Gantwarg wordt gek van rapidpartijen Niemand is onverslaanbaar Player i i Points Lleyton Hewitt Andre Agassi Marat Safin Carlos Moya Roger Federe f Juan Carloserrero Jiri Novak 1 De bordjes worden verhangen Guus Hiddink wil met zijn status toppers lokken Lionel Lord scoort drie keer Liverpool is voor Vitesse een toetje Willem II raakt in vrije val Parra leidt op kleine vierkamp 19 Ajax mag zich meten met Arsenal, Valencia en AS Roma ft WK atletiek 2007 naar Osaka EK judo 2005 in Rotterdam Zwitsers talent naar PSV Ritsma in marathon Haarlem Turnkampioenes geven zich bloot Renstal Jordan schrapt 50 banen Loting tweede ronde Champions League FC Barcelona (Spa) Inter Milan (Ita) Bayer Leverkusen (Dui) Newcastle United (Eng) Real Madrid (Spa) AC Milan (Ita) Borussia Dortmund (Dui) Lokomotiv Moskou (Rus) Valencia (Spa) I Arsenal (Eng) AS Roma (Ita) I AJAX Manchester United (Eng) Juventus (Ita) Deportivo La Coruna (Spa) f FC Basel (Zwi) SPEELSCHEMA AJAX 27 november Valencia - Ajax 10 december Ajax - AS Roma 18 februari Arsenal - Ajax 26 februari Ajax - Arsenal 11 maart Ajax - Valencia 19 maart AS Roma - Ajax ARNHEM - Trainer Mike Snoei van Vitesse is blij met Liverpool als opponent in de derde ronde van de Uefa Cup. Een dag nadat zjjn ploeg in een sensationeel r. dye! Werder Bremen uitseha- kelde (3-3), noemde Snoei de i Engelse grootmacht een toetje. Liverpool is zwaar favoriet, f.' maar Snoei wilde niet spreken van een kansloze missie tegen de Reds van international Michael Owen. „Wij hebben niks te ver- Éi hezen en die rol ligt ons blijk- baar wel." s- Vitesse begint voor de derde 6 achtereenvolgende keer met een thuiswedstrijd, hoewel de lo ting anders besliste. Omdat sta- i- dion Gelredome in de week van i de return is verhuurd voor een motorsportgala, werd het duel omgezet. Liverpool ging daar- mee gistermiddag al snel ak- ;<oord, waardoor grote proble- men uitbleven. De beslissing valt nu op Anfield Road. Sterspeler bij Liverpool is Mi chael Owen. De 22-jarige inter national scoort dit seizoen aan i delopendeband.Indecompeti- r üe heeft de geslepen spits er al I elf inliggen. In de Champions League viel hij onder meer op door drie treffers in de uitwed- strijd tegen Spartak Moskou (1- i 3). Liverpool eindigde in groep B teleurstellend als derde, ach ter Valencia en Basel. De Reds bleven in zes wedstrijden op acht punten steken (doelsaldo: 12-8), met twee overwinningen en evenzoveel gelijke spelen en nederlagen. De ploeg van de Franse trainer Houllier ver speelde dinsdag een min of meer ingecalculeerde plaats in de vol gende ronde van de CL door een spectaculaire remise bij FC Ba sel (3-3, na 3-0 bij de rust). Geneve. Loling derde ronde: Vites se-Liverpool, Wisla Krakov-Schal- ke 04, Lazio Roma-Sturm Graz, Betis Sevilla-Auxerre, Besiktas-Di- namo Kiev, Pans SG-Boavista, Club Brugge-VfB Stuttgart, Pana- thinaikos-Slovan Liberec, Denizlis- ■por-Olym,pique Lyon, Girondins Bordeaux-Anderleclit, Malaga- Leeds United, Paok Saloniki-Slavia Praag, Hertha BSC-Fulham, AEK I \\hene-Maccabi Haifa, FC Porto- RC Lens, Celtic-Celta de Vigo. I Speeldata. 