Kritiek op stagnatie brede school Politici wijden nieuwe atletiekbaan in Veel bezwaren Een schone lei en een volle knip tegen mestsilo's PZC met cappendijk auto's kun je iets afspreken. ook via www.cappendijk.nl case O. LPF-Kamerlid pleit voor liberalisering gezondheidszorg Rechter begripvol in mestzaak Ter Schorre mag bouwen Uitwisselingen in onderwijs Gratis vaccinatie risicogroepen fracties Sas willen verder met bouw ondanks aanmerkingen basisscholen Konijnen uit weiland gestolen Slaapkenner ZEEUWS-VLAANDEREN MIDDELBURG - Economisch politierechter J. Begheyn hield maandag in Middelburg ernstig rekening met de goede bedoelingen van negen verdachten van mestovertredingen. Hij veroordeelde de landbouwers en loonwerkers, afkomstig uit Schouwen-Duiveland, Tholen, Sint Philipsland en Zeeuws-Vlaanderen tot voorwaardelijke boetes van vijfhon derd euro. De AID (Algemene Inspectie Dienst) constateerde begin mei vorig jaar dat de mest op het bouwland en niet-beteelde grond van de Zeeuwse boeren niet emissie-arm was aangewend. Volgens de politierechter waren de mogelijkheden voor de overtreders beperkt, omdat bij het uitrijden de mest direct in de grond moest worden gebracht. ,,Ze hebben het wel gepro beerd en daarvoor bepaalde apparatuur gebruikt, maar het is niet overeenkomstig de regelgeving gebeurd. Er was echter geen kwade opzet bij", vond Begheyn. TERNEUZEN - Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland (SVRZ) kan binnenkort beginnen met de nieuwbouw van het Terneuzense verpleeghuis Ter Schorre aan de Alvarezlaan. Gedeputeerde Staten van Zeeland verleenden dinsdag een verklaring van geen bezwaar voor de bouw van het nieuwe complex. In april had de gemeente Terneuzen al medewerking verleend aan het project. SVRZ wil op het braakliggende ter rein in de Terneuzense wijk Zuidpolder twintig woningen voor dementerende ouderen bouwen. Bij dat hofje verrijst verder een drie verdiepingen hoog servicegebouw met 30 ap partementen voor patiënten met lichamelijke klachten. Ook alle specialistische functies worden in dat gebouw onderge bracht. De bouw van de nieuwe zorgvoorziening kost onge veer 15 miljoen euro en duurt zo'n 19 maanden. VLISSINGEN - De Hogeschool West-Vlaanderen heeft sa men met de Zeeuwse welzijnsorganisatie Scoop een uitwisse ling opgezet die onderwijsprojecten in Vlaanderen en Zee land nader tot elkaar moet brengen. De uitwisseling richt zich op politici, ambtenaren, jeugd(wel- zijns)werlcers, jeugdhulpverleners, peuterspeelzalen, kin deropvang, jeugdgezondheidszorg en zo mogelijk ook ouders. Vlaamse deelnemers aan de uitwisseling brengen op 28 no vember en 10 december werkbezoeken aan brede scholen in Middelburg, Borsele, Terneuzen en Sluis-Aardenburg. Zeeuwse deelnemers bezoeken het schoolopbouwwerk in Gent, Kortrijk, Lokeren en Aalst. Het eerste werkbezoek van de Zeeuwen is op 14 november. Het schoolopbouwwerk moet ervoor zorgen dat onderwijs meer wordt afgestemd op maat schappelijk kwetsbare groepen, en ondersteunt kansarme leerlingen en hun ouders. GOES - GGD Zeeland gaat risicogroepen voor de infectie ziekten hepatitis A en B gratis vaccinatie aanbieden. Drugs gebruikers, prostituées, homoseksuelen en heteroseksuelen met veel wisselende contacten vormen de aandachtsgroep waar de GGD zich op richt. De GGD vaccineert imhet kader van de sterke toename van seksueel overdraagbare ziekten, waartoe de hepatitisvormen behoren. Het vaccinatieprogramma wordt toegelicht tijdens een bij eenkomst op woensdag 20 november bij de CQC Midden-Zee- land aan de Langenoordstraat 52 in Middelburg. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Er wordt voorlichting gegeven over de vaccinatie en over andere geslachtsziekten. woensdag 13 november 2002 met name om het gezamenlijk gebruik van bepaalde ruimten. Daarom is er nog geen basis om al een programma van eisen op te stellen waaraan het gebouw moet gaan voldoen. De Meyer sprak daar zijn te leurstelling over uit. ,,Ik heb be grepen dat er nauwelijks pro blemen zijn bij de openbare school, maar voornamelijk bij de katholieke. Dat verbaast mij enigszins, omdat de wethouder van onderwijs in de vorige raadsvergadering nog vertelde dat het katholieke schoolbe stuur ook enthousiast is over de brede school." Doorzetten De PvdA'er zei dat het college wat zijn fractie betreft de plan vorming door mag zetten, 'ook als er een mogelijk een partij is die niet mee wildoen'. De Meyer zei dat hij daarmee niet speci fiek op de katholieke school doelde. ,,Dat kan ook de buiten schoolse opvang zijn." Sparreboom-Dupain kon zich een heel eind vinden in de op merkingen van De Meyer. „Al leen met dat laatste ga ik niet mee", zei ze. „Voor ons kan de vorming van de brede school niet doorgaan zonder de Es- doornveste. Ook wij vinden het jammer dat men er kennelijk een beetje van terugkomt." Samenwerking Volgens burgemeester P. van den Baar ziet het katholieke schoolbestuur samenwerking op het gebied van gebouwen wel zitten, maar voelt het bestuur niets voor inhoudelijke samen werking met de Frederik Hen- drikschool. Niettemin had Van den Baar er vertrouwen in dat het katholieke schoolbestuur nog wel bijdraait. „Als je een maal met elkaar om de tafel zit, is die aarzeling waarschijnlijk wel te overwinnen. Zeker als duidelijk is dat het een win- winsituatie oplevert. Er zijn heel veel mogelijkheden om praktisch met elkaar samen te werken, zonder dat je meteen de deur bij elkaar plat loopt en het ten koste gaat van de identi teit." Hoor Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - Enkele frac ties in de gemeenteraad van Sas van Gent vinden het jammer dat de voorbereidingen voor de bouw van een brede school aan de Canadalaan in Sas nog niet verder zijn dan op dit moment het geval is. r. de Meyer (PvdA) en M. Sparreboom-Dupain (WD) gaven dat gisteravond te ken nen tijdens de vergadering van de gemeentelijke adviescom missie voor onderwijs. Aan de Canadalaan moet nieu we huisvesting komen voor de katholieke basisschool De Es- doornveste, de openbare basis school Prins Frederik Hendrik, de peuterspeelzaal en de (bui tenschoolse) kinderopvang. De twee scholen kunnen zich echter niet helemaal vinden in de planopzet zoals die er al ligt. Het gaat dan volgens het college HULST - Uit een weiland bij de Blaauwe Hoeve in Hulst zijn zes jonge dwerg-hangoorkonijnen gestolen. Vorige week zaterdag waren al vier konijnen weggenomen. Op de konijnenberg huppelt geen enkele hangoor meer rond. De politie vermoedt dat alle konij nen zijn gestolen, omdat de beestjes niet uit zichzelf uit het weiland kunnen komen. De Blaauwe Hoeve schaft nieu we konijnen aan, maar locatie manager B. Weemaes weet nog niet wanneer. Advertentie door Fred Rabout OOSTBURG - Vier politieke partijen openden gistermiddag middels een estafette de kunst- stof-atletiekaccommodatie bij sportcomplex De Eenhoorn in Oostburg. De winst was voor het CDA, voor PvdA, VVD en D&T. „Laat het maar niet de verkie zingsuitkomst zijn", werd hier en daar gemompeld. De baan in Oostburg is een c-ac- commodatie (net als de accomo- datie die onlangs in Hulst ge opend is), wat inhoudt dat er al leen regionale - dus geen natio nale - kampioenschappen op gehouden kunnen worden en er ook geen officiële nationale re cords op gevestigd kunnen wor den. De kosten waren volgens wethouder R. Leentfaar begroot op twee miljoen gulden, de uit eindelijke kosten bleken 2,2 miljoen. Voorzitter van de accommoda tie-commissie Gerard Ultee voerde gisteren namens De Wie lingen het woord. Ultee was zelf van begin tot eind bij de aanleg van de baan betrokken. Hij me moreerde dat het wethouder C. Bolijn in 1995 de eerste aanzet had gegeven om jaarlijks een bedrag op zij te zetten en dat zij het ook was die onlangs de par tijen bij elkaar bracht nadat de afspraken tussen Frans Lie- vens, die de baan heeft aange legd en straks gaat exploiteren, en de atletiekclub waren stuk gelopen. Lievens sprak van een nieuwe loot aan