Morres/Hulst doet goede zaken Bent u al een bewuste beller? PZC De laatsten zullen de eersten zijn Limietenregen in Oostburgs zwembad Vlissingen komt pas laat op gang tegen Teteringen Klaasse domineert dressuur Scheldestad yolleyballers uit Hulst consolideren tweede plaats met winst op Goirle 19 Nieuwe titel Vereecken Val maakt Goverse kansloos Jeugdige judoka's in de prijzen Hilker mist biljarttitel op haar na Nieuwe recordtijden Kort en Beije -0: It; maandag 18 november 2002 wb Drejvfi Hnnr Peter van Kouteren J' VLISSINGEN - De volley ba 1- j Iers van Morres/Hulst deden in dederde divisie goede zaken. De formatie van Guido de Beule T" versloeg in eigen huis Goirle u met 4-0 en nestelde zich stevig "d,e® op de tweede plaats. Wea/Me- lnds»'8n handhaafde zich in de Ineede divisie ondanks een 3-2- j 'nederlaag in de middenmoot. S'vrouwen van Morres/Hulst :wezen in de tweede divisie het ttls! geroutineerde De Schalmers in ren vijfsetter terug: 3-2. Kwiek P morste in de derde divisie pun- Wee ten tegen het laaggeklasseerde u.J Odolphus: 3-2. i flea/Mevo'80 - Sliedrecht Sport S 2 2-3 (25-22, 25-19, 20-25, 24- 26,14-16): Een gebrek aan wis- tsehpelers brak de thuisploeg na een voortvarend begin op. i Wea/Mevo'80 opende sterk en speelde in de eerste twee sets stukken beter dan de nummer jDt2 hvee van de ranglijst. In de vier- de set kon de moegestreden Schouwse formatie een 16-11- voorsprong niet verzilveren. „De koek was gewoon op", stel de trainer Arie de Kreij gelaten 'eert* vast. De met veel risico serve- rende bezoekers profiteerden daarvan en trokken in een aan trekkelijk duel aan het langste eind. Morres/Hulst - Goirle 4-0 (25- 21, 25-22, 25-20, 25-21): Een t verdiende zege voor Morres- /Hulst, dat in de eerste set enige tijd tegen een achterstand aan keek, maar vanaf het moment 'dat het scherper ging serveren 'beter ging draaien. De Zeeuws- - - Vlamingen lieten de over veel lengte beschikkende bezoekers beide teams meer aan elkaar ge waagd. In een rommelig duel creëerden de Vlissingers zich kansen, maar bleef de ploeg in aanvallend opzicht in gebreke. De Burgst profiteerde daar dankbaar van. Mytilus - Timmers/VoIIey Zuid 3-1 (25-17,25-22,18-25, 25-23): Mytilus was op een goede pres tatie gebrand en kwam ijzer- sterk uit de startblokken. De formatie van Klaas Sijp maakte het de opponent met een lastige opslag en geconcentreerd spe lend erg lastig. Volley Zuid had daar passend geen antwoord op en werd aan het net afgetroefd door de sterke thuisploeg. Na een dipje in de derde set had My tilus aan een eindsprint in het vierde bedrijf voldoende om de winst veilig te stellen. Fusion 3 - Dynamo'70 4-0 (25- 16, 25-12, 25-19, 25-20): Dyna mo'70 grossierde in fouten en maakte het de thuisploeg heel erg gemakkelijk. De Middel burgers zaten geen moment in de wedstrijd en leden een kans loze nederlaag. Sic Pugno - De Sterre 3-1 (25- 21, 25-19, 25-18, 19-25): De Sterre kreeg geen vat op één speler van Sic Pugno, die het verschil maakte. De Zeeuwen hadden in de eerste set welis waar winstkansen, maar ver zuimden in de slotfase om de winst te grijpen. Pas in de laat ste set profiteerde De Sterre van een terugval bij Sic Pugno. Morres/Hulst - De Schalmers 3- 2 (23-25, 26-24, 25-14, 20-25, 15-9): Een boeiend duel tussen twee toppers in de tweede divi sie. De Schalmers bediende zich van veel tactische ballen, waar de wouwen van Morres/Hulst nauwelijks een antwoord had. In een ware heksenketel knokte Morres/Hulst zich na verlies in de vierde set naar een zwaarbe vochten, maar verdiende over winning. Kwiek - Odulphus 3-2 (25-13, 22-25. 