Scouting hengelt naar vrijwilligers PZC Klanten in rij voor illegale zendmast Reimerswaal in trek bij bedrijven Goese protestgroep beticht B en W van onverschilligheid Voor een zorgzame begeleiding Scoop stuurt groepjes leidinggevenden de boer op voor promotie OKK geeft concert in Westkapelle H. Jobse Laat ze niet vallen Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! zaterdag 16 november 2002 door Ali Pankow ZIERIKZEE - Voor de meeste scoutinggroepen in Zeeland wordt het steeds moeilijker vol doende leiding bijeen te krijgen. Mensen blijken minder bereid zich langdurig aan een vereni ging te binden en zich er vrijwil lig voor in te zetten. Met het pro ject 'Focus op de Vrijwilliger' tracht de Regio Scouting Zee land verbetering te brengen in die situatie. ,,Op een zielig stukje in de krant dat je als groep zo'n behoefte had aan nieuwe vrijwilligers, door Mieke van der Jagt GOES - De protestgroep Loka- tie De Groene in Goes, die zich teweer stelt tegen het plan om hoge gebouwen neer te zetten tussen de Anjelierstraat en de Oostsingel, is boos op burge meester en wethouders. De groep beschuldigt het college van het achterhouden van in formatie en verregaande onver schilligheid ten opzicht van de Goese burgers. Bovendien, vindt de protest groep, heeft het college de ge meenteraad te lang buitenspel gehouden. De houding van het college is er volgens de protest groep de oorzaak van dat vier partijen: de raad, de projectont wikkelaar, de burgers en het college zelf, nu lijnrecht tegen over elkaar staan. In een open brief gaat de pro testgroep de gang van zaken nog eens na rondom de voorgeno men bouw van 13 woningen, 27 appartementen en wat bedrijfs ruimten op de kavel die vrij komt als garage De Groene is verhuisd naar De Poel. Project ontwikkelaar De Groene Groep wil op die plaats en op het punt je van de Magnoliastraat-Oost singel een complex bouwen dat aan de kant van de Oostsingel hoger is dan twaalf meter. De groep verwijt het college dat het de raad altijd heeft voorge houden dat het plan naar wens kreeg je vroeger meestal wel een paar reacties. Zo werkt het te genwoordig niet meer", zegt welzij nsconsulent Peter de Jong van het Instituut Scoop. Vol gens hem komt er meer voor kijken om mensen ergens en- thousiast voor te krijgen. Met het Focusproject wil hij een nieuwe manier beproeven vrij willigers te werven. Het voor ziet in de vorming van promo tieteams per regio. Daarvoor wordt een beroep gedaan op het kader van de plaatselijke scou tinggroepen. Het is de bedoeling dat een groepje leidinggeven den in zijn eigen regio de boer op gaat om promotie te maken voor de scouting en mogelijke geïnte resseerden rechtstreeks aan te spreken en te informeren over de padvinderij. Een volgende stap is aspirant- vrijwilligers uit te nodigen voor een kennismakingsgesprek en ze vervolgens uitgebreid kennis te laten maken met de activitei ten binnen de scouting. De Jong noemt dat een 'snuffelstage'. Volgens hem lukt het in de hui dige tijd nauwelijks meer men sen 'voor eeuwig' aan een club te binden, maar kunnen vrijwilli gers wel voor kortlopende pro jecten of zomerkampen prima worden ingezet. Het Focusproject is gebaseerd op een werkwijze die het Neder lands Instituut voor Zorg en Welzijn (NIZW) in Leiden ont wikkelde voor het werven van vrijwilligers bij een 55-plus project. De persoonlijke bena dering staat erin voorop. Samen met bestuursleden van de Regio Scouting Zeeland maakte De Jong een rondje langs de scoutinggroepen in de verschillende regio's. Die toer werd gisteravond afgesloten met een bezoek aan de Mr. Bak- kergroep in Zierikzee. Volgens voorzitter Arjo Berrevoets van deze afdeling staat de nood hier nog niet aan de lippen, maar zit er wel verloop in het vrijwilli- verliep en dat het met het maat schappelijk draagvlak wel in orde was. De buurtbewoners hebben zich echter al snel uitge sproken tegen hoogbouw aan de kant van de Anjelierstraat. Toen een 'definitief' plan werd gepre senteerd, waarin de hoogbouw naar de kant