Roemloze aftocht Feyenoord Barcelona plichtsgetrouw en gretig FC Utrecht snel klaar met Zwolle Carlos Moya terug aan de tennistop champions league Kosten naar EK kortebaan Debuut De Jong in olympisch elftal Uruguayaan Schiaffino overleden Hierro maand uitgeschakeld Zege Van der Vleuten Bosnich is zwaar depressief Rotterdammers grijpen na verlies tegen Newcastle overal naast Verlaat met speciale bril tegen Vitesse Zorgen nemen toe voor Gerets 'ifl GROEP E: Feyenoord - Newcastle United 2-3 (0-1). 45. Bellamy 0-1, 49. Viana 0-2, 65. Bombarda 1-2, 71. Lurling 2-2, 50, Bellamy 2-3. Scheidsrechter: yjack (Dui). Gele kaart: Paauwe, Bombarda /Feyenoord), Griffin, Bellamy (Newcaste United). Aantal toeschouwers: 44.000. Dynamo Kiev (Oek) - Juventus (Ita) 1-210-0). 49. Shatskitsj 1-0,52. Sa las j-l 61. Zalayeta 1-2. Scheidsrech ter: Larsen (Den). Gele kaart: Olive- (Juventus). Juveotus 6 4 1 1 13 12- 3 Newcastle 6 3 0 3 9 6-8 Dyn. Kiev 6 2 1 3 7 6-9 Feyenoord 6 1 2 3 5 4-8 GROEP F: Manchester United (GBr) - Leverku sen (Dui) 2-0 (1-0). 42. Verón 1-0, 69. I/an Nistelrooij 2-0. Scheidsrechter: Hrinak ISlw). Gele kaart: Ricardo Lo pez (Manchester U.), Kleine, Si mak (Leverkusen). Olympiakos Piraeus (Gri) - Maccabi Haifa (Isr) 3-3 (1-3). 9. BadierO-1, 10. Ayegbeni 0-2, 37. Alexandris 1-2, il.Katan 1-3, 51. Niniadis 2-3, 79. Antzas 3-3. Scheidsrechter: Tem mink (Ned). Gele kaart: Edu Drace- na, Djordjevic (Olympiakos), Katan, Ayegbeni (Haifa). Man.United 6 5 0 115 16-8 Leverkusen 6 3 0 3 9 9-11 Maccabi H. 6 2 1 3 7 12-12 Olympiakos 6 1 1 4 4 11-17 GROEPG: ACMilan (Ita) - Deportivo la Coruna (Spa) 1-2 (1-0). 34. Tomasson 1-0, 58. Tristan 1-1, 70. Makaay 1-2. Scheidsrechter: Riley (Eng). Bayern München (Dui) - Lens (Fra) 3-3 (2-1). 6. Kovac 1-0, 19. Saliha- midzic2-0,20. Fink2-1 (e.d.54. Ba- kari 2-2, 87. Feulner 3-2, 90. Blan- chard 3-3. Scheidsrechter: Allaerts (Bel). Gele kaart: Eiber, Kovac (Bay ern), Rooi (Lens). ACMilan 6 4 0 2 12 12-7 Deportivo 6 4 0 2 12 11-12 Lens 6 2 2 2 8 11-11 8ayern M. 6 0 2 4 2 9-13 GROEP H: FC Barcelona (Spa) - Galatasaray (Tur) 3-1 (2-1). 10. Dani Garcia 1-0, 20. Cihan Haspolatli 1-1, 45. Gerard López 2-1, 56. Geovanni 3-1. Scheidsrechter: Van Egmond (Ned). Gele kaart: Mendieta (Barce lona). Lokomotiv Moskou (Rus) - Club Brugge 2-0 (1-0). 44. Julio Cesar 1-0, 90. Loskov 2-0. Scheidsrechter: Sars (Fra). Gele kaart: Lekcetho, Loskov, Nisjegorodov (Lokomotiv), De Koek, Martens, Van der Heyden (Brugge). Barcelona 6 6 0 0 18 13- 4 L Moskou 6 2 1 3 7 5-7 Brugge 6 1 2 3 5 5-7 Galatasar. 6 1 1 4 4 5-10 RIJSWIJK - Annabel Kosten neemt van 12 tot en 15 december deel aan de Europse kampioenschappen kortebaan zwemmen in het Duitse Riesa. De zwemster, die uit Breskens afkomstig is, komt uit op de estafette. De Koninklijke Nederlandse Zwembond stuurt in totaal acht mannen en zes vrouwen naai de EK. De topzwemmers Pieter van den Hoogenband, Inge de Bruijn en Joris Keizer ontbreken. Zij vinden het evenement niet passen in hun voorbereiding op de wereldkampioen schappen van 2003 in Barcelona. ANP ZEIST - Nigel de Jong debuteert in de selectie van het olym pisch elftal dat volgende week dinsdag in Aken een oefen wedstrijd speelt tegen Jong Duitsland. De verdediger (17) speelde zich de laatste weken nadrukkelijk in de kijker bij Ajax. De selectie, doel: Coutinho (PSV), Budziak (TOP Oss); verdediging: Colin (NAC),Boulahrouz (RKC), De Jong (Ajax), Schut (FC Utrecht), Loovens (Feyenoord), Dingsdag (Vites se); middenveld: Molhoek (RKC), Boutahar (Excelsior), Hersi (NEC), Van Persie (Feyenoord), Hofs (Vitesse); aanval: Rob ben (PSV), Putter (RKC), Huntelaar (PSV), Kolk (Heeren veen), Oost (RKC). ANP MONTEVIDEO - Een van de grootste sterren van het Uru- guayaanse voetbal, Juan Alberto Schiaffino, is afgelopen zondag op 75-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat gisteren in Montevideo bekendgemaakt. Over de doodsoor zaak is mets bekend. Schiaffino (75) leiddezijn landin 1950 in Brazilië naar de wereldtitel. In het vermaarde Maracana-sta- dion in Rio liet het torenhoge favoriete gastland zich verras sen door Uruguay, 2-1. Schiaffino scoorde een keer. Het was de tweede en lot nu toe laatste wereldtitel voor het team. ANP MADRID - Aanvoerder Fernando Hierro van Real Madrid kan vier weken niet spelen. De verdediger liep dinsdag in de Champions-Leaguewedstrijd tegen Racing Genk een verrek king op inde rechterenkel. Zijn afwezigheid brengt de Spaan se topclub in problemen. Real heeft met Hierro en Ivan Hel- guera slechts twee centrale verdedigers van internationaal niveau. AFP TORONTO - Eric van der Vleuten heeft bij het internationale concours hippique van Toronto de Royal Canadian Mint Open op zijn naam gebracht. De Nederlandse springruiter stuurde zijn merrie Audi's Castana snel en foutloos rond. Hij reed ruim een seconde eerder dan de Canadees Eric Lamaze door de fi nishlijn. ANP LONDEN - Keeper Mark Bosnich van Chelsea is zwaar de pressief. De Australiër is voor behandeling opgenomen in een kliniek. Dat heeft zijn managementbureau bekendgemaakt. Bosnich (30) besloot het nieuws naar buiten te brengen om speculaties in de pers te voorkomen. Tabloids schreven afge lopen weekeinde al dat hij cocaïne had gebruikt. Bosnich speelde dit jaar geen wedstrijd. Zijn laatste optreden dateert van 18 november 2001, in het duel metEverton. RTR donderdag 14 november 2002 door Jochem Lippmann ROTTERDAM - Na afloop van een avond waarin het veel te laat durfde te kiezen voor de aanval, nam Feyenoord gisteren al vroeg in het seizoen afscheid van Europees voetbal. Na de uiteindelijke nederlaag tegen Newcastle United (2-3) plaats ten de Rotterdammers zich op nieuw niet voor de tweede ronde van de Champions League. Er ger nog, ze mogen niet eens de titel in de Uefa-beker verdedi gen. De roemloze aftocht van de club met Europese ambities had veel te maken met de voorzichtige speelwijze van de Rotterdam mers. Feyenoord begon aan het duel met de wetenschap dat al leen een zege volstond voor een vervolg in een Europees beker toernooi. Trainer Bert van Mar wijk durfde het echter niet aan om in de persoon van Mariano Bombarda voor een echte spits te kiezen. Hij hoopte tevergeefs dat Thomas Buffel en Bonaven- ture Kalou de weinig wendbare Engelse verdedigers zouden verrassen. Buffel was opnieuw een van de ijverigste Feyenoorders maar is allesbehalve een diepe spits. Kalou bewijst al jaren dat het maken van doelpunten hem moeilijk afgaat. In zes seizoenen maakte de spits slechts 26 com petitietreffers. Door de keuze voor Buffel en Kalou bleef lang onduidelijk wie er bij Feye noord voor de benodigde tref fers moest zorgen. Tot het