Veere krijgt evenementenstichting Monuta W Vorstelijk PZC Klanten in rij voor illegale zendmast Teletaxi nu ook op Walcheren uil/ Goes bl4 Organisatie adviseertondersteunt, coördineert en werft sponsors Uitvoering OKK in Westkapelle lezers schrijven Geluidshinder li. Jobse Voor een zorgzame begeleiding Huy# DE BEVELANDEN Laat ze niet vallen Giro 222111 X Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! zaterdag 16 november 2002 door Ab van der Sluis DOMBURG - De gemeente Vee- re krijgt een Evenementenstich ting. De stichting adviseert en ondersteunt clubs en organisa toren van evenementen, kijkt naar de spreiding van activitei ten, coördineert aanvragen en houdt zich bezig met promotie en sponsorwerving. B en W van Veere willen tot en met 2005 bij na zeventigduizend euro uit trekken voor de Evenementen stichting. Afgelopen zomer presenteerden burgemeester en vyethouders de gemeentelijke evenementenno ta. Daaruit kwam naar voren dat vorig jaar maar liefst twee honderd activiteiten plaatsvon den in de gemeente Veere. De meeste werden in de zomer maanden gehouden. Koploper was Zoutelande, gevolgd door Oostkapelle, Westkapelle, Veere en Domburg. De meeste evene menten hadden een lokaal of re gionaal karakter. Slechts negen activiteiten richtten zich op be langstellenden buiten Walche ren, zoals Jazz by the Sea in Domburg, de Van Loon Hard- zeildagen in Veere en de vlieg tuigdemonstraties in Oostka pelle. WESTKAPELLE - Muziekver eniging Oefening Kweekt Kunst uit Westkapelle houdt vrijdag 22 en zaterdag 23 november haar jaarlijkse uitvoering. In het eerste deel treden de brassband, het slagwerkensem ble en de drumband op. Het op treden staat in het teken van country western. Na de pauze volgt een toneelstuk met de titel 'Ik wil geen andere moeder', ge schreven door Astrid de Haan en Jan Tol. Op zaterdag is er bal na. Voor beide avonden zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. De muziekuitvoeringen worden gehouden in Westkapelle Her rijst en beginnen om 19.30 uur. In een voorstel aan de gemeen teraad stelt het college vast dat een aantrekkelijk en goed ge spreid evenementenaanbod be langrijk is voor een gemeente. „Uit onderzoeken komt naar voren dat de dag- en verblijfs- toerist zich steeds vaker laat (ver)leiden bij het kiezen van een bestemming door wat er in een plaats of regio te doen is. Veel gemeenten, zowel steden als toeristische plaatsen, maken hiervan dan ook serieus werk door voor evenementen afzon derlijk beleid en geld beschik baar te stellen. Het aanbod van evenementen is een belangrijk concurrentie- en promotiemid del geworden om de aandacht en gunst van de toerist te trek ken. Wij willen in Veere, waar toerisme een erg belangrijke economische pijler is, op dit onderdeel de slag niet mis sen." Een student van de Nationale Hogeschool voor Toerisme en Verkeer in Breda onderzocht in opdracht van het gemeentebe stuur de beste organisatievorm. Hij concludeerde dat er in de ge meente Veere een sterke behoef te is aan professionele coördina tie, verbetering en vernieuwing van het evenementenaanbod. De beste manier om dat te berei ken is een stichting op te rich ten. Vertrouwen De Evenementenstichting krijgt van de gemeente Veere drie jaar de kans om zich te be wijzen. In die periode moet de stichting vertrouwen winnen en een bestaansrecht opbouwen. Als uit de evaluatie blijkt dat de stichting daarin geslaagd is, dan zal een verdere financie ring opgebouwd moeten zijn uit bijdragen van de gemeen te, het bedrijfsleven en spon sors. Een coördinator, die in dienst treedt van de nieuwe stichting, moet de kar