Speciale sportklas Scheldemond Grote brand bij UVW-GAK in Goes Justitie wil ruim zes ton terug van Hulster koffieshophouder weekenddiensten agenda Extra uren sport voor brugklassers Vlissingse school Kleding weg van waslijn in Vrouwenpolder zeehondencrèche p ieterb u ren Geef geld, ieder zeehondenleven telt. door Aector Dooms MIDDELBURG - Jusitile wil 623.000 euro aan drugswinst vorderen van een 29-jarige (ex- )houder van een koffieshop in Hulst. Die eis werd gisteren bij de Middelburgse rechtbank fel aangevochten door raadsman M. van der Want. „Mijn cliënt is slechts in naam behulpzaam ge weest. Hij had geen sleutel van de kluis en heeft nooit drugs in gekocht. Hij haalde geen enkel voordeel uit de verkoop van de softdrugs." De weinig spraakzame ver dachte uit Wolphaartsdijk voel de zich een katvanger. „Ik had alleen het bedrijf op mijn naam staan. Ik heb niets gekregen van de drugs winst." Als hij het geld niet terugbetaalt, kan hem 46 maanden gevangenisstraf wor den opgelegd. Volgens officier van Justitie Jeuken was er voldoende over tuigend bewijs dat de man vanaf mei 2000 tot 27 september vorig jaar de koffieshop in café Cen traal Station in Hulst had ge rund. Hij eiste naast de vorde ring anderhalf jaar gevangenu straf, waarvan zes maande: voorwaardelijk. Tegen een 3|. jarige inwoner van Middelburg die als bedrijfsleider in diens was, eiste Jeuken 240 uur wer| straf en zes maanden voorwaar, delijke gevangenisstraf. De officier liet in zijn eis meewe gen dat de Middelburger open heid. van zaken had gegeven, voormalig bedrijfsleider ha: verteld dat er circa 1400 klante? per week kwamen. Op hc dagen werd er zevenduizend eu ro omgezet. De totale omze: over die periode bedroeg l.j miljoen euro. Tijdens de invalo[ 27 september waren er in de koi- fieshop 25 klanten aanwezig. Er werd drie kilo aan hennep ea hasj aangetroffen. „Uit 21 pro- cessen-verbaal van de Belgisch- politie bleek dat er die dag soft- drugs in Hulst was gekocht. Ei kwamen veel zuiderburen ind? koffieshop", gaf de officier aan Bij het duo werd thuis zeshon derd gram softdrugs gevonden De man uit Wolphaartsdijk had ook een pistool. De rechtbank doet 20 novembti uitspraak. zaterdag 9 en zondag 10 november 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 SCHOUWEN-DUIVELAND Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. B. Visser, Zierikzee, tel. (0111)413965. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek en Brouwers haven, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: M. Leenhouts en J. J. Roth, Dijkstraat 32, Scharendijke, tel. (0111) 691280 Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oosterland, vrij. 17.00-ma. 08.00 uur: R. Smits, Molenweg 61Oosterland, tel. (0111)641280. Tandartsen: A. Broere, Meekrabstraat7, Brouwersha ven, tel.(0111)695555. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. van 09.00-12.3kt en van 16.30-17.30 uur. Zo. van 12(ft 12.30 uuren 18.00-18.30 uur. Oosterschelde Thuiszorg: Dierenartsen: Weekenddienstartsen Schouwen-Dui- veland voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17te Zierikzee. I STREEKACTIVITEITEN ZIERIKZEE - Zwembad OnderdaK; 19.00-21.00 uur: Reddingsbrigade Zierik- zee-Duiveland oefent met zgn. ijsonge- vallen; vrijdag 8 november 2002 door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Scholenge meenschap Scheldemond in Vlissingen komt volgend schooljaar met een sportklas. De brugklassers in deze speciale klas krijgen in plaats van drie uur Lichamelijke Opvoeding, zes uur sport in de week. Daar naast worden er ook buiten schooltijd extra sportactivitei ten gehouden voor deze leerlin gen. De klassen zijn bedoeld voor al le leerlingen die gek zijn op sporten. De scholieren hoeven geen topsporters te zijn. Wel moeten ze gemotiveerd zijn. Naast sporten leren ze samen werken, organiseren en elkaar helpen. Ze moeten bijvoorbeeld ook elkaar les geven. Verder krijgen ze theorielessen over onder meer gezondheid, blessu repreventie, hygiëne en EHBO. Scholieren kunnen niet zomaar deelnemen aan de klas. „Ze moeten eerst een toelatingstest doen en we houden intake-ge- sprekken", legt afdelingsdirec teur E. Fagg uit. „Daaruit moet blijken hoe gemotiveerd de scholieren