Gemeenten zoeken samenwerking Voor een borrel na de salto Snel renovatie winkelcentrum in Goese Polder PZC Zeilvlieger gewond bij landing Schadevergoeding voor schildersziekte OPS toegekend 11 Pand UWV-GAK Goes deels weer in gebruik Ruimtelijke ordening en economie voorlopig speerpunten Euterpe geeft concert Op zoek naar de auto die bij je past? Je vindt hem zeker weten wel op AutoTrack.nl Voorlichting voor scholieren Twee gewonden op A58 Shovel ramt auto bij Nieuwdorp Boete voor ontbreken logboek Veroordeling voor ongemerkt vee Uitwisseling in onderwijs Bibliobus in Stavenisse en Scherpenisse Concert voor goed doel dinsdag 12 november 2002 {HnnrSteffan ter Maat I GOES - Het UWV-GAK aan het Schuttershof in Goes is na de brand van vorige week voor een deel weer in gebruik genomen. Ook kunnen de meeste bezoe- kers er weer terecht. Vorige week donderdag richtte een brand een enorme schade aan op de begane grond; ook de bovenliggende verdiepingen liepen rook- en roetschade op. Regiodirecteur A. Janse: „We konden niet zomaar met al het personeel uitwijken, met name ook omdat we ons informatie netwerk heel hard nodig heb ben. Daarom zijn we vrijdag, in het weekeinde en zelfs 's nachts met een schoonmaakbedrijf aan de slag gegaan om de eerste en tweede verdieping schoon te krijgen. Dat was gisterochtend zo goed als afgerond; zo'n 80 procent van de werknemers is weer met het werk begonnen." De brand legde de begane grond vrijwel in as. De bedrijfsartsen die hier werkten zijn tijdelijk verplaatst naar een aantal ge huurde kamers van het zieken huis in Goes. Voor een klein deel van de administratie is extra ruimte gehuurd bij een pand van het GAK bij het station in Goes. De derde verdieping, dat grotendeels is ingericht als be drijfskantine, wordt in de loop van deze week schoongemaakt. De begane grond kan voorlopig nog niet worden gebruikt. De aannemer zal hier volgens Janse verschillende weken of moge lijk zelfs maanden nodig heb ben om alles weer te kunnen herstellen. Over het ontstaan van de brand is nog niets bekend. De techni sche recherche onderzoekt de zaak nog. Hoe groot de schade in financieel opzicht is, is ook nog niet bekend. „Maar dat dit niet gering zal zijn, is wel duidelijk", deelde Janse mee. door Ingrid Huibers GOES - Ondanks de paniek die afgelopen winter ontstond over een eventuele samensmelting van de vijf Bevelandse gemeen ten, zijn de plannen voor inten sieve samenwerking niet van de baan. Over een fusie wordt echter voorlopig niet meer ge praat. Het voorstel voor de vorming van één Bevelandse gemeente kwam van een groep externe ad viseurs. Die waren door de ge meenten zelf gevraagd om een toekomstvisie voor de regio op te stellen. Heel even dreigde de fusiegedachte alle andere initi atieven voor samenwerking te overschaduwen, maar nu de rust is weergekeerd, blijken de gemeenten toch veel voordelen te zien in een gezamenlijke I aanpak. In eerste instantie rich- ten ze zich hoofdzakelijk op het gebied van ruimtelijke or dening en economische za ken. Zo wil het Bestuurlijk Platform de Bevelanden, waarin de vijf Bevelandse gemeenten zich twee jaar geleden verenigden,"" op korte termijn alle wensen en plannen op het gebied van ruimtelijke ordening voor het hele gebied bundelen in één al lesomvattende lange-termijn- visie. Haalbaar Om zo'n structuurschets te ma ken is een ambtelijke werkgroep in het leven geroepen met verte genwoordigers uit Goes, Rei- merswaal, Noord-Beveland, Kapelle en Borsele. Behalve de ruimtelijke visie moet de werk- Vragen sluiting Vlaamse kustzone DEN HAAG - De Vlaamse rege ring kan niet zomaar de drie- mijlszone voor de Vlaamse kust sluiten voor vissersschepen van meer dan zeventig brutoton. Volgens CDA-Kamerlid S. Buijs lijkt het erop dat die maatregel in strijd is met het gemeen schappelijk visserijbeleid van de Europese Unie. Hij heeft staatssecretaris Odink van Vis serij gisteren schriftelijk ge vraagd actie te ondernemen om het Vlaamse besluit ongedaan te maken. Buijs