Varkenshouder krijgt geen cent PZC Hoofd gemeentewerken wil niet meer Lijsttrekkers zijn gul met beloften O?;" PvdA wil betere aanpak drugsoverlast 'Geleende' slogan op kaarten wekt wrevel zll Meer klanten voor Tafeltje-dek-je Verkeerslichten voor kruising N61 Subsidie monumenten Biervliet Minder extra geld indicatieorgaan Axels college wil geen schadevergoeding betalen Terneuzen zet uitvoering grootse plannen in gang profiel «U o a ZEEUWS-VLAANDEREN Op zoek Je vindt de auto die zeker wete bij je past? wel op (S) AutoTrack.nl dinsdag 12 november 2002 TERNEUZEN - Steeds meer ouderen in de dorpen Hoek, Sluiskil en Zaamslag doen een beroep op de warme-maaltijd- voorziening van Tafeltje-dek-je. De plaatselijke afdelingen van de Stichting Welzijn voor Ouderen verwachten in de na bije toekomst een verdere stijging en vragen de gemeente daarom een groot aantal nieuwe maaltijdcassettes te mogen aanschaffen. Burgemeester en wethouders van Terneuzen zijn bereid 9361 euro uit te trekken voor aankoop van nieuwe warmhoudbak- jes. TERNEUZEN - Ter verbetering van de verkeersveiligheid moeten op de kruising van de N61 met de mr F. J. Haarman- weg zo snel mogelijk verkeerslichten komen. Met het oog op het hogere verkeersaanbod na de ingebruikname van de Wes- terscheldetunnel moeten nu maatregelen worden genomen. Rijkswaterstaat kiest voor verkeerslichten in plaats van een rotonde, omdat de doorstroming van het verkeer daarmee meer wordt gewaarborgd. Bovendien zijn verkeerslichten veiliger voor fietsers. Rijkswaterstaat is het met de gemeenteraad eens dat de ver keerssituatie geheel verandert als er een tunnel bij Sluiskil komt, maar de dienst vindt dat niet langer kan worden ge wacht met het nemen van maatregelen. Na aanleg van een tunnel belooft Rijkswaterstaat in overleg met de gemeente 'naar een passende oplossing te zoeken'. Mogelijkheden voor de financiering van die dan uit te voeren maatregel zijn in een voorstel aan de gemeenteraad overigens niet te vinden. De Terneuzense raadsleden beslissen in de vergadering van don derdag 28 november of ze akkoord gaan met het plaatsen van verkeerslichten. BIERVLIET - Burgemeester en wethouders van Terneuzen willen 75.000 euro uittrekken voor het opknappen van twee monumentale gebouwen in Biervliet. Voor een van de oudste huisjes uit het dorp, een uit de 18e eeuw daterend pandje met een pannen zadeldak aan Molenstraat 7, wil het college 60.000 euro doorsluizen naar woningbouwvereniging Clavis. De corporatie moet het pandje nog aankopen en veiwacht daarnaast de maximale subsidie van Monumentenzorg. De overige 15.000 euro zijn bedoeld als maximale bijdrage voor een dringend noodzakelijke opknapbeurt van de bergkoren- molen in het dorp. De Stichting Behoud Monumenten Biervliet heeft bevestigd dat beide gebouwtjes belangrijk zijn voor het historische aan zicht van het haringkakersdorp. TERNEUZEN - Het Regionaal Indicatieorgaan (RIO) Zeeuws-Vlaanderen krijgt minder extra subsidie dan het vraagt. Burgemeester en wethouders van Terneuzen zijn be reid de bijdrage aan het RIO dit jaar met bijna 26.000 euro, waarvan 10.500 euro structureel, te verhogen. Het RIO vroeg bijna 62.805 euro extra. Het Terneuzense college haalt bijna 37.000 euro van dat bedrag af, omdat het RIO nog niet duide lijk heeft kunnen maken waarom en met welk bedrag de sala riskosten zijn gestegen. Tevens vraagt het indicatieorgaan al om bedragen voor een behoorlijke en stabiele reserve in de toekomst. Per 1 januari 