Drie keer trainen en we staan er zo z'n charme All Ready is klaar voor de zaal Fiscale problemen in sport onderzocht Oefenmeesters voorzichtig met doelstellingen voor de zaal Omnisporters Wouter en Jantine van Marle voetballen, tennissen en korfballen Het Veld heeft Zevenklapper Schouwse 11 tegen Tholen uitslagen agenda donderdag 14 november 2002 door Ben van den Aarssen OUWERKERK - Nee, per ongeluk een bal vangen in het eigen strafschopge bied is Wouter van Marle bij het voet ballen in Ouwerkerk nooit overkomen. Net zo min als echtgenote Jantine zich ooit bij het damesteam van ZSC'69 heeft gemeld met een tas vol korfbal- spullen. Wouter en Jantine van Marle zijn wat je noemt omnisporters. Ze voetballen, ze tennissen en ze korfballen. Die laatste sport beoefenen ze bij SKNWK in Nieuwerkerk. Zelden is het echtpaar samen thuis. „Bij ons staat alles in het teken van sport." Een afspraak maken met het actieve stel is al een sport op zich. Op het met enige moeite afgespro ken uur is het bijna te vroeg. Het is de avond tevoren een beetje laat gewor den bij de twee, een klaverjasavondje bij het voetbal, vandaar. Tussen de ont- bijtkruimels en de bolus vertellen ze over hun passies. Drie kwartier lang. Dan moet Jantine weg, naar Scharen- dijke, het voetbal wacht. Binnenkort wordt het nog drukker. Het nieuwe korfbalseizoen in de zaal be gintEn dan komt SKNWK in beeldD e kleinste Schouwse korfbalclub komt enkel tussen november en april tot le ven. De veldcompetitie laten ze in Nieuwerkerk vanwege het geringe aantal leden aan zich voorbijgaan. Wouter, middenvelder en bestuurslid bij de voetbalclub in zijn woonplaats Ouwerkerk, heeft er zin in. Moeite met de omschakeling heeft hij niet. „Een beetje de schotvaardigheid oefenen is voldoende. Een bal vangen en gooien verleer je niet. Drie keer trainen en we staan er weer." Paraplu Het klinkt vrijblijvend en in zekere zin is korfballen bij SKNWK dat ook. On der de paraplu van de bekendere voet balclub beoefent een vijftiental leden de korfbalsport. Het zijn juist voldoen de leden om in leven te blijven. Het me- .rendeel van de korfballers is de veertig al ruim gepasseerd. SKNWK komt uit in de vijfde klasse. Vorig seizoen werd beslag gelegd op de tweede plaats, ach- ,ter de reserves van buurman All Ready uit Zierikzee. Dit jaar heeft de bond in de vijfde klasse de breedtesport inge voerd. Geen promotie of degradatie, het recreatieve aspect staat voorop. Voor de motivatie maakt het niet uit, weten Jantine en Wouter. „SKNWK door Roeland van Vliet VLISSINGEN - In een land als Portugal wordt in de zomer, als het boven de dertig graden is, gewoon in de zaal gekorfbald. Dan krijg je rood aangelopen hoofden in snikhete zalen zon der een goede airco. Maar dat is daar gewoon. En in Zuid-Afri- ka, Duitsland en Engeland is het niet anders. Korfbal is interna tionaal een zaalsport. Alleen Nederland en België hebben een veldcompetitie, die nog gelijk waardig is ook. Moet dat niet een keer veranderen? Al jaren wordt binnen de Neder landse korf balbond (KNKV) ge discussieerd over dit waagstuk. Voorstanders en tegenstanders van afschaffing of afkalving van het veldseizoen kruisen de degens in het Nederlands Korf balblad (NK). Ben Crum, momenteel trainer van hoofdklasser Deetos uit Dordrecht, heeft een aantal jaar geleden het plan geopperd om de veldcompetitie puur en al leen na het zaalseizoen af te werken. De periode waarin nu de eerste helft van de veldcom petitie afgewerkt wordt, zou dan ingevuld kunnen worden met het spelen van internatio nale wedstrijden en toernooien en met de voorbereiding