gaan trekken. Het bestuur wordt onder meer ge vormd door de VW, de Veerse ondernemers, de Stichting Strandexploitatie Walcheren en de horeca in Veere. Uit het onderzoeksrapport van de student uit Breda blijkt dat door Marcel Modde ZIERIKZEE - De illegale zendmast aan de Nieuwe Kooiweg bij Zierikzee vindt gretig aftrek bij de aanbieders van mo biele telefonie. Na Dutchtone, eigenaar van het dertig meter hoge bouwwerk en 02 heeft gisteren ook Ben antennes in de top bevestigd om het bereik in die hoek van Schouwen-Duiveland te ver beteren. De gemeente kan vooralsnog niets on dernemen tegen de plaatsing van nieu we antennes in de illegale mast, aldus medewerker bouw- en woningtoezicht R. Stam. De mast is weliswaar zonder de vereiste vergunningen neergezet, maar het staat iedereen vrij er antennes aan te hangen. Die activiteit is niet ver- gunningplichtig, heeft navraag bij de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten geleerd. Vergunning De locatie Nieuwe Kooiweg is volgens het onlangs vastgestelde antennebeleid van de gemeente Schouwen-Duiveland niet geschikt voor de oprichting van dergelij ke mastenAnders is het gesteld met het bedrijventerrein aan de Boe- renweg, een paar honderd meter ver derop. Per 1 januari wordt het door een wetswijziging eenvoudiger om voor dergelijke doeleinden een bouwver gunning aan te vragen. Duurt het vol gens de huidige procedure al snel negen tot twaalf maanden voordat al dan geen toestemming komt, in het nieuwe stel sel wordt dat teruggebracht tot twee maanden. Verplaatsing Stam gaat er vanuit dat Dutchtone voor januari een bouwaanvraag zal indie nen voor de Boerenweg ter vervanging van de huidige mast, die daar inmiddels alweer een jaar illegaal staat. Volgens een woordvoerster van de telefoon maatschappij is een verplaatsing in derdaad de bedoeling. „Het gaat ons om de beste dekking. Iedereen wil kunnen bellen.Heef t Dutchtone ook in j anuari nog niet gereageerd op de eis van de ge meente om de mast te verwijderen en een nieuwe vergunning aan te vragen, dan worden kort daarop concrete stap pen ondernomen, verwacht Stam. „We hebben ons vanwege de wetswijziging au nog even afwachtend opgesteld, maar die mast gaat daar weg! Na Dutchtone en 02 heeft nu ook Ben antennes aan de illegale zendmast bij Zierikzee bevestigd voor een beter be reik van mobiele telefoons. foto Dirk-Jan Gjeltema voor een ideale start 150.000 eu ro nodig is voor drie jaar. B en W vinden dat bedrag te gortig. Het college stelt de gemeenteraad voor om bijna zeventigduizend euro te financieren. De stichting moet voor het resterende bedrag op zoek naar andere geldver- strekkers. De gemeenteraad bespreekt de oprichting van de Evenemen tenstichting op donderdag 21 november tijdens een vergade ring die om 19.30 uur begint in het gemeentehuis te Dom burg. door Ron Magnée MIDDELBURG - Op Walcheren gaat vanaf half maart de tele taxi rijden. Met de vervoers dienst kunnen passagiers vanaf hun voordeur naar een andere plek op Walcheren rijden. Kos ten: één euro per zone. Dat is duurder dan het openbaar ver voer, maar goedkoper dan de taxi. Taxi-ondernemer Blaakman verzorgt de nieuwe vervoers vorm. Die kwam onlangs bij de openbare aanbesteding als bes te uit de bus. Wie zich met de teletaxi wil ver voeren, moet zich minimaal een uur van tevoren aanmelden bij de Teletaxicentrale. De chauf feur mag een kwartier eerder of later ter plekke zijn en onder weg ook andere passagiers op halen of afzetten. De'Teletaxi rijdt dus lang niet altijd de kortste route, maard( reistijd mag maximaal ander half maal zoveel tijd vergen! bij een