Steen straft fouten genadeloos af HVV'24 heeft de smaak te pakken Breskens deelt mokerslag uit aan Domburg Olympia domineert, Rapide wint Sluiskil met snelle goal langs Graauw 17 Bontenisse moet in slotfase twee doelpunten toestaan Böseler weg bij BC Vlissingen Hoek 2 verslaat Kloetinge 2:3-1 Ruime nederlaag Terneuzen Dl Terneuzense vrouwen winnen Jeffry's Lions loopt verder uit Bijeenkomst biljartbond in Sluiskil Luctor start met monsterscore maandag 18 november 2002 ypnnnze sportredactie HULST - HVV'24 blijft vriend en vijand verrassen. Na de 1-0- (huisoverwinning op Unitas'30 vorige week pakten de Hulste naren in de uitwedstrijd tegen Het Tilburgse Noad opnieuw ^ie punten. Johnny Lensen maakte tien minuten voor tijd het enige doelpunt van de wed strijd. Met de tweede zege op rij heeft HVV'24 zichzelf een goede dienst bewezen in de strijd om het lijfsbehoud in de tweede klasse E van het zondagvoetbal. De ploeg van Eddy van der Hooft leek voor aanvang van de competitie de belangrijkste de gradatiekandidaat te zijn, maar de Hulstenaren snoeren voor alsnog de critici de mond. Met tien punten uit negen duels be zet HW'24 nu een keurige acht ste plaats op de ranglijst. HW'24 was na de zege op Uni tas'30 met het veel vertrouwen naar Tilburg afgereisd. Dit zelf vertrouwen uitte zich in een veldoverwicht in de eerste helft, waarin de Zeeuws-Vlamingen de beste kansen kregen om de score te openen. Een vlammend schot van Maarten Scheerders was de eerste waarschuwing aan het adres van doelman Den nis van Boxtel. Na twintig minuten werd John ny Lensen in het zestienmeter gebied onderuit geschoffeld, waarna Danny Vlassenrood zich belastte met de penalty. Doelman Van Boxtel hield zijn ploeg overeind door de inzet van Vlassenrood te keren. „Ik was even bang dat dit een keerpunt in de wedstrij d zou be tekenen, maar het viel gelukkig mee", aldus Van der Hooft. De Hulstenaren behielden het ini tiatief en zagen een inzet van Johnny Lensen gestuit worden door de doelman van Noad. De thuisploeg, waarbij voorma lig Aardenburg-speler Frans van Dongen het laatste kwartier zijn opwachting maakte, pro beerde met diepe ballen de spit sen te bereiken. De tactiek bleek vruchteloos, omdat de lucht macht van HW'24 achterin op permachtig was. Pas vijf minu ten voor tijd kreeg keeper Jean- Pierre de Keijzer het eerste schot op zijn doel te verwerken. De verplichte onderbreking had de Tilburgers goed gedaan, want in de tweede helft waren de rollen omgedraaid. Kieran O'Shea haalde een kopbal van Ivo Donker van de lijn. Een in zet van rechtsback Sander Buijks belandde via de lat voor de vrijstaande Donker. Tot op luchting van de HW'24-aan- hang was deze opgelegde kans niet aan de Noad-spits besteed. Tien minuten voor het eindsig naal viel de beslissing. Kieran O'Shea pikte na een corner de bal op en speelde invaller Evert van Damme aan. Zijn voorzet vanaf de flank werd door John ny Lensen binnengetikt. idoorJurgen Naeye SINT JANSTEEN - De streek - derby tussen Steen en Honte- nisse leek gisteren in een doel puntloos gelijkspel te gaan eindigen. Steen slaagde er niet in om het veldoverwicht in de score tot uitdrukking te bren gen, omdat Hontenisse-doel- manManfred Bisschop een ster ke wedstrijd stond te keepen. Pas in het laatste kwartier werd Bisschop tweemaal gepasseerd, waardoor de thuisploeg alsnog met 2-1 aan het langste eind Irok. Twee misverstanden in de slot fase van dit matige duel werden de bezoekers