OR Delta tegen bod op Remu 4,2%. Beveiligingsbedrijf staakt bewaking café Nationaal Crazy Days.. Deltavlieger gewond bij harde landing Eerste tolhuisje tunnel staat Brandweerkazerne stadsgewest blijft wel binnen budget Schadevergoeding voor schildersziekte Gimbrère Ondernemingsraad vindt informatie over gevolgen onvoldoende Renovatie rioolgemaal in Veere Twin: sparen en beleggen op één rekening. Fil iJlUHJ I.k ing Jtó BANK Sjoelers in de prijzen zeeuwse almanak Normen en waarden WALCHEREN dinsdag 12 november 2002 door Ron Magnée ZOUTELANDE - Een Belgi sche deltavlieger is gistermid dag rond drie uur hard in de duinen van Zoutelande geland en over de kop geslagen. De man is met onbekende ver wondingen aan rug en benen naar het ziekenhuis in Vlissin- gen overgebracht. De luchtacrobaat behoorde tot een groep uit Turnhout afkom stige vliegers. De Belgen waren speciaal naar Zoutelande ge komen om met hun deltavleu gels te vliegen. Een windvlaag duwde de hangglider van de onfortuinlijke vlieger echter plotseling naar de grond. Eerst leek het erop dat de vlieger zijn deltavleugel in de duinen kon neerzetten, maar bij de landing sloeg de vleugel plotseling ach terover. De Turnhouter rolde vervolgens naar beneden, waarbij hij een aantal malen over de kop sloeg. De door de collega-vliegers ingeseinde ambulance kon de plek des on- heils maar lastig bereiken. Met veel moeite werd de man door ambulance- en brandweerper soneel afgevoerd. De gecrashte vlieger was al die tijd bij be wustzijn en klaagde over pijn in zijn rug en benen. Hulpverleners maken de neer- storte Belg gereed voor vervoer naar het ziekenhuis in Vlissin- gen. foto Wim Kooyman door Ben Jansen MIDDELBURG - De onderne- gsraad van Delta overweegt naar de rechter te stappen om te verhinderen dat het nutsbedrijf bod doet op het Utrechtse energieconcern Remu. De OR heeft een negatief advies uitge bracht over de wens van de di rectie Remu over te nemen. De raad meent dat te weinig infor matie is verstrekt over de conse quenties voor de financiële positie van Delta en voor de me dewerkers. De aandeelhouders van Delta stemden gisteren, zoals ver wacht, in met een definitief bod op REMU. Dat bod doet Delta samen met Tennet, beheerder van het landelijke hoogspan ningsnetwerk. „Je zou bijna denken dat de aandeelhouders over meer informatie beschik ken dan de ondernemingsraad", reageerde OR-voorzitter P. Louwerse op het gemak jwaarmee de aandeelhouders iunaniem hun besluit namen. De ondernemingsraad weet zich (gesteund door onafhankelijke adviseurs in haar opvatting dat f uit de informatie die de directie heeft verstrekt, niet kan worden geconcludeerd dat de risico's de transactie voor Delta .voldoende zijn afgedekt. Vol gens Louwerse heeft de OR het tot afgelopen vrijdag steeds met mondelinge informatie moeten stellen. Er was slechts een ad viesaanvraag, zonder onder bouwing van de financiële en en. personele kant van de zaak. Louwerse: „We kregen vrijdag wel wat meer stukken, maar die verschaften in onze ogen nog steeds te weinig inzicht. Daar om hebben we aangegeven waar het naar onze mening nog aan schortte, maar de directie is daar onvoldoende aan tegemoet gekomen. Er rest ons nu weinig anders dan naar de onderne mingskamer van het gerechts hof in Amsterdam te gaan." De voorzitter van de onderne mingsraad van Delta verheelt niet dat bij de OR enig wantrou wen jegens de directie leeft. „Het was naar ons idee wél mo gelijk voldoende informatie te verstrekken. Bij ons leeft nu het idee dat we bewust maar ge deeltelijk op de hoogte zijn ge steld." Louwerse ziet nog één moge lijkheid voor de directie om te voorkomen dat de OR de gang naar de ondernemingskamer zal maken. „We hopen dat uit eindelijk zal worden besloten een bod uit te brengen onder voorbehoud van nader overleg met de ondernemingsraad. Zo ontstaat ruimte om ons alsnog te voorzien van de informatie die we nodig achten." Versterking Dat de OR deze opening nog biedt, had tijdelijk directie voorzitter D. Luteijn ook begre pen. Hij zei het te betreuren dat de ondernemingsraad zich on voldoende geïnformeerd acht en dat als consequentie daarvan