Louwiesse beslist moddergevecht Breskens vermaakt het publiek De Schelde behoudt ongeslagen status Maarten Scheerders bezorgt HVV'24 in slotseconde de winst Bridgezege voor duo IJsebaert Patrijzen klopt Zaamslag Titels voor Van der Eijk en Oele Verlies badmintonteam Terneuzen Autocrossers gehuldigd Terneuzense Boys in derby nipt langs AZVV: 0-1 "Verhaegen en Huis behalen monsterzege in dubbeltoernooi maandag 11 november 2002 TERNEUZEN - Het echtpaar IJsebaert uit Terneuzen heeft in Scheldorado de tweede van de zes zittingen tellende senio rencompetitie bridge van de afdeling Zeeuws-Vlaanderen op zijn naam geschreven. Het winnende percentage van het echt paar was 65,63. Dat was ruim drie procent meer dan dat van het vrouwenpaar Biesbroeck/Otto dat als tweede eindigde. Op de derde plaats kwam het mannenpaar De Cock/Tiele- man. Dat duo had bijna zes procent minder dan het winnende paar. 's-HEERENHOEK - Patrijzen won in de vierde klasse van het vrouwenvoetbal met 2-0 van Zaamslag. De winst van de Be- velandse ploeg was verdiend. In de eerste helft had de thuis ploeg al het beste van het spel. Zeker na de rust was Patrijzen sterker. Patrijzen-Zaamslag 2-0 (1-0). Annemarie de Hond 1-0, Me lissa Mulder 2-0. TERNEUZEN - Maarten van der Eijk en Edward Oele zijn winnaar geworden van de vijfde en zesde klasse libre van de Biljart Federatie Terneuzen Stad. In het Keldertje behaalde Maarten van der Eijk de titel door in spannende finale Piet Guequirre te verslaan. In de finale van de zesde klasse libre, die in dezelfde lokaliteit werd gespeeld, was Edward Oele ruimschoots de baas over Leen Dey. BAREND RECHT - Het badmintonteam van Terneuzen ver loor met forse cijfers (7-1) van The Flying Shuttle uit Baren- drecht in de eerste klasse van de districtscompetitie Zuid- West. De forse nederlaag van Terneuzen was verklaarbaar. Het team kon maar één vrouw op de been brengen. Twee speelsters waren niet beschikbaar. Door die onderbezetting leverde Terneuzen al bij- aanvang drie punten in. Daarbij kwam nog dat ook eerste man Patrick van Straten niet deel kon nemen. Het enige winstpunt van Terneuzen kwam op naam van Mireille van Es die met 6-11 en 9-11 won van Gady Büsscher. The Flying Shuttle Up-Terneuzen 7-1. ME: Peter Bomme- leijn-NiekMarsé 15-5,15-7;Hans Blinde-Mike Barnes 8-15, 15-1, 15-3. VE: Gady Büsscher-Mireille van Es 6-11, 9-11; Natasja Büsscher-geen tegenstandster. GD: Blinde/Gady Büsscher-Marsé/Van Es 11-0,11 -4; Marijke Kusters/Bomme- leijn-geen tegenstanders. MD: Bommeleijn/Blinde-Barnes- /Marsé 15-1, 15-6; Kusters/Gady Büsscher-geen tegenstan ders. SLUISKIL - De autocrossers hebben het seizoen met een bij eenkomst in Sluiskil feestelijk afgesloten. Centraal stond de huldiging van de kampioenen. In de lichtste klasse, wagens tot 1600cc, ging de eerste plaats naar het koppel Ab de Jonge- /Bart Roelse. In de groep toerwagens tot 1950cc was de titel voor Paul van der Poel en in de serie boven de 1950cc trok Henk Burgers aan het langste eind. Bij de kevers was Simon de Visser superieur en bij de sprinters zegevierde Sjakko de Visser. Het duo Sarie Guiljam/Patricia Roelse was het sterkst bij de vrouwen en in de balkenklasse slaagde Ruben van Overmeeren erin zijn tweede titel binnen te halen. door Barry van der Hooft AXEL - De scheidsrechter kwam het een kwartier voor het begin maar even voor de zeker heid vragen. „Krijgen jullie de gemeente toch niet op je dak als liet veld straks is omgeploegd?", vroeg meneer Toorenaar. Een volmondig 'nee' volgde vanuit de bestuurskamer en dus ging de derby tussen AZVV en Ter neuzense Boys gewoon door. Het moddergevecht dat volgde werd zes minuten na rust beslist doorTim Louwiesse: 0-1. - Of het nu een sliding, een duel om de bal, of een felle tackle was: de graspollen