Toch gewone waterleiding ZIERIKZEE PZC Hebt u de ambitie Bouwplannen Goes-Oost op stapel Handtekeningenactie tegen aanblijven burgemeester Barbé Sluisdeuren weer schelpenvrij z-wear V Delta schrapt milieuproject 8 14 Dijkrock zoekt deelnemers Familieberichten WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN textieldruk groothandel om onze algemene vergadering bij te wonen? door Mieke van der Jaqt HEÏNKENSZAND - Delta Nutsbedrijven wil niet langer doorgaan met de dubbele wa terleiding in het bestemmings plan Over de Dijk in Heinkens- zand. De huizen die nog gebouwd moeten worden, zou den geen dubbele leidingen krij gen en in de eerste fase van het plan, die al gerealiseerd is, zou Delta de levering willen afbou wen. Het gemeentebestuur van Borsele is daar vooralsnog vier kant tegen. Over de Dijk is op milieugebied een paradepaardje voor de ge meente Borssele. Al vanaf de eerste fase, die inmiddels bijna is afgerond, moest de bouw aan zoveel mogelijk uitgangspunten van duurzaam bouwen voldoen. Zo zijn er, om schoon drinkwa ter te sparen, dubbele waterlei dingen aangelegd. Voor de con sumptie krijgen de bewoners gezuiverd drinkwater en voor zaken waarvoor het water niet zo schoon hoeft te zijnhet door trekken van de wc bijvoorbeeld, stroomt er Biesbos-water door aparte leidingen naar binnen. Ook voor de volgende fasen van Over de Dijk heeft de gemeente met Delta afgesproken dat er dubbele leidingen komen te lig gen. Delta wil nu van die af spraak af. Volgens de waterleverancier zijn de inzichten over het mi lieurendement van een dubbele waterleiding de laatste jaren veranderd. De gemeente Borse le echter vindt een besparing van tien tot vijftig procent op de waterrekening van de huishou dens voldoende reden om de dubbele waterleiding erin te houden. Daarnaast vindt het gemeentebestuur dat de bewo ners van Over de Dijk gedwon gen zijn om bij de bouw meer te investeren. Ze moeten dus wel de kans krijgen om die investe ringen in duurzaamheid er uit te halen. Binnenkort overlegt het college van burgemeester en wethou ders met Delta over het voorstel dat de laatste op tafel heeft ge legd. De nieuwe woningen zou den volgens Delta gewoon één leiding moeten krijgen en bij de reeds bestaande huizen zou de Biesbos-waterleiding worden samengebracht met de schoon- waterleiding. Alles wat buiten de woningen in de grond zit voor de Biesbos-waterleiding, zou daarmee overbodig worden. De •kosten daarvan zijn echter wel doorberekend in de exploitatie- opzet van het bestemmingsplan en derhalve door de kopers van de kavels opgebracht. De ge meente gaat dus naar het ge sprek met de principiële insteek dat de afspraken moeten wor den nagekomen. door Rob Paardekam GOES - De wijk Goes-Oost krijgt de komende jaren te ma ken met aardig wat bouwplan nen. Dat bleek gisteren tijdens een gemeentelijke praatavond in wijkcentrum Jan Ligthart. De plannen voor het WE A-kan- toorop de hoek van de Voorstad en de Oostsingel, waren voor de meeste aanwezigen nieuw. Het accountantskantoor verhuist op termijn naar het Bekhofge- bied, waarna de gemeente op huidige plaats woningen wil neerzetten. „Want dat is het be leid", legde wethouder M. 