Grote Prijs voor Australische Van Laarhoven maakt rol van favoriet waar in Hulst De Schelde zeker van deelname aan Speedo finale John Vette stapt op als trainer Yerseke Olympia overklast hockeyelftal Goes Zeeuwen voorin bij gewestelijke titelstrijd Spannend slot aan springconcours in Heikant Schilleman plaats zich voor NK Knappe resultaten Van Assche Vijfde plaats Hexagon's India Anky van Grunsven tweede mmm veil maandag 11 november 2002 van onze sportredactie YERSEKE - John Vette is ge stopt als trainer van zaterdag derdeklasser Yerseke. De oe- fenmeester had het gevoel dat hij meer energie in de groep spelersgroep moest stoppen dan hij terugkreeg. Yerseke staat na het 2-2-gelijk- spel van zaterdag tegen Apollo op een tegenvallende negende plaats. Dat is mede te wijten aan de geringe trainingsop komst. Trainer Vette kon zel den meer dan zeven spelers op de trainingsavonden begroe ten. Hij gaf anderhalve week geleden het bestuur al te ken nen te willen stoppen, maar gaf het de tijd een opvolger te vin den. Die werd afgelopen week ge vonden in de jonge tweede oefenmeester Marco Doorne kamp. Daarom gaf Vette zater dag na afloop van het duel met Apollo zijn spelers te kennen te stoppen als trainer. Volgens voorzitter Verstraete is alles in goede harmonie geregeld: „John Vette is een echte club man. Hij heeft ons de tijd gege ven voor een oplossing te zor gen. We hebben begrip voor zijn opstelling - Hij was vroeger een speler die er voor honderd procent voor ging. Nu moest hij veel opzij zetten om trainer te zijn en kreeg hij er weinig voor terug." John Vette zelf was gister avond niet voor commentaar bereikbaar. Judoka Dewi Schilleman heeft zich gisteren geplaatst voor de NK op 23 november in de sporthallen Zuid te Amsterdam. Ze eindigde in Gilze bij de Zuid-Nederlandse kampioenschap pen als tweede in de categorie onder 48 kilo. De Zeeuwse inbreng op het ZNK bestond, mede door de bles sures van de zusters Willeboordse en Lindsay Wyatt, uit drie judoka's: Dewi Schilleman (-48 kg), Carla Rammelaere (-63 kg) en Marijntje Bastiaanse (-70 kg). Doordat slechts de eer ste twee geplaatste judoka's voor uitzending naar de NK in aanmerking kwamen, waren de vierde plaats van Carla Ram melaere en de zesde plaats van Marijntje Bastiaanse onvol doende om naar Amsterdam te mogen afreizen. Succes was er ook voor de j udoka 's van Geelhoed in het Belgi sche Merksem. Daar haalde Rob de Landmeter een eerste plaats. Tweede plaatsen waren er voor Jan-Jaap de Nood en, Barend Schot en Johnno Rijnhout eindigde als derde. De elf jarige Ruben Boutens van Judo-Ryu van Schaik (-35) was in Merksem ook de beste. Hij versloeg een Belg in de finale met een vol pond. Bouke Bongertman en Jay Hoogedeure eisten, een derde plaats op. doorLucien Roelandt HEIKANT - Een zinderende barrage in de strijd om de Grote Prijs Jumping Golden Horse Trophy zorgde voor een schitte rende afsluiting van drie dagen topsport in het Hippisch Sport centrum Heikant. Het was uit eindelijk de Australische Edwi- na Alexander die zich in het zadel van Major Bubbles de bes te toonde van de zes combina- I ties die tot de beslissende ronde wisten door te dringen. In die barrage ontbrak de Ne derlandse favoriet Harry Smol ders. De Nederlander, die met het Young Riders team op het EK brons veroverde, schreef za terdagavond met de merrie Eloise de Semilly de kwalifica tiewedstrijd voor de Grote Prijs op zijn naam. Ook nu leek het technisch moeilijk basispar- cours en 1.45 hoge obstakels voor Smolders en de Mone- dochter geen enkel probleem. Maar met de finish in zicht kreeg de combinatie op de uit- sprong van de driesprong, een uit witte planken opgebouwde steilsprong, een pechfoutje