Windmolens splijten Ou werker k PZC PZC KAMPERLAND Diabetes Mel lit us is een nieuwe volksziekte Shirt 59,90 Pullover met V-hals Vest 99,90 Plaatsing turbines veroorzaken heftige emoties binnen dorpsgemeenschap Politie zet roadblock in Goes Bekeuringen in Middelburg Boetes voor dronken rijden Vernielingen in school Zierikzee Drie keer te veel op achter stuur Man rijdt slapend sloot in <3^ WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN Artrose: groot onderzoek van star\ ■1! maandag 11 november 2002 door Ali Pankow OUWERKERK - De plannen voor plaatsing van windturbi nes in de directe omgeving van Ouwerkerk slaan een diepe bres in de gelederen van de dorpsge meenschap. Heftige, emoties trillen nu nog hoofdzakelijk on der de oppervlakte in afwach ting van de Visie Windenergie van de gemeente. De strijd die losbarst zodra die notitie gereed is, werpt nu reeds zijn schaduw vooruit. Dat voor- en tegenstanders van windmolens lijnrecht tegenover elkaar staan, manifesteert zich nu al tijdens een informatiebij eenkomst van de Dorpsraad Ouwerkerk. Ook binnen het be stuur van de dorpsraad zijn de meningen verdeeld. Voorzitter C. van Marle erkent dat het een moeizame discussie gaat wor den. Vooruitlopend daarop wil hij wel alle informatie over de projecten boven tafel hebben ten behoeve van een zo eerlijk mogelijke standpuntbepaling. Hij heeft de initiatiefnemers uitgenodigd hun plannen ten overstaan van de bewoners toe te lichten. Beiden bepleiten windturbines, maar staan als concurrenten lijnrecht tegen over elkaar. Hooguit één van hen zal zijn plan ooit kunnen verwezenlijken, afhankelijk van het toekomstige gemeente lijke beleid. Clusters Het gaat om Windpark De Gou we en het project Promill. Het eerste voorziet in de plaatsing van acht windturbines van circa tachtig meter aan de Groene- weg en de Oude Polderdijk in het agrarisch gebied rond Ou werkerk. Het is opgesteld door H. van Damme in samenwer king met zeven andere agrari sche ondernemers in de directe omgeving. Aanvankelijk ging het Van Damme om één enkele windmolen ten behoeve van zijn te ontwikkelen landgoedproject Zwanenburg. Plaatsing van so litaire turbines is echter niet toegestaan, dat mag alleen nog in clusters of lijnopstelling. Van Fotomontage van de windturbines in het landschap bij Ouwerkerk. Damme kiest voor dat laatste alternatief. Het project Promill van D. Mol uit Middelhamis dateert al van begin 1996. Aanvankelijk ging het om zestien turbines langs de Gouweveerse Zeedijk en de Nieuwendijk. Op basis van voortschrijdende techniek kon het plan inmiddels worden ge wijzigd in acht a tien grotere windmolens die eenzelfde capa citeit bieden. Beide projecten zouden alle huishoudens op Schouwen-Duiveland van windenergie kunnen voorzien. Planologisch lijken de kaarten het gunstigst te liggen voor Pro mill. Kans De Gouweveerse Zeedijk en de Nieuwendijk staan in de Struc tuurvisie Schouwen-Duiveland als mogelijke locaties voor windturbines aangemerkt. Dat wil echter niet zeggen dat het Windpark De Gouwe geen kans zou maken. Beide aanvragen liggen al geruime tijd op tafel bij de gemeente, maar die zwijgt zolang er geen Notitie Wind energie bij het bestemmings plan Buitengebied is opgesteld. In theorie kan het dus nog alle kanten op. De publieke opinie binnen Ou werkerk is verdeeld. „Waarom valt u ons hier in het mooiste dorp van Schouwen-Duiveland lastig met die krengen? Zet ze op de Maasvlakte, maar niet hier", luiden de emotionele reacties tijdens de bijeenkomst van de dorpsraad. Een agrarisch on dernemer pareert de boude