't Hart uit. „Als dit soort zaken verdwijnt, willen we woningen bouwen." Daarop wilde iemand in de zaal weten of er misschien verhuis plannen zijn voor de garages van Van Fraassen aan de Voor stad en Van Strien aan de Van de Spiegelstraat, net zoals garage De Groene aan de Anjelier straat. De wethouder zei van geen plannen te weten, maar het zou volgens hem wel binnen het beleid van de gemeente passen. Overigens zou woningbouw op de locatie Van Strien moeilijk worden, omdat het pal naast het spoor en een benzinestation ligt. Andere plannen die in het ver schiet liggen, zijn de bouw van woningen op de huidige sport velden van het Buys Ballot Col lege, de verbouwing van Groot Stelle aan de Bergweg en de uit breiding van Ter Valcke en de serviceflats van De Horst. Dat laatste stuit op verzet van veel bewoners van het complex. „We zijn tegen alle bouwplannen", liet een vertegenwoordiger van de bewonersvereniging weten. „De mensen zitten er voor hun rust en willen geen verbou wing." De uitbreiding van De Horst betekent overigens niet dat er meer mensen kunnen gaan wonen. Het is puur een uit breiding in ruime, zodat de hui dige bewoners straks meer plaats hebben. Parkeerbeleid Wethouder 't Hart hielp tijdens de praatavond een misverstand over het parkeerbeleid uit de weg. Uit een stuk in de gemeen telijke informatierubriek heb ben veel mensen opgemaakt dat het betaald parkeren in Goes- Oost wordt uitgebreid, maar daar is geen sprake van. Volgens de wethouder heeft de gemeente willen zeggen dat parkeren voortaan alleen nog is toege staan in de daarvoor bedoelde vakken. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Vijf Terneuzen- se binnenstadbewoners houden de komende twee weken een handtekeningenactie tegen een nieuwe bestuurstermijn voor burgemeester R. Barbé. De Ter- neuzenaren willen de 'regenten mentaliteit, waarbij de burge meester een hoofdrol speelt' doorbreken, schrijven ze deze week in een advertentie in het Zeeuwsch-Vlaams Adverten tieblad. De in te zamelen handtekenin gen dienen als ondersteuning voor een verzoek aan commissa ris van de koningin W. van Gel der een onderzoek in te stellen naar de handel en wandel van de Terneuzense burgemeester. „We willen dat de commissaris en de ministers van binnenlandse za ken en justitie ervoor zorgen dat Barbé geen burgemeester van de nieuwe gemeente Terneuzen wordt. De burgemeester domi neert de bestuurscultuur en misbruikt zijn macht. Mensen die zijn besluiten aanvechten, bedreigt en intimideert hij. We hopen dat de commissaris of de minister de misstanden onder zoekt", zegt woordvoerder F. Verbiest van de binnenstadbe woners. Verbiest is één van de bezwaar makers tegen de verhuizing van koffieshop Checkpoint naar de plaats van het voormalige va renscentrum aan de Westkolk- straat. Hij ageert dan ook tegen het 'verstrekken subsidies aan de grootste softdrugszaak van Nederland'. Ook beschuldigt hij de burgemeester van vriendjes politiek bij het verstrekken van opdrachten voor de bouw van een parkeergarage bij de schouwburg en het aanleggen van een megasportpark in Oude Vaart. Een 'grondig ondex-zoek moet voorkomen dat inwoners van Terneuzen nog langer zijn overgeleverd aan het ondemo cratisch optreden van de burge meester', schrijven de vijf Ter- neuzenaren in de brief aan commissaris en ministers. Den Haag komt pas in actie als de commissaris van de koningin daarom verzoekt, het een woordvoerster van binnenland- se zaken weten. Van Gelder was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. Of hij overweegteen onderzoek in te stellen, is dan ook nog niet duidelijk. Maar de commissaris is in elk geval niet voornemens om er zelf voor te zorgen dat Barbé zijn carrière beëindigt. „De keuze voor een nieuwe burgemeester en ook voor een eventuele waarnemer, is straks aan de nieuwe gemeen teraad van Terneuzen en vooral aan de vertrouwenscommissie De commissaris zal op basis van de wensen van die commissie een voordracht indienen