fataal. Een foute terugspeelbal van Alain Joos leidde de eerste treffer van Wou ter de Neijs in en twee minuten later werd knullig balverlies op het middenveld genadeloos af gestraft. Serge Merckx rondde de razendsnelle tegenaanval vakkundig af. De tegentreffer in blessuretijd van Michel van Bunder kwam te laat om de thuisploeg nog in verlegenheid te brengen. Hontenisse-trainer Rudie Riet- jens hoefde niet lang te zoeken naar een verklaring voor de ne derlaag. Rietj ens trad met een gehavend elftal aan. Laatste man Danny Pauwels en spelver deler Gyon Asselman waren ge blesseerd. „Ik heb veel moeten schuiven om het verlies op te vangen. Achterin was Luc Vermeerssen de enige verdediger die gewend is op deze positie te spelen. Het is zuur als je lange tijd uitzicht hebt op een punt en alsnog ver liest, maar rekening houdend met onze aangepaste veldbezet- ting vind ik dat we vandaag niet onverdienstelijk hebben ge speeld. De drukbezochte derby, er kwa men 500 toeschouwers op het duel af, kende een eerste helft met zeer weinig hoogtepunten. Doelman Manfred Bisschop reageerde alert bij een kopbal van Eddy van den Bosch en op slag van rust voorkwam hij met een schitterende redding dat een pegel van Serge Merckx tegen de touwen ging. Zijn collega aan de overkant had het minder druk. Danny Op peneer hoefde alleen in actie te komen bij een fraai genomen vrije trap van aanvoerder Wilco de Zwart. Spervuur Na de hervatting ontpopte zich hetzelfde spelbeeld. Steen had de regie in handen en zorgde voor het meeste doelgevaar. Doelman Bisschop zag een sper vuur aan schoten op zich afko men, maar de pogingen van de thuisclub smoorden in de blau we Hontenisse-muur of gingen hoog over. Bij de inzetten die wel tussen de palen belandden, toonde hij zijn klasse. „Het begon steeds meer op een 0-0-wedstijd te lijken. We wa ren weliswaar de betere ploeg, maar de keeper stond een ijzer- door Peter van Kouteren BRESKENS - Vier doelpunten van topscorer Robbie van de Wijnckel, een puntgave hattrick van uitblinker Esad Osma- novski en één goal van Serge de Ruijsscher. Breskens voetbalde vooral erg goed, deelde Dom burg een mokerslag uit (8-0) en nestelde zich in het kielzog van leider Moerse Boys steviger op de tweede plaats in de derde klasse A. De formatie van Rinus Zegers profiteerde van het verlies van de koploper en verkleinde de achterstand tot twee punten. De uitslag en het vertoonde spel maakten op sportpark Baersan- de heel wat tongen los. Velen spraken van een sterk gestegen lijn en blikten vooruit naar het competitieslot, waarin volgens veel supporters voor Breskens een titel in het verschiet kan lig gen. Rinus Zegers wil daar echter nog niets van weten. „We moe ten oppassen dat we niet naast onze schoenen gaan lopen", zei de oefenmeester. „We moeten elke week vol aan de bak." De trainer stak zijn bewonde ring voor zijn elftal echter niet onder stoelen of banken. „We hebben in de eerste helft fantas tisch gespeeld", vond Zegers, die zijn team voor rust naar 2-0 zag uitlopen. Na de hervatting denderde de Breskens-trein voort. Met vier treffers in het eerste kwartier na rust en twee doelpunten in de laatste minuten werd Domburg de les gelezen. „Ik kan het ac cepteren dat Breskens als ploeg beter was", zei Stoffel Schipper. „Maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat je je zo moet laten af slachten. We lieten veel te veel ruimte tussen de linies en liepen twintig meter van een man