vlogen de spelers van AZW en Terneu zense Boys bij tijd en wijle rond de orenHet hoofdveld van AZ VV was niet optimaal bespeel baar en zeker niet het gedeelte 5 voor de zittribune. „Het was ei genlijk niet te doen", stelde Ter- c neuzense Boys-trainer Henk c Ottens vast. „Ik verschuil me niet achter het veld, want voor u ons was het net zo erg als voor l Terneuzense Boys", was het nuchtere commentaar van AZ- W-trainer Jaap Goossen. Zijn ploeg bleek er echter min der goed mee om te kunnen gaan dan de Terneuzense formatie. Terneuzense Boys probeerde 5 waar mogelijk de combinatie te zoeken, terwijl AZW het vooral van vechtvoetbal moest hebben, f De beste kansen waren in de eerste helft dan ook voor Ter neuzense Boys, dat vier goede f mogelijkheden kreeg, maar er niet één wist te verzilveren. Robbie Jonkman, Mario de Fouw en Ryan de Regt troffen j telkens keeper Niels Meesen op f hun weg en een schot van De Fouw ging maar net voorlangs. AZW zette daar een kopbal en I een volley van Joep Frusch en een open kans voor Leon Goos- sen tegenover. |- De tot dan toe wat matte derby werd zes minuten na de rust opengebroken. Tim Louwiesse b ontving de bal in buitenspelpo- b sitie van Robbie Jonkman en schoot net hard genoeg in om keeper Meesen te verrassen: 0-1 In het daaropvolgende kwartier hadden de bezoekers de over hand en waren via Anrico van Hecke (goed schot) en Louwies se (kopbal) gevaarlijk. Maar met nog zo'n twintig minuten op de klok gaf Terneuzense Boys het heft echter uit handen. Een knap afstandsschot van Wouter Kruisifikx belandde op de lat en in de rebound schoot invaller Jaap den Doelder via een Terneuzense been naast. De daaropvolgende corner werd door Gerben Steijaert hard in gekopt, maar Ronald Gort bracht redding. „We gingen on bewust te veel achteruit lopen", zei Henk Ottens over de fase waarin zijn ploeg werd terugge drongen. „Terwijl ik gewoon met drie spitsen wilde blijven spelen, want vrijwel iedere die pe bal was gevaarlijk." Bij twee snelle uitbraken werd Robbie Jonkman beide keren in stelling gebracht, maar de aan valler kon het niet afmaken. Daardoor bleef het duel tot de laatste minuut boeien, maar de winst van Terneuzense Boys kwam niet echt meer in gevaar. „Zeker voor de rust hebben we niet goed gespeeld", zei Jaap Goossen. „De kansen van Ter neuzense Boys ontstonden tel kens na fouten van ons. Dat ge beurde in de tweede helft nog een paar keer, maar daarna heb ben we wat opportunistischer en beter gevoetbald. Er is in ie der geval hard voor gewerkt." Henk Ottens, die slechts elf spe lers van de eerste selectie tot zijn beschikking had, bleef met Ter neuzense Boys voor het zevende opeenvolgende duel ongeslagen en behield daardoor de aanslui ting met koploper Arnemuiden. „We hebben vandaag als team karakter getoond en er zit nog steeds een stijgende lijn in ons spel"zei Ottens„Er mag echter niet te veel gebeuren, want de selectie is erg smal. Maar als we zo doorgaan dan moet een pe- riodetitel haalbaar zijn. AZW-Terneuzense Boys 0-1 (0-0). 51. Tim Louwiesse 0-1. Scheids rechter: C.A. Toorenaar (Heinkens- zand). Gele kaart: Romano van Overmeire (AZVV) en Mevlud Ery- urük Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 250. door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De waterpo- loërs van de Schelde bleven za terdag ongeslagen. De Zeeuws- Vlaamse formatie won met 10-2 van BZC uit Bergambacht. De Schelde-vrouwen moesten hun meerdere erkennen in Dokke- laers: 4-9. De Schelde-BZC 10-2: De Schelde-mannen speelden een goede wedstrijd, met een prima rol voor de jeugdspelers. Er werd vanuit een gesloten verde diging gespeeld. De Schelde nam in de eerste periode een 2- 0-voorsprong. De tweede perio de was de spannendste. BZC gaf weinig weg en De Schelde bleef sterk