bij de minister", meldde een mede werkster van het kabinet in Middelburg. Burgemeester Barbé wilde niet veel woorden vuil maken aan de acties tegen zijn persoon. Enigs zins geagiteerd meldde hij dat hij 'niet koud of warm wordt van het initiatief van het vijftal, „Mijnheer Verbiest moet vooral doen wat hij niet laten kan. Hij is bekend in Terneuzen..." Ver biest wilde op zijn beurt niets van de reactie van Barbé weten, „Deze week komt er een oproep in het ZVA om een handteke ning tegen het aanblijven van burgemeester Barbé te zetten. Mensen kunnen ook via e-mail sunset@tiscali.nlreageren en we gaan de deuren langs. Over twee weken hopen we dan een heleboel handtekeningen in Middelburg te kunnen afleve ren." RILLAND - De organisatoren van het festival Dijkrock inRil- land-Bath zijn op zoek naar deelnemers voor het open podi um van volgend jaar. De win naar van het open podium krijgt bij het volgende festival een plaats in het hoofdprogramma. Geïnteresseerde bands kunnen zich aanmelden via telefoon nummer 0113-552799. Dijkrock 2003 vindt plaats op vrijdag 25 en zaterdag 26 april. door Britta Janssen VLISSINGEN - Duikers zijn gisteren bezig geweest met het schoonzuigen van de sluisdeu ren van het Vlissingse sluizen- complex. Samen met aanne mingsbedrijf Van der Straaten uit Hansweert hebben ze de aangegroeide schelpen verwij derd, om te voorkomen dat de deuren niet meer dicht kun nen. De zuiginstallatie waarmee de duikers de schelpen wegzuigen, hangt met een kabel aan een kraan. Deze kraan is het enige zichtbare bewijs van de werk zaamheden, want de rest speelt zich onder water af. „Als het meezit, klaren we deze klus in twee dagen, maar vaak lopen we vertraging op doordat de pomp verstopt raakt", legt R. van der Kraan van het duikteam van Noordhoek Diving uit Zie- rikzee uit. „Omdat de duikers nauwelijks kunnen zien onder water, zuigen ze ook wel eens andere dingen op, zoals een vis net." De werkzaamheden zullen volgende maand afgerond wor den. De deuren worden preventief schoongezogen. Dat hebben de mannen liever dan dat ze wor den opgetrommeld zodra de deuren niet meer sluiten. foto Ruben Oreel dinsdag 19 november 2002 Veel fijne herinneringen verzachten onze smart. Voorgoed uit ons midden maar altijd in ons hart. Omdat wij dankbaar zijn voor al haar liefde en zor gen gedurende een lang leven, zijn wij nu verdrietig dat van ons is heengegaan onze lieve moeder, oma en overgrootmoeder HUBERTA JOSEPH1NA MARIA SMOLDERS-MARTENS weduwe van Johannes Jacobus Smolders op de leeftijd van 93 jaar. Veenendaal: jan t Terneuzen; |o en Frans Goes: Jacques en Tineke Kleinkinderen Achterkleinkinderen Goes, 17 november 2002 Zorgcentrum "Randhof" Correspondentieadres: Van Hogendorplaan 46, 4463 VR Goes. Onze moeder, oma en overgrootmoeder is opge baard in Monuta Uitvaartcentrum "Goes", Zuid- vl ietstraat 37 te Goes. Gelegenheid tot afscheid nemen woensdag 20 no vember van 18.30 tot 19.00 uur. De plechtige Eucharistieviering ten Uitvaart, waar bij u wordt uitgenodigd, zal worden gehouden don derdag 21 november om 10.30 uur in de parochie kerk van de H. Maria Magdalena, Singelstraat te Goes waarna aansluitend om ongeveer 12.00 uur de begrafenis zal plaatshebben op de Algemene Be graafplaats (R.-K.-gedeelte) te Goes. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de aula op de begraafplaats. Indien u geen rouwbrief heeft ontvangen, gelieve u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Wij zijn zeer bedroefd door het plotseling overlijden van onze lieve en oudste zus, schoonzus en tante CATHARINA PIETERNELLA DE LOOFF-BAKKER Wij wensen fan, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe met dit verlies. 