Drie keer trainen en we staan er Het veld heeft zo z'n charme PZC Bescheidenheid troef bij ploegen in lagere klassen Fiscale problemen in sport onderzocht Oefenmeesters voorzichtig met doelstellingen Gebrselassie kiest voor de baan De Waard verdedigt biljarttitel Zevenklapper Schouwse elf tegen Tholen uitslagen agenda Zeeuwse trainers zien de zaal niet puur als hoogtepunt seizoen Indeling donderdag 14 november 2002 In een land als Portugal wordt in de zomer, als het hoven de dertig graden is, gewoon in de zaal gekorf bald. Dan krijg je rood aangelopen hoofden in snikhete zalen zonder een goede airco. Maar dat is daar gewoon. En in Korea, Zuid-Afrika, Duitsland en Groot-Brittannië is het niet anders. Korfbal is in ternationaal puur een zaalsport. Alleen Neder land en België hebben een veldcompetitie, die zelfs nog min of meer gelijk waardig is. Maar moet dat niet een keer veranderen door Ben van den Aarssen OUWERKERK - Nee, per ongeluk een bal vangen in het eigen strafschopge bied is Wouter van Marle bij het voet ballen in Ouwerkerk nooit overkomen. Net zo min als echtgenote Jantine zich ooit bij het damesteam van ZSC'69 heeft gemeld met een tas vol korfbal spullen. Wouter en Jantine van Marle zijn wat je noemt omnisporters. Ze voetballen, ze tennissen en ze korfballen. Die laatste sport beoefenen ze bij SKNWK in Nieu- werkerk. Zelden is het echtpaar samen thuis. „Bij ons staat alles in het teken van sport." Een afspraak maken met het actieve stel is al een sport op zich. Op het met enige moeite afgesproken uur is het bij na te vroeg. Het is de avond tevoren een beetje laat geworden bij de twee, een klaverjasavondje bij het voetbal, van daar. Tussen de ontbijtkruimels en de bolus vertellen ze over hun passi es .Drie kwartier lang. Dan moet Jantine weg, naar Scharendijke, het voetbal wacht. Binnenkort wordt het nog drukker. Het nieuwe korfbalseizoen in de zaal be gint. En dan komt SKNWK in beeld. De kleinste Schouwse korfbalclub komt enkel tussen november en april tot le ven. De veldcompetitie laten ze in Nieuwerkerk vanwege het geringe aan tal leden aan zich voorbijgaan. Wouter, middenvelder en bestuurslid bij de voetbalclub in zijn woonplaats Ouwer kerk, heeft er zin in. Moeite met de om schakeling heeft hij niet. „Een beetje de schotvaardigheid oefenen is voldoen de. Een bal vangen en gooien verleer je niet. Drie keer trainen en we staan er weer." Het klinkt vrijblijvend en in zekere zin is korfballen bij SKNWK dat ook. On der de paraplu van de bekendere voet balclub beoefent een vijftiental leden de korfbalsport. Het zijn juist voldoen de leden om in leven te blijven. Het me rendeel van de korfballers is de veertig al ruim gepasseerd. SKNWK komt uit in de vijfde klasse. Vorig seizoen werd beslag gelegd op de tweede plaats, ach ter de reserves van buurman All Ready uit Zierikzee. Dit jaar heeft de bond in de vijfde klasse de breedtesport inge voerd. Geen promotie of degradatie, het recreatieve aspect staat voorop. Combinatie Wouter van Marle (31heeft zelf ook ja ren gekorfbald bij All Ready. Hij koos voor het korfballen toen zijn jeugdteam bij de voetbalclub wegens te weinig le den werd opgedoekt. Als senior trok hij de kicksen pas weer aan. Jantine (26) komt uit een echt SKNWK-nest. Pa en ma staan er nog altijd achter de bar. Af s klein meisje ging ze op zaterdag al met pa mee, met de F-jes van de club. Een zaterdag zonder voetballen is voor haar ondenkbaar. Ook ging ze korfballen bij All Ready. Onder de mand ontmoette ze Wouter. Ze kozen voor elkaar en voor SKNWK. De combinatie van de twee sporten le vert voor haar op de zaterdag eigenlijk