-lijsttrekkerP Broek- huysen was het resultaat van drie zetels een tegenvaller. ..We zijn wel de derde partij, maar dat zijn partij in de oppositie komt. „Dat wordt wennen", al dus Reijns. „Maar door de in voering van het dualisme zie ik toch kansen." GroenLinks en de Lijst Pim For tuyn Hulst, die in de huidige gemeenteraden niet vertegen woordigd zijn, haalden de kies deler niet. In Ossenisse stemde niemand op de LPF. maar ook niet op Groot Hulst, hoewel dat wel de tweede partij geworden VLISSINGEN - Het buurteomi- té Bossenburgli, de activiteiten- commissie en de Jongerenwerk- groep Bossenburgh houden zaterdag 30 november een groot Sinterklaasfeest voor de kinderen van Groot-Lamme- renburg. Sinterklaas en zestien zwarte met grote afstand achter num mer twee. We hebben voorna melijk slecht gescoord buiten Terneuzen." Voor de Christen Unie zag het er lange tijd naar uit dat de partij de verwachte drie zetels zou ha len. Uiteindelijk werden het er twee. Een tegenvaller, vond lijstrekker mevrouw T. van den Berg. Haar collega van de SGP, P. Hamelink, was met de be haalde twee zetels heel tevre den. ,,We hadden dit resultaat eigenlijk niet verwacht, want met zoveel partijen wordt de spoeling wel dun. We hebben re den voor grote dankbaarheid." TOP ging van vier naar twee ze tels en dat was een koude douche voor lijsttrekker J. Baart. „Dat valt natuurlijk te gen, maar anderzijds kunnen we ons toch met twee zetels handhaven." De verwachting van Gemeente belangen Kanaalzone was drie zetel, maar het zijn er twee ge worden. „Iets te weinig en dus een beetje een tegenvaller", rea geerde lijsttrekker F. van Hulle. Lijsttrekker J. Boogerd-Quaak van D66 was nog niet zo onte vreden over de en zetel die haar is. Progressief Hontenisse haal de niet één stem in Heikant. In totaal zijn er 21 zetels te ver delen. De gemeenteraad van de nieuwe gemeente Hulst zal er, inclusief voorkeursstemmen, als volgt uit zien: Voor het CDA: B. Pauwels, J. Steijaert, J. van Eek, D. Steij aert, A. Totté en A. Sponselee. Voor Groot Hulst: E. de Decke- re, P. de Cock, H. Neefs en A. de Deckere. pieten bezoeken dan de wijk. Om half twee vertrekken ze on der begeleiding van muziek vanaf de sportzaal van basis school De Houtuyn voor een op tocht door Bossenburgh. De op tocht eindigt ook weer bij de sportzaal waar Sinterklaas en de pieten voor de rest van de middag blijven. Speciale aan- partij in de wacht sleepte. „W mogen blij zijn dat we ons tus sen het geweld van de lokal partijen hebben kunnen hand haven." Ook de LPF redde he net voor één zetel. „Ik heb we van veel mensen gehoord dat z helemaal niet meer willen gaa: stemmen, dus dat zal toch oo. enige invloed hebben gehad' betoogde lijsttrekker C. Freeke De nieuwe partij De Boom redd het niet. „Een tegenvaller, na tuurlijk", zei lijsttrekker H Vlottes. ,Maar we moeten ook reeël zijr we zijn een beginnende parti; Een boompje begint klein ei groeit dan steeds verder uit. Vol gende verkiezingen zijn wee weer bij." P. Ummenthum, derde kandi daat op de lijst van Leefbaa Zeeuws-Vlaanderen, toondi zich gisteren uitermate teleur gesteld door de afwezigheid vai zijn lijsttrekker C. Corstanje „Hij lijkt wel van de aardboden verdwenen. We hebben de heb week geprobeerd hem telefo nisch te pakken te krijgen, maa: het is niet gelukt, ik heb nu ooi zo mijn bedenkingen over dez< persoon." De PvdA wordt vertegenwoor digd door: P. Weemaes, D. van Damme-Fassaert en P, Plas- schaert. Namens Groot Hontenisse zijn dat: F. van Driessche, J. Hage- man en W. Broekhoven. Progressief Hulst: A. Hegger en T. Blommaert. Algemeen Belang: A. Roctus en F. Dobbelaer. De WD wordt vertegenwoor digd door L. Reijns. dacht gaat uit naar de aller kleinstekinderen. Zij mogen bij Sinterklaas kleurplaten, teke ningen en verlanglijstjes inleve ren. De feestmiddag is bedoeld voor alle kinderen uit de wijken Bos senburgh, de Hofwijk. Pape gaaienburg, Lammerenburg en Rosenburg. door René van Stee SLUIS - Nieuwkomer Nieuw West is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen voor de nieuwe gemeente Sluis. De partij haalde ruim vijftien procent van de stemmen, goed voor drie van de negentien raadszetels. De opkomst was 61,08 procent, een teruggang van