Parkeerenquête Hulst moet over PZC Startsein gegeven voor brede school Koewacht D66 luistert naar ziel kleine kernen - r* Koos Cortvriendt strijdt voor het Zeeuws-Vlaamse gevoel (0ê) AutoTrack.nl CDA-leider twijfelt aan vele beloften in verkiezingscampagne d eu rloo 13 Wijkraad Hulst Binnenstad wil hertelling door notaris t Bad Koewacht krijgt nieuwe speeltoestellen Herfstconcert Herdenking verkeersdoden ZEEUWS-VLAANDEREN Werkstraf voor vechtersbaas Steun voor parkeerterrein Duidelijkheid over riolering Lab uit Graauw wint BOS-trofee Boete voor mishandeling in Axel Meer dan 80.000 occasions vind je op zaterdag 16 november 2002 /innrSheila van Doorsselaer gULST - De Wijkraad Hulst Binnenstad maakt bezwaar te- ;eD de uitslag van de parkeer- jaquête van de gemeente Hulst, ge Wijkraad wil dat de formu lieren, waarin binnenstadbe- woners zich konden uitspreken )r een nieuw of het huidige parkeerbeleid, opnieuw worden geteld door een notaris. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 ACTERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) WoutBareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Enkele maanden geleden deed de gemeente een enquêteformu lier uitgaan naar alle binnen stadbewoners. Het gemeente bestuur wil af van het huidige parkeerbeleid, dat bestaat uit drie regimes: gratis, tegen beta ling en de vergunninghouders plaatsen. De gemeente wil een eenduidig parkeersysteem in voeren, waarbij overal in de binnenstad betaald moet wor den voor een plaatsje, met uit zondering van vier bolwerken. Binnenstadbewoners kunnen een nieuwe vergunning kopen die in de hele binnenstad geldig is, dus niet meer alleen voor het 'plaatsje voor de deur'. Aangewezen plaats De binnenstadbewoners kon den er in de enquête ook voor kiezen alles bij het oude te laten. Mensen met een eigen parkeer- vergunning mogen deze dan houden, maar zij mogen enkel op de aangewezen plaats parke ren. Elders in de binnenstad moet dan wel worden betaald. Uit de enquête bleek dat het me rendeel van de binnenstadbe woners voorstander is van het nieuwe parkeersysteem. De wijkraad gelooft dit niet en te kent bezwaar aan tegen de uit slag. ,,Wij als wijkraad hebben signalen van bewoners opge vangen die tegengesteld zijn aan de uitslag van de enquête", schrijft voorzitter J. Steenber gen. Zuiver Daarnaast wil de wijkraad in zage in de enquête-uitslag. De raad zegt te willen voorkomen dat naar aanleiding van de uit slag verkeerde beslissingen worden genomen en wil de uit slag zo zuiver mogelijk houden. Daarom verzoekt de wijkraad de gemeente de telling opnieuw te doen plaatsvinden door een notaris. Bovendien wilde de wijkraad dat de beslissing over het te voe ren parkeerbeleid zou worden verschoven naar een latere da tum. Deze wens werd echter ge negeerd. De gemeenteraad van Hulst nam gisteravond in de raadsvergadering unaniem het besluit het nieuwe parkeerbe leid in te voeren. iXEL - Bij het zwembad in Koewacht wordt voor 20.000 euro aan nieuwe speeltoestellen geplaatst. De Axelse gemeente raad moet er eind deze maand nogmee akkoordgaan, maar tij dens de commissievergaderin- »enbleek deze week dat de poli tiek het licht op groen zet. Een aantal toestellen is al ver wijderd, omdat ze niet meer aan de veiligheidseisen voldoen. Wegens de grote vervuiling wordt de zandbak voorzien van 32 kubieke meter nieuw zand. Verder wordt er een dikke laag zand onder de glijbaan gelegd en onder de bestaande klauter- toestellen. Hei speeltuintje wordt voorzien van mini-klimtuig, een schuil- hutje, een 'zandwereld', een groot klimtoestel