Staten willen snel tunnel Sluiskil Golden Earring blijft zalen vullen Alsnog straf voor bezit kinderporno Kolijn voert lijst SGP opnieuw aan Oud-militairen bijeen voor goed gesprek en lekkere rijsttafel Nabestaanden van verkeersslachtoffers bij elkaar in Goes Gedeputeerde verwacht dat eerste auto in 2008 onder kanaal door kan AbvaKabo FNV eert jubilaris Politie neemt auto in beslag TOPVEIUNG GroenLinks wil jongerenafdeling Boete voor drankrijder Politie bekeurt wildplasser Krulbollers sportploeg van het jaar Auto weg na inbraak Jonge-Bedrijvenfonds ter ziele Hulde voor decorbouwer 40,i maandag 18 november 2002 HoorRinus Antonisse MIDDELBURG - Alle fracties j„ provinciale Staten zijn voor een snelle aanleg van een tunnel onder het Kanaal Gent-Terneu- zen bij Sluiskil. Dat bleek vrij dag in de begrotingszitting van (Provinciale Staten. Jln 2008 kan de eerste auto er doorheen rijden, verwacht Hen- 'nekeij- Hoewel met name de -Partij voor Zeeland aanhikt te gen lastenverzwaring voor de (automobilisten, zal het een tol- tunnel moeten zijn. „De tunnel heeft geen enkele landelijke 'prioriteit. Als wij de tunnel toch 'willen hebben, dan moet die (worden gefinancierd door tol en eigen bijdragen van de regio", aldus de gedeputeerde. De verbetering van rijksweg N61 tussen de nieuwe aanslui ting van de Westerscheldetun- nel en Schoondijke vordert, na dat aanvankelijk vertraging dreigde. Rijkswaterstaat komt voorj aar 2 0 0 3 met een tracéplan naar buiten en bedoeling is dat de aanpassing in 2006 begint. Het dagelijks provinciebestuur gaat ervan uit dat de aanleg van de Dammenroute (N57) op Wal cheren nog altijd volgens de planning kan worden uitge voerd. Het deel tussen rijksweg A58 en de Veerse Gatdam moet er dan in 2010 liggen. Hennekeij houdt eraan vast dat zomer 2003 een startnotitie uit komt over de door de gemeente Borsele geëiste verdubbeling van de Sloeweg. Die is nodig om de verkeerstoename door de Westerscheldetunnel en de Wes- terschelde Container Terminal op te vangen. Gedeputeerde J. van Zwieten (WD) zegt dat de eerste spa dan op zijn vroegst in 2007 de grond in kan.De Staten fracties van PvdA en Groen Links zijn tegen verdubbeling van de Deltaweg (N256) tussen Goes en Zierikzee. Ook aanleg van een ongelijkvloerse krui sing in de Deltaweg bij Goes wijzen ze af. De fracties vrezen dat daardoor de weg wordt vrij gemaakt voor een complete ver dubbeling van de Midden-Zee landroute tussen Hellegatsplein en de A58 bij knooppunt de Poel. De twee partijen zijn dan ook te gen opname van de verdubbe ling van het wegdeel tussen Goes en de oost-west verbin ding op Noord-Beveland, in het Meerjarenprogramma In frastructuur Zeeland. Volgens Gedeputeerde Staten is die verdubbeling omstreeks 2007 noodzakelijk, gelet op het toenemende verkeersaan bod. Gedeputeerde J. Hennekeij (WD) wijst de bezwaren van PvdA en GroenLinks van de handDe andere partij en in Pro vinciale Staten steunen hem daarin. De gedeputeerde vindt het mede uit oogpunt van ver keersveiligheid niet verant woord de weg tussen Goes en Noord-Beveland tweebaans te houden. „We moeten zorgen voor een goede doorstroming van het verkeer. Op basis van de vervoerscijfers is de ver dubbeling prima te onderbou- (PHILIPPINE - De AbvaKabo FNV heeft vrijdag in hotel Au Port in Philippine de 89-jarige ferneuzenaar D. van der Beek gehuldigd omdat hij sinds ze ventig jaar lid is van de vak- r,Vroeger was er zonder bond niet veel te halen. Het was een (verrot slechte tijd. Ik stond als 'veertienjarige jongen met mijn vader in een basaltschip. Dus (dan weet je het wel." Van der Beek weet nog heel goed waar om hij zich in 1932 aanmeldde als lid van destijds nog het Ne derlands Verbond voor Vakver enigingen (NW). Ofschoon de naam van de vakbond door de jaren heen veranderde tot Ab vaKabo FNV nu, bleef Van der Beek onveranderd lid.,,Hoe 'meer leden, hoe beter toch." Geboren en getogen op de buurtschap De Griete werkte Van der Beek aanvankelijk als landarbeider, later bij het 'pol derbestuur' (waterschap) en bij Rijkswaterstaat. De langste pe riode van zijn werkzaam leven besteedde aan verbetering van dezeewering. TERNEUZEN - De politie heeft zaterdagmiddag