25-27, 25-22.15-13): Een wedstrijd om snel te vergeten. Het hooggeklasseerde Kwiek stuitte op een taaie staartploeg, die na een ruime nederlaag in de eerste set in de wedstrijd groei de. Een slecht serverend Kwiek stak daarbij de helpende hand uit. Kwiek toonde wel veer kracht en knokte zich na een 1- 2-achterstand alsnog naar de overwinning. Ardito - VVS'92 0-4 (26-28, 19- 25,18-25,13-25): Een ruime ze ge van de Vlissingers, die in de derby domineerden na de nipte winst in de eerste set (door een goede opslag en een constante pass). Die morele tik kwam Ar dito niet meer te boven. Sic Pugno - Savok 3-1 (25-14, 25-20, 22-25, 25-23): Savok be gon slecht aan het duel en be zweek in de eerste set aan de op- slagdruk van Sic Pugno. In het derde bedrijf nam José Wintjens de Sasse formatie op sleeptouw. In de vierde set zette Savok een 20-14-achterstand om in een voorsprong van 22-20. Dat bleek in de slotfase, met veel lange rally's, echter niet vol doende om meer punten uit het vuur te slepen. Morres/Hulst 2 - Coineto 1-3 (11-25, 22-25, 25-23, 19-25): De bezoekers speelden met meer bezieling en deden aan de staart van de ranglijst in een recht streeks duel goede zaken. Co- meto vernederde de thuisploeg in de eerste set en was ook in het vervolg van het duel, met uit zondering van de derde set, de beste ploeg. Nadat de reserves uit Hulst zich in de derde set te rug in de wedstrijd hadden ge knokt, stelde Cometo orde op zaken. lopen en haalden daarmee de l j'angel uit de aanval. Vooral Davy eit Hoffmann was in aanvallend mo* opzicht op dreef. Dat resulteer- de in eenrichtingsverkeer. en 'Slechts in de vierde set had Go irle enige tijd uitzicht op 'setwinst. •fjj De Burgst - VVS'92 3-1 (14-25, m 25-22, 25-21. 25-22): Een voort varend begin leverde WS'92 in de eerste set een afgetekende overwinning op. Daarna waren HAMME - Eric Vereecken is gis teren in het Belgische Hamme wereldkampioen bij de vrije renners geworden. De mountainbiker uit Hulst, nog niet echt geweldig op dreef in de Zeeuwse ATB-competitie, was de snelste van de 44 deelne mers, Al in de tweede ronde demar reerde hij uit de kopgroep. Die versnelling bleek beslissend te zijn, want geen van zijn drie naaste achter-volgers slaagde er nog in om hem te achterhalen. Vereecken had op de streep der tig seconden voorsprong. Mark Smet uit Graauw eindigde op de tiende plaats. Daphne Robijn gaat van start voor haar winnende 200 meter in Oostburg. foto Charles Strijd door Nora van Bambost OOSTBURG - De zwemwedstrijden in de nationale B- en C-competitie, die in Oostburg en Breda werden gehouden, leverden diverse beste jaargangpresta ties en NK-limieten op. Stefan de Die van De Schelde uit Ter- neuzen kwam gisteren in Oostburg als enige onder de twee minutengrens op de 200 meter vrije slag: 1.58.82. Hij bleef ruim onder de NK-limiet en ver beterde zijn eigen beste jaargangpres tatie bij de jongens onder zestien jaar. Op de 200 meter wisselslag en de 100 meter rugslag zwom De Die eveneens limieten die hem toegang verschaffen tot het NK in Eindhoven. Niek de Rid der van ZC Koewacht zwom NK-richt- tijden op de 200 meter rugslag en wis selslag. De uit Terneuzen afkomstige Kevin Hondsmerk bleef op de 200 me ter wisselslag ruim drie seconden onder de NK-limiet. Op de 100 meter vlinder slag zwom hij een beste jaargangpres tatie in 1.06.04, een tijd die goed was voor plaatsing voor de Nederlandse ju niorenkampioenschappen in Emmen. Bij de meisjes zwom de twaalfjarige Shanvra van Bambost op twee afstan den binnen de vereiste limieten voor het in januari te houden NJK. Op de 100 meter vlinderslag zwom ze 1.16.15 en op de 200 meter vrije slag bleef ze vier seconden onder de limiet. ZC Koe wacht-zwemsters Carmen de Ridder en Stephanie Rombout zwommen zich op de 100 meter vrije slag naar het NK van volgende maand in Eindhoven. Rom bout tikte aan in 1.02.33, De Ridder in 1 03.05. Rombout was op de 100 meter vlindersl ag het enige meisje bij de jeugd 2 dat de limiet haalde: 1.10.44. In Breda bemachtigde Stormvogel- zwemmer Yair Klazen een startbewijs voor het NK junioren op de 100 meter vlinderslag