wordt overwogen naar de on dernemingskamer te stappen. „We zullen proberen aan de be zwaren van de OR tegemoet te komen", verzekerde hij. „Er moest met het oog op onze be langstelling voor Remu in korte tijd ontzettend veel gebeuren. We hopen dat we ook de onder nemingsraad er toch van kun nen overtuigen dat de overname een versterking vormt voor de positie van Delta als zelfstandi ge onderneming met een sterke Zeeuwse basis." De aandeelhouders stemden met de plannen van de directie in tijdens een besloten vergade ring. Uit concurrentieoverwe- gingen wil Delta geen medede lingen doen over de hoogte van het bod op Remu. Er zijn nog meer gegadigden voor de over name. Eneco heeft blijk gegeven van belangstelling voor Remu en, hoewel dat tot dusver niet nadrukkelijk is uitgesproken, zou ook Nuon in de markt zijn voor verwerving van het colle- gabedrijf. Geïnteresseerden moeten uiterlijk woensdag een bod uitbrengen. VEERE - Het Waterschap Zeeuwse Eilanden is gis teren begonnen met de renovatie van het rioolge maal aan de Sanden- burghlaan in Veere. De kelder van het gemaal is aangetast door beton rot. Er zijn maatregelen genomen om overlast zo veel mogelijk te beperken. Omwonenden zouden te maken kunnen krijgen met geluidsoverlast. Dit is ook 's nachts mogelijk. Verder moet de weg ter hoogte van het rioolge maal geheel of gedeelte lijk afgesloten worden, omdat de zuigput voor de pompinstallatie in de as van de weg ligt. Naar ver wachting zijn de werk zaamheden over drie we ken afgerond. door Ben Jansen BORSSELE - Het eerste tolhuisje voor de Westerscheldetunnel staat op zijn plaats. Een kraan zette het bouwsel gis teren neer op het tolplein bij Borssele. De komende vier weken worden de andere tolhuisjes geplaatst, elke week één. Op het tolplein komen in totaal vijf tol huisjes: vier enkele (voor elke rijrichting twee) en één dubbele. Vanuit het dubbele tolhuisje kan 's nachts bij weinig aanbod het verkeer uit beide rijrichtingen be diend worden. De tunnelmedewerkers in de tolhuisjes verwerken de contante betalingen. Pas santen kunnen echter ook - zonder tus senkomst van een tolgaarder - betalen met chipknip, creditcard of het elektro nische kastje. De laatste betalingsme thode is het snelst, het makkelijkst en verschaft bovendien een korting van 25 procent. foto Wim Kooyman Advertentie Twin Sparen HnBHBaMMnHIHHfli Sparen en beleggen op één rekening. Het kan. met Twin*. Sparen met Twin levert nu 4,2% rente op! En wanneer u nu of in de toekomst wilt beleggen, kan dit ook. U switcht eenvoudig en kosteloos tussen het spaar- en beleggingsdeel. Twin biedt u dus de zekerheid van sparen en de kans op het rendement van beleggen! De waarde van beleggingen kan fluclucrcn In hel verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voorde lockonisl. Remewij/.igingen voorbehouden. Voor Twin' is een linanciïle bijsluiter opgesteld met informatie over liet product, de kosten en de risico's. Vraag erom en Ices hem voordnt tt het product koopt. Meer weten? Bel 0800-7012 of kijk op www.ingbank.nl onderdeel van ING door Ron Magnée VLISSINGEN - Het beveili gingsbedrijf Omega Security uit Breda is gestopt met de be waking van café Nationaal aan het Vlissingse Bellamypark. Dat meldt directeur-eigenaar R. Ramsoebag van de onderne ming. Directe aanleiding is de schietpartij die drie weken gele den voor de ingang van Vlis singse disco plaatsvond. Bij de schietpartij raakte een portier zwaargewond. Volgens Ramsoebag was hij al langer van plan de bakens te verzetten van horeca naar be- drijfsobjecten. De schietpartij was aanleiding om direct bij Nationaal te stoppen. Het be drijf bewaakt nu alleen nog een aantal grotere horeca-onderne- mingen in Breda, de thuisbasis van de onderneming. Voor de rest beperkt het beveiligingsbe drijf zich tot bedrijfspanden. Voor de bewaking van café Na tionaal is nu het bedrijf Horeca- re uit Roosendaal ingehuurd, vertelt bedrijfsleider J. Swart- jes van het jongerencafé. „Dis cotheek El Toro in Goes werkt ook al met dit bedrijf en is er zeer tevreden over", vertelt hij. Volgens de bedrijfsleider is uit drukkelijk voor portiers van