Veere krijgt evenementenstichting Reimerswaalse dorpen kunnen blijven groeien Oude 57 is gevaarlijk en geeft overlast Beestjes kijken Dorpscomité Ritthem bijeen kijk op Wonen deu r1oo CDA'er Verhagen naar Zeeland Dronken bestuurder aangehouden Tachtig dagen voor hardrijden Sluis bij Vlissingen gestremd Geld voor restauratie hek Lage opkomst inentingen Tholen Meer dan 80.000 occasions vind je op Bouw open-leren-centrum bij Goese Lyceum Organisatie adviseert, ondersteunt, coördineert en werft sponsors Sint maakt rondrit in wijk Vlissingen AutoTrack.nl RflTHEM - In het dorpshuis Ons Dorpsleven in Ritthem wordt woensdag 27 novem ber een vergadering van het dorpscomité Ritthem gehou den. Op de agenda staat onder meer de uitbreiding van het aantal windmolens aan de Fort de Ruy- terweg en de locaties voor wo ningbouw in de periode 2005- 2010. (Advertentie Een eigentijdse Haringvlietplein 4 - Zierikzee DEN HAAG - CD A-fractievoorzitter Maxime Verhagen toert maandag met de Kamerleden Siem Buijs, Myra van Loon en Cisca Joldersma door Zeeland. Het is een van de eerste werk bezoeken die Verhagen aflegt om te horen hoe Haagse regels uitpakken in het land en tegen welke problemen mensen aanlopen. De tocht begint 's morgens in Goes, bij patiënten vereniging Het Klaverblad, waar het zal gaan over de bereik baarheid van de gezondheidszorg en het gebrek aan huisart sen. Aan het begin van de middag zijn de CDA'ers bij de Kamer van Koophandel in Middelburg voor een ontmoeting met ondernemers. Om twee uur 's middags is de Hogeschool Zeeland in Vlissingen aan de beurt. SEROOSKERKE - Een 68-jarige man uit de gemeente Veere is in de nacht van donderdag op vrijdag aangehouden omdat hij teveel gedronken had. De man reed rond 0.45 uur in de To ren weg in Serooskerke en is meegenomen naar het politiebu reau voor een ademanalyse. Daar bleek dat de man twee en half keer zoveel gedronken had dan is toegestaan. Hij kreeg een bekeuring, een rijverbod van zes uur en hij moet zich bin nenkort voor de rechter verantwoorden. MIDDELBURG - Een 31 -Middelburger kon gisterochtend na een snelheidsovertreding direct door naar de gevangenis. Hij werd op de Sloeweg-Noord aangehouden door de marechaus see omdat hij te hard reed. Toen de achtergrond van de man werd nagetrokken, bleek dat hij nog een gevangenisstraf van tachtig dagen moest uitzitten. De man is aangehouden en di rect overgebracht naar Torentijd in Middelburg. VLISSINGEN - Met een grote zuiginstallatie worden maan dag de schelpen van de deuren van de Grote sluis in het Ka naal door Walcheren in Vlissingen verwijderd. Door de schel- paangroei kunnen de sluisdeuren niet altijd gesloten worden. Een duikteam voert de werkzaamheden uit. De sluizen zijn van acht tot twaalf uur 's ochtends en van twee tot zes uur 's middags gestremd voor de scheepvaart. SEROOSKERKE (W) - B en W van Veere willen de Dorpsraad van Serooskerke 2900 euro subsidie geven. Met dat bedrag kunnen twee lantaarnpalen worden gekocht om de restaura tie van het hek bij Welgelegen af te ronden. De Dorpsraad be taalt zelf de installatie (kosten: 8000 euro) van de bijpassende lantaarns. Vorig jaar september trok het college al tiendui zend euro uit voor restauratie van het toegangshek. THOLEN - In de gemeente Tholen is de laagste opkomst ge weest bij de tweede ronde van inentingen tegen meningokok- ken C in Zeeland. Zo'n zeventig procent van de opgeroepen zes-tot veertienjarigen liet zichinenten. Het gemiddelde in de provincie lag bij