rechtstreekse verb®, ding. Het ritje met de teletaxi wortlt contant aan de chauffeur of mf een chipkaart betaald. En voo: de berekening van de p worden dezelfde zones gei als bij het gewone openbaars voer. Voor kinderen tot twaalf 65-plussers en houders van een O V-abonnement geldt een gere- duceerd tarief van tachtig euro- cent per zone. Wie veel met de teletaxi I kan met een kortingpas goedig per reizen. Voor gehandicapten blijft, in tegenstelling tot andere delen van Zeeland, een a vervoersvorm bestaan. In Zeeuws-Vlaanderen en op de Bevelanden is ervoor gekoze de teletaxi en het vervoer va gehandicapten te bundelen. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. Dere- dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Overge- weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. voor de helft betaald worden door de gemeente en de andere helft door de huiseigenaren, zijnde vijftien procent. In tegen stelling tot eerder geïsoleerde huizen in de gemeente Kapelle waarvan de kosten voor de volle honderd procent betaald zijn, heeft het gemeentebestuur zon der de huiseigenaren hierin te betrekken eenzijdig de beslis sing genomen om voor cle laatste groep een eigen bijdrage in te stellen van vijftien procent van de kosten. De betrokkenen zijn echter niet van plan deze in hun ogen zwaar discriminerende maatregel te accepteren en zul len er dan ook alles aan doende voor hen onacceptabele rege ling terug te draaien. J.B Steketee Van der Bütlaan 81 Kapelle De eerste barsten in alle prach tige beloftes door ons provinci aal bestuur om realisering van de WCT er in sneltreinvaart door te jagen, beginnen zich af te tekenen (PZC, 12-11). Dehui- dige staatssecretaris Van Geel schrijft aan de Kamer dat het oplossen van de geluidsoverlast ernstige vertraging op zal lopen en de gemeente Goes maakt zich hierover terecht zorgen. Anders is het gesteld met de gemeente Kapelle. De verantwoordelijke wethouder heeft er niet zo'n hard hoofd in. Voor de maatre gelen die Kapelle nog moet ne men voor een aantal huizen, heeft het Rijk immers zeventig procent subsidie toegezegd. De overige dertig procent zou dan Ik heb de witte water-lelie lief. Daar die zo blank is en zo stil haar kroon uitplooit in 't licht. Rijzend uit donkerkoele vijvergrond,- heeft zij het licht gevonden en ontsloot toen blij het gouden hart. Nu rust zij peinzend op het watervlak en wenst niet meer... F. van Eeden Verdrietig berichten wij u het overlijden van onze lieve, altijd meelevende mama en oma MARINA LIDIA JACOMINA KOSTERS-NIESKENS Rina sinds 1993 weduwe van Jaap Kosters 13 februari 1921 - Zierikzee -1 15 november 2002 Op bewonderingswaardige wijze heeft zij afscheid van ons genomen. Ifsselstein: Cora en Theo Vlaardingen: Ria en Gerard Katy (USA): Lydi en Gerard Daphne Remko Zierikzee. Mosselstraat 23 Correspondentieadres: De Omloop West 51 3402 XP IJsselstein Gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen maandag 18 november vanaf 19.00 uur op het huis adres. De afscheidsplechtigheid voorafgaand aan de cre matie zal gehouden worden dinsdag 19 november om 1 3.0Ó uur in het crematorium te Middelburg, Westelijke Oude Havendijk 3. Na de plechtigheid is er gelegenheid elkaar te ont moeten in de ontvangkamer van het crematorium. Ontroerd namen wij kennis van het overlijden van GERARD POTAPPEL Vanaf 1 januari 1955 lid van ons kerkkoor. Bijna 48 jaar zong hij de tenorpartij. Wij zullen zijn bescheidenheid, enthousiasme en waardevolle inbreng missen. Wij wensen Rie en de familie sterkte met dit onge looflijke verlies. Leden en dirigent van het gereformeerd kerkkoor