te dekken." Zonder poespas De trainer van Domburg had zich geërgerd aan het gemak, waarmee zijn ploeg zich aan de kant had laten zetten en aan schouwde al snel de voetbalde monstratie van Breskens met le de ogen. Robbie van de Wijnckel mikte na twee minuten na een oogstrelende combinatie voor het eerst raak en zette daarmee de toon voor een prima wed- sterke partij te keepen", zei Steen-trainer Ardian Lekaj, die het ti j dens de wedstrij d nog ver baal aan de stok kreeg met Rudy Rietjens. Aanleiding voor de woorden wisseling was de geblesseerde Wilco de Zwart, die terug het veld inrolde om zo tijdwinst te behalen. Lekaj wond zich hier enorm over op, waarna Rietjens zijn dug-out uitrende om de Steen-trainer uit te leggen hoe het spelletje precies in elkaar steekt. „Ik kreeg vervolgens van alles naar mijn hoofd geslingerd en wilde hierop reageren. Ge lukkig kon ik me inhouden,voor je het weet, slaat het over op de spelers en heb je hier de poppen aan het dansen", aldus Rietjens. Een kwartier voor het eindsig naal slaagde Wouter de Neijs er in de impasse te doorbreken. Uit een voorzet vanaf de rechter flank tikte hij de 1-0 binnen. Twee minuten later gooide Ser ge Merckx de wedstrijd op slot door op aangeven van Werner Bisschop de 2-0 binnen te prik ken. Michel van Bunder redde in de slotminuut de eer voor Hon- tenisse. Steen-Hontenisse 2-1 (0-0). 75. Wouter de Neijs 1-0, 77. Serge Merckx 2-0, 92. Michel van Bunder 2-1. Scheidsrechter: H. Atmac uit Sluiskil. Aantal toeschouwers: 500. Steen: Danny Oppeneer; Michel van den Bosch, Eric-Jan Naudts, Eddy van den Bosch, Danny van Daalen; Pascal Lensen (81. Stijn Dobbelaer), Marco Ottjens, Wouter de Neijs, Gi- no van den Broecke (79. Gino Vink); Serge Merckx (87. Rudy Govaert) en Werner Bisschop. Hontenisse: Manfred Bisschop; Robbert van Kerckhoven, Jeroen Maas, Luc Vermeerssen, Jeroen van Bunder (55. Ralf de Frel); Wilco de ZwaH, Peter van Dijk, Michel van Bunder, Alain Joos; Dave de Booy en Ed ward Tieleman. strijd. Breskens zette op de helft van Domburg al druk en ontre gelde daardoor al in een vroeg stadium de Walcherse aanval. En waar nodig maakten mooie combinaties op gepaste mo menten plaats voor voetbal zon der poespas. Breskens domineerde, was heer en meester op het middenveld en kreeg kansen op veel meer treffers. Domburg stond erbij en keek ernaar, ging genadeloos onderuit en incasseerde de zwaarste nederlaag sinds jaren. Komend weekend komt Bres kens voor de beker niet in actie, omdat het zelf eerder tegen Zee- landia/Middelburg een pak slaag kreeg (7-0). „Over twee weken moeten we voor de com petitie naar Middelburg", keek Rinus Zegers alvast vooruit. „Daar hebben we dus iets recht te zetten." Breskens-Domburg 8-0 (2-0). 2. Robbie van de Wijnckel 1-0,19. Ser ge de Ruijsscher 2-0, 47. Robbie van de Wijnckel 3-0, 52. Robbie van de Wijnckel 4-0, 54. Esad Osmanovski 5-0, 59. Esad Osmanovski 6-0, 89. Esad Osmanovski (strafschop) 7-0, 90. Robbie van de Wijnckel 8-0. Breskens: Roy den Dunnen; Robin Buitendijk, Arno Zioegers, Erik de Rechter (69. Gerben Schram), Mi chel Cocquit; Serge Nóthen, Angelo Cornelis, Esad Osmanovski, Johnny den Besten (69. Barry Polderman); Robbie van de Wijnckel en Serge de Ruijsscher. VLISSINGEN - Frank Böseler is opgestapt als trainer/coach van het eerste vrouwenteam van BC Vlissingen. Hij miste tijdens trainingen en wedstrij den te veel en te vaak de bele ving om tot goede prestaties te komen. Of het