de tweede inentingsronde, die deze week werd afgesloten, op ongeveer 88 procent. De reden voor de la ge opkomst heeft vooral met geloofsovertuiging te maken. Het is met name binnen strenggelovige gereformeerde ge meenschappen verboden om te worden ingeënt. door Rob Paardekam KRUININGEN - Vrijwel alle kernen in de gemeente Reimers- waal kunnen in de toekomst blijven groeien. In de 'ontwerp- structuurschets kernen Rei- merswaal' voor de periode tot 2015 worden de uitbreidings plannen nog eens uit de doeken gedaan. In Hansweert zal de gedempte kanaalarm de groei de komende jaren moeten opvangen. De eer ste fase is grotendeels afgerond. De tweede en derde ronde star ten later en bieden plaats aan respectievelijk 23 en 40 wonin gen. Als de Kanaalarm is volge bouwd, komt de Tramper in beeld als nieuw woongebied, maar dat is pas na 2015 aan de orde. Yerseke zal voornamelijk uit breiden aan de noord-westzij- de, waar de nog te ontwikkelen wijken Steehof (tot 2007) en Deurloohoek (2006-2015) voor de opvang van de bevolking moeten zorgen. Ook inbrei- dingslocaties aan de Oude Boogaert, Steeweg, Azalealaan en Damstraat moeten soelaas bieden. In die laatste straat ko men waarschijnlijk vijftien ap partementen op de plaats van de oude drukkerij van Zoeteweij. De mogelijkheid voor de bouw van landhuizen tussen de Mo lendijk en de Grintweg wordt nog bekeken. Het dorp Kruiningen bouwt zij n nieuwe woningen momenteel op De Knol II. Latere uitbrei dingen vinden plaats richting de Zandweg (40 woningen) en de Eendenpoelweg. Deze laat ste locatie is pas na 2015 aan de beurt. Op de plaats van de oude sportzaal in de D. J. Blomstraat worden zeven huizen gebouwd. Waarde moet het doen met het uitbreidingsplan Dorpszicht, waar tot en met 2015 ruim der tig woningen kunnen worden gebouwd. Een eventuele verde re uitbreiding hangt af van de behoefte die er op dat moment is. Verder is er nog de inbrei- dingslocatie aan de Groene Kru i sstraat en wellicht de Weel- weg. Hier ontstaat ruimte bij een eventuele verhuizing van de kerk naar de Meezeweg. De wijk Rozeboom moet Krab- bendijke de komende jaren van de nodige woningen voorzien. Momenteel wordt invulling ge geven aan de tweede fase. Het derde deel, richting het spoor, moet nog worden geregeld. Op de lange termijn wil de gemeen te mbreidingslocaties aan de Doelstraat en de Scoudestraat benutten. In die laatste straat zou een agrarisch bedrijf moe ten wijken voor woningbouw en in de Doelstraat biedt het ter rein van de voormalige chicho- reifabriek ruimte. In Rilland kan gebouwd worden in de nieuwe wijk Werf kampen. De eerste fase loopt tot 2005, waarna tot 2015 het tweede deel wordt ingevuld. Oostdijk moet het doen met ruim tien wonin gen. Advertentie zaterdag 16 november 2002 flyrrSteffan ter Maat goES - Mei luide knallen heeft burgemeester D. van der Zaag ij fjn'Goes gisteren de eerste paal 1 jeheid van het nieuw te bouwen jjpen-Ieren-centrum bij het Goese Lyceum. Maar eigenlijk keek de burgervader vooral toe koe leerling Dennis uit klas 1 G bet karwei uitvoerde. Het nieuwe centrum wordt een ruimte waar leerlingen uit de tweede fase van het voortgezet onderwijs en van het vmbo zelf standig aan opdrachten gaan werken. De bouw van het open-leren centrum (OLC) op de hoofdlo catie aan de Van Dusseldorp- straat gebeurt volgens een am bitieus plan. De nieuwe ruimte wordt als een soort tafel boven het hoofdgebouw van het ly ceum geplaatst. In het OLC, dat loiim zeshonderd vierkante me ter groot