van de Oostsingel was verplaatst, is de indruk ge wekt dat tegen het plan geen en kel bezwaar was ingediend. De protestgroep liet echter in ge sprekken ernstige bezwaren ho ren. Pas in een laat stadium, toen de raad formeel al niets meer over het plan te zeggen had, is het 'definitieve' plan met de hoogste nokhoogten aan de kant van de Oostsingel, aan de buurt voorgelegd. De raad' stelt, geschrokken van de tegenstand, vast dat het heeft geschort aan de communicatie. Vooral vanuit het college, vindt de protestgroep, want de bur gers zijn glashelder geweest. Het karakter van de Anjelier straat en de Oostsingel mag niet worden aangetast door een ko los op de kop. Van de impasse die is ontstaan, geeft de protest groep het college de schuld. Het heeft de burgers niet willen in lichten over de voorwaarden in het bestemmingsplan, het heeft de raad niet ingelicht over de weerstand en het heeft zich ver scholen achter ambtenaren. De protestgroep heeft aangege ven dat de brief gisteravond bij het college zou worden bezorgd. Na Dutchtone en 02 heeft nu ook Ben antennes aan de illegale zend mast bij Zierikzee bevestigd voor een beter bereik van mobiele tele foons. foto Dirk-Jan Gjeltema door Marcel Modde ZIERIKZEE - De illegale zend mast aan de Nieuwe Kooiweg bij Zierikzee vindt gretig aftrek bij de aanbieders van mobiele telefonie. Na Dutchtone, eige naar van het dertig meter hoge bouwwerk en 02 heeft gisteren ook Ben antennes in de top be vestigd om het bereik in die hoek van Sehouwen-Duiveland te verbeteren. De gemeente kan vooralsnog niets ondernemen tegen de plaatsing van nieuwe antennes in de illegale mast, aldus mede werker bouw- en woningtoe zicht R. Stam. De mast is welis waar zonder de vereiste vergunningen neergezet, maar het staat iedereen vrij er anten nes aan te hangen. Die activiteit is niet vergunningplichtig, heeft navraag bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten ge leerd. Locatie De locatie Nieuwe Kooiweg is volgens het onlangs vastgestel de antennebeleid van de ge meente Sehouwen-Duiveland niet geschikt voor de oprichting van dergelijke masten. Anders is het gesteld met het bedrijven- gersbestand. „Gelukkig hebben we aardig wat eigen kweek", zegt Berrevoets. Hij doelt op de doorstroming van trouwe leden die soms al op 5-jarige leeftijd bij de Mr. Bakkergroep binnen komen en vervolgens alle groe pen doorlopen. „Er haken er nogal wat af rond hun 14-jarige leeftijd om baantjes of andere hobby's. Maar degenen die blijven, kun je de harde kern noemen en die worden vaak leidinggevenden. Berrevoets wil binnen het be stuur eerst nog eens bespreken of er inderdaad moet worden in gezet op de vorming van promo tieteams. terrein aan de Boerenweg, een paar honderd meter verderop. Per 1 januari wordt het door een wetswijziging eenvoudiger om vóór dergelijke doeleinden een bouwvergunning aan te vragen. Duurt het volgens de huidige procedure al snel negen tot twaalf maanden voordat al dan geen toestemming komt, in het nieuwe stelsel wordt dat terug gebracht tot twee maanden. Stam gaat er vanuit dat Dutch tone voor januari een bouwaan- vraag zal indienen voor de Boe renweg ter vervanging van de huidige mast, die daar inmid dels alweer een jaar illegaal staat. Volgens een woordvoerster van de telefoonmaatschappij is een verplaatsing inderdaad de be doeling. „Het gaat ons om de beste dek king. Iedereen wil kunnen bel len. Heeft Dutchtone ook in j a- nuari nog niet gereageerd op de eis van de gemeente om de mast te verwij deren en een nieuwe vergunning aan te vragen, dan worden kort daarop concrete stappen ondernomen, verwacht Stam. „We hebben ons vanwege de wetswijziging nu nog even af wachtend'opgesteld, maar die mast gaat daar weg! door Rob Paardekam KRUININGEN - De vraag naar plaatsen op een bedrijventer rein is in Reimerswaal het grootst van alle gemeenten op de Bevelanden. Dat staat in de ontwerp beleidsvisie bedrijven terreinen 2002-2015. Om aan de grote vraag te voldoen, wil de gemeente de komende jaren be