Scouting vist naar leiders Vorstelijk uy/ A t n PZC Zwetend naar een baan Schouwen-Duiveland klaar voor de kerst De boer op voor promotie Tennisbaan Vlissingen krijgt licht H. jjfobse bv Voor een zorgzame begeleiding Laat ze niet vallen Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! zaterdag 16 november 2002 door Ali Pankow ZIERIKZEE - Voor de meeste scoutinggroepen in Zeeland wordt het steeds moeilijker vol doende leiding bijeen te krijgen. Mensen blijken minder bereid zich langdurig aan een vereni ging te binden en zich er vrijwil lig voor in te zetten. Met het pro ject 'Focus op de Vrijwilliger' tracht de Regio Scouting Zee land verbetering te brengen in die situatie. „Op een zielig stukje in de krant dat je als groep zo'n. behoefte had aan nieuwe vrijwilligers, kreeg je vroeger meestal wel een paar reacties. Zo werkt het te genwoordig niet meer", zegt welzijnsconsulent Peter de Jong van het Instituut Scoop. Vol gens hem komt er meer voor kijken om mensen ergens en thousiast voor te krijgen. Met het Focusproject wil hij een nieuwe manier beproeven vrij willigers te werven. Het voor ziet in de vorming van promo tieteams per regio. Daarvoor wordt een beroep gedaan op het kader van de plaatselijke scou tinggroepen. Het is de bedoeling dat een groepje leidinggeven den in zijn eigen regio de boer op gaat om promotie te maken voor de scouting en mogelijke geïnte resseerden rechtstreeks aan te spreken en te informeren over de padvinderij. Een volgende stap is aspirant- vrijwilligers uit te nodigen voor een kennismakingsgesprek en ze vervolgens uitgebreid kennis te laten maken met de activitei ten binnen de scouting. De Jong noemt dat een 'snuffelstage'. Volgens hem lukt het in de hui dige tijd nauwelijks meer men sen 'voor eeuwig' aan een club te binden, maar kunnen vrijwilli gers wel voor kortlopende pro jecten of zomerkampen prima worden ingezet. Het Focusproject is gebaseerd op een werkwijze die het Neder lands Instituut voor Zorg en Welzijn (NIZW) in Leiden ont wikkelde voor het werven van vrijwilligers bij een 55-plus project. De persoonlijke bena dering staat erin voorop. Samen met bestuursleden van de Regio Scouting Zeeland maakte De Jong een rondje langs de scoutinggroepen in de verschillende regio's. Die toer werd gisteravond afgesloten met een bezoek aan de Mr. Bak- kergroep in Zierikzee. Volgens voorzitter Arjo Berrevoets van deze afdeling staat het water hier nog niet aan de lippen, maar zit er wel verloop in het vrijwilligersbestand. „Geluk kig hebben we aardig wat eigen kweek", zegt Berrevoets. Hij doelt op de doorstroming van trouwe leden die soms al op 5- jarige leeftijd bij de Mr. Bakker- groep binnenkomen en alle groepen doorlopen. „Er haken er nogal wat af rond hun 14-ja- rige leeftijd om baantjes of an dere hobby's. Maar degenen die blijven, kun je de harde kern noemen en die worden vaak lei dinggevenden." Berrevoets wil binnen het bestuur bespreken of er moet worden ingezet op de vorming van promotieteams. Handwerkbazaar MIDDELBURG - De UW Mid delburg houdt woensdag 27 no vember van 14.00 tot 17.00 uur een handwerkbazaar in de Boog aan de Herengracht 52 in Mid delburg. René van Berkura is dolblij dat hij het certificaat van het bewegingsproject heeft behaald. foto Ruben Oreel door Ron Magnée VLISSINGEN - Een groep van zeventien Walcherse uitke ringsgerechtigden heeft de af gelopen drie maanden een be wegingsprogramma gevolgd. Doel was de conditie op te krik ken én de motivatie te vergroten om scholing te volgen of een baan te