inbrengen Bombarda in de 52e minuut kreeg Feyenoord slechts een kans. Alleen voor doelman Shay Given treuzelde Buffel veel te lang. Newcastle United, goede middenmoter in Engeland, profiteerde dank baar van het gebrek aan daad kracht bij de thuisploeg. Vakkundig Craig Bellamy snelde in bles suretij d van de eerste helft langs de trage Patrick Paauwe en pas seerde doelman Patrick Lode- wijks vakkundig. Na vier minu ten in de tweede helft was het opnieuw raak. Na weifelend op treden van Thomas Rzasa kreeg Hugo Miguel Viana alle gele genheid op de bal aan te nemen en Lodewijks voor de tweede keer te passeren. Pas bij een ogenschijnlijk kans loze achterstand durfde Van Marwijk het aan om Bombarda te brengen. De Argentijn had slechts dertien minuten nodig voor de eerste Rotterdamse tref fer. Na opnieuw een goede actie van Bombarda zorgde Lurling zelfs voor de gelijkmaker. Een slotoffensief van ruim twintig minuten resulteerde uiteinde lijk niet in de benodigde derde Rotterdamse treffer. Sterker nog, het was Bellamy die zijn club in blessuretijd naar de tweede ronde van de Cham pions League schoot. De moegestreden Feyenoorders keken machteloos toe hoe de Engelsen de onverwachte plaat sing voor de tweede ronde van de Champions League vierden. Newcastle United dankt het plaatsje bij de beste zestien van het Europese clubvoetbal aan de overwinning van het aange klede tweede team van Juventus bij Dinamo Kiev. Feyenoord be sefte maar al te goed dat het bij een zege ook in de Champions League had mogen overwinte ren. Op basis van zes groepswed strijden was een ticket voor de tweede ronde van de Cham pions League wel een hele ruime beloning voor de Rotterdamm- mers geweest. Na een goede start tegen Juventus (1-1) en Newcastle United (0-1) kon Feyenoord geen moment meer op het hoogste Europese niveau overtuigen. Het verval van de Rotterdammers had veel te ma ken met de enkelblessure van Pierre van Hooijdonk. Zonder de Brabander werd geen mo ment duidelijk wie voor de Rot terdamse productie moest zor gen. Pas toen het te laat was kreeg een spits die afgelopen zomer al afscheid had genomen van het betaalde voetbal van trainer Bert van Marwijk de gelegen heid om te kandidateren voor de vacature „beste vervanger van Van Hooijdonk". Bombarda slaagde met lof. Jammer voor Feyenoord was dat de club er uiteindelijk helemaal niets mee opschoot. Feyenoord: Lodeioijks; GyanVan Wonderen, Paauwe en RzasaSong (52. Bombarda), Bosvelt, Emerton en Lurling: Kalou en Buffel. Newcastle United: Given: Griffin, Dabizas, O 'Brien en Hughes; Jenas, Dyer, Speed en Viana (83. Bernard): Shearer en Bellamy. ANP Christian Gyan (links) van Feyenoord vloert Craig Bellamy. foto Jasper Juinen/ANP door Peter van Leeuwen UTRECHT - Na een moeizame competitiestart bereikte FC Utrecht gisteren dankzij een 2-0-zege op FC Zwolle aanslui ting met de subtop. Zeven wed strijden is de ploeg van trainer Booy al ongeslagen. Topvorm was gisteren geen ver eiste. Volgens Zwolle-trainer Boeve speelde zijn ploeg afgelo pen zondag in de Kuip tegen Feyenoord (2-0 nederlaag) de beste wedstrijd van dit seizoen. In drie dagen kan blijkbaar veel veranderen. Wat de Zwollena ren met name voor rust in Utrecht lieten zien was van een belabberd niveau. Het duel was nog geen minuut bezig of het stond al 1-0 in Utrechts voordeel. Van