verdedigen. In de derde periode kwam De Schelde goed los en liep snel uit naar 6-0, voordat BZC iets terug kon doen. De wedstrijd was toen al gelopen. De Schelde behaalde een dikverdiende 10-2-over- winning. Scores Schelde: Chris Eijsebaert, Chris van Royen, Cees van Houwe- lingen en Roderick Wondergem (al len 2) en Bas Wesdorp en Bram van der Heuvel (elk 1). De Schelde-Dokkelaers 4-9: Lange tijd ging het gelijk op. Aan het eind van de tweede pe riode stond het 'slechts' 1-2. In het derde bedrijf kon De Schel de het tempo van Dokkelaers echter niet bijbenen en keek men snel tegen een 5-1-achter- stand aan. Scores De Schelde: Roxoena Wit kamp (2), Jolanda Jansen en Jesica Koster (elk 1). AZW: Niels MeesenFerry van de Veeke, Romano van Overmeire, Ger ben Steijaert, Peter van de Velde; Jo- chem van Leeuwen, Wouter Kruisi fikx, Joep Frusch, Jurgen de Reu (56. Jaap den Doelder); Leon Goossen (74. Jacco Koekkoek) en Veli Ery- urük. Terneuzense Boys: Ronald Gort;Ay- han Atmaca, Ralph Zegers, Jordi Goossen; Jeroen van de Broeke, Me vlud Eryüruk, Maiio de Fouw (62. Tim Buijsse), Anrico van Hecke; Tim Louiviesse (90. Stefan van de Broeke), Robbie Jonkman en Ryan de Regt (78. Dennis Hamelink). foto Camile Schelstraete Tim Louwiesse (nummer 11) gaat een luchtduel aan in de wedstrijd tegen AZVV. HULST - Beatrix Verhaegen en Tom Huis hebben tijdens van het ING dubbeltennistoernooi in Hulst in hun eerste poule wedstrijd een monsterzege be haald. Rianne Verdonk en As- selman werden in de categorie gemengd dubbel 3-4 naar een kansloze 16-1-nederlaag ge speeld. Ook in de andere poulewed strijd tegen Janine Hollestelle en Ronald van Remortel liep de combinatie Verdonk/Asselman tegen een fikse nederlaag op. In de beginfase konden Verdonk en Asselman het nog goed bijhou den, maar een uitstekende spe lende Ronald van Remortel haalde via 8-3 en 13-5 de ruime overwinning binnen. Hierdoor staan de duo's Verhaegen/Huis en Hollestelle/Van Remortel te genover elkaar in de finale. In het gemengd dubbel 5 speel den Wendy en Davy de Kesel een spannende wedstrijd tegen Ve- ronique Verhaegen en Koen van den Berg. Tot 6-6 waren beide combinaties aan elkaar ge waagd, maar toen schakelden broer en zus De Kesel een tempo hoger en dat was voldoende voor de 9-6-zege. Het koppel Verhaegen/Van den Berg won wel van Anouschka Asselman en Rene van Gassen met 10-6. In poule 1 waren Janine Holle- stelle en Reggy Bun met 13-7 de baas over Pieters/De Baets. Yo- landa van Esbroek en Hans Nanninga pakten in de beginfa se van het gemengd du bbel 6 een voorsprong tegen Julia Ross en Henk van de Voorde. Ross/Van de Voorde kwam nog wel op een 7-6 voorsprong, maar het duo moest toch de meerdere erken nen in de combinatie Van Es- broek/Nanninga, die met 7-8 met de zege aan cle haal ging. In het vrouwendubbel 6 kende het duo Blanckaert/Kruit een goede start. Het koppel won de eerste poulewedstrijd van De Buck/Maas met 11-8. De Buck- /Maas won wel van Dieleman- /Vossen met 10-5. Bij de man nen moesten Eddo Lokken en Arjan Michielsen in het dubbel 5 flink aan de bak tegen Philip de Baets en Patrick Baumgarte, maar het geroutineerde duo won met 10-8. Kees Kommers en Eric Neve keken al snel tegen een 3-0-achterstand aan tegen Rudi Martens en Rene van Gas sen. Na 4-5 kon Kommers/Neve het tij keren met een 6-5 voor sprong, die daarna via 9-7 werd uitgebouwd naar 11-7. door Jurgen Naeye HULST - Het zag er lange tijd naar uit dat de wedstrijd tussen HW'24 en LTnitas'30 in een bloedeloos gelijkspel zou eindi gen. Scheidsrechter Van Sam beeck uit Eersel had in de slotfa se al diverse keren op zijn uurwerk gekeken, maar liet tel kens doorspelen. De extra speeltijd kwam de thuisploeg niet ongelegen, want in de slot seconden scoorde Maarten Scheerders plots de winnende