de nodige problemen op. „Daarom wil ik het korfballen nu op een laag pitje zetten. Als ze te weinig vrouwen heb ben, doe ik mee. Anders niet meer. Het is vorig seizoen voorgekomen dat ik moest korfballen in Gorkum, om dan als een speer te gaan voetballen in Kou- dekerke. Dat stressen wil ik niet meer." Op de achtergrond blijft Jantine echter beschikbaar. Daarvoor houd ze te veel van haar cluppie. Daarvoor ook is ze te veel gehecht aan de gezelligheid van de korfbalafdeling. Het jaarlijkse beauty- en verwendagje met de dames zou ze niet graag willen missen. Wouter staat ook weer in de startblok ken. De schimpscheuten van zijn voet ballende collega's, met name over het vermeende gemengd douchen van de korfbal, neemt hij op de koop toe. Voetballers onderschatten doorgaans de prestaties die korfballers leveren, zo is de ervaring van het echtpaar. „Korf bal is in principe zwaarder, explosiever. Het is veel meer interval dan voetbal, dat vooral een duursport is. De dekking bij korfbal is zo stringent dat je voort durend moet bewegen, vooruit, achter uit, opzij. Tactisch heeft het ook meer te bieden. Het korfbal kent meer spelsys temen en looppatronen dan voetbal. Ook qua hardheid moet je het korfbal len niet onderschatten. Onder de paal wordt soms een flinke zet uitgedeeld." door Jan Roovers VLISSINGEN - Handhaven. Dat is het motto van de mees te derde- en vierdeklassers, die zaterdag aan de zaalkorf- balcoinpetitie beginnen. Aan de vooravond van een nieuw seizoen een rondgang langs de clubs: Bij derdeklasser Ondo staat coach Ralph Gillissen voor de taak om zich op dit niveau te handhaven. Dat zal geen makkelijke opgave worden, omdat Ondo enkele tegen standers tegenkomt die op het veld in de tweede klasse uitkomen. Toch ziet Gillissen wel kansen om een paar ploe gen achter zich te laten. „Goed beginnen wordt heel belangrijk", stelt de coach. Ook voor Seolto is lijfsbe houd de doelstelling. Vorig seizoen was de ploeg nog middenmoter. Dit seizoen heeft coach Wim Voorneveld geen flauw idee waar de ploeg nu zal eindigen. Hij be schikt over een prestatiege richt team en heeft goede jeugd achter de hand. Met welgeteld één punt uit de laatste zeven wedstrijden was Togo vorig seizoen de schlemiel in de derde klasse. „Dat zal nu niet gebeuren", weet coach Eric Dijselynck. Hoewel Togo meer een veld- dan een zaalploeg is, ziet de coach zijn team als een goede middenmoter eindigen. „Mogelijk belanden we in de subtop", aldus Dijselynck, Met zes Zeeuwse ploegen in de vierde klasse kan het alle kanten op. Stormvogels en BKC worden genoemd als ti telkandidaten, KVK en Zaamslag als ploegen voor wie het niveau mogelijk net iets te hoog is gegrepen. Aanvoerder Jan Theune van Stormvogels zegt dat zijn ploeg na de degradatie de schade in één seizoen wil her stellen. „We moeten dan wel kappen met de slechte ge woonte om veel wedstrijden met één doelpunt verschil te verliezen", beseft hij. Bij At las, al jaren vierdeklasser, denkt Michel Wezemer ook dit seizoen gevrijwaard te blijven van degradatie. „Thuis pakken we de punten wel. En als iedereen in de smalle selectie heel blijft, doen we misschien bovenin mee." Gevecht Met een aantal nieuwe spe lers én een ander spelconcept heeft Blauw-Wit onder coach KeesBroerse zijn draai nog niet echt gevonden. „Dat kost tijd", weet Broerse, die, evenals vorig seizoen, de ploeg in de middenmoot ziet eindigen. KVK Kapelle, vo rig seizoen net aan de degradatie ontsnapt, ver wacht dat gevecht ook nu weer te moeten leveren. „Handhaving is het hoogst mogelijke", zegt Ilse Goede- gebure. In de reserve vierde klasse A moeten Olympia uit