en een schom mel. Decommissie gemeentefinanci- en stemde ook in met een een malige subsidie van bijna vijf duizend euro voor de Stichting Internationale Juniorendrie- ^se. De tekorten waarmee de organisatie kampt zijn in de afgelopen jaren opgelopen tot zo'n tienduizend euro. De stich- tingheef't de gemeente gevraagd het tekort aan te zuiveren, om ij weer met een schone lei verder tekunnen. De stichting heeft la- ten weten dat dit voldoende is om ook volgend jaar weer het wielerevenement te kunnen or- i ganiseren. CLINGE - De fanfare Weldoen door Vermaak houdt morgen eenherstconcert in zaal Malper- tuus in Clinge. Naast de Clingse muzikanten onder leiding van Luc Moons treedt ook de muziekvereniging Heikant voor het voetlicht. Bij deze fanfare zwaait Etienne Ferkethet dirigentenstokje. Het concert begint om 11.00 uur. GOES - Slachtofferhulp Zee land herdenkt zondag 17 no vember de verkeersslachtoffers in de provincie tijdens een bij eenkomst in Motel Goes in Goes. Onder de titel 'Alles is anders' komen betrokkenen bijeen tus sen 14.00 en 16.00 uur. Gedepu teerde verkeer en vervoer J.Hennekeij, tevens voorzitter van het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland en de Goese burgemeester D. van der Zaag, tevens voorzitter van de Zeeuwse Gemeenten zijn aan wezig. Slachtofferhulp Zeeland houdt jaarlijks herdenkingen van verkeersslachtoffers sinds Giovanni Rietjens, geholpen door Ingrid Schenk, haalt de laatste stukken papier van het bouwbord brede school. Rechts wethouder Van Schaik. door Eugène Verstraeten KOEWACHT - In Koewacht is gisteren het officiële startsein gegeven voor de bouw van een zogenaamde 'brede school in het dorp. Leerling Giovanni Rietjens van basis school De Eikelaar en wethouder J. van Schaik van de gemeente Axel deden dat door op het schoolplein samen een bord te onthullen, waarop alle instanties en organisaties staan die meedoen aan de brede school. Daarvoor hadden alle kin deren zich op het schoolplein verzameld en uit volle borst het 'Lied van De Eike laar' gezongen. Wethouder Van Schaik legde in zijn toe spraak de kinderen uit dat de school in de toekomst 'veel leuker' wordt, omdat er heel wat dingen bij komen. Volgens Van Schaik is Koewacht een voorbeeld van een 'echte' brede school, omdat er een complete 'educatielijn' wordt gehuis vest. Zo komen er de kinderopvang, peu terspeelzaal en de basisschool en de bi bliotheek onder één dak te zitten. Maar ook het consultatiebureau voor nul- tot vierjarigen, de schoolarts en de Jeugd- ontspanning Koewacht vinden er huis vesting. „Wat hier in Koewacht gebeurt is uniek", aldus Van Schaik. „Iedereen heeft altijd de mond vol over inspraak en als er er gens inspraak is geweest dat is het wel hier geweest. Toen er nog niets op papier stond, hebben alle betrokkenen van het begin samen een prachtig plan gemaakt. De manier waarop geprobeerd is hier in het dorp iets van de grond te krijgen is echt uniek." Toost Directeur J. Lijbaert van De Eikelaar zei blij te zijn dat de aannemer na 'een jaar van plannen maken en euro's omdraaien' volgende week kan beginnen. „Ik spreek de wens uit dat we hier volgend jaar met z'n allen staan om een toost uit te bren gen op de opening van de brede school." De kinderen kregen gisteren allemaal een herinneringsmok mee naar huis. Het idee voor een brede school in Koe wacht ontstond vorig jaar. De basis- door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - De nieuwe gemeente Terneuzen moet alle dorpen en de wijken in de stad zelf nieuwe impulsen geven en daar nadrukkelijk samen met