een met het ander te maken heeft is niet duidelijk, maar de vrouwen van Vlissin gen wonnen juist gisteren, na zes nederlagen, voor het eerst een duel in de promotiedivisie. The Jugglers werd met 58-50 verslagen. Böseler kwam eind vorig sei zoen al tot de conclusie dat BC Vlissingen niet de instelling had mee te kunnen in de overgangs klasse. Steen-aanvoerder Werner Bisschop (midden) kan net niet genoeg kracht achter zijn kopbal zetten. Rechts verdediger Luc Vermeerssen. foto Wim Kooyman Hockeyploeg uit Hulst wint met 2-1 in Terneuzen door Peter Snelders TERNEUZEN - Olympia maakte grotendeels de wed strijd, maar Rapide ging met de winst lopen. Het streekduel in Terneuzen in de vierde klas se D van de hockeycompetitie voor mannen eindigde in 1-2. Dat dankte Rapide vooral aan enkele sterke momenten na rust, toen het via twee knap uitgevoerde aanvallen gena deloos toesloeg. Omdat het veteranenteam van Olympia een vrije dag had, speelde routinier Maarten de Heus voor deze keer mee in het standaardteam bij de senio ren. Duidelijk werd wel dat hij nog moeiteloos op dit niveau meekan en wekelijks een voor aanstaande rol zou kunnen vervullen. Tegen Rapide was De Heus ook goed bezig, maar ondanks die inbreng kon hij niet voorkomen dat Olympia met lege handen het kleedlo kaal op moest zoeken. Olympia begon gretig aan het duel en was duidelijk belust op revanche voor de nederlaag eerder dit seizoen op het Hul ster sportpark. Rapide had de handen vol aan de opportunis tische, maar toch wel gecon troleerde speelwijze van de thuisploeg en moest vaak met man en macht verdedigen. De thuisploeg had het eigenlijk aan zichzelf te wijten dat het dit duel verloor. Dat onderschreef ook aan- voferder Gijs Schueler. „In de eerste helft hebben we denk ik vijf tot zes open kansen gehad. Daar moet je er een paar van benutten. Dan win je onge twijfeld deze partij. Het lukte bij ons niet. Daarbij moet ik de doelman van Rapide een com pliment geven. Hij stond Een speler van Olympia (midden) haalt uit te midden van drie Rapide-spelers. steeds op de goede plaats." Doordat Olympia legio kansen bleef missen riep die ploeg het onheil over zichzelf af. Alleen Bardo Pauwels vond in de 22e minuut de weg naar het net. Op een inzet van Paul Schueler scoorde hij met een tip-in de 1 - 0. Die stand bleef tot aan de doelwisseling gehandhaafd. Belegerd Na rust trok Olympia de lijn van de eerste helft door. Op nieuw werd het Rapide-doel belegerd, maar weer was sco ren een te moeilijke zaak. Toen al werd duidelijk dat de thuis ploeg attent moest zijn op te genaanvallen. Na één van die counters moest doelman Je roen Adriaanse een knappe redding verrichten. In de tien de minuut van de tweede helft was hij echter kansloos. Na matig verdedigen bij de thuis ploeg liet Koen Totté op aan geven van Michiel IJsebaert 1- 1 noteren. Gijs Schueler, Maarten de foto Wim Kooyman Heus en Bardo Pauwels ver schenen daarna nog in kans rijke positie, maar de scherpte ontbrak en de Hulster doel man wilde eveneens van geen wijken weten. De genadeslag moest Olympia in dit goed ge leide, maar ook sportieve duel in de 63e minuut incasseren. Een fraai uitgevoerde tegen aanval leverde de 1-2 op. Na voorbereidend werk van Jo- chem Beaart tekende Michiel van Putten voor de winnende treffer. KLOETINGE - Het tweede elftal van Hoek mocht zaterdag na twee opeenvolgende gelijke spelen nog eens een overwin ning begroeten. De ploeg van trainer Arie Dekker