Wilhel- minadorp en Volharding uit Yerseke proberen te promo veren. Zowel Joop Kole van Olympia W als technisch co ordinator Harry Christiaan- se van Volharding ziet daar wel mogelijkheden toe. MONTE CARLO - Haile Gebrselassie zet zijn ambities op de mara thon voorlopig opzij. De Ethiopiër kiest voor de baan. Hij is inmid dels hersteld van een kuitblessure en maakt op 11 december zijn' rentree in de tien kilometer van Doha. ANP RILLAND - Bram de Waard van biljartvereniging Scheldezicht (Wemeldinge) verdedigt zijn ti tel bij het persoonlijk kampi oenschap driebanden groot der de klasse, dat dit weekeinde in Rilland wordt gehouden. Dat prolongatie van de titel voor De Waard niet eenvoudig zal zijn, wordt duidelijk na een blik op de deelnemerslijst. De concurrentie ligt op de loer. Vijf van de acht finhlisten komen wekelijks uit in de landelijke competitie driebanden groot en de overige drie opereren alleen bij gelegenheid op de matchta fel. Het kampioenschap in Ril land is zo'n gelegenheid voor Arie Eckhardt, Leo Leijs en Leanjo de Koster, allen lid van Biljartvereniging De Sportvis ser uit Yerseke. Behalve de onderlinge rivaliteit van deze drie is er voor de ande re vijf deelnemers ook een extra drijfveer. Bram de Waard, de ti telverdediger, komt naast zijn optredens op de kleine tafel voor Scheldezicht ook uit voor het team van Hoondert/de Waard op de grote tafel. Jan Westdorp van ALM en Frits van der Vliet van O ND A komen bei den uit voor DGV Euro Ginseng en Wim de Kok en Ad Menheere van LBV spelen voor De Stene Brug. De partijen gaan over twintig caramboles en beginnen morgen om 19.00 uur. Zaterdag en zondag wordt begonnen om 11.00 uur. De finale is zondag om 15.30 uur. OUD-VOSSEMEER - Het voet balelftal van Schouwen-Duive- land rekende gisteravond in een oefenduel moeiteloos af met de Thoolse selectie. In Oud-Vosse- meer werd het 1-7. Thomas Vos en Ronald Zwager scoorden beiden twee keer voor de bezoekers. Matthijs Hage van RBC 2, Patrick Roggeband en Elmar Verhage waren ieder één keer trefzeker. Joey van Ak ker scoorde tegen voor de Thoolse ploeg. Thoolse selectie - Schouwen-Dui- velandse selectie 1-7 (0-4). 12. Tho mas Vos 0-1,17. Ronald Zwager 0-2, 22. Matthijs Hage 0-3, 31. Ronald Zwager 0-4, 70. Elmar Verhage 0-5, 76. Patrick Roggeband 0-6, 78. Joey van Akker 1-6, 84. Thomas Vos 1-7. van onze sportredactie DEN HAAG - Staatssecretaris Ross-Van Dorp van Sport gaat op verzoek van de Tweede Ka mer samen met haar collega Van Eijk (Financiën) inventariseren welke fiscale problemen er zijn in de sportwereld. Verschillende sportbonden, waaronder de KNVB, brachten de problema tiek onder de aandacht. Vooral bij buitenlandse sporters of organisaties zijn er knelpun ten Buitenlandse sporters die in Nederland hun vak komen uit oefenen, betalen meer belasting dan in eigen land. Hetzelfde Basketbal Den Helder. FIBA Cup vrouwen: NBT Mij drecht (Ned) - CUS Chieti (Ita) 83-98 (35- 47), Topscoorster NBT: Irene Sloof 30; Chieti: Petis 28. Darts Tweede ronde Zeeuwse dartsbeker. A-poule: Flightstones-Arrows 2 9-4, Veerhuis 2-Midcity 1 4-9. B-poule: Zie rikzee-Scumbags 8-5, Yip Plaza-Red Lions 2 13-0. C-poule; No Mercy-De Zwaan 9-4, La Pampa-Zierikzee 2 10-3. D-poule: Hart van Middelburg 2-Boun- cers 7-6, Arrows 1-Trefpunt 2 5-8. E-poule: High Five-Grando/Triple Play ers 1-12, Hart van Middelburg-Red Lions 7-6. F-poule: Wicked-Oldies 11-2, Tramzicht-Trefpunt 1 2—11. G-poule: Cabby 2-Phantoms 5-8, Jong Arrows- -DTP/EPA 2 2-11. H-poule: Hart van Mid delburg 3-Vip Plaza 4 1-12, Once Again- -Bravour 6-7. l-poule: Basken 2-Epa/Gompy 3 10-3. J-poule: Despera do's-Mutsen 