de bevolking plannen voor sme den. Zaken die daarbij de aandacht vragen zijn voorzieningen zoals winkels en openbaar vervoer, overlast door hondenpoep, ach terstallig onderhoud aan trot toirs en voorzieningen voor de jeugd van twaalf tot en met achttien jaar. Tot die conclusie komt D66 Terneuzen na afloop van de campagne 'Op zoek naar de ziel', waarin leden van de partij door middel van straatin terviews de (on)vrede van de be woners over hun dorp peilden. Krijgt D66 na de verkiezingen zeggenschap in de gemeente raad, dan zal de partij zich vol gens de lijsttrekker sterk maken om daar iets aan te doen. „De gemeente moet voorwaarden scheppen om het voorzienin genniveau zoveel mogelijk in stand te houden", aldus lijst trekker Boogerd-Quaak. Het openbaar vervoer wordt zonder uitzondering slecht be vonden door inwoners van de dorpen in Groot Terneuzen en daar kan een goed lopend col lectief vervoer gedeeltelijk een oplossing bieden, vinden de de mocraten verder. Om de overlast door honden poep te beperken, moeten er meer afvalbakken en uitlaatter- reinen komen. De hondenbelas ting moet gedeeltelijk worden gebrui kt om het probleem aan te pakken. Verder pleit D66 er voor om per kern een inventarisatie te ma ken van de onderhoudstoestand van de trottoirs en moet de ge meente vrij etijds voorzieningen in het leven roepen voor de jeugd van twaalf tot en met achttien jaar. Zeeuws-Vlaanderen wacht op 20 november verkiezingen voor de drie nieuwe gemeenteraden en het waterschapsbestuur. In de weken voor de stem busgang brengt de PZC in een speciale rubriek nieuws over politieke par tijen, verkiezingspro gramma's, herindelings zaken, profielen van lijsttrekkers en bijeen komsten in de regio. doorWout Bareman AXEL - De politieke partijen die een gooi doen naar het plu che in de raadszaal van de nieuwe Kanaalzonegemeente Terneuzen verloochenen hun afkomst en negeren het lokale gedachtengoed. De Axelaar Koos Cortvriendt (52 en num mer 6 op de lijst Gemeentebe langen Kanaalzone) ergerde zich de afgelopen weken aan de wijze waarop de partijen zich tijdens forumdiscussies en andere samenkomsten pre senteerden. „Ze lopen hijgend achter de landelijke issues zoals veilig heid, normen en waarden en al die andere bedreigende din gen aan. Terwijl het in Zeeuws-Vlaanderen toch om heel andere zaken gaat. Na tuurlijk doen zich hier wei eens situaties voör als in de Randstad, maar een vergelij king gaat echt niet op, Wij moeten ons hier onder de Wes- terschelde koesteren in het 'Zeeuws-Vlaamse gevoel'. Het gevoel Zeeuws-Waming te zijn. En we moeten ons zeker niet spiegelen aan rand stedelijke situaties. Ze moe ten ons dat ook niet aanpra ten want dan rechten wij onze rug en zeggen: 'we voelen ons hier geborgen, in de klein schaligheid, met die ruimte en die rust'. Het is hier allemaal nog overzichtelijk. Dat moe- Koos Cortvriendt ten we koesteren." Cort vriendt is een geboren Terneu- zenaar, die voor zijn studie en werk afzwenkte naar de Randstad, maar jaren geleden al weer terugkeerde. „Dragen we dat Zeeuws-Vlaamse ge voel uit, dan kan dat oudere streekgenoten, die eerder in verband met hun carrière uit vlogen, terughalen. En dat kan louterend zijn voor de streek. Het zijn immers meest al mensen met geld, van wie het bedrijfsleven kan profite ren." Koos Cortvriendt staat zesde op de lijst Gemeentebelangen Kanaalzone (GBK). Hij begon gisteren een voorkeursactie, omdat hij heeft vastgesteld dat de politieke partijen - 'geen enkele, ook mijn eigen partij niet' - zich nauwelijks of niet bekommeren om de re gionale en