2003 gaat het Zeeuws-Vlaamse indi catieorgaan op in het RIO Zeeland. Het dagelijks bestuur van Terneuzen vindt dat toekomstige subsidieverhogingen moe ten worden aangevraagd door het nieuwe stichtingsbestuur. Hnnr Harold de Puysseleijr AXEL - De Hulster varkens- houder M. Knoops krijgt van de gemeente Axel geen schadever- goeding van 400.000 euro. Knoops had daarom gevraagd j omdat hij op een stuk bouwland j aan de Derde Verkorting geen varkens mag houden. Het college van burgemeester en wethouders heeft het verzoek om planschadevergoeding van Knoops afgewezen. Het college wijkt met dat besluit af van het advies van de Stich ting Adviesbureau Onroerende Zaken uit Rotterdam. De stich ting adviseerde de gemeente Knoops tachtigduizend euro met bijkomende rente aan schadevergoeding uit te ke- I ren. Geblokkeerd De varkenshouder uit Hulst kocht een aantal jaren geleden twee blokken bouwland aan de Derde Verkorting met de bedoe ling daar op termijn varkens te gaan houden. Vervolgens be sloot de gemeente echter tot wij ziging van het bestemmings plan Buitengebied, waarmee de mogelijkheid om op de bewuste percelen een intensieve veehou derij te exploiteren werd ge blokkeerd. De gemeente baseert zich bij de afwijzing van het planschade- verzoek onder meer op rechter lijke uitspraken dat geen scha devergoeding hoeft te worden uitgekeerd als vooraf was in te schatten dat die schade zou kunnen ontstaan. Daarbij is het in de eerste plaats van belang of een bepaalde ontwikkeling voor de belang hebbende voorzienbaar was. B en W van Axel staan op het standpunt dat Knoops er al bij de aankoop van de grond reke ning mee had kunnen houden dat het niet zou zijn toegestaan daar varkens te gaan houden. Van gemeentewege is vanaf het eerste contact met verzoeker steeds gewezen op het voorne men een dergelijke planologi sche beperking op te leggen en in dit voornemen is nimmer ver andering gekomen." Het voorstel van het college komt woensdag 13 november voor advies van de gemeente raad aan de orde in de commis sie Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening. door René Hoonhorst TERNEUZEN - In de laatste raadsvergadering van de huidi ge gemeente Terneuzen willen burgemeester en wethouders nog een aantal zaken afronden of verder op de rails zetten. Zo worden voor de ontwikke ling van de Koegorspolder, waar de gemeenteraad vorige maand groen licht voor gaf, een aantal stortplaatsen overge daan aan Delta NV (eigenaar van Olaz). Een deel van de toe gangsweg naar de stortplaats en de puinbreekinstallatie wordt getransformeerd tot openbare weg en de gemeente koopt een stuk grond in de polder voor de in de nabije toekomst te verwe zenlijken recyclingzone. Voor de uitvoer van de plannen voor de kop van de Noordstraat stelt het college voor de panden aan de Vlooswijkstraat 7 en 9 aan te kopen. Het gebied tussen de kop van de winkelstraat en de Herengracht/Axelsedam krijgt een nieuwe bioscoop in clusief café en een aantal nieu we winkels en woningen. Voor de uitvoeren van geplande idee- en is de aankoop van een aantal oudere huisjes en winkelpand jes nodig. De gemeenteraad beslist don derdag 28 november over de voorstellen van het college. Herman van Geffen verruilt gemeentewerken voor de gemeentelijke politiek. foto Charles Strijd door Wilma Valk HOOFDPLAAT - De laatste ja ren zag Herman van Geffen (59), districtshoofd gemeentewerken Breskens, de infrastructuur in de gemeente verontrustend ach teruit hollen. Alles in een orden