Frank Ronald verras PRIJS Wie krijgt een uitnodiging? PZC Tim Vicious brengt My Way op cd uit Verkiezingen op televisie Kunstprijzen uitgereikt woensdag 13 november 2002 Clini CZlowns Samen met C&A steunen wij 11 4 de CliniClowns. Vest, soft touch. Double-look pullover. Advertentie Het argument van de jury vond ik wat slap AMSTELVEEN - Natasja Kens- mil, Ralph van Raat en het Hans Hof Ensemble hebben de Philip Morris Prijs 2003 voor respec tievelijk beeldende kunst, mu ziek en dans gewonnen. Ze kre gen de prijs (elk 25.000 euro en een sculptuur) dinsdag uitge reikt in Amstelveen. De prijs van de Philip Morris Fi nest Selection Foundation wordt sinds 1991 uitgereikt. Volgens de jury verbindt Kens- mil „de traditie van de schilder kunst met hedendaagse thema tiek". De juryleden kozen haar unaniem na een atelierbezoek. „Ralph van Raat maakt schijn baar ontoegankelijke muziek toegankelijk met een onvoor waardelijke inzet en een direct emotionele zeggingskracht,"al- dus het rapport over deze pia nist. Van Raat won in 1999 al- jongste deelnemer ooit het Gau- deamus Vertolkers Concours. De vier leden van het Hans Hoi Ensemble lijken volgens de jur met hun danstheater „de ideale formule te hebben gevonden' De voorstellingen creëren vol gens de juryleden „een werke lijkheid met een tic. Absurd,po ëtisch en grappig. Herkenbaa.' en toch fantasievol". Het en semble bestaat uit Andrea Bol) Andreas Denk, Klaus Jurgens en Mischa van Dullemen. Hf gezelschap won eerder de Char lotte Köhlerpijs en de LucasHo- ving Productieprijs. ANP Sweatshirt. 122-176. Vanaf. Glans denim broek. 122-176. Vanaf. 19.95 door Monique Brandt HILVERSUM - De komende maanden kunnen de kijkers vol op genieten van de verkiezings strijd, die wederom breed wordt uitgemeten op de buis. In de Hil- versumse kantoren wordt koortsachtig overlegd over de programma's die op of rond 22 januari het scherm zullen berei ken. Veel van die programma's zijn oude bekenden, zoals Lijst 0het politieke programma van jon gerenzender BNN, gepresen teerd door Kat ja Schuurman en Bridget Maasland. Maandag 23 december trappen de dames af met een gesprek met demissio nair minister-president Balke nende. Aansluitend volgen vijf nieuwe afleveringen waarin lijsttrekkers dan wel fractie voorzitters prangende vragen beantwoorden. De laatste uit zending staat op de maandag na de verkiezingen gepland. Bij de NPS is vanaf 6 januari Nederland Kiest weer te zien, een samenwerking tussen Nova en Den Haag Vandaag. Gasten van verschillend pluimage kun nen hun licht laten schijnen over de staat van het land en de komende verkiezingen. Ferry Mingelen speelt een centrale rol in het programma, maar waar schijnlijk nemen ook Felix Rot tenberg en Matthijs van Nieuw- kerk een deel van de presentatie voor hun rekening. De VPRO heeft Freek de Jonge, die op 21 januari in zijn confe rence De Stemming vooruit blikt op de verkiezingen. In jeugdrubriek Villa Achterwerk is vanaf zondag 5 januari vier weken lang weer Kinderkamer vragen te zien, waarin kinderen zelf eens vragen kunnen stellen aan politici. SiTlS Bij SBS kunnen kijkers weer een stemadvies opvragen via sms of internet in het program ma Waar Stem ik op, dat 'ergens rond de verkiezingen' te zien zal zijn. In de eerste editie, op 13 mei uitgezonden, konden kij kers aan de hand van 36 vragen via internet, sms of telefoon hun politieke voorkeur bepalen. In totaal vroegen 360.000 mensen een stemadvies op. In het pro gramma werd door Maurice de Hond ook een politieke enquête gehouden. De Ikon bijt vanavond al het spits af met een tweede serie Voor je kiezen, waarin kijkers interactief hun mening