John de Frel ergert zich kapot Countervoetbal Bruse Boys loont bij de koploper Brouwershaven breekt de ban SKNWK gaat voor de schaal en niet voor de schoteltjes A9 Zierikzee in uitduel niet langs promovendus Domburg: 1-1 Dllivdillld willt Wederom billenkoek voor ZSC maandag 11 november 2002 door Klaas Verspoor 'S-GRAVENDEEL - De spelers van Duiveland waren zaterdag middag letterlijk gele diiivels voor medekoploper Graven deel. Waar de thuisploeg de feestelijkheden rondom de her opening van het speelveld met een overwinning luister bij wil de zetten, gingen juist de Oos- terlanders met de punten aan de haal. Duiveland won dikver diend met 4-2. Na de vierde overwinning bezet de ploeg van Piet Roks nu de zesde plaats op de ranglijst. In de openingsfase zag het daar niet naar uit. De thuisploeg startte beter en kwam via Peter Paasse, hij kopte een vrije trap achter doelman Hans Capelle, op voorsprong. Naarmate de eerste helft vorderde nam Dui veland het initiatief. Op aange ven van Barry Steenpoorte scoorde Ronald Zwager de 1-1. Twee minuten voor rust bracht Lex Zwang Duiveland na een mooie aanval aan de leiding. Zeven minuten in de tweede helft vergrootte Ronald Zwa ger, die zich op het randje van buitenspel bevond toen hij de bal aangespeeld kreeg, de voor sprong naar 1-3. Kort daarna maakte verdediger Paasse zijn tweede treffer. De aansluitings treffer bracht echter geen thuis- offensief te weeg. Duiveland hield het duel onder controle en kreeg zelf de beste kansen. Uiteindelijk zorgde Barry Steenpoorte op aangeven van Zwager voor 2-4Hoewel 's- Gravendeel nog een strafschop kreeg (naast geschoten) en Bar ry Steenpoorte nog alleen voor de doelman faalde, bleef die stand op het scorebord staan. 's-Gravendeel - Duiveland 2-4 (1-2 8. Peter Paasse 1-0, 20. Ronald Zwager 1-1, 43. Lex Ziuang 1-2, 52. Ronald Zwager 1-3, 54. Peter Paas se 2-3, 78. Barry Steenpoorte 2-4. Scheidsrechter: D.H. de Bie (Sprang-Capelle). Gele kaart: Jas per van Almenkerk, Leo Burgers en Ronald Zwager (allen Duiveland), G. Waller ('s-Gravendeel). Duiveland: Hans Capelle, Mark IJzelenberg, Jasper van Almenkerk, Leo Burgers (46. Dennie le Comte) en Marnix van der Hulle; Jan IJze lenberg, Lex Zivang, Jaco de Bruine en Wilmar van de Sande (80. Marcel de Bruine); Ronald Zwager en Barry Steenpoorte. doorWim Broekhoven ZIERIKZEE - Vorige week maakte Brouwershaven de eer ste doelpunten van het seizoen; zaterdag won de ploeg van trai ner Arie Janse voor het eerst. Op eigen veld werd SPS met 3-0 verslagen. In diezelfde vierde klasse A verloor Mevo met 1-3 van Nieuwland. Mevo - Nieuwland 1-3: Het fel lere Nieuwland nam al voorrust een 2-0-voorsprong door twee doelpunten van Wilco Kwekke- boom. Vlak na rust werd het 1-2 door Bouba Keita, maar Car- sten Feleus tekende even later voor 1-3. Die voorsprong kwam daarna nooit meer in gevaar. Brouwershaven - SPS 3-0: De eerste overwinning van het sei zoen voor de thuisploeg stond geen moment ter discussie. Jan Constandse tekende na vier mi nuten voor 1-0 en Sjoerd van de Hoek halverwege de eerste helft voor de rustgevende 2-0."Frank Kristelijn maakte er tien minu ten voor tijd ook nog 3-0 van. Heinkenszand - Wemeldinge 3- 1 (1-0). Richai'd Wiskerke 1-0, RaymondMohr 2-0, John Mol 2- 1Alexander de Haan 