wil ook weten of de door de maatregel gedupeer de vissers een schadevergoeding tegemoet kunnen zien. Het vangstverbod dat 1 januari in gaat, is bedoeld om jonge vis en kleine Vlaamse kustvissers te beschermen. Zowel Belgische als Nederland se garnalenvissers met grotere schepen, onder wie enkelen uit Breskens, Vlissingen en Colijns- plaat, verliezen een deel van hun visgronden. Zij mochten in de driemijlszone al sinds enkele jaren niet op tong vissen. Eén visser uit Breskens heeft een schip laten bouwen dat net iets minder meet dan zeventig bru toton. groep onderzoeken of het haal baar is om een regionaal grond en ontwikkelingsbedrijf op te richten. Verder dient de groep samen met de Kamer van Koop handel en de provincie een plan te maken om het tekort aan be drijfsterreinen op de Bevelan den op te heffen. Tegelijkertijd zal het Platform bekijken of ook zaken als mi lieubeleid, sociale zaken en vei ligheid gezamenlijk kunnen worden aangepakt. Er is inmid dels besloten om eens per maand bij elkaar te komen. Dat zal voorlopig nog gebeuren on der voorzittersschap van DLu- teijn, die in elk geval het komen de jaar het Platform wil blijven leiden. Burgemeester J. Gelok van de gemeente Borsele wordt penningmeester. Samen met de ambtelijke werkgroep maakt hij een raming van de kosten in 2002. Verder zorgt Gelok dat er voor 2003 een begroting wordt gemaakt. Het Platform komt half december weer bij elkaar. Indien er binnen het Platform harde afspraken worden ge maakt, zullen die in de vorm van convenanten of overeenkom sten worden voorgelegd aan de vijf betrokken gemeenteraden. door Ingrid Huibers KAMPERLAND - Exploitant E. van Nunen van wa terskicentrum De Schotsman in Kamperland mag van B en W van de gemeente Noord-Beveland een hapje en een drankje gaan serveren. De drank- en ho- recavergunning is hem inmiddels verleend, nu moet de gemeente het ter plekke geldende bestemmings plan Landelijk Gebied nog aanpassen. Van Nunen gaat het bestaande gebouw bij de waterskibaan ge bruiken als café. Ook krijgt hij de beschikking over honderd vierkante meter terras, foto Willem Mieras REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Rob Paardekam GOES - Er lijkt eindelijk schot te komen in de renovatie van winkelcentrum De Spinne in de Goese Polder. In januari vol gendjaar begint het tweede deel van de sloop, in maart de nieuw bouw. Tijdens een praatavond in De Spinne werden de inwoners van de Goese Polder gisteren bijge praat over het masterplan voor de wijk, waar de herinrichting van het winkelcentrum onder valt. Het plan behelst onder meer de sloop van een deel van het winkelcentrum ten gunste van nieuwbouw, de komst van meer parkeerplaatsen, de bouw van seniorenwoningen boven het centrum en een tweede su permarkt. J. Schinkel van de ge meente Goes maakte gisteren nog eens duidelijk dat dat de Al- di wordt. Geruchten als zou de ze geen interesse meer hebben, SINT MAARTENSDIJK - De muziekvereniging Euterpe uit Sint Maartensdijk houdt zater dag 16 november een concert in De Haestinghe met als thema Broadway. Euterpe speelt onder leiding van Peter de Rooy met mede werking van zangers Wiima Janmaat en Kees van Dis, pia nist Edu de Goffau en accordeo- niste Jeanette de Vos beroemde musicalnummers. Het concert begint om 20.15 uur, maar de zaal is een half uur eerder open. sprak hij tegen. „De Aldi wil juist heel graag naar de Goese Polder komen." Schinkel vertelde ook dat de Goese Polder weer een volledig postkantoor krijgt. Dat was voor de aanwezigen een aange name verrassing, omdat de PTT nog niet zo lang geleden voor een kleinschaligere opzet koos. De plannen voor de renovatie van het winkelcentrum zijn vol gens de gemeente klaar. In janu ari wordt nog een deel gesloopt, waarna in maart de bouw kan beginnen. Hoog tijd, zo vond Schinkel. „Want het winkelcen trum ziet er nog steeds niet uit." De bouw duurt vermoedelijk anderhalfjaar. Televisietoren E. Beekman van de stichting Sticht Licht vroeg tijdens de praatavond