Betaald parkeren in het centrum - <^e<v PZC Ouderen krijgen eigen adviseurs Kiosk Zaamslag staat weer droog CDA Hulst zet in op voorzieningen voor ouderen in dorpshuis SGP op de bres voor openbare orde en veiligheid Politie rolt hennepkwekerij op Enquête over fiets-voetveer Scholieren lid Jeugdnatuurwacht Prijs voor lessen Engels Grote brand bij UVW-GAK Commissie Hulst stemt in met afschaffen vergunninghouderplaatsen VVD op de mega-bakfiets Lijsttrekker strooit met beloftes 9. O a o ZEEUWS-VLAANDEREN profiel agenda J vrijdag 8 november 2002 HULST - De politie van Hulst heeft gisteravond in een wo ning in de Kleine Bagijnestraat in Hulst twee hennepkweke rijtjes opgerold. De politie viel even voor half zeven het pand binnen. In de ene ruimte werden 145 planten aangetroffen, in de andere ruimte 132 planten. Ook werden enkele zakken met nieuwe planten aangetroffen. Alle planten en de apparatuur werden in beslag genomen. Een verdachte wordt verhoord en zal na verhoor in vrijheid worden gesteld. De politie had de Kleine Bagijnestraat aan de kant van de Houtmarkt met een politiewagen afgesloten. HULST - Onder de gebruikers van de veerboot tussen Perk- polder en Kruiningen wordt een enquête gehouden om aan de weet te komen of er animo is voor een fiets-voetveer over de Westerschelde vanaf de haven van Walsoorden. Dit onder zoek wordt gefinancierd door de gemeenten Hulst, Hontenis- se, Reimerswaal en de provincie. Wethouder W. Kaijser kondigde dat gisteren aan tijdens de vergadering van de raadscommissie stads- en dorpsontwikkeling. Wethouder B. Pauwels van Hontenisse zei deze week nog steeds goede hoop te hebben op deze veerverbinding. Er zouden twee gegadig den voor de exploitatie voor de veerboot. AXEL - Scholieren van groep zeven van alle basisscholen in de gemeente Axel zijn gisteren in cultureel centrum De Halle officieel geïnstalleerd als jeugdnatuurwachter. Ze kregen een speldje en een oorkonde die aantonen dat ze lid zijn van de Jeugdnatuurwacht. De natuurwachters krijgen ook een boekje waarin ze handtekeningen kunnen sparen voor elke bijdrage die ze aan de natuur leveren. De grootste handteke ningenverzamelaar wordt beloond met een natuurprijsje. BIERVLIET - Het Anglia Netwerk, waarvan openbare basis school De Maatjes in Biervliet als enige in Zeeuws-Vlaande- ren lid is, heeft een Europese onderscheiding ontvangen. Deze prijs voor innovatieve vreemde-talenprojecten bestaat uit een oorkonde en een geldprijs van tweeduizend euro. De school mag een jaar lang een speciaal logo voeren. Kees Hen- derikx, directeur van De Maatjes en contactpersoon namens Anglia, is blij met de onderscheiding. ,,In het juryrapport stond onder meer dat dankzij Anglia Netwerk er nu eindelijk iets bestaat om het Engels in het basisonderwijs af te sluiten met een examen en een certificaat. Het is een mooie pluim voor de 88 Nederlandse basisscholen die bij het netwerk zijn aangesloten." De scholen van het Anglia Netwerk besteden extra aandacht aan Engelse les door te werken met uit Enge land afkomstig lesmateriaal van Anglia. GOES - Een brand in het gebouw van UVW-GAK aan het Schuttershof in Goes heeft gisteren voor veel schade gezorgd. Een deel van de begane grond brandde uit en er is vrijwel in het gehele gebouw schade door rook en roet. De brand werd omstreeks half zes 's ochtends ontdekt. De brandweer was in korte tijd met drie wagens ter plekke en had het vuur redelijk snel onder controle. Volgens een woordvoerster van het UVW- GAK in Amsterdam zouden getuigen aan de politie hebben gemeld dat er een brandbom was gegooid, maar de politie meldt nog niet te weten waar en hoe de brand is ontstaan. De leden van de raadscommis- siestads-en dorpsontwikkeling tógingen gisteren akkoord met het J nieuwe parkeersysteem om een einde te maken aan de parkeer druk in de woonstraten. ,,De le- l ge vergunninghouderplaatsen I overdag leiden tot grote ergenis. Door overal betaald parkeren in te voeren, kan het winkelend publiek makkelijk in het cen trum komen. Door het afschaf fen van de plaatsen voor ver- j gunninghouders, wordt een optimale benutting van de par- keerplaatsen bereikt", aldus J. Steijaert(CDA). d In Hulst is veel te doen geweest over de wijziging van het par- I keersysteemVooral de gemeen- telijke enquête