SKNWK omzeilt lastige klip Doelpunten te duur in Oosterland PZC llJa iWk ZSC'62 put moed uit vijfde remise DFS behaalt zijn zesde zege op rij Patrick Roggeband schiet Zierikzee naar kleine overwinning Nieuw erkerkers slaan aanval van Smerdiek op de koppositie af: 2-1 1VIK'57 bewijst SKNWK dienst sl7 Dreischor kan niet stunten Bruse Boys toont na rust veerkracht bij De Alblas maandag 18 november 2002 LrKode Ridder MEUWERKERK - Na een saarlijke gladiatorenstrijd jeeft SKNWK een aanval op de "deelkoppositie van zich afgeslagen. >let een 2-1-rust- en eindstand fferd Smerdiek aan de inmid- lange zegereeks toege- korti vidueli ■k eis« g djg. ,0WK - Smerdiek was de redstrijd van de nummers één 3 twee van de vierde klasse B. enbJ Smerdiek moest proberen de dato carge van zes punten achter stand op SKNWK te verkleinen. De teams beschikten over de be. meest scorende aanval en de isturer r terwijl Het publiek ging er eens uitge- ;r?id voor klaar staan en kon zes ©volgens volop genieten. De #est van het land was bezig met de intocht van Sinterklaas, het jennen aan het kouder worden, maar daar had men in Nieuwer- serk allemaal geen tijd voor. wilde niet voor sin terklaas spelen en binnen de lij- ildoei ren liep de temperatuur op en n alle iarongen de vonken er soms af. ïrhiffi Beide teams hadden nog een ikelc f lan- iuizen Gro- Z1ER1KZEE - WIK'57 bewees aana ioploper SKNWK een goede aals dienst door DVO'60 op 0-0 te i'acc- louden. Chrislandia is in de vierde klasse B daardoor num- Afrij nier twee geworden, op zes pun- land ten van de Nieuwerkerkers. ooi klit: WIK'57-DVO'60 0-0: De aardi- nis ge wedstrijd eindigde terecht ijgf met een gelijke stand. Voor rust oon trof Elmar Verhage de paal, ipa maar na rust had DVO pech. dat om de lat een treffer voorkwam, nil Wolfaartsdijk-Krabbendijke 0-3 (0- m i 1 ).Johan Pekaar 0-1, Martin Bal 0- i h3 2, Youri Riedijk 0-3. Halsteren-Stavenisse 3-1 (1-1). Ak en]) 1-0, Bram Smits 1-1, Rob van Hekelen 3-1Akcay 3-1 ™el Chrislandia-Hoedekenskerke 3-2 i da(2-1). Huidkar 1-0, Huidkar 2-0, Je- der. mende Winter 2-1, Jan Wijnhorst 2- ljfsr 2, Robin van de Merbel 3-2. overeenkomst. Bij SKNWK ontbrak doelman Leon Quik en bij Smerdiek doelman Alex Hoogendoorn, beiden vanwege een blessure. In het hart van de defensie van SKNWK was Mar tij n Neele terug na een blessure en kon aanvoerder Leon de Bruine meer naar voren spelen op zijn favoriete stek. Direct vanaf de aftrap was het duidelijk. Hier zou iets gebeu ren vanmiddag. SKNWK nam het initiatief. De opbouw stratte achterin: Martijn Neele begon, Leon de Bruine verdeelde en de spitsen wisselden vaak van po sitie. Vooral het vele wisselen van positie van Emiel Kuijten maakte de Smerdiek-verdedi- ging gek. Met zijn spel groeide Emiel Kuijten uit tot man van de wedstrijd. Afleiden Emiel Kuijten: ..Vanmiddag heb ik heel veel energie moeten be steden aan het afleiden van de verdedigers. Jammer dat ik vaak ten koste van een overtre ding gestopt werd. Zie je: behal ve het blauw in mijn shirt, heb ik ook nog wat blauw op de been tjes. Maar ja, niet zeuren, dat hoort erbij." Na veertien minuten volgde het eerste rendament van deze spel wijze. Het was de andere kei hard slepende en werkende spits Jan-Jaap Padmos die SKNWK op een 1-0-voorsprong bracht. Aan de kant van Smer diek probeerden vooral Niels Hage en Erik van Haaften ver andering in die stand te bren gen, maar behalve een groot