3-1 Vierde klasse B Smerdiek - Chrislandia 1-1 (0-1). Pascal Pleijt 0-1, Souleyman El Bauzzoui 1-1. Stavenisse - Krabbendijke 0-1 (0-0). Youri Riedijk 0-1. door Jan-Jaap Corré DOMBURG - Ze voelden zich bestolen. De spelers van Zierikzee, maar met na me trainer John de Frel, vonden dat scheidsrechter De Vlaam wel erg vaak in het voordeel van Domburg floot. Me de hierdoor eindigde het duel in 1-1, vonden ze. „Het leek wel of hij wachtte met affluiten totdat zij de winnende maakten", baalde De Frel na afloop van het honderd minuten durende duel. Vier gele kaarten, een rode kaart en slechts één punt. Dat was de oogst van Zierikzee in het duel met promovendus Domburg. Alles wat Zierikzee was vond dat te weinig, terwijl ook in het Domburg-kamp aan drie punten was gedacht. De neutrale toeschouwer kon zich waarschijnlijk heel goed vinden in de puntendeling. Het begin van de wedstrijd was voor Zierikzee. In de eerste tien minuten kwam het Domburg van Stoffel Schip per absoluut niet aan voetballen toe. Zierikzee daarentegen begon fel, kreeg wat kleine kansjes en was na elf minu ten al trefzeker, Lee Mol zette voor en na een overstapje van Patrick Rogge band kwam de voorzet bij Thomas Vos, die de bal onberispelijk achter Dom burg-doelman Allard Meeuwse schoot: 0-1. Na dat doelpunt ging Zierikzee ver achteruit spelen. Domburg kwam hier door beter in het spel en werd ook steeds gevaarlijker. Coach De Frel snapte niet waarom zijn ploeg niet de aanval bleef zoeken.,Het is heel gek. Ik denk dat het angst is. Tot de 1-0 spelen we heel goed en verzorgd, maar daarna zakken we terug en laten we ze terug in de wedstrij d komen Domburg werd steeds aanvallender en de 1-1 hing in de lucht. Zierikzee bleef echter gevaarlijk via de watervlugge voorhoedespelers Lee Mol en Thomas Vos. Ondanks de druk van Domburg le ken de bezoekers de rust te halen met een voorsprong, totdat Patrick Pro voost vlak voor rust een penalty kreeg na een vermeende overtreding van Jar- no Vermeulen. De Frel kon die beslis sing niet begrijpen. „Die strafschop was belachelijk. Alle cruciale beslis singen vielen in hun voordeel uit. Ik praat niet snel over een scheidsrechter, maar vandaag had ik het idee dat we met een thuisfluiter te maken hadden." Zijn aanvoerder Barry Hage was het, wat de penalty betreft, niet met zijn trainer eens. „Die penalty was terecht. Ben Verwest vloert Domburg-spits Ramon Vader. Het betekende de eerste van twee gele kaarten voor de speler van Zierikzee. foto Lex de Meester Jarno (Vermeulen) zei zelf ook dat hij die jongen neertrok. Ik kon de beslis sing van de scheidsrechter wel begrij pen." Veel maakte de al dan niet terecht gegeven strafschop voor het verdere verloop van de wedstrijd niet uit. Dom burg-spits Chiel Maranus schoot de elfmeter-trap naast het doel van Jaco van der Schee. De laatste aanval van Zierikzee voor rust leverde ook nog een veel besproken moment op. Patrick Roggeband werd aangespeeld in het strafschopgebied en neergelegd door twee tegenstanders. Scheidsrechter De Vlaam zag daar niets in. De Frel wel: „Dat wuift hij zo maar weg. Ik vind dat hij consequent had moeten zijn en ook die bal op de stip had moeten leggen." Aanvoerder Hage: „Ik stond er ver vandaan, maar het leek op een penalty." Domburg keeper