buiten de provincie gekozen: „Die laten bezoekers zonder aanziens des persoons al dan niet binnen." Overigens is de disco van Nationaal voortaan op donderdag- en vrijdagavond gesloten. De avonden zijn met portiers niet meer rendabel. Op donderdag- en vrijdagavond blijft het café op de begane grond wél open. Aan de deur staan dan toezichthouders van café Nationaal zelf. Overigens heeft de gemeente een aantal maatregelen voorge steld om de veiligheid op en rondom het Bellamypark te ver groten. In het steegje achter de disco is extra verlichting ge plaatst. En de politie surveil leert intensiever in het gebied. Nog niet duidelijk is of de ge meente ook tot het installeren van camera's in het gebied over gaat. Rustiger Toch zijn volgens Swartjes van Nationaal de gevolgen al merk baar: „Het is rustiger. Boven dien is de politie al ter plekke voordat er ook maar ruzie kan uitbreken.Toch is het op zater dagavond in Nationaal rustiger dan dat het voor de schietpartij was, meldt Swartjes. Ook Ramsoebag verwelkomt de nieuwe maatregelen van de ge meente, maar vindt het wel een beetje laat. „Al een aantal ma len hebben we aangegeven dat er camera's zouden moeten ko men." De late reactie van de ge meente noemt de directeur dan ook 'hypocriet'. „Pas als het kalf verdronken is, dempt men de put." Met tegenstanders van videobe waking heeft de directeur wei nig op. „Vaak worden camera's tegengehouden met het argu ment van privacy. In Breda werkt het systeem echter uitste kend. Er hangen zoveel came ra's, dat je de stad niet meer on gezien in of uit komt." Het videosysteem in de Bra bantse stad is voor Ramsoebag de reden dat hij daar wél hore cazaken wil blijven bewaken. Daarnaast is de afstand Breda- Vlissingen een argument. „Het is lastig om snel ter plekke te zijn als er in Vlissingen iets ge beurt. Daarvoor is het gewoon te ver weg." Met de gewonde portier gaat het door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De Vlissingse wethouder P. van der Maden is te voorbarig geweest met zijn conclusie dat de bouw van een nieuwe stadsgewestelijke brandweerkazerne fors duurder wordt. Dat zegt zijn Middel burgse collega A. de Vries. „Het moet mogelijk zijn om binnen het bestaande budget te bou wen." De Vlissingse gemeenteraad reageerde vorige week fel op de mededeling van de wethouder dat de kosten voor de kazerne met vijftig procent zouden stij gen. Van der Maden noemde die overschrij ding 'te gortig'De ge meenteraad nam vervolgens een motie aan waarin werd aange geven dat het budget, vierenhalf miljoen euro per gemeente, niet mag worden overschreden. „Er is niet zoveel aan de hand", reageert De Vries. „Misschien moeten we eerst praten voordat we iets roepen. Het is jammer dat het op deze manier in de ge meenteraad, en dus ook in de krant komt." Ook de Middelburgse wethou der vindt dat er binnen het bud get gebouwd moet worden. De stadsgewestelijke partners heb ben volgende week een gesprek over de brandweerkazerne. „Dan moeten we maar eens rus tig praten. Het zwembad heb ben we ook samen gedaan. Dat is heel mooi geworden en het is ook redelijk binnen het budget gebleven." Volgens De Vries is de verwar ring over de kosten ontstaan, nadat één studie naar het ge bouw is doorgerekend. „Daar zijn conclusies aan verbonden. Dat is veel te voorbarig. De eer ste plaatjes zijn altijd mooi, maar erg duur." De Vlissingse kritiek op de hoge Middelburgse eisen aan het ui terlijk van het gebouw, wijst De Vries van de hand. „De kazerne komt op een markante plek, aan de rand van Middelburg. Daar moet je zorg aan besteden. Er zijn procedures en die gelden voor iedereen die in Middelburg wil bouwen." De stadsgewestelijke brand weer wil aan de Stromenweg een nieuwe kazerne bouwen, ter vervanging van de oude kazer nes aan de Looierssingel in Mid delburg en de Van Dishoeck- straat in Vlissingen. Verder komen er nieuwe uitrukposten aan de Ovei'loper in Middelburg en aan de Olympiaweg in Vlis singen. Bovendien moet er nog een kazerne komen in de buurt van de Veersepoort. De huidi ge gebouwen zijn sterk verou derd. Beeldvorming De Vries kan niet garanderen dat het budget nooit wordt