aan het been. Ook Peter Wylde kreeg 1 met de merrie Lapeti een pech foutje aan zijn broek. Maar de bronzen medaillewinnaar van het EK in Jerez had zich met zijn eerste troef Mania Jolly reeds verzekerd van de barrage. De Amerikaan had de niet be- nijdenswaardige opdracht om de barrage te openen. Peter Wylde trachtte met een snelle tijd zijn concurrenten onder druk te zetten. Maar in de haast trok Mania Jolly op de 1.50 me ter hoge steilsprong een paal uit de lepels. Door dat ene foutje moest Wylde genoegen moest nemen met de vijfde stek. Beter verging het Fahad Aleid uit Saoedi-Arabië. De olympi sche bronzen medaillewinnaar van Sydney en stalruiter van Rodrigo Pesoa stuurde de ruin Flick de Bruyereg in de super snelle tijd van 38.57 foutloos naar de finish. Dat moest haast wel de winnende tijd zijn, dach ten vele van met ruim driehon derd toeschouwers stampvolle kantine en terras. Het bleek echter slechts goed voor de der de plaats. De Belgische Kelly Vandousselare toonde zich met La Belle du Jour ruim een tel sneller dan Aleid. Maar de mer rie haalde op de steilsprong een paal naar beneden, waardoor ze als snelste vierfouter de vierde plaats innam. Dat het sneller en foutloos kon, bewees Edwina Alexander. Als een raket stuurde de Australi sche, die haar land op de Olym pische spelen in Sydney vetegenwoordigde, de Joker- dochter Major Bubbles in 37.14 naar de finish. De Finse Nina Fagerstrom, winnaar van het aan de Grote Prijs voorafgaan de 1.35 klassiek parcours, leek de pret voor Edwina nog te be derven. Maar zij verspeelde in de laatste wending naar de fi nish zoveel tijd dat ze met de tweede stek genoegen moest ne men. Ook de Belgische junioren kampioene Gudrun Pateet slaagde er niet in om Alexander nog te bedreigen. Op de derde sprong haalde het jeugdtalent met Frisomat Golden Drum al een paal naar beneden en ein digde met haar tij d van 4308 als zesde. Gudrun Pateet neemt een hindernis met haar paard. foto Camile Schelstraete ZAGREB - Opnieuw heeft Anthony van Assche uitstekend gepresteerd tijdens internationale turnwedstrijden. In het Kroatische Zagreb finishte hij zaterdag op een eervolle twee de plaats in de categorie junioren. Dat is een leeftijdgroep waarin turners uitkomen die twee tot vier jaar ouder zijn dan de dertienjarige Sassenaar. Deze internationale wedstrijd, waarin gejureerd werd vol gens de internationale code, werd gewonnen door zijn vijf tienjarige clubgenoot Jeffrey Wammes. Die verdiende 50,25 punten. Van Assche was goed voor een score van 47,25. Dat aantal behaalde hij via de volgende scores: vloer 8,30, voltige 7,00, ringen 8,00, sprong 7,60, brug 8,20 en rekstok 7,65. Op de oefening voltige presteerde hij wat minder omdat hij ge plaagd werd door een lichte polsblessure. Toch overtrof hij met die totaalscore zijn vooraf gestelde verwachtingen. Te vens plaatste hij zich voor vijf onderdelen van de toestelfina les die gisteren gehouden werden. Daarop deed hij eveneens, nadrukkelijk van zich spreken. Op de oefeningen ringen, brug en voltige was hij goed voor brons. Op de onderdelen rekstok en vloer eindigde hij als zesde. VLISSINGEN - De Hexagon-stal heeft meer goede dressuur- paarden dan de bekende viervoeters Kyrain, Ollright, Louis ville en Rubiquil. Thamar Zweistra werd gisteren tijdens een concours in het Brabantse Liempde op de fokmerrie Hexa gon's India vijfde met een score van 61,83 procent. De combinatie werd in een wedstrijd waarin de Intermediair 2 en de Grand Prix waren samengevoegd vijfde. India en Zweistra zouden in de Intermediar alleen als tweede geëin digd zijn. Het opmerkelijkst was de score: de drachtige India kwam op dit niveau (zware tour) voor het eerst boven de zestig