lokale situatie. De komende dagen presenteert hij zich daarom op ludieke wijze aan de kiezer als 'super- lokalo'. Als goed alternatief voor al die 'oude politici', die opnieuw lonken naar het plu che. Cortvriendt schrijft in een vlugschrift dat hij het toe risme wil opkrikken door een veel gerichtere aanpak. „Niet simpelweg een foldertje over handigen, maar een compleet servicepakket aanbieden, waarbij ook het bedrijfsleven nauw wordt betrokken. Op waardering van het hoevetoe risme en - in Terneuzen - het stadstoerisme, zeg maar: de verblijfsrecreatie." Terneu zen moet straks het koopcen trum van de regio worden, Axel moet zich nadrukkelij ker profileren als kunst-, cul tuur- en sportieve stad (golf, paardensport, motorsport) en Sas van Gent dient de histori sche waarden als 'kanaalstad je' verder te profileren. „En dan mag Philippine best wor den gebombardeerd tot culi nair centrum van de regio." Cortvriendt heeft pleidooien voor al die 'eigenheden' van de Kanaalzone in de verkie zingsstrijd gemist. De 'strijd kreet' van zijn voorkeursac tie: 'Kies, Koos, Gekozen!'. TERNEUZEN - De verdachte, een 36-jarige Terneuzenaar, meende gisteren op de zitting van de Terneuzense politierech ter niets verkeerd te hebben gedaan. Volgens officier van jus titie G. Oosterveld had hij zwaar lichamelijk letsel toege bracht aan zijn rivaal. De geëiste tachtig uur werkstraf werd overgenomen door de politierechter. Ook moet hij 200 euro schadevergoeding betalen aan het slachtoffer, dat 2 septem ber dit j aar in Terneuzen fors werd toegetakeldDe man moest met een kaakfractuur, een dichtgeslagen oog en snijwonden worden afgevoerd naar het ziekenhuis. foto Wim Kooyman school gaf te kennen dat er een duidelijke behoefte is aan buitenschoolse opvang in Koewacht. Toen ook de Jeugdontspan- ning Koewacht op zoek bleek naar soos- ruimte kwam het idee voor een brede school al snel in beeld. De gedachte is dat er door het dicht bij elkaar brengen van organisaties die zich met jongeren bezig houden een samenhangend aanbod van activiteiten ontstaat voor kinderen in de leeftijd van 0 tot 18 jaar. Het dorp Koe wacht profiteert op deze manier van een laagdrempelig gebouw, bestemd voor meerdere leeftijdscategorieën, dat 's avonds toegankelijk is. Bovendien, zo is de verwachting, nemen levendigheid, veiligheid en sociale samenhang in het dorp toe. TERNEUZEN - De Binnenvaartweg is niet de meest geëigen de plek voor een parkeerterrein voor kermiswagens, touring cars, bussen en vrachtwagens die personen en materieel naar het Scheldetheater brengen. Voor de parkeervoorziening moet een historisch stukje groen sneuvelen en echte reclame voor Terneuzen is de parkeerplaats aan een belangrijke in valsweg ook niet. De de commissie volkshuisvesting en ruim telijke ordening begreep de kritiek van C. van Burg (SGP), maar waren het met wethouder K. van der Hoofd eens dat ex- op korte termijn geen alternatieve ruimte beschikbaar is. Door parkeerterrein onder het regime van de parkeerwach ters te laten vallen, kan de gemeente er wel voor zorgen dat het terrein alleen wordt gebruikt door voertuigen voor welke het bestemd is. Alleen bij grootschalige festiviteiten mag de par keerruimte als overloopterrein voor personenauto's worden gebruikt. De aanleg van het terrein kost bijna drie ton. AXEL - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen had de inwo ners in de polders die niet op de riolering worden aangesloten al lang duidelijkheid moeten geven over wat hen nu te doen staat. Wethouder A. van Waes van Axel stelde dat donderdag in de