junioren 1. Klazen tikte aan in 1.14.75, tevens een beste jaargang prestatie. Rick Visser kwam op de 100 meter vrije slag onder de magische mi nuut: 59.89, goed voor het NK. doorLucien Roelandt VLISSINGEN - Ook in de Vlis- singse manege De Scheldestad domineerde Peter Klaasse za terdag met Night and Day. In de dressuurcompetitie van de or ganiserende ruiterclub stuurde de Amemuidenaar de Concor- de-nakomeling naar de vijfde overwinning op rij. Vincent Bol is na zaterdag de voorlopige leider in de strijd om de Gouden Ruif. De ruiter uit Nieuwland reed Jumper K in de klasse B met 173 punten naar de winst. Het begint er steeds meer op te lijken dat waar Peter Klaasse met Night and Day in de ring verschijnt, de concurrentie slechts om de tweede plaats kan strijden. De Arnemuidenaar do mineerde met de zwartbruine niin in alle klassen waarin hij van start ging. Zoals in de klasse zwaar, waar Klaasse met de in alle drie basisgangen tactmatig uitstekend bewegende Concor- de-zoon een fraaie proef liet zien. De mooie score van 187 punten volstond voor de zege. Marieke Willemstein beperkte met de ervaren Jive de achter stand tot twee puntjes. Anneke Phernambucq werd met Nico derde op vijf punten. Bruine ruin In de klasse M2 stal Mascha Bu- straan met Paraguay de show. Met de veel front vormende Gri- baldi-zoon reed de amazone uit Yerseke een aansprekende proef. Vooral in de middendraf maakte de bruine ruin indruk. Bustraan won met een score van 172 punten. De Zuid-Beveland- se combinatie nikte daardoor op naar de tweede plaats van het voorlopige klassement, met slechts drie tiende procent ach terstand op leider Vincent Bol. Na een spannende strijd ging in de klasse Ml de overwinning naar Linda Janssen met Papil- Ion.. door Sjaak Sinke BURGH-HAAMSTEDE - De Marokkaan Said Kanfoui heeft zaterdag de 35e editie van de Mosselloop in Burgh-Haamste- de op zijn naam geschreven. Kanfoui, die in september al inet overmacht de Port Zélan- de-run had gewonnen, ontdeed zich in de laatste kilometers van Ruben Scheurwater en reali seerde een tijd van 28 minuten en 55 seconden Inlopen voor de wedstrijd zat er zaterdag niet in voor Kanfoui. Hij arriveerde door een file maar net op tijd voor de start. Aangezien zijn teamleider Ar chie Staal al voor een startnum mer had gezorgd, kon Kanfoui, die uitkomt voor de Pearl- ploeg, net op tijd zijn plaats in het veld innemen. Ruben Scheurwater van Parthenon slaagde er niet in om zich nog op tijd in te schrijven in manege Lisiduna en kreeg toe stemming om de wedstrijd over negen kilometer zonder start nummer te lopen. Als dank daarvoor trok hij meteen na het vertrek het niet al te grote veld flink uit elkaar. Na drie kilome ter ging Scheurwater nog steeds aan de leiding, gevolgd door Kanfoui, Jacky Luyenclijk (Lei den Atletiek), Jack van Aven- donk (Atilla), Rachid ben Me- ziane (Pearl) en Arjan Beije (Delta Sport). Met nog drie kilometer te gaan nam Kanfoui steeds meer af stand van Scheurwater. Door zijn overwinning mag hij zich voor een jaar eigenaar noemen van de replica van een mos selscheepje, waarop de namen van bekende winnaars als John Vermeule, Kim Reynierse en Ra chid ben Meziane prijken. Weinig Zeeuwen Drievoudig winnaar Rachid ben Meziane was tevreden met zijn vijfde plaats. ,,Ik loop hier altijd fantastisch lekker", zei hij. ,,Ik snap niet waarom zo veel men sen naar de Zevenheuvelenloop gaan. je kunt beter hier vijfde worden dan vijfhonderdste van de twintigduizend daar lopen," Toch was de wedstrijd in Nijme gen er de oorzaak van dat maar weinig Zeeuwen de weg naar het natuurgebied van Westen- schouwen wisten te vinden. Voor Arjan Beije was zijn deel name aan de Zevenheuvelen loop geen bezwaar om ook in zijn achtertuin deel te nemen aan de Mosselloop. Vorig jaar werd hij veertiende, nu finishte hij ondanks een flinke verkoud heid aan het begin van