28 november en 12 de- cember. GPD/ANP TILBURG - Willem II is bezig aan een vrije val in de eredivisie. De Tilburgers verloren gisteren in eigen stadion met 0-1 van RKC. Het was de vierde neder laag op rij. Nog zorgwekkender was dat de buren uit Waalwijk Willem II op alle fronten de baas waren. Willem Il-trainer Wotte had in de dagen voorafgaand aan het duel veel gepraat met zijn selec tie. Het zelfvertrouwen was aangetast na de negatieve serie. Vooral het verlies afgelopen za terdag thuis tegen Vitesse had pijn gedaan. De Tilburgers speelden een kansloze wedstrij d waarin opnieuw duidelijk werd dat de opbouw zeer matig is en een afmaker ontbreekt. Het duel was nog geen vijf mi nuten oud of een inzet van Mol hoek belandde tegen het li chaam van doelman Martin, waarna Cornelisse van dichtbij in kon tikken. De beste kansen bleven voor RKC, maar de stand bleef ongewijzigd. Willem II - RKC Waalwijk 0-1 (0-1). I Cornelisse 0-1. Scheidsrechter: Braamhaar. Gele kaart: Ceesay, Wau (Willem II). Aantal toeschou wers: 13.800. ANP door André Hoogeboom AMSTERDAM - Ajax mag zich nu echt gaan meten met de gro ten van Europa. Arsenal, AS Roma en Valencia zijn de vol gende tegenstanders, verza meld in groep B van de Cham pions League. Het resultaat van de loting, die gisteren in Genève plaatsvond, werd dan ook in de Arena met instemming en ingetogen trots onthaald. Mooie tegenstanders, mooie stadions, mooie namen. En onverkort blijft het motto staan waarmee trainer Ronald Koeman de eerste serie groeps wedstrijden tegemoet ging: Ajax wil niet afgaan. De Amsterdammers beginnen op 27 november met een uitwed strijd tegen Valencia en spelen ook dit jaar nog (10 december) thuis tegen AS Roma. „Waarom zouden we niet van Arsenal kunnen winnen", zei Koeman gisteren. „Ze verliezen ook zo maar drie keer achter elkaar." Hij verwoordde daarmee enigs zins de stemming bij de Amster- van onze sportredactie VLISSINGEN - Lionel Lord heeft zijn eerste competitie- doelpunten gemaakt voor Cam- buur Leeuwarden. In zijn twaalfde duel scoorde hij gister avond meteen drie keer. Die treffers vormden de ruggen graat van de Friese zege op Sparta: 2-4. dammers. Niet bij voorbaat kansloos. ,,In principe heb ik al tijd het idee dat er kansen zijn. Al zijn die wel wat kleiner dan in de vorige ronde, dat geef ik on middellijk toe. Ik denk dat de kans om door te gaan ongeveer dertig procent is. Valencia is wellicht in naam de minst aan- Samen met routinier Jan Bruin speelde Lord dit seizoen alle wedstrijden bij de Friese club, maar de 22-jarige aanvaller uit Middelburg kwam daarin nog niet tot scoren. Hij bereidde al wel vier treffers voor. Gisteren sprekende Spaanse ploeg in ver gelijking met Barcelona en Real Madrid, maar speelt misschien wel het beste voetbal. Ze hebben al eens in de finale van de Cham pions League gestaan. Arsenal schat ik het hoogst in; een fan tastische ploeg. We gaan ge woon lekker voetballen. Er is tegen Sparta moest Cambuur de nare smaak van het monsterver lies thuis tegen Heracles weg spoelen (1-7). Lionel Lord gaf het goede voorbeeld. Hij opende de score voor Cam buur in de 19e minuut en ver geen enkele druk en misschien pakt juist dat aspect positief uit." Rafael van der Vaart glunderde van genot. Terug in de selectie van het Nederlands elftal, en het vooruitzicht op enkele prachti ge wedstrijden met Ajax. „Fan tastisch", zei de het Ajax-talent