wordt, kunnen de leer lingen werken met multimedia- computers en met audio-, film en videoapparatuur. De nieuw bouw zorgt ook voor extra on derwijsruimte, doordat de hui dige OLC-ruimte vrijkomt. „Wij zijn een school van 'doen'; daar past dit ambitieuze plan goed bij.", zei rector A. Wevers in een toespraak. De toehoor ders waren leerkrachten en leerlingen van de school en de ontwikkelaars en bouwers van het centrum. De rector sprak met grote woorden over de toe komstige mogelijkheden: „De wereld reikt verder dan Goes en Zeeland. Met de aanwezigheid van moderne informatie- en communicatietechnologie in het centrum krijgen de leerlin gen de kans zich te ontwikkelen tot echte wereldburgers." Het open-leren-centrum moet in mei 2003 worden opgeleverd en wordt in augustus 2003 in ge bruik genomen. REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De voorberei dingen voor de aanleg van de N57 zijn in volle gang. Rijkswa terstaat wil in 2005 beginnen met de aanleg. De plannen voor de weg liggen er al jaren. Maar waarom is die weg eigenlijk no dig? W. Vinke, projectleider van Rijkswaterstaat voor de N57: „We hebben drie beleidsuit gangspunten: doorstroming, veiligheid en leefbaarheid. De oude 57 scoort wat betreft vei ligheid erg slecht. Er valt ge middeld één dode per jaar. Ver der zijn er tien tot vijftien slachtoffers met letsel, dat zijn forse aantallen. Dat is ook niet zo gek, omdat op de weg ver menging is van langzaam ver keer en mensen die haast heb ben. Doorstromen doet het voor geen meter bij Middelburg. En dan is er nog leef baarheid: stank en geluidsoverlast. Op het mo ment dat je een nieuwe 57 aan legt, vermindert dat natuurlijk. In Sint-Laurens is een onhoud bare situatie, dat is niet meer van deze tijd. Mensen klagen daar veel over het verkeer." A. de Pagter van de dorpsver eniging Sint-Laurens: „Die weg is heel erg nodig, gezien de drukte op de weg en de hoeveel heid fietsers die over moeten steken. Voor Sint-Laurens is het belangrijk dat het verkeer het dorp uitgaat. Dat gebeurt ook wel, denk ik. Mensen die vanaf Serooskerke naar Middelburg moeten, zullen er wel gebruik van maken. Het is natuurlijk ook best makkelijk om op die manier naar de stad te rijden." V. Schepers van de Stichting Tuin van Zeeland en omwonen de van de nieuwe rijksweg: „Dat er knelpunten zijn in Middel burg, daar is iedereen het over eens. Maar de rest, dwars door het Walcherse landschap heen, dat is een enorme aantasting van dat landschap. Als er nu een referendum zou worden gehou den, denk ik dat niet veel men sen het er mee eens zijn. Maar als de logge machine eenmaal in gang is gezet, kun je bijna niet meer terug. Dan moet je maar proberen om een zo goed moge- lij ke oplossing te vinden. Eigen lijk is het onzinnig om zo'n weg te maken voor die paar maan den per jaar dat het druk is. De stichting gaat wel proberen om de weg toch ingeplant te krij gen, zodat hij aan het zicht ont trokken wordt." J. Bruurs van de Kamer van Koophandel: „We roepen al sinds 1985 hetzelfde. Het zit 'm in de bereikbaarheid en de ont sluiting van de Walcherse regio. Een ander belangrijk punt is de ontsluiting van het Middel burgse wegennet. Het woon werkverkeer zou aanmerkelijk verbeterd worden. De werklo- caties zitten in Middelburg aan de oost-zijde van het kanaal, de woonwijken zijn aan de west kant. Economisch gezien wordt er vooral vanuit de recreatiesec tor in Veere aangedrongen op een beter bereikbaarheid." J. Passenier van de dorpsraad in