de week op de achtste plaats. ,,Ik wilde hoe dan ook van start gaan in mijn thuiswedstrijd." Marleen van der Graaf (21) was van de negen vrouwen de enige met een Zeeuwse achtergrond. Geboren in Bruinisse en getogen in Zienkzee was ze een aantal jaren lid van Delta Sport. Van der Graaf won de vier kilometer- in een tijd van 15 minuten en 8 seconden, waarmee ze bijna an derhalve minuut sneller was dan Vanessa van Voskuilen (MDT Tilburg) en Carminda Ti- mas Silva (PAC). Voor de veteranen stond negen kilometer op het program. De eerste ronde van drie kilometer werd afgelegd in een kleine zes minuten, wat aangaf dat er iets mis moest zijn met het parkours. De organisatie was vergeten een lint weg te halen. Han Reijn- hout, die voor de 34e maal mee liep in de Mosselloop, liet zich als enige niet van de wijs bren gen. Om te voorkomen dat hij de wedstrijd zou winnen omdat hij als enige het reguliere parcours had afgelegd, liet de organisatie hem eveneens na 7,5 kilometer finishen. De zege bij de mannen H40 ging naar Henri Havinga (AV'40) voor triatleet Rob van Zanten (Fortuna) en Jan van Heteren (Sliedrecht). Jan de Wilde (AV'56) werd vierde. Han van Achterberg (Delta Sport) bleef met zijn vijfde plaats Jan Guij- lam (AV'56) net voor Eddy Pe- kaar (Dynamica) hield clubge noot Pieter van Horssen van de zege bij de mannen H50. Joop Lasseur bezorgde Delta Sport de enige dagzege en wel bij de mannen H60. DEN HAAG - Pech heeft Patrick Goverse van de overwinning afgehouden in de derde wedstrijd om de Peter van Vliet Mara thon Cup. De schaatser uit Kapelle ging op de ijsbaan van de Haagse Uithof voortvarend van start. Na twintig ronden plaatste hij een demarrage, die slechts door zes concurrenten kon worden beantwoord. Nadat de kopgroep achteraan het peloton had aangesloten, probeerde Goverse opnieuw weg te komen, maar ditmaal kreeg hij minder ruimte. Bij het ingaan van de slotronde ging het mis. Goverse raakte uit balans in de bocht en ging onder-uit. Remco van Wingerden uit Ridderkerk won de eindsprint, Goverse kwam als zevende over de meet. Ook in Breda deed Goverse van zich spreken. Op de 1500 me ter verbeterde hij zijn eigen persoonlijk en Zeeuws record voor neo-semoren met drie tienden van een seconde tot 2.01.55. Comé Lepoeter uit Wemeldinge dook voor het eerst onder de tweeminutengrens. Dankzij een snelle opening en drie vlakke ronden kwam hij uit op 1.59.70. Daarmee verbe terde hij zijn oude toptijd met liefst drie seconden. MADE - Negen judoka's van Sportschool Geelhoed zijn in de prijzen gevallen bij een judotoernooi in Made. Sam van 't Westende rekende in de finale af met zijn Eindhovense tegen stander. Van 'tWestende werkte hem met een harai-goshi naar de grond. Amy Hoomick en Remco Alders wonnen beiden hun partijen in de voorronden met ippon. In de finale greep Hoor- nick de winst met een houdgreep, terwijl Alders zijn tegen strever in de eindstrijd verschalkte met een snel ingezette ta- ni-otoshi. Robbin van de Bor, Tess van 't Westende en Saskia Riddersma legden beslag op een tweede plaats. Jessica en Li sa van Belzen en Randy van der Broek werden derde. Annelien Boutens kwam goed voor de dag namens Judo-Ryu van Schaik. De jeugdige judoka uit Middelburg versloeg in de eindstrijd Kiri Baljeu uit Waddinxveen met o-uchi gari. Haar clubgenoot Ramon van de Grift uit Vlissingen bereikte even eens de finale, maar daarin was zijn opponent Moreno Le Loux dankzij een heuptechniek te sterk. De Vlissingse Demi de Punder, ook van Van Schaik, behaalde een derde plaats. KLOOSTERZANDE - Sarie Hilker van de Westhoekladies is in Kloosterzande als tweede geëindigd bij de gewestelijke kampioenschappen libre zesde klasse. Ondanks twee over winningen op de latere kampioen greep de Schouwse biljart- ster net naast de hoofdprijs, die ging naar A. van Oevelen uit Bergen op Zoom. Hilker kwam