pzc Voorzitter zegt versterkingen toe PZC Hiensch: Kloetinge is niet saai Hoek knokt zich terug in Lisse Vinkenslag weg van de koppositie Moeizame winst voor Quick Boys Moerse Boys voelt hete adem Breskens in top derde klasse zl5 Eddy Dobbeleir: Terneuzen moet ook volgend jaar nog hoofdklasser zijn Meerman gaat stoppen bij fusieclub J maandag 18 november 2002 Hubert van den Hemel probeert zich staande te houden tussen twee spelers van SVMeerssen. foto Charles Strijd I jnnr Jan Dagevos teBNEUZEN - Voorzitter Ed dy Dobbeleir van Terneuzen is niet van plan nog langer lijd- zaam toe te kijken. Nu 'zijn' club in de hoofdklasse B van het zondagvoetbal steeds verder af glijdt, gaat hij ingrijpen. „Want nat in vijf jaar tijd met keihard werken is bereikt, mag niet zo maar verloren gaan", stelde hij i gisteren. „Er komen versterkin gen, zoveel als nodig is. Terneu- j zen moet ook volgend jaar nog een hoofdklasser zijn." Terneuzen heeft dringend be hoefte aan een kwalitatieve injectie, zo werd ook gistermid dag duidelijk in de thuiswed strijd tegen SV Meerssen (1-3). De Zeeuws-Vlaamse formatie kwam op alle fronten tekort te- I gen de koploper. Of zoals trainer Ber Lèjeune van de Limburgse i dub het uitdrukte. „Terneuzen heeft spelers die in alle gaten en hoeken willen voetballen, ze kunnen ook best aardig combi neren, maar ze kennen de wet ten van de hoofdklasse niet. Er zit geen balans in het elftal. De spelers kunnen het tempo van de wedstrijd niet regelen en ze kunnen ook de organisatie niet altijd even goed vasthouden." Oefenmeester Dimitri Mbuyu heeft dat dit seizoen al eerder onderkend en pleit al weken voor versterking. „Ik heb de spelers heel lang in bescherming genomen", zei hij gistermiddag, „maar op den duur houdt dat op. Vorig jaar is al aangegeven dat drie, vier jongens niet mee zouden kunnenD ie zijn toen bij de groep gehouden in de hoop dat ze zich zouden optrekken aan de nieuwe j ongensmaar het gebrek aan kwaliteit gaat zich nu steeds meer wreken. Ik vind het spijtig om te zeggen, maar ik kan niet anders. Daarom ook vind ik dat de club zijn verant woording moet pakken. Ik ga geen namen noemen, maar ie dereen kan het zien. Zo kan het niet langer." De trainer verschilt daarin niet van mening met het bestuur van de hoofdklasser. „Ik had de in druk dat we ten opzichte van door Frits Bakker LISSE - De koppositie is gered en de trainer zit nog op de plaats waar hij thuishoort. Hoek ont snapte zaterdag ternauwernood aan de greep van FC Lisse en kwam als halve winnaar uit de strijd (1 -1Vlak voor tij d viel de gelijkmaker. „Het was op het einde pompen of verzuipen", drukte Angelo Nijskens zich plastisch uit. Hoe graag de trainer het zater dag op het veld van FC Lisse ook wilde: Hoek speelde voor de rust zeker niet als een elftal met ti- telaspiraties. Het tempo lag te laag, de opbouw strandde al in een vroeg stadium en bijna heel de eerste helft liep Hoek mach teloos achter de snel combine rende tegenstander aan. Het was eigenlijk een klein wonder dat de thuisclub in het eerste halfuur niet tot scoren kwam. Jerrel Linger, de on grijpbare vleugelspits, was op links een ware kwelling voor de verdediging, Rob Opdam kwam tWee keer kansrijk voor de goal en Juul Emanuelson had al in de eerste minuut de openingstref- SPORTREDACTIE Oost ouburgseweg 10 Postb s 18 4380 A VLISSINGEN Tel: (01 8)484454 Fax: (01 3)470102 E-mail: sy ort@pzc.nl JanDagev, s (chef) Frits Bakker (coördinator ~uid) Koen de Vries (coördinator r> idden) Rudy Boogert (coördinator no">rd) Sven Remijnser, Roeland van Vlie Barry van der Hoi ft CENTRALE REDA' TIE Oostsouburgsewe 110 Postbus 18 4380 AA VLISSING N Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@p. :.