Tholen compleet Blusgroepen op PZC Haagse beloftes tunnel Sluiskil Familieberichten KAMPERLAND Partij De Boom wil opkomen voor boeren Sluisdeuren weer schelpenvrij Boek over tocht naar Santiago Dijkrock zoekt deelnemers Concert Voldoende vrijwilligers beschikbaar Zie voor meer famil ieberich ten pagina 16 Plaats uw advertentie in de PZC MARMER Natuursteenbedrijf Ferket en De Maat B.V. GRAFMONUMENTEN GRANIET NATUURSTEEN WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN dinsdag 19 november 2002 door Marjet Bakker SINT-MAARTENSDIJK - Alle blusgroepen van de Thoolse brandweer zijn weer op sterkte. De brandweerkorpsen hadden vooral problemen met de be schikbaarheid van brandweer lieden overdag. „Het is steeds moeilijker om overdag mensen beschikbaar te krijgen voor de brandweer", vertelt brandweercommandant J. de Feijter. „Veel mensen wer ken niet meer in het dorp waar ze wonen. Als ze dan wel bij de brandweer zitten zijn ze over dag niet beschikbaar." Als er ergens brand uitbreekt moet er zo snel mogelijk een brandweerwagen naar toe. „In de eerste wagen die uitrukt moeten minimaal zes brand weerlieden zitten. Die moeten binnen tien minuten op de ka zerne kunnen zijn." In de praktijk bleek dat met na- WEMELDINGE - Nel en Guus Schipper uit Wemeldinge heb ben een boek uitgegeven dat verslag doet van de tochten die ze naar Santiago de Compostela maakten. 'Terugkeer naar San tiago' heet het boek, een vervolg op een eerdere uitgave: 'Trap pen naar Santiago'. In 2000 en 2001 hebben de Schippers eerst een oostelijke en daarna een westelijke route gefietst door Frankrijk naar de Pyreneeën. In 2001 is het echt paar doorgereden naar Santia go de Compostela. Het boek doet verslag van hun avonturen onderweg en de kloosters en re- fugio's waarmee de traditionele pelgrimsroutes naar Santiago bezaaid zijn. Het boek is bij de boekwinkel te koop. me de korpsen in Stavenisse, Sint Philipsland en Sint Maar tensdijk niet aan die eis konden voldoen. „De brandweerkorp sen bestaan wel uit de vereiste zestien man. Van die zestien zijn er alleen te weinig overdag be schikbaar." Jeugd De gemeente Tholen is actief gaan zoeken naar mensen in de dorpen die interesse hebben voor de brandweer en die in het dorp werken. „We hebben nu de korpsen in Stavenisse, Sint Phi lipsland en Sint Maartensdijk uitgebreid." In Stavenisse en Sint Maartensdijk zijn er twee brandweerlieden bijgekomen die overdag beschikbaar zijn. „In Sint Maartensdijk zijn dat door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De nieuwe ge meente Terneuzen moet meer oog hebben voor de problemen van de agrarische sector. Dat betoogt politieke partij De Boom. „Al zijn de mogelijkheden op gemeentelijk niveau niet echt ruim, toch dient de plaatselijke overheid creatief in te spelen op wensen van boeren", stelt de partij. „Men zou als gemeente ook hulp kunnen bieden bij aan vraagprocedures om subsidies te krijgen." Gepleit wordt voor de oprichting van een 'boeren- loket' dat zonder binding met de gemeente zelfstandig opereert. De partij wijst er op dat het overgrote deel van de nieuwe gemeente Temeuzen uit land bouwgrond bestaat. „De agrari sche sector dreigt in het nauw te twee jongens van de jeugd brandweer in Sint Philipsland die werken in Sint Maartens dijk." In Sint Philipsland is de blusgroep aangesterkt met drie mensen. De brandweerlieden krijgen allemaal een opleiding tot brandwacht. De gemeente Tholen heeft ook nog een blusgroep in Tholen en in Sint Annaland. Daar zijn de korpsen overdag al op sterkte. Het probleem is daar minder groot. „In Sint Annaland zitten veel lokale bedrijven. Die leve ren veel mensen die beschikbaar zijn voor de brandweer. In Tho len werken nogal wat mensen in ploegendienst in Bergen op Zoom. Die mensen zijn dus ook regelmatig overdag beschik baar." komen door oprukkende indu strie en infrastructuur. Toch