een ondertussen goed geoutilleerd sportcomplex met zwembad, sauna, fitness, squash, sporthal en foyer. „Sportcentrum De Eenhoorn is weer een stukje meer volwas- sener geworden", aldus de ex ploitant. Het ziet er naar uit dat, behalve De Wielingen, ook scholenge meenschap De Wielingen vanaf 1 januari gebruik gaat maken van de nieuwe accommodatie. De onderhandelingen daarover zijn nog gaande. Raadslid Leo Dekker geeft het stokje over aan Lia Flikweert, die wegsprint naar een overwinning voor het CDA. foto Peter N icola i NR. 1 LIJST 3 TERNEUZEN, Zeeuws-Vlaanderen wacht op 20 november verkiezingen voor de drie nieuwe gemeenteraden en het waterschapsbestuur. In de weken voor de stem busgang brengt de PZC in een speciale rubriek nieuws over politieke par tijen, verkiezingspro gramma's, herindelings zaken, profielen van lijsttrekkers en bijeen komsten in de regio. Tegenstanders van de plannen voor de Koegorspolder laten zich duidelijk horen tijdens het lijsttrekkersdebat, foto Camile Schelstraete door Jan Jansen AXEL - Het loopt tegen elven, de concentratieboog verslapt, ogen prikken, geeuwen dringen aan als het Adhemar van Waes te veel wordt. Hij kan een iro- Advertentie Tom CappendIJk Cappendijk Auto's Terneuzen B.V. Mr. F.J. Haarmanweg 49 Terneuzen tel: 01 15-697455 VOLVO for life nisch commentaar niet onder drukken. „We proberen mekaar te over treffen in het aantal zwemba den dat we open willen houden. Nou, daar sluit ik me bij aan, hoor. Ze moeten allemaal open blijven, en misschien kan er ooit nog wel eentje bij. Ik zit te den ken aan Zuiddorpe (zijn thuis basis, red.)." De CDA-lijsttrek- ker krijgt er de lachers mee op zijn hand. Natuurlijk zit verkie zingsretoriek in de lucht. Amper een week voor de stembusgang valt daar ook vanavond, in een volle Halle in Axel, niet aan te ontsnappen. Maar in het gezel schap achter de tafel gaan som migen wel ver om de kiezer te paaien. Dat zowat een verdubbeling van de ozb nodig is om hun be loftes waar te maken, zeggen ze er niet bij. Dat aan sommige ge maakte afspraken en genomen besluiten nauwelijks valt te tor nen, vergeten ze gemakshalve. Ze beginnen met een schone lei en een volle buidel. Nieuwkomer Hans Vlottes van De Boom maakte nog geen vuile handen aan de Koegorspolder of andere heikele zaken, zijn partij heeft geen geschiedenis. Maar geeft j e dat het recht om de lui in de zaal voor de gek te hou den? De Koegorspolder, toe komstig slibdepot, windmolen park en fabrieksterrein is hot. Dat is niet in de laatste plaats te danken aan de talrijk opgeko men omwonenden die spandoe ken meezeulen. „Dit valt nog te rug te draaien", belooft Vlottes de bezwaarmakers doodleuk. „Als de bevolking het niet wil, moet het gewoon niet gebeu ren." Nuloptie PvdA-voorman Co van Schaik is al sinds mensenheugenis wet houder in Axel, nam kennis van het slibdepot en zijn partij te kende voluit voor de ontwikke ling van de Koegorspolder. Toch rept hij vanavond van een 'nul optie'. Als de inspraak een af wijzing oplevert, komt volgens Van Schaik de schone lei op ta fel. Het gros van zijn tafelgeno ten wil uiteraard de inspraak niet bagatelliseren, maar mort wel: „Je verkoopt knollen voor citroenen." Alleen SGP'er Piet Hamelink doet recht aan de voorgeschiedenis. Hij wijst erop dat de Koegorspolder het resul taat is van een provinciale speurtocht naar een slibdepot. Begonnen met 48 en ingedikt tot zeven locaties, leverde het on derzoek de Koegors op als aller beste plaats. Terneuzen had daar niet om gevraagd, maar 'nam zijn verantwoordelijk heid'. De colleges van B en W van Axel en Sas van Gent heb ben ingestemd met het plan van aanpak, zegt Hamelink strijd lustig tegen met name Van Waes en Van Schaik: Jullie hebben er bij gezeten. Het is onder meer dankzij CDA en PvdA in Terneuzen dat de ko gel nu door de kerk is. „En nu hoor ik dat het CDA tegen de mestfabriek is en twijfelt over de windmolens, en heeft de PvdA het zelfs over een nulop tie. Wat willen jullie