telijke staat terugbrengen, gaat de nieuwe gemeente Sluis vol gens hem miljoenen kosten. Van Geffen ziet een fikse verho ging van de toeristenbelasting als hét middel om het probleem te kunnen oplossen. Zelf werkt hij er niet meer aan mee. Van Geffen neemt de kans te baat om vervroegd uit te treden. „Ik draag alles over aan jongeren, het wordt een geheel andere or ganisatie en daar wil ik geen deel meer van uitmaken." „Er komt in de nieuwe gemeente Sluis straks één afdeling kernenonderhoud met één afde lingshoofd voor alle kernen. Dat kan niet, naar mijn mening. Er is straks een afdeling calamiteiten met een straatploeg en een groenploeg. De ploegen zullen een aantal weken in een van de kernen werken en dan weerver der trekken. De rek is er dan uit. Wat te doen tijdens evenemen ten? Ze kunnen dan niet meer adequaat inspringen en mede daarom ben ik blij dat ik dit niet meer moet meemaken. "Van Geffen is ruim twaalf jaar districtschef van Hoofdplaat tot Cadzand en kent de proble matiek in het gebied als geen ander. „Ieder jaar komen er hier drieënhalf miljoen toeristen. Dat brengt extra veel werk. Alle evenementen die we hebben, er moet vuil opgehaald worden, de duinovergangen moeten wor den onderhouden. Gelukkig heb ik altijd goede contacten met de burgers en met de dorpsraden gehad. Wie gaat dat straks doen? Vijftien kernen delegeren zonder ondersteunende man? De leidinggevende zal al werk genoeg hebben. „Het is een utopie van het colle ge te denken dat het geld er wel komt en dat de achterstand wordt opgelost. Er zijn miljoe nen nodig om alles op te knap pen. Nu zijn we een van de goedkoopste gemeenten van Nederland met slechte infra structuur. Waarom niet een ge middelde gemeente met goede wegen? Herman van Geffen staat nu als kandidaat op de lijst van Nieuw West. „Nu ik kan stoppen met werken, wil ik me op het politie ke vlak inzetten. Gewoon omdat politiek me meestal tegenstaat. Ze beloven veel, maar daar komt niets van terecht." Naam: (Al)Fons Roctus Leeftijd. 66 jaar Woonplaats: Kloosterzande Partij: Algemeen Belang Functie: Parttime wethouder en adviseur belastingaangifte voor particulieren. Roctus heeft sinds 1970 zijn eigen admini stratiekantoor. Rekent op: Vier zetels, hoopt op vijf. Sterke punten: De mensen ken nen mij en ik ben altijd bereid hen met raad en daad bij te staan. Zwakke punten: Ik kan moeilijk nee accepteren, daarom vecht ik door, ook al is het misschien een verloren zaak. Meestgebruikte zinsnede: „Ze ker weten, niks mis mee! Belangrijkste programmapun ten: Niks beloven wat je niet kunt waarmaken. Beleid base ren op wat er in de portemonnee zit. Andere aandachtspunten: Elke wethouder krijgt een aantal kerkdorpen in portefeuille. Zo hebben de bewoners altijd een aanspreekpunt en zijn de lijnen naar de bevolking kort. Verkiezingsmotto of -leus: Al gemeen Belang, uw belang. Tarief Westerscheldetunnel: Binnen vijf jaar moet de tunnel tolvrij zijn. Grootste ergernis: De loze ver kiezingsbeloften van andere partijen terwijl ze weten dat het geld bijna op is. Ze beloven de bevolking van alles, maar daar mee kloppen ze de ldezers geld uit de zakken, want ze moeten het wél zelf betalen. Zeeuws- Vlaanderen wacht op 20 november verkiezingen voor de drie nieuwe gemeenteraden en het waterschapsbestuur. In de weken voor de stem- biLsgang brengt de PZC in een speciale rubriek nieuws over politieke par tijen, verkiezingspro gramma's, herindelings zaken, profielen van lijsttrekkers en bijeen komsten