13-0. K-poule: EMM-Midcity 2 10-3, Yip Plaza 2-Oldti- mers 9-4. L-poule: High Five 2-Walk Inn 2-11, Yip Plaza 3-Hartvan Middelburg 4 13-0. M-poule: Les Amies-Pitbullers 7-6, Game On-Gompy 2 10-3. N-poule: DOF-Dke 4-9, DTP/EPA 2-Veerhuis 6-7. O-poule: Butterfly-Sjiek/EPA 4 5-8, Zie rikzee 3-Cabby 1 3-10. P-poule: Beer United-Kantaria 7-6, Paardensport Toronto. CSI-W. Springconcours, Royal Canadian Open, op tijd: 1. Van der Vleu ten (Ned) Audi's Castana 0-66,95, 2. La- maze (Can) Rosina 0-68,07, 3. Millar (Can) Aftershock 0-69,92, 4, Vince (Can) donderdag if Dammen Europees kampioenschap. Kwartfinales. Locatie: Theaterzaal De Parel, Hof Dom burg. Aanvang: 12.00 uur. PZDB-clubcompetitie. Tweede klasse: BDV 2 -Oostkapelle. Aanvang: 19.30 uur. geldt bijvoorbeeld voor buiten- j landse organisaties die in Ne- derland een evenement willen I houden. Ross en Van Eijk willen weten of Nederland daardoor toekomstige evenementen dreigt mis te lopen. Ross sprak in een overleg met de sportwoordvoerders van de gro te partijen.. Kamerlid Verbeet (PvdA) deed een voorstel om studenten uit het voortgezet- of j beroepsonderwijs studiepunten toe te kennen als zij vrijwilli gerswerk in de sport verrichten, of een scheidsrechterscursus volgen. Ross zegde toe het plan te bespreken met collega Nijs van Onderwijs. ANP Catch 22 0-70,34,5. Ward (VSt) GalantO 70,53, 6. Raymakers (Ned) Van Schiin dels' Patrick 0-70,82. Internationaal springconcours, op tijd: 1. Deslauriers (Can) Arnica 92 0-56,65,2, White (Can) Arriscraft Rocca 0-57,68,3. Michael Whitaker (GBr) HH Carlson 0 58,70, 4, Candele (Can) Marco TaereO 58,92,5. Raymakers/Van Schijndel'sKris 0-59,07, 14. Van der Vleuten/Audi's Gol- denbridge 4-57,86. Springconcours, na barrage: 1Rolli (Ita) Kiiian 0-37,44,2. Michael Whitaker/Land- furst 0-39,37,3. Cudmore (VSt) Conejofr 39,67,4. Van der Vleuten/Audi's Castana 0-40,18, 5. Engle (VSt) HC Jones 4-40,04; zonder barrage: 13. Raymakers/Van Schijndel's Kris 8-58,90. Sportprijsvragen Lucky Day: 1 -2-7-9-15-16-27-28-36-43 44-47-53-56-57-59-62-70-73-75. (ondei voorbehoud) Tennis Shanghai. Masters Cup, 3,7 miljoen «u- ro. Rode groep: Costa (Spa/8) - Safin (Rus/3! 3-6 6-46-3, Moya (Spa) - Hewitt (Aus)6-4 7-5. Stand: 1. Moya 2-4, 2. Hewitt 2-2,3. Costa 2-2, 4. Safin 2-0. Moya naar halve finale. Gouden groep: Novak (Tsj/7) - Agassi (VSt/2) 7-5 6-1Stand: 1Novak 1-2,2, Fe- derer (Zwi) 1-2, 3. Ferrero (Spa) 1-0,4. Agassi 1-0. Voetbal Eredivisie: FC Utrecht-FC Zwolle 2-0. Stand aan kop: PSV11-27 (28-4), Ajax 11 i 27 (28-12), Feyenoord 11-23 (28-12), Ro- daJC 11-20 (23-13), FC Utrecht 11-19 9). Duitsland. Competitie: Kaiserslautern Bochum 0-2. Wielrennen Wereldranglijst. Mannen: 1. Zabel (Dui) 2269 punten, 2. Armstrong (VSt) 2110,3. Bettini (Ita) 2012,4. McEwen (Aus) 1927, 5. Cipollini (Ita) 1749,20 (6), 6. Frigo (Ita) 1702 (5), 7. Gonzalez Jimenez (Spa) 1556, 8. Francesco Casagrande (Ita) 1468(111' 9. Rebellin (Ita) 1467, 10. Heras (Spa! 1455,75 (8), 17. Boogerd 1081,60, 28. Dekker 836,60, 44. Voskamp 694,50 (40), 1 75. Kemna 525,96. De Jongh 470. door Roeland van Vliet VLISSINGEN - De trainers van de overgangsklassers Fortis en Tjoba en de eersteklassers Swift en TOP zijn voorzichtig met het stellen van doelen voor het zaal seizoen en hopen op een plek in de middenmoot. Fortis-trainer Leonard Deb- baut ziet de vierde plaats als een verdienstelijk resultaat. „We zitten in een ven-aderlijke portie met Excelsior, DVO, KCC, Avanti, Tjoba, Wit Blauw en Koag. Ik hoop dat we ons net als op het veld snel veilig kunnen stellen." Bij Fortis is Hagar Hoogwerf te rug en Marieke de Rijke zit