Serooskerke: „Voor Seroosker ke is die weg niet nodig. Wij heb ben geen problemen met de ver keersafwikkeling. De weg heeft voor Walcheren een enorme barrièrewerking. Walcheren wordt in tweeën gedeeld. Se-, rooskerke krijgt maar één tun nel. We liggen straks in een dooie hoek. Vooral voor de mid denstand is dat geen voordeel. Aan de Vrouwenpolderseweg zijn boeren die aan huis verko pen, die zitten straks aan een parallelweg. Die omzetten zul len wel gaan kelderen." M. te Roller, verkeerswethouder in Veere „Veere heeft zich met hand en tand tegen de komst van die weg verzet. In het begin waren er ook geen tunnels ge pland en moesten boeren echt kilometers omrijden. Wat mij opvalt, is dat er wat in de hoof den van mensen verandert. Re creatieondernemers krijgen te maken met gasten die klagen over het verkeer. In de gemeen teraad is nog wel verzet, vooral van de mensen uit oud-Veere. De rest denkt: 'het is toch niet tegen te houden, dan kun je maar het beste meewerken'. Je kunt links- of rechtsom, maar het gebeurt toch. De bochten tussen Serooskerke en Vrou wenpolderzijn ook echtgevaar lijk, die worden nu natuurlijk recht getrokken." Ook de Hollandse witkuifhoenkriel is te bewonderen op de Delta-Show in Middelburg. door Britta Janssen MIDDELBURG - In de Kruitmolen in Middelburg is gisteravond de jaarlijkse kleindierententoonstelling Delta- Show geopend. Nadat de patrijzen, ganzen, eenden, hoenders, sierduiven, konijnen en ca via's gekeurd waren, werd de tentoon stelling officieel geopend Belangstel lenden kunnen de dieren ook vandaag van 10.00 tot 21.00 uur en morgen van 10.00 tot 17.00 nog gaan bekijken. In de Kruitmolenhal staan tientallen hokken. De verschillende soorten die ren staan overzichtelijk bij elkaar. Bij elk hok hangt een kaart met informatie over het dier. De hanen zijn overduide lijk aanwezig. Ze kraaien er lustig op los, ook wanneer er mensen in de buurt zijn. De andere dieren voelen zich min der op hun gemak. Ze duiken een beetje in elkaar wanneer toeschouwers ze na deren. De Stichting Delta Show is donderdag ochtend al begonnen met het opbouwen van alle hokken. „Fokkers zien de Del ta-Show als een competitie, omdat alle dieren gekeurd worden", vertelt P. de Witte. Hij is bestuurslid van de Stich ting Delta Show. „Daarnaast kan ie dereen de dieren komen bekijken. Om dat niet alle dieren het fijn vinden om geaaid te worden, heeft kinderboerde rij De Klepperhoeve een knuffelhoek ingericht voor kinderen. Hier kunnen ze de dieren naar hartelust aaien." Niet alleen kunnen bezoekers zo'n dui zend rasdieren bekijken, er zijn ook dieren te koop. „Mensen kunnen hier ook terecht voor allerlei informatie over de aanschaf van een dier, of met foto Lex de Meester vragen over hun eigen dier. Daarvoor is een speciale informatiestand ingericht. Het is natuurlijk voor te stellen dat mensen op het idee komen om zelf een dier te kopen wanneer ze hier aan het rondkijken zijn." De Middelburgse vogelopvang De Mik- ke en de Vlissingse vogelvereniging De Vogelliefhebbers hebben ook meege werkt aan de tentoonstelling. De Mikke geeft informatie over het verzorgen van vogels en De Vogelliefhebbers hebben een volière opgezet met daarin allerlei kleine vogels. J Hnnr Ab van der Sluis DOMBURG - De gemeente Vee- re krijgt een Evenementenstich- \x ling. De stichting adviseert en j ondersteunt clubs en organisa- (oren van evenementen, kijkt t naar de spreiding van activitei- len, coördineert aanvragen en 8 houdt zich bezig met promotie 