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl vorig seizoen een betere selectie hadden", bekende voorzitter Dobbeleir gistermiddag. „Datis me dus enorm tegengevallen en dat heb ik de spelers afgelopen vrijdag ook verteld. Ik heb ze toegesproken, mijn teleurstel ling geuit en gezegd dat het be stuur niet van plan is Terneuzen zo gemakkelijk naar de slacht bank te laten leiden. Dan zou den we slecht bezig zijn. Ik heb ze verteld dat er versterkingen komen." Als het aan Dobbeleir ligt, wor fer moeten maken. Hoek vocht vooral tegen zichzelf en FC Lis se domineerde indrukwekkend. Jürgen Belpaire gooide zich tot drie keer toe als een kamikaze voor een doorgebroken aanval ler en redde Hoek in die fase van de ondergang. Vlak voor de rust, toen het offensief al iets was ge luwd, kreeg Mare Minnaert de eerste kansjes voor de koploper. Hij trof één keer het been van een tegenstander en één keer de vingers van de keeper. De wedstrijd keerde net na de rust, toen Rob Opdam de score opende. Jürgen Belpaire ver keek zich op een diepe bal, die door Orson Naarendorp werd doorgekopt en door Opdam in een leeg doel werd geschoten. „Mijn eerste fout van dit jaar", zei Belpaire (die de tegengoal tegen NEC even vergat) later, „maar wel op een heel slecht moment." Offensief Hoek kreeg na die treffer de wedstrijd onder controle en be gon aan een offensief dat de thuisclub een halfuur lang met de rug tegen de muur zette. Met Gimter de Meyer en Johan Mü- cher als opbouwers en Arjan Human als schakel achter de voorhoede rolde de ené na de an dere aanval naar het doel van Lisse. Drie keer was Rieno van Oost al dicht bij de gelijkmaker, maar alle keren schoot hij van dicht bij net naast of net over. Twee minuten voor tijd raakte Tho mas Ragut, die zoals altijd sterk en gedreven inviel, na een solo de keeper, maar in de laatste mi nuut schoot Minnaert uit een pass van Human wel raak. Het was voor de rechterspits zijn tweede belangrijke goal in twee weken. En Hoek bleef met dat ene puntje koploper, met één punt voorsprong op Quick Boys. FC Lisse-Hoek 1-1 (0-0). 51. Rob Opdam 1-0, 89. Mare Minnaert 1-1. Scheidsrechter: H. van Beek (Co- then). Gele kaart: Mare Minnaert Patrick de Guchteneire, Djamel Buyse (allen Hoek). Jerrel Linger (FC Lisse). Aantal toeschouwers: 1200. Hoek: Jürgen Belpaire; Johan Mü- cher, Gunter de Meyer, Patrick de Guchteneire, Franky Standaert; Wesley de Smet (80. Thomas Ragut), Djamel Buyse, Björn Langeveld (69. Leon van den Ouden), Mare Min naert; Arjan Human, Rieno van Oost. den er nog voor de winterstop zaken gedaan. De leiding van de Zeeuws-Vlaamse club heeft in middels al spelers op het oog. Wie dat zijn wilde Dobbeleir niet zeggen, maar hij liet wel doorschemeren dat niet alleen aan spelers uit België wordt ge dacht. De fans kunnen volgens Dobbeleir gerust zijn. Het is geen grootspraak. „We hebben de middelen ervoor, dus er ko men versterkingen", was hij re soluut. Trainer Mbuyu: „Ik wil gewoon twee heel goede voet ballers erbij, twee winnaars. En als Geert de Poorter dan ook nog eens terugkomt, kunnen we een heel deftige ploeg in het veld brengen." Pijnlijk In de wedstrijd tegen SV Meers sen werd nog eens pijnlijk dui delijk