aantal corners kwam de ploeg niet. Smerdiek-trainerPimPot- appel: ,,We haalden te weinig uit de dode spelmomenten." De strijd ging voort. En in de dertigste minuut werd Emiel Kuijten niet aangepakt en na een fraaie soloactie gleed hij door de Smerdiek-defensie en zorgde voor 2-0. Smerdiek voer de de druk nog meer op. SKN WK bleef met counters gevaar lijk en had in die periode ook de gelegenheid de voorsprong uit te bouwen. Dat verzuimden de Nieuwerkerkers echter. En zie: in de veertigste minuut Smerdiek-doelman Rick Zwagemaker is net iets eerder bij de bal dan SKNWK-aanvaller Emiel Kuijten. was er een kleine storing in het hart van de SKNWK-defensie. Erik van Haaften was er als de kippen bij en zorgde voor 2-1. Trainer Willemse: „Even was de onderlinge coaching bij ons weg en dan valt de bal tussen de ver dedigers." Opstandje Beide teams kwamen ongewij zigd uit de kleedkamers. En zo waar, er kwam nog meer strijd. De spanning liep op en vrij kort na de hervatting zorgde over verhitting even voor een klein opstandje. De assistent-grens rechter van Smerdiek gooide als een ware bokstrainer niet de handdoek maar zijn vlag in het veld. Maar met gezamenlijk in zet werd alles weer opgelost. Smerdiek ging op jacht naar de gelijkmaker. Steeds met de bei de spitsen Niels Hage en Erik van Haaften voorop. SKNWK kwam eruit wanneer dat kon middels Gert-Jan Tierie en Syt- ze Stins. Aanvoerder Leon de Bruine kon niet meer zo dwin gend zijn stempel op de opbouw drukken. Leon de Bruine: „De tweede helft was niet het type spel waar ik van hou. Maar dat was de verdienste van de tegen stander, als die ons dat soort voetbal oplegt." Trainer Cees Willemse: „Het maken van het spel vanuit een organisatie gekoppeld aan goe de technische vaardigheden ligt ons beter. Maar ja gezien de po sitie op de ranglijst zullen wij in de toekomst vaker tegen dit soort wedstrijden aanlopen. Het was een stevige, maar sportieve wedstrijd en Smerdiek heeft echt alles in het werk gesteld ons te proberen te verslaan. Terechte winnaar SKNWK kreeg nog enkele kan sen via Emiel Kuijten en Jan- Jaap Padmos maar zag geen kans deze te verzilveren. De laatste minuten van de wed strijd waren voor Smerdiek. Maar een tweetal waarlijk fan tastische reddingen van SKN- WK-doelman Erik de Bruine zorgden ervoor dat de drie pun ten binnen de hekken van sport park Het Springer bleven. Pim foto Mechteld Jansen Potappel: „We hebben alles in gezet wat binnen onze moge lijkheden lag. Het was een echte wedstrijd, waarmee je de men sen op de banken krijgt en met SKNWK als terechte winnaar." Collega Cees Willemse: „Ik kan deze mening wel delen." SKNWK - Smerdiek 2-1 (2-1). 14 Jan-Jaap Padmos 1-0, 30. Emiel Kuijten 2-0, 40. Enk van Haaften 2- 1. Scheidsrechter: M.A. Schipper (Scherpenisse). Gele kaart: Carlo Opree (Smerdiek). Aantal toeschou wers: 110. SKNWK: Erik de Bruine, Robbert van de Zande, Ronald van Vossen, Johan Padmos, Gert-Jan Tierie, Sytze Stins, Emiel Kuijten, Martijn Neele, Leon de Bruine, Jan-Jaap Padmos, Jacky de Bruine (75. Leon Goedegebure van onze sportredactie ZIERIKZEE - Met een voor beeldige inzet sleepte Zierikzee gistermiddag in de derde klasse A drie heel belangrijke punten uit het vuur. Nadat Thomas Vos al na een kwartier van het veld werd gestuurd scoorde Patrick Roggeband kort voor rust de enige treffer van de wedstrijd. Zeelandia Middelburg werd met een 1-0-nederlaag terug naar