James Bond op Zeeuwse wegen PZC Iedereen valt voor Jacqueline Aquarellen van Z-Vlaanderen op expositie in Terneuzen 1!, lezers schrijven Boete arts IV PSV-Feyenoord Klaverblad II Voorstelling De Doos afgelast Noodsituaties kunst cultuur PvdA geeft recreatiesector ruimte in ruil voor natuur Ontmoeting met fotografen woensdag 20 november 2002 Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschs. B reactietijd i redactionele berichten, artikelen of commentaren. De beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet"uai redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft" Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen wordt niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. [W dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Overat weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Ik neem aan dat prins *7 „rnhard de PZC niet leest, anders zou hij ongetwijfeld de boete voor de Veei'se huisarts betalen. Waar gaan we heen als een arts de maximumsnelheid niet mag overtreden om een patiënt te redden? Eerst nog een formu lier, speciaal ontworpen hier voor, invullen. 'Het kan toch niet de bedoeling zijn om er een nieuwe patiënt in uw huisart senbestand bij te hebben' (PZC 15-11). Erg grof deze opmer king, over normen en waarden gesproken! Ik kan mij voorstel len dat rechters en politie het druk hebben als zij zich met dit soort zaken bezig houden. J. van Nieuwenhuyzen Boulevard Bankert 408 Vlissingen Het echtpaar Spaan uit Nisse legt in de PZC van 14-11 de vin ger precies op de zere plek voor wat betreft Het Klaverblad. Het is absurd dat Het Klaverblad, dat geacht wordt op te komen voor de patiënten, durft te stel len dat chronische zieken niet moeten zeuren, maar zelf met oplossingen dienen te komen. In de schaduw van wijlen burge meester Huber van Goes (een zeer betrokken mens) heb ik aan de basis mogen staan van een Informatie en klachtenburo voorde Gezondheidszorg. Hier uit is uiteindelijk Het Klaver blad voortgekomen. Het is thans een groep, met provincia le subsidie goed betaalde mana gers (dekundologen) die als zo genaamde 'derde partij' mogen meepraten over de ontwikkelin gen in de gezondheidszorg. De ze managers zijn er zo trots op dat ze aan taf el mogen zitten dat ze vergeten kritisch te zijn en op te komen voor de belangen van de patiënten. De categoriale pa tiëntenverenigingen laten het gebeuren. Leen Jobse Esdoornlaan 17 Middelburg Het is mij reeds meerdere mal® opgevallen dat de kennis van dt sportverslaggevers betreffende de spelregels, nogal eens iets te d( wensen over laat. Zo ook inhei stukje door Jaap van Esseninde u PZC van 18 november betref. W fende de verslaggeving Psv. Feyenoord. Jaap van Essen s schrijft hierin het volgende: De p' scheidsrechter (Temmink) meende een overtreding van Vennegoor te hebben gezien h maar daar klopte niets van Jaap van Essen en ook enigevan h zijn collega's moeten het spelre gelboekje er maar op na slaan om te kunnen constateren datde scheidsrechter in dit geval wel het gelijk aan zijn zijde had. Het is namelijk nog steeds zo datin persoonlijke duels het gezicht naar de bal toe gericht dient te zijn. Uit de beelden bleek heel duidelijk dat Vennegoor maar op één ding uit was, en dat was om de doelman omver te kege len. Vennegoor kromde zijn rug nog eens extra om meer kracht te kunnen geven om de doelman omver te kegelen en had daarbij zijn gezicht naar de grond ge richt en dus niet naar de bal zo als het volgens de spelregels zou moeten. Naar mijn oordeel nam Temmink dus een terechte be slissing en kwam Vennegoor er goed vanaf, want wanneer men niet de intentie heeft de