7 en sponsorwerving. B en W van Veere willen tot en met 2005 bij- r na zeventigduizend euro uit- irekken voor de Evenementen- slichting. Afgelopen zomer presenteerden burgemeester en wethouders de gemeentelijke evenementenno- ta. Daaruit kwam naar voren dat vorig jaar maar liefst twee honderd activiteiten plaatsvon den in de gemeente Veere. De meeste werden in de zomer maanden gehouden. Koploper was Zoutelande, gevolgd door Oostkapelle, Westkapelle, Veere VLISSINGEN - Sinterklaas maakt zaterdag 30 november vanaf 13.30 uur een rondrit door de Vlissingse wijk Bossenburgh. Aansluitend is er een feest in de gymzaal van basisschool De Houtuyn. Kinderen kunnen hier tekeningen en verlanglijstjes inleveren. Naar verwachting i komt de Sint met vijftien zwarte pieten. De pieten en de kinderen kunnen met elkaar dansen en zingen. Alle kinderen uit Groot- Lammeren burgh zijn welkom. en Domburg. De meeste evene menten hadden een lokaal of re gionaal karakter. Slecht negen activiteiten richtten zich op be langstellenden buiten Walche ren, zoals Jazz by the Sea in Domburg, de Van Loon Hard- zeildagen in Veere en de vlieg tuigdemonstraties in Oostka pelle. In een voorstel aan de gemeen teraad stelt het college vast dat een aantrekkelijk en goed ge spreid evenementenaanbod be langrijk is voor een gemeente. „Uit onderzoeken komt naar voren dat de dag- en verblijfs- toerist zich steeds vaker laat (ver)leiden bij het kiezen van een bestemming door wat er in een plaats of regio te doen is Veel gemeenten, zowel steden als toeristische plaatsen, maken hiervan dan ook serieus werk door voor evenementen afzon derlijk beleid en geld beschik baar te stellen. Het aanbod van evenementen is een belangrijk concurrentie- en promotiemid del geworden om de aandacht en gunst van de toerist te trek ken. Wij willen in Veere, waar toerisme een erg belangrijke economische pijler is, op dit onderdeel de slag niet mis sen." Een student van de Nationale Hogeschool voor Toerisme en Verkeer in Breda onderzocht in opdracht van het gemeentebe stuur de beste organisatievorm. Hij concludeerde dat er in de ge meente Veere een sterke behoef te is aan professionele coördina tie, verbetering en vernieuwing van het evenementenaanbod. De beste manier om dat te berei ken is een stichting op te rich ten. Vertrouwen De Evenementenstichting krijgt van de gemeente Veere drie jaar de kans om zich te be wijzen. In die periode moet de stichting vertrouwen winnen en een bestaansrecht opbouwen. Als uit de evaluatie blijkt dat de stichting daarin geslaagd is, dan zal een verdere financie ring opgebouwd moeten zijn uit bijdragen van de gemeen te, het bedrijfsleven en spon sors. Een coördinator, die in dienst treedt van de nieuwe stichting, moet de kar gaan trekken. Het bestuur wordt onder meer ge vormd door de VW, de Veerse ondernemers, de Stichting Strandexploitatie Walcheren en de horeca in Veere. Uit het onderzoeksrapport van de student uit Breda blijkt dat voor een ideale start 150.000 eu ro nodig is voor drie jaar. B en W vinden dat bedrag te gortig. Het college stelt de gemeenteraad voor om bijna zeventigduizend euro te financieren. De stichting moet voor het resterende bedrag op zoek naar andere geldver- strekkers. De gemeenteraad bespreekt de oprichting van de Evenemen tenstichting op donderdag 21 november tijdens een vergade ring die om 19.30 uur begint in het gemeentehuis te Dom burg. Zanddijk' Jopsfand De autosite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13