procent. De merrie staat momenteel op de vierde plaats in de Nederlandse dressuurindex. OLDENBURG - Olympisch kampioene Anky van Grunsven is zaterdag bij de Oldenburger Paardendagen tweede gewor den op de Grand Prix. De amazone reed de proef met Gestion Krack C. Ze kreeg van de jury 1787 punten. De Amerikaanse Lisa Wilcox was met haar troeteldier Relevant een klasse apart. ANP door Peter Snelders TERNEUZEN - Olympia heeft in de vierde klasse D van de hockeycompetitie voor mannen met forse cij fers (10-1) van Goes gewon nen. Vlissingen blijft tweede na 4-1-zege op DDHC. Het Hulster Rapide zit even in een dip en incasseerde de tweede nederlaag op rij: 3-2 tegen Oudenbosch. Middelburg behaalde ook een tegenvallend resultaat, want dat team ging met 3-1 onderuit bij hekkensluiter Teteringen. In de derde klas se D bij de vrouwen verloor Vlissingen met 1-2 van Hil- varenbeek. Mannen Olympia-Goes 10-1: De overtuiging is momenteel bij Goes helemaal zoek. Na het wegvallen van vaste krach ten Ollie Hagers en Bob Ha merslag leverde de ploeg veel kwaliteit in, maar ook een stukje mentaliteit. Het hui dige team laat te snel het hoofd hangen en kan het niet opbrengen juist dat stapje extra te doen om een verdien stelijk resultaat neer te zet ten. Al snel was het 3-0 door een puntgave hattrick van Paul Schueler. Het was toch de dag van de familie Schue ler, want broer Gijs zorgde er met vier treffers voor dat. de teller bij rust op 7-0 stond. Na de pauze scoorde Gijs Schueler nog twee keer en zorgde jeugdspeler Jorg Ne ve voor de tiende Olympia- treffer. In de slotminuten scoorde Jelle Heijers tegen voor Goes. Vlissingen-DDHC 4-1: Al in de eerste minuut liet de be drijvige Pieter Liezenga een buitenkans liggen om Vlis singen aan de leiding te bren gen. Hij verzuimde een straf- bal te benutten. Een beter Vlissingen kwam toch nog voor de doelwisseling op 1-0 door Vincent Laracker. Kort na de rust zorgde Marius Ver steeg voor 2-0. Even werd het nog spannend toen DDHC de aansluitingstreffer scoorde, maar daarna gaf een superi eur Vlissingen geen kans meer weg. Wel bleef die ploeg volharden in het missen van kansen. Pas in de slotfase werd dan toch nog 4-1 door treffers van Jurjen Schurr- mans en Pieter Liezenga. Oudenbosch-Rapide 3-2: Rapide miste scherpte in dit duel, een duidelijk teken dat de Hulster formatie momen teel in een dip zit. Daardoor ontbrak het de ploeg ook aan geluk, want in de slotfase zag Jochem Beaart de gelijkma ker gestuit worden door de paal. Toch kwam Rapide goed uit de startblokken en nam na vijf minuten de lei ding. Uit een pass van Thijs de Bruijne liet Mario Bosch 1-0 noteren. Ondanks een overwicht van Rapide kwam de thuisploeg op gelijke hoogte via een doelworste- ling en nam niet veel later zelfs de leiding. De laatste pass bij Rapide liep niet lek ker, maar ook met de straf- corner werd te weinig gedaan. Liefst vijftien straf- corners leverden nauwelijks iets op. Alleen uit de rebound van één van die strafcorners scoorde Jochem Beaart 2-2. Via een counter trok Ouden bosch alsnog de winst naar zich toe. Teteringen-Middelburg 3-1: Bij een 1-0-stand bij rust trok Middelburg in de twee de helft alle registers open. De gelijkmaker viel uitein delijk via een strak schot in de hoek van Rasmus He- berlein. Via counters en doordat Middelburg in de fensief opzicht steken liet vallen liep de thuisploeg uit naar 3-1. Vrouwen Vlissingen-Hilvarenbeek 1-2 (1-0): In de eerste helft was Vlissingen duidelijk sterker dan de bezoeksters. In die fase kwam de thuis ploeg dan ook verdiend op 1-0 door een fraai genomen strafcorner, waaruit Rachel Schoonderwoerd scoorde. Na de doelwisseling zakte Vlissingen, dat op het mid denveld