op de zaalcompetitie. Ook Foppe de Haan, naast voet baltrainer van Heerenveen ook liefhebber van de korfbalsport, is het met Crum eens. In 1998 stelde hij al: „Topkorfbal is voor mij synoniem met zaalkorfbal. Topploegen zouden daarom al leen een zaalcompetitie moeten kennen. Het wordt tijd dat die keus eens gemaakt wordt." En natuurlijk is er wel wat te zeggen voor de mening van bei de mannen. Immers, zaalkorf bal is attractiever: het spel is sneller, de acties zijn mooier en het is er altijd mooi weer. Toch zegt bondsvoorzitter Cort van Dijk in het NK van september '99 dat veldkorfbal 'de fluis- terstille motor van het voortbe staan van korfbal is'. Afgelopen zomer luidde hij zelfs de nood klok; de negatieve belichting van het veldkorfbal moest maar eens afgelopen zijn. In zijn cc. lumn op de KNKV-site schrijft hij: 'De handbalsport is binn® enkele jaren teruggegaan va: 90.000 naar circa 50.000 leden De voetbal- en hockeyspon hebben zich net als korfbal kun nen handhaven door hun elub- huizen. Moeten we in Neder- land dan ook maar stoppen me veldkorfbal en ons aansluiten bij de overige landen? Naarmijn mening niet.' De oefenmeesters Leonard Debbaut (Fortis), Wilko Fokke (Tjoba), Gijs Hollestelle (TOP) en Leo Langebeeke (Swift) zijn ook groot voorstander vat handhaving van het veldsei zoen. Debbaut: „Neem eet hoofdklasser als PKC. Deploy richt zich puur op de zaal, op veertien wedstrijden dus. Datis wel heel betrekkelijk. Bij Fortis is de insteek dat beide competi ties even belangrijk zijn. En daar sta ik achter. „Bij Swift ligt de nadruk op bei de vlakken. In het verleden stond Swift wel bekend als een zaalploeg, maar daar willen we van af. We willen onze prestaties op het veld en in de zaal gelijk trekken", vertelt Langebeeke „Het veldkorfbal heeft name lijk ook zo z'n charme. Het is met dat kunstgras al lang geen worstelen in de modder meer. Op kunstgras kan het spel netzo aantrekkelijk zijn." Wiko Fokke benadrukt dat hel verenigingsleven in het gedrang komt, als de veldcompetitie a niet meer zou zijn. „Kijk, de in komsten van een sportkantine zijn heel belangrijk voor dt club. Als je in de zaal speelt, heb je die inkomsten niet. En het is natuurlijk zo dat zaalkorfbal meer pubhek trekt en aantrek kelijker is om te zien, maar ik vind niet dat je er voor moet kie zen om veldkorfbal dan maar ai te schaffen." „Voor veel mensen is het in dt zaal leuker om te zien", reageer! Gijs Hollestelle. „Het is snel, al les lukt er beter omdat je geer, last hebt van de weersomstan digheden. Maar voor TOP blijft het veld net zo belangrijk. Mis schien dat als we straks eenj sporthal in Arnemuiden hebben de zaken iets anders liggen." staat bekend als een bloedfanatiek team. Het zijn allemaal van die types die ook nog een potje scrabble willen winnen. Behalve dat ze er keihard voor willen werken, staat er ook een brok er varing op de vloer. Een aantal heeft een All Ready-verleden en heeft nog ge speeld met jongens als Dennis Voshart, die het toch tot international heeft ge schopt." Combinatie Wouter van Marle (31) heeft zelf ook j a- ren gekorfbald bij All Ready. Hij koos voor het korfballen toen zijn jeugd- team bij de voetbalclub wegens te wei nig leden werd opgedoekt. Als senior trok hij de kicksen pas weer aan. Janti ne (26) komt uiteen echt SKNWK-nest. Pa en ma staan er nog altijd achter de bar. Als klein meisje ging ze op zater dag al met pa mee, met de F-jes van de club. Een zaterdag zonder voetballen is voor haar ondenkbaar. Ook ging ze korfballen bij All Ready. Onder de mand ontmoette ze Wouter. Ze kozen voor elkaar