OR Delta tegen bod op Remu 4,2%. Goes hekelt vertraging in aanpak geluidhinder spoor Crazy Days.. KI Eerste tolhuisje tunnel staat Beveiligingsbedrijf trekt portiers terug bij café Nationaal Gimbrêre Ondernemingsraad vindt informatie over gevolgen onvoldoende Tractie Kapelle wenst inzicht in de kosten Twin: sparen en beleggen op één rekening. Tholen verstrekt eerste gebruiksvergunning zeeuwse almanak Normen en waarden BEVELANDEN/THOLEN dinsdag 12 november 2002 door Ben Jansen MIDDELBURG - De onderne- jsraad van Delta overweegt naar de rechter te stappen om te verhinderen dat het nutsbedrijf een bod doet op het Utrechtse energieconcern Remu. De OR heeft een negatief advies uitge bracht over de wens van de di rectie, Remu over te nemen. De raad meent dat te weinig infor matie is verstrekt over de conse quenties voor de financiële positie van Delta en voor de me dewerkers. De aandeelhouders van Delta stemden gisteren, zoals ver wacht, in met een definitief bod op Remu. Dat bod doet Delta sa men met Tennet, beheerder van het landelijke hoogspannings netwerk. „Je zou bijna denken dat de aandeelhouders over meer informatie beschikken dan de ondernemingsraad", w eerde OR-voorzitter R Louwerse op het gemak waar mee de aandeelhouders una niem hun besluit namen. Onafhankelijke De ondernemingsraad weet zich gesteund door onafhankelijke adviseurs in zijn opvatting dat uit de informatie die de directie heeft verstrekt, niet kan worden geconcludeerd dat de risico's van de transactie voor Delta voldoende zijn afgedekt. Vol gens Louwerse heeft de OR het tot afgelopen vrijdag steeds met mondelinge informatie moeten stellen. Er was slechts een ad viesaanvraag, zonder onder bouwing van de financiële en personele kant van de zaak. Advertentie) Wij richten kantoren in Louwerse: „We kregen vrijdag wel wat meer stukken, maar die verschaften in onze ogen nog steeds te weinig inzicht. Daar om hebben we aangegeven waar het naar onze mening hog aan schortte, maar de directie is daar onvoldoende aan tegemoet gekomen. Er rest, ons nu weinig anders dan naar de onderne mingskamer van het gerechts hof in Amsterdam te gaan." De voorzitter van de onderne mingsraad van Delta verheelt niet dat bij de OR enig wantrou wen jegens de directie leeft. „Het was naar ons idee wél mo gelijk voldoende informatie te verstrekken. Bij ons leeft nu het idee dat we bewust maar ge deeltelijk op de hoogte zijn ge steld." Louwerse ziet nog één moge lijkheid voor de directie om te voorkomen dat de OR de gang naar de ondernemingskamer zal maken. „We hopen dat uit eindelijk zal worden besloten een bod uit te brengen onder voorbehoud van nader overleg met de ondernemingsraad. Zo ontstaat ruimte om ons alsnog te voorzien van de informatie die we nodig achten." Overtuigen Dat de OR deze opening nog biedt, had tijdelijk directie voorzitter D. Luteijn ook begre pen. Hij zei het te betreuren dat de ondernemingsraad zich on voldoende geïnformeerd acht en dat als consequentie daarvan wordt overwogen naar' de on dernemingskamer te stappen. „We zullen proberen aan de be zwaren van de OR tegemoet te komen", verzekerde hij. „Er moest met het oog op onze be langstelling voor Remu in korte tijd ontzettend veel gebeuren. We hopen dat we ook de onder nemingsraad er toch van kun nen overtuigen dat de overname een versterking vormt voor de positie van Delta als zelfstandi ge onderneming met een sterke Zeeuwse basis." De aandeelhouders stemden met de plannen van de directie HOEK Noordzandstraat 6 Yerseke tel. (0113) 57 29 07 fax (0113) 57 38 73 KAPELLE - De fractie van Ge meentebelang in de gemeente Kapelle wil een specificatie van de kosten van het afscheid van burgemeester G. de Groot en de installatie van de nieuwe burge meester S. Kramer. Uit de bestuursrapportage maakt Gemeentebelang op dat de hele operatie inclusief het werk van de vertrouwenscom missie en een 'assessment', 45.000 euro heeft gekost. Dat lijkt de fractie nogal veel. Gemeentebelang vraagt het college om een uitgesplitst kostenplaatje en om de exacte geraamde bedragen daarvoor. De bestuursrapportage komt vanvond aan de orde, na de be handeling van de begroting voor 2003 in tweede termijn. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis in Kapelle en begint om 19.30 uur. Het plaatsen van het eerste tolhuisje ging gisteren niet zonder problemen: eenmaal opgetakeld raakte het wat uit balans. door Ben Jansen BORSSELE - Het eerste tolhuisje voor de Westerscheldetunnel staat op zijn plaats. Een kraan zette het bouwsel gis teren neer op het tolplein bij Borssele. De komende vier weken worden de an dere tolhuisjes geplaatst, elke week één. Op het tolplein komen in totaal vijf tol huisjes: vier enkele (voor elke rijrich ting twee) en één dubbele. Vanuit het dubbele tolhuisje kan 's nachts bij wei nig aanbod het verkeer uit beide rij richtingen bediend worden. Een huisje is 1,20 meter breed, 4 meter lang en 2,40 meter hoog, het dubbele is 8 meterlang. Het uiterlijk is gebaseerd op het ont werp van het bedieningsgebouw dat ook op het tolplein staat. Ze hebben de zelfde kleurstelling en een soortgelijke 'punt'. De tunnelmedewerkers in de tolhuisjes verwerken de contante betalingen. Passanten kunnen echter ook - zonder tussenkomst van een tolgaarder - betalen met chipknip, creditcard of het elektronische kastje. De laatste beta lingsmethode is het snelst, het makke lijkst en verschaft bovendien een kor ting van 25 procent. Om die reden heeft het tolplein per rijrichting zeven ba nen, zes voor gewoon verkeer en één voor bussen. Welke betalingsmethode bij welke baan mogelijk is, wordt langs de tunnelweg met borden tijdig aange geven. De tolhuisjes worden in de fabriek al in elkaar gezet, zodat ze als nagenoeg compleet op het tolplein worden afge leverd. Er moeten alleen nog ramen in en de elektrische apparatuur moeten nog worden geïnstalleerd. Een tolhuis je voldoet aan de arbo-eisen. Zo is er airco, verwarming en overdruk (om uit laatgassen buiten te houden). Loopbrug Op het tolplein wordt naast het plaat sen van de tolhuisjes hard gewerkt aan de loopbrug. Het frame van deze brug staat, het loopgedeelte en de luifel moe ten nogworden afgebouwd. Aan weers- foto Wim Kooyman zijden van de brug staan liftschachten, waarin nog liften moeten worden aan gebracht. In de westelijke buis van de Westerscheldetunnel is gisteren begon nen met de eerste laag asfalt. Het asfal teren gebeurt 's avonds en 's nachts om de overige bouwactiviteiten niet te hin deren. Het aanbrengen van de eerste laag in de westbuis duurt ongeveer ne gen dagen, daarna wordt de oostelijke buis geasfalteerd. Direct daarna gaan de asfaltmachines verder met de twee de laag. Deze moet voor de kerst in de beide tunnelbuizen liggen. In deze tweede laag komen de detectielussen voor het systeem dat signaleert wan neer voertuigen in de tunnel zeer lang zaam rijden of tot stilstand komen. Advertentie Twin Sparen Sparen en beleggen op één rekening. Het kan, mei Twin*. Sparen met Twin levert nu 4,2% rente op! En wanneer u nu of in de toekomst wilt beleggen, kan dit ook. U switcht eenvoudig en kosteloos tussen het spaar- en beleggingsdeel. Twin biedt u dus de zekerheid van sparen en de kans op het rendement van beleggen! De waarde van beleggingen kan fluctueren In het verleden behaalde resultaten bicden geen garantie voorde toekomst. Rentewijzigingen voorbehouden Voor Twin* is een financiële bijsluiter opgesteld met informatie over hel product, de kosten en de risico's. Vraag erom en lees hem voordal u het product koopt. Meer weten? Bel 0800-7012 of kijk op www.ingbank.nl ftïrtiiïnr-rrr ingM bank onderdeel van ING V- doorMieke van der Jaqt GOES - Het gemeentebestuur van Goes heeft met ontsteltenis kennis genomen van een brief van staatssecretaris Van Geel van milieu, waarin hij de Kamer schrijft dat het oplossen van de geluidsoverlast bij ruim 450.000 woningen langs wegen en sporen wegens geldgebrek ernstige vertraging oploopt. Goes is een van de drie Beve- landse gemeenten die vrezen voor een grote toename van de geluids- en trillingsoverlast als de Westerschelde Container Terminal (WCT) een feit wordt. Goes zal bij de provincie extra garanties vragen. De Goese wethouder S. van 't Westeinde vertrouwt het niet. „De provincie heeft een miljoen euro opzij gezet om de proble