BAM breekt met gemeente Hulst Eerste steen Triniteit in een oud jasje Belasting op afval stijgt voor Sas en Axel Raad en ondernemers Hulst opgelucht over breuk met BAM Karpetten zéér voordelig geprijsd! Vijf jaar gevangenis voor doodsteken man in Vogelwaarde W33rop W6 wgrkgn eigenlijk wel? Barbé wordt hooguit nog tussenpaus Boekenbeurs levert €5000 op zeeuwse almanak Gaat u voor UNIEKE ACTIE Ben de Graaff mmm IS Projectontwikkelaar haakt af na vijf jaar onderhalen over binnenstad ZEEUWS-VLAANDEREN donderdag 14 november 2002 AwHarold de Puysseleijr TERNEUZEN - De inwoners van Sas van Gent en Axel gaan in de nieuwe gemeente Terneu ien aanzienlijk meer afvalstof- fenbelasting betalen. De lasten verhoging kan oplopen tot ruim 30 procent. Dat blijkt uit het voorstel tot vaststelling van cle tarieven voor de afvalstoffenheffing vol- gend jaar. Een eenpersoons huishouden betaalt in de nieu we gemeente 176 euro voor het ophalen van het huisvuil, een meerpersoonshuishouden 206 euro. Voor de inwoners van de huidige gemeente Terneuzen blijft de tariefsstijging beperkt tot enke le euro's. Die betalen nu 169,20 euro (eenpersoonshuishouden) respectievelijk 201 euro (meer persoonshuishouden) De bevolking van Sas van Gent moet dieper in de buidel tasten. Sassenaren betalen nu 161 euro (eenpersoonshuishouden) of 183 euro (meerpersoonshuis houden). Dat betekent een toe name van zestien euro voor al leenstaanden en 23 euro voor gezinnen. De inwoners van Axel gaan er door het gelijk trekken van de tarieven het meest op achteruit. Zij betalen tientallen procenten meer belasting. Nu zijn eenper soonshuishoudens 132 euro kwijt. Zij moeten dus liefst 44 euro extra gaan betalen. Meer- persoonshuishoudens in Axel betalen voor het ophalen van hun huisvuil 36 euro meer. Om te voorkomen dat de tarie ven 'schoksgewijs' stijgen, heeft de stuurgroep van de drie ge meenten die na 1 januari samen verder gaan als nieuwe gemeen te Terneuzen een 'egalisatiere serve' voor de afvalstoffenhef fing gevormd. Die reserve bedraagt per 1 januari zo'n 3,7 miljoen euro. Volgend jaar put de gemeente voor 1,5 miljoen euro uit die reservepot, het jaar erop voor 30 procent, in het derde jaar voor 20 procent en het vierde jaar voor 10 pro cent. door Sheila van Doorsselaer HULST - Een zucht van opluch ting bij de raadsleden van Hulst en de Federatie van Onderne mersverenigingen jnu de wegen van de gemeente Hulst en pro jectontwikkelaar BAM zich scheiden. Hoewel de keerzijde van de medaille waarschijnlijk is dat de ontwikkeling van het noordwestelijk deel van de Hul ster binnenstad nóg langer op zich laat wachten, zijn raadsle den en ondernemers blij dat ze van BAM af zijn. Het nieuws moet fractievoorzit ter A. Hegger van Progressief Hulst tweemaal worden her haald. Dan pas dringt de impact volledig tot haar door. ,,Ik ben stomverbaasd! Het is zeker goed nieuws, al hadden we nooit met BAM in zee moeten gaan." Hegger vindt dat nu voortva rend te werk moet worden ge gaan met de ontwikkeling van noordwest Hulst, inclusief de huidige stedebouwkundige plannen, want die zijn volgens haar nog steeds bruikbaar. De declaratie van BAM, 500.000 euro voor gemaakte kosten, vindt Hegger 'van de zotte'. PvdA'er D. van Damme-Fas- saert meent dat de nieuwe projectontwikkelaar moet op draaien voor de BAM-declara- tie. Daar is WD-fractievoorzit- ter R. van Haperen het beslist niet mee eens. ,,Dat bedrag moet dan uit de winst komen, dus weet je bij voorbaat al dat de ontwikkelaar te veel gaat vra gen voor zijn werk. Maar dat BAM uit beeld is, is een goede zaak!" Van Damme-Fassaert is echter bepaald niet rouwig om de breuk met BAM, maar vreest ook dat de reconstructie van het stadsdeel verder vooruit wordt geschoven. Zolang we die ste debouwkundige plannen maar krijgen. Dat levert wellicht tijd- t winst op. We hebben immers' voor die tekeningen betaald!" CD A-fractievoorzitter J. Steij- aert slaakt spontaan een zucht van verlichting bij het horen dat door Jan Jansen AXEL - Burgemeester R. Barbé van Terneuzen mag nog even aanblijven, maar alleen om een brug te slaan tussen de drie ou de gemeentes en die ene nieuwe. Daarna moet hij opstappen. Die overheersende me ning van politiek Terneu zen kwam maandagavond bovendrijven in een ver kiezingsdebat van deze krant in Axel. Op de zeep kist wi.1 ik niet, zei Barbé zelf over zijn afkeer van het soort campagne waar een gekozen burgemees ter zich doorheen moet worstelen. Maar dan kan een politiek forum nog wel een mening hebben over zijn aanblijven. Ja's en nee's worden weinig gehoord. 