bijna anderhalf procent ten opzichte van 1998. Van de gevestigde partijen be haalde alleen het CDA winst. De christen-democraten kregen ruim. 23 procent van de stem men, ten opzichte van 1998 een winst van bijna drie procent en goed voor vijf zetels. De aan hang van de andere nieuwko mers LPF en GroenLinks was te weinig om een raadszetel te ver overen. Met respectievelijk 2,44 en 4,31 procent van de stemmen haal den zij de kiesdeler niet. De andere grote partijen Dorps belangen Toerisme (D&T), PvdA en WD-Gemeentebelan- gen verloren alledrie. D&T ging terug van 23,48 procent naar door Raymond de Frel SLUIS - Het zweet gutste van zijn voorhoofd, gisteravond in de raadzaal van het Sluisse ge meentehuis. Zijn vreugde was er echter niet minder om. Het CDA van lijsttrekker Rein Leentfaar behaalde vijf zetels. „Je hoopt van alles, denkt er af en toe stiekem aan, maar dit is gewoon fantastisch", reageerde Leentfaar direct nadat bekend werd dat het CDA door 2758 stemmen de grootste partij in de nieuwe gemeente Sluis is. „Na tuurlijk heeft het Balkenende - effect meegespeeld. Maar wij hebben in de afgelopen periode heel rustig gewerkt met een goed bestuur. Dat speelt uiter aard ook mee." Nieuw West-voorman Adri Ro- sendaal kon zijn geluk ook al niet op. „Wij hebben zoveel stemmen gehaald (goed voor drie zetels) dat we invloed kun nen uitoefenen op het beleid. Vanuit het niets op 1822 stem- 17,50 procent, een verlies van bijna zes procent. Ook de PvdA en de WD-Gemeentebelangen leverden fors in. De sociaal-de mocraten verloren meer dan vier procent en kwamen uit op 17,52 procent, de aanhang van VVD-Gemeentebelangen ging met bijna vier procent terug naar ruim twintig procent. Dit levert de liberalen vier zetels op. Het verschil tussen de PvdA en D&T bleek slechts twee stem men, 2099 tegen 2097 kiezers. Niettemin sleepten de sociaal democraten een zetel meer in de wacht dan de enige lokale partij in de nieuwe gemeenteraad van Sluis. De PvdA krijgt vier raadsleden, D&T drie. In de nieuwe gemeenteraad ko men (voorkeurszetels daargela ten): CDA: R. Leentfaar, L Kamphuis, L. Flikweert, S Quaak en L. Dekker: PvdA: L. Wille, J. Boogaard, J. Wielakker en R. Evers; D&T: C. Bolijn, L. Baarends en B. Basting; WD- Gemeentebelangen: J. Pro voost, R. den Dekker, W. Gijsel en F. Maenhout; Nieuw West: A. Rosendaal, H. Meijer en L. van den Broecke. men, dat betekent toch dat we het vertrouwen hebben", aldus Rosendaal. Ook PvdA'er Leen Wille, die met zijn partij in vergelijking tot 1998 toch ruim vijfhonderd stemmen minder behaalde, toonde zich tevreden. Helemaal nadat bekend werd dat zijn par tij er dooreen restzetel met vier- in plaats van drie - zetels van- doorging. Johan Provoost, lijst trekker van WD/Gemeenteb,e- langen was ook al gelukkig. „We zijn de tweede grootste partij Toch is dat volgens mij niet bo ven verwachting. D&T had im mers geen nieuwe mensen, de PvdA kende interne twisten en ik denk dat de arrogantie van het Oostburgse college van bur gemeester en wethouders ook heeft meegespeeld." Carien Bolijn-Hertzberger was na afloop enigszins bedroefd „Het CDA vaart mee op de lan delijke koers, dat had ik ver wacht. Maar dat Nieuw West zoveel stemmen zou halen, daarop had ik niet gerekend." door René Hoonhorst TERNEUZEN - Lijsttrekker Klaas van Urk probeerde 's morgens nog manmoedig stemmen te verzamelen bij de stemcomputer in het Hoekse verzorgingshuis Vremdieke. Zijn partij LPF Hoek stond weliswaar niet op de kieslijst, maar door snel achter elkaar een 1 en een 3 in te drukken, moest toch nog op lijst 13 ge stemd kunnen worden. De meeste kiezers in Hoek wil den zich niets van het, ovexri- gens streng verboden stemad vies, aantrekken en toen Van Urk ten einde raad zelf pro beerde lijst 13 te stemmen, bleek de computer er niet aan te willen. „Verdorie, waarom heeft voorzitter Jack ons dan ook niet op tijd aangemeld?", liet de lijsttrekker zich geër gerd ontvallen. De opgekropte meningsver schillen en ergernissen tussen de lijsttrekker en de bestuurs leden van de eigenzinnige, lo kale LPF-lijst kwamen 's avonds tot een uitbarsting tij dens een interview van Om roep Zeeland met de partijle den. Vragen over aan de partij geda ne schenkingen zetten de