wordt er aan deze zorgwekken de situatie te weinig aandacht besteed. De landbouw levert voortdurend in en dat geeft on zekerheid." De Boom betoogt dat boeren en bestuurders in de nieuwe ge meente Temeuzen gezamenlijk de polder in moeten voor het ontwikkelen van beleid voor de buitengebieden. Daarbij zou moeten worden aangegeven welke neventakken zijn toege staan. De Boom denkt aan recreatie, excursies, zorgbedrij- ven, oude boerderijen en bijzon dere teelten. Ook agrotoerisme biedt volgens de partij kansen. De Boom juicht individuele ini tiatieven toe van boeren die een windmolen op hun erf willen zetten. „Echter alleen als de om geving geen overlast onder vindt." vloed achter ons liggen, was& niet minder duidelijk om voor de regionale CD A-coryfeeën. WD-voorman Zalm was dus duidelijk optimistischer. Hij hoopt dat de tunnel bij Sluiskil er binnen zes jaar ligt als depro- vincie een vaste bijdrage leven en het bedrijfsleven meefinaj ciert. Een bijkomende belang, rijke voorwaarde noemde Zalm een spoedig tracébesluit over de N61 door het Rijk en vereenvou- diging van de procedure omhel traject zo snel mogelijk aan te kunnen leggen. ChristenUnie-lijsttrekker An dre Rouvoet beloofde de aanwe zigen dat zijn fractie de kwestie zal aankaarten als begint vol gende maand in de Tweede Ka mer wordt gesproken over het meerjarenprogramma voor in frastructurele werken. RILLAND - De organisatoren van het festival Dijkrock in Ril- land-Bath zijn op zoek naar deelnemers voor het open podi um van volgend jaar. Het onderdeel werd twee jaar geleden aan het programma toegevoegd en bleek zeer suc cesvol. De winnaar van hetopen podium krijgt bij het volgende festival een plaats in het hoofd programma. Dit jaar won Back lash. Geïnteresseerde bands kunnen zich aanmelden via telefoon nummer 0113-552799. Dijkrock 2003 vindt plaats op vrijdag25 en zaterdag 26 april. KORTGENE - De Koninklijke muziekvereniging Eendracht Maakt Macht (EMM) geeft za-j terdag 23 november een concert in dorpshuis De Pompweie in Kortgene. Voor het concert is ook de Heinkenszandse mu ziekvereniging Da Capo uitge nodigd. EMM en Da Capo be ginnen om 20.00 uur te spelen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij le Grand Bazar in Kortgene. door Britta Janssen VLISSINGEN - Duikers zijn gisteren bezig ge weest met het schoonzuigen van de sluisdeuren van het Vlissingse sluizencomplex. Samen met aannemingsbedrijf Van der Straaten uit Hans- weert hebben ze de aangegroeide schelpen verwij derd, om te voorkomen dat de deuren niet meer dicht kunnen. De zuiginstallatie waarmee de duikers de schel pen wegzuigen, hangt met een kabel aan een kraan. Deze kraan is het enige zichtbare bewijs van de werkzaamheden, want de rest speelt zich onder water af. „Als het meezit, klaren we deze klus in twee dagen, maar vaak lopen we vertra ging op doordat de pomp verstopt raakt", legt R. van der Kraan van het duikteam van Noordhoek Diving uit Zierikzee uit. „Omdat de duikers nau welijks kunnen zien onder water, zuigen ze ook wel eens andere dingen op, zoals een visnet." De werkzaamheden zullen volgende maand afge rond worden. De deuren worden preventief schoongezogen. Dat hebben de mannen liever dan dat ze worden opge trommeld zodra de deuren niet meer sluiten. foto Ruben Oreel door René van Stee IJZENDIJKE - De aanleg van een (tolvrije) tunnel bij Sluiskil kreeg gisteren de steun van en kele Haagse politieke kopstuk ken. Zalm (WD), Rouvoet (ChristenUnie) en Verhagen (CDA) beloofden hun best te gaan doen voor de tunnel, al werd het enthousiasme van de laatste gisteravond getemperd door premier en CDA-lijsttrek- ker Balkenende. Volgens landelijk WD-lijst- trekker Gerrit Zalm is het be langrijk dat de vrije doorgang onder het kanaal Gent-Terneu- zen er zo snel mogelijk komt, omdat die door een betere oost - west verbinding in Zeeuws- Vlaanderen