'Nee, tenzij' des te meer, waarbij iedereen het 'tenzij' anders invult. Voor J. Boogerd van D66 betekent het bijvoorbeeld dat Barbé juist wel op de zeepkist moet. Zij wil een gekozen burgemeester. PvdA'er K. van Schaik zit op dezelfde lijn. Ook CDA'er A. van Waes gunt zijn partijgenoot niet meer dan een 'nee, tenzij'. P. Broekhuyzen (VVD) en C. Leunis (Christen Unie) zien Barbé enkel nog als ad interim burgemeester. Het meest onverschrok ken is Fortuynist K.ees Freeke. „Wij moeten luis teren naar de burger en die hoor ik zeggen: weg er mee. Dus weg ermee." Hulst van BAM af is. „BAM heeft de besluiten van de raad steeds genegeerd. Ik denk dat iedereen heeft geleerd van het debacle met BAM, daarom moe ten we nu op zoek naar een re gionale projectontwikkelaar, dat is ook nog eens goed voor de werkgelegenheid." Groot Hulst/ Gemeenschappelijke Be langen was bij monde van frac tievoorzitter H. Neefs de tegenwerking van BAM al lan ger spuugzat. „De keerzijde is dat we dan wellicht anderhalf jaar langer moeten wachten voordat er in de stad iets te zien is, dat is onze zorg." Te veel De ondernemers van Hulst, die keer op keer lieten weten de BAM-plannen te verwerpen, kraaien victorie. „BAM bleef maar extra winkelruimte in de plannen opnemen. Veel te veel. Ze trokken zich hierbij niks aan van de eisen van de huidige on dernemers", zegt G. de Bruijn, voorzitter van de Federatie van Ondernemersverenigingen Hulst. „BAM leverde wat ons betreft een wanprestatie en is dermate in gebreke gebleven dat Hulst die declaratie niet moet betalen." De stedebouw kundige plannen, afkomstig van de architect van BAM, kun nen wat De Bruijn betreft de prullenmand in. „Een andere projectontwikkelaar kan dat wellicht veel beter." TERNEUZEN - De boeken beurs van de vrouwelijke Li ons club Zostera in de Grote Kerk aan de Noordstraat in Terneu zen heeft vijfduizend euro op gebracht. Dit geld is bestemd voor verschillende jeugdprojec- ten in Zeeuws-Vlaanderen. Advertentie bij onze muziekafdeling Bl0f kalender 2003 en verjaardagskalender vanavond vanaf 17.30 uur iBrasseriemenu Tomaat-pompoensoep en Pasta-pesto (vegetarisch) of Indiase kip en bosvruchtenkwark voor 11,50 of 9,00 (vegetarisch menu) zaterdag 16 november 10.30-12.00 uur Cornel ie van de Reepe (schrijfster De middag van de paarse nevel) signeert haar nieuwe boek Je kent me echt niet, hè 11.00-13.00 uur vertelt en signeert haar nieuwe boek "Noem mij maar risico" 15.00-16.30 uur Pieter Kreeft In de Directiekamer Hans Heeren Langs de zeekant kijk ook op B»iïTl3;<*niuiir«faraU)»i<^uill Leerlingen worden tegen woordig steeds mondiger. Dat is een goede zaakmaar het moet natuurlijk niet uit de klauwen lopen. Leraren dienen zich aan te passen om niet voor doetje te worden versleten. Die leraar Neder lands dient zijn studenten al tijd met tact van repliek. Vriendelijk als hij is. Bij de trap laat hij zijn leerlingen dan ook gaarne eerst gaan. „Gaat u voor" en daarna pes terig stof gaat vóór de be zem..." De leerlingen, ook niet van gisteren, laten zich niet zo makkelijk wegzetten. „Ja dag, gaat u dan maar voor, meneer." Dat vindt hij nooit een probleem„Stront komt na het paard. UÏMirt 'NtrtlirtM Zes maanden lang staat ons q restaurant in het teken van de culinaire werelddelen November: Europees wild Op de zaterdagen wdineren met entertainment j Voor informatie en reservering Grand Hotel Arion Tel.: 01 18-410502 Advertentie tapift&parket Vlissingen, Koudekerkseweg 9, 0118-418 414, www.bendegraaff.nl Een clown vermaakt de kinderen in de aanloop naar de eveneens clowneske legging van de eerste steen in Triniteit. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel TERNEUZEN - Ze deden een witte jas aan, zetten een helm op en verlieten de tent aan het Beu kenplantsoen. Directeur E. van Exter van Woningstichting Cla- vis en wethouder K. van der Hoofd van de gemeente Terneu zen legden gistermiddag de eer ste steen van 26 woningen in de Terneuzense wijk Triniteit. En dat deden ze op een niet alle daagse wijze. Van Exter meldde dat alle aan- door Aector Doorns MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een dertigjarige inwoner van Gerolstein (D) wegens doodslag vijf jaar celstraf opgelegd. De man stak op 5 mei in Vogelwaar de een familielid dood. ICute antraciet behuizing Intel Brownsville mainboard Intel© Pentium© 4 processor 2.53 Ghz 256 Mb DDR-geheugen Shared Video memory (ma*. 64 Mb) vri| AGPslol 3,5" diskdrive 60 Gb 7200-toeren harddisk DVD-speler Advertentie) HITEK Siiverline »40x12x48 rewnter Uilen. Sound- en 6 USB Pentium® 4 aansluitingen on board «aa Creative SBS250-speakers f £77/' Logitech internet keyboard Logitech scroll-muis Windows XP home edition Inclusief llyama 17"-monitor JJ| sar,flfêh Walstraat 195 - Servicelijn 0900-2354642 (0.30 p.m.) E-mail: info@imha.nl - Website: www.imha.nl De tragedie speelde zich af in de woning van het 37-jarige slachtoffer. De dader van de steekpartij is een neef van de vrouw van het slachtoffer. Zij was samen met twee familiele den en een buurman getuige van het drama. Aan de steekpartij ging een ruzie tussen de twee mannen met de Irakese nationa liteit vooraf. In de worsteling, die daarop volgde, had de dader het mes gepakt. Het slachtoffer overleed kort daarna aan de ge volgen van de steekpartij De dader ontkende bewust met het mes te hebben gestoken. Hij zou in zijn beleving een black out hebben gehad. Gedragsdes kundigen concludeerden dat de man ernstig getraumatiseerd is door zijn verleden. Zij achtten, vanwege zijn explosieve karak ter, de kans op herhaling aan wezig. Tijdbom Het advies tbs met dwangver pleging werd niet overgenomen, omdat de man in Duitsland ver blijft en bovendien de Neder landse taal niet machtig is. Offi cier van justitie J. Eland, die zes jaar cel had geëist, bestempelde de dader als een wandelende tijdbom die zijn agressie niet in de hand kan houden. wezigen rustig in de warme feesttent konden blijven, want via een heuse satellietverbin ding zou de steenlegging ook op een videoscherm zijn te volgen. De twee aanwezige camera mensen bleven echter binnen, maar een simpele druk op de play-knop van een videorecor der bood uitkomst. Van Exter en Van. der Hoofd lieten zich bege leiden door een Laurel Hardy- achtig pianodeuntje en stuntel den er vervolgens lustig op los. Nadat de eerste steen vier keer was gedraaid, werd hij uitein delijk op de juiste plaats gemet seld. Sloop Vóór de ludieke actie richtte Van der Hoofd zich ook nog met seri euze woorden tot het publiek, een mengeling van bestuurders Advertentie In opdracht van de overheid werkt Railinfrabeheer aan het spoor. Tijdens werkzaamheden moeten treinen via een afwijkende route of dienst regeling rijden. Als er geen treinen kunnen rijden, zet NS bussen in. Houdt u rekening met een langere reisduur. Hengelo-Oldenzaal 16 en 17 nov Den Haag C-Leiden C- Amsterdam C 18 t/m 20 nov Doetinchem-Winterswijk 21 nov (Syntus) Meer weten? - Kijk op Teletekstpagina 754. - Kijk op www.ns.nl. - Haal de folder aan een NS-loket. - Bel 0900 - 9292 0,50 p.m.). Onze medewerkers staan u graag te woord, en huidige en toekomstige be woners. De wethouder stond vooral stil bij de consequenties van de sloop van de 260 wonin gen, die noodzakelijk was voor de herstructureringsopgave in de wijk. „Het moment dat wij de bewoners moesten vertellen dat we zouden gaan slopen, was voor veel mensen heel ingrij pend en emotioneel. Toch kwam er op een gegeven moment be grip. De bewoners komt in deze