en voor SKNWK. De combinatie van de twee sporten le vert voor haar op de zaterdag eigenlijk de nodige problemen op. „Daarom wil ik het korfballen nu op een laag pitje zetten. Als ze te weinig vrouwen heb ben, doe ik mee. Anders niet meer. Het is vorig seizoen voorgekomen dat ik moest korfballen in Gorkum, om dan als een speer te gaan voetballen in Kou- dekerke. Dat stressen wil ik niet meer. Eigenlijk had ik die beslissing eerder willen nemen. SKNWK kwam toen echter speelsters tekort. Het zou het eind van de club hebben betekend en dat wilde ik niet op mijn geweten heb ben. Nu zijn er drie nieuwe vrouwen bijgekomen en is de keuze gemakkelij ker." Op de achtergrond blijft Jantine echter beschikbaar. Daarvoor houd ze te veel van haar cluppie. Daarvoor ook is ze te veel gehecht aan de gezelligheid van de korfbalafdeling. Het jaarlijkse beauty- en verwendagje met de dames zou ze niet graag willen missen. Wouter staat ook weer in de startblok ken. De schimpscheuten van zijn voet ballende collega's, met name over het vermeende gemengd douchen van de korfbal, neemt hij op de koop toe. Voet ballers onderschatten doorgaans de prestaties die korfballers leveren, zo is de ervaring van het echtpaar. „Korfbal is in principe zwaarder, explosiever. Het is veel meer interval dan voetbal, dat toch voox-al een duursport is. De dekking bij korfbal is zo stringent dat je voortdurend moet bewegen, vooruit, achteruit, opzij. Tactisch heeft het ook meer te bieden. Het korfballen kent meer spelsystemen en looppatronen dan voetballen. Ook qua hardheid moet je het korfballen niet onderschat ten. Onder de paal wordt soms een flin ke zet uitgedeeld." Jantine en Wouter van Marle, omnisporters uit Ouwerkerk. foto Dirk-Jan Gjeltema van onze sportredactie DEN HAAG - Staatssecretaris Ross-Van Dorp van Sport gaat op verzoek van de Tweede Ka mer samen met haar collega Van Eijk (Financiën) inventariseren welke fiscale problemen er zijn in de sportwereld. Verschillende sportbonden, waaronder de KNVB, brachten de problema tiek onder de aandacht. Vooral bij buitenlandse sporters of organisaties zijn er knelpun ten. Buitenlandse sporters die in Nederland hun vak komen uit oefenen, betalen meer belasting dan in eigen land. Hetzelfde geldt bijvoorbeeld voor buiten- landse organisaties die in Ne derland een evenement willen houden. Ross en Van Eijk willen weten of Nederland daardoor toekomstige evenementen dreigt mis te lopen. Ross sprak in een overleg met de sportwoordvoerders van de gro te partijen. Kamerlid Verbeet (PvdA) deed een voorstel om studenten uit het voortgezet- of beroepsonderwijs studiepunten toe te kennen als zij vrijwilli gerswerk in de sport verrichten, of een scheidsrechterscursus volgen. Ross zegde toe het plan te bespreken met collega Nijs van Onderwijs. ANP Jan Willem van Nieuwenhuyze: „De zaal ligt All Ready beter dan het veld." foto Dirk-Jan Gjeltema OUD-VOSSEMEER - Het voet balelftal van Schouwen-Duive- land rekende gisteravond in een oefenduel moeiteloos af met de Thoolse selectie. In Oud-Vosse- meer werd het 1-7. Thomas Vos en Ronald Zwager scoorden bei den twee keer. De Schouwen-Duivelandse se lectie, uitgedund door blessu res, begon uitstekend aan de wedstrijd tegen de Thoolse op ponent. Al na twaalf minuten was het raak toen Zierikzee- spits Thomas Vos uit de rebound de score opende: 0-1. Amper vijf minuten later leverde Anco van der Linde (DFS) vanaf de rech terflank een voorzet af die door Duiveland-aanvaller Ronald Zwager tot doelpunt werd ge promoveerd: 0-2. Een fraai af geronde individuele actie van Matthijs Hage (RBC 