geld voor het verder verlichten van de televisietoren. Twee jaar geleden kreeg de stichting geld om de toren te verlichten. Dat in inmiddels ge beurd. „Nu willen we het pro ject afmaken en ook de twee bovenste ringen van licht voor zien", verklaarde Beekman. Hij vroeg 2500 euro. Een grote meerderheid van de aanwezige bewoners reageerde enthousi ast op het plan, zodat de wijk- vereniging het geld beschikbaar kan stellen uit het wijkbudget. Overigens liep niet iedereen warm voor het idee. Zo klaagde een amateur-astronoom dat hij zijn hobby niet kan beoefenen als de toren is verlicht. Twee an deren vonden dat het bijzondere er nu wel af is en stelden voor het gevaarte alleen nog op speciale dagen te verlichten. Veel gehoor bij de andere aanwezigen von den ze niet. De man is met onbekende ver wondingen aan rug en benen naar het ziekenhuis in Vlissin gen overgebracht. De piloot be hoorde tot een groep uit Turn hout afkomstige vliegers. De Belgen waren speciaal naar Zoutelande gekomen om te vlie gen. Een windvlaag duwde de zeil vlieger van de onfortuinlijke Belg plotseling naar de grond. Eerst leekhet erop dat de vlieger zijn deltavleugel in de duinen kon neerzetten, maar bij de lan- Advertentie De autosite voor heel Nederland MIDDELBURG - Zo'n 1800 leerlingen uit de hoogste klassen van de Zeeuwse havo- en vwo-opleidingen zij n komende vrij dag 15 november te gast bij de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren. Daar wordt voor hen dan een studie- enbe- roepenvoorlichtsdag gehouden. Er zijn voorlichters present van meer dan 150 verschillende universitaire studies en oplei dingen uit het hoger- en middelbaar beroepsonderwijs. De voorlichtingsdag is op touw gezet door de Zeeuwse kring van de Nederlandse Vereniging van Schooldecanen, afdeling havo/vwo. Die wil de studiehuis-leerlingen in de gelegenheid stellen om zonder veel reistijd en -kosten goede informatie te vergaren over vervolgstudies en beroepen. HEINKENSZAND - Bi] een eenzijdig ongeval op de A58 ter hoogte van Heinkenszand zijn zondagmorgen twee personen gewond geraakt. Een 27-jarige vrouw uit Goes ging vermoe delijk door de regen slippen en kwam na enige omwentelingen in de sloot terecht. Zij en haar 21-jarige passagier werden naar het ziekenhuis gebracht. NIEUWDORP - Op de kruising van de Belgiëweg-Oost met de Europaweg-Zuid bij Nieuwdorp is gistermorgen.een auto ge ramd door een shovel. Het ongeluk ontstond toen de 42-jarige shovelbestuurder uit de gemeente Noord-Beveland geen voorrang verleende aan een 27-jarige Middelburger. Beide mannen bleven ongedeerd. MIDDELBURG - Zeevisserijbedrijf J. Bout uit Tholen is gis teren in Middelburg voor het ontbreken van een nieuw log boek veroordeeld tot 1350 euro boete. De economische poli tierechter vond bewezen dat het verdachte bedrijf 8 augustus vorig jaar in Goes op een van zijn vissersschepen de gegevens van een net met een gewijzigde maas wijdte niet in een nieuw logboek, tevens vangstopgaveformulier, heeft vermeld. MIDDELBURG - De economische politierechter in Middel burg heeft gisteren een 59-jarige veehouder uit die plaats ver oordeeld tot 980 euro boete; de verdachte bleek 12 november vorig jaar in Sint Laurens bij een controle zeven runderen niet te hebben gemerkt. VLISSINGEN - De Hogeschool West-Vlaanderen heeft sa men met de Zeeuwse welzijnsorganisatie Scoop een uitwisse ling opgezet die onderwijsprojecten in Vlaanderen en Zee land nader tot elkaar moet brengen. De uitwisseling richt zich op politici, ambtenaren, jeugd(welzijns)werkers, jeugdhulp- verleners, peuterspeelzalen, kinderopvang, jeugdgezond heidszorg en zo mogelijk ook ouders. Vlaamse deelnemers aan de uitwisseling brengen op 28 november en 10 december werkbezoeken aan brede scholen in Middelburg, Borsele, Terneuzen en Sluis-Aardenburg. Zeeuwse deelnemers bezoe ken het schoolopbouwwerk in Gent, Kortrijk, Lokeren en Aalst. Het eerste werkbezoek van de Zeeuwen vindt plaats op 14 november. Het schoolopbouwwerk moet ervoor