de Zeeuwse hoofdstad ge stuurd. Zierikzee startte fris aan de wedstrijd en na dertig tellen be landde een schot van Lee Mol al op de paal. Tot aan de rode kaart van Vos, gekregen wegens na trappen, vielen er over en weer geen kansen te noteren. Toen het tiental van Zierikzee daarna ook nog eens Lee Mol met een blessure aan een vinger zag uit vallen, kwam de ware team geest bovendrijven. Vijf minuten voor rust werd vanuit de Zierikzeese defensie een lange bal verstuurd die door de verdediging van Zeelandia Middelburg verkeerd werd be oordeeld. Robin van Welt ont futselde de bal vervolgens bij een tegenstander en stuurde Pa trick Roggeband weg. Rogge band had geen moeite om op snelheid laatste man Jan de Rij ke te kloppen en alleen voor keeper Overbeeke geen fout te maken: 1-0. Eenvoudig In de tweede helft drongen de bezoekers wel aan, maar zelfs met de doorgeschoven De Rijke in de spits bleef het Zierikzeese ondertal eenvoudig overeind. Zierikzee-doelman Jaco van der Schee kwam, mede doordat de gasten niet in grootse vorm bleken te verkeren, nimmer in de problemen. Zierikzee - Zeelandia/Middelburg 1-0 (1-0). 40. Patrick Roggeband 1-0. Rode kaart: 15. Thomas Vos (Zierikzee). Gele kaart Martin van der Schee (Zierikzee). Scheidsrech ter: J.F. Gordijn )Beesd). Aantal toe schouwers: 80. Zierikzee: Jaco van der Schee, Colin van Oeveren, Barry Hage, Martin van der Schee en Remco van der WekkenRobin van Welt (85. Michiel Tamerus). Robbert Roggeband, Lee Mol (25. Patrick Verhaart) en Jarno Vermeulen; Patrick Roggeband en Thomas Vos. ZIERIKZEE - Ook Dreischor heeft de zegeketting van Hans- weertse Boys niet kunnen door breken in de vijfde klasse. Ou- werkerk verloor op eigen veld met 2-4 van Jong Ambon. Zon- nemaire was de mindere van Zeelandia Middelburg 3: 5-4. Ouwerkerk-Jong Ambon 2-4: Na de 1-0 van Juliën Totté maakte Marsal Ririhena vanaf de aftrap gelijk. De thuisploeg kwam opnieuw op voorsprong door Peter Hill eb rand: 2-1. Bij de Middelburgers moest El- dridge Pentury na tweemaal geel het veld verlaten, maar on danks de ondertalsituatie maakte Martin Waisapy op slag van rust gelijk: 2-2. In de tweede helft kon ook doelman Pascal Dalebout van Ouwerkerk na het neerhalen van een doorgebro ken speler vertrekken. De toe gekende strafschop werd benut door Emiel Laisina (2-3), waar na Marsal Ririhena kort voor tijd de eindstand op 2-4 bepaal de. Hansweertse Boys-Dreischor 3- 0Een voor rust tam Hansweert se Boys kwam via Adil Fertoute op een 1-0-voorsprong. In de tweede helft was de thuisploeg een stuk scherper. Invaller Bru no da Rosa Vincente besliste het duel met twee treffers. Zeelandia Middelburg 3 - Zon- nemaire 5-4: Met een zwaar ver timmerd team (door zes gebles seerden) reisde Zonnemaire af Speler/trainer Ronald van Don gen vreesde een grote nederlaag, maar dat viel mee Rutger Koo- man scoorde tweemaal. Mauri ce Hart en Van Dongen zorgden voor de overige treffers. j door Klaas Verspoor I ALBLASSERDAM - Bruse Boys vierde het 3-3-gelijkspel tegen De Alblas als een over winning. Daar hadden de Brue- naren na een 3-0-achterstand bij rust ook alle reden voor. Trainer Olaf Eilius gooide na de pauze het roer rigoureus om en dat miste zijn uitwerking niet. Zo bleef Bruse Boys voor de der- dekeerop rij ongeslagen. „Maai de eerste helft was een drama. Ik zag al na twee minuten dat we veel te slap begonnen en dat we te ver van de mensen