Barbara de Loor weer topfit PZC Het draait niet meer om tennis in Los Angeles Van de Leur ligt op schema voor WK SNS bank Exclusief bij SNS bank: drie SNS Rekeningen, één pas Dit kan slimmer 23 Twintigste zege in wereldbeker voor Romme Van der lende ziet pupil als nieuwe wereldkampioene allround Kim Clijsters plaatst zich als eerste voor finale Van Velde sprint naar baanrecord Honkballers verliezen van Cuba Derde nederlaag handbalsters Groenendaal zegeviert in veldrit Duel Timman-Kasparov later Succes Audina/Jonathans Dieleman met Nesselande in tweede ronde CEV Cup maandag 11 november 2002 Schaatsers niet akkoord met overname ploeg HAMAR - De schaatsers van Spaar Select gaan niet akkoord met het overnameplan zoals dat door directeur Jan-Willem van Dijk is opgesteld. Sponsor Bin go Loterij wil de schaatsploeg volledig overnemen, maar tegen verlaagde contracten. De schaatsers willen Van Dijk aan de contracten houden zoals die in 2000 met zijn bedrijf zijn afgesloten. Spaar Select wil om economische reden van de schaatsploeg af, maar stuit op arbeidsrechter lij ke bezwaren. De schaatsers laten zich advise- ren door vakbond NL-Sporter. Vandaag worden zij, na terug- j keer uit Hamar nader geïnfor meerd door htm belangenbe hartigers. Woensdag krijgt Jan- Willem van Dijk het antwoord van de schaatsers op zijn voor stel de ploeg te laten overne men. Een collectieve overname heeft op grond van wat er wordt gebo den weinig kans van slagen Romme en Wennemars zijn be reid te onderhandelen, maar dat geldt niet voor iedereen. Leeuw- angh en Thomas moeten in de nieuwe constructie het meest bloeden. Leeuwangh moet twee jaar van zijn nog vier jaar door lopende contracten inleveren. Naast de looptijd wordt ook het salaris bijna gehalveerd. GPD HAMAR - De opdracht was deze keer: snel openen. Gianni Rom me deed dat, zag vervolgens in het tweede deel zijn rondetijden wat oplopen, maar de race (6 minuten 28,39 seconden) was goed genoeg voor zijn twintigste wereldbekerzege. Romme had zich geconcen treerd op zijn eigen rit. Geen moment gingen zijn gedachten naar de overwinning of naar de tijd die Bob de Jong had neerge zet. Bob de Jong koestert de prijzen die hij wint, waaronder vier we reldtitels op het WK afstanden. Maar wat het aantal tweede plaatsen betreft is hij onder hand de tel kwijt. GPD Barbara de Loor puft uit na afloop van haar eerste wereldbekerrace (3000 meter) van dit seizoen in het Noorse Hamar. foto Jasper Juinen/ANP door Gijs van Oosten HAMAR - Barbara de Loor heeft het aan haar hart en haar longen gehad, maar steeds keer de ze terug op het ijs. Nu ze weer kerngezond is, lijkt het er op dat de 28-jarige schaatsster haar beste jaren nog voor zich heeft. De Loor werd zaterdag tweede op de 3000 meter in de wereld bekerwedstrijd in Hamar, haar beste prestatie in drie jaar. Ze eindigde drie en een halve se conde achter de Duitse Claudia Pechstein, die won in 4 minuten en 5 seconden. Renate Groenewold werd vijf de, in 4.10,68. De Loor eindigde gisteren als zesde op de 1500 meter, die werd gewonnen dooi de Canadese schaatsster Cindy Klassen in 1.58,07. Renate Groenewold, vierde, en Anna- marie Thomas, vijfde, bleven Barbara de Loor (2.00,35) een seconde voor. Vorig jaar bleef er weinig heel van De Loor. Een verkeerd uit gepakte hoogtestage in Park Ci ty, geheel in het teken van de Olympische Spelen, brak haar lichaam af. Ze werd ziek (bron chitis), raakte achterop en kon zich niet meer kwalificeren voor de Spelen in Salt Lake City. Elk ander mens zou serieus overwegen iets anders te gaan doen dan schaatsen, maar daar voor is De Loor te veel een lief hebster. Ze ging weg bij de KNSB en tekende een contract