zorgen dat onderwijs meer wordt afgestemd op kwetsbare groepen. door Steffan ter Maat SINT-MAARTENSDIJK - In Stavenisse en Scherpenisse worden volgende week op res pectievelijk maandag en dins dag voorlichtingsavonden gehouden over de nieuwe bibliobus. Stichting Gemeen schappelijke Openbare Biblio theken Tholen wil geïnteres seerden alvast kennis laten maken met de bus die in 2003 in de kleine kernen gaat rijden. De uitleenposten in de Voor straat in Stavenisse en aan de Hoge Markt in Scherpenisse draaien nog tot het einde van dit j aar en dan zullen zij hun deuren sluiten. Dit maakt onderdeel uit van het plan waarin alle kleine uitleenposten in de gemeente Tholen sluiten en waar de bi bliobus als alternatief komt. De bus zou voor een kwaliteits impuls moeten zorgen, omdat er deskundig personeel bij betrok ken is en het aanbod in de bus gevarieerder en groter is dan in de uitleenposten. De filialen in Sint-Annaland en Sint-Maar tensdijk moeten zo blijven zoals ze nu zijn en in Tholen-stad moet de bibliotheek worden op gewaardeerd tot een zogenoem de brede bibliotheek. Dit bete kent dat de openingstijden worden uitgebreid en dat de vloeroppervlakte groter moet worden om zo tot meer informa tieve, culturele en sociale activi teiten te kunnen komen. Tijdens de voorlichtingsavon den wordt het een en ander ver teld over de bibliobus in het Zeeuwse bibliotheeknetwerk en er wordt gesproken over wat de bibliobus voor Tholen kan betekenen. De bus kan tijdens de twee avonden worden beke ken. De voorlichtingsavond op maandag in Stavenisse begint om 19.30 uur in dorpshuis De Stove. In Scherpenisse begint de avond ook om 19.30 uur in het Hollandhuis. Hulpverleners maken de neerstorte Belg gereed voor vervoer naar het ziekenhuis in Vlissingen. foto Wim Kooyman door Ron Magnée ZOUTELANDE - Een Belgi sche zeilvlieger is gistermiddag rond drie uur hard in de duinen van Zoutelande geland en over de kop geslagen. ding sloeg de vleugel plotseling achterover. De Turnhouter rol de vervolgens naar beneden, waarbij hij een aantal malen over de kop sloeg. De door de collega-vliegers ingeseinde am bulance kon de plek des onheils moeilijk bereiken. Met veel moeite werd de man door ambu lance- en brandweerpersoneel afgevoerd. door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Een Zeeuwse schilder heeft een schadever goeding gekregen voor zijn be roepsziekte OPS, een aantas ting van het zenuwstelsel door verfoplosmiddelen. De man werd in 2000 op 53-jari- ge leeftijd arbeidsongeschikt door OPS. Hij krijgt een vergoe ding voor loonschade en smar tengeld van zijn zorgverzeke raar. De claim is de eerste die het Bureau Beroepsziekten FNV voor een Zeeuws vakbondslid gehonoreerd kreeg. Over de hoogte van het bedrag wil het bureau geen mededelin gen doen. FNV Bouw, één van de oprichters van het Bureau, noemt het bemiddelingsresul taat een groot succes. Woord voerder Gülami Yesildal hoopt dat meer mensen met beroeps ziekten zich melden bij het bu reau en dat werkgevers daar^- zaak," legt Wim Eshuis van Bu reau Beroepsziekten uit. Het bureau heeft nog zeven Zeeuwse claims onder behande ling: twee gevallen van RSI (re- petetive strain injury) bij een beeldschermwerker en een in- du-striewerker, een geval van lawaaidoofheid, een geval van heftrucknek en drie rugaandoe ningen bij metaalbewerkers. FNV Bouw houdt woensdag 13 november een bijeenkomst over beroepsziekten in het kantoor in Bergen op Zoom om 13.00 uur. Eshuis van het Bureau Beroeps ziekten is dan aanwezig. KAPELLE - De mannenkoren Ethan uit Yerseke en De Lof zang uit Goes geven zaterdag om 19.30 uur een concert in de Nederlands hervormde kerit door het belang van preventieplan Kapelle. De opbrengst gaat inzien. Het bureau werd in 2000 naar de stichting Woord en opgericht om claims buiten de Daad voor de financiering van rechtbank te schikken. „Het is een mobiel consultatiebureau in een kortere weg dan een rechts- Burkina Faso.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27