bal te spelen zou de scheidsrechter hier ook nog een gele kaart voor kunnen geven. A.R. Mohr Van KarnebeekstraatU Goes OOSTBURG - De voorstelling van De Doos op 30 november in het Ledeltheater in Oostburg is uitgesteld. De voorstelling moet worden verschoven in verband met de zwangerschap van een van de hoofdrolspeelsters. Kaarten kunnen worden terug gebracht bij het Ledeltheater. door Jacques Cats Hagenaar Leon Vermeulen is vre selijk kwaad op het Openbaar Ministerie in Middelburg. Vooral offi cier van justitie R. Rainmeloo moet het ontgelden. Die zou volgens Ver meulen met twee maten meten. De of ficier zag twee jaar geleden geen aan leiding om een agent in Terneuzen strafrechtelijk te vervolgen die, bijna twee keer zo hard rijdend dan was toegestaan, een botsing had ver oorzaakt. Daarbij kwam de broer van de Hage naar om het leven. Volgens Vermeulen doet de officier van justitie precies het omgekeerde in de zaak van een arts uit Veere die, op weg naar een spoedge val, de snelheidslimiet overschreed zonder daarbij aantoonbaar een ge vaarlijke situatie te hebben veroor zaakt. In deze zaak eiste de officier een geldboete, „Zijn er bij een zaak wetshandhavers betrokken, dan gel den daax*voor kennelijk andere regels dan voor gewone burgers", stelt Ver meulen bitter vast. „De politie Zee land heeft dus een license to kill", ver wijst hij grimmig naar de titel van een James Bondfilm. De officier eiste dezer dagen in de zaak van de arts een geldboete van 2 50 euro, waar-van 80 euro voorwaardelijk omdat hij 102 kilometer per uur waar 50 was toegestaan. „Ik wil best aanne men dat er sprake was van een nood toestand in verband met een reanima tie, maar de snelheidsovertreding was fors", motiveerde Rammeloo zijn eis in deze zaak waarover de rechtbank op 27 november uitspraak doet. Signalen „Bij een ongeluk in juli 2000, waarbij mijn broer en een agent betrokken waren, oordeelde dezelfde officier van justitie geheel anders", merkt Ver- met aquarel en ecoline, zeer ex pressief is. Zijn vex-bondenheid met Zeeuws-Vlaanderen spreekt uit de werken: Land achter de dui nen, Schor en slik en Bloeiende boomgaard I en II, waarvan laatstgenoemden een voor- jaarsblik op het Spui werpen. Voor Wolkbreuk en Ondergaan de zon vormt Breskens het hoofddecor. Dit laatste schil- derij toont een overstekende veerboot en het appartementen complex 'de aperots', onderge dompeld in een rozige gloed. Een werk dat waarschijnlijk binnen afzienbare tijd nostalgi sche herinneringen zal oproe pen. Portretten De bloemstillevens komen qua techniek, kleurenimpressie en compositie goed over, maar om dat het veelgebruikte thema's zijn, fascineren ze minder. Por tretten zijn vei*uit zijn sterkste punt. Arabisch duo geeft een sfeervol en bijna magisch beeld van een man met een paard. In de por tretten van Ankie en Jorin ziet en voelt men dat de kunstenaar deze personen goed kent. Ka- i-akter en uitstraling van de uit gebeelde personages komen overduidelijk naar voren. Bijzonder is Moeder. De kunste naar weet met enkel blau w- en zwartnuances een krachtig por- ti*et neer te zetten, dat, hoewel verwaardigd in koele tinten, veel warmte en liefde uitstraalt voor deze uitgebeelde figuur. Tentoonstelling t/m eind december in de Grote Kerk, Noordstraat, Ter neuzen. Openingstijden: ma. t/m vr. van 10.00-16.00 uur en za. van 13.00-17.00 uur. VLISSINGEN - Het Centrum voor Kunsteducatie Vlissingen houdt morgen een ontmoeting met drie Zeeuwse kunstenaars. Thema is de fotografie. Aan de hand van een gesprek onder leiding van Nico Out kan het publiek kennismaken met de fotografen Johan Klein, Remco van den Bosch en