hoe het op dit moment met Terneuzen is gesteld. De Zeeuws-Vlaamse formatie, die het gisteren moest stellen zon der de geblesseerden Nico van der Meer, Mike But, Geert de Poorter en Jordy Bakker (mi- graine-aanval) speelde fanta sieloos, bij vlagen zelfs zielloos en toonde weinig creativiteit. Daarnaast kwam het in het hart van de defensie snelheid tekort en was op het middenveld bij tijd en wijle de organisatie vol ledig weg. Slechts zes minuten in de eerste helft ging er enige dreiging uit van Terneuzen. Dat was in een fase net voor rust. De thuisclub liet toen even zijn tanden zien, nadat het in de 25e minuut op een 1-0-achterstand (kopbal Je roen Evelein) was gekomen. De gelijkmaker kwam er zowaar ook, na een aanval via Williams Benoit Moukoko die vanaf de achterlijn de vrijstaande Johan van Rumst bereikte. De mid denvelder schoot van dichtbij raak: 1-1. Het was een opleving van korte duur. Na de pauze kwam Ter- neuzen er eigenlijk nimmer meer aan te pas. De faalangst maakte zich weer meester van de ploeg. Niemand leek de bal te willen hebben. Schrijnend was dat zelfs routiniers als Geert Bosschaart, Stefan Saey, Johan van Rumst en Danny Magito niet eens het voortouw durfden te nemen. SV Meerssen durfde wel te voet ballen, hetgeen natuurlijk van een koploper ook verwacht mag worden. In zes minuten tijd kreeg het Terneuzen in het twee de bedrijf op de knieën. Roel Coumans was de killer. Eerst kopte hij ongehinderd raak na een voorzet vanaf rechts (het eerste doelpunt kwam op iden tieke wijze tot stand) en.vervol- gens kapte hij in het strafschop gebied twee man uit. Het was dat SV Meerssen het hierna wel geloofde anders was de uitslag nog veel groter uitgevallen. Als of het leed nog niet groot genoeg was, liep Terneuzen ook nog eens tegen vier gele kaarten op. Voor Geert Bosschaart en Danny Magito heeft dat extra gevolgen, want beiden zullen volgende week geschorst zijn. De versterkingen kunnen dus niet snel genoeg komen. Terneuzen-SV Meerssen 1-3 (1-1). 25. JeroenEvelein 0-1,39.Johanvan Rumst 1-1, 57. Roel Coumans 1-2, 63. Roel Coumans 1-3. Scheidsrech ter: H. Jaspers (Uden). Gele kaart: Stefan Saey, Geert Bosschaart, Danny Magito, Roel Alberti (allen Terneuzenen Luuk Fiddelers (SV Meerssen). Aantal toeschouwers: 300. Terneuzen: Erik de Koeijer; Geert Bosschaart, Danny Magito, Roel Al berti, Stefan Saey; Johan van Rum st, Dennis de Kraker, Williams Be noit Moukoko, Hubert van den Hemel (68. Jacky Lambert); Remco van Leeuwen en Dominique Verlin de. door Hans Radt VLISSINGEN - Quick Boys is Hoek tot op één punt genaderd in de hoofdklasse A van het za terdagvoetbal. De ploeg won moeizaam met 2-4 bij Kozakken Boys en boekte daarmee zijn vijfde overwinning op rij. Quick Boys was overigens de enige ploeg in de topzes van de ranglijst, die tot winst kwam. Koploper Hoek speelde gelijk tegen nummer vier FC Lisse; nummer drie Ter Leede verloor bij Kloetinge; nummer vijf Rijnsburgse Boys remiseerde met Capelle (0-0) en Noordwijk kwam op eigen veld niet verder dan 1-1 tegen Marken. Volendam - Scheveningen le verde het vierde gelijkspel van deze speeldag op (2-2) en Excel sior won door twee treffers van Mike de Blij bij Katwijk. Noordwijk - Marken 1-1 (1-0). 