afdekten", keekFilius terug. In het laatste kwartier voor rust brak dat Bruse Boys op. Eerst scoorde Bobby Oostenrijk 1-0, daarna krulde Bram van der Velde een bal in de kruising en kort voor rust werd Peter-Pa ul Wilson gevloerd in het straf schopgebied. Ad Verhoeven te kende voor de marge van drie doelpunten. In de rust herzag Filius zijn op stelling. Met het uitvallen van de geblesseerd geraakte George Geluk raakte Bruse Boys een spits kwijt, maar dat weerhield Filius er niet van om om te scha kelen naar een systeem met drie aanvallers. Filius: „Ik heb Ri- cardo de Winter en Mujo Avdic voorin gezet en De Alblas wist het ineens niet meer. Nadat De Alblas zelf nog de eer ste twee kansen kreeg op een treffer scoorde Theums-Henk van den Berge de eerste Bruse goal. Na een kleine twintig mi nuten kopte Jacob van den Ber ge een vrije trap van Arjan Stoutjesdijk achter de doelman. Toen twintig minuten voor tijd Ricardo de Winter gevloerd werd in het strafschopgebied kregen ook de bezoekers een pe nalty. Jacob van den Berge maakte geen fout: 3-3. ue Alblas - Bruse Boys 3-3 (3-0). 32. Bobby Oostenrijk 1-0, 42. Bram van der Velde 2-0, 44. Ad Verhoeven 3-0 l'strafschop55. Theunis-Henk van den Berge 3-1, 64. Jacob van den Berge 3-2. 70. Jacob van den Berge 3-31strafschopGele kaarten: Mar cel van de Wal (De Alblas), Mujo Av dic (Bruse Boys). Scheidsrechter: C. Visser (Sliedreeht). Aantal toe schouwers: 150. Bruse Boys: Mark Giljam, Eric Gil- F,n> Theunis-Henk van den Berge, Brik Bleiji en Ricardo de Winter; Jo- Mn Benard, Arjan Stoutjesdijk. Marco Ketting en Mujo Avdic; Jacob van den Berge en George Geluk (43. Ruben van de Berg). Middenmoters Duiveland en WHS komen in spannend duel niet tot scoren door Klaas Verspoor OOSTERLAND - De doelpun ten waren zaterdagmiddag duur in Oosterland. Te duur zelfs voor Duiveland en WHS. Waar er, zowel in de eerste als in de tweede helft, toch enkele fraaie aanbiedingen voorbij kwamen, wensten de altijd gretig toehappende voetbal lers er niet op in te gaan. En daarom eindigde het duel tus sen Duiveland en WHS zoals het begon: 0-0. De ene 0-0 is de andere niet. „Ik verwacht een open wedstrijd waarin beide ploegen willen voetballen", sprak WHS-trai- ner Johan Sulkers al vooraf. De trainer, die in de Amstelcup met WHS door Duiveland op een 7-2-nederlaag werd ge trakteerd, had zijn huiswerk goed gedaan. „We moeten op passen dat we n iet te veel rui m- te weggeven aan de spitsen van Duiveland." Achteraf kon Sulkers conclu deren dat zijn tactiek had ge werkt. Gedeeltelijk althans, want in de ogen van de trainer had zijn ploeg moeten winnen. „We hebben hier twee punten verloren op basis van de eerste helft. Duiveland kreeg de tweede helft wat kansen, maar ik vond dat wij qua veldspel wat meer konden bie den." Collega Piet Roks van Duive land kon ook de overwinning claimen, maar keek wat be houdender terug op het duel. „Ik vind eigenlijk dat niemand het verdiende WHS begon be ter maar wij hebben de beste kansen gehad. Barry Steen- poorte kon er vlak voor tijd nog zo een bal inlopen; en daarvoor schoten we nog op de lat. Ik vind niet dat WHS uitgespeel de kansen heeft gehad. Wij mo gen tevreden zijn met een punt. Er is voor geknokt." Bewaking WHS speelde met hart en ziel en deed er alles aan om de toe voer naar de Duiveland-spit- sen af te sluiten. Daarnaast kon de ploeg rekenen op een ijzersterke verdediging. Ivan Hage belastte