versloeg Kloetinge 2 in Kloetinge met 1-3. Op die overwinning viel weinig af te dingenomdat Hoek 2 de gehele wedstrij d het bes te van het spel had en de tegenstander ver van het doel hield. Zoals dit seizoen wel'vaker het geval is geweest openden de Zeeuws-Vlamingen op slag van rust de score door een doel punt van Arco Herrebout. Vijf minuten na de hervatting kwam Kloetinge 2 door een treffer van Michael Emmink wel iswaar op gelijke hoogte, maar toen Jabara een kwartier voor tijd voor 2-1 zorgde was het pleit beslecht. Vijf minuten voor tijd legde Collin Struijk uit een strafschop de eindstand vast op 1-3. EINDHOVEN - De D-junioren van Terneuzen hadden zater dag weinig in te brengen in de uitwedstrijd tegen Eindhoven Dl. Hoewel trainer Eric van Britsom na afloop Eindhoven omschreef als 'een ploeg waarvan we niet hadden hoeven ver liezen', werd het 8-1. Omdat Terneuzen geen moment zijn draai kon vinden liep de score voor de rust al op naar 5-0. Daarna scoorde Randy Mar- denborough nog wel tegen, maar vervolgens schoot Eindho ven nog eens drie keer raak. Na afloop lachte Eric van Britsom als een boer met kiespijn: „Als we ooit kans hadden gehad om punten te pakken was het vandaag wel." TERNEUZEN - De vrouwen van Terneuzense Boys blijven sterk presteren in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal- Zaterdag werd Kloetinge 2 op eigen veld met 5-0 kansloos ge laten. Terneuzense Boys opende sterk en nam al in de eerste minuut de leiding via Debbie Bakker. Vijf minuten later zorgde Wies van Eede voor 0-2In die eerste helft bouwde de ploeg van Ro nald Mirrer de voorsprong uit naar 0-4 door treffers via indi viduele acties van opnieuw Debbie Bakker en Wies van Eede. Na rust zakte het niveau, al kon de thuisploeg ook in die fase geen vuist maken. Met een afstandsschot bepaalde Debbie Bakker de eindstand op 0-5. PHILIPPINE - Leider Jeffry's Lions heeft zich de dartscom petitie van de Zeeuws-Vlaamse Dartsbond (ZVDB) steviger aan kop genesteld door een 10-3-thuiszege op rode lantaarn drager La Bamba 2. Grootste concurrent La Bamba 1 kwam immers bij De Vlaanderen niet verder dan een 9-4-overwin- ning. Gravin 1 bleef goed volgen via een 10-3-thuiszege op Jeffry's Lions 3. Het was de vijfde competitieweek in de ZVDB-competitie waarin Johan Pullens met een score van 155 voor de hoogste finish zorgde. SLUISKIL - De Zeeuws-Vlaamse Biljartbond houdt vrijdag 29 november denaj aars vergadering in Het Meulengat te Sluiskil. Tij dens deze tussentij dse bijeenkomst, dien om 20.00 uur begint, zijn alle leden van de genoemde bond welkom. Naast mededelingen, ingekomen stukken en de notulen van de vorige vergadering, staat het vaststellen van de begroting en contributie voor het komende boekjaar op de agenda. Te vens wordt de conceptwedstrïjdkalender gepresenteerd. van onze sportredactie TERNEUZEN - Als er één ploeg verdiende te winnen in de wed strijd tussen Graauw en Sluiskil, dan was het Graauw wel. De thuisclub stond na af loop echter met lege handen (0-1 in de vijfde klasse van het zon dagvoetbal. Graauw-Sluiski! 