treffer. De centrale verdediger van de thuisploeg, die door een schor sing van Kier an O'Shea op het middenveld speelde, rondde een solo doeltreffend af en bezorgde daarmee zijn ploeg drie kostba- re punten. „Heerlijk die ontla ding", reageerde Scheerders kort na zijn doelpunt. „Ik zat er al behoorlijk doorheen omdat de voorstopper van Unitas steeds vaker mee naar voren schoof en ik daardoor veel me ters moest afleggen. Gelukkig had ik nog voldoende kracht over. Met deze late treffer kreeg Uni- tas'30 de rekening gepresen teerd voor het missen van de kansen. De Brabanders, die de eerste helft een licht veldover- wicht hadden, heten in de ope ningsfase twee opgelegde kan sen onbenut. Aanvaller Sofiana Ghabri omspeelde handig" doel man Jean-Pierre de Keijzer, maar trof op de doellijn verdedi ger Kees Duitemeijer op zijn weg. Kort daarna werd een lob van Saut Yakut onderbroken door de vingertoppen van De Keijzer. De thuisploeg moest het hebben van spaarzame uitvallen, maar aanvaher Johnny Lensen was niet in goeden doen. Zijn mede speler Evert van Damme speel de eveneens een ongelukkige wedstrijd, waardoor de verde digers van Unitas'3 0 een rustige middag hadden. Solide indruk Achterin maakte HW'24 onder aanvoering van Harald Ver schuren een solide indruk. De defensie, die in zeven wedstrij den al 29 tegentreffers incas seerde, gaf op de beginfase na weinig kansen weg. Sluitpost Jean-Pierre de Keijzer hoefde weinig in actie te komen. Bij een schot van Eddy van Vught liet De Keijzer de bal los, maar hij kreeg assistentie van Kees Dui temeijer die de bal tot corner verwerkte. Na de hervatting hielden beide teams elkaar meerin evenwicht. De toeschouwers die de barre weersomstandigheden trotseer den, zagen veel strijd op het middenveld, maar weinig doel- gevaar. HVV'24-middenvelder Percy Verlinden dwong met een fraai afstandsschot doelman Hultermans tot een knappe red ding en even later moest diezelf de Hultermans ver uit zijn doel komen om een doorbraak van Verlinden met de voet af te stop pen. Poort gesloten Unitas'30-trainer Adrie van den Heuvel bracht drie wissel spelers in het veld en liet de boomlange aanvoerder Robert Oomen doorschuiven naar de voorste linie. Het slotoffensief resulteerde voor de ploeg uit Et- ten-Leur niet in het gewenste resultaat. HW'24 hield achter in de poort gesloten. De Hulste naren claimden een minuut voor tijd een strafschop toen Johnny Lensen werd aangetikt door Eddy van Vugt. Scheids rechter Van Sambeeck zag er echter geen penalty in. Enkele minuten later was iedereen die HW24 een warm hart toe draagt dit voorval alweer verge ten, toen Maaiden Scheerders zijn ploeg naar de 1-0-overwin- ning schoot. Trainer Eddy van der Hooft haalde na afloop opgelucht adem. „Het kon in de slotfase twee kanten op. Deze keer zitten wij aan de goede kant van de score. Ik had aan de wedstrijd vorige week tegen Oosterhout een goed gevoel overgehouden. Vandaag zag het er lange tijd naar uit dat we ons tevreden moesten stellen met een gelijk spel. Als je dan in de slotsecon den alsnog drie punten pakt, is dat een fantastische opsteker." HW'24-Unitas'30 1-0 (0-0). 93. Maarten Scheerders 1-0. Scheids rechter: D. van Sambeeck (Eersel). Gele kaarten: Harald Verschuren (HVV'24), Eddy van Vugt, Jorgi Kaam (beiden Unitas'30). Aantal toeschouwers: 175. HVV'24: Jean-Pierre de Keijzer, Hans Goethals (89. Dimitri Verlinde Harald Verschuren, Kees Duite meijer, Norbert Baart, Percy Verlin den, Danny Vlassenrood, Maarten Scheerders, Hans van Damme, Johnny Lensen, Evert van Damme. Hontenisse komt ervaring tekort en verliest: 1-3 door Jack Begijn KLOOSTERZANDE - Waar Breskens verschijnt valt er iets te beleven. Hoewel het duel tussen Hontenisse en Breskens kwalitatief niet hoogstaand was, kwa men de