lachend. Realistisch is hij ook: ,,We gaan nu gewoon lekker voetballen. We zijn de under dog, maar dat gold voor iedere groep waarin Ajax terecht zou zijn gekomen." Stunt Voorkeuren voor andere ploe gen of poules had hij niet. „In dit stadium van de Champions League maakt het allemaal niet zo veel meer uit, wie je treft. Het zijn allemaal grote ploegen. Maar dit is wel een hele mooie groep." Nigel de Jong, het jong ste talent in de Ajax-groep: „Ar senal is altijd mijn cluppie ge weest en nu mogen we ertegen voetballen. En ik geloof best in een stunt. Waarom niet? Nie mand is onverslaanbaar." Koeman telt de zegeningen van dubbelde de marge vlak voor rust. Sparta, getraind door Dolf Roks uit Dreischor, kwam ech ter terug in de wedstrijd via Conteh en Koevermans. Routi nier Jan Bruin bracht Cambuur weer aan de leiding (2-3) en de tocht door Europa. „We krij gen opnieuw de kans ervaring op te doen. Voor een jonge ploeg als Ajax is dat heel belangrijk, dat zag je tegen Inter. Van die wedstrijden leer je nu eenmaal meer dan in de Nederlandse competitie." Maar de trainer ziet ook de na delen, verbonden aan het druk ke programma dat Ajax de ko mende periode moet afwerken. „De voorbereiding meegere kend heeft Galasek heeft nu al 32 wedstrijden gespeeld dit sei zoen. Tot aan de winterstop worden dat er 41. Voor Trabelsi en Pienaar komen daar ook nog eens verre reizen bij. Dat gaat een keer opbreken, dat kan niet anders. Je hebt het vorig seizoen gezien. Omdat Feyenoord en PSV tot diep in het jaar Europe se verplichtingen hadden, heb ben wij kunnen profiteren. Gelukkig heeft Ajax een brede selectie, want de prioriteit blijft toch altijd liggen op de competi tie. De titel blijft voor mij, onge acht of je kans maakt op de kwartfinale van de Champions League, nummer één." GPD Lord maakte het karwei een kwartier voor tijd af met zijn derde treffer van de avond: 2-4. De overwinning bracht Cam buur, waar ook de Goese goalie Rody Hoegee speelt, op de ze vende plaats. Koploper werd ADO Den Haag, dat flink uit haalde in de topper tegen Em- men: 7-1. van onze sportredactie EINDHOVEN - Guus Hiddink wil zijn status van oud-bonds- coach van Oranje in de strijd werpen om gerenommeerde spelers naar PSV te halen. In eerste instantie denkt hij aan Phillip Cocu, maar zijn gedach ten en wensen gaan ook uit naar iemand als Jaap Stam. Dennis Bergkamp, die onder Hiddink in het Nederlands elftal speelde, zal niet haalbaar zijn, verwacht Hiddink. De Zuid-Koreaan Park wel. Enkele dagen na de uitschake ling op het Europese toneel liet Hiddink zijn licht schijnen over de ontwikkeling van de spelers groep. Duidelijk is dat hij na drukkelijk meepraat over mo gelijke versterkingen. Als oud- coach van Oranje en Zuid-Ko- rea en voormalig trainer van Spaanse clubs heeft hij een uit gebreid netwerk in Europa en ingangen bij tal van spelers. De naam van Phillip Cocu cir culeert al langer. PSV wacht het moment af waarop Louis van Gaal aan Cocu duidelijk maakt hoe zijn toekomst bij Barcelona eruit ziet. Eerder zijn er geen za ken te doen, verwacht ook Hid dink. De naam van Jaap Stam is ook gevallen, zij het dat er niets concreet is. „Hij zit juridisch vast aan Lazio. Het gaat daarom te ver om te stellen dat je Stam al in de