Patrijzen gelukkiger dan RCS Vincent van der Meijden vindt het plezier in handballen terug Opnieuw nederlaag de Stormvogel Basketbalteams BC Vlissingen met lege handen Hansweertse Boys laat weinig heel van Jong Ambon Tovaal spoelt kater weg tegen koploper Eerste zege vrouwen EMM Derdeklasser uit 's-Heerenhoek wint van Souburgse concurrent: 1-0 Onnodige nederlaag handballers Olympus Domburg en Zierikzee blijven in evenwicht door Jos van Belzen VLISSINGEN - Door het slech te weer vonden er maar drie duels doorgang in de vijfde klasse B, maar één van deze drie kende een sensationele uitslag: Het tot voor kort zo moeizaam tot scoren komende Hansweert se Boys vermorzelde Jong Am- bon met 8-1. Dreischor-WVV'67 1-2: De eer ste helft was voor de thuisploeg zodat de 1-0-voorsprong bij rust door een treffer van Jaimy Tiggelman verdiend was. Na rust kreeg Dreischor het op een zwaarder bespeelbaar wordend veld steeds moeilijker. WW'67 won de slag op het middenveld en sloeg via Stefan van de Velde en Ronald Boogers tweemaal toe: 1-2. Lewedoïpse Boys-FC Bergen 1- 0: Voor rust kregen beide ploe gen de nodige kansen, maar me de omdat doelman Jasper de Baar al na vier minuten een strafschop stopte, eindigde de eerste helft zonder doelpunten. Na rust wist Lebo zich met de wind in de rug een licht over wicht te scheppen. Een kwartier voor tijd werd Ruben Blok matchwinnaar met een rake kopbal: 1-0. Jong Ambon-Hansweertse Boys 1-8: Een fysiek sterker Hans weertse Boys trof het dat doel man Wilfred Vreeke bij de Mid delburgers een off-day kende. Halverwege was de wedstrijd in feite al beslist toen het door tref fers van Frank Quakkelaar, Jo zef den Hollander en Stanley Stanczak 0-3 stond. Ook na rust gingen de Boys rustig door: via Juul Back en Bruno Vincente werd het eerst 0-5 voordat Mar- sal Ririhena wist tegen te sco ren. Met een onvervalste hat trick bepaalde Adil Fertoute de eindstand op 1-8. SC Welberg-Vosmeer 2-1: Vos meer zocht vooral de aanval, maar SC Welberg sloeg via uit vallen tweemaal toe: 2-0 hal verwege door twee doelpunten van Arjan van Est. Ook de twee de helft kende een zelfde spel- beeld, maar scoren bleek op nieuw een probleem voor de bezoekers. Paal en lat maar ook een gemiste strafschop leidden ertoe dat de aansluitingstreffer uitbleef. Pas in blessuretijd wist Jacco Kou wen de Welberg doelman te passeren en de eind stand op 2-1 te bepalen. VLISSINGEN - In de eerste klasse van het vrouwenhandbal weet EMM zich aardig staande te houden. Op de tweede speel dag werd de eerste zege van dit seizoen geboekt. In eigen huis werd Gemini 2 met 17-13 ge klopt. EMM-Gemini 2 17-13 (10-6): De jonge-meidengroep doet het goed. Voor de pauze werd de ba sis gelegd voor de winst. De aan- vallen waren solide en de kan sen werden in tegenstelling tot eerde wedstrijden nu wel goed afgerond. De tandem Angela van de Bergh-Maria Terra was goed voor tien treffers. Na de pauze was het fraaie er vanaf. Dankzij een flinke dosis inzet bleven de punten uiteindelijk verdiend in Middelburg. Scores: Angela van de Bergh 6, Ma ria Terra 4, Ariska Tax 3, Christian Ratnstijn 2, Danielle Carol en Mar lies Ramstijn. HVOS-GSC 22-3 (14-1): Een goed resultaat zat er gewoon weg niet in gistermiddag. Daar voor waren er teveel Goese spe lers afwezig. Trainer/coach Huib Quinten: „Er waren teveel