extra omzet ople vert voor de Westerscheldetun- nel,Twee keer tol heffen op een dermate klein traject zet geen zoden aan de dijk. We moeten de Westerscheldetunnel en de Sluiskiltunnel als één project zien, waarbij de meeropbreng sten van het vooraf afgesproken rendement van de Westerschel detunnel (7,5 procent) wordt be steed aan de financiering van de tunnel in Sluiskil", aldus Zalm gisteravond op een verkiezings bijeenkomst in IJzendijke van de West-Zeeuws-Vlaamse lijst VVD- Gemeentebelangen. CDA-fractievoorzitter m de Tweede Kamer Maxime Verha gen had eerder op de dag tijdens een werkbezoek aan de Kamer van Koophandel in Zeeland we ten de ideeën van Zalm te steu nen Ook hij zegde toe deze vorm van financiering mee te nemen in het Haagse overleg. Premier Jan-Peter Balkenende floot Verhagen 's avonds tijdens een verkiezingsmanifestatie in Terneuzen direct terug. De demissionaire premier vindt de aanleg van een tunnel welis waar van groot regionaal belang, maar zegde geen rijks- steun toe. Hij bleek niet hele maal op de hoogte, omdat hij er van uitging dat met de winsten van de Westerschelde Oeverver binding (particulier bezit) een tunnel gefinancierd zou kunnen worden. Maar zijn waarschu wing dat de tijden van over- Er zijn geen woorden voor een zieke van wie je weet zij redt het niet. Je streelt haar hand, je ziet haar ogen, je bent bevangen door verdriet. Toch ben je dankbaar voor haar einde. Dat na zoveel moedig strijden kwam. Omdat het niet haar leven maar haar lijden overnam. Met droefheid en dankbaar voor alles wat zij voor ons is geweest, geven wij u kennis dat na een liefde volle verzorging in Zorgcentrum "Bachtendieke" van ons is heengegaan mijn lieve vrouw, onze moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder AMELIA MARIA |ACOBS echtgenote van Marcel Camille Alex Cortvriendt op de leeftijd van 85 jaar Terneuzen: M. C. A. Cortvriendt Sluiskil: Ria van den Abeele-Cortvriendt Jacques van den Abeele Chantal en Simon, Kevin, Sophie Esther en Andy, Twan Hoofdplaat: Miriam Maes-Cortvriendt johnny Maes Peter en Mariska Mario Terneuzen, 17 november 2002 Correspondentieadres: Bontepolderstraat 1,4541 AX Sluiskil Mijn vrouw, onze moeder en oma is opgebaard in rouwcentrum Terneuzen, Rooseveltlaan 6 te Ter neuzen. Gelegenheid tot afscheid nemen aldaar op dinsdag 19 november van 19.30 tot 20.00 uur. De uitvaartdienst wordt gehouden op donderdag 21 november om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Antonius van Padua te Sluiskil. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de R.K. begraafplaats in Sluiskil. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in hotel restaurant Dallinga. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Lieve OMA We zullen je missen Kevin Twan Sophie Bedroefd hebben wij kennisgenomen van het over lijden van ons erelid en oud-bestuurslid PEET VERSCHURE Dankbaar zijn wij voor alles wat hij al die jaren voor dc vereniging heeft betekend. Wij wensen zijn kinderen en verdere familie veel troost en sterkte toe. Bestuur en leden Muziekvereniging Scheldegalm, Hansweert Veel fijne herinneringen verzachten onze smart. Voorgoed uit ons midden maar altijd in ons hart. Omdat wij dankbaar zijn voor al haar liefde en zor gen gedurende een lang leven, zijn wij nu verdrietig dat van ons is heengegaan onze lieve moeder, oma en overgrootmoeder HUBERTA JOSEPHINA MARIA SMOLDERS-MARTENS weduwe van Johannes Jacobus Smolders op de leeftijd van 93 jaar. Veenendaal: jan f Terneuzen: jo en Frans Goes: jacques en Tineke Kleinkinderen Achterkleinkinderen Goes, 17 november 2002 Zorgcentrum "Randhof' Correspondentieadres: Van Hogendorplaan 46, 4463 VR Goes. Onze moeder, oma en overgrootmoeder is opge baard in Monuta Uitvaartcentrum "Goes", Zuid- vlietstraat 37 te Goes. Gelegenheid .tot afscheid nemen woensdag 20 no vember van 18.30 tot 19.00 uur. De plechtige Eucharistieviering ten Uilvaart, waar bij u wordt uitgenodigd, zal worden gehouden don derdag 21 november om 10.30 uur in de parochie kerk van de H. Maria Magdalena, Singelstraat te Goes waarna aansluitend om ongeveer 12.00 uur de begrafenis zal plaatshebben op de Algemene Be graafplaats (R.