met DSB. Misschien nog be langrijker was dat ze herenigd werd met coach Sijtje van der Lende. „Vorig jaar heb ik roof bouw op mijn lichaam ge pleegd", aldus De Loor. „Daar om stond de zomer in het teken van revalideren. Ik doe weinig krachttraining meer, want ik had overtollige spieren. Ik zoek het nu meer in souplesse en dy namisch rijden." De Loor is blij dat haar inspan ningen zich in positieve zin lo nen. „Ik heb heel hard gewerkt, geen steekjes laten vallen. Ge lukkig betaalt dat zich uit, an ders was ik nu behoorlijk ge frustreerd geweest. Sijtje van der Lende noemt. De Loor 'de beste schaatsster van Nederland'. Ze zou alleen wat meer zelfvertrouwen moeten krijgen, vindt haar coach. Aan Van der Lende zal het niet lig gen. „Barbara kan wereldkam pioene allround worden." GPD Tennissters vinden andere zaken belangrijker dan hun sport door Fardau Wagenaar LOS ANGELES - Serena Wil liams speelt een rolletje in een Amerikaanse soap. Anna Koer- nikova traint bijna niet, maar poseert. Venus Williams ont werpt kleren. En het publiek? Dat loert vooral naar de korte rokjes of geeft er juist op af. Is er eigenlijk nog iemand geïnteres seerd in tennis? Serena Williams is de beste ten nisster van de wereld. Ze won 3 6 van haar laatste 37 partijen en pakte dit jaar drie grandslamti- tels mee. Een vurige wens van vele tennismeisjesmaar voor de Amerikaanse al heel gewoon, te gewoon eigenlijk. Ze nam niet eens de moeite om wat eerder naar het officieuze wex-eldkam- pioenschap tennis voor vrou wen in Los Angeles te komen om alvast te wennen aan het tapijt. Serena heeft wel wat beters te doen. Aan de toekomst denken, bijvoorbeeld. Ze wil actrice worden. Op een persconferentie tijdens het toernooi in LA wilde ze het eigenlijk alleen daarover hebben. Tennis? „Boooring." Serena babbelde over Holly wood, over haar droom om A- actrice te worden, over dik be taalde commercials en over haar toneellessen. „Maar Serena, je bent vijf we ken geleden toch afgehaakt om dat je oververmoeid was? Had je wel de puf om in een soap te spe len?", vroegen de journalisten. Ja dus, dat is toch veel meer kic ken dan tegen een balletje slaan? En ze babbelde weerver der over haar idolen van de bio scoop, over Julia Roberts en Halle Berry. De nummer één van de wereld vindt andere dingen leuker dan tennis. Ze vindt ze zelfs belang rijker. Gaf ze eerder venijnig af op de nevenactiviteiten van de mooie Anna Koernikoya, nu heeft ze zichzelf 'verlaagd' tot pulp. Gevolg is dat ze deze dagen on geïnteresseerd het WK afwerkt, een toernooi waar duizenden matige tennissters naar toe zou den willen kruipen. Serena wint elke partij met twee zweetdrup peltjes op haar voorhoofd en ontmoet in de finale... gokje: haar zus Venus? De nummer twee van de wereld, die eigenlijk ook geen zin meer heeft in haar racket. In het na jaar is ze moe, heeft ze geen zin meer. De afgelopen twee jaar liet ze het zelfs afweten op het toernooi van de zestien beste speelsters ter wereld. Hoe je het ook went of keert, de zussen kunnen het zich veroor loven. Ze winnen toch wel. Te genstanders veranderen in pie pende kuikentjes als Serena en Venus op stoom komen. Ballen van hun rackets laten kraters achter in de grond. Maar dan die meiden die het ook allemaal willen, maar het niet kunnen. Dat is bijna triest. Bar bara Schett is een leuke meid en ze kan best goed tennissen, van onze sportredactie LOS ANGELES - De Belgische Kim Clijs ters heeft zich als eerste geplaatst voor de fi nale van het officieuze WK tennis in Los An geles. Clijsters won van Venus Williams. De oud ste van de twee zusjes Williams gaf gebles seerd op nadat zij vijf games achter elkaar verloren had. In