Nienke de Looff miste (zij had last van een lichte hersenschudding na de botsing vorige week met de keepster van Rapide), ver weg. De thuisploeg gaf te veel ruimte weg en kon het conditioneel niet meer bol werken. Het was nog aan en kele knappe reddingen van keepster Liesbeth Verdonk te danken dat de schade tot 1-2 beperkt bleef. door Fred Rabout HULST - Rik van Laarhoven was een poosje uit beeld. Een stage voor zijn opleiding in Zuid-Afrika was daar debet aan. Afgelopen zaterdag in de zeventiende editie van de Moerschanscross in Hulst, de tweede wed strijd van de strijd om de Oranjewoud- -crosscup, was hij er weer. Hij was zelfs vol in beeld: hij schudde in de laatste van de vier af te leggen ronden zijn laatst overgebleven concurrent Joost de Klerk van zich af en won voor eigen publiek. Eenzelfde kunstje flikte hij vier jaar gele den als eerstejaars senior ook al eens. Toen liet hij in de laatste hectometer Theo Rabout achter zich. Zaterdag was het minder span nend, al was de wedstrijd op zich het aankij ken waard. Van Laarhoven, pas sinds sep tember terug in Nederland en weer serieus aan het trainen na wét lichamelijke perike len, was bang dat hij nog duurvermogen en tempohardheid zou missen. Hij verstopte zich daarom wat en liet Joost de Klerk het meeste werk. Van Laarhoven: „Ik wist eige- lijk niet wat ik aan Joost had. Ik heb nog niet zo vaak een rechtstreeks duel met hem uit gevochten. Daarom heb ik het een paar keer geprobeerd, maar ik ging nooit voluit. Pas in de laatste kilometer ben ik er vol voor ge gaan." De Klerk moest passen en het was over en sluiten voor de Kloetingenaar, die woont en studeert in Amsterdam en lid is van Phanos'80. Voor de crosscup telt hij dus niet mee. Van Laarhoven, hij pakte omdat hij lid is van een Zeeuwse vereniging (RKH AV), wel de volle puntenbuit, heeft eveneens geen interesse in een Zeeuwse crosstitel. Hij zoekt het landelijke circuitop. Dat beteken de dat er voor Alwin Vermeulen en Theo Rabout, de twee die achter eerdergenoemd duo volgden, wel belangen op het spel ston den. Vermeulen deed de beste zaak, hij werd derde, Rabout vierde. Met dit viertal is het kwartet genoemd dat bij de senioren de Moerschanscross kleur gaf. Vermeulen opende sterk. Hij knalde als eerste het dubbele bolwerk op, kreeg Van Laarhoven, De Klerk en Rabout mee en de rest was gezien. Even verder testte Van Laarhoven voor een eerste keer zijn metge zellen. Hij gleed op het modderige, spek gladde parkoers onderuit en die test was over en uit. Even later deed hij het voor een tweede keer. Het betekende dat Vermeulen en Rabout er af moesten. Even verderop ook De Klerk, maar die kwam knap terug en liet zich de leiding opdringen. De Klerk: „Op dat moment dat ik toch vrij gemakkelijk te rug kon komen dacht ik de beste te zijn." Dat bleek dus een misvatting te zijn. Bij de mannen 40 mocht een herboren J an de Wilde op de hoogste trede van het podium plaatsnemen. Hij hield Wim Vos en Jan Guiljam, in deze volgorde, achter zich. Wim Besuijen haalde nog een keer ouderwets uit bij de mannen 50. Eddy Smit en een weer positief verrassende Theo den Herder ston den naast hem op het podium, terwijl Joop in de Rik van Laarhoven loopt op kop i (801) volgen. Lasseur opnieuw de beste was bij de man nen 60. Frederique Versluys uit Zuidzande was de snelste bij de vrouwen-senioren. Nationaal marathonkampioene Ingrid IJsebaert zorgde voor RKHAV-winst bij de veteranen. Op de korte cross greep Rutger Veerman, evenals in Kruiningen, naast de winst. De Aardenburger was in eerste in- stantie de enige die Gert-Jan Lauret, alweer RKHAV, kon volgen, maar dat deed dusda- è$$lt Moersschanscross, Theo Rabout en Joost de Klerk foto Camile