in de regio. door Frank van Cooten HULST - De politieke partijen Groot Hontenisse en Groot Hul st/Gemeenschappelijke Belan gen vallen over de kaartenactie van lijsttrekker A. Roctus van Algemeen Belang. Roctus stopt kaarten in de bus met daarop de kreet 'Samen Verder'En dat is nou net de ver kiezingsslogan van Groot Hon tenisse en Groot Hulst/Ge meenschappelijke Belangen. F. van Driessche (Groot Honte nisse) en G. Naessens (Groot Hulst/Gemeenschappelijke Be langen) hebben daar met verba zing kennis van genomen. Ze beschoüwen het gebruik van door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - De nieuwe ge meente Terneuzen moet zorgen dat de drugscriminaliteit niet (Advertentie) hun slogan door Roctus dan wel als een compliment, maar het werkt juist verwarring in de hand. „De beide partijen vinden het vervelendste aspect van zijn actie dat de suggestie wordt ge wekt dat er een band of samen werking zou zijn tussen Groot Hontenisse, Groot Hulst/ Ge meenschappelijke Belangen enerzijds en Algemeen Belang anderzijds en dat is zeker niet het geval." Van Driessche en Naessens vin- opnieuw in hevige mate de kop op steekt. De gemeente moet samenwer ken met andere gemeenten, zich den dat Roctus voor zijn eigen kaartenactie de slogan van zijn partij moet gebruiken. Roctus vindt de opstelling van Van Driessche en Naessens te flauw voorwoorden. „Dat beide heren daar zo'n bombarie over maken is zo overdreven. Ik gebruik in derdaad de slogan 'Samen Ver der' voor mijn kaartenactie. Maar mijn kaarten zijn gedrukt op het moment dat de verkie zingsleuze van Groot Hontenis se en Groot Hulst/ Gemeen- er sterk voor maken dat de ma rechaussee weer drugscontroles aan de grens houdt en een eigen veiligheidsbeleid maken. Dat vindt J. Jonkman, kandi- .daat voor de Partij van de Ar beid tijdens de gemeenteraads verkiezingen in Terneuzen. Jonkman staat met zijn negende positie op de lijst van de PvdA niet direct op een verkiesbare plaats en probeert met een voor keursactie alsnog een zetel in de gemeenteraad van het nieuwe Terneuzen te bemachtigen. De PvdA'er concludeert, na be studering van statistieken van de Zeeuwse politie over de cri minaliteit in de eerste acht maanden van dit jaar, dat extra inspanningen nodig zijn om de schappelijke Belangen nog niet bekend was. Daar heb ik bewij zen van. Je kunt daarom ook zeggen dat Van Driessche mijn slogan heeft gebruikt." Roctus betreurt het dat zijn ac tie tot zoveel wrevel heeft ge leid. „Als ik beide heren op de teentjes heb getrapt, spijt me dat. Maar ik heb niets gestolen. Groot Hulst/Gemeenschap pelijke Belangen en Groot Hon tenisse gaan met de slogan 'Samen Verder' de verkiezings strijd in, omdat twee lokale par tijen samen verder gaan in de nieuwe gemeente Hulst. De slo gan symboliseert ook de twee gemeenten die samen moeten werken om een goed ambtelijk apparaat neer te zetten. drugsoverlast binnen de perken te houden. „De geregistreerde misdrijven ter zake van drugs handel tonen een stijging van 34,7 procent ten opzichte van 1999. Het aantal gehoorde ver dachten steeg zelfs met 87 procent. Het aantal naar justitie gezonden verdachten is verdub beld", aldus Jonkman. Hij wijst er verder op, dat de drugsoverlast in de buurge meenten toeneemt. Zo zijn in Hulst dit jaar honderd verdach ten aan de tand gevoeld met betrekking tot drugsdelicten, terwijl dat er in 1999 nog maar negentien waren. De toename elders kan volgens Jonkman ten koste gaan van de politie-inzet in de