hoorlijk wat nieuwe ruimte cre- eren. Uit het beleidsdocument valt op te maken dat 43 bedrijven bin nen vijf jaar moeten uitbreiden Verder liggen er ruim zestig aanvragen van ondernemers die zich op één van de Reimers- waalse bedrijventerreinen wil len vestigen. De meeste daarvan hebben hun oog laten vallen op Nishoek bij Kruiningen, De Poort bij Rilland, Olzendepol- der bij Yerseke en Zuidweg bij Krabbendijke. Het gaat voor namelijk om lokale bedrijven. Alleen bij De Poort bestaat de helft van de belangstellenden uit niet-lokale ondernemers. De gemeenten wil de genoemde terreinen in de toekomst uit breiden. Alleen in Krabbendij ke is de ruimte beperkt. Lokale bedrijven uit dat dorp zijn aan gewezen op het Rillandse be drijventerrein, dat zo'n 5,5 hec tare zal groeien. Nishoek en Olzendepolder groeien in de toekomst met respectievelijk dertien en veertien hectare. Op de kop van de Kanaalarm in Hansweert is ruimte beschik baar voor lokale of aan vaarwa ter gerelateerde bedrijven. Met anderhalve hectare is de ruimte echter beperkt. Burenpolder De gemeente wil ook wat doen aan de bedrijventerreinen Mo lenpolder en Burenpolder in Yerseke. Die laatste is al tiental len jaren oud en voldoet dus nauwelijks meer. De groen structuur en de wegen zijn slecht en er is te weinig parkeer ruimte. Bovendien hebben de terreinen een slechte uitstra ling. Naast een opknapbeurt zit een kleine uitbreiding er mis schien ook in voor de twee Yers- ekse terreinen, Bij de Burenpol der zal dat afhangen van eventuele verplaatsing vani twee aanwezige recreatietem nen. Of die doorgaat, valt niette zeggen. Uit de beleidsvisie valt op tem, ken dat Hansweert, Yerseke» Kruiningen relatief veel bedii vigheid kennen. Zo woont ji procent van de Reimerswaal bevolking in Kruiningen, fe wijl het dorp 25 procent van$ werkgelegenheid vóórhaart* kening neemt. Uiteraard speg de aanwezigheid van Latsj Weston/Meijer, waar honds, den mensen hun brood verdie. nen, hierbij een grote rol, Dat. zelfde geldt voor de schaal- g schelpdierensector in Yerseb en de.bedrij ven langs heikant in Hansweert. Krabbendijke® Waarde kennen relatief weinir bedrijvigheid, wat gezien plannen van de gemeente in4 toekomst zo blijft. De beleid®, sie bedrijventerreinen ligt totes met woensdag 11 december tè inzage in het gemeentehuis q Kruiningen. Op woensdag 25 november wordt een openbait informatiebijeenkomst over lis plan gehouden, die om 19,30ui begint in het gemeentehuis WESTKAPELLE - Muziekvei eniging Oefening Kweekt Kunst uit Westkapelle houdt vrijdat 22 en zaterdag 23 novembei haar jaarlijkse uitvoering. In het eerste deel treden di brassband, het slagwerkensem ble en de drumband op. Het op treden staat in het teken var country western. Na de para volgt een toneelstuk met de tik 'Ik wil geen andere moeder', ge schreven door Astrid de Haar en Jan Tol. Op zaterdag is er ba na. Voor beide avonden zijn noi enkeleplaatsenbeschikbaar.D muziekuitvoeringen wordei gehouden in Westkapelle Her rijst en beginnen om 19.30 uur. j Ik heb de witte wa ter-lelie lief. Daar die zo blank is en zo stil liaar kroon uitplooit in 't licht. Rijzend uit donlcer-koele vijvergrond, heeft zij het licht gevonden en ontsloot toen blij het gouden hart. Nu rust zij peinzend op het watervlak en wenst niet meer... F. van Eeden Verdrietig berichten wij u het overlijden van 'onze lieve, altijd meelevende mama en oma MARINA LIDIA JACOMINA KOSTERS NIESKENS Rina - sinds 1993 weduwe van Jaap Kosters 13 februari 1921 - Zierikzee -1 15 november 2002 Op bewonderingswaardige wijze heeft zij afscheid van ons genomen. Ijsselstein: Cora en Theo Vlaardingen: Ria en Gerard Katy (USA): Lydi en Gerard Daphne Remko Zierikzee, Mosselstraat 23 Correspondentieadres: De Omloop West 51 3402 XP Ijsselstein Gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen maandag 18 november vanaf 19.00 uur op het huis adres. De afscheidsplechligheid voorafgaand aan de cre matie zal gehouden worden dinsdag 19 november om 13.00 uur in het crematorium te