-K.-gedeelte) te Goes. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de aula op de begraafplaats. Indien u geen rouwbrief heeft ontvangen, gelieve u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Wij zijn zeer bedroefd door het plotseling overlijden van onze lieve en oudste zus, schoonzus en tante CATHARINA PIETERNELLA DE LOOFF-BAKKER Wij wensen jan, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe met dit verlies. s-Hertogen bosch: Chr. Smits-Bakker A. H. Smits t Hoek: j. Bakker M. Bakker-Harms Hoek: L. Bakker Temeuzen: A. de Bree-Bakker J. de Bree Sluiskil: P. Bakker W. Bakker-Sep Terneuzen: Chr. Bakker j. Bakker-van der Klooster t Goes: E. Mol-Bakker C. P. Mol-Bakker Terneuzen a/b Maria: M. van der Steen-Bakker F. C. van der Steen Zonnemaire: M. van der Moere-Bakker (ac. van der Moere Neven en nichten Geven en nemen het eerste was het belangrijkste namelijk het geven, zo zal je in onze gedachten verder leven. Moeder, oma, bedankt voor al het goede dat je voor ons hebt gedaan. Bedroefd, maar met een dankbare herinnering aan alles wat zij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis dat na een liefdevolle verzorging in woon zorgcentrum "de Blide" rustig is ingeslapen onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en overgrootoma HENDRIKA JACOBA 'T GILDE weduwe van Jacobus de Blaay in de leeftijd van 98 jaar. Dordrecht: Rocus de Blaay t Hélène de Blaay-de Wolf Sjack en Plony Stefan, Nicole Norby en Lucy Terneuzen: Adrie van Bendegem-de Blaay Jo van Bendegem Cor Laura, Daphne Ankie Nathalie, Quinten Etienne de jager Terneuzen, 18 november 2002 Correspondentieadres: Mozart hof 114536 AT Terneuzen. De crematieplechtigheid, waarvoor u bent uitgeno digd, wordt gehouden vrijdag 22 november om 11.00 uur in crematorium "Terneuzen", Bellamy- straat 28c te Terneuzen. Gelegenheid tot condoleren na de plechtigheid in het crematorium. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Lieve OMA Altijd vrolijk en opgewekt Zo zal je altijd in onze herinnering blijven. We zullen je missen Klein- en achterkleinkinderen Bedroefd om het verlies geven wij u kennis dat na een zorgzaam leven is overleden onze moeder en oma WILLEMIJNA JANNA QUAAK-BRAAL gehuwd geweest met Willem Eliza Quaak t 1989 Renesse, 3 april 1908 t Zierikzee, 17 november 2002 Zierikzee: Gerda Bouwman-Quaak Cor Bouwman Mark en Saskia Laura Terneuzen: Joke de Graaf-Quaak Ed de Graaf Elke en Rolf Pieter, Roosje Marjolein Vlaardingen: Ineke Janse-Quaak Cor Janse Christa en Eddy Jeroen, Mathijs Jolanda en Dennis Zierikzee, Arcus zorgcentra, locatie "Cornelia" Correspondentieadres: Gruttostraat 12, 4302 WE Zierikzee De plechtigheid voorafgaand aan de crematie zal gehouden worden donderdag 21 november om 16.00 uur in hel crematorium te Middelburg, Wes telijke Oude Havendijk 3. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. Met droefheid hebben we kennisgenomen van het overlijden van onze oud-medewerker JAN HUIJSEN Vanaf 1945 was hij gedurende ruim 40 jaar als chauffeur bij ons werkzaam. Zijn toewijding aan het bedrijf was groot. Wij zullen ons zijn enthou siasme, collegialiteit en betrokkenheid blijven herin neren. Wij wensen de familie sterkte toe om dit verlies te dragen. Directie en personeel Fa. de Muynck/AMZ Borssele Steensedijk 100 Een modern bedrijf, al meer dan 40 jaar gespecialiseerd in: - 4561 GP Hulst Tel.: 0114-312906 Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren) of kijk op internet: www.deteukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 30