onder de bewo- s ners deze zomer deed het nodige ij stof opwaaien. De gemeente vroeg hoe de bewoners denken over wijziging van het par- 1 keersysteem. Ze ging ervan uit Idat bewoners die de enquête niet inleverden, het met de ver- andering eens waren. Onacceptabel j J. Steenbergen van de Wijkraad Hulst Binnenstad en be woner E I van der Wielen maakten de commissieleden gisteren nog eens duidelijk deze manier van doen onacceptabel te vinden, j De commissie was niet onder de e indruk van het betoog van beide b insprekers. „De uitslag van de Oi enquête geeft toch een bepaald k beeld. De meesten zijn voor een optimale benutting van de par keerplaatsen. Daarnaast zijn in het voorstel wensen van de it wijkraad opgenomen", aldus F. a: de Vries (Progressief Hulst) i& Het gaat dan om de overgangs- taj. regeling voor de huidige ver- Irl.. gunninghouders. Ze mogen kie- zen tussen een vergunning waarmee op de aangewezen ZAAMSLAG - Een flink aantal inwo ners van Zaamslag tuurde gisterochtend om even over negen naar de lucht. Er was op dat moment op het Plein echter niets te zien. Nadat het dak van de muziektent omhoog was gehesen, daalde het met de zelfde gang weer naar beneden. „Even proefdraaien", grapte aannemer Ad Ze- gers. Een paar latjes in het plafond zorg den voor vertraging. „Die moeten eerst nog worden weggeslagen." Even later werd het dak alsnog netjes op de stalen tussenconstructie geplaatst. Het dak is nog van de originele tent, de houten tussenconstructie is vervangen. „Want die was helemaal verrot", aldus Zegers. De muziektent is verplaatst van de zuid kant naar de noordkant van het plein. foto Wim Kooyman 1 door Frank van Cooten HULST - In de hele binnenstad Hulst wordt betaald par- keren ingevoerd. De vergun- ninghouderplaatsen worden afgeschaft. Met het uniforme parkeerregiine wordt het voor e; de bezoeker een stuk eenvoudi- 1: ger een parkeerplaatsje te vin- den. vergunninghouderplaatsen ge parkeerd mag worden of een parkeervergunning voor de hele binnenstad. R. van Haperen (WD) vond deze overgangsre geling eigenlijk te braaf. „Doe het liever in een keer goed. Stop met het vergunningensysteem." Van Haperen kreeg de overige commissieleden niet mee. Het betaald parkeren in de bin nenstad is overigens met uit zondering van Nassaubolwerk, Princebolwerk, Solmsbolwerk en Galgebolwerk. Deze bolwer ken worden gereserveerd voor de langparkeerders. Dat zijn met name de mensen die in de binnenstad werken. Commissiebreed werd gisteren gepleit voor betalen achteraf, zodat het winkelend publiek niet constant op de horloge moet kijken of de parkeertijd al verlopen is. Wethouder W, Kaijser vindt dit praktisch on uitvoerbaar. „Dan zou je bij wij ze van spreken al in de poorten een slagboom moeten plaatsen. En je moet er toch niet aan den ken op de Markt met slagbomen te werken." Kaijser liep ook nog niet zo weg met het voorstel van De Vries een bezoekerspas in de vorm van een kraskaart in te voeren. Steden als Goes en Vlissingen werken met dit systeemEen be zoeker van een familielid of vriend in de binnenstad hoeft dan met de kraskaart niet te be talen. Volgens Kaijser is een dergelijke pas niet waterdicht en kan dus fraude in de hand werken. WD-kandidaat Pim Broekhuyzen presenteert zich op het politiek forum voor ouderen in Terneuzen. foto Charles Strijd I HULST - De WD Hulst heeft j een ludieke manier gevonden om zijn standpunten over te brengen. De partij heeft een 17- persoons bakfiets gecharterd, compleet met barkrukken, een tap en een stereoinstallatie. Tien personen moeten meetrap- pen om het gevaarte in bewe id ging te zettenmaar zeven kruk- flj ken zijn vrij. Belangstellenden kunnen opstappen en al fietsend in debat gaan met de WD'ers op de Hulster kieslijst onder het genot van een drankje en een stemmig muziekje. De 11- 3, beralen vertrekken van af 12 uur ij; op de Grote Markt in Hulst met D, hun 'politieke fietscafé' en ped- e delen zo de stad door. Zeeuws- Vlaanderen wacht op 20 november verkiezingen voor de drie nieuwe gemeenteraden en het waterschapsbestuur. In de weken voor de stem busgang brengt dé PZC in een speciale rubriek nieuws over politieke par tijen, verkiezingspro gramma's, herindelings zaken, profielen van lijsttrekkers en bijeen komsten in de regio. TERNEUZEN - Ouderen