kunnen geven over de ondervraagde po litici. Gerrit Zalm zal kritisch onder de loep genomen worden door een panel van vragenstel lers en presentator/politicoloog Pieter Hilhorst. In de volgende uitzendingen ko men in ieder geval de lijsttrek kers van de PvdA, CDA, SP, Natascha Kuit zit in het panel van vragenstellers in Voor je kiezen. Christen Unie, LPF en D66 aan bod. De overige genodigden staan nog niet vast, aldus eind redacteur Xander van der Drift. „Het is lastig met al die nieuwe partijen. Wie nodig je wel uit, wie niet? We hebben maar negen uitzendingen dus we moeten se lecteren op basis van het aantal zetels dat de partijen in de pei lingen halen.Deze serie dra; niet zozeer om de geloofwas digheid van de politicus, my meer om de vraag hoe we deb® bij elkaar houden in Nederlati Er is zoveel gebeurd ronde laatste verkiezingen dat polit;- zich scherp moeten profiler» GPD Nederland 1,22.45^ Politicoloog Pieter Hilhorst presenteert Voor je kiezen. door Berrit de Lange HILVERSUM - Zijn auditie draaide uit op een fiasco, maar inmiddels mag 'Tim Vicious' zich met recht de eerste winnaar van Idols noemen. Zijn door de jury van de tv-talentenjacht af gewezen vertolking van My Way in de versie van Sid Vicious ver schijnt binnen twee weken op single. De ultieme droom voor iedere Idols-kandidaat, 'Tim Vicious' echter blijft er nuchter onder. „Ik ambieer geen zang carrière." De Idols-jury lag krom van het lachen toen de 15-jarige Tim in de eerste aflevering gehuld in Hawaï-shirt met bijpassende short de auditieruimte betrad om Sinatra's My Way in de ver sie van de overleden Sex Pis tols-bassist Sid Vicious ten ge hore te brengen. Oordeel van de jury: niet geschikt voor de vol gende ronde, maar af door de zijdeur. Onterecht, meende Tim. De jury had zijn act waarschijnlijk ge woon verkeerd begrepen. „Ik deed mee voor de lol, gewoon om te kijken hoever ik kon komen. Ik snap wel dat ik eruit werd ge stuurd, maar het argument van de jury, die meende dat mijn act niet in de geest van het pro- Uk heb ook niet de ambitie oir: professioneel zanger te worden. Ik zie mezelf niet optreden in ca fés of zo, misschien nog weleer keertje op radio of televisie.il denk ook dat je daar wel snel o|: uitgekeken raakt." De roem van 'Tim Vicious' -Sid achternaam heeft zijn voorkeu: - is inmiddels doorgedronger tot in Groot-Brittannië. „Opd< Sex Pistols-fansite wordt gere fereerd aan mijn imitatie. Of d een grote Vicious-fan ben? Ad ik vind het wel jammer dat-if dood is." GPD Verrassend...C&A Tim als Sid Vicious in Idols. gramma paste, vond ik wel slap. Ik had de indruk dat ze Sid Vi cious wel kenden, maar hele maal zeker weet ik het niet." Afgewezen of niet, anderhalf uur na de uitzending had Tim al een eigen fansite en daarna ging het snel. „Ik ben tevreden: ik heb de tv gehaald, indruk ge maakt en een single opgeno men." De kijkers van de eerste Idols- uitzending bleken de gymnasi ast uit Zeist massaal te steunen en de actie 'Tim moet terug in Idols' was geboren. Op de inter netsite van het RTL 4-program- ma kwamen sinds afgelopen vrijdag zeventienduizend reac ties binnen. Een grote meerder heid was van mening dat Tim een tweede kans moest hebben. Een herkansing in Idols zit er voor de scholier echter niet in. Hij krijgt wel waar de andere Idols-kandidaten alleen nog maar van durven dromen: een eigen plaat, uitgebracht onder auspiciën van de drijvende krachten achter Idols, de Hol land Media Groep en platen maatschappij BMG. En dit keer begeleid door scheurende gita ren. „Ik verwacht er helemaal niets van", zegt Tim bescheiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 8