Meeuwse: „We hadden geluk. Het was een strafschop." Tweede gele kaart Na rust ging Domburg op zoek naar de gelijkmaker en was het de betere ploeg, al bleef Zierikzee gevaarlijk via de counter. Toch maakte Domburg, na 75 minuten, gelijk. Coen Minderhoud mikte een vrije trap precies op het hoofd van Chiel Maranus, die binnen kopte: 1-1. Hierna ging Domburg nog op zoek naar de gelijkmaker, maar ver der dan een uitgelezen mogelijkheid voor Wilco van Eijzeren kwam de ploeg niet meer. Benjamin Verwest moest in de 96e minuut (vier minuten voor tijd!) het veld nog verlaten na zijn tweede ge le kaart. Domburg-coach Stoffel Schipper vond dat zijn ploeg een overwinning had ver diend. „Op de beginfase na waren wij beter dan zij. Zierikzee is een ontzet tend irritante ploeg. Zij spelen heel hard en vechten elke beslissing van de scheidsrechter aan. Als je dat doet, moet je niet gek op kijken als je op den duur veel tegen krijgt. Ik snap niet waarom ze dat doen, want ze hebben een goed voetballende ploeg en hebben al die overtredingen volgens mij niet nodig. Ik vond de scheidsrechter niet slecht fluiten." De pupil van de week had misschien nog de beste woorden voor het optre den van de scheidsrechter. „Ik vond hem een beetje raar", zei de jongeling. Domburg - Zierikzee 1-1 (0-1). 11. Thomas Vos 0-1,76. Chiel Maranus 1-1. Scheidsrech ter: P.R.C.F. de Vlaam (Breda). Gele kaart: Ramon Vader (Domburg), Jarno Vermeulen, Robbert Roggeband, Robin van Welt en Mar tin van der Schee (allen Zierikzee). Rode kaart: Benjamin Venoest (2xgeel, Zierikzee Aantal toeschouwers: 100. Zierikzee: Jaco van der Schee; Colin van Oe- veren, Barry Hage, Rem,co van der Wekken (76. Martin van der Schee), Jarno Vermeu len; Robin van Welt, Robbert Roggeband, Lee Mol, Benjamin Venoest; Patrick Rogge band, Thomas Vos. Getergde ploeg uit Bruinisse wint voor tweede keer op rij door Ben Hameeteman KOUDEKERKE - Nog steeds zonder de afwezige trainer Ton van der Spaan heeft ZSC'62, evenals twee weken geleden, andermaal behoorlijk billen koek gekregen. Dit keer was het op eigen veld spelende VCK de kwade genius. De Koudekerkse formatie versloeg de kwakke lende Schouwse derdeklasser zaterdag met overtuigende cij fers: 6-0. ZSC'62 kende zaterdag een slechte start. Binnen tien minu ten had spits Corné Nieuwer kerk, van VCK, er al twee in lig gen. „En dat was onnodig", vond coach Sjaak Dorreman, die Van der Spaan verving. Toch krabbelde ZSC'62 enigszins op en kreeg via Niels van de Moezel (net naast) en John van der Have (lat) eveneens mogelijkheden. Na een blunder van formaat van voorstopper Werner Kla assen was het evenwel opnieuw VCK dat scoorde: 3-0. Na de hervatting konden de van een blessure terugkerende ZSC- spitsen, Van de Moezel en Kie- senberg, het nog een kwartier volhouden. Hierna moesten zij de pijp aan Maarten geven. Prompt nam VCK weer het ini tiatief en was het Peter Buurse- ma die in de 63e minuut de score heropende (4-0). Vervolgens pikte Nieuwerkerk nog een hat trick mee, net nadat zijn doel man Albert van Boven oog in oog met collega Erik Smits een penalty had gemist. Een tweede strafschop voor VCK, toege kend in de 83e minuut, werd dit, keer door Michel Meulmeester, wel binnen geschoten. VCK - ZSC'62 6-0 (3-0). 