de kwartfinale had zij ook al last van die scheenbeenblessure. Serena Williams moet de halve eindstrijd, die ze met speels gemak bereikte, nog spe len. De nummer één van het vrouwentennis versloeg de Joegoslavische Jelena Dokic met 7-6 6-0. De volgende opponente van de 21-jarige Amerikaanse is haar landgenote Jennifer Capriati, die zich in drie sets ontdeed van Magdalena Maleeva uit Bulgarije (6-2 4-6 6-1). ERFURT - Gerard van Velde heeft tijdens wedstrijden in Er furt het baanrecord op de 500 meter gebracht op 35,96 secon den. De olympische kampioen op de 1000 meter veegde de naam van Jan Bos uit het recordboek. Bos was deze zomer tot 36,12 gekomen. Andrea Nuyt zegevierde in de Gunda-Nie- mann-Stirnemannhal op de 500 meter bij de vrouwen: 39,97. Bij de mannen kwamen raast Van Velde de sprinters Alexan der Oltrop (36,84), jeugdwereldkampioen Beorn Nijenhuis (37,33) en allrounder Rintje Ritsma (38,23) aan de start. ANP HAVANNA - Het Nederlands honkbalteam heeft het eerste duel in de strijd om de Intercontinental Cup met 5-0 verloren van Cuba. In het Estadio Latinoamerico in de Cubaanse hoofdstad Havanna zagen zo'n 20.000 toeschouwers de we reldkampioen in de openingswedstrijd van het toernooi zege vieren over Oranje. ANP STAVANGER - De vrouwenhandbalploeg heeft het vijflan- dentoernooi in Noorwegen afgesloten met een nederlaag. In Stavanger kreeg de ploeg van bondscoach Bert Bouwer zater dag een pak slaag van Noorwegen, 23-39 (10-18). Olga Assink werd wederom topscorer bij Oranje met zes treffers. De aanvalster van het Deense GÖG Gudme maakte 33 doel punten in de vier wedstrijden in Noorwegen. Desondanks slaagde Oranje er niet in een wedstrijd te winnen. Na de uit stekende start tegen olympisch kampioen Denemarken (27- 27) zakte de nationale ploeg ver weg. Tegen Frankrijk bedroeg de nadelige marge tien doelpunten (23-^33), tegen Zweden leefde de ploeg even op (28-29), maar zaterdag tegen Noorwegen kwam Oranje er niet aan te pas. ANP HUIJBERGEN - Richard Groenendaal heeft de internationa le veldrit in Huijbergen op zijn naam gebracht. De Raboren- ner eindigde voor de Belg Arne Daelmans en Wim de Vos. Het was voor de Brabander de derde overwinning van het sei zoen. De Belgische toppers Sven Nijs, Mario de Clercq, Bart Wel lens en Mario Vervecken ontbraken in Huijbergen. Ze reden gisteren voor eigen publiek in Hamme. Nijs won daar voor Wellens en De Clercq. Bij de vrouwen in Huijbergen zegevier de Daphny van den Brand. De Nederlands kampioene reed haar eerste veldrit van dit seizoen. ANP HAARLEM - De schaaktweekamp tussen Jan Timman en de Rus Gary Kasparov is voorlopig uitgesteld. Het tweetal zou op 13 en 14 november zes partijen van maximaal een uur te gen elkaar spelen. Voor de winnaar in Lelystad was een be dragvan ongeveer 50.000 euro geregeld. ANP DUISBURG - Badmintonsters Mia Audina en Lotte Jona thans hebben met verrassend gemak de Open Duitse titel strijd winnend afgesloten. Het Nederlandse duo rekende gis teren in de eindstrijd snel af met de Deense Rikke Olsen/Ann Lou Jorgensen met twee keer 11-2. ANP maar is zeker geen topper. Dus wat doet ze? Kort rokje, een tik keltje bloot en een super sexy fo toreportage. „Babsie" is plots hot, Passeerballen? Lekker be langrijk. Wel eens gehoord van de Au stralische Alicia Molik? Zij ten nist ook, droeg vorig jaar op Wimbledon een minuscuul pak je. Wauw, vonden de Engelsen. Ze verheugden zich voor de edi tie van dit jaar hevig op haar komst. Betitelden haar als een 'ster'. Niemand had ooit een scherpe volley van haar racket zien komen. En zo worden matige speelsters sterren. En zo wordt tennis een matige sport. Als de meiden niet serieuzer bezig gaan met hun sport, krijgt het publiek nog tien jaar dodelijk saaie finales te zien tussen de zussen Williams. Dan zakt de rest af naar een be denkelijk niveau en zal een sexy rokje niet meer helpen. GPD door Koen de Vries ROTTERDAM - Martijn Di eleman heeft zich met Ortec Nesselande geplaatst voor de tweede ronde van de CEV Cup. De Goesenaar versloeg met zijn nieuwe ploeg het zwakke Sinpos Sarajevo zo wel op vrijdag als op zater dag met 3-0. Dieleman speelde zaterdag voor het eerst een hele wed strijd voor zijn ploeg uit Rot terdam. In de eerste twee competitiewedstrijden, te gen landskampioen Omni- world (3-1-zege) en het Dy namo van Toon Gerbrands (1-3-nedeiiaag), kwam hij nauwelijks in actie. Diele man kampte met een trai ningsachterstand en raakte ook geblesseerd aan nek en schouder. „Het gaat elke dag wat beter, maar ik ben nog ver verwij derd van mijn gebruikelijke niveau. De wedstrijd tegen Sarajevo was een mooie gele genheid om terug te komen", aldus de Goese volleyballer. Nesselande speelt in de vol gende ronde, in het eerste weekeinde van december, een vierkamp op Tenerife. Tegenstanders zijn de plaat selijke club, een team uit Oekraïne en een team uit Oostenrijk. Alleen de win naar gaat naar de volgende ronde. Bewijzen Tegen Tenerife blesseerde Dieleman zich vorig jaar ern stig, waardoor hij een half jaar uit roulatie was. Tijdens de wedstrijd met zijn voor malige ploeg Numancia So- ria stapte een tegenstander op zijn enkel. Desondanks heeft hij er zin in om daar te spelen: „Het is leuk weer in Spanje te spelen. En ik kan daar bewijzen dat ik weer he lemaal terug ben." door Herman Wissink MARSEILLE - Verona van de Leur ligt op weg naar het we reldkampioenschap turnen in het Hongaarse Debrecen goed op schema. Ze behaalde dit weekeinde tijdens de prestigi euze internationale Massilia Cup in Marseille de eerste plaats op brug en de tweede plaats op vloer. Suzanne Harmes haalde brons op balk. Bondscoach Frank Louter was tevreden over de laatste voorbe reiding op het WK in Debrecen. „De wedstrijd in Marseille was al een klein WK-tje", aldus Lou ter. Het Roemeense team behaalde de overwinning, met als goede tweede Frankrijk, direct ge volgd door het Nederlandse team. Rusland werd vierde. Op basis van deze uitslag kwalifi ceerde Verona van de Leur zich voor de individuele A-finale op brug en vloer. Op brug werd het een spannende strijd tussen Van de Leur en Irina Yaroska, die in het voordeel van Van de Leur werd beslecht met miniem ver schil (9.438 punten en 9.413). De Australische Slater en de Roe meense Petrovischi deelden de derde plaats met 9.113. Op vloer moest Van de Leur de eer aan Cojocar overlaten. Op vijfhonderste punt werd Van de Leur tweede, met 9.40. Cojocar behaalde 9.45. Suzanne Harmes, eveneens deelneerpster op vloer, werd zesde met 8.713, Harmes be haalde een uitstekend resultaat in de finale op balk met een der de plaats (9.063), achter Slater (9.1.25) en een bijna perfect tur nende Raducan, die 9.638 scoor de voor haar balkoefening. Op sprong turnde Laura van Leeuwen naar een tiende plaats (9.906). Winnares op sprong werd de Russische Anna Pavlo va (9.356), Toestellen Het wereldkampioenschap be gint volgende week woensdag. Er worden dan alleen toestel wedstrijden gehouden, geen meerkamp wedstrijden en lan den wedstrijden. Bondscoach Frank Louter be slist begin deze week welke vier turnsters er naar het WK gaan. Per toestel mogen maximaal twee Nederlandse turnsters deelnemen. GPD Pinnen van drie verschillende soorten rekeningen? Het kan met één en dezelfde pas. Meer weten? Bel gratis 0800 -18 80 of kijk op snsbank.nl Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 23