commissie gemeentefinanciën, waar het voorstel aan de orde kwam om 142 panden op Axels grondgebied op de riole ring aan te sluiten. Voor 171 woningen kost aansluiting zo veel, dat de gemeente die niet van riolering hoeft te voorzien. De eigenaren en bewoners van de betrokken huizen moeten zelf voor een voorziening zorgen die voorkomt dat afvalwater op het oppervlaktewater wordt geloosd. TERNEUZEN - Het Grond-, Gewas- en Milieulaboratorium uit Graauw heeft gisteren de BOS-award 2002 gewonnen. Het bedrijf kwam na vijf stemronden als eerste uit de bus. Het liet daarbij zowel het Technisch Centrum Centraal uit Ter neuzen als Ford Van de Ree uit Oostburg achter zich. De verkiezing, op touw gezet door de Junior Kamer Zeeuws- Vlaanderen, werd gehouden in het Scheldetheater in Terneu zen. De BOS-award, waarbij BOS staat voor 'Business on Stage', is de opvolger van de BOV-Trofee, die tot voor enkele jaren werd uitgereikt voor de Beste Ondernemers Visie. TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter heeft gisteren een 51-jarige Axelaar wegens mishandeling van een plaats genoot veroordeeld tot een boete van 750 euro, waarvan 250 euro voorwaardelijk. De man was op 15 november 2000 door het lint gegaan toen het slachtoffer hem had beledigd. Hij had het slachtoffer een voetveeg gegeven, hem opgetild tot een meter boven de grond en hem vervolgens laten stuiteren. Advertentie De autosite voor heel Nederland door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het instand houden van de bestaande voor zieningen in de nieuwe gemeen te zal al een hele inspanning vragen om de begroting sluitend te maken. CDA-lijsttrekker A. van Waes zegt dat naar aan leiding van de vele beloften die de verschillende partijen bij lijsttrekkersdebatten en in ver kiezingsfolders hebben gedaan. „Bij beloften behoren euro's op tafel te komen, maar van wie en hoe?", stelt Van Waes. „Wij als CDA hebben bij het samenstel len van ons programma telkens gewaakt dat we alleen punten in ons programma opnemen die we waar kunnen maken. Elke be lofte dient financieel vertaald te worden. Ik heb sterk de indruk dat er in deze verkiezingscam pagne meer beloften zijn ge daan dan dat er vertalingen zijn gemaakt. Wij zijn ervan over tuigd, als je de nu bestaande voorzieningen in stand houdt - en het CDA wil dat doen bij ge lijkblijvende belastingdruk - dan zal het een hele inspanning vragen de begroting sluitend te maken." Het CDA gaat zich na de verkie zingen hard maken om een ef- ficiency-slag te maken van minimaal 5 procent van de orga nisatiekosten. „Maar we stre ven naar 10 procent", aldus Van Waes. „Die efficiency-slag mag niet ten koste gaan van service en dienstverlening aan de bur ger, of uitkleden van de sociaal maatschappelijke infrastruc tuur. Dan is het namelijk een or dinaire bezuinigingsslag." Van Waes wijst er op dat het in de nieuwe gemeente niet alleen gaat om het openhouden van zwembaden en een beter wijk beheer. „Maar onze gemeente telt wel 24.000 arbeidsplaatsen. Deze werkgelegenheid is de echte economische drager van al deze voorzieningen. Wij als CDA zijn er ons bewust van dat de nieuwe gemeente Terneuzen een belangrijke economische functie heeft voor de hele streek, niet alleen voor Terneuzen. En daar hoort een duidelijke visie bij, met daarop gebaseerd be leid. Dat zal veel aandacht vra gen van het gemeentebestuur, meer dan tot nu toe gebleken is in deze verkiezingsstrijd." (Advertentie Een eigentijdse kijk op Wonen woon- en slaapadvies Harmgvlietplein 4 - Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 69