slechts zeshonderdste punt te kort in haar moyenne om de titel te bemachtigen. Hilker ver loor tweemaal van Onno Sies van Phoenix. Die had ook zelf nog kansen in de laatste ronde, maar verloor van Van Oevelen en werd daardoor teruggewezen naar de derde plek met tien punten en een gemiddelde van 0.620. Hilker kwam tot twaalf punten en 0.579. Winnaar Van Oevelen behaalde ook twaalf punten en had aan 0.638 net genoeg voor de titel. Ron van Put ten van BV Zierikzee werd vierde met vier punten en 0.506. NIJMEGEN - Tussen de twintigduizend deelnemers aan de Zevenheuvelenloop in Nijmegen hebben Marlies Kort van AV'56 en Arjan Beije van Delta Sport, beiden ook uitkomend voor Top Running Zeeland, hun persoonlijk record op de vijf tien kilometer aangescherpt. Kort noteerde een tijd van 54 minuten en 24 seconden, goed voor de tiende plaats bij de vrouwen-senioren. Arjan Beije liep voor het eerst onder de vijftig minuten. Hij kwam uit op 49 minuten en 42 seconden. door Peter Snelders TERNEUZEN - De hockeyers van Vlissingen blijven na de 0-3-zege op Teteringen koplo per Mistral op de voet volgen in de vierde klasse D. Goes bood datzelfde Mistral één helft lang knap tegenstand, maar verloor toch nog fors: 8-1De derby tus sen Olympia en Rapide eindigde in 1-2. Het duel tussen Middelburg en Made ging niet door, omdat Ma de zich terugtrok uit de compe titie. In de derde klasse D bij de vrouwen versloeg Vlissingen Waalwijk met 0-2 en verloor Ra pide met 0-1 van Pelikaan. Teteringen - Vlissingen 0-3 (0-1): In de eerste helft was Vlis singen niet zo goed op dreef. Omdat de aanvangstijd werd vervroegd, was er nauwelijks gelegenheid om zich op de wed strijd voor te bereiden. Toch was het stroef gestarte team van Chris Jiskoot beter, wat in de eerste helft resulteerde in een treffer van Gijs Bert van Empel. In de tweede helft waren de Vlissingers oppermachtig, maar ze verzuimden dat in cijfers uit te drukken. Van de vele kansen werden er slechts twee benut. Olympia - Rapide 1-2 (1-0): Olympia maakte het spel, maar Rapide ging met de winst aan de haal. In de eerste helft liet de thuisploeg veel kansen onbenut en kreeg daar in de tweede helft de rekening voor gepresenteerd. In de 22e minuut opende Olym pia weliswaar de score via een tip-in van Bardo Pauwels, maar na de doelwisseling bleven de Temeuzenaren volharden in het missen van kansen. Via enkele knap uitgevoerde tegenaanval len liet de tegenstander uit Hulst zien hoe het wél moest. Koen Totté scoorde de gelij k ma ker en Michiel van Putten maakte de winnende treffer. Mistral - Goes 8-1 (2-1): In de eerste helft hield Goes de schade beperkt tot 2-1. Bij een 2-0-ach- terstand scoorde Floris Ooster- veld tegen. Net voor de rust viel Bob Hamerslag (die gaat stop pen, maar beloofd had nog een wedstrijd mee te spelen) uit met een ernstig ogende enkelblessu re. Dat brak Goes op. De organi satie in de defensie viel weg en daar profiteerde Mistral gretig van. Vrouwen Waalwijk - Vlissingen 0-2 (0-1): Na een aantal mindere wedstrij den speelde Vlissingen weer als vanouds. Via goed combinatie spel werd Waalwijk regelmatig onder druk gezet. Uit één van de fraaie aanvallen scoorde Rachel Schoonderwoerd in de eerste helft 0-1. In de tweede periode was het Vlissingse overwicht nog groter. De ploeg kreeg di versescoringskansen, maar ver- zilverde er slechts één. Uit de re bound van een schot tegen de paal van Barbara Kouwijzer zorgde Vesta Kroon voor 0-2. Rapide - Pelikaan 0-1 (0-1): Een duel vol strijd, dat tot de laatste minuut bleef boeien. Rapide had het beste van het spel en won de meeste persoonlijke duels. De thuisploeg kwam na tien minuten toch op achter stand. Daarna drong de forma tie van trainer Peter Bouman aan. Rapide kreeg acht straf cor ners en nog zes andere kansen. Die bleven alle onbenut. Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19