Ruden Riemens en hun verschillende manieren van aanpak. De ont moeting vindt plaats in het Theo van Doesburgcentrum en begint om 19.45 uur. zaak toch voorgelegd moest worden aan het hof. Vermeulen: „Hij heeft de behandelende officier van justitie van Middelburg zelfs ten strengste aanbe volen om hoger beroep in te stellen." Het gex-echtshof moet de zaak nog in behandeling nemen. Signalen Vermeulen tekent nog het volgende aan: volgens de wet moet een politie wagen zich aan de regels van het ver keer houden. Doet hij dat niet, dan moet hij dit aangeven door het voeren van zowel optische als geluidssigna len. Bij het overtreden van de normale verkeersregels is het voeren van deze signalen verplicht en moet de be stuurder ook extra opletten op het rij gedrag van de overige weggebruikers. Op deze wet is een maatregel van be stuur van kracht waarbij de politie vrijgesteld wordt van het voeren van optische en geluidssignalen indien de omstandigheden dit nodig maken. Volgens de jurisprudentie over verge lijkbare zaken heeft dit, naar Vermeu len heeft vastgesteld, altijd geleid tot een veroordeling van de verdachte. Vermeulen vindt het voor de arts die haast had om een leven te redden zeer wrang dat hij volgens justitie beboet moet worden, terwijl niet eens is aan gegeven dat hij door de snelheids overtreding overige weggebruikers in gevaar heeft gebracht. „Terwijl een agent die ook de snelheid overtreedt, daarbij overige weggebruikers niet alleen in gevaar brengt, maar zelfs schuld heeft aan een overlijden, wordt vrijgesproken". De problematiek rond huisartsen die zich spoedshalve ergens heen moeten begeven, lijkt in de naaste toekomst een eind verholpen. Begin volgend jaar worden in Zeeland huisartsen posten geopend. Tegen die tijd is het de bedoeling de posten uit te msten met ambulance-achtige auto's waar mee huisartsen zich naar noodsitua ties kunnen begeven. Het betreft au to's met chauffeurs. De wagens zullen, als daar vergunningen voor worden afgegeven, worden uitgerust met blauwe zwaailichten. De auto's wor den vooralsnog alleen nog maar inge zet boven de Westerschelde. Totaal gaat het om vijf van dergelijke wa gens. Daarmee is het probleem niet volledig opgelost. Niet alle huisartsen doen mee aan de inrichting van de posten. Zij blijven voor hun eigen praktijk rijden en zullen de zwaai lichtvoorziening moeten ontberen. door Anita Tournois TERNEUZEN - De grote kerk in Terneuzen is het decor voor een expositie van werk van Kees Weitevrede. Er hangen vooral geaquarelleerde portretten, landschappen en bloemstille vens. Verschillende landschap pen tonen zijn betrokkenheid met Zeeuws-VIaanderen, waar hij een tijdlang vertoefde. Weitevrede werd geboren in Brielle. Op jonge leeftijd teken de hij graag, maar koos toch voor een studie in het onderwijs. Van 1964 tot 1970 woonde hij in Zeeuws-VIaanderen, was er hoofd van school op Spui. Daar na vertrok hij als leraar naar Tilburg en tegenwoordig woont en werkt hij in Riel, Brabant. Meer dan twintig maal expo seerde hij al door heel Neder land, waarvan de eerste maal in Zeeland in 1990, in de Schotse Huizen in Veere. Het tentoonge stelde werk in de Grote Kerk in Terneuzen bevat naast aquarel len ook grafiek in de vorm van enkele etsen. Het gepresenteer de werk, waarvan het meren deel figuratief en herkenbaar is, laat zien dat Weitevrede zijn technieken goed beheerst. Mo mentopnames en opgeslagen beelden worden vrijelijk geïn terpreteerd, wat resulteert in evenwichtige composities met een eigen sfeer, gecreëerd mid dels kleuren lichtval. Toch zien we ook bijna abstrac te expressies als Landschap met de zon en Landschap