winterstop zou kunnen ha len," verwacht Hiddink. Bergkamp, die dinsdag een ova tie kreeg van het Arsenal-pu- bliek toen hij inviel, zal niet haalbaar zijn. „Bergkamp moet lekker afbouwen bij Arsenal." Haalbaar is wel de Koreaanse international Park. Hiddink reist morgen na de wedstrijd PSV-Feyenoord naar Zuid-Ko- reamet de intentie om Park vei lig te stellen voor PSV. „De op zet is om hem vast te leggen. Park heeft genoeg kwaliteit om hem binnen te halen. Hij is een goede speler die op korte ter mijn van waarde kan zijn voor PSV." Hiddink gaat, zoals be kend, naar Korea voor perio diek overleg met de Zuid-Kore- aanse voetbalbond. De ontwikkeling van de spelers groep is een steeds terugkerend thema bij PSV, zeker na de uit schakeling voor Champions League en Uefa Cup. Pas in de winterstop zullen conclusies ge trokken worden, maakte Hid dink duidelijk. „Een totale bij sturing van het beleid is niet nodig. Dat is overbodig, want PSV staat in de competitie nog altijd bovenaan." Of dat na morgen ook zo is hangt mede af van de topper PSV- Feyenoord. „Goed dat we na dinsdag meteen zo'n wedstrijd krijgen. Het elftal kan gelijk iets laten zien tegen Feyenoord." Een grote tegenvaller is dat Ke vin Hofland niet van de partij zal zijn. Hij heeft weer last van een enkelblessure. De verdedi ger speelde zonder problemen tegen Arsenal, had na afloop geen last van de enkel, maar daags erna was dit wel het ge val. Er zit vocht in het gewricht. Feyenoord zal morgen in Eind hoven in nagenoeg dezelfde op stelling aantreden als tegen Newcastle United. Alleen Shin- ji Ono keert terug op het mid denveld, waardoor Chris Gyan waarschijnlijk plaats zal moe ten maken. De Afrikaan zou zijn plaats nog kunnen behouden als blijkt dat Chong-gug Song overvennoeid is. Om die reden gaf trainer Bert van Marwijk de hele selectie gisteren vrijaf Vandaag meldt de ploeg zich weer op het stadion om nog één training af te werken. GPD ERFURT - De Amerikaan De- rek Parra staat bij de wereldbe kerwedstrijden schaatsen na twee afstanden aan de leiding op de kleine vierkamp. In Erfurt reed de olympisch kampioen op de 1500 meter twee degelijke ritten (tweede op de 500 meter, zesde op de 3000 meter) en daarmee staat hij voorlopig aan kopD e Rus Alek- sander Kibalko, die vrijdag middag de 500 meter won, s.taat tweede. Carl Verheijen, die ze gevierde op de 3000 meter, is in het tussenklassement derde. Verheijen heeft op de 1500 me ter, die vandaag wordt afge werkt, ruim een seconde achter stand op Parra. Ook Jochem Uytdehaage (vierde) en Ids Postma (vijfde) hebben op de kleine vierkamp nog een kans op de zege. Morgen volgt de slot- afstand, de 5 kilometer. ANP door Koen de Vries DOMBURG - De nieuwe Europees kampioen dammen komt niet uit Ne derland. Gisteren gingen de drie Ne derlandse troeven tijdens het EK in Domburg in de kwartfinales onderuit. Auke Scholma verloor ook zijn twee de reguliere partij van de Wit-Rus Anatoli Gantwarg en Rob Clerc en Gérard Jansen kwamen in de rapid partijen tekort tegen respectievelijk Alexander Schwartzman (Rusland) en Guntis Valneris (Letland). De vier de halvefinalist is de Rus Georgiev die de Litouwer Boezinski versloeg. Anatoli Gantwarg maakt zonder twij fel de beste indruk na tien dagen dam men in