zoeken. Voor sommige deelnemers betekende de cur sus een complete omme zwaai. Zoals voor René van Berkum uit Vlissingen. Op de kop af twaalf weken geleden begon hij met het programma. „In het begin had ik er niet zulke hoge verwach tingen van." Tot die tijd deed Van Berkum zo goed als niets aan sport. Door tal van proble men had de twintiger dan ook naar eigen zeggen 'een conditie van een man van midden veer tig'. De eerste drie weken waren zwaar, maar al snel knapte Van Berkum zienderogen op. „Ik viel tien kilo af en kwam beter in mijn vel te zitten." Van Berkum roemt dan ook de structuur, de regelmaat en de fysieke inspan ning van de cursus. Dat is nu ook precies wat de cur sus beoogt, vertelt trainer René Maljaars. „Het waren allemaal mensen die weinig aan sport de den en blanco aan de cursus be gonnen." Zo goed als alle deel nemers haalden de eindstreep: van de achttien ingeschreven cursisten viel er ééntje af. Een goede score, betoogt Maljaars, want het uitvalpercentage met soortgelijke cursussen elders is vaak hoog. Kledingbon Bovendien werd er wel wat van de cursisten verlangd. Drie keer per week kregen de deelnemers om negen uur 's ochtends een training, afwisselend, in het zwembad, in de fitnessclub of gewoon buiten. Bij het begin van de cursus kregen de deelne mers als lokkertje een kleding bon van honderd euro. Waren ze niet bij meer dan zeventig pro cent van de trainingen aanwe zig, dan moest de bon weer wor den terugbetaald. Inmiddels is een tweede groep begonnen. Bij de eerste lichting was het belangrijkste doel om de deelnemers sociaal te active ren. Bij de tweede groep zal reïntegratie nog centraler staan, betoogt Maljaars. Daar om zullen de deelnemende par tijen, het sportbedrijf Ergo Con trol, reïntegratiebedrijf Wende en de gemeenten Veere en Vlissingen, nog beter bekijken hoe de deelnemers kunnen terugkeren in het arbeidspro ces. Van Berkum is door de cursus een compleet ander mens ge worden. „Ik loop nu twee keer per week hard, zo'n vijf tot ze ven kilometer per keer. Daar naast zwem en fitness ik. En sinds kort doe ik ook aan voet bal. Ik heb al eens meegetraind bij SV Ritthem en wil dat vaker gaan doen." door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Schouwen-Dui veland maakt zich op voor de kerst. Op verschillende plaatsen worden kerkstmarkten en workshops gehouden waarbij het publiek onder meer kan le ren hoe zelf kerstkaarten en kerstetiketten te maken. De hervormde kerk in Ouwer- kerk wordt op zaterdag 30 no vember tussen 9.00 en 15.00 uur in kerstsfeer gehuld tijdens een kerstmarkt. Er staan onder meer cadeau-artikelen, boeken, kaarten en etenswaren uitge stald. Voor het maken van kerststuk ken kan men op vijf zaterdagen in november en december te recht in kwekerij Pazuzu Extre me Flora aan de Zandweg 24 in DEN HAAG - De Raad van Sta te heeft het groene licht gegeven voor de installatie van verlich ting bij tennisbaan De Schelde in Vlissingen. De bezwaren van de eigenaar Teselaar van cam ping De Nolle zijn door het rechtscollege van tafel geveegd. De ondernemer vreesde verlies van klandizie, met name in het voor- en naseizoen, als er ook 's avond bij De Schelde geten nist zou worden. Camping de Nulde ligt naast de tennisbaan. Gasten zouden niet alleen licht hinder ondervinden als de mas ten er staan. Tesselaar vreest bovendien dat de avondopen stelling van het sportpark zou leiden tot te veel herrie. Tennis baan De Schelde, dat zeven ba nen telt, had de plannen voor de verlichting al aangepast. Het aantal banen dat