der Werff liet de bal uit een voorzet van Bosschaart uit zijn handen schieten, Tanghe profiteerde dankbaar. Weg mooie plannen van Boeve, die zijn spelers voor af op het hart had gedrukt het eerste half uur ongeschonden door te komen. De Zwollenaren wekten nooit de indruk te geloven in een posi tief resultaat. FC Utrecht profi teerde lang niet optimaal. Kuijt schoot kort na de openingstref fer voorlangs en kopte na een half uur vrij voor Van der Werff over. Het stond op dat moment al wel 2-0 dank zij Van den Bergh die na tien minuten op aangeven van Kuijt de Zwolse doelman passeerde en het duel feitelijk al beslist had. Wapenaar, terug na een schou derblessure, werd pas na rust voor het eerst serieus getest. Schops zag een schot tot corner worden verwerkt. Het leek het begin van een Zwols offensief je, maar ook met Richard Roelof- sen doorgeschoven naar de spitspositie kwam de Utrechtse defensie nooit in gevaar. Aan de andere kant raakten Roiha en Tanghe de paal. Van der Werff redde knap op een vrije trap van Van den Bergh. FC Utrecht - FC Zwolle 2-0 (2-0). 1. Tanghe 1-0, 10. Van den Bergh 2-0. Scheidsrechter: Van Huiten. Gele kaart: Promes, Karlsen (FCZwolle). Aantal toeschouwers: 14.700. ANP van onze sportredactie SHANGHAI - Carlos Moya is definitief terug aan de ten nistop. De 26-jarige Spanjaard was in maart 1999 de nummer één van de wereld, maar zakte ver terug door een rugblessure. Moya klom uit het dal en bereik te gisteren in Shanghai als eer ste de halve finale van de Mas ters Cup. De man uit Palma de Mallorca klopte in zijn tweede duel in de Rode Groep de Australiër Lley- ton Hewitt. De huidige nummer één maakte een uitgebluste in druk en ging met 6-4 7-5 onder uit. Moya versloeg Hewitt al vijf keer in zeven ontmoetingen. Hewitt moet nu alle zeilen bij zetten en geluk hebben om de laatste vier alsnog te halen. Hij moet winnen van de puntloze Marat Safin, die zijn tweede partij verloor van de Spanjaard Albert Costa (3-6 6-4 6-3). Maar hij is zelfs bij winst afhankelijk van het resultaat van de partij tussen Moya en Costa. Als Cost'a die wedstrijd in twee sets wint, kan Hewitt naar huis. De huidige nummer één riep Moya op zijn sportieve plicht te doen. „Het zou slecht zijn als ze iets hadden afgesproken. Carlos in deze vorm moet gewoon win nen", zei Hewitt. Als de Austra liër in de Chinese havenstad de finale bereikt, blijft hij voor het tweede achtereenvolgende jaar aanvoerder van de ranglijst. Mocht hij eerder sneuvelen en Andre Agassi wint het toernooi, dan neemt de Amerikaan de kroon over. Agassi maakte bij de Masters Cup overigens een valse start. Hij verloor zijn eerste partij in de gouden groep. De Tsjech Jiri Novak overklaste hem in twee sets: 7-5 6-1. Agassi stond 5-2 voor, maar pakte vervolgens nog maar één game. „Ik ben compleet gefrustreerd", brieste hij na afloop. In Shanghai tennissen de beste acht spelers uit de ATP-tour om de officieuze wereldtitel en een prijzengeld van 3,7 miljoen eu ro. RTR BREMEN - Frank Verlaat is vol doende hersteld om vanavond met Werder Bremen tegen Vites se te spelen. Mogelijk zal, zo wordt in de Duitse media gesug gereerd, hij een bril a la Edgar Davids dragen ter bescherming van zijn gekwetste oog. Verlaat raakte anderhalve week geleden geblesseerd aan zijn oog. Hij werd geraakt door een manchet om de