32. Florenzo Cornelia 1-0, 56. Arnold door Peter van Kouteren VLISSINGEN - Vinkenslag werd gisteren van de koppositie verdreven in de hoofdklasse B van het zondagvoetbal. In de slotfase van het duel met UDI- '19/Beter Bed ging de leiders- ploeg met 3-2 onderuit. Meerssen en Deurne profiteer den optimaal. Meerssen klopte Terneuzen (1-3) en Deurne liep IVS onder de voet (4-2). IVS werd het slachtoffer van de sco ringsdrift van Bart van Limpt, die tussen de 10e en 60e minuut de scoorde omboog van 0-1 tot 4 -1met vier treffers op rij Panningen - Gemert 1-3 (1-1). 21. Glenn van Schijndel 0-1, 38. Marcel Peeters 1-1, 62.JaccoHoffmansl-2, 82. Ronald Smits 1-3. Scheidsrech ter: T. Hoeben (Venlo). Gele kaart: Van Lieshout (Gemert). Aantal toe schouwers: 400. JVC Cuijk - TEC 1-0 (1-0). 44. Ferdi door Jos van Belzen VLISSINGEN - De staartploe- gen deden gisteren van zich spreken in de derde klasse A. Het meest opvallend was hierbij de 3-0-zege van hekkensluiter Dosko op koploper Moerse Boys. Breskens, dat met maar liefst 8-0 won van Domburg, profiteerde en staat nu op twee punten van de lijstaanvoerder. Patrijzen profiteerde maar half en liep via een 1-1-gelijkspel te gen Goes maar één punt in. In Oost-Souburg werd RCS op ei gen veld verrast door Grens wachters, dat dankzij de 2-1- overwinning nu weer aanslui ting heeft gevonden bij de mid denmoot. Datzelfde geldt voor Steen dat met 2-1 won van Hon- tenisse, dat nu op de laatste plaats van de ranglijst is terug te vinden. Zierikzee won met mi nimaal verschil van Zeelandia Middelburg; het duel eindigde in 1-0. RCS-Grenswachters 1-2: De Souburgers kenden een goede start, wat al na tien minuten leidde tot de openingstreffer van Martin Janse: 1-0. Vreemd genoeg leidde deze vroege voor sprong tot onrust bij RCS, dat steeds slechter ging voetballen. Grenswachters rook zijn kansen en nadat eerst nog een goede kans op de gelijkmaker onbenut was gebleven, schoot Dave Roels in de 35e minuut alsnog de 1-1 binnen. Ook de rust had geen heilzaam effect op de thuisploeg, want de beste kansen waren opnieuw voor de bezoekers. Halverwege de tweede helft bracht Danny Polley de stand op 1-2. De Sou- burgse thuisclub probeerde nog wel om deze achterstand om te buigen, maar de ploeg speelde met te weinig bezieling om het de tegenstander echt lastig te maken. Zierikzee - Zeelandia Middel burg 1-0: Patrick Roggeband werd vlak voor de rust match winnaar. Hij pikte een diepte pass op, omspeelde laatste man Jan de Rijke en klopte ook doel man Overbeeke: 1-0. Zeelandia Middelburg kon vervolgens geen vuist maken, waardoor de Schouwse thuisclub eindelijk weer 's won. Breskens - Domburg 8-0: Rob bie van de Wijnckel scoorde vier keer, Esad Osmanovski drie Teerhuis 1-1. Scheidsrechter: A van Loenen (Den Haag). Aantal toe schouwers: 500. Kozakken Boys - Quick Boys 2-4(1- 1). 33. Guido Bastiaans 1-0, 41. Bri an Mussche 1-1 (strafschop), 48. Derk van der Plas 1-2, 52. Derk van der Plas 1-3, 57. Christian Bouw man 2-3, 90. Maarten Bak 2-4. Scheidsrechter: A van Hunnik (Veenendaal)Rode kaart (2x geel): Mark Noorlander (Kozakken Boys). Gele kaart: Brian Mussche en Evert Schooneveld (beiden Quick Boys), Nabil Bouchlal, Guido Bastiaans, Hank Visser (allen Kozakken Boys). Aantal toeschouwers: 1500. Capelle - Rijnsburgse Boys 0-0. Scheidsrechter: R. van der Werff (Drunen). Toeschouwers: 1200. Volendam - Scheveningen 2-2 (1-1). 15. Bas Lensink 0-1, 30. Youri Mole naar 1-1, Jimmy Charitè 1-2, 85. Tom Koning 2-2. Scheidsrechter: C. van der Poll (Nieuwegein)Aantal toeschouwers: 200. Katwijk - Excelsior Maassluis 0-2 (0-2). 