echt de meeste lof toe. Het me rendeel heeft in het kader van het wijkontwikkelingsplan heel goed meegewerkt." Er wordt gestart met de bouw van 26 parkwoningen en 6 vrij staande woningen, waarna 32 eengezinswoningen zullen wor den gebouwd. „Van de 26 wo ningen zijn er al 21 verkocht", meldde Van Exter. Voor aan vang van het officiële gedeelte werden de buurtkinderen ver maakt door de komieken van Koffie Verkeerd. Advertentie Anders gezegd: kan ons bedrijf succesvol zijn én ver- i;P,,lnin c.. j betering brengen voor mensen, culturen en het milieu' Brengt onze aanwezigheid verbetering? De2e gedachten vormen de spil van Dow's inspanningen op hei gebied van CommnnicaHo duurzame ontwikkeling. Dow heelt bijvoorbeeld lot doel Tr3I1M„„, dat 80% van de inwoners, ir schappen, ons beschouwt belangrijk om op te merken volgende jaar is Dow een Jonas-index voor duurzame naar de economische prestaties, ecologische b ming en sociale verantwoordelijkheid">die bedrijven Dit is veelzeggend: we zi|n op de goede weg. m betekent ook dat we in beweging moeten blijven ns omringende gemeen- en goede 'invloed Ook r het tweede achtereen- e koplopers op de Dow kkeling. Deze index kijkt Living. Improved daily. door Frank van Cooten HULST - Projectontwikkelaar BAM stopt met de plannen voor de herinrichting van het noord westelijk deel van de Hulster binnenstad. Het gemeentebe stuur en de ontwikkelaar heb ben na een onderhandelings- (raject van vijf jaar besloten definitief met elkaar te breken. van het 's Gravenhofplein de magneet uit het plan gehaald. De samenhang is eruit. En dat is juist de reden waarom het met de Bierkaaistraat zo slecht gaat. Wij wilden hoge kwaliteit leve ren tegen betaalbare prijzen. Dat kan niet met het schrappen van de plannen voor het 's Gra venhofplein. In onze ogen spant Hulst met het overgebleven plan het paard achter de wagen. De huurprijzen kunnen straks veel te hoog zijn in relatie tot wat Hulst de ondernemers in het resterende plan zal bieden. En dan gaat Hulst er nog veel meer geld op toeleggenD it is echt een gemiste kans voor Hulst." De ontwikkelaar brengt de ge maakte kosten bij de gemeente Hulst in rekening. Hulst kan een declaratie tegemoet zien van 500.000 euro. Veldkamp: „We hebben nu eenmaal kosten ge maakt." Voor dat geld wil Hulst wel graag beschikken over de stedebouwkundige plannen. „Dan hoeven er geen nieuwe plannen gemaakt te worden. zegt Kaijser. Kaijser gelooft nog steeds in het project voor het noordwestelijk deel van de Hul ster binnenstad. Het gaat om de ontwikkeling van de Dubbele Poort, de kop van de Bierkaai straat, de Keldermanspoort en de omgeving van het postkan toor. Veldkamp twijfelt over de haal baarheid van de plannen met betrekking tot de Kelder- manspoort. „Zonderdeontwik keling van het 's Gravenhof plein is er geen interesse voor de exploitatie van een horeeapand in de Keldermanspoort." Om het project toch uit te voe ren, gaat Hulst andere project ontwikkelaars benaderen. BAM haakt af omdat de ontwik kelaar geen brood ziet in de res terende onderdelen van het plan. De gemeenteraad besloot in september de herinrichting van het 's Gravenhofplein met een ondergrondse parkeergara ge uit het project te halen. Het project zou anders te grootscha lig zijn voor Hulst. De ontwikkeling van het 's Gra venhofplein was voor BAM be langrijk voor de uitvoering van het totale project. Wat nu over blijft, is voor BAM te klein om uitte voeren", aldus wethouder W, Kaijser. G. Veldkamp van BAM betreurt de breuk. Het argument van grootschaligheid kwalificeert hij als onderbuikgevoelens. „Zo hoor je niet te besturen. We betreuren het buitengewoon dat het project op basis van onder buikgevoelens is afgeblazen." Hij benadrukt nogmaals dat het plan helemaal niet grootschalig is. „Onderzoek wijst uit dat in Hulst ruimte is voor vijfduizend vierkante meter aan nieuwe winkels. Ons plan gaat uit van 1 drieduizend vierkante meter, i Daarnaast is met het schrappen Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37