arm van Bayern München-speler Santa Cruz. Daarbij werd een traanbuis be schadigd. Lange tijd was het twijfelachtig of de 34-jarige verdediger kon starten, maar Verlaat is voor 99 procent zeker dat hij speelt. In welke opstelling Vitesse van avond aantreedt, is onbekend. Trainer Mike Snoei hield ver schillende opties open. Hij zal een keuze maken tussen Ranko- vic en Mustapha, rechts op het middenveld. Een andere optie is gewaagder en minder waar schijnlijk. Snoei kan een verde diger offeren (Frankel) om met vijf middenvelders te kunnen spelen. Claessens moet dan de gehele linkerkant bestrijken. Vermoedelijke opstelling Vitesse: Jevric; Cornelisse, Zeman, Stefano- vic, Frankel; Mustapha, Levchenko, Janssen, Claessens; Amoah, Pee- ters. GPD KAISERSLAUTERN - De zor gen voor Erik Gerets bij FC Kai- serslautern nemen elke week toe. De Belg, die na zijn ontslag bij PSV daar emplooi vond, ver loor gisteren in eigen stadion met 2-0 van VfL Bochum door twee goals van Christiansen. Kaiserslautern is nu voorlaatste in de Bundesliga met zeven pun ten, zeven minder dan nummer zestien Bielefeld. „Het wordt vrij wel onmogelijk uit de degra datiezone te komen", aldus Ge rets. Na de 1-0-nederlaag tegen Hannover'96 had Gerets maat regelen genomen. Aanvoerder Hengen en vedette Basler had hij op de bank gezet. Gerets wil de strijd aangaan met de routi niers, die meer moeten brengen. Baten mocht het niet. Gerets heeft in feite al spijt dat hij tekende voor de club. „Trai ner zijn is altijd leuk, maar ik ben ergens ingetuimeld omdat de voorzitter een goede relatie van me is en mij per se wilde hebben", zei hij. DPA van onze sportredactie BARCELONA - Wie had gedacht dat FC Barcelona, nog zonder puntverlies in groep H, er gisteren met de pet naar zou gooien in de laatste wedstrijd tegen Ga latasaray, kent Louis van Gaal niet. Die accepteert gemakzucht niet. Zijn team gehoorzaamde en deed gretig zijn plicht tegen de Turken: 3-1. Loko motiv Moskou profiteerde op afstand mee door zelf van Club Brugge te win nen: 2-0Dat betekende de intocht van de Russen in de tweede ronde. De Belgen gaan door voor de Uefa Cup. Van Gaal had Kluivert en Cocu op de bank geposteerd naast Riquelme. Reizi ger en De Boer waren wel nodig in de de fensie. De afwezigheid van een aantal sterren deerde Barya niet. Na tien minu ten konden de socios in Nou Camp al jui chen. De Lokomotiv-supporters in Mos kou volgden seconden later. Dani Garcia soleerde door de Turkse defensie en liet doelman Mondragon kansloos. Dit voorspoedige begin in Spanje speel de zowel Lokomotiv als Brugge in de kaart bij de eventuele voortzetting van het Europese avontuur. Galatasaray kende de opdracht, hoe moeilijk ook, na tuurlijk evenzeer: winnen in Nou Camp. Cihan Haspolathi wees de bezoekers de weg. Hij profiteerde van een onopletten- heid in de Spaanse verdediging en scoor de bekwaam: 1-1. De bezoekers kwamen voor rast bijna op voorsprong. Baljic mocht vrij voor doel man Enke uithalen nadat De Boer was uitgegleden, maar schoot over. De treffer viel prompt aan de andere kant. Motta mikte een hoekschop, de eerste van Bar celona, op het hoofd van Gerard López, die raak knikte. Deze tegenvaller op slag van rust knakte Galatasaray. Trainer Fatih Terim kreeg het geloof in eigen kunnen bij zijn ploeg niet terug. Ook in de tweede helft domi