Middelburg, Westelijke Oude Havendijk 3. Na de plechtigheid is er gelegenheid elkaar te ont moeten in de ontvangkamer van het crematorium. Ontroerd namen wij kennis van het overlijden van GERARD POTAPPEL Vanaf 1 januari 1955 lid van ons kerkkoor. Bijna 48 jaar zong hij de tenorpartij. Wij zullen zijn bescheidenheid, enthousiasme en waardevolle inbreng missen. Wij wensen Rie en de familie sterkte met dit onge looflijke verlies. Leden en dirigent van het gereformeerd kerkkoor Zierikzee n Voor een waardig afscheid Uitvaartverzorging Sehouwen-Duiveland Voor algehele begrafenissen en crematie Begrafenis- en crematieverzekering Vervoer binnen- en buitenland 0111 - 462600 J. W. de Keyzer Hogezoom 144 4325 CM Renesse Voor een goed begeleid afscheid Wij regelen de uitvaart naar ieders persoonlijke wens Thuisopbaring met gebruik van koeling mogelijk Gratis advies en informatie over alle mogelijkheden en verzekeringen Monuta Uitvaartcentrum Goes, Zuidvlietstraat 37, Telefoon 0113 - 21 63 63 Voor melding overlijden dag en nacht bereikbaar: Tel. 0800 - 023 05 50, Meer informatie? www.monuta.nl Eigen rouwkamers in Colijnsplaat en Wissenkerke UnvaaKTondennemmg^ bv Uw zong m onze handen vook geheel Walchenen Rouwcentra aan: Buitenhovelaan 1 te Middelburg Industrieweg 20 te Vtlsslngen Kantooradres: Oude Rijksweg 54 4339 SD Nieuw en Sint Joosland Tel.: 0118 462205 Tel.: 0118 633093 www,ftjobse-uitvaart.nl Email: hJobse@bJobse-uiivafirt.ni Tevens beschikken wij overeennazorg-éonsulente 'Ik heb geen zin om elke keer te vertellen dat er iets mis is met m'n nieren' Steunde Nierstichting. Giro 88.000 isaST» CENTRAAL TELEFOON NUMMER 0113 311 444 HOOFDKANTOOR: Geldeloozepad 20 4463 A) Goes tel. 0113 227525 fax 0113 312978 ROUWCENTRA: Geldeloozepad 20 Goes Kitskinderscheweg 1 Ka[ielle FACILITAIR BEDRIJF: Langeweg 1 's-Gravenpolder - Vooreen volledige en waardige verzorging y|| van uilvaarten op ff - Zuid- en Noord-Beveland - Overal te ontbieden - Dagen nachlbereikbaar - Alle voorzieningen om thuis op te baren - Vraag vrijblijvend ons gratis, informatie pakket aan - Met aandacht voor uw persoonlijke wensen DE BEVELANDEN mmmmtn—mmm J.C. Hoekman In ons land wordt 1 op de 150 mensen getroffen door epilepsie. Wij slaan voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting via een infolijn, folders en brochures, begeleide vakantieactiviteiten, individuele hulp en epilepsie- projecten in ontwikkelingslanden. Word donateur. Er is nog zoveel te doen. Giro 222111 Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsie Infolijn: 0900-8212411 Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270 3990 GB Houten www.epilepsie.nl i DeWesterscheJde r jviTWLVOcmw^fï Als we nu niets doen, raakt de kluut zijn thuis kwijt De Westerschelde: leefgebied van de kluut en vele andere kustvogels. Scheepvaart en industrie bedreigen dit unieke gebied. Daarom hebben de vogels u hard nodig! Draag bij aan het behoud van een vogelrijke Westerschelde. GIRO 65 65 00. Vogelbescherming Telefoon 030-693 77 77 www.vogelbescherming.nl BIJ KONINKLIJKE BESCHIKKING HOH-EVÈRANGIER Juweliers van vader op zoon sinds 1834 .1 fabery dfSJonge - lange Kerkstraat 30 - 4461JH Goes - Postbus 95 - 4460 A6 Goes - Tel: 0113 löOOS fa» 0 J13-211470 Aan alle bewoners van WEMELDINGE Opdat u niet struikelt over ons werk. DELTA N.V. gaat werkzaamheden verrichten in WEMELDINGE aan het waterleidingnet vanaf dinsdag 19 t/m donderdag 21 november 2002. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. De bewoners ontvangen een brief over de exacte datum van de werkzaamheden. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan nomaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Klantenservice via het gratis nummer: 0800-5150 of op Internet http://www.delta.nl/ e-mail: info@delta.nl DELTA N.V. aanvaardt geen enkele vorm van aan- sprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat Pprl bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. ff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 14