positiewisselingen vandaag. En er lukte werkelijk niks." Helius 2-Olympus 13-19 (5-8): Het klikt tussen ti'ainer Hans Dierkx en de spelers. „De op komst op de training is goed en daarnaast wordt er keihard ge traind", aldus Dierx. Voor de pauze nam Olympus de touw tjes in handen. Helius probeerde na de pauze nog wat terug te doen, maar de gasten gaven geen krimp. maandag 11 november 2002 Hoor Pieter van Klinken •S-HEERENHOEK - 'Vogeltje wat zing je vroeg', zongen de spelers van Patrijzen gisteren na de gewonnen wedstrijd tegen RCS. Het vogeltje zong niet al leen vroeg, het scoorde ook vroeg. Al in de vierde minuut maakte Niels Mulder het enige doelpunt van de wedstrijd. RCS en Patrijzen zorgden voor een wedstrijd die even troosteloos was als het weer. Alleen de spanning zorgde nog voor enig vermaak. Patrijzen-RCS of andersom. Het zijn vaak mooie wedstrij den waarin bij beide ploegen het beste naar boven komt. Bij RCS is dat meestal aantrekkelijk, verzorgd en technisch voetbal. Bij Patrijzen is het vaak een combinatie van verzorgd voet bal en ongebreidelde strijdlust. Gisteren was dat met name in de tweede helft omgekeerd. Het was RCS dat keihard werkte om de achterstand goed te maken en Patrijzen bleef verzorgd voetballen vanuit de verdedi ging. „Aanpassen aan de tegen stander", noemde Patrijzen- trainer Kees van der Sluis het. „Bij ons is het onervarenheid", legde RCS-trainer Hans de Nooijer uit. „Uit een soort wan hoop zochten we de kortste weg naar het doel en dat gebeurde met de lange bal." Het was dan wel de omgekeerde wereld, maar omdat beide teams niet hun eigen spel kon den spelen, bleef de wedstrijd bijzonder matig. Slechts acht kansjes zorgden voor een sprankje opwinding. En zelfs die werden nog eerlijk verdeeld, zodat dit duel eigenlijk geen winnaar verdiende. De zestien- metergebieden werden nauwe lijks bereikt. En zo kon het ge beuren dat alleen de keepers foutloos de kleedkamers weer konden opzoeken. Sjimmie Kikkert van Patrijzen met een schoon doel, Arvid Pieterse was één keer kansloos. De wedstrijd was nog geen vier minuten onderweg of het eerste doelpunt werd al gemaakt. Een schot op de paal van Hubèr landen. RCS-trainer De Nooijer gebruikte deze twee momenten om zijn visie op de hele wed strijd te geven. „We speelden geen van tweeën een goede wed strijd. Patrijzen had alleen net iets meer geluk. Toen Rentmees ter de bal tegen de paal schopte kwam hij bij een medespeler in de voeten. Bij ons kwam hij te recht bij de tegenstander." Daarnaast had RCS nog een probleem. Vorige week tegen Goes ging het allemaal van een leien dakje. Van de vijf kansen gingen er toen drie in. Deze keer belandden de kansen van Mar tin Janse, Asram Elhrouz en Al- win van Ham allemaal in de handen van Patrijzen-keeper Sjimmie Kikkert. Scrimmage In de tweede helft had RCS nog maar één keer de kans om de bal in de touwen te krijgen. Dat was bij een scrimmage op twee me ter van Kikkerts doel. Kikkert bemachtigde echter toch nog de bal. Dat was twee minuten na het moment waarop vrijwel ie- deren van Patrijzen een doel punt voor de oranje witten ver wachtte. Op dat moment kwam good-old Wilfred van den Dries het veld in voor Hubèr Rent meester. Van den Dries scoort namelijk altijd en overal. He laas kreeg de lange spits maar één kans, die hij bovenop de lin- kerpaal mikte. Voor Patrijzen betekent de overwinning dat het aansluiting blijft houden met de nummer twee, Breskens. De eerste plek lijkt nu al te zijn vergeven aan Moerse Boys, hoewel die ploeg van Patrijzen klop kreeg. Van der Sluis: „We hebben een bre dere selectie dan in de voor gaande j arenNu moeten we dus meer kunnen presteren." Dat belooft veel, want in het afgelo pen seizoen streed de ploeg tot de laatste speeldag om promo tie. Patrijzen-RCS 1-0 (1-0). 