4. Cor né Nieuwerkerk 1-0, 6. Corné Nieuwerkerk 2-0, 45. Sjoerd Ta- nis 3-0, 63. Peter Buursema 4-0, 68. Corné Nieuwerkerk 5-0, 83. Michel Meulmeester 6-0 (strafschop). Scheidsrechter: R.S. Kenson (Kloetinge). Gele kaart: Niels van de Moezel, Mar co de Jonge, Erik Smits (allen ZSC'62). Aantal toeschouwers: 125. ZSC'62: Erik Smits; Marco de Jonge, John Dorreman, Werner Klaassen, Kasimier Snoek; Se- bastiaan Vaane, Wouter Fioole, John van der Have (75. Michiel van de Hoek), Jan-Willem Dorreman; Martin Kiesenberg (60. Gerard Verhoek), Niels van de Moezel 65. Thomas Pe tiet). door Ko de Ridder WOLFAARTSDIJK - Op een uitstekend bespeelbaar tweede veld moest ook Wolfaartsdijk er zaterdag aan geloven tegen SKNWK. De koploper uit de vierde klasse B won na een 0-1- ruststand terecht met 0-2. Aangezien SKNWK, zoals in het verleden steeds bleek, niet goed is in het verzilveren van de bonus van een periodekampi oenschap, staat de ploeg daar niet lang bij stil. Dit seizoen gaan de Nieuwerkerkers voor de schaal en let niet zo op de schoteltjes. Het doel is een alge heel kampioenschap. Zonder de geblesseerden Chris van Vossen (speelde zaterdagdag zijn eerste wedstrijd in het tweede) en Martijn Neele (vervelende wreefblessure) werd zaterdag de volgende klip omzeild. Wolfaartsdijk moest er aan ge loven. Vanuit de startblokken nam SKNWK het initiatief in han den. Vooral Emiel Kuijten was kwistig met goed voorbereidend werk. Het duurde tot de negen de minuut dat Gert-Jan Thierie, door een goed genomen vrije trap, Jurjen Vermeer in de gele genheid stelde de 0-1 te maken. En SKNWK wilde meer. De ploeg bleef de regie in handen houden, maar kwam - onbegrij pelijk - verder niet tot scoren. Eigenlijk pas in het laatste kwart van de eerste helft kon Wolfaarsdijk iets terugdoen. De als toeschouwer aanwezige trainer Peter Groenewegen van Wolfaartsdijk (een schorsing dwong hem hiertoe): „In het be gin kwamen wij er echt niet aan te pas en toen we eenmaal wat meer konden meedoen, drukten we niet door. Had Harm Fluijt de kans benut, dan had mis schien de wedstrijd een kante ling gekregen." Collega Cees Willemse: „Dat zijn van die fa ses in een wedstrijd dat we het onszelf moeilijk maken. Daar moet nog aan gewerkt worden." Tot aan het rustsignaal van de goed leidende scheidsrechter Jan van de Velde gebeurde er niet veel meer. Rendement Het tweede part van dit sportie ve en aantrekkelijke duel, gaf in het begin een meer initiatief ne mend Wolfaartsdijk te zien. Een goed genomen corner van Ste fan Westerweele had iets meer rendement verdiend. Ook de vrije trap van Bastiaan de Koeijer had anders kunnen uit pakken. Harm Fluyt was ook nu weer minder gelukkig met zijn goede poging SKNWK-doel- man Leon Quik te verschalken. SKNWK kwam weer op stoom en trok het initiatief weer naar zich toe. Gert-Jan Thierie en Jan-Jaap Padmos kregen de kansen. Maar uiteindelijk was het in de 85e minuut invaller Martin Huisman die voor de verlossen de 0-2 zorgde. Het spel was ge speeld. Peter Groenewegen: „SKNWK is een terechte win naar en heeft een goed spelend team. Wij zijn nog niet zover. Maar als ik de kans krijg om dit j onge team verder te begeleiden dan kunnen wij de toekomst met vertrouwen tegemoet zien." Cees Willemse: „Dit was niet onze beste wedstrijd. Maar ie