men hier weg te nemen en Zee land Seaports heeft er een mil joen bijgedaan. Maar dat is natuurlijk niet genoeg. Er is een brief van de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, waarin het Rijk vijf miljoen euro toe zegt. Dat geld van de provincie en het havenschap zal er best zijn, maar bij het Rijk moet je het maar afwachten. Als nu een Drie Bevelandse gemeenten vrezen een toename van de geluids- en trillingsoverlast voor mensen die aan de spoorlijn wonen. foto Willem Mieras vastgesteld plan, dat de huidige overlast van verkeerslawaai moet oplossen, door geldgebrek al op de lange baan wordt ge schoven, hoe moeten we dan zo'n toezegging van vijf miljoen euro verstaan? Hoe hard is die? De ene staatssecretaris zegt dit en de andere dat. Je weet ook niet welk kabinet er over een poosje zit." Van 't Westeinde is van plan met haar Bevelandse collega's extra garanties te eisen bij de provin cie. „De provincie wil graag die WCT en wij willen er zeker van zijn dat alle geluidsbeperkende maatregelen genomen zijn voordat de eerste trein gaat rij den. Het is aan de provincie om die vijf miljoen veilig te stellen. De mogelijkheid mag niet be staan dat dat geld ineens wordt wegbezuinigd." Huiseigenaren Wethouder G. Burger van Ka pelle heeft er niet zo'n hard hoofd in als zijn Goese collega. Voor de maatregelen die Kapel le nog moet nemen voor een aan tal huizen, heeft het Rijk zeven tig procent subsidie toegezegd. De overige dertig procent zou voor de helft worden betaald door de huiseigenaren en voor de andere helft door de gemeen te. D at de uitvoering een tij dj e in de ijskast is gezet, komt doordat de gemeente mogelijkheden zag die dertig procent uit de WCT- compensatie te halen. Burger gaat ervan uit dat het toegezeg de geld ergens op een rekening staat en niet kan worden terug genomen. Overigens trekken Kapelle en Reimerswaal samen met Goes op als het gaat om de gevolgen van de WCT voor aanwonenden van de spoorlijn. Als Goes ga ranties eist, zullen Kapelle en Reimerswaal dat steunen. in tijdens een besloten vergade ring. Uit concurrentieoverwe- gingen wil Delta geen medede lingen doen over de hoogte van het bod op Remu. Er zijn nog meer gegadigden voor de over name. Eneco heeft blijk gegeven van belangstelling voor Remu en, hoewel dat tot dusver niet nadrukkelijk is uitgesproken, zou ook Nuon in de markt zijn voor verwerving van het colle- gabedrijf. Geïnteresseerden moeten uiterlijk woensdag een bod uitbrengen. door Ron Maqnée VLISSINGEN - Het beveili gingsbedrijf Omega Security uit Breda is gestopt café Natio naal aan het Vlissingse Bella- mypark te bewaken. Dat meldt directeur-eigenaar R. Ramsoe- bag van de onderneming. Direc te aanleiding is de schietpartij die drie weken geleden voor de ingang van Vlissingse disco plaatsvond. Bij de schietpartij raakte een portier zwaarge wond. Volgens Ramsoebag was hij al langer van plan de bakens te verzetten van horeca naar be drijf sob jecten. De schietpartij was aanleiding om direct bij Nationaal te stop pen. Het bedrijf bewaakt nu al leen nog een aantal grotere ho- reca-ondernemingen in Breda, de thuisbasis van de onderne ming. Voor de rest beperkt het beveiligingsbedrijf zich tot be drijfspanden. Voor de bewaking van café Na tionaal is nu het bedrijf Horeca- re uit Roosendaal ingehuurd, vertelt bedrijfsleider J. Swart- jes van het jongerencafé. „Dis cotheek El Toro in Goes werkt ook al met dit bedrijf en is er zeer tevreden over", vertelt hij. Volgens de bedrijfsleider is uit drukkelijk voor portiers van buiten de provincie gekozen: „Die laten bezoekers zonder aanziens des persoons al dan niet binnen." Overigens is de disco van Nationaal voortaan op donderdag- en vrijdagavond gesloten. Die avonden zijn met portiers niet meer rendabel. Op donderdag- en vrijdagavond blijft het café op de begane grond wél open. Aan de deur staan dan toezichthouders van café Nationaal zelf. Camera's Overigens heeft de gemeente een aantal maatregelen voorge steld om de veiligheid op en rondom het Bellamypark te ver groten. In het steegje achter de disco is extra verlichting ge plaatst. En de politie surveil leert intensiever