4. Niels Mulder 1-0. Scheidsrechter: W. Broekhoven (Middelburg). Gele kaart: Sander Schutte, Harold Ver meulen, Alwin van Ham (allen RCS Niels Mulder (Patrijzen). Aantal toeschouwers: 225. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpoloërs van de Stormvogel kwamen gisteren in de tweede klasse opnieuw niet tot winst. De tweede klasser verloor bij Warande met 11-5. Schelde bleef in de derde klasse ongeslagen na een mooie 10-2-zege op BZC. Warande-Stormvogel 11-5: In de eerste twee periodes kon de Vlissingse ploeg nog enigszins bijblijven. Alleen kwam dat niet in de score (halverwege stond het 5-1) tot uitdrukking. In het derde kwart had Storm vogel mogelijkheden te over om de achter stand te verkleinen. De Vlissingse ploeg miste een strafworp en maakte niet gebruik van vier man-meer-situaties. Dat leverde zoveel frustratie op bij de gasten dat zij er in de vierde periode niet meer aan te pas kwa men. Scores Stormvogel: Daniël Gavranovic 3, Ab van 't Westende en Gerco Koks. Mosaregio-Stormvogel 2 11-8: De Vlissingse re serves moesten vanwege een waslijst aan gebles seerden verzwakt aantreden. Het ging deson danks lange tijd gelijk. Mosaregio sloot de eerste periode met een 3-1-voorsprong af, maar de be zoekers kwamen in het tweede kwait sterk terug: 5-5. Ook in de derde periode ging het gelijk op (7-7) maar in het slot kwamen de Vlissingers steeds net tekort. Scores Stormvogel: Pim Bekkers 5, Gep Navest 2 en Kees Leijnse 1 TRB/RES-Ganze 4-11: Een veel te harde wedstrijd die in de eerste periode gelijk op ging: 1-1. Daarna ging Ganze met de overtal situaties het best om. De ploeg liep via 2-4 naar 2-6 in de derde periode. Toen gooide de thuisploeg de handdoek in de ring: 4-11. Scores Ganze: Piet Schop 4, Dennis Rutten en An dre van Zijp 2 en Cheyenne van Berkel, Jan Joris Joos en Maarten Buijs 1 Rentmeester ketste precies naar het uitzoeken en koos de rech- Nog geen halve minuut na de af- Martin Janse maakte een bij- de voeten van Niels Mulder. Die terhoek om zijn ploeg op voor- trap had RCS de mogelijkheid zonder mooie omhaal, maar zag had elke plaats in het doel voor sprong te zetten: 1-0. om de stand gelijk te trekken, die tot zijn schrik op de paal be- Patrijzen-aanvaller Hubèr Rentmeester tikt de bal langs doelman Arvid Pieterse van RCS. foto Willem Mieras door Jeremy Deug VLISSINGEN - De basketbal- ploegen van BC Vlissingen ble ven het afgelopen weekeinde met lege handen. Het eerste vrouwenteam van BC Vlissin gen verloor teleurstellend van Rotterdam, het tweede team verloor na spannende slotminu ten van BV Schijndel en de jon gensjunioren kwamen tekort te gen Black Eagles. Rotterdam-BC Vlissingen 73- 61: Vlissingen begon zwak. Van af de eerste sprongbal liep de Zeeuwse formatie achter de fei ten aan. Er werd niet scherp ver dedigd en aanvallend werd vaak balverlies geleden. Het eerste