verlicht zou worden was al beperkt tot drie Bovendien was de hoogte van de masten verlaagd van vijftien naar acht meter. De Raad van State oordeelt nu dat hiermee afdoende maatregelen zijn ge nomen om de overlast van de campinggasten te bepreken. Zierikzee. Onder van een professionele blo^ kunstenaar krijgt men op 23e 30 november en 7, 14 en 22 cember gelegenheid een creatie! ve feestversiering te maken. Kwekerij Elshout aan de 1^. leweg bij Bruinisse zet mojgj de deuren open voor het pij. bliek. Daar kan men van IflM tot 16.30 uur terecht voor info! matie over diverse door hetbe. drijf te verzorgen kerst-woi shops. Sociaal Cultureel Werk Ds Lichtboei, gevestigd in het mul- tifunctioneel centrum aandel Huijbertstraat in Zierikzee. verzorgt op zaterdag 23 nov®! ber, donderdag 28 novembs, donderdag 12 december en za' terdag 14 december workshop.; kerstkaarten maken op de com! puter. Deze beginnen steeds on. 13 .00 uur en duren tot 16.00uui Op dezelfde data worden 's och tends van 9.00 tot 12.00 om workshops kerstetiketten n ken op de computer gehoucL... voor beide workshops geldt dal de deelnemers eraan na afloop het materiaal digitaal - op dis kette of op cd - mee naar huis krijgen zodat thuis eventueel nog de punt j es op de i gezet kun nen worden. Herfstwandeling door Kop Goeree OUDDORP - Onder het motto 'Er op uit in 't Groen?.., Doen!' houdt VVV Ouddorp in samen werking met Groenservice Zuid-Holland zondag 24 no vember een herfstwandeling door het polder- en duinland schap van Ouddorp en omge ving. Er zijn twee wandeltochten uit gezet, van respectievelijkvijfen tien kilometer. Tijdens de tocht van vijf kilometer kunnen kin deren puzzelopdrachten m ken. Tevens is het mogelijk o der deskundige leiding van een gids deel te nemen aan een na- tuurexeursie. Deze excursie be gint om 14.00 uur. Deelnemen aan de wandeling kunnen tus sen 11.00 en 15.00 uur vertrek ken vanaf parkeerterrein Strand Noord. Ik heb de witte water-lelie lief. Daar die zo blank is en zo stil haar kroon uitplooit in 't licht. Rijzend uit donker-koele vijvergrond, heeft zij het licht gevonden en ontsloot toen blij het gouden hart. Nu rust zij peinzend op hel watendak en wenst niet meer... F. van Eeden Verdrietig berichten wij u het overlijden van onze lieve, altijd meelevende mama en oma MARINA LIDIA JACOM1NA KOSTERS-NIESKENS Rina - sinds 1993 weduwe van Jaap Kosters 13 februari 1921 - Zierikzee -1 15 november 2002 Op bewonderingswaardige wijze heeft zij afscheid van ons genomen. IJsselslein: Cora en Theo Vlaardingen: Ria en Gerard Katy (USA): Lydi en Gerard Daphne Remko Zierikzee, Mosselstraat 23 Correspondentieadres: De Omloop West 51 3402 XP IJsselstein Gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen maandag 18 november vanaf 19.00 uur op het huis adres. De afscheidsplechligheid voorafgaand aan de cre matie zal gehouden worden dinsdag 19 november om 13.00 uur in het crematorium te Middelburg, Westelijke Oude Havendijk 3. Na de plechtigheid is er gelegenheid elkaar te ont moeten in de ontvangkamer van het crematorium. Ontroerd namen wij kennis van het overlijden van GERARD POTAPPEL Vanaf 1 januari 1955 lid van ons kerkkoor. Bijna 48 jaar zong hij de tenorpartij. Wij zullen zijn bescheidenheid, enthousiasme en waardevolle inbreng missen. Wij wensen Rie en de familie sterkte met dit onge looflijke verlies. Leden en dirigent van het gereformeerd kerkkoor Zierikzee Voor een waardig afscheid U itv aartverzorging Schouwen-Duiveland Voor algehele begrafenissen en crematie Begrafenis- en