be wering dat 'heel Ouwerkerk' tegen windmolens is. „Bij de boeren spelen ook economische belangen. Deelname aan pro jecten met windturbines kan een belangrijke aanvulling op GOES - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterda een zogeheten roadblockcontrole gehouden in Goes. Tusse 22.00 en 05.00 uur werden 410 voertuigen gecontroleert Daarbij moesten alle bestuurders een blaastest afleggen, werden in totaal 52 bekeuringen uitgedeeld, waarvan^, meeste voor het niet dragen van de autogordel (19 stuks) het rijden onder invloed (11). Bij vijf mensen trof de politie een mes aan. Deze werden afg hun inkomen betekenen." Dorpsraadvoorzitter Van Marle voelt feilloos aan hoe ernstig windmolens de dorpsbevolking in de nabije toekomst kunnen splijten. Bij de inspraak op de Structuurvisie kantte de dorps raad zelf zich tegen de locatie Gouweveerse Zeedijk en Nieu wendijk voor windenergie. „Waarschijnlijk wordt het in de toekomst een kwestie van neu zen tellen", aldus Van Marle. MIDDELBURG - In en rond het centrum van Middelburg zij! in de nacht van zaterdag op zondag in het kader van 'toezie! acht bekeuringen uitgedeeld. Een man werd opgepakt wJ gens openbare dronkenschap. Twee keer werd ingegrepen tegen wildplassen, een keer tege een politie die werd beledigd, tegen opruiend gedrag en dri keer tegen alcoholgebruik op de openbare weg. Verder we;, den 52 bekeuringen uitgeschreven voor het parkeren buits de parkeervakken en op invalideparkeerplaatsen en ta» standplaatsen. RENESSE - Drie bestuurders zijn gistermorgen in Renessep de bon geslingerd omdat zij te diep in het glaasje gekeke hadden. Rond drie uur werd de eerste bestuurder aangek:, den op de Hoge Zoom. Na de blaastest kreeg hij een rijverbod van vier uur en een bon. De twee andere dronken automobilisten zijn door de polits op de Stoofweg in de kraag gevat. Ook zij kregen een rijver bod en een boete mee naar huis. ZIERIKZEE - Vandalen hebben afgelopen weekeinde huis- gehouden in een schoolgebouw in Zierikzee. De school werf opgebroken, waarna verschillende schoolbanken, deurene muren in de school werden beklad Planten en boeken werden tijdens de plundertocht op ce grond gesmeten. De vandalen eigenden zich ook enkele ts kers toe uit de trof eekast. MIDDELBURG - Een 58-jarige automobilist uit de gemeentf Veere zat zaterdagochtend rond 3.10 uur op de Schroewegin Middelburg met te veel alcohol achter het stuur. De polk heeft de man aangehouden. De Veerenaar had drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. Hij kreeg een rijverbod van zes uur en een proces verbaal. Ook op de N256 bij Kats en in de Brouwerijstraat in Kruinin- gen zijn gistermorgen automobilisten aangehouden voorrij den onder invloed van alcohol. Beide bestuurders kregen ee: rijverbod voor enkele uren en een proces-verbaal. HEINKENSZAND - Op de A58 ter hoogte van Heinkenszand is gistermorgen een 21-jarige automobilist uit Vlissingen in; de sloot beland. De man verklaarde tegen de politie dat hij in slaap was geval len. Hij bleef ongedeerd. Steunpunt Mantelzorg Vrijwillige Thuiszorg de Bevelanden Organiseert Theaterprogramma "Ode aan de Mantelzorger, Ode aan Annie M. G. Schmidt". Dinsdag 12 november 19.30 uurSl. Willibrordcollege, Fruitlaan 3 te Goes. Inloop Koffiemiddag voor Mantelzorgers. Gezellig een kopje koffie drinken, met de mogelijkheid om andere Mantelzorgers te ontmoeten. Woensdag 13 november 14.00 tol 15.30 uur Hollandiaplein 1 te Goes. Lezing door de Nederlandse Hartstichting over het onderwerp "Een beroerte raakt je leven". Woensdag 20 november 19.30 uur tot 21.30 uur Sportpunl Zeeland, Zwembadwcg 3 te Goes. Zorgt U voor een ander, meldt U zich dan aan bij: Vrijwillige Thuiszorg Steunpunt Mantelzorg. Hollandiaplein I 4461 GT Goes Tel: 0113-221576 Indien u zich tijdig aanmeldt kunnen wij voor een vrijwilliger zorgen die de zorg tijdelijk van u overneemt. Natuurlijk is degene waarvoor u zorgt, ook van harte welkom. Kunt u niet, maar will u verdere informatie en/of ondersleuning? Bel hiervoor ons Steunpunt Mantelzorg. Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. Herken bijtijds de symptomen DORST? MOE? PIJN AAN DE OGEN? OVERGEWICHT EN DIABETES IN DE FAMILIE? Meer dan een half miljoen Nederlanders heeft diabe tes (suikerziekte). Helaas weet de helft van deze mensen niet dat bij hen sprake is van diabetes. De klachten zijn namelijk vaak net iets te vaag, waar door men niet snel advies bij een arts vraagt. Toch ontstaat jaarlijks diabetes bij 60.000 Nederlanders. Van alle diabeten heeft het merendeel type 2 diabe tes. Deze vorm van diabe tes komt het meeste voor na het 40e levensjaar maar ontstaat nu ook op jongere leeftijd, soms al bij tieners en twintigers. WAT IS DIABETES? Diabetes is een stofwisse lingsziekte die draait om het hormoon insuline. In suline is van vitaal belang bij de energievoorziening van het lichaam. HOE HERKENT U DIABETES? Onder andere herkent u diabetes aan de volgende symptomen: Veel dorst, veel plassen. Aanhou dende vermoeidheid en/of pijn in de benen. Oog klachten (slecht zien, rode ogen). Pijn in de benen, kortademigheid. WIE HEEFT EEN VERHOOGD RISICO OM DIABETES TE KRIJGEN? Mensen, met name na hun 40e, met overge wicht, vooral rond de buikstreek. Mensen met een gestoor de vetstofwisseling Mensen met familieleden die diabetes hebben (de aanleg voor type 2 diabe tes is erfelijk) Mensen met een (langdu rig) hoge bloeddruk Vrouwen die zwanger schapsdiabetes hebben gehad. Herkent u deze sympto men en behoort u tot een risicogroep, praat met uw huisarts en laat u testen op diabetes. WILT U MEER INFORMATIE? Vraag informatie aan via info@diabetesfonds.nl of via 033-46 22 055 en u ontvangt zo spoedig mo gelijk een uitgebreide gra tis brochure met meer in formatie over diabetes, de behandeling en de gevol gen. Het Diabetes Fonds streeft naar een toekomst zonder diabetes. Via wetenschap pelijk onderzoek. Giro 5766. Diabetes Fonds in Amersfoort y Diabetes Fonds Tel. 033-46 22 055 Regentesselaan 39, 381 8 HH Amersfoort info@diabetesfonds.nl Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, Goes, tel. 0113-215652 maandag gesloten maten 62 <A, 64 en 57 Bent u betrokken bij de reumabe strijding? Dan is er belangrijk nieuws. Dankzij het Reumafonds, dat vijf miljoen gulden beschik baar stelde, kan een artroseon- derzoek van start gaan. Een on derzoek van voor Nederlandse be grippen ongekende omvang. Het onderzoek gaat tien jaren duren, 1000 patiënten doen mee. Waarom is dit onderzoek zo belangrijk? Van alle reumatische aandoenin gen komt artrose het meest voor. Er zijn in Nederland maar liefst 650.000 mensen die lijden aan artrose. Zowel mannen als vrou wen, in elke leeftijd maar vooral boven de 45 jaar. Meer weten over artrose? Bel de Reumalijn. Zie hieronder. Nationaal Reumafonds Voor vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 (€0,10 pm) www.reumafonds.nl Giro 324 by Sjaak van Zee 89,90 aanbieding geldig t/m 16 nov. 2002 De herfst kan pas echt beginnen met de nieuwe Late Fall collectie van Arrow. Speciaal voor u bij Sjaak van Zee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 12