Domburg. Als enige had de ve teraan uit Minsk (54) nog geen barra ges nodig om verder te komen. De man die in 1967 zijn eerste WK speelde, versloeg in de reguliere partijen met groot machtsvertoon achtereenvol gens de Pool Sawczyk, de Rus Milsjin, zijn landgenoot Vatutin en gisteren dus Groninger Auke Scholma. En toch, Gantwarg loopt er in Domburg bij als een dood vogeltje. Hoewel hij dus nog geen enkele rapidpartij hoef de te spelen, maakt alleen de gedachte aan zo'n wedstrijd hem al bloedner veus. Het lukt hem maar niet om die verfoeide blitzpartijen, zoals hij ze noemt, uit zijn hoofd te zetten. Als hij drie uur per nacht kan slapen, mag hij blij zijn. Vooraf wist Gantwarg waaraan hij begon. Natuurlijk had hij, net als Ton Sijbrands en Harm Wiersma, weg kunnen blijven uit Domburg. Maar hij kan, hoewel hij inmiddels vier we reldtitels vergaarde, elk dubbeltje ge bruiken. Een topdammer heeft niet het inkomen van een topschaker. Gantwarg wil zich in Domburg plaat sen voor het WK, volgend jaar in Zwartsluis. Daar moet hij weer harde euro's winnen om in zijn levensonder houd te kunnen voorzien. Hoewel hij middels de zege op Schol ma een plaats op het WK verdiende, kan hij zijn geest niet op orde krijgen. „Degenen die dit systeem hebben be dacht, zijn amateurs. Ze snappen niets van dammen", sprak Gantwarg gisteravond nadat hij de laatste vier had bereikt. „Dit kunnen ze een man van 54 toch niet aandoen? O, kon ik maar eens een nachtje zes uur slapen. Dan zou ik een goede kans hebben om hier Europees kampioen te worden. Maar nu, ik ben moe, doodmoe." Foutje Gantwarg maakte het zich in de twee de kwartfinale partij tegen Auke Scholma nog aardig moeilijk. Dankzij zijn zege een dag eerder had hij aan re mise voldoende. Maar hij maakte in het middenspel een foutje, waardoor Scholma nog ver kwam. „Ik heb hal verwege even gedacht dat ik zou win nen", erkende Scholma, die als inval ler aan het toernooi begon. Uiteinde lijk smolt zijn voordeel weg en ging hij doorzijn vlag. Een pikante partij was die tussen Rob Clerc en Alexander Schwartzman. Clerc weigerde de Rus tijdens de vier partijen ook maar één hand te schud den omdat de Rus hem afgelopen zo mer in Jakoetsk vijfhonderd dollar prijzengeld door de neus boorde. Schwartzman kan verschrikkelijk goed dammen, is de grote favoriet voor de titel, maar gaat in Nederland door als een tikje 'aso'. Hij besliste de strijd tegen Clerc desondanks reso luut in de eerste serie rapidpartijen. Ook Gérard Jansen ging in die eerste serie onderuit, maar was eerder dicht bij een sensatie. Tegen wereldtopper Guntis Valneris stond hij gistermid dag in de reguliere partij bijna gewon nen. Jansen kwam net wat raffine ment tekort om de Let naar de strijd om de vijfde tot en met achtste plaats te verbannen. Vandaag is het een rustdag in Dom burg. Een mooie gelegenheid voor An- toli Gantwarg om weer even op adem te komen, zou je denken. De Wit-Rus boorde die gedachte gisteren met ver moeide blik echter de bodem in. „Ik moet met mijn team uit Schiedam competitie spelen in Tilburg." Auke Scholma zaterdag 16 november 2002 i Gisteren stak de nummer vier op de lijst koploper Hewitt de helpende hand toe. De ro. MONACO - Osaka organiseert het WK atletiek in 2007. Dat heeft