Wethouder woest over achterblijven rapport Q Giro 860 Wieberweg geeft te veel trillingen 0 Geen onderzoek naar functioneren Barbé LATEN JE NIET LOS Jl H Twijfel over diabetes? Laat u onderzoeken! Metingen bevestigen overlast drempel Hoofdplaat Bomen wijken voor nieuwbouw Vrolijke Tippelaars houden Sinterklaastocht Verhitters weg Hersenstichting Nederland 'Eerst was het drie keer in de week fitness. Nu is het drie keer in de week spoelen' Steun de Nierstichting. J Giro 88.000 0 NIERSTICHTING jBj. Rh Nuttig en nodig 1 Er zijn al werkgevers gesignaleerd die er tijd voor vrijmaken WEREIT£)L!DERS THOLEN - De eerste bomen rond de haven van Tholen zijn gisteren gekapt. Daarmee is het start sein voor nieuvvbouwplan Waterfront gegeven. Rond de haven moeten vierennegentig woningen komen. Ze hebben allemaal een eigen ligplaats voor een boot. Er worden villa's gebouwd, maar ook appartementen en twee-onder-een-kappers. foto Thom van Amsterdam door Raymond de Frel OOSTBURG - Wethouder L. Wille van de gemeente Oostburg is woedend. Een rapport over verkeersmaatregelen in Hoofd plaat, uitgevoerd in het kader van Duurzaam Veilig Verkeer West-Zeeuws-Vlaanderen, heeft volgens Wille bijna een jaar in een la van het provincie huis gelegen. Tot ongenoegen van de wethouder, omdat er conclusies in staan die belang rijk zijn voor de situatie in Hoofdplaat. Wille uitte zijn boosheid maan dag tijdens het Bestuurlijk Overleg Duurzaam Veilig. Hij is vooral kwaad omdat hij het af gelopen jaar herhaaldelijk overleg heeft gevoerd over de si tuatie in Hoofdplaat, terwijl er dus al geruime tijd een rapport was dat de mening van de wet houder en omwonenden onder schrijft. In het rapport zijn alle maatregelen die in Hoofdplaat zijn genomen - in 2001 werd Hoofdplaat ingericht als dertig- kilometerzone - onderworpen aan een trillings- en geluidstest. Uit de conclusies blijkt dat de verfoeide verkeersdrempel richting Biervliet tijdens de nachtelijke uren meer dan maatschappelijk geaccepteerde trillingsoverlast veroorzaakt, wanneer er zwaar verkeer over heen dendert. De overlast bij de andere drempels is gering. ,,Ik heb in het bestuurlijk over leg op mijn sodemieter gehad, omdat ik keihard heb gezegd dat deze drempel verdwijnt. Ik kreeg daarop te horen dat dat toch allemaal wat voorbarig was. Nu blijkt ook uit de cijfers dat de bewoners gewoon gelijk hebben", aldus de Oostburgse wethouder. Het rapport is vori ge week besproken in de ambte lijke werkgroep Duurzaam Vei lig. Wille: „Toen ik hoorde dat iemand toen gevraagd heeft of de datum op het definitieve rap port gewijzigd kon worden, was mijn woede compleet. Zo gaan we niet met elkaar om en zeker niet met onze burgers." Reactie Voorzitter van het bestuurlijk overleg J. Hennekeij heeft op zijn beurt weinig op met Wille. „De gemeente Oostburg is op de hoogte van de voorlopige con clusies van het onderzoek. Er is steeds overleg geweest naar aanleiding van klachten en meetresultaten." De reactie van Wille valt volgens Hennekeij te typeren als 'een razende muis in de porseleinkast'. De verkiezin gen in Zeeuws-Vlaanderen zijn daar volgens hem niet vreemd aan. Dat het rapport niet eerder aan het licht kwam, is volgens projectcoördinator H. Uitter- hoeve te verklaren. „Het onder zoek is immers nog niet volledig. Er ontbreekt nog een belangrijk deel: een O-meting van de situa tie zonder snelheidsremmers." Omdat deze situatie op de door gaande weg in Hoofdplaat niet meer bestaat, wordt een aanvul lend onderzoek op een verge lijkbare plek gedaan. Naar ver wachting zijn de resultaten begin 2003 bekend. door Ben Jansen HOOFDPLAAT - De wieber- tjesweg als methode om de snelheid van het verkeer te verminderen, lijkt voorlopig van de baan. De blokken die het wieberpatroon vormen, veroorzaken te veel trillin gen voor nabij gelegen wo ningen. Naarmate voertuigen een wiebertjesremmer met hoge re snelheid passeren, nemen de trillingen af. Bovendien ervaart een be stuurder zelf minder'hinder van de v-vormige betonnen blokken als hij harder rijdt. En dat kan nooit de bedoe ling van een snelheidsrem mer zijn. Ondergrond