kwart werd met een 15-8- achterstand afgesloten. In het tweede kwart kon Vlissingen, hoewel Rotterdam een groot ge deelte met de tweede keus speel de, niet dichterbij komen. Hal verwege het derde kwart scoor de Rotterdam dertien punten te gen twee en leek de wedstrijd gespeeld: 53-41. Yolanda Joosse en Nanon Doeland maakten de wedstrijd weer spannend. Via een tussensprint kwamen de be zoekers terug tot acht punten. In de drie daarop volgende aanval len werd echter knullig balver lies geleden en was Rotterdam in veilige haven. Scores BC Vlissingen: Astrid Franke 17 punten, Yolanda Joosse 14, Na- non Doeland 14, Melanie Linden- berg 4, Linda de Meij 4 p, Cindy Kole 4 p, Immie Pattikawa 2 en Jessica Verhage 2 p. BC Vlissingen 2-BV Schijndel 48-50: De thuisploeg verzuimde te profiteren van het feit dat BV Schijndel met slechts vijf speel sters was gekomen. Een zwak begin leverde een 6-9-achter- stand op. Daarna herstelde BC Vlissingen zich en leidde bij rust met 28-21. Deze voorsprong werd na de pauze echter weer ingeleverd, Vanaf 35-35 namen de teams om beurten een voor sprong, maar uiteindelijk trok BV Schijndel met 48-50 aan het langste eind. Scores BC Vlissingen 2: Romana de Ridder 14 punten, Chariot Wïerikx 11, Dorien de Witte 10, Marjolein de Dreu 5, Linda de Paauw 4, Ilse Bos 2 en Elisa Kuipers 2 punten. Jongensjunioren. BC Vlissin- gen-Black Eagles 58-68: De ploeg van Tom Joziasse begon sterk tegen de ploeg uit Rosma len en sloot het eerste kwart winnend af: 16-10. Maar in de tweede en derde periode ging het beter draaien bij de gast- ploeg, met name omdat ze hun langere spelers beter benutten. Vlissingen kon hier dankzij een goede wedstrijd van Wilfred Klap goed op antwoorden. Het lengte-overwicht was echter te groot en ondank drie driepun ters was het verlies een feit: 58-68. Scores BC Vlissingen: Wilfred Klap 27 punten, Radjkumar Poetai 11, Sjors van de Poel 9, Souverein van de Gaag 6, Benjamin Risakotta 3 en Lucas Samuel 2. doorWim Kakebeeke VLISSINGEN - De handballers van Olympus leden gisteren een onnodige nederlaag. De Vlissin gers verloren met 21-17 van ASC'95. ASC'95-Olympus 21-17 (10- 10): Aan het eind van de rit kon trainster Rita van den Velde maar tot één conclusie komen. „We hebben het laten zitten", vond zij. De oefenmeester doel de op de slotfase van de strijd. Bij een 15-17-voorsprong lag de winst voor het grijpen, maar dat pakte anders uit. Iedereen bleef het vijandig doel bestoken zon der resultaat. Mark Verhage en Marcel Veldhuizen troffen ieder vier keer doel. Atomium'61 4-GSC14-16 (3-5): De uitslag stond in schril con trast met afgelopen week, toen Ventura 3 met 27-14 werd afge droogd. Nu faalde de hele Goese ploeg in Rotterdam. En dat ter wijl ook deze partij met vijftien treffers verschil gewonnen had moeten worden, vond trainer Jaap Quinten. „De uitslag was positief, maar verder moeten we alles gauw vergeten." Eric Dingemanse schiet op het doel van Atomium. Vincent van der Meijden kijkt toe. foto Lex de Meester doorWim Kakebeeke MIDDELBURG - De komst van Nico Fran ken naar EMM betekende twee jaar geleden een hele verandering voor Vincent van der Meijden. De huidige aanvoerder van de Middelburgse handballers werd stevast verstopt in de verdediging. Maar de rechter- opbouwer kan meer. Naast zijn centrale rol achterin kan