18. Mike de Blij 0-1, 39. Mike de Blij 0-2. Scheidsrechter: A. Breu- gem (Den Haag). Aantal toeschou wers: 800. Akankan 1-0. Scheidsrechter: P.M. van Huygervoort ('s-Hertogenbosch Rode kaart: 30. Maes (JVC Cuijk). Gele kaart: Van Dijk, Ozcan (TEC). Aantal toeschouwers: 600. SV TOP - UNA 0-0. Scheidsrechter: J. Brummer (Roosendaal). Aantal toeschouwers: 350. Deurne - IVS 4-2 (3-1). 9. Martijn Hofman 0-1, 10. Bart van Limpt 1-1, 13. Bart van Limpt 2-1, 15. Bart van Limpt 3-1, 60. Bart van Limpt 4-1, 72. Hans Visser 4-2. Scheidsrechter: P. van Loenen (Oost-Souburg). Gele kaart: Visser, Pernot (IVS), Van Houts (Deurne). Rode kaart: 25. Kiekens (IVS). Schijndel/Datelnet - OJC Rosmalen 0-1(0-1). 6. Danny van de Voort 0-1. Scheidsrechter: E.J.M. Verstappen (Grattem). Aantal toeschouwers: 400. UDI'19/Beter Bed - FC Vinkenslag 3-2 (1-2). 10. Rob van Wijst 1-0, Gijs Leermakers 1-1, 35. Jorus van La nen (e.d.) 1-2, 70. Richard van den Bogaard 2-2, 80. Richard van den Bogaard 3-2. Scheidsrechter: H. Smeets (Weert). Aantal toeschou wers: 800. keer en Serge de Ruijsscher één keer. Domburg had helemaal niks te vertellen tegen de ploeg van trainer Rinus Zegers en werd ordinair afgedroogd. Patrijzen - Goes 1-1: De thuis ploeg ontsnapte tegen Goes aan een nederlaag. Niels Paarde- kooper opende de score en zijn ploeggenoten kregen vervol gens volop de gelegenheid de score op te voeren. Ze verzuim den echter. Zelfs een strafschop van Shannon Braafhart miste doel; keeper Kikkert stopte de pingel. Vervolgens profiteerde Niels Mulder van het geschutter van de Goes-spelers en maakte prompt gelijk. Steen - Hontenisse 2-1: Een kwartier voor tijd doorbrak Steen de impasse waarin het duel verkeerde. Wouter de Neijs strafte een foute terugspeelbal af (1-0) en Serge Merckx ver dubbelde even later de marge (2-0). In blessuretijd redde Mi chel van Bunder de eer voor Hontenisse. MIDDELBURG - Huib Meerman stopt aan het einde van het seizoen als trainer van zondag-der deklasser Zeelandia Mid delburg. De oefenmeester heeft de fusieclub dan twee jaar j onder zijn hoede gehad. Daarvóór had hij twee jaar de leiding over de zondagtak van Middel burg, waarmee hij in 2001 kampioen werd van de i vierde klasse. Het bestuur van de club benadrukt, dat Meerman geen mak kelijke seizoenen voor i zijn kiezen heeft gehad door de fusie en de verhui zing naar de Veerse Poort. „Zwaar werk voor een vereniging, maar ook voor een trainer want die moet j gewoon presteren." De club heeft nog geen ver vanger voor Meermandie op zijn beurt nog geen nieuwe club heeft. Erik de Groene maakt het vierde doelpunt van Kloetinge. doorJan Dagevos KLOETINGE - Diederik Hiensch kon het zaterdag na een adembenemende wedstrijd tegen Ter Leede (4-3) niet nalaten. De oefen meester van Kloetinge maakte een lange neus richting voorzitter Kees de Feyter van rivaal Hoek. Die had het 's morgens in de krant gewaagd om de Bevelandse club als saai af te schilderen. „Hij mag ons buiten het veld best saai vinden, maar in het veld zijn we dat zeker niet. En daar gaat het vol gens mij gewoon om", zei Hiensch met een brede grijns op zijn gezicht. De oefenmeester had recht van spreken. In de zesde thuiswedstrijd van het seizoen werd het massaal opgekomen publiek - er waren zaterdag ruim duizend toeschouwers - andermaal vermaakt. Kloetinge speelde gedreven, gewaagd en gevarieerd, met alles erop en eraan. Wervelend aanvalsspel werd afgewisseld met fouten. Het leverde, mede dankzij de inbreng van Ter Leede, een prachtig schouwspel op, met zeven treffers