zaak op scherp. De lijsttrekker bleek het grootste deel van de partijkas in eigen zak te heb ben gestoken. Voorzitter Jack en penningmeester Carola hadden nog wel enige grijp- stuivers gekregen, maar be stuurslid Désirée was geheel buiten de boot gevallen. Toen Van Urk de radioverslaggeef ster liet weten weinig heil te zien in vier jaar langs de zijlijn van de Terneuzense politiek, barstte de bom. Krijsend Carola vluchtte in 'Winnie de Jong-gedrag', zoals de lijst trekker het noemde, en sloot zichzelf huilend en krijsend op in het toilet. Jack ondernam als voorzitter van de partij nog een lijmpoging, maar het mocht niet meer baten. Tierend en scheldend gingen de voorlie den van LPF Hoek uiteen. „Ik schei er mee uit, ik doe het niet meer. En zonder mij is er geen partij, LPF Hoek is dood", brieste Van Urk net vóór hij met grote stappen het Schelde- theater uitbeende. door Rolf Bosboom KLOETINGE - Eigenaar E. Bakker wil af van de bunker in Kloetinge. Zijn onderneming, i internetbedrijf Cyberbunker, heeft hij inmiddels overge bracht naar andere vestigingen, met name die in Amsterdam. Bakker zoekt nu een nieuwe ei genaar of eventueel een huurder voor het complex. De vroegere commandobunker aan de Zomerweg werd eind juli getroffen door een grote brand, op het moment dat er werk zaamheden werden uitgevoex-d. Nader onderzoek leerde dat er onder meer een xtc-laboratori- um in het gebouw was geves tigd. Die ruimte was kort voor de brand verhuurd aan derden. Bakker zegt niet geweten te hebben van de illegale activitei ten die er werden ontplooid. De zaak was voor de gemeente Goes aanleiding om uit te zoe ken wat er allemaal in de bunker gebeurde en in hoeverre dat aan de eisen voldeed. Uit het onder zoek bleek dat er van alles mis was: de bedrijfsmatige activi teiten passen niet in het bestem mingsplan, er werd illegaal ge woond door medewerkei's, de bunker voldeed niet aan de ei sen als het gaat om bijvoorbeeld vluchtroutes, verlichting en ventilatie en rond het complex waren zonder toestemming di verse bouwwerken neergezet. Voor het gemeentebestuur was dat vorige maand reden om te dreigen met het toepassen van bestuursdwang. Alles moest binnen vier weken in orde wor den gemaakt, anders zou de bunker worden gesloten. Mor gen komt de gemeente controle ren, maar aan vrijwel alle eisen is inmiddels voldaan. Het laat ste wat moet gebeui-en is het af voeren van de romneyloods, die al gedemonteerd is. Witte vlek Volgens Bakker is de bunker nu een 'witte vlek' in het bestem mingsplan. Desondanks heeft hij gevolg gegeven aan de op dracht van de gemeente.,Ik ben nu bezig om te kijken of ik de LPF-lijsttrekker Klaas van Urk doet in de laatste uren van zijn partij nog een wanhopige poging kiezers te werven in het stembureau. foto Charles Strijd bunker kan verkopen of datil een nieuwe gebruiker ervoor kan vinden." Hij zegt de bunk- ook te koop te hebben aangek den aan de gemeente, maardi? heeft daarop tot dusverre gereageerd. Er wordt inmiddels ook meer in het bouwwerk ge. woond. Enkele medewerken hebben hun intrek genomenfc recreatiewoningen in de omge ving. Zij blijven nog even inde provincie om brandschade te herstellen, zodat het makkelij- ker wordt een nieuwe of huurder te vinden. KOUDEKERKE - De Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie (ANGO) Walcheren houdt op 30 november voorde ruim honderd Walcherse leden een ledencontactdag. De bijeenkomst vindt van 14.00 tot ongeveer 18.15 uurplaatsin het Koetshuis in Koudekerke, nabij de verpleeghuizen De Poort en Vliedberg. Op deze dag wordt het nieuwe bestuur officieel geïnstalleerd door de landelijke voorzitter F. de Paauw. Als nieuwe advi seuse wordt N. van den Heuvel officieel aangesteld. Leden die al vijfentwintig jaar of lan lid zijn worden gehuldigd krijgen een gouden ANGO- speld. Ook is er een vexioting met prij zen die beschikbaar zijn gesteld door verschillende winkelien uit Vlissingen en Oost-Souburg De bijeenkomst wordt afgeslo ten met een broodmaaltijd. MIDDELBURG - De UW Mid delburg houdt woensdag 27 no vember een handwerkbazar in! de BOOG aan de Hei'engracht 52 in Middelburg. De bazar be gint om 14.00 uur en duurt tot, 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 14