overschreden. „Maar zolang er geen berichten komen dat er meer geld nodig is, is dat een verkeerd uitgangspunt." In de Vlissingse politiek overheerst de gedachte dat in Middelburg te vaak budgetten voor grote projecten worden overschre den. „Dat is beeldvorming die moeilijk te bestrijden is", zegt De Vries. „Zeker als het af en toe OOST-SOUBURG - Drie teams van de Souburgse sjoelvereni ging Schijf '83 hebben zich in Oosterhout geplaatst voor de Nederlandse kampioenschap pen voor teams. In de tweede klasse werd het viertal Joke Reinieren, Dennis Eijke, Bram de Waardt en Huub Stijns eerste. Bert Verduyn, Jan Beekman, Adrie Sturm en Tiny Kole werden derde en de vijfde plaats was er voor Ina Sinke, Freek van Duin, Piet Cevaal en Jan Sinke. -V overigens naar omstandigheden goed. Een week geleden is de 34-j arige Bredase portier uit het ziekenhuis ontslagen. „We moe ten nog afwachten hoe de reva lidatie gaat, maar hij is lichame lijk stabiel. Ik heb er alle vertrouwen in dat hij er weer he lemaal bovenop komtHet is een man met een sterke persoonlijk heid. Hij wil zelfs weer terugke ren in de beveiliging", aldus Ramsoebag. Vitale organen De betrokken portier droeg ove rigens op de avond van de schietpartij een kogelwerend vest. Hiermee worden de vitale organen beschermd. De kogel drong echter net naast het vest bij het sleutelbeen het lichaam binnen. Vorige week bewees een schietpartij in Nijmegen hoe het kan aflopen als een portier geen kogelwerend vest draagt. De deurwacht van discotheek The Matrixx liet het leven bij een schietpartij. „Dat incident heeft me erg aangegrepen", aldus Ramsoebag. „Ik heb het bedrijf meteen een condoleancekaartje gestuurd, gewoon om ze even een hart onder de riem te ste ken." door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Een Zeeuwse schilder heeft een schadever goeding gekregen voor zijn be roepsziekte OPS, een aantas ting van het zenuwstelsel door verfoplosmiddelen. De man werd in 2000 op 53-jari- ge leeftijd arbeidsongeschikt door OPS. Hij krijgt een vergoe ding voor loonschade en smar tengeld van zijn zorgverzeke raar. De claim is de eerste die het Bureau Beroepsziekten FNV voor een Zeeuws vakbondslid gehonoreerd kreeg. Over de hoogte van het bedrag wil het bureau geen mededelin gen doen. FNV Bouw, één van de oprichters van het Bureau, noemt het bemiddelingsresul taat een groot succes. Het bu reau werd in 2000 opgericht om claims buiten de rechtbank te schikken. „Het is een kortere weg dan een rechtszaak", zegt Wim Eshuis van Bureau Be roepsziekten. Het bureau heeft nog zeven Zeeuwse claims onder behande ling: twee gevallen van RSI (muisarm) bij een beeldscherm werker en een industriewerker, een geval van lawaaidoofheid, een geval van heftrucknek en Advertentie Wij richten kantoren in Nöordzandstraat 6 Yerseke tel (0113) 57 29 07 fax (0113) 57 38 73 drie rugaandoeningen bij me taalbewerkers. FNV Bouw houdt woensdag 13 november een bijeenkomst over beroepsziekten in het kantoor in Bergen op Zoom om 13.00 uur. Advertentie ALLE BLAZERS 25 KORTING ALLE PANTALONS "KORTING BONNETERIE diverse series PULLOVERS, VESTEN, TWINSETS T-SHIRTS MANTELS JACKS diverse series =€25.- tot =€50.- KORTING LANGE DELFT 16 MIDDELBURG j De Kapellenaar is het met zijn beroemde plaatsgenoot j eens dat het herstel van nor- men en waarden absolute j prioriteit heeft. Onlangs had hij tijdens een feestje echter I iets te veel alcoholische ver- I snaperingen genuttigd, zo j merkte hij toen hij samen met I zijn vrouw midden in de I nacht huiswaarts liep. Toen hij na enkele minuten een po litiewagen aan zag komen, besefte hij dat hij zijn mis stap nog goed kon maken. Zonder dralen stapte hij dan ook de straat op en hield de beide agenten aan. U moet mij arresteren wegens open- i bare dronkenschap, riep hij hen toe. Tot zijn verbazing weigerden ze. Nadat ze beko- j men waren van een onbe- 1 daarlijke lachbui raadden ze hem slechts aan rustig naar huis te lopen. Sinds die nacht weet hij dat onze minister president nog een zeer lange iveg te gaan heeft eer normen en waarden hersteld zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 9