's-Hertogenbosch: Chr. Smits-Bakker A. H. Smits t Hoek: J. Bakker M. Bakker-Harms Hoek: L. Bakker t Terneuzen: A. de Bree-Bakker J. de Bree Sluiskil: R Bakker W. Bakker-Sep Terneuzen: Chr. Bakker J. Bakker-van der Klooster t Goes: E. Mol-Bakker C. P. Mol-Bakker Terneuzen a/b Maria: M. van der Steen-Bakker F. C. van der Steen Zonn erna ire: M. van der Moere-Bakker Jac. van der Moere Neven en nichten Met'dfoefheid hebben we kennisgenomen van het overlijden van onze oud-medewerker JAN HUIJSEN Vanaf 1945 was hij gedurende ruim 40 jaar als chauffeur bij ons werkzaam. Zijn toewijding aan het bedrijf was groot. Wij zullen ons zijn enthou siasme, collegialiteit en betrokkenheid blijven herin neren. Wij wensen de familie sterkte toe om dit verlies te dragen. Directie en personeel Fa. de Muynck/AMZ Borssele Bedroefd hebben wij kennisgenomen van het over lijden van ons erelid en oud-bestuurslid PEET VERSCHURE Dankbaar zijn wij voor alles wat hij al die jaren voor de vereniging heeft betekend. Wij wensen zijn kinderen en verdere familie veel troost en sterkte toe. Bestuur en leden Muziekvereniging Scheldegalm, Hansweert Meer familieberichten zie ook pagina 16 Bedroefd om het verlies geven wij u kennis dat na een zorgzaam leven is overleden onze moeder en oma WILLEMIINA JANNA QUAAK-BRAAL gehuwd geweest met Willem Eliza Quaak t 1989 Renesse, 3 april 1908 t Zierikzee, 17 november 2002 Zierikzee: Gerda Bouwman-Quaak Cor Bouwman Mark en Saskia1 Laura Terneuzen: Joke de Graaf-Quaak Ed de Graaf Elke en Rolf Pi et er, Roosje Marjolein Vlaardingen: Ineke Janse-Quaak Cor janse Christ a en Eddy Jeroen, Mathijs Jolanda en Dennis Zierikzee, Arcus zorgcentra, locatie "Cornelia" Corresponden t iead res Gruttostraat 12. 4302 WE Zierikzee De plechtigheid voorafgaand aan de crematie zal gehouden worden donderdag 21 november om 16.00 uur in het crematorium te Middelburg, Wes telijke Oude Haven dijk 3. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. OF BELT U ONS ZELF? pak de telefoon en neem de kortste weg van idee naareindprodukf! het idee levert U: uit uw hoofd, vanaf bierviltje, floppy of cd, de rest verzorgen wij zelfs binnen een week: van tas tot jas, fpSf; bedrukt of niet, 1 keer of 10.000 keer! HARINGVLIETPLEIN 7 ZIERIKZEE tel.: 0111 - 450026 fax 0111 - 450031 WÊÊt Rust vind je hier nog overal: op het water, langs het strand, in het bos. Nog wel. tr, M* Kom naar www.proefdiervrij.nl of bel 070-306 24 68 en zie wat kunt doen. Help ons de rust te bewaren. Word lid. Bel (0517) 493 600. www. wad denvereniging.nl ivocMenvereniging Proefdiervrij Coöperatieve Rabobank Oost-Duiveland U.A. gevestigd te Bruinisse De algemene vergadering van Rabobank Oost-Duiveland is dit jaar op maandag 2 december. De bijeenkomst vindt plaats in 't Durps'uus/ de Vanger, Molenstraat 52 te Bruinisse en begint om 20.00 uur. Vqrkorte agenda Opening Notulen vorige vergadering Jaarrekening 2001 Decharge Wijziging statuten en huishoudelijk reglement Benoeming leden bestuur en raad van toezicht Onderzoek tot fusie met de Rabobank Schouwen-Zierikzee Mededelingen en rondvraag De volledige agenda, de notulen van de vorige algemene vergadering, de jaarrekening 2001, de letterlijke tekst van de voorgestelde wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement en de overige stukken liggen vanaf vandaag voor leden ter inzage op ons kantoor aan de Lange Ring 2 te Bruinisse. Het bestuur Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 34