weer vast in het eerste. Zij zat daar tot drie jaar geleden al in, maar be sloot wat gas terug te nemen. Fortis speelt dus met vijf vrou wen. De reden daarvan is dat Esther Kasse zwanger is en zij niet het hele seizoen uitspeelt. De tegenstander van Fortis in het eerste duel is Tjoba. De trai ner van de promovendus, Wilko Fokke, vindt dat enigszins voor delig. „In dit soort wedstrijden maakt het niet uit hoe hoog je staat of hoe goed je voorberei ding is geweest. De vorm van de dag maakt het verschil." Het doel van Tjoba is handha ving in de overgangsklasse. Fokke heeft één verandering binnen zijn selectie aange bracht. Arnold Glaser gaat naar het tweede en wordt vervangen door Wilfred van der Meer. De reden is dat Glaser wegens zijn werk maar zeer weinig kan mee- trainen. In de eerste klasse G komen dit seizoen Swift en TOP uit. Leo Langebeeke wil voor Swift de lat niet te hoog leggen, nadat de ploeg vorig jaar uit de over gangsklasse is gedegradeerd. „We hebben dit seizoen een heel jonge ploeg. Het merendeel is rond de twintig. Technisch is het bij hen wel in orde, hun fysieke kracht zal de doorslag geven. We moeten zorgen dat we mini maal in de middenmoot eindi gen." Voor het gepromoveerde TOP is handhaving het belangrijkst. Gijs Hollestelle, wiens ploeg een goede voorbereiding kende, weet dat het verschil tussen de eerste en de tweede klasse groot is. „Qua techniek en tactiek zit het wel goed, maar we hebben weinig lengte in de ploeg." Na thalie Marijs moet dat gemis aan lengte in de zaal ietwat op vullen. Zij vervangt Marlies Nieuwenhuyzen. Fortis-speler Robin Wisse pakt de rebound en Koen Verbelte komt net te laat in het duel tussen Fortis en Tjoba van twee jaar geleden. Ko mende zaterdag staan beide ploegen weer tegenover elkaar in de eerste wedstrijd van het zaalseizoen. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De indeling van de Zeeuwse ploegen in de lande lijke competitie zaalkorfbal ziet er als volgt uit: Overgangsklasse B: Avanti (Pijnac- ker), DVO (Bennekom), Excelsior (Delft), Fortis (Oost-Souburg), KCC/Van Santen (Capelle aan den IJssel), Koag (Krimpen aan den IJs- sel), Tjoba ('s-Heer Hendrikskinde ren), Wit Blauw (Kampen). Eerste klasse G: Albatros (Zwijndrecht), HKC (Hardinxveld-Giessendam), IJsselvogels (Moordrecht), Maas sluis, RWA (Poortugaal), Snel/Kooi man (Dordrecht), Swift (Middel burg), TOP (Arnemuiden). Derde klasse A: DSO (Klundert), Ondo (Middelbrug), Oranje Zwart/Hoek se (Mijnsheerenland), Oranje Nas sau (Vlaardingen), Seolto (Vlissin- gen)Ventura Sport (Strij en)Vios W (Willemstad), Vriendenschaar B (Bodegraven). Derde klasse B: All Ready (Zierikzee), DVS (Hendrik Ido Ambacht), Good Luck (Middel- harnis), Korbis (Waddinxveen), NIO (Rotterdam), Olympia S (Spijkenis- se), Reeuwijk, Togo (Goes). Vierde klasse A: Atlas (Ritthem), BKC (Breskens), Blauw Wit (Kloetinge), KVK (Kapelle), Scheldevogels (Ber gen op Zoom), Stormvogels (West- kapelle), Zaamslag. Reserve vierde klasse A: All Ready 2, Good Luck 2, Olympia W (Wilhelminadorp), On do 2, Tjoba 5, Togo 2, TOP 3, Volhar ding (Yerseke). Reserve vierde klas se B: Blauw Wit 2, Emergo (Sint Maartensdijk), Fortis 5, Luctor (Terneuzen), Scheldevogels 2, Stormvogels 2, Togo 3, Vios W 2. door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Al jaren wordt binnen de Nederlandse korfbal- bond (KNKV) gediscussieerd over dit vraagstuk. Voorstan ders en tegenstanders van af schaffing of afkalving van het veldseizoen kruisen de degens in het Nederlands Korfbalblad (NK). Oud-bondscoach Ben Crum is voor, bondsvoorzitter Cort van Dijk tegen. De oefen- meesters van de vier