met de maan. Jammer dat deze werken, die toch vanuit een zelfde ge- dachtengang en toonaard ver vaardigd zullen zijn, zo ver van elkaar hangen. Andere land schappen tonen zijn voorliefde voor de natuur, zoals Land schap in de morgen I en II en La te sneeuw in het vroege voor jaar, waarbij vooral het laatste werk, een tweeluik, gemaakt Moeder, een indringend portret door Kees Weitevrede. KOUDEKERKE - Recreatiebe- dri jven langs de kust mogen van de PvdA uitbreiden als dat de kwaliteit ten goede komt én als ze meebetalen aan natuur en landschap. Die belofte deed lijsttrekker G. de Kok gister avond op een verkiezingsbij eenkomst in Koudekerke. Krezip-zangeres Jacqueline Govaert, één brok energie. Krezip begint tournee in Vlissingen foto Lex de Meester door Ernst Jan Rozendaal VLISSINGEN - Sterallures? Even leek het of het Arsenaal theater in Vlissingen gister avond een andere Krezip te zien zou krijgen, een door het succes verwende popgroep. Het eerste concert van de nieuwe Neder landse tournee begon zeker drie kwartier te laat. Maar meteen maakte zangeres Jacqueline Govaert duidelijk hoe verve lend ze dat vond. „Sorry, sorry, sorry." De soundcheck bleek uitgelo pen, er was miscommunicatie over het aanvangstijdstip en daardoor kwam het eten van de muzikanten in het gedrang. „Sorry dat jullie zo lang moes ten wachten", zei Govaert na die uitleg. „Maar we gaan ervoor zorgen dat het lange wachten het meer dan waard was." Weg ergernis. Gelukkig maar, want het sympathieke imago is een van de grote pluspunten van de Tilburgse groep. Twee jaar gele den brak Krezip in één klap door met het album Nothing less en de daarvan getrokken single 'I would stay'. Van het debuutalbum werden driehonderdduizend exempla ren verkocht en op Pinkpop ver- zorgde de groep een overdonde rend optreden. En het leuke was - niemand liet destijds na dat te benadrukken - dat de groepsle den nog allemaal op school za ten. Leuk zoals die tieners over het podium sprongen. Een aan sprekend bandje voor moeder en dochter. Het is een teken aan de wand dat de tournee die gisteren in Vlis singen begon in een niet geheel uitverkocht Arsenaal werd aan gekondigd met een item in het Jeugdjournaal. Alsof Krezip toch vooral nog dat sympathie ke puberbandje is. Sympathiek dus wel, maar een stuk volwas senen Op het nieuwe, steviger, album Days like this heeft de groep geprobeerd haar energie ke rockmuziek te verdiepen en tijdens het concert werd die lijn doorgetrokken. Het publiek kreeg een uitgeba lanceerde set voorgeschoteld met in het begin vooral num mers van het nieuwe album. De rockmuziek van Krezip lonkt de ene keer naar punk en de andere keer naar pop. Niet opzienba rend of vernieuwend maar, zo bleek in Vlissingen, zeer gede gen gespeeld. En wat elk num mer de moeite waard maakt is de hook, dat ene loopje, dat me lodietje, dat zinnetje dat meteen blijft hangen. Het verschil met een heleboel andere bands wordt gemaakt door Jacqueline Govaert. Ieder een valt voor haar. Niet alleen omdat ze de belangrijkste com ponist en tekstschrijver is van de band. Op het podium is de zangeres één bonk energie. Ze weet alle aandacht op zich ge richt en beheerst alle maniertjes om het publiek mee te krijgen. Haar stem is beurtelings fluiste- rend, klagend en meeslepend en als in de rustiger nummers toet- seniste Annelies Kuijsters de tweede stem verzorgt, is het he lemaal af. Toen na een half uur enkele kra kers van het album Nothing less voorbij kwamen, was het pleit definitief beslecht. De armen gingen spontaan de lucht in, er werd uit volle borst meegezon gen met 'Won't cry' en de band kon niet mee stuk. Het