in het gebied. Nog niet duidelijk is of de ge meente ook tot het installeren van camera's in het gebied over gaat. Toch zijn volgens Swartjes van Nationaal de gevolgen al merk baar: „Het is rustiger. Boven dien is de politie al ter plekke voordat er ook maar ruzie kan uitbreken.Toch is het op zater dagavond in Nationaal rustiger dan dat het voor de schietpartij was, meldt Swartjes. Ook Ramsoebag verwelkomt de nieuwe maatregelen van de ge meente, maar vindt het wel een beetje laat. „Al een aantal ma len hebben we aangegeven dat er camera's zouden moeten ko men." De late reactie van de ge meente noemt de directeur dan ook 'hypocriet'. „Pas alshetkalf verdronken is, dempt men de put." Sterk Met de gewonde portier gaat het naar omstandigheden goed. Een week geleden is de 34-jarige Bredase portier uit het zieken huis ontslagen. „We moeten nog afwachten hoe de revalidatie gaat, maar hij is lichamelijk sta biel. Ik heb er alle vertrouwen in dat hij er weer helemaal boven op komt. Het is een man met een sterke persoonlijkheid. Hij wil zelfs weer terugkeren in de be veiliging", aldus Ramsoebag. De behandelende artsen hebben besloten om de kogel in het li chaam van de portier te laten zitten. „Mocht je die willen weghalen dan moet je eerst een paar rib ben breken en een long wegha len. Een buitengewoon risico volle operatie", aldus de direc teur. De betrokken portier droeg op de avond van de schietpartij een kogelwerend vest. Hiermee worden de vitale organen be schermd. De kogel drong echter net naast het vest bij het sleutel been het lichaam binnen. door Steffan ter Maat THOLEN - Burgemeester W. Nuis van de gemeente Tholen heeft gistermiddag de eerste 'gebruiksvergunning' uitge reikt aan zorgcentrum Ten An ker in Tholen-stad. Ten Anker heeft in samenwerking mei de afdeling brandweer en rampen bestrijding diverse brandveilig heidsaspecten laten verbeteren. Tholen wil via een inhaalslag de komende jaren een kleine 340 vergunningen afgeven aan be drijven en instellingen. Voor het verkrijgen van de vergunningen moeten zaken zoals vluchtweg aanduidingen, noodverlichting, toegang voor de brandweer et cetera aan alle eisen voldoenDe vergunningen moeten er komen voor scholen, kerken, horecabe drijven, fabrieken, zwembaden enzovoort. Naast de gebruiksvergunnin gen voor bestaande gebouwen, moeten er naar verwachting zo'n twintig vergunningen per jaar worden afgegeven voor nieuwe gebouwen. Ook moeten er naar schatting ruim vijftien vergunningen per jaar worden vernieuwd vanwege de veran dering van functie of gebruik van een gebouw. Aanvankelijk werd er voor dit j aar al gesproken over een afgif te van zo'n honderd gebruiks vergunningen. Dat aantal wordt niet gehaald, mede door dat er in eerste instantie aan dacht wordt besteedt aan grote re gebouwen zoals Ten Anker. Als in een later stadium de klei nere gebouwen aan de orde ko men wordt dit weer ingelopen. De afgifte van de vergunningen moet in 2005 zijn afgerond. Voor het verstrekken van de vergun ningen heeft de gemeente twee medewerkers aangesteld. Advertentie ALLE BLAZERS KORTING ALLE PANTALONS KORTING BONNETERIE diverse series PULLOVERS, VESTEN, TWINSETS T-SHIRTS 20-/.KORTING MANTELS JACKS diverse series =€25.- tot€50.- KORTING LANGE DELFT 16 MIDDELBURG De Kapellenaar is het met zijn beroemde plaatsgenoot eens dat het herstel van nor men en waarden absolute prioriteit heeft. Onlangs had hij tijdens een feestje echter iets te veel alcoholische ver snaperingen genuttigd, zo merkte hij toen hij samen met zijn vrouw midden in de nacht huiswaarts liep. Toen hij na enkele minuten een po litiewagen aan zag komen, besefte hij dat hij zijn mis stap nog goed kon maken. Zonder dralen stapte hij dan ook de straat op en hield de beide agenten aan. U moet mij arresteren wegens open bare dronkenschap, riep hij hen toe. Tot zijn verbazing weigerden ze. Nadat ze beko men waren van een onbe daarlijke lachbui raadden ze hem slechts aan rustig naar huis te lopen. Sinds die nacht weet hij dat onze minister president nog een zeer lange weg te gaan heeft eer normen en waarden hersteld zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 25