Zierikzee Voor een waardig afscheid Uitvaartverzorging Schouwen-Duiveland Voor algehele begrafenissen en crematie Begrafenis- en crematieverzekering Vervoer binnen- en buitenland Olll -462600 J. W. de Kèyzer Hogezoom 144 4325 CM. Renesse Uitvaartzorg en -verzekeringen Voor een goed begeleid afscheid Wij regelen de uitvaart naar ieders persoonlijke wens Thuisopbaring met gebruik van koeling mogelijk Gratis advies en informatie over alle mogelijkheden en verzekeringen Monuta Uitvaartcentrum Goes, Zuidvlietstraat 37, Telefoon 0113 - 21 63 63 Voor melding overlijden dag en nacht bereikbaar: Tel. 0800 - 023 05 50, Meer informatie? www.monuta.nl Eigen rouwkamers in Colijnsplaat en Wissenkerke UiTvaaRTondememing bv Uw zong m onze banden vook geheel Walchenen Bouwcentra aan: Buitenhovelaan 1 te Middelburg Industrieweg 20 te Vlissingen Kantooradres: Oude Rijksweg 54 4339 BD Nieuwen Sint Joosland Tel.: 0118 462205 Tel.: 0118 633093 www.hjobse-uitvaart.nl Email: hjobse@hlobso-uitvaart.ni Tevens beschikken wiover een nazorg-consulente 'Ik heb geen zin om elke keer te vertellen dat er iets mis is met m'n nieren' Steun <k- KifrsMctning. Giro 86.000 N'EBTICHTINC Nuttig en noaig CENTRAAL TELEFOON NUMMER 0113 311 444 HOOFDKANTOOR: Geldeloozepad 20 4463 AJ Goes tel. 0113 227525 fax 0113 312978 ROUWCENTRA: Geldeloozepad 20 Goes Kitskinderscheweg 1 Kapelle FACILITAIR BEDRIJF: Langeweg 1 's-Gravenpolder - Vooreen volledige en waardige verzorging van uitvaarten op Zuid- en Noord-Beveland Overal te ontbieden Dag en nacht bereikbaar Alle voorzieningen om thuis op te baren Vraag vrijblijvend ons gratis informatie pakket aan Met aandacht voor uw persoonlijke wensen Ellin lil lil B E G R A F E N I S V E R 7. O R G-l N G J.C. Hoekman In ons land wordt 1 op de 150 mensen getroffen door epilepsie. Wij staan voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting via een infolijn, folders en brochures, begeleide vakantieactiviteiten, individuele hulp en epilepsie- projecten m ontwikkelingslanden. Word donateur. Er is nog zoveel te doen. Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsie Infolijn: 0900-8212411 Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270 3990 GB Houten www.epilepsie.nl iDeWesterschetóe IvtT «4V0<®^S; Als we nu niets doen, raakt de kluut zijn thuis kwijt De Westerschelde: leefgebied van de kluut en vele andere kustvogels. Scheepvaart en industrie bedreigen dit unieke gebied. Daarom hebben de vogels u hard nodigl Draag bij aan het behoud van een vogelrijke Westerschelde. GIRO 65 65 00. Vogelbescherming Telefoon 030-693 77 77 www.vogelbescherming.nl i ■PWI J i BIJ KONINKLIJKE BESCHIKKING HOFlcVSRANCIEft Juweliers vas yader op 2©on sinds 1834 4 4 Faosry tfe jonge - lange KeikstraarSC- - 4461JH Goes - Postüus 41 - 4460 AB Goes - Tel. 0113-215005 - Fax. 0113-151420 Aan alk bewoners van WEMELDINGE Opdat u niet struikelt over ons werk DELTA N.V. gaat werkzaamheden verrichten in WEMELDINGE aan het waterleidingnet vanaf dinsdag 19 t/m donderdag 21 november 2002. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand. te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. De bewoners ontvangen een brief over de exacte datum van de werkzaamheden. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan nomaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Klantenservice via het gratis nummer: 0800-5150 of op Internet http://www.delta.nl/ e-mail: mfo@delta.nl DELTA N.V. aanvaardt geen enkele vorm van aan- sprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd, lilt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 58