2) beteken de vervolgens 0-3, terwijl een door Ronald Zwager binnenge lopen voorzet van links goed was voor de 0-4-ruststand. In de tweede helft duurde het 25 minuten voordat de bezoekers weer tot scoren kwamen. Mat thijs Hage stond op links aan de basis van de treffer van WIK- middenvelder Elm ar Verhage: 0-5. Niet lang daarna scoorde Patrick Roggeband (Zierikzee) uit een voorzet van zijn verdedi gende ploeggenoot Jarno Ver- meule de 0-6, waarna Joey van Akker tegenscoorde voor de Thoolse ploeg. Zo'n zes minuten voor tijd bepaalde Thomas Vos de eindstand op 1-7. Hij deed dat in stijl, door een vrije trap vanaf de rechterkant met links langs de muur en de keeper te knallen. De volgende wedstrijd speelt Schouwen-Duiveland pas op 16 april 2003, als Halsteren in Zie rikzee de tegenstander is. De Schouwen-Duivelandse ploeg onder 23 jaar speelt volgende week woensdag in Brouwersha ven tegen de leeftijdsgenoten uit Tholen. Thoolse selectie - Schouwen-Dui velandse selectie 1-7 (0-4). 12. Tho mas Vos 0-1,17. Ronald Zwager 0-2, 22. Matthijs Hage 0-3, 31. Ro7iald Zwager 0-4, 70. Elmar Verhage 0-5, 76. Patrick Roggeband 0-6, 78. Joey van Akker 1-6, 84. Thomas Vos 1-7. Schouwen-Duivelandse selectie: Mare Giljam (46. Leander Rouw); Barry Hage, Mariko Rouw, Leon de Bruine, Jarno Vermeule; Theunis- Henk van den Berge (60. Patrick Roggeband), Elmar Verhage, Mat thijs Hage; Anco van der Linde, Ro nald Zwager, Thomas Vos. door Ben van den Aarssen ZIERIKZEE - Bij korfbalclub All Ready uit Zierikzee wordt nog altijd met veel plezier te ruggedacht aan de vorige zaal competitie. De eigen sporthal Onderdak werd een soort Hel van het Zuiden. Het fel meele vende publiek overrompelde de tegenstander en All Ready hoef de enkel het karwei af te maken. Alleen de latere kampioen VIOS uit Willemstad wist in Onder dak te winnen. Ook de afslui tende partij op het veld (15-6- winst) tegen het hooggeplaatste DVS gonst nog na bij de korf ballers uit Zierikzee. Jan Willem van Nieuwenhuyze, met zijn 24 jaar toch al een van de routiniers bij de derdeklas ser, gaat dan ook met het nodige zelfvertrouwen de zaal in. „We hebben redelijk wat snelheid in de ploeg. Op een goeie onder grond voelen we ons beter. De zaal ligt All Ready beter dan het veld. We moeten voor de boven ste plaatsen kunnen meedoen." Optimisme Niet iedereen in de All Ready- gelederen deelt het optimisme van Van Nieuwenhuyze. Nestor Ronald Snoek (28) drong intern al aan op de nodige voorzichtig heid. Met name de inbreng van Debbie Winkels moet voorlopig in Zierikzee worden gemist. Winkels, zus van international Dennis Voshart, deelde na af loop van de wedstrijd tegen DVS mee dat ze vanwege zwan gerschap voorlopig afhaakt. De vacature-Winkels lijkt binnen All Ready op korte termijn moeilijk in te vullen. Met de jeugd zit het in Zierikzee wel snor. Talenten als Bram Bol le en Remy Quist moeten nog echte kerels worden en wat meer body krijgen, maar lijken bin- door Roeland van Vliet VLISSINGEN - De trainers van de overgangsklassers Fortis en Tjoba en de eersteklassers Swift en TOP zijn voorzichtig met het stellen van doelen voor het zaal seizoen en hopen op een plek in de middenmoot. Fortis-trainer Leonard Deb baut ziet de vierde plaats als een verdienstelijk resultaat. „We zitten in een verraderlijke poule met Excelsior, DVO, KCC, Avanti, Tjoba, Wit Blauw en Koag. Ik hoop dat we ons net als op het veld snel veilig kunnen stellen." nen niet al te lange tijd aanslui ting te krijgen bij de hoofd macht. Bovendien werden de reserves afgelopen seizoen kampioen. Van Nieuwenhuyze ziet de nabije