de LAAF gisteren in Monaco bekendgemaakt. Osaka was de enige kandidaat voor het negende WK. Berlijn en Boe dapest hadden zich ook kandidaat gesteld, maar trokken zich eerder terug. AFP ROTTERDAM - Het Europees kampioenschap judo voor mannen wordt in 2005 in Nederland gehouden. Voorzitter Marius Vizer van de Europese Judo Unie maakte gisteren de toewijzing bekend. De Judo Bond Nederland heeft sportpa leis Ahoy aangewezen als het toneel voor de Europese titel strijd. Het EK voor vrouwen heeft in 2005 in het Finse Tampe re plaats. ANP EINDHOVEN - De Zwitser Johan Vonlanthen speelt vanaf januari 2004 bij PSV. De zestienjarige aanvaller tekende gis teren een contract voor vierenhalf jaar bij de Eindhovense club. Omdat hij nog geen achttien is en niet afkomstig uit een EU-lidstaat, mag hij pas in 2004 voor PSV uitkomen. Het ta lent staat nu nog twee jaar onder contract bij het Zwitserse YoüngBoys. De jonge Zwitser speelde eerder op proef in het A-l team van PSV. Tijdens het Otten-Cup toernooi werd hij uitgeroepen tot beste aanvaller van het toernooi. Vonlanthen wordt in Zwitserland gezien als een groot talent. Hij is technisch vaardig, snel en goed in de afwerking. GPD HAARLEM - Rintje Ritsma rijdt vanavond zo goed als zeker in de marathon van Haarlem. De schaatser uit Lemmer be schouwt zijn deelname aan de wedstrijd op de Kennemer kunstijsbaan als een training voor het lange baanseizoen. Ritsma is net terug van een trainingskamp in het Duitse Er furt. Hij is in voorbereiding op het NK allround (21/22 decem ber). Daar moet hij zich plaatsen voor het EK. GPD BOEKAREST - De Roemeense turnwereld is geschokt dooi de naaktfoto's van drie van haar olympische kampioenes in een Japans mannenblad. Naar verluidt ontvingen Lavinia Milosivici, Claudia Presecan en Corina Ungureanu 40.000 eu ro voor de fotosessie in Shukan Gendai, waarbij ze niets ver hullend bij de turntoestellenposerenDe drie turnsters maak ten deel uit van de ploeg die op de Spelen van 2000 de gouden medaille in de landen wedstrijd won. Adrian Stoica, algemeen secretaris van de Roemeense turnbond, toonde zich zeer ver bolgen over de blootportretten: „Demeisjes hebben het imago van ons land beschadigd." SID LONDEN - Formule I renstal Jordan schrapt vijftig banen De renstal moet bezuinigen omdat sponsor Deutsche Post voor het seizoen 2003 afhaakte. De geldschieter was jaarlijks goed voor 24 miljoen euro. „Wij gaan er van uit", zegt Mark Gallagher, hoofd marketing van Jordan, „dat we geen ver vanger zullen vinden voor Deutsche Post. Daarom hebben we ons budget voor 2003 aangepast." Hoofdsponsor van Jordan blijft voorlopig Benson en Hedges. Als rijders liggen de Itali aan Fisichella en Japanner Sato voor 2003 vast. RTR SHANGHAI - Een Chinese cijferaar heeft net de stand in de ATP Champions Race Spanjaard Carlos Moya versloeg zijn landgenoot Albert Costa, waardoor Hewitt als- aangepast Door de uitschakeling van Andre Agassi sluit de Australiër Leyton Hewitt nog de halve finale van de Masters Cup bereikte. Daarin treft hij de Zwitser Roger Fe- het tennisseizoen als nuibmer één af. derer; in de andere halve finale speelt Moya tegen zijn landgenoot Juan Carlos Ferre- foto Bobby Yip/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19