de tweede lijnspeler ook uit stekend schieten. Dat bleek zaterdagavond wel tijdens de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen. Maar liefst tien keer trof de blonde aanvaller doel tegen Atomium'61 2. EMM won het avondje eenrichtingsverkeer tegen de Rotterdammers met 27-15. Het kan verkeren. Na het laatste competi tieduel van het afgelopen seizoen in de eer ste divisie kondigde Van der Meijden aan te stoppen. Na twee seizoenen had de blonde schutter het gezien wel gezien als 'Roe meense wissel'. Hij was het verdedigen al leen beu. Toen het vertrek van Nico Franken bekend werd, kwam de Middelburger terug op zijn besluit. En daar heeft hij nog geen moment spijt van gehad. „Gewoon lekker ballen en weer plezier in het spelletje krijgen", is zijn motto. Voorals nog lukt dat vrij aardig, want de teller staat na twee duels al op achttien treffers. En daarnaast behaalden de EMM'ers drie pun ten uit twee duels. In tegenstelling tot de wedstrijd van vorige week (Hermes uit), viel vooral het vertrou wen achterin op. Keeper Ramon Vael toon de zich een prima vervanger voor de zieke Wim Brandes. Daarnaast was ook de 5-1- dekking, met Jean Marie Toubiana vooruit geschoven, sterk op dreef. Atomium wist zich geen geen raad met de situatie. De kweekvijver van trainer Mirsad Zornic sta pelde fout op fout, met als gevolg veel bal verlies en veel mislukte passes. Voor de pauze werden er slechts drie kansen verzilverd. Bij de blauwhemden duurde het aanvallend even voordat het klikte, maar na een kwartiertje gingen de remmen dan toch los. De dekking van het onervaren Atomi um'61 ging steeds meer scheuren vertonen. Van der Meijden nam het voortouw en zorg de met zes treffers voor de grote kloof met de tegenvallende gasten: 11-3. „Het is gewoon een kwestie van systemen blij ven spelenOp een gegeven moment gaan ze er toch in", al dus Van der Meijden. De stijgende lijn zette zich in de tweede helft door. De marge liep zelfs op tot dertien tref fers: 18-5. Vervolgens liet EMM de teugels vieren. Mede door de matige tegenstand zakte de concentratie weg. Maar de equipe van Mirsad Zornic was nooit bij machte om het gat serieus te verkleinen. Bij de huidige nationale juniorenkampioen haalde alleen Rick Westerveld met acht treffers een ruime voldoende. Arno Wouters tekende met zijn vierde treffer het slotaccoord: 27-15. Aan de voortvarende competitiestart wil de Middelburgse aanvoerder geen conclusies verbinden. „We willen elk potje winnen want daar doe je het tenslotte toch voor. Ook willen we zo hoog mogelijk eindigen." Bij het woord titel komt er een voorzichtig lachje bij van der Meijden tevoorschijn. „Eigenlijk hebben we daar nog niet eens over nagedacht." Scores EMM: Vincent van der Meijden 10, Arno Wouters en Edwin Davidse beiden 4, Sjoerd Jon- gepier 3, Ben Benoit en Marcello Tax beiden 2, Jurgen VermaatenJean Marie Toubiana beiden 1. door Jan-Jaap Corré DOMBURG - De spelers van Zierikzee, maar met name trai ner John de Frel, voelden zich gisteren bestolen. Scheidsrech ter De Vlaam floot erg vaak in het voordeel van Domburg en daardoor eindigde de wedstrijd op 1-1, vonden de bezoekers. Maar ook in het Domburg kamp had men gehoopt op drie punten. De neutrale toeschou wer kon zich waarschijnlijk heel goed vinden in de punten- deling. Al in de elfde minuut schoot Thomas Vos, die de bal onberispelijk achter Domburg doelman Allard Meeuwse: 0-1. Daarna werd Domburg steeds aanvallender en de 1-1 hing in de lucht. Vlak voor rust kreeg de ploeg een penaltymaar spits Chiel Maranus schoot de elfme ter-trap naast het doel van Jaco van der Schee. Na rust ging Domburg op zoek naar de ge lijkmaker. In de 75e minuut was het raak. Coen Minderhoud mikte een vrije trap precies op het hoofd van Chiel Maranus, die binnenkopte: 1-1. Domburg-Zierikzee 1-1 (0-1). 