toekomst daarom rooskleurig in. „We hebben een jong team dat enkel verder kan groeien. De jeugd komt eraan gesprongen, de titel van het tweede heeft de hele vereniging in de winning mood gebracht. In de breedte zijn we sterker ge worden. Er is meer concurrentie en dat houdt iedereen scherp." De uit Noordwelle afkomstige Van Nieuwenhuyze is mettertijd een echte All Ready-man ge worden. In het spoor van zijn oom Leo Fonteine kwam hij bij de club binnen. Fonteine ver kaste later naar Togo in Goes en bouwt nu af bij SKNWK in Nieuwerkerk. Van Nieuwen huyze werd met zijn snelheid, lengte en zuiver schot een vaste waarde bij All Ready. De fijne kneepjes leerde hij van Ronald Snoek, die in de jeugd een tijd lang zijn trainer was. Inmiddels traint hij zelf de A-junioren. „Het is belangrijk om de jeugd de eerste technische beginselen bij te brengen. Zo is het bij mij gebeurd en dat wil je de club graag teruggeven. Je mag het gerust een roeping noemen. All Ready heeft ook veel geïnves teerd in het schoolkorfbal. Dan heeft geleid tot een flinke aan was van het aantal jeugdleden. Korfbal had zo'n tien jaar gele den misschien een oubollig ima go, maar daar is nu geen sprake meer van. Dit beleid moet in de verdere toekomst onherroepe lijk zijn vruchten gaan afwer pen." De carrière van Van Nieuwen huyze zelf leek een drietal jaar geleden op een dood spoor te zijn beland. Een afgescheurde voorste kruisband dreigde het einde te betekenen van zijn Bij Fortis is Hagar Hoogwerf te rug en Marieke de Rijke zit weer vast in het eerste. Zij zat daar tot drie jaar geleden al in, maar be sloot wat gas terug te nemen. Fortis speelt dus met vijf vrou wen. De reden daarvan is dat Esther Kasse zwanger is en zij niet het hele seizoen uitspeelt. De tegenstander van Fortis in het eerste duel is Tjoba. De trai ner van de promovendus, Wilko loopbaan, „Een tijd heb ik aan gemodderd. Het duurt al zowat een jaar voordat je bij een speci alist terecht kunt. Voor de reva lidatie stond een jaar. Bij mij ging het wonderbaarlijk snel. Binnen vier maanden stond ik weer te sporten, een medisch Fokke, vindt dat enigszins voor delig. „In dit soort wedstrijden maakt het niet uit hoe hoog je staat of hoe goed je voorberei ding is geweest. De vorm van de dag maakt het verschil." Het doel van Tjoba is handha ving in de overgangsklasse. Fokke heeft één verandering binnen zijn selectie aange bracht. Arnold Glaser gaat naar het tweede en wordt vervangen wondertje. Toch duurt het lang voordat je het oude niveau weer te pakken hebt. Pas de laatste tijd komt het echte gevoel weer terug. Dat is voor mij een extra reden om uit te kijken naar het zaalseizoen." Het uit de tweede klasse gede- door Wilfred van der Meer. De reden is dat Glaser wegens zijn werk maar zeer weinig kan mee- trainen. In de eerste klasse G komen dit seizoen Swift en TOP uit. Leo Langebeeke wil voor Swift de lat niet te hoog leggen, nadat de ploeg vorig jaar uit de over gangsklasse is gedegradeerd. „We hebben dit seizoen een heel jonge ploeg. Het merendeel is gradeerde Korbis wordt door velen gezien als de voornaamste titelkandidaat. All Ready moet kort achter de ploeg uit Wad- dinxveen kunnen eindigen, ver wacht Van Nieuwenhuyze. „Ik ben ervan overtuigd dat we bo venin gaan meedraaien." rond de twintig. Technisch is het bij hen wel in orde, hun fysieke kracht zal de doorslag geven. We moeten zorgen dat we mini maal in de middenmoot, eindi gen." Voor het gepromoveerde TOP is handhaving het belangrijkst. Gijs Hollestelle, wiens ploeg een goede voorbereiding kende, weet dat het verschil tussen de eerste