neerde Barcelona, gebrand op de zesde zege op rij en een ongekende voorsprong (11 punten) op de nummer twee. Alleen Spartak Moskou presteerde dat eerder in het seizoen '95/'96. Geovanni besliste het duel na een klein uur. In de slotfase maakte hij plaats voor Kluivert. Besneeuwde grasmat In het bitter koude Moskou was goed voetbal op de besneeuwde grasmat moei lijk. Toch lukte het Lokomotiv en Brugge regelmatig. Echt uitgespeelde kansen waren er niet. De beste mogelijkheden waren voor de Belgische ploeg (Philippe Clement). De openingstreffer kwam evenwel voor de thuisploeg uit de lucht gevallen. Maertens verzuimde vlak voor rast op te ruimen. De Braziliaanse middenvelder Julio Cesar pikte de bal op, omspeelde Verlinden en schoof simpel de 1-0 bin nen. Het leek heel lang de gouden goal. Loskov zorgde in blessuretijd echter nog voor 2-0. Deportivo la Coruna bereikte op eigen Peter van der Heyden (links) van Club Brugge zet Maxim Buznikin op het verkeerde been. foto Yuri Kadobnov/EPA kracht de tweede ronde. De Spaanse ploeg won in Italië met 2-1 van het al ge plaatste AC Milan. Roy Makaay was weer eens de match winner. AC Milan trad niet, zoals de Spaanse fans hadden verwacht of gehoopt, met een veredeld B-team aan voor het slot- duel in groep G. Carlo Ancelotti kwam met een meer dan behoorlijk elftal op de proppen, dat er bovendien zin in had. De Italianen kwamen na ruim een half uur op voorsprong door een rake kopbal van oud-Feyenoorder Tomasson. Niets aan de hand meende Deportivo. Bayern München was tot dat moment immers zo vriendelijk Lens onder de duim te hou den met een 2-0-tussenstand. Pas toen Bakari er in de tweede helft 2-2 van maakte voor Lens, was er in Milaan enige zorg bij Deportivo merkbaar. De reactie kwam van Diego Tristan. Hij maakte met een fantastische knal van dertig meter gelijk. Makaay bracht vervolgens zijn ploeg in juichstemming met een schitte rende tweede treffer. Amavisca's diepte pass zette de Milanese defensie op het verkeerde been, Makaay sprintte weg bij zijn bewaker en maakte fraai af: 1-2. Bayern leek alsnog waardig afscheid te nemen van Europees voetbal. Feulner zorgde drie minuten voor tijd voor 3-2. Blanchard misgunde de Zuid-Duitsers de eerste Champions League-zege van het seizoen door seconden voor tijd de gelijkmaker aan te tekenen: 3-3. In groep F stond er weinig meer op het spel dan de eer en de centen. Manchester United en Leverkusen waren al door naar de tweede ronde. Dat was het geval voor de Duitsers op grond van het onder linge resultaat tegen Maccabi Haifa De Israëliërs verdedigden in Piraeus hun 'veilige' plekje in het Uefa Cup-toernooi tegen Olympiakos. De Grieken stonden voor de zware taak met ten minste 3-0 te winnen. Je loopt gemakkelijker tegen de Olympus op, want Maccabi is in vorm. Het werd uiteindelijk 3-3. Manchester United spoelde de nare smaak van de nederlagen tegen Maccabi en stadgenoot City weg met een overtui gende zege op Leverkusen. Verón, in wie Ferguson nooit het vertrouwen heeft ver loren, beloonde het vertrouwen van de oefenmeester met de 1-0. Van Nistelrooij was de aangever, waarna de Argentijn de bal opwipte en in het net volleerde. De Nederlandse aanvalsleider zorgde ver in de tweede helft zelf voor 2-0, na een prachtige aanval. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 43