crematieverzekering Vervoer binnen- en buitenland 0111 - 462600 J. W. de Keyzer Hogezoörn 14-4 4325 CM Renesse Voor een goed begeleid afscheid Wij regelen de uitvaart naar ieders persoonlijke wens Thuisopbaring met gebruik van koeling mogelijk Gratis advies en informatie over alle mogelijkheden en verzekeringen Monuta Uitvaartcentrum Goes, Zuidvlietstraat 37, Telefoon 0113 - 21 63 63 Voor melding overlijden dag en nacht bereikbaar: Tel. 0800 - 023 05 50, Meer informatie? www.monuta.nl Eigen rouwkamers in Colijnsplaat en Wissenkerke UiTvaaRTondememmg Uw zong m onze banden vook geheel Walchenen Rouwcentra aan: Buitenhovetaan 1 te Middelburg Industrieweg 20 te Vlissingen Kantooradres: Oude Rijksweg 54 4339 BD Nieuw en Sint Joosiand Tel.: 0118 462205 Tel.: 0118 633093 www.hjobse-uitvaart.ni Email: hjobse@hjobse-uitvaart.nl tn,£ND,^^^ Tevens beschikken wij over een nazorg-consulente 'Ik heb geen zin om elke keer te vertellen dat er iets mis is met m'n nieren' Steun de Nierstichting. Giro Sh.WW Q -v. i-v,.:j.n.nl Nuttig Êft nOutg CENTRAAL TELEFOON NUMMER 0113 311 444 HOOFDKANTOOR: Geldeloozepad 20 4463 Aj Goes tel. 0113 227525 fax 0113 312978 ROUWCENTRA: Geldeloozepad 20 Goes Kitskinderscheweg 1 Kapelle FACILITAIR BEDRIJF: Langeweg 1 's-Gravenpolder - Voor een volledige en1 waardige verzorging Tfi§| van uitvaarten op Zuid- en Noord-Beveland - Overal te ontbieden - Dag en nacht bereikbaar V, - Alle voorzieningen om |r thuis op te baren - Vraag vrijblijvend ons gratis informatie pakket aan - Met aandacht voor uw persoonlijke wensen tUtll UI til BEGRAFENISVERZORGING DE BEVELANDEN wmmm—mmmm—m J.C. Hoekman i In ons land wordt 1 op de 150 mensen getroffen door epilepsie. Wij staan voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting via een Word donateur. Er is nog infolijn, folders en brochures, zoveel te doen. begeleide vakanticactiviteiten, 0004 4 4 individuele hulp en epilepsie- projcctcn in ontwikkelingslanden. Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsie Infolijn: 0900-8212411 Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270 3990 GB Houten www.epilepsie.nl 1 geWesterschelde t |v(TwivO^®?\ Als we nu niets doen, raakt de kluut zijn thuis kwijt De Westerschelde: leefgebied van de kluut en vele andere kustvogels. Scheepvaart en industrie bedreigen dit unieke gebied. Daarom hebben de vogels u hard nodig! Draag bij aan het behoud van een vogelrijke Westerschelde. GIRO 65 65 00. V Vogelbescherming Telefoon 030-693 77 77 www.vogelbescherming.nl i j !il&§ BIJ KONINKLIJKE BESCHIKKING HOFLEVERANCIER Juweliers van vader op zoon sinds 1834 Fabeiy. tie Jungs - Lange Ke/kswaat 30 - 4461JH Goes - Posttws 95 - 4460fie Goes -Tei. 0113 215005 - Fa*. Öi 13 251420 Aan alle bewoners van WEMELDINGE Opdat u niet struikelt over ons werk DELTA N.V. gaat werkzaamheden verrichten in WEMELDINGE aan het waterleidingnet vanaf dinsdag 19 t/m donderdag 21 november 2002 Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. De bewoners ontvangen een brief over de exacte datum van de werkzaamheden. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan nomaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Klantenservice via het gratis nummer: 0800-5150 of op Internet http://www.delta.nl/ e-mail: info@delta.nl DELTA N. V. aanvaardt geen enkele vorm van aan- myj-jyA\ sprakelijkheid voor de schade die zou kunnep voortvloeien uit het feit dat P/gT* bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd, i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 64