gemeente Terneuzen. door Harold de Puysseleijr AXEL - De lijsttrekkers van de partijen die deelnemen aan de raadsverkiezingen in Terneuzen doen de mensen die moeite heb ben met de industrialisatie van de Koegorspolder allerlei belof ten waarvan hoogst onzeker is of er uiteindelijk iets van waar te maken is. Dat bleek gisteravond tijdens het lijsttrekkersdebat van BN- /De Stem en de PZC in De Halle in Axel. Voor een 'uitverkocht huis' gingen elf van de twaalf lijsttrekkers van de partij en met elkaar en de zaal in discussie over de omstreden plannen voor een slibdepot, een windmolen park en een mestfabriek in de polder bij Sluiskil. Vooral J. van Schaik (PvdA) kwam zwaar onder vuur te lig gen na zijn uitspraak dat -het nieuwe gemeentebestuur mis schien in nauwe samenspraak met de bevolking maar met een geheel schone lei naar de ont wikkelingen moet kijken. ,Ik verwacht dat er heel veel be zwaren binnen zullen komen te gen het ontwerpplan", zei Van Schaik. .„Dan moet de overheid terug naar af en samen met de bewoners kijken wat er per se in die polder moet komen." De PvdA'er en zittend wethouder in Axel tekende daar wel bij aan, dat het misschien onmogelijk is alle gemaakte afspraken terug te draaien. „Dan moeten we daar mee leven en compense rende maatregelen nemen." Hij sprak van de aanleg van een groengordel vanaf de Otheense Kreek tot en met natuurgebied Canisvliet bij Sas van Gent. J. Baart (TOP) - als wethouder van Terneuzen direct betrokken bij de plannen - 'durfde bijna met zekerheid te stellen dat het slibdepot er komt'. En volgens WD-voorman W. Broekhuysen wist ook Van Schaik donders goed dat het onmogelijk is de Koegorspolder vanaf een blan co vel papier in te vullen. „We moeten de mensen geen knollen voor citroenen verko pen", zei J. Boogerd-Quaak (D66). „Ik heb grote vrees dat het slibdepot niet meer terug te draaien is. Daarom moeten we proberen het huidige plan te op timaliseren. Bijvoorbeeld door zwaar in te zetten op honderd procent verwerking van het slib." P. Hamelink (SGP) noem de dat 'een droom', waarop Boo gerd-Quaak weer tegenwierp dat 'geld het enige was dat de verwezenlijking van die droom tegenhield'. Dichtgespijkerd „Als de zaak dusdanig is dicht gespijkerd dat je er alleen nog maar onderuit komt met hoge schadeclaims, heeft inspraak geen zin meer", vond F. van Hul- le (Gemeentebelangen Kanaal zone). Zijn partij is met De Boom een van de weinige die ronduit tegen de geplande ont wikkelingen is. „Als het lastig is om de plannen terug te draaien omdat dat veel geld kost, moet dat maar", zei J. Vlottes zelfs namens De Boom. „Wij zijn ab soluut tegen de manier waarop de Koegorspolder nu wordt in gericht." REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexariderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtem@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl De autosite voor heel Nederland Om de drugsoverlast binnen de perken te houden, zijn extra inspanningen nodig, vindt PvdA'er Jonkman. foto Camile Schelstraete Advertentie CO SPONSORS Drukkerij Bareman OVERIGE SPONSORS ABC-Promotions Engelhard VERANDERINGSMANAGEMENT IS NOV.BOS 2002 TOEVOEGING SPONSORS BOS 2002 Fotostudio Mark Neelemans De Feyter Verhuur Handelsmij. IZV/IBS bv URS Nederland Verbrugge Terminals Mercaan Kaarten a €65,- zijn te bestellen via Bos-secretariaat tel. 0115-687408 fax 0115-614257 Website Juniorkamer Zeeuwsch-Vlaanderen: www.bosjuniorkamer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37