en de tweede klasse groot is. „Qua techniek en tactiek zit het wel goed, maar we hebben weinig lengte in de ploeg." Na thalie Marijs moet dat gemis aan lengte in de zaal ietwat op vullen. Zij vervangt Marlies Nieuwenhuyzen. Basketbal Den Helder. FIBA Cup vrouwen: NBT Mij drecht (Ned) - CUS Chieti (Ita) 83-98 (35- 47). Topscoorster NBT: Irene Sloof 30; Chieti: Petis28. Darts Tweede ronde Zeeuwse dartsbeker. A-poule: Flightstones-Arrows 2 9-4, Veerhuis 2-Midcity 1 4-9. B-poule: Zie- rikzee-Scumbags 8-5, Yip Plaza-Red Lions 2 13-0. C-poule: No Mercy-De Zwaan 9-4, La Pampa-Zierikzee 2 10-3. D-poule: Hart van Middelburg 2-Boun- cers 7-6, Arrows 1-Trefpunt 2 5-8. E-poule: High Five-Grando/Triple Play ers 1-12, Hart van Middelburg-Red Lions 7-6. F-poule; Wicked-Oldies 11-2, Tramzicht-Trefpunt 1 2-11. G-poule: Cabby 2-Phantoms 5-8, Jong Arrows- -DTP/EPA 2 2-11. H-poule: Hart van Mid delburg 3-Yip Plaza 4 1-12, Once Again- -Bravour 6-7. I-poule: Basken 2-Epa/Gompy 3 10-3. J-poule: Despera do's-Mutsen 13-0. K-poule: EMM-Midcity 2 10-3, Yip Plaza 2—Oldti mers 9-4. L-poule: High Five 2-Walk Inn 2-11, Yip Plaza 3-Hart van Middelburg 4 13-0. M-poule: Les Amies-Pitbullers 7-6, Game On-Gompy 2 10-3. N-poule: DOF-Dke 4-9, DTP/EPA 2-Veerhuis 6-7. O-poule: Butterfly-Sjiek/EPA 4 5-8, Zie rikzee 3-Cabby 1 3-10. P-poule: Beer United-Kantaria 7-6. Paardensport Toronto. CSI-W. Springconcours, Royal Canadian Open, op tijd: 1Van der Vleu ten (Ned) Audi's Castana 0-66,95, 2. La- maze (Can) Rosina 0-68,07, 3. Millar (Can) Aftershock 0-69,92, 4. Vince (Can) Catch 22 0-70,34, 5. Ward (VSt) Galant 0- 70,53, 6. Raymakers (Ned) Van Schijn- dels' Patrick.0-70,82. Internationaal springconcours, op tijd: 1. Deslauriers (Can) Arnica 92 0-56,65, 2. White (Can) Arriscraft Rocca 0-57,68, 3. Michael Whitaker (GBr) HH Carlson 0- 58,70, 4. Candele (Can) Marco Taere 0- 58,92, 5. Raymakers/Van Schijndel's Kris 0-59,07, 14. Van der Vleuten/Audi's Gol- denbridge 4-57,86. Springconcours, na barrage: 1. Rolli (Ita) Kilian 0-37,44,2. Michael Whitaker/Land- furst 0-39,37,3. Cudmore (VSt) Conejo 0- 39,67,4. Van der Vleuten/Audi's Castana 0-40,18,5. Engle (VSt) HC Jones 4-40,04; zonder barrage: 13. Raymakers/Van Schijndel's Kris 8-58,90. Sportprijsvragen Lucky Day: 1 -2-7-9 1 5-16-27-28-36-43 44-47-53-56-57-59-62-70-73-75. (ondei voorbehoud) Tennis Shanghai. Masters Cup, 3,7 miljoenen- j ro. Rode groep: Costa (Spa/8) - Safin (Rus/3) 3-6 6-4 6-3, Moya (Spa) - Hewitt (Aus)6-! I 7-5. Stand: 1. Moya 2-4, 2. Hewitt 2-2,3 Costa 2-2, 4. Safin 2-0. Moya naar halve finale. Gouden groep: Novak (Tsj/7) - Agass' (VSt/2) 7-5 6-1Stand: 1Novak 1 -2,2. Fe- derer (Zwi) 1-2, 3. Ferrero (Spa) 1-0,4. Agassi 1-0. Voetbal Eredivisie: FC Utrecht-FC Zwolle 2-0, j Stand aan kop: PSV11 -27 (28-4), Ajax Ii 27 (28-12), Feyenoord 11-23 (28-12), Ro- da JC11-20 (23-13), FC Utrecht 11-19(14- 9). Duitsland. Competitie: Kaiserslautern Bochum 0-2. Wielrennen Wereldranglijst. Mannen: I.Zabel (Duii 2269 punten, 2. Armstrong (VSt) 2110,3. Bettini (Ita) 2012,4. McEwen (Aus) 1927, 5. Cipollini (Ita) 1749,20 (6), 6. Frigo (Ita) 1702 (5), 7. Gonzalez Jimenez (Spa) 1556, 8. Francesco Casagrande (Ita) 1468(11), 9. Rebellin (Ita) 1467, 10. Heras (Spa) 1455,75 (8), 17. Boogerd 1081,60,28.; Dekker 836,60, 44. Voskamp 694,50(401, j 75. Kemna 525, 96. De Jongh 470. donderdag HP Dammen Europees kampioenschap. Kwartfinales Locatie: Theaterzaal De Parel, Hof Dom burg. Aanvang: 12.00 uur. PZDB-clubcompetitie. Tweede klasse: BDV 2 - Oostkapelle. Aanvang: 19-30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 36