krij gen een eigen adviescommissie in de nieuwe gemeente Terneu zen. Vertegenwoordigers van ouderenbonden en onafhanke lijke 55-plussers kunnen via die seniorenraad zowel de gemeen teraad als burgemeester en wet houders gevraagd en onge vraagd advies geven. Het voorstel van Deborah de Buck, één van de leden van de werkgroep seniorenraad van de drie ouderenbonden, om een vaste adviescommissie in te stellen, was voor de Axelse wet houder J. van Schaik (lijsttrek ker voor de PvdA) geen pro bleem. „In Axel kennen we al jaren een ouderencommissie." De Buck wist dat, maar wilde toch een andere invulling in de nieuwe gemeente. „De commis sie die Axel kent, is bedoeld voor ouderen- en gehandicaptenza ken. Die horen ons inziens niet bij elkaar. We willen dus ook puur een adviescommissie voor en door ouderen." Raadscommissie De ouderenbonden zetten in op een commissie, waarin geen plaats is voor gemeenteraadsle- door René Hoonhorst TERNEUZEN - In plaatsen als Axel, Sas van Gent en Koe wacht mogen na de herindeling geen legale koffieshops komen. Als het even kan moeten ook de twee gedoogshops in Terneuzen dicht, terwijl de illegale ver kooppunten in de nieuwe ge meente onverwijld dichtgetim merd moeten worden. De Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) stelt dat de aanwe zigheid van koffieshops de openbare orde en veiligheid niet ten goede komt. Datzelfde geldt voor discotheken en gokauto- matenhallen. Het gemeentebe stuur dient vestiging van die etablissementen tegen te gaan den. Ook niet als die raadsleden toevallig zelf lid zijn van een ou derenbond. De commissie dient wel faciliteiten en vergader ruimte van de gemeente te krij gen en te functioneren als een officiële raadscommissie. De Buck: „We kunnen als ouderen het college geen opdrachten ge ven, zoals raadsleden moeten gaan doen in het dualistische stelsel. Maar we kunnen wel on ze stem laten horen over alle on- en geen vergunningen te ver strekken voor het houden van houseparty's. De party's zijn niet alleen vaak de oorzaak van verstoring van de openbare or de, maar kunnen, net als drugs, een 'verwoestende werking op lichaam en geest.' hebben. Dis co's en automatenhallen zijn daarnaast geen 'verrijking voor het leven van jongeren', voert de SGP aan in een toelichting op derwerpen die wij van belang achten." De elf aanwezige lijsttrekkers, C. Corstanje van Leefbaar Zeeuws-Vlaanderen liet zich weer niet zien, konden allen in stemmen met een speciale seni orenraad voor de nieuwe ge meente. Niet iedereen liet het achterste van zijn tong zien over taken, verantwoordelijkheden en sa menstelling van het ouderenor- het verkiezingsprogramma. Om de veiligheid in stadjes, dor pen en wijken te verbeteren en het veiligheidsgevoel van de burgers zo hoog mogelijk te la ten zijn, moeten dependances van het politiebureau in Sas van Gent en Axel 24 uur per dag open zijn, onder meer om aan gifte te kunnen doen. Daarnaast dienen wijkagenten of stads wachten overal aanspreekbaar gaan. Maar de meeste lijstaan voerders bleken geen bezwaar te hebben tegen de instelling van een vaste ouderencommis sie. De ongeveer zeventig aanwezi ge ouderen, onder wie vele ac tieve en mondige bondsbestuur- ders, beschouwden de woorden van de verschillende lijsttrek kers dan ook al als een belofte van de meerderheid van de nieuwe raad. te zijn voor de burgers. Verzorgd openbaar groen, functioneren de straatverlichting en goed on derhouden straatmeubilair zor gen voor het verbeteren van de leefbaarheid en een groter ge voel van veiligheid, verwacht de SGP De staatkundig gereformeerden willen het aantal seksinrichtin- gen in de nieuwe gemeente zo veel als de wet toelaat inperken en pleiten daarnaast voor een 'herevaluatie van de zondags openstelling voor winkels en kermissen'. In Axel opent alleen het meubelbedrijf Pot op zon en (tweede) feestdagen zijn deu ren. Andere bedrijven zouden geen toestemming mogen krij gen om die dagen open te zijn, stelt de SGP. door Sheila van Doorsselaer HULST - Het CDA Hulst wil bi bliotheken in de wat grotere dorpskernen. De christen-de mocraten vinden de bibliotheek belangrijk voor de informatie voorziening van ouderen. Ze hopen dat meerdere vestigin gen, of steunpunten van de grote bibliotheken in Hulst en Kloos- terzande, te