Volgens gedeputeerde J. Hennekeij (verkeer) is er nog geen reden de wiebertjesweg definitief af te schrijven. Op een andere ondergrond werkt het wellicht wel. Een andere locatie heeft hij ech ter nog niet op het oog. Bij Hoofdplaat is onderzocht wat de gevolgen van ver schillende types snelheids remmers zijn voor de omge ving: de klinkerdrempel, de asfaltdrempel en de wieber- tjesdrempel. Daarbij is gelet op snelheid, verkeersintensiteit, geluid en trillingen. Als snelheids remmer presteerde de klin kerdrempel het best en de wi- berdrempel het slechtst. Op de intensiteit van het verkeer hadden de diverse maatrege len geen invloed. Qua ge luidsbelasting werden gerin ge verschillen gemeten. De aard van het geluid verschil de wel. De meeste bezwaren over hinder hadden betrek king op trillingen. De wie- bertjesdrempel gaf de meeste trillingen, de asfaltdrempel de minste. De voorlopige slotsom is dat de klinker drempel het geschiktst is. woensdag 20 november 2002 door René Hoonhorst TERNEUZEN - Commissaris van de koningin W. van Gelder ziet geen reden een onderzoek in te stellen naar vermeende mis dragingen van de Terneuzense burgemeester R. Barbé. Burgers die klachten hebben over het functioneren van de burgemeester of diens gedrag, moeten zich tot de gemeente raad richten en bovendien doet de commissaris geen onderzoek op basis van krantenknipsels die hem worden toegestuurd. Dat verklaarde de Middelburg se kabinetsmedewerker burge meesterszaken E. van der Hoop gisteren. Een groepje Terneuzense bin nenstadbewoners kondigde de ze week aan een handtekenin genactie te beginnen om te voorkomen dat Barbé langer burgemeester blijft. De Terneu- zenaren vroegen Van Gelder - en de ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie - een onder zoek in te stellen naar 'het onde mocratisch optreden van de burgemeester'. De commissaris zal dat niet doen, omdat de Terneuzense ge meenteraad de geëigende in stantie is om gedrag van de bur gemeester te corrigeren, mocht die dat nodig oordelen. Van der Hoop wijst er op dat Barbé bo vendien nog slechts tot 1 januar, 2003 burgemeester is ennogniet heeft aangegeven of hij solliei- teert naar de functie van eerste burger van de nieuwe gemeente of in aanmerking wil kome voor een post als waarnemen: burgemeester. „Een onderzoek naar zaken al; voorkennis, belangenverstren geling en machtsmisbruik kost maanden. Tegen die tijd is Bar bé al lang geen burgemeester meer of de vertrouwenscommis sie van de nieuwe gemeenteraad moet hem als waarnemer o! burgemeester voordragen. Aan giften vanwege intimidatie en bedreiging zijn er voor zover bekend niet. De Terneuzense verzoekers staven hun ver dachtmakingen alleen met krantenknipsels en dat kanvoor de commissaris nooit aanlei ding zijn voor een diepgravend1 onderzoek", legt de kabinets-; medewerker uit. Overigens hoeft dat voor Van Gelder geen beletsel te zijn oni I over enige weken lijsten met in gezamelde handtekeningen aan te nemen, verwacht Van der Hoop. „We weigeren geen enke le brief, mits ondertekend. De commissaris kan dus best hand tekeningen tegen het aanblijven van Barbé aannemen. Maar hij zal de lijsten doorgeven aan de Terneuzense gemeenteraad en er zelf niks mee doen." VLISSINGEN - Wandelsport vereniging De Vrolijke Tippe laars uit Vlissingen houdt zaterdag 30 november de Sint Nicolaastocht. Iedereen kan aan deze wandel tochten deelnemen, zowel indi viduen als groepen. Deelnemers kunnen kiezen uit tochten van vijf, tien, vijftien en vijfentwin tig kilometer. Het vertrekpunt is het clubhuis van Zeeland Sport aan het Baskensburgplein. Die genen die vijftien of vijfentwin tig kilometer lopen, beginnen om 10.00 en de overige deelne mers kunnen tussen 10.00 en 13.00 uur vertrekken. Leden van de erkende wandelbond krijgen op vertoon van hun lid maatschapskaart korting. Sin terklaas en zijn pieten zijn van 12.00 tot 14.00 uur aanwezig in het clubhuis. HEINKENSZAND - In de nacht van maandag op dinsdag is ingebroken in een bedrijf aan de Daniëlsweg in Heinkens- zand. Er werden enkele lucht- verhitters gestolen. Sanne is een intelligent meisje van 8 jaar oud. Toch dacht men daar eerst anders over. Het lukte haar namelijk niet om goed te leren lezen en schrijven. Sommigen noemden haar dom en anderen vonden haar maar lui. Tot de juf er achter kwam dat ze dyslexie heeft. Nu krijgt ze speciale oefeningen om beter met taal te leren omgaan. Maar het gaat nooit echt over. De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaan- doeningen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschap pelijk onderzoek en geven we voorlichting. leder kind verdient toch het beste? Help mee. Geef daarom gul. Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - 070-360.48.16 - www.hersenstichting.nl Tel Joon: 035-697 80 60 vAvw.nierswniflg.nl www. hand;j ehelpen.nl) HOREN, ZIEN EN HELPEN GIRO 596890 Alleen op de wereld. De straat als wereldkansen bieden. Het zijn de thuis en volledig aan het noodlot over- weeshuizen van WereldOuders die borg gelaten. Kinderen in Midden-Amerika staan voor zorg en ontplooiingskansen, zonder familie, zwervend op zoek naar WereldOuders vormen een brug die warmte en geborgenheid. Jong leven deze verloren kinderen weer hou- dat al eindig lijkt voordat het is vast en toekomst geeft. Nood- begonnen. Door middel van A zakelijke steun die ons als opvang, liefde en scholing jHL WereldOuders nooit los laat. kunnen we deze weeskinderen z U toch ook niet! .o* WereldOuders, voorheen Stichting Onze Kleine Weeskinderen. Achterom 152,1211 PD Hilversum Telefoon: 035 626 4578 Fax: 035 626 4579 E-mail: info(a wereldouders.nl www.wereldouders.nl Bent u vaak moe, hebt u vaak veel dorst en/of last van aan houdende pijn aan de ogen? Laat u door de huisarts testen op diabetes. Heeft u ongeacht uw leeftijd overgewicht of een van eer dergenoemde symptomen en zit er diabetes in de familie? Praat ook dan met uw huisarts en laat u testen op diabetes. SIMPELE TEST BIJ UW HUISARTS Als u diabetes heeft is de glucose- waarde (bloedsuikerspiegel) in uw bloed te hoog. Met een sim pele bloedtest (met 1 druppeltje bloed) kan uw huisarts vaststellen of u diabetes heeft. En we kunnen 't niet vaak genoeg zeggen: een tijdige behandeling kan de kans op ernstige complicaties aanzien lijk verkleinen. WILT U MEER INFORMATIE? Vraag informatie aan via info@diabetesfonds.nl of via 033-46 22 055 en u ontvangt zo spoedig mogelijk een uitgebreide gratisbrochure met meer infor matie over diabetes, de behande ling en de gevolgen. Het Diabetes Fonds streeft naar een toekomst zonder diabetes. Via wetenschappelijk on derzoek. Giro 5766, Diabetes Fonds in Amersfoort. „sz*. y Diabetes Fonds Tel. 033-46 22 055 Regentesselaan 39, 3818 HH Amersfoort info@diabetesfonds.nl INFORMATIEVERGADERING I.V.M. BOUW WARMTEKRACHT INSTALLATIE ANTWERPSE HAVEN Burgemeester en wethouders van de gemeente Woensdrecht brengen u ter ken nis dat door Zandvliet Power n.v. Mechelsesteenweg 271, 2018 Antwerpen een aanvraag om een milieuvergunning is ingediend bij het provinciaal bestuur van Antwerpen om op het perceel plaatselijk bekend Scheldelaan 600. 2040 Antwerpen, terrein van BASF een warmtekrachtinstal latie te exploiteren. Er zal een informatievergadering wor den gehouden op dinsdag 26 november 2002 om 20.00 uur in Hotel Restaurant Dekkers, Zuster M. Aldolphinestraat 6 te Ossendrecht. De vergunningsaanvraag met bijlagen liggen vanaf heden ter inzage op het gemeentehuis van Woensdrecht, Jan van der Heijdenstraat 1bij de "centrale balie Bouwen en Wonen", loket 7. Buiten de openstellingsuren kunnen de stukken op afspraak worden ingezien. De vergunningsaanvraag ligt eveneens ter inzage op het gemeentehuis te Reimer- swaal en gemeentehuis te Hulst. Eenieder kan schriftelijk tot 4 december 2002 gemotiveerde bedenkingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders van de stad Antwerpen, Stedelijk Ontwikkelingsbedrijf, afdeling milieuvergunningen. Desguinlei 33, 2018 Antwerpen. Tijdens de informatiever gadering kunnen mondeling gemotiveerde bedenkingen worden ingebracht. Gemeentebestuur Woensdrecht Hoogerheide, 20 november 2002.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38