zich met de be waking van Ronald Zwager en aan de andere kant zocht Harm Moerland geregeld de confron tatie met Barry Steenpoorte. In de eerste helft waren beide Duiveland-spits Barry Steenpoorte (midden, licht shirt) ziet zijn inzet gestopt door WHS-doelman Peter Scherpenisse. foto Mechteld Jansen backs nauwelijks te vermur wen. Dit tot groot genoegen van Sulkers. „Ivan Hage had Zwager goed vast staan en aan de andere kant speelde Harm Moerland voor het eerst linksback en deed dat niet verkeerd." De en kele keren dat de Oosterlan- ders er eens langs glipten, was daar altijd laatste man Leon de Witte. Hij zorgde consequent voor rugdekking en handelde als een ware aanvoerder. „Hij is de man die de ploeg op sleep touw neemt", concludeerde ook Sulkers. Toch was het in de eerste helft vooral Matthijs Bruynzeel die in positieve zin opviel. Met een aantal rushes over de rechter kant kwam WHS een paar keer gevaarlijk door Duiveland bleek vooral slordig in de pas sing wat tot veel balverlies leidde. Na twintig minuten ontsnapte Duiveland aan de 0- 1. William Vroegop ging op rechts goed door en zette voor op Patrick Ketting. De spits schoot zacht in waardoor doel man Hans Capelle nog de kans kreeg de bal tot corner te ver werken. Paraat Negen minuten later, in een fa se waarin Duiveland beter in de wedstrijd kwam, kreeg de thuisploeg de eerste echte kans Marnix van der Hulle stuurde Steenpoorte diep, die de bal handig meenam. WHS- doelman Peter Scherpenisse wilde niet onderdoen voor zijn collega-verdedigers, kwam goed uit zijn goal en bezwoer het gevaar. In de slotfase was Ketting twee keer dicht bij de 0-1. Eerst stopte doelman Hans Capelle de kopbal en even later was de keeper ook paraat bij Kettings schot uit de draai. Na rust kwam Duiveland beet je bij beetje dichter in de buurt van de WHS-goal. Zwager rook aan de 1-0, maar vervol gens strandden een aantal van zijn individuele acties in schoonheid. Ruim twintig mi nuten voor tijd beet WHS nog eens van zich af. Vroegop be diende opnieuw Ketting die vervolgens opnieuw Capelle op zijn weg vond. Net toen Duiveland meer duels ging winnen mocht de ploeg van geluk spreken dat aan voerder Jaco de Bruine op het veld mocht blijven. De aan voerder vloerde een tegenstan der en gaf buiten het gezichts veld van scheidsrechter Filius Hans Leune ook nog eens een stomp in de maag. Uit de daar opvolgende vrije trap kwam De Witte net een teenlengte te kort om af te ronden. Korte tijd later kwam ook invaller Jack Rijnberg net tekort. In een flit send laatste kwartier van Dui veland schoot Steenpoorte, na een prachtige aanval met Zwa ger en Lex Zwang, op de lat, verslikte Steenpoorte zich in een door iedereen gemiste voorzet en zag Zwager een schot met rechts voorlangs gaan. Duiveland - WHS 0-0. Scheids rechter: H.C. Filius (Goes). Gele kaart: Lex Zwang en Jaco de Brui ne (beiden Duiveland), Leon de Witte, Arjan Mosselman en Michel Mosselman (allen WHS). Aantal toeschouwers- 200. Duiveland: Hans Capelle, Mark IJzelenberg, Jasper van Almen- kerk, Leo Burgers en Marnix van der Hulle; Marcel de Bruine (76. Jan IJzelenberg). Jaco de Bruine, Lex Zwang en Wilmar van de San- de (76. Dennie le Comte); Ronald Zwager en Barry Steenpoorte. door Klaas Verspoor SCHARENDIJKE - In de derde klasse A boekte ZSC'62 op eigen veld een aansprekend resultaat tegen Nieuwdorp. In Scharen- dijkewerd de koploper op een 1- 1-gelijkspel