toeschouwers ruimschoots aan hun trekken. Breskens trok uiteindelijk aan het langste eind: 1-3. Breskens blijft hierdoor in het spoor van koploper Moer- se Boys. Hontenisse blijft in de hoek waar straks de klappen vallen. Hontenisse-trainer Rudy Rietjens gaf zijn ploeg ondanks het verlies een pluim. „Mijn spelers mogen met opgeheven hoofd het veld verlaten. Ze hebben ge streden voor wat ze waard waren. De on ervarenheid heeft ons de das omgedaan." Nadat Robbie van de Wijnckel en Serge de Ruijsscher op doelman Manfred Bis schop waren gestuit, zorgde Esad Osma- novski in de 30e minuut voor de 0-1. Hij kopte raak uit een hoekschop van Van de Wijncke. Hontenisse was aangeslagen. De organisatie was plots weg en het het vertrouwen nam zienderogen af. „Op zulke momenten missen we de ervaring", keek Rietjens terug. De mannen uit Kloosterzande leken rijp voor de slacht. Met een waar offensief zocht Breskens de aanval, zette de tegen stander met de rug tegen de muur en cre- eerde zich de ene kans na de andere. De thuisploeg kwam niet verder meer dan de middenlijn. Serge de Ruijsscher tekende voor de nummer twee voor de Bressiaan- ders. Een walk-over leek in het verschiet te liggen. Bezetene De tweede helft pakte echter anders uit. Koud terug op het veld kwam Hontenisse als een bezetene uit de startblokken. Een kopbal van Gyon Asselman belandde te gen de paal. De overigens prima spelende Arno Zwegers wilde de terugkaatsende bal naar voren rammen, maar raakte het leer verkeerd, waardoor hij zijn eigen doelman verschalkte. Danny Pauwels zag nog in dezelfde minuut zijn kopbal rakelings overzweven en Luc Vermeers- sen raakte voor de tweede maal deze middag de paal. Het geluk was niet aan de zijde van de gastheren. „Scoren we de gelijkmaker, dan had ik het nog niet ge weten", vond Rudy Rietjens. „Naast de ervaring missen we nét dat beetje kwali teit dat Breskens wel in huis heeft." De rollen waren na de pauze dus duide lijk omgekeerd. Hontenisse drukte, ter wijl Breskens niets anders restte dan loeren op de counter. Daarmee was de formatie van trainer Rinus Zegers le vensgevaarlijk. Johnny den Besten trof de paal, nadat Dwight van Hullu alleen voor doel gemist had. In een alles-of- niets-offensief probeerde Hontenisse alsnog een positief resultaat uit het vuur te slepen. Zoals zo dikwijls viel de treffer aan de andere kant. In blessuretijd kwam Robbie van de Wijnckel dan toch aan zijn twaalfde treffer van het seizoen. Een vrije trap vanaf de zijlijn verdween, ge dragen door de wind, achter de goed kee pende doelman Manfred Bisschop. „We hebben tijd nodig om te rijpen in de derde klasse", keek Rietjens nogmaals om. ,Een punt hadden we vandaag zeker ver diend. De missie van mij en de club is zo ver mogelijk te komen. Het is geen moe ten. We zien wel waar het schip strandt." Hontenisse-Breskens 1-3 (0-2). 30. Esad Os- manovski 0-1, 35. Serge de Ruijsscher 0-2, 46. Arno Zwegers eigen doel) 1-2, 90. Robbie van de Wijnckel 1-3. Scheidsrechter: F. Sturms (Sint-Jansteen). Gele kaarten: Luc Vermeers- sen en Peter van Dijk (beiden Hontenisse) en Dwight van Hullu (Breskens). Aantal toe schouwers: 250. Hontenisse: Manfred Bisschop, Gyon Assel man, Jeroen van Bunder, Luc Vermeerssen, Wilco de Zwart, Dave de Booy, Edioard Tiele- m,an (77. Michel van Bunder), Peter van Dijk, Jeroen Maas, Alain Joos, Danny Pauwels. Breskens: Roy den Dunnen, Arno Zwegers, Serge de Ruijsscher (75. Sven Verploeg), Mi chel Cocquyt, Dwight van Hullu, Angelo Cor nells (85. Tom Nieuwelink), Johnny den Bes ten, Robbie van de Wijnckel, Esad Osma- novski, Erik de Rechter, Robin Buitendijk. Breskens-aanvaller Robbie van de Wijnckel (tweede van links) stuit op doelman Manfred Bisschop van Hontenisse. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 39