en de thuisclub als verdiende winnaar. „We hebben dan inmiddels wel 29 doelpun ten tegen, maar we hebben er dit seizoen toch ook alweer 26 (12 duels) gemaakt", ver telde uitblinker Wilco de Valk naderhand. „Dat typeert onze manier van voetballen. We spelen altijd vol op de aanval." Het of fensieve 4-3-3-systeem is door de jaren heen het handelsmerk van Kloetinge geworden Er wordt niet aan getornd, zelfs niet als de resultaten eens wat minder zijn. Zo bleef Kloetinge ook dit seizoen, toen de ploeg weinig punten pakte, trouw aan de tactiek. „Er zijn genoeg trainers die in dat soort ge vallen een extra mannetje achterin poste ren, maar dat doe ik nooit", zei Hiensch. „Ik speel liever één-op-éen achterin, waardoor j e op het middenveld en voorin een meerder heid creëert. De derde en vierde goal kwa men daar vandaag toch uit voort." De defensie kreeg het zaterdag in eerste in stantie zwaar te verduren, al was er wel een verzachtende omstandigheid aan te voeren. Wegens het ontbreken van John Bentschap Knook (kuitblessure) speelde Pieter de Munnik nu als een vooruitgeschoven libero, met Micha Leka wael, Erwin van der Woerdt en Arno Melaard als assistenten. Toen Arno Melaard in de tweede helft met een enkel blessure uitviel, moest er een nieuwe aan passing worden gedaan. Invaller Rien de Bruine kwam centraal te spelen en Pieter de Munnik verhuisde naar de linksbackplek. Micha Lekawael had een ongelukkige start. Er waren nauwelijks vier minuten gespeeld, toen hij Ali Baddaou in het strafschopge bied vastgreep. Scheidsrechter Kollee was resoluut en legde de bal op de stip, waarna Patrick Kalkema het bal opende: 0-1. Nadat Arno Melaard uit een hoekschop van Ro nald Zuijdwegt de gelijkmaker had inge kopt (14e minuut), kwam Kloetinge vrij snel daarna weer op achterstand. Lekawael had even geen vat op Ali Baddaou, die vervol gens de bal via het been van Erwin van der foto Willem Mieras Woerdt in de bovenhoek zag verdwijnen: 1- 2. De nieuwe tegenslag was snel verwerkt. Pieter de Graaff bereikte in de 32e minuut Wilco de Valk met een dieptepass, waarna de rechtsbuiten opstoomde naar het doel van Ter Leede en vervolgens doeltreffend uithaalde: 2-2. Na de pauze luwde de storm even, maar dat duurde slechts zeventien minuten. Op dat moment snelde Ronald Zuijdwegt op links langs Michel Roest en leverde hij een mooie voorzet af bij de eerste paal, waar Wilco de Valk inmiddels was gearriveerd. De aanval ler kopte prachtig raak: 3-2. Vijf minuten later maakte Erik de Groene het feest com pleet. Hij strafte nonchalant uitverdedigen van Carlo van Zeist af en verschalkte doel man Thomas Waasdorp met een prachtige lob. Even werd het nog spannend, toen Van Zeist uit een vrije trap de 4-3 inkopte, maar Kloetinge hield stand. Kloetinge - Ter Leede 4-2 (2-2). 4. Patrick Kalke ma (strafschop) 0-1, 14. Arno Melaard 1-1, 22. Ali Baddaou 1-2, 32. Wilco de Valk 2-2, 62. Wilco de Valk 3-2, 67. Erik de Groene 4-2, 85. Carlo van Zeist 4-3. Scheidsrechter: H. Kollee (Helmond). Gele kaart: Erwin van der Woerdt, Micha Leka wael (beiden Kloetinge), Carlo van Zeist, Martin de Louw en Hicham Rbii (allen Ter Leede). Aantal toeschouwers: 1000. Kloetinge: Merlijn Swennen; Micha Lekawael, Pieter de Mumiik, Erivin van der Woerdt, Arno Melaard (61. Rien de Bruine); Jan Baaijens, Emiel Dorst (78. Daan Esser), Pieter de Graaff; Wilco de Valk, Erik de Groene en Ronald Zuijdwegt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37