hoogst spe lende Zeeuwse ploegen staan in ieder geval achter Van Dijk. Ben Crum, momenteel trainer van hoofdklasser Deetos uit -Dordrecht, heeft een aantal jaar geleden het plan geopperd om de veldcompetitie puur en al leen na het zaalseizoen af te werken. De periode waarin nu de eerste helft van de veldcom petitie afgewerkt wordt, zou dan ingevuld kunnen worden met het spelen van internatio nale wedstrijden en toernooien en met de voorbereiding op de zaalcompetitie. Ook Foppe de Haan, naast voet baltrainer van Heerenveen ook liefhebber van de korfbalsport, is het met Crum eens. In 1998 stelde hij al: „Topkorfbalis voor mij synoniem met zaalkorfbal. Topploegen zouden daarom al leen een zaalcompetitie moeten kennen. Het wordt tijd dat die keus eens gemaakt wordt. De break die de veldcompetitie ver oorzaakt, vormt een rem op de ontwikkeling." Fluisterstille motor En natuurlijk is er wel wat te zeggen voor de mening van bei de mannen. Immers, zaalkorf bal is attractiever: het spel is sneller, de acties zijn mooier en het is er altijd mooi weer. Toch zegt bondsvoorzitter Cort van Dijk in het NK van september '99 dat veldkorfbal 'de fluis terstille motor van het voortbe staan van korfbal is'. Afgelopen zomer luidde hij zelfs de nood klok; de negatieve belichting van het veldkorfbal moest maar eens afgelopen zijn. In zijn co lumn op de KNKV-site schrijft hij: 'De handbalsport is binnen enkele jaren teruggegaan van 90.000 naar circa 50.000 leden. De voetbal- en hockeysport hebben zich net als korfbal kun nen handhaven door hun club huizen. Moeten we in Neder land dan ook maar stoppen met veldkorfbal en ons aansluiten bij deoverige landen? Naar mijn mening niet.' De oefenmeesters Leonard Debbaut (Fortis), Wilko Fokke (Tjoba), Gijs Hollestelle (TOP) en Leo Langebeeke (Swift) zijn ook groot voorstander van handhaving van het veldsei zoen. Debbaut: „Neem een hoofdklasser als PKC. De ploeg richt zich puur op de zaal, op veertien wedstrijden dus. Dat is wel heel betrekkelijk. Bij Fortis is de insteek dat beide competi ties even belangrijk zijn. En daar sta ik achter. Wij spelen twee keer veertien wedstrijden en dan kun je er ook twee keer iets moois van makenJe zag hoe goed het met ons ging op het veld." ,Bij Swift ligt de nadruk op bei de vlakken. In het verleden stond Swift wel bekend als een zaalploeg, maar daar willen we van af. We willen onze prestaties op het veld en in de zaal gelijk trekken", vertelt Langebeeke. „Het veldkorfbal heeft name lijk ook zo z'n charme. Het is met dat kunstgras al lang geen worstelen in de modder meer. Op kunstgras kan het spel net zo aantrekkelijk zijn." Overigens vindt Langebeeke wel dat een totaal seizoen te lang duurt. „Zo'n dubbele com petitie vraagt veel van een ploeg. Je moet je steeds aanpas sen aan een andere ondergrond en in een heel jaar heb je maar zes weken rust." Wiko Fokke benadrukt dat het verenigingsleven in het gedrang komt, als de veldcompetitie er niet meer zou zijn. „Kijk, de in komsten van een sportkantine zijn heel belangrijk voor de club. Als je in de zaal speelt, heb je die inkomsten niet. En het is natuurlijk zo dat zaalkorfbal meer publiek trekt en aantrek kelijker is om te zien, maar ik vind niet dat je er voor moet kie zen om veldkorfbal dan maar af te schaffen." „Voor veel mensen is het in de zaal leuker", reageert Hollestel le. „Alles lukt er beter omdat je geen last hebt van de weersom standigheden. Maar voor TOP blijft het veld net zo belangrijk. Misschien dat als we straks een sporthal in Arnemuiden hebben de zaken iets anders liggen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 18