rond half drie op de Tractaatweg in Terneuzen de auto van een 43-jarige man uit de gemeente Axel in beslag genomen. De man had al drie bekeuringen op zijn naam staan vanwege het rijden zonder geldig Neder lands rijbewijs. Toen hij op nieuw werd betrapt, maakte de politie niet alleen proces-ver baal op, maar nam ook de auto in beslag. door Mieke van der Jagt GOES - Ze kunnen het nog steeds, die jongens uit Den Haag, al vallen ze niet meer in de categorie 'jongens'. De heren van Golden Earring zijn de vijftig ge passeerd, maar ze blijven een podium band die de zaal plat kan spelen. Tij dens een optreden in de Zeelandhallen in Goes bleken de fans overigens even trouw. De meisjes die vroeger vooraan bij het podium van de schoolaula, de gymzaal of het patronaatsgebouw stonden in de tijd dat de band nog The Golden Earrings heette, zijn ook alle maal wat ouder. Maar ze blijven komen, de groupies van weleer. Opvallend is ook dat de Haagse band een jong pu bliek evenzeer weet aan te spreken. Met een mix van oude krakers en nieuwe nummers zette Golden Earring in Goes weer een concert neer, dat ook voor de volgende keer een volle zaal garan deert. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt KAPELLE - Oorlog, de training daarvoor, en het helpen oplos sen van conflictsituaties, het gaat soldaten niet in de kouwe kleren zitten. Dat bleek wel weer toen zaterdag de Bond van Militaire, Oorlogs- en Dienstslachtoffers (BNMO), een bijeenkomst hield voor Zeeuw se leden in de Vroone in Ka- pelle. Daar verzamelden zich 130 mi litairen en oud-militairen om de problemen die ze overhielden aan hun baan of hun diensttij d - op lichamelijk of psychisch ge bied - in gezamenlijkheid het hoofd te bieden. De bond had een raamwerk van workshops gemaakt voor de bij eenkomst, waardoor leden voor hun specifieke problemen te- rechtkonden bij deskundigen. Zo konden ze een weg vinden in de ingewikkelde materie van de WAO en de voorzieningen die defensie zelf biedt voor slacht offers. Maar het belangrijkste element in de voorlichtingsdag blijft toch het lotgenotencon- Advertentie kA 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' 3 december in de Concert- Gehoorzaal te Middelburg Veilingmeester A. I. Verhage Tel. 0118-627639/06-23360501 W-hetmiddelburgsveilinghuis.nl tact. Met mensen die hetzelfde hebben meegemaakt, kun je nu eenmaal makkelijker praten dan met mensen die je de pijn lijkste dingen moet uitleggen of beschrijven. Nog steeds is de gemiddelde leeftijd van de leden van de BNMO hoog. Voor jongere le den geldt dikwijls een licha melijke handicap. Dat komt vooral, zo viel te beluisteren, doordat psychische problemen dikwijls pas op latere leeftijd gaan opspelen. Jonge militai ren, die bijvoorbeeld in vredes missies zijn uitgezonden, be graven hun herinneringen vaak onder een druk leven. Zodra dat rustiger wordt, blijken die her inneringen beangstigend le vend. Gezellig Het was niet uitsluitend som berheid, wat in Kapelle de ldok sloeg. De BNMO-bijeenkom- sten zijn ook gezellig. Uit de be gintijd van de bond, die is opge richt door militairen die aan de politionele acties in Indië heb ben deelgenomen, is een mooie traditie overeind gebleven: een zeer uitgebreide Indische rijst tafel aan het slot van de verga dering. (Advertentie door Mieke van der Jagt GOES - Onder de dodelijke ver keersslachtoffers die Nederland jaarlijks in bedroevende statis tieken noteert, zijn opvallend veel jongeren. Te voet, op brommertjes en fiet sen behoren zij tot de meest kwetsbare groep weggebrui kers. Het waren dan ook veel ou ders van verongelukte kinde ren, die zaterdag in Hotel Goes bijeenkwamen voor een provin ciale bijeenkomst ter herden king van verkeersslachtoffers. Maar ook partners, Mnderen en andere familie kwamen naar Goes met de wetenschap die het motto van de bijeenkomst was: Alles is anders. Nooit wordt het meer zo als voor het ongeluk. Slachtofferhulp Zeeland, die andere jaren herdenkingsdien sten in Zeeuws-Vla anderen hield, koos voor het eerst voor Goes. Door eikaars getuigenis sen te horen en vooral ook door de aandacht van de overheid, proberen nabestaanden hun verdriet te verwerken en de be wustwording