eigenlijk", wil Hamelink weten. Maar meer dan een retorische vraag om verkiezingsretoriek door te prikken, is het niet. En geen grap over een zwembad te Zuid dorpe kan er tegenop. door Harold de Puysseleijr WESTDORPE - Het plan van landbouwcoöperatie CZAV om aan de Axelse Sassing in West- dorpe drie silo's te bouwen voor de opslag van dierlijke mest stuit op groot verzet bij bewo ners van de Graafjansdijk en omgeving. Bij de gemeente Sas van Gent zijn 35 bezwaren ingediend te gen het voornemen van B en W om de vergunning voor de mest silo's te verlenen. De bezwaar makers zijn bang dat de silo's stank en vliegenoverlast met zich meebrengen. Verder vrezen ze onder meer geluidsoverlas en waardevermindering vai hun woning. De silo's zoudei ook te dicht op de dichtstbij zijnde woningen komen t staan. „Het is een bedrijf waarover w nooit klachten krijgen", zeg C. Ritico, bureauhoofd Milieu zaken van de gemeente Sas va Gent. „Wij verwachten dat da ook zo zal blijven." CZAV heel een geurrapport overlegd om d aanvraag te onderbouwer waaruit blijkt dat de stankover last van de mestsilo's binnen d perken blijft. Ritico verwacl dat het college voor 1 decembt beslist over de bezwaren. Advertentie Een waterbed koop je bij Rademakers Voor het Beste Bed Rademakers Een Cascade waterbed.... Heeft een slaapoplossing voor iedereen apkonner Radcmakon Axclimtraol 192 Terneuren Telefoon 0115-6131 www.slaapkenner.nl REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl werken die dingen niet" of, (vol gens vrouw Yvonne),Het is niet gauw goed bij een mens." Belangrijkste programmapunt: streng asielzoekersbeleid. Andere aandachtspunten: her invoering gratis schoolzwem men en gymleraar terug op ba sisschool. Verkiezingsleus of -motto: 'On ze tunnelinstructie, een goede tolreductie'. Tarief Westerscheldetunnel: Laatste veertarieven van 3 (kor tingstarief) en 4 euro voor min stens tien jaar vastzetten. Grootste ergernis: Politici roe pen nou wel dat tarieven al in de Tunnelwet zijn vastgelegd, maar vergeten dat er jaarlijks tien procent bijkomt als het de exploitant even tegenzit. door René van Stee IJZENDIJKE - Liberalisering van de gezondheidszorg is vol gens LPF-kamerlid F. Dekker de beste methode om er weer een gezonde bedrijfstak van te ma ken en de wachtlijsten weg te werken. Volgens hem is dit on der meer mogelijk door de vesti ging van meer en kleinere ge specialiseerde klinieken in een concurrerende markt en vrije keuze voor de patiënt. Ook het kartel van zorgverzeke raars moet worden doorbroken, verklaarde de van oorsprong uit IJzendijke afkomstige cardio loog gisteravond op een matig bezochte LPF-verkiezingsbij- eenkomst in zijn geboorte plaats. Door concurrentie tussen diverse marktpartijen zouden de kosten omlaag kun nen en de kwaliteit van de zorg verbeteren doordat er (harder) moet worden gestreden voor de gunst van de patiënt. Ook wil hij artsen belonen naar prestatie. Dat zou een prikkel betekenen en het plezier in het vak weer te rugbrengen. Dekker rekende ook af met de grote ziekenhuis- fabrieken die vooral als gevolg van hun behuizing en overvloec) aan bureaucratie veel te hoge tarieven rekenen. Hij noemde het absurd dat in sommige grote ziekenhuizen operatiekamers leegstaan en de hoofdzuster on dertussen koffie schenkt. „Het is dan niet verwonderlijk dat de tarieven de pan uitrijzen." Ook de rol van de overheid moei danig worden beperkt. „Dit moet eigenlijk alleen de voor waarden scheppen waarondei een ondernemer zijn vak goec kan uitoefenen", aldus Dekker. Naam: Cees Freeke Leeftijd: 55 jaar Woonplaats: Terneuzen Partij: Lijst Pim Fortuyn Ter neuzen Functie: belastingambtenaar Rekent op: drie zetels (enkele maanden geleden nog zes, maar kiezer 'vindt al dat gedoe rond de LPF in de landelijke en pro vinciale politiek niet leuk'). Sterke punten: weet ik niet. Zwakke punten: laat ik aan an deren ter beoordeling. Meest gebruikte zinsnede: „Zo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 39