zijn. Ze moeten ook een contract ondertekenen. Het is de bedoeling dat de leerlingen iater, als ze dat graag willen, vrijstelling kunnen krijgen voor pnderdelen van de sportoplei- ding Cios. En misschien, maar dat is nog toekomstmuziek, kunnen ze ook versneld instro men op de sportopleiding op hbo-niveau." VROUWENPOLDER - Aan de Dorpsdijk in Vrouwenpolder zijn in de nacht van woensdag op donderdag diverse kleding stukken van een waslijn gesto len. De eigenaars zijn hierdoor voor enkele honderden euro's gedu peerd. Scheldemond wil de leerlingen uit de sportklas niet klaarsto men voor een succesvolle sport- carrière. „Het is natuurlijk mee genomen als er ooit iemand van onze school ver komt in de sport, maar de sportklas is breder be doeld", zegt Fagg. Uit een sportonderzoek van de gemeente Vlissingen blijkt dat de belangstelling onder jonge ren voor sport erg groot is. Voor al kinderen op de basisschool doen graag aan sport. Maar als de jongeren naar de middelbare school gaan, neemt de interesse af. „Uit het onderzoek bleek ook dat veel jongeren 'zappen' van de ene vereniging naar de ande re", vertelt Fagg. „Ze weten niet goed wat ze willen. Daar kan deze klas verandering in bren gen." Toekomst De sportklas vloeit niet alleen voort uit de interesse van de j on- geren. „Eens in de zoveel tijdbe- zinnen wij ons over de toekomst van onze school. De afgelopen jaren hebben we ons gericht op cultuur in het onderwijs. Nu is sport aan de beurt. Daarnaast is er een herziening van de basis vorming van het onderwijs in aantocht", aldus Fagg. „Vanaf 1 augustus 2004 is nog maar vijf achtste deel van de huidige les stof verplicht. Scholen krijgen de mogelijkheid die andere uren zelf in te vullen. Wij willen daar nu al op vooruitlopen." Examenvakken Komend jaar gaan de extra sportlessen nog wel ten koste van andere vakken. Welke dat zijn, is nog niet bekend. „Na tuurlijk hebben we daar al wel ideeën over", zegt Fagg, „maar er zijn nog geen besluiten over genomen. De lessen gaan in ie der geval niet ten koste van exa menvakken." Het Scheldemond is niet de eer ste school met een sportklas. Er is al ervaring opgedaan in Rot terdam, Arnhem en Alphen aan den Rijn. Het Scheldemond heeft Alphen aan den Rijn als voorbeeld genomen. Daar be staat de spox-tklas inmiddels vier jaar. De brand richtte een grote ravage aan. foto Willem Mieras door Steffan ter Maat GOES - Een brand in het ge bouw van UVW-GAK aan het Schuttershof in Goes heeft gis teren voor veel schade gezorgd. Een deel van de begane grond brandde uit en er is vrijwel in het gehele gebouw schade door rook en roet. De brand werd om streeks half zes 's ochtends ont dekt door een passerende post- besteller die vervolgens de brandweer alarmeerde. De brandweer was in korte tijd met drie wagens ter plekke en had het vuur redelijk snel onder controle. Daarna heeft de tech nische recherche het gebouw onderzocht. Volgens een woord voerster van het UVW-GAK in Amsterdam zouden getuigen aan de politie hebben gemeld dat er een brandbom was ge gooid. De woordvoerster bena drukt wel dat de politie dit niet wil bevestigen. De afdeling voorlichting van de politie meldde dat het nog niet bekend is waar en hoe de brand in het gebouw is ontstaan. R. Kole, manager van het UVW- GAK in Goes, kan nog geen exact schadebedrag noemen, maar de schade is aanzienlijk: „De centrale ontvangsthal, het callcenter en de wachtruimtes zijn uitgebrand. Daarnaast is er ook nog de rook- en roetschade, dus al met al ziet het er niet best uit." Het personeel werd 's och tends, voor zover nog niet on derweg, gebeld dat ze thuis kon den blijven. Het UVW-GAK gaat mogelijk het personeel tij delijk bij collega-instellingen onderbrengen. Uitgeteld..? Een uiterst besmettelijk virus heeft ons waddengebied bereikt. Het veroorzaakt onder zeehonden een levensbedreigende ziekte. De Zeehondencrèche Pieterburen verwacht de komende maanden dan ook vele zieke en (helaas) nog veel meer dode zeehonden. Uitgeteld? Nee, de Zeehondencrèche is als klinisch opvangcentrum op het meest dramatische scenario voorbereid. Er zijn - in betere tijden - medicijnen ontwikkeld waarmee nog niet besmette en besmette dieren kunnen worden behandeld, om ze