dere wedstrijd is vanaf nu een finale, want ik weet dat wij de te kloppen ploeg zijn." De kracht van SKNWK ligt in het raamwerk dat bestaat uit spelers die al geruime tijd (van af de B-junioren) samenspelen. En in die jeugdcompetities heb ben zij steeds tegen sterke teams gespeeld. En die basis betaald zich nu uit. Cees Willemse: „In vesteren en geloven in eigen jeugd betaald zich op den duur uit. Ook ons tweede team heeft zo'n raamwerk. Leon de Bruine, Sytze Stins, Gert-Jan Thierie, Ronald van Vossen en Emiel Kuijten zijn daar bijvoorbeeld goede voorbeelden van bij SKNWK 1." Ook Wolfaartsdijk heeft een dergelijk raamwerk. En waar beide trainers vooral blij mee zijn is de trainingsopkomst, waarbij vrijwel altijd iedere se lectiespeler aanwezig is. Cees Willemse: „Dat is heerlijk wer ken, want je kunt dan op wed- strijdgericht te werk gaan." Wolfaartsdijk - SKNWK 0-2 (0-1). 9. Jurjen Vermeer 0-1, 85. Martin Huisman 0-2. Scheidsrechter: J.P. van de Velde (Vlissingen)Gele kaart: Jarno Waterman (Wolfaarts dijk). Aantal toeschouwers: 80. SKNWK: Leon Quik, Maarten Pad mos, Robbert van de Zande, Ronald van Vossen (65. Erwin Theunisse), Johan Padmos, Gert-Jan Thierie, Sytze Stins, Emiel Kuijten, Jurjen Vermeer, Jan-Jaap Padmos (70. Martin Huisman), Leon de Bruine. door Klaas Verspoor BRUINISSE - Als het niet met verzorgd voetbal kan, dan maar met opgestroopte mou wen. Dat was de opdracht die de spelers van Bruse Boys van trainer Olaf Filius meekregen. Een met een tomeloze inzet strijdende Bruse ploeg hield zich vervolgens in het duel ver dedigend en counterend knap staande. Het stuurde Drecht- streek met een 3-1-nederlaag richting Papendrecht. Bruse Boys haalde zo zes pun ten uit de laatste twee duels. Tactisch stónd het elftal van Olaf Filius. De ruimtes werden klein gehouden, er werd niet te ver van de eigen goal verde digd en de ploeg gokte op de counter. Filius' concept pakte goed uit, al bleef Bruse Boys in de slotfase wankelend over eind. Toen al speelden beide ploegen met tien man. Na ruim een uur gingen Wilko Hanzen en Remi Spier in een duel naar de grond. Hanzen maakte de eer ste overtreding maar kreeg vervolgens te maken met Spier. „Dat iemand door zijn lengte slungelachtig is, daaraan kan hij niks doen. Maar hij maakte een trappende beweging rich ting de speler van Bruse Boys. En of hij hem dan wel of niet in zijn gezicht raakt, maakt mij niet zoveel uit", oordeelde scheidsrechter Versteeg. Onverbiddelijk De leidsman haalde zich dooi de getoonde rode kaart de woe de op de hals van heel Drecht- streek. Zelfs na afloop excu seerde Spier zich nog, gingen anderen nog in discussie met de arbiter, maar Versteeg bleek en bleef onverbiddelijk. „Het was een trappende beweging. Zoals ik ook die speler van Bruse Boys er uit heb gestuurd omdat hij een slaande bewe ging maakte. Maar het is lo gisch dat iedereen zich achter af verweert. Na het incident heeft de wedstrijd me enorm veel energie gekost. Ik wilde overal bij zijn." Het voorval koste ook Erik Bleiji een rode kaart. De Bruse Boys-speler kwam verhaal halen en ver kocht Spier een stevige duw in de rug. Drechtstreek-trainer Rob Ar- don, die samen met John Kers Wilko Hanzen wordt belaagd door een tegenstander van Drechtstreek. de scepter zwaait, had weinig