Arse naaltheater lag aan de voeten van Krezip. De Komende weken zullen nog heel wat zalen vol gen. De PvdA heeft altijd gesteld dat zij rustig aan wil doen met de re creatie langs de kusten van Zeeuws-VIaanderen, Walche ren en Schouwen-West, memo- reerde De Kok. Hij is nu echter bereid dat standpunt te versoe pelen. Volgens de PvdA-voor- man is de recreatiesector een be langrijke pijler van de Zeeuwse economie, maar is het hard no dig dat de kwaliteit wordt ver beterd. „Als de kwaliteit ermee aantoonbaar is gebaat, dan zijn wij bereid toe te staan dat be drijven kunnen uitbreiden." De Kok, gedeputeerde voor na tuur, stelde wel de voorwaarde dat de recreatieondernemer die mag uitbreiden op eigen kosten zorgt voor een goede inpassing van zijn bedrijf in de omgeving Daarnaast verlangt hij een bij drage aan investeringen die de overheden elders doen in natuur en landschap. De Kok stelde de bestaande afspraken in West- Zeeuws-Vlaanderen als voor beeld. Daar betaalt het toerisme al mee aan natuurprojecten. Overigens benadrukte De Kok desgevraagd dat hij met de uit breiding niet doelt op nieuwe parken, doch slechts op vergro ting van bestaande bedrijven als die daarmee een beter pro duct kunnen aanbieden. „Want de toeristen komen naar Zee land vanwege het landschap en de ruimte. Maar tegelijkertijd zien we dat Zeeland minder toe risten aantrekt. Daar moeten we dus wel wat aan doen." De lijsttrekker van de PvdA zal zijn campagne voor de Staten verkiezingen in maart volgend jaar allereerst stoelen op het be houd en de vernieuwing van so ciale voorzieningen, zoals ge zondheidszorg, onderwijs en openbaar verwoei'. Zijn tweede thema wordt het zogenoemde tweesporenbeleid: investeren in zowel de werkgelegenheid in de haven- en industriegebieden als in de groenblauwe ruimte daar buiten. „Het lijkt tegenstrijdig, maar de combinatie van econo mie en groenblauw is juist onze kracht. Daarin wijken wij af van andere linkse partijen." Naast politie en ambulance straks ook huisartsen met zwaailicht op Zeeuwse wegen. foto Marijke Folkertsma meulen op. De politiewagen was op geroepen om assistentie te verlenen bij de aanhouding van een gestolen auto. De wagen reed zonder optische of geluidssignalen met een snelheid van meer dan 100 kilometer per uur waar 50 kilometer was toegestaan. „Mijn broer wilde linksaf slaan en werd daarbij door de politiewagen vol in de flank geraakt. Met als gevolg dat mijn broer overleed." Volgens de officier was de rijwijze ge oorloofd en had de agent niet kunnen zien aankomen dat de wagen die hij ging inhalen, linksaf wilde slaan. Ver meulen wijst er echter op dat zijn broer zijn knipperlicht had gebruikt om aan te geven dat hij linksaf wilde slaan. „De wagen was zelfs al halver wege de gehele beweging voor het linksaf slaan. De politiewagen heeft daarom niet de wielkast van het voor wiel geraakt, maar boorde zich ter hoogte van de bestuurdersportier naar binnen." Beklagprocedure De officier van justitie besloot de zaak niet aan de rechter voor te leggen, maar die te seponeren. Dat was voor de familie van het slachtoffer aanlei ding om bij het gerechtshof in Den Haag een beklagprocedure aan te spannen. Nadat het Hof de familie in het gelijk had gesteld, werd de zaak terugver wezen naar de rechtbank in Middel burg. In februari van dit jaar vond de behandeling plaats. De rechtbank achtte niet bewezen dat de bestuurder van de politiewagen zeer onvoorzich tig en onoplettend had gereden en sprak de agent vrij. Op het gerechts hof oordeelde de door de familie inge lichte advocaat-generaal dat deze

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 50