verwezenlijken zijn in de dorpskernen. Het uitgangspunt van het CDA is Zorg op Maat en daarbij hoort volgens de partij een activitei tenaanbod voor ouderen. Be reikbaarheid is daarbij het steekwoord. De gemeenschaps- of dorpshuizen moeten goed zijn toegerust voor zulke activi teiten. Faciliteiten als compu- teronderwijs voor senioren Naam: Hans Vlottes Leeftijd: 55 Woonplaats: Terneuzen Partij: De Boom Functies: projectleider reïnte gratie ROC; taxateur kunst en antiek en veilingmeester Rekent op: bepalen de kiezers, doe ik liever geen voorspellin gen over Sterke punten: creatief, speels, geduldig, teamspeler, vastbijter Zwakke punt: kan af en toe doordrammen Meestgebruikte zinsnede: „Wordt waarschijnlijk 'mijn heer of mevrouw de voorzit ter'." Belangrijkste programmapunt: Doe wat je belooft. Andere aandachtspunten: Be houd identiteit en eigenheid van alle dorpen en buurtschappen, geen industriële ontwikkeling Koegorspolder. Verkiezingsmotto en -leus: 'Eerlijke politiek is duurzaam' en 'Kiezer blij, komt door mij' Tarief Westerscheldetunnel:,Ik vind dat het gratis zou moeten zijn, omdat in de drukke Rand stad ook niet hoeft te worden betaald. Plattelanders blijken financieel vaak de klos te zijn. Maar goed, ik begrijp dat al of niet betalen een gepasseerd sta tion is en zet daarom in op het handhaven van de veertarieven alstunnelprijs." Grootste ergernis: „De onge- moeten worden ondergebracht in deze centra. Daarnaast acht het CDA het van belang dat ou deren er zomaar kunnen bin nenlopen voor een praatje of om de krant te lezen. Er mogen zo wel fysiek als financieel geen drempels zijn. Het CDA wil een ouderencom missie instellen, die de gemeen te advies kan even over de eigen doelgroep. De ouderenbonden zouden hierin een belangrijke stem hebben. Niet alleen overleg met de ge meente is volgens het CDA be langrijk. Ook regelmatige ge sprekken met bijvoorbeeld woningbouwcorporaties zijn nuttig' om zo veel mogelijk le- vensloopbestendige woningen te krijgen, waarbij veiligheid, comfort en betaalbaarheid voorop moeten staan. fundeerde mening van veel poli tici dat het raadplegen van be trokkenen te veel tij d kost en hel slechte geheugen van veel poli tici." j,| CADZAND - De dorpsraad in J Cadzand houdt vanavond een u politiek forum in verenigings gebouw Het Zwin aan de Prin sestraat in Cadzand-Dorp. Alle deelnemende partijen aan de gemeenteraadsverkiezingen op 20 november zijn aanwezig. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREIM Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactïe@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl TERNEUZEN - Gespreksleider C. van Gremberghe stelde voor af al dat het verkiezingstijd, dus tijd voor beloftes was. Wethou der Jo Baart, lijsttrekker van de Terneuzense Onafhankelijke Partij, was gisteren tijdens de verkiezingsbijeenkomst van de gezamenlijke ouderenbonden in de Kanaalzone de politicus die het meest voor Sinterklaas wilde spelen. Mocht Baart volgend jaar we derom op een wethouderszetel belanden dan begint hij op 2 ja nuari aan de installatie van een seniorenraad in de nieuwe ge meente Terneuzen. Nog tijdens zijn huidige bewindstermijn - 'voor Kerstmis dit jaar' - zal het lelijke bushokje op het Stad huisplein zijn vervangen door een prachtige, nieuwe abri. Te vens is Baart genegen om de Ter neuzense bibliotheek weer op donderdag open te stellen. De wethouder werd er door colle ga-lijsttrekkers fijntjes op gewezen dat de sluitingsmaat regel destijds om financiële re denen is genomen. Als Baart er eerder geld voor over had gehad - en de meex-derheid van de raad achter zich had gekregen - had het uitleencentrum gewoon zes dagen in de week open kunnen blijven. De lijsttrekkers van de aan de Terneuzense vei'kiezingen deel nemende partijen willen zich het komende jaar wel allemaal inzetten voor een nieuw lokaal voor de Sasse KBO-afdeling. In Sas van Gent krijgt het bestuur al jaren geen poot aan de grond bij het gemeentebestuur, klaag de een KBO-veilegenwoordiger van de plaatselijke afdeling. Zijn voorstel orn binnen een jaar een nieuw onderkomen te rege len voor de bondsafdeling werd door de meeste lijsttrekkers om armd. door René Hoonhorst Advertentie R.1 LIJST 3 ERNEUZEN,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 43