op gang te bren gen van het schokkende aantal NR.1 LIJST 3 TERNEUZEN, PIM BR0EKHUYSEN Wim Kolijn door Maurits Sep MIDDELBURG - Wim Kolijn uit Terneuzen is wederom door de SGP gekozen tot lijsttrekker voor de Provinciale Statenver kiezingen. Ook zijn zes fractie genoten staan bij de eerste tien op de kandidatenlijst. Daarop staan drie nieuwkomers. De hoogst geplaatste nieuwe ling is J. Adriaanse uit Goes. Hij staat vijfde. Adriaanse is raads- griffier van de gemeenteraad in Goes. Hij is zo hoog binnenge komen omdat de SGP bij de eer ste vijf kandidaten de regionale spreiding in acht neemt. Lijsttrekker Kolijn vertegen woordigt Zeeuws-Vlaanderen. G. Roeland (2) komt vanTholen, Sint Annaland. Daarna volgen G. van Heukelom (3) uit Nieu- werkerk en J. Houmes (4) uit Westkapelle. Zij zitten alledrie al in de Staten. Adriaanse is de opvolger van de Bevelander M. Goud, die tijdens deze Staten- periode overleed. TERNEUZEN - GroenLinks Zeeland wil een eigen afdeling van de jongerenorganisatie Dwars oprichten, zo is zaterdag op een provinciale vergadering in Terneuzen besloten. Om dat te kunnen doen, wordt eerst de belangstelling voor Groen Links onder jongeren in Zeeland geïnventariseerd. De pairtij wil dat doen door in te haken op de campagne Jongeren infor meren Jongeren die de provincie Zeeland momenteel houdt. Verder hoopt GroenLinks Zeeland via de eigen internetsite voldoende reacties van jongeren te kunnen noteren om de ei gen Dwars-afdeling van de grond te kunnen krijgen. Dwars is de landelijke jongerenorganisatie van GroenLinks. TERNEUZEN - De politierechter in Terneuzen heeft vrijdag een 44-jarige man uit De Klinge (B) veroordeeld tot een boete van 750 euro en een rijverbod van zes maanden. De man was op 28 september betrapt toen hij in Hulst achter het stuur had met drie keer zoveel alcohol in zijn bloed als toegestaan. KLOOSTERZANDE - De politie heeft gisterochtend rond half drie in de Cloosterstraat in Kloosterzande een negentien jarige man uit de gemeente Terneuzen bekeurd, omdat hij te gen een gevel stond te plassen. Terwijl de bekeuring werd uit geschreven, schold de man de agenten uit. Dat leverde hem een tweede bon op. SAS VAN GENT - De krulbolploeg van krulbolclub Ons Ge noegen die voor de derde achtereenvolgende keer het Neder lands kampioenschap binnenhaalde, is gisteravond in De Vlaanderen in Sas van Gent door de gemeente uitgeroepen tot sportploeg van het jaar. Teamleden Freddy Deeliaert, Rudy van Lent en Andy de Schipper kregen van wethouder E. Spuesens felicitaties en een geldbedrag van 125 euro. TERNEUZEN - Inbrekers hebben in de nacht van zaterdag op zondag toegeslagen in een woning in Langs de Kreek in Ter neuzen. De dieven namen communicatieapparatuur en waar depapieren weg. Ook stalen zij de auto die op de oprit stond; een rode Volkswagen Sharane met het kenteken XN-XR-98. Ook twee fietsen die buiten stonden werden weggenomen. AXEL - De Stichting Jonge-Bedrijvenfonds, een samenwer- Mngsverband tussen de gemeenten Axel en Sas van Gent en de ABN-Amrobank, wordt per december opgedoekt. Het fonds werd in 1995 in het leven geroepen om startende onder nemers in de industriële en dienstverlenende sector een fi nancieel duwtje in de rug te geven. Het is nooit een succes ge worden. Bij aanvang stopte de bank 45.378 euro in de pot en pasten Axel en-Sas van Gent elk 34.033 euro bij. Het fonds zou per aanvraag een startkapitaal tot maximaal 11.344 euro ver strekken, in de vorm van een achtergestelde lening. Onderne mers zouden worden beoordeeld op het ondernemingsplan en hun ondernemerskwaliteiten. Sinds de oprichting is slechts éénmaal een lening verstrekt, die inmiddels is afgelost.De op heffing van de stichting betekent dat de gemeenten hun deel namesom met rente terug krijgen. verkeersdoden dat de Neder landse infrastructLiur eist. Die treurige score is niet alleen een gevolg van het jafgedrag, maar kan ook worden geweten aan de inrichting van straten en wegen en regelgeving. Slachtoffer hulp, die contactgroepen heeft opgericht voor nabestaanden, wil daarom naar buiten treden en juist overheden bij de her denkingsbijeenkomsten be trekken. Terwijl een landelijke bijeenkomst