goede woorden over voor de arbiter. „Ik vond het schanda lig hoe die man floot. Hij had veel slechte beslissingen. Hij kan echt niet fluiten." Toch kon Ardons ploeg de reden voor de nederlaag voorname lijk bij zichzelf zoeken. Op het hobbelige veld was goed voet bal niet mogelijk. Bruse Boys kon daar goed mee omgaan, Drechtstreek niet. „Het pro bleem is dat wij een voetbal lende ploeg zijn. Thuis spelen we op een biljartlaken", gaf Ardon aan. De omstandigheden waren duidelijk in het voordeel van de ploeg die verdedigde. De ge lukkige Olaf Filius beaamde dat. „Drechtstreek speelde in een 3-4-3-systeem dus heel aanvallend. Wij speelden met veel mensen om de bal. Daar heb ik op gehamerd. Ik wilde niet op afstand dekken en ik moet zeggen dat mijn backs, Ricardo de Winter en Ruben van de Berg, goed gespeeld hebben. Het grootste gedeelte van de wedstrijd hebben we verdedigd en speelden we ge woon countervoetbal." Fortuin Al snel in het duel bleek dat Ja cob van den Berge in goede vorm stak. De spits won alle duels en speelde, evenals Arjan Stoutjesdijk op het midden veld, heel sterk. Filius: „Over die twee was ik heel tevreden." Na een levendige openingsfa se, waarin ook Bruse Boys doelman Mark Giljam al zijn goede vorm toonde en de Bruse spitsen Van den Berge en Ge luk dicht bij een treffer waren, kwam Bruse Boys met behulp van Drechtstreek op 1-0 Jacob van den Berge onderschepte een pass door het midden van Maarten Mannee, bediende George Geluk die vervolgens met enig fortuin de bal mee kreeg maar mooi met de bui tenkant voet scoorde. De slordige opbouw bij de be zoekers werd ook de inleiding tot de 2-0. Mujo Avdic onder schepte de bal bij Ronald van de Stap, mocht een half veld oversteken zonder te worden aangevallen en schoot fraai de bal achter keeper Rudolf Peu- te. In de tweede helft zette Drechtstreek aan, Bruse Boys moest ver terug, maar het duurde tot de 85e minuut voor- dat de 2-1 viel. Wilko Hanzen en Mark Giljam grepen beiden niet in en botsten tegen elkaar; Jeroen Kuil profiteerde van het misverstand. Met opportunis tisch spel trachtte Drecht streek de 2-2 te forceren. Twee maal haalde invaller Eric Giljam de bal uit de doelmond en ook keeper Giljam sleepte zijn ploeg er een paar keer doorheen. Logischerwijs pro fiteerde Bruse Boys van de foto Dirk-Jan Gjeltema ruimte. Avdic counterde de thuisploeg acht minuten in de extra tijd naar de 3-1. Filius: „Wat wil je nog meer. Tegen zo'n ploeg verwacht je niks', maar je voelde het gewoon in de groep: lukt het voetballend niet, dan maar knallen. Het is niet mooi maar het geeft wel voldoening." Bruse Boys - Drechtstreek 3-1 (2-0). 24. George Geluk 1-0, 37. Mujo Avdic 2-0, 85. Jeroen Kuil 2- 1, 98. Mujo Avdic 3-1. Scheidsrech ter: J. Versteeg (Wijk en Aalburg). Rode kaart: 59. Remi Spier (Drechtstreek), 59. Erik Bleiji (Bruse Boys). Gele kaart: George Geluk, Eric Giljam (beiden Bruse Boys), Emiel Broekhof, Ronald van de Stap (beiden Drechtstreek). Aantal toeschouivers: 150. Bruse Boys: Mark Giljam, Ruben van de Berg, Erik Bleiji, Wilko Hanzen en Ricardo de Winter (87. Eric Giljam); Johan Benard, Theu- nis-Henk van den Berge, Arjan Stoutjesdijk. en Mujo Avdic, Jacob van den Berge en George Geluk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33