0-1: Graauw domineerde op de eerste twintig minuten na de wedstrijd. De ploeg kreeg mogelijkheden, maar had pech dat John van Bo ven (lat) en Ronald Vael (paal) het houtwerk troffen en dat een inzet van de lijn werd gehaald. Graauw speelde een van zijn beste wedstrijden, maar het le verde niets op. Het doelpunt dat Pascal Wedage in de beginfase maakte, bleek goed voor de vol le winst. Vogelwaarde-Hoofdplaat 3-1: Vogelwaarde was voor rust be ter en nam al na drie minuten de leiding via Michel Nieuwelink, na voorbereidend werk van Björn Vermeersen. Hoofdplaat kwam een kwartier later op ge lijke hoogte door Alf Waatjes. Nog voor de pauze zorgde Mi chel Nieuwelink voor 2-1. Na rust waren de rollen omge draaid en had Hoofdplaat een veldoverwicht, maar het ver zuimde te scoren. Tien minuten voor tijd viel het doek toen Arno Wauters uit de rebound 3-1 scoorde. Terhole-Corn Boys 2-2: In de eerste helft nam Terhole de lei ding via Marck Broekhoven. Het duurde tot de 82e minuut voordat Corn Boys langszij kwam door Xavier Herman. Toen William Freijzer vijf minu ten voor het einde 2-1 scoorde leek de thuisploeg op rozen te zitten. Martin Dhaene dacht daar anders over en liet vlak voor tijd uit een hoekschop 2-2 noteren. Philippine-SDO'63 5-0: SDO deed qua veldspel wel aardig mee. De thuisploeg was scher per voor doel. In de zesde mi nuut opende Ostar Dieleman de score en op slag van rust liet Björn den Hamer 2-0 aanteke nen. Bij die stand probeerde SDO'63 na rust iets te forceren. Daarvan profiteerde een gretig Philippine, dat uitliep naar 5-0 door nog twee treffers van Bj orn den Hamer en een strafschop van Marnix Schieman. Biervliet-Groede 5-2: Via Jim my Coone nam de thuisploeg na drie minuten de leiding, maar nog voor rust stond Groede op 2- 1 door doelpunten van Abdoul Jalloh en Mirsad Cedic. Na de pauze trok Biervliet het initia tief naar zich toe. Het boog de achterstand om in een riante ze ge door treffers van Jimmy Co one, Marco Vaal (twee keer, waarvan één met een fraaie vrije trap) en Charles Isobor. Schoondijke-Sluis 1-2: De eer ste helft waren de twee ploegen in evenwicht. In die periode nam de thuisploeg de leiding via Barry Haerens. Na rust een fy siek sterker Sluis, dat vrijwel alle persoonlijke duels won en mede daardoor de wedstrijd en de winst naar zich toetrok. Ro bin van Hal liet in de 57e minuut 1-1 noteren. Daarna was Schoondijke nog wel dicht bij 2- 1, maar Jacco Seen trof de paal en een goed acterende Sluis- doelman tegenover zich. In de 73e minuut legde Alain Baetsle de eindstand vast. TERNEUZEN - Meteen bij de start van de competitie zaal korfbal heeft de korfbalploeg van Luctor in de reserve vierde klasse B het visitekaartje afge geven. De 20-7-overwinning op Vios W 2 maakte indruk. Atlas-Zaamslag 8-6: De reactie van coach De Herdt van Zaamslag was veelzeggend'. „Bij 6-0 kort voor de rust dacht ik dat we met nul doelpunten in één helft een record zouden ves tigen", zei hij. Het mocht niet zo zijn: een strafworp zorgde voor een 6 -1 ruststandD at zi j n ploeg na de pauze nog in de buurt van de tegenstander kon komen schreef De Herdt toe aan goed verdedigen. Scores Zaamslag: Ernst de Putter en Marco van Reeuwijk 2, Inge van Zuidam en Pieter Hamelink 1 Luctor-Vios W 2 20-7: In het eerste kwartier van de wedstrijd was er van enig krachtsverschil geen sprake: 4-3. Maar ineens begon het bij Luctor te lopen, kreeg de ploeg een veldover wicht en sloot de eerste helft af op 11-3. Bij die ruime voor sprong al praktisch zeker van de overwinning zakte het spelpeil in de tweede helft. Met Ferry de Waele als hoofdaanvaller, bleef Luctor echter wel scoren. Scores Luctor: Ferry de Waele 7, Da vy Jonker 4, Peter Durink 3, Marjo lein Durink en Eric-Jan Dellebeke 2, Koos Dobbelaar en Adrie de Jonge 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 39