in Zwolle gaande was, verwelkomden de Zeeuwse nabestaanden de Goese burge meester D. van der Zaag en ge deputeerde J. Hennekeij. Ook bij de nummers zes tot en met tien hanteert de SGP strikt de regionale spreiding. De Sta tenleden T. van Oostenbrugge (Bruinisse), P. Hamelink (Zaamslag) en, in mindere mate, C. Polderman (Middelburg) mo gen hopen op een terugkeer in het provinciebestuur. De SGP bezet nu zeven zetels. De zevende plek werd overigens maar ternauwernood binnenge haald. Het eerste tiental wordt vervol maakt door twee nieuwe kandi daten. Dat zijn J. Sandee, raadslid in Borsele, en H. van Eenennaam, raadslid in Tholen. Programma De kandidatenlijst is zaterdag op een partijbijeenkomst in Goes vastgesteld. Het concept verkiezingsprogramma van de SGP verschijnt medio decem ber. De leden stellen het in januari definitief vast. De Statenver- Mezingen vinden plaats op dinsdag 11 maart. door Katja Logtenberg DEN HAAG - Het Openbaar Ministerie is met succes in hoger beroep gegaan tegen de vrij spraak die de politierechter in Terneuzen eerder oplegde in een kinderpornozaak. Het ge rechtshof in Den Haag heeft de 37-jarige verdachte uit Heikant vrijdag veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van twee maanden. De verdachte werd in Terneuzen vrijgesproken omdat de politie de grote hoeveelheid kinderpor no in zijn computer op onrecht matige wijze zou hebben opge spoord. Het hof oordeelde dat de politie wellicht 'netter' te werk had kunnen gaan, maar dat dit niet tot bewijsuitsluiting had moeten leiden. Al surfend over het netwerk trof een 3 5-jarige man uit Terneuzen de kinderporno bij toeval aan in de computer van de verdachte. Door een beveiligingsfout van provider Zeelandnet kon hij in de computer van de man uit Heikant kijken, waarop hij de politie alarmeerde. De Terneuzenaar gaf op verzoek van de digitale rechercheur het IP-nummer van de computer van de Heikantenaar door. Elke computer krijgt deze eigen unieke code, vergelijkbaar met een vingerafdruk. De Terneuze naar wist echter niet hoe hij die code tevoorschijn moest toveren en had de telefonische hulp van de rechercheur nodig. Toestemming Volgens de politierechter in Ter neuzen was de politie hiermee in de fout gegaan. Ze had toestem ming aan het Openbaar Minis terie moeten vragen om in de computer van de verdachte te mogen kijken. Daarom mocht het bewijs niet meetellen en werd de man vrijgesproken. Het hof oordeelde anders. De verdachte heeft nooit ont kend dat hij bijna vierhonderd kinderporno-afbeeldingen in zijn computer had staan op 23 juni 2000. Hij was in die periode nogal depressief en liet een zoekmachine allerlei gruwelij ke plaatjes zoeken. Niet alleen kinderporno, maar ook onge lukken en bijvoorbeeld oorlogs slachtoffers. De man toonde twee weken geleden veel be rouw. Hij zei dat hij sindsdien geen computer meer had aange raakt. SINT JANSTEEN - Voor zijn zestigjarig lidmaatschap van de toneelvereniging Camere van Rhetorica Sint Jan ten Steene is Camiel Nachtegael gisteren be noemd tot erelid van de club. Hoofdman W. Boussen overhan digde de 82-jarige jubilaris ook de bijbehorende oorkonde van het Zeeuws Centrum voor Ama teurtoneel (ZCA). Camiel Nachtegael steunde de toneelclub vooral achter de schermen. Onder het motto 'de zotten trekken de kar' droeg hij bijna vijftig jaar als decorbou wer zijn steentje bij. „Het decor in elkaar zetten, behangen, schilderen, het toneel aanMe- den en de zorg voor de rekwisie ten. Niets was hem te veel", roemde hoofdman Boussen de jubilaris. De toneelclub vierde ook het eigen 85-jarig bestaan in café de Kroon in Sint Jan steen. Advertentie APK KEURING VOOR SLECHTS VOORDELIG DOOR DE I Voor een onafhankelijke APK Keuring van uw aulo bent I u bi| Profile Tyrecenter aan hel juiste adres Bij Profile j I Tyrecenter kunt u altijd geheel vrijbli|vend uw aulo laten t I controleren Hiermee bespoort u aanzienlijk op uw -5 f I onderhoudsbeurten KEURING PROFILE PASSIE TOT IN IEDER DETAIL KOLE - LUCTOR cm »l, tnd Hoge Weg. Afrikawcg A Oostburg Ind Stomper shock. Troniporlweg 9 leuzen Ind Hughenluyt. Hugherduys 2 I: 0115-61 39 81

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35