11. Thomas Vos 0-1, 76. Chiel Maranus 1-1. Scheidsrechter: P.R.C.F. de Vlaam (Breda). Gele kaart: Ramon Vader (Domburg), Jarn.o Vermeulen, Robbert Roggeband, Robin van Welt en Martin van der Schee (allen Zie rikzee). Rode kaart.: Benjamin Ver west (2x geel, Zierikzee). Aantal toeschouwers: 100. door Hans Markusse VLISSINGEN - De Goese Rug byclub Tovaal spoelde gisteren de kater van de nederlaag tegen Oemoemenoe weg in het thuis duel tegen koploper Tilburg, De Brabanders werden op een kansloze 22-0-nederlaag ge trakteerd, waardoor de Goese- naren de Brabanders op de ranglijst bijhaalden. Oemoeme noe kreeg pas in de slotfase het Eindhovense oud-studenteam Oldfants op de knieën: 20-13. Tovaal kwam prima voor de dag op de drassige grasmat van sportpark Het Schenge. De laatste wedstrijd waarin de Til- burgers niet tot scoren kwamen dateerde van 9 december vorig jaar toen Tovaal met 76-0 te sterk was. Egon Geeratz was bijzonder trefzeker met zijn trappen. Al in de 2e minuut mocht hij van ver aanleggen na een te hoge tackle op Bram Bruijnes. De 3-0-voorsprong gaf de thuisclub vleugels en na een kwartier voerde Geeratz de voorsprong na een interceptie op tot 10-0. Aanvoerder Egon Geeratz mocht vervolgens aan leggen in de 23e, 29e en 32e mi nuut en alle ballen zeilden feil loos tussen de palen, waardoor de thuisclub met een 19-0-voor- sprong mocht gaan rusten. Kort nadat Niels van Harn ver vangen was door Maurice Boel houwers benutte Egon Geeratz zijn 5e penalty-kick. Tilburg ging nog verwoed op jacht naar een eretreffer, maar Tovaal hield de defensie knap gesloten. Scores Tovaal: 2. Egon Geeratz 3-0, 16. Egon Geeratz 10-0, 23. Egon Geeratz 13-0, 29. Egon Geeratz 16- 0, 32. Egon Geeratz 19-0, 67. Egon Geeratz 22-0. Scheidsrechter: L. Berkelaer (Sas van Gent). Aantal toeschouwers: 75. Oemoemenoe-Oldfants 20-13: De thuisclub kwam tegen het ervaren Oldfants al in de 10e mi nuut op een 7-0-achterstand, maar de Middelburgers bleven in de wedstrijd. Halverwege de eerste helft bracht Jan Albregt- se zijn team vanuit een penalty- -kick terug tot 3-7 en vervol gens zette Marcel Kokje zijn team voor het eerst op voor sprong: 8-7. Bats de Leeuw be nutte de conversion, maar na buitenspel van de Middelburgse voorwaartsen kwam Oldfants nog voor rust op gelijke hoogte: 10-10. Oldfants nam in de 65 minuut vanuit een penalty-kick een nieuwe voorsprong en de Bra banders leken met de volle winst uit Middelburg te vertrek ken. In de slotminuut, boog Martin de Wit de achterstand om in een 17-13-voorsprong. Door een penalty-kick van Jan Albregtse verspeelde Oldfants ver in blessuretijd zelfs nog het bonuspunt. Scores Oemoemenoe: 20. Jan Al bregtse 3-7, 25. Marcel Kokje 8-7, 26. Bats de Leeuio 10-7, 79. Martin de Wit 17-13, 83. Jan Albregtse 20- 13.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19