gehouden. Daar mee kregen beide ploegen wat ze verdienden. „Dit geeft wat moed", sprak ZSC-trainer Ton van der Spaan. Het was alweer het vi jfde gelijk spel dat de Scharendijkse voet balclub dit seizoen behaalde. „Maar we hadden beter twee keer kunnen winnen in die vijf wedstrijden", relativeerde de als vanouds nuchtere Van der Spaan het nu behaalde punt. Nieuwdorp startte de eerste helft sterk, maar kwam daarbij tot weinig uitgespeelde kansen Toen Joost Polderdijk na een voorzet vanaf de linkerkant de bal in de kruising achter de kansloze doelman Leon Weeda schoot, kwam Nieuwdorp aan de leiding. Die stand leek tot aan de rust te blijven staan, maar in de slotminuut besliste Niels van de Moezel anders. Een vrije trap van Jacco Heijboer werd door John van der Have met het hoofd tot bij Van de Moezel gebracht. Hij kopte vrij voor de Nieuwdorp-doelman tegenvoets in. In de tweede helft was het voor al van twee kanten hard werken waarbij de elftallen weinig kan sen creëerden. Via het spitsen- duo Martin Kiesenberg en Niels van de Moezel was ZSC'62, voordat een Nieuwdorpse tref fer door de scheidsrechter werd afgekeurd, nog dicht bij de eer ste overwinning van het sei zoen. ZSC'62 - Nieuwdorp 1-1 (1-1). 26. Joost Polderdijk 0-1, 45. Niels van de Moezel 1-1. Scheidsrechter: A. Damsteeg (Asperen). Gele kaart: Jan-Willem Dorreman (ZSC'62), Turan Dogan en Weststrate (beide Nieuwdorp). Aantal toeschouwers: 100. ZSC'62: Leon Weeda. John Dorre man, Jacco Heijboer, Werner Klaas- sen en Jan-Willem Dorreman; Kazimir Snoek, John van der Have, Gerard Verhoek en Wouter Fioole (60. Sebastiaan Vaane); Martin Kie senberg en Niels van de Moezel. doorWim Broekhoven ZIERIKZEE - DFS is de enige overgebleven concurrent van koploper Heinkenszand in de vierde klasse A. De ploeg van Edwin Kriens won met 1-6 bij Cadzand (de zesde zege op rij) en handhaafde het gat van zes punten, met een wedstrijd min der gespeeld. Brouwershaven heeft de smaak te pakken, want na de 3-0-zege op SPS volgde zaterdag een 2-1 - zege bij Wemeldinge. Mevo werd het eerste slachtoffer van hekkensluiter SPS: 6-1. Cadzand-DFS 1-6: De thuis ploeg kreeg voetballes van DFS, dat bij rust al met 0-3 leidde door treffers van Remco Rotte (3e minuur) en Anco van der Linde (7e en 41e minuut). Mari- ko Rouw maakte er direct na rust 0-4 van. Via opnieuw Mari- ko Rouw en Bas Hogenstein lie pen de bezoekers daarna eerst nog uit tot 0-6, voordat Ange- lo Martlé vlak voor tijd de Cadzandse eer kon redden. SPS-Mevo 6-1: De heroptre- dende Martin Quist opende na zeven minuten de score voor SPS. Jaco Jansen zorgde na een kwartier voor de 2-0, maar twee minuten later kon Martin van Ast al voor 2-1 zorgen. Via Jo han Scheermeijer en opnieuw Jaco Jansen liep de beter voet ballende thuisploeg uit naar een 4-1-ruststand. Dennis Boer te kende een kwartier in de tweede helft voor 5-1 en Wiljan Lisse- veld voor 6-1. De gefrustreerde bezoekers liepen na afloop nog tegen twee rode kaarten op. Wemeldinge-Brouwershaven 1- 2: Binnen de minuut kwam de thuisploeg door Ferry van de Sluis al op 1-0, maar het bleek uiteindelijk het enige hoogte punt voor de thuisploeg De ook al niet best spelende bezoekers kwamen via een fraaie solo van Sj oerd van de Broek na een klein kwartier op gelijke hoogte. Twintig minuten voor tijd te kende PieterKristalijn vanaf elf meter voor de 1-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31