Schelstaete nig veel pijn dat Sebastian Francke van Achilles uit Kerkrade, een ex-Zeeuw, hem nog passeerde. Adri Faes was op dit onder deel de snelste veteraan. De onverslijtbare Margot de Nijs en Dineke Colsen zorgden voor RKHAV-winst op de korte cross bij de veteranen- en senioren-vrouwen. RKHAV stond met Marjolein dHondt ook bij de D-meisjes op de hoogste trede van het ere- platform. door Nora van Bambost HULST - Met grote overmacht heeft het Speedo-zwemteam van de Schelde uit Terneuzen gisteren in het Hulster Rey- naertbad de Zeeuwse Speedoti- tel voor clubteams in de wacht gesleept. Die titel geeft recht op deelname aan de landelijke Speedo finale in maart 2003. Vooral op de estafette-onderde len zwommen de jongens en meisjes minioren van de Schel de snelle tijden, maar zij moes ten op de 4x50 meter wisselslag bij de meisjes minioren 6 hun meerdere erkennen in het sterk zwemmende viertal van de Be velanders, dat bijna twee secon den eerder aantikte dan de meisjes van de Schelde. Het team van de Bevelanders be stond uit Kelsey Onderdijk, Ya- ra Breukers, Jacqueline Boon man en Birgit Lavrijssen. Op de individuele afstanden was het de negenjarige Manon Minneboo van de Stormvogel die haar eigen Beste Jaar gang Prestatie met eentiende seconde verbeterde op haar fa voriete onderdeel, de 50 meter rugslag. Jacqueline Boonman van de Be velanders won bij de oudste meisjescategorie tot twaalf jaar de 50 meter vlinderslag van haar Terneuzense rivale Ashley de Jong, terwijl het op de 100 meter wisselslag Schelde- zwemster De Jong was die met het goud naar huis ging, Boon man werd derde. Bij de oudste jongenscategorie, was het Sander van Nieuwe- huyzen van de Ganze uit Goes die op de 100 meter wisselslag en de lOOmetervrijeslagindruk maakte. Met groot verschil op nummer twee, Edwin de Jong van de Schelde, won hij beide afstanden. door Joop van den Oudenhoven OUDENBOSCH - Het geweste lijk kampioenschap driebanden tweede klasse dat dit weekeinde werd gehouden in Oudenbosch is gewonnen door P. Jansen van BV De Kastanje uit Bergen op Zoom. De Zeeuwse deelnemers kwamen met een tweede, derde en vierde plaats goed voor de dag. Een opvallende rol was er weg gelegd voor Sjaak de Visser uit Brouwershaven van BV Zierik- zee en Alfred van den Dries van HIO uitHeinkenszand. Zij trof fen elkaar in de laatste en beslis sende ronde. Als Jansen in die partij zou verliezen van Van Ginneken, was één van hen de kampioen. Zou Jansen winnen, dan kon alleen Van den Dries nog voor de titel in aanmerking komen. Maar dan moest hij op zin beurt ook winnen van De Visser. De Visser was echter niet van plan presentjes uit delen en klopte de man uit Heinkens- zand gedecideerd: 25-20 na 40. beurten. Het gevolg was dat De Visser de tweede plaats voor zich opeiste en Van den Dries genoegen moest nemen met de derde plaats. De Visser tekende met 9 voor de hoogste toernooi- serie. Van den Dries zette de hoogste partij op zijn naam met 1.785, nadat hij eerder al .eens 1.470 had laten aantekenen. Arie Eckhardt van BV De Sport- visser werd een goede vierde. Na een bliksemstart op de eerste speeldag vier punten en een. moyenne van 0.892 zakte de Yersekenaar ver terug. Nog slechts twee punten werden aan zijn totaal toegevoegd, maar dat was toch nog genoeg voor de, vierde stek. Karei van Meelen, uit Hulst van BV De Kastanje verging het al net zo. Na onge slagen uit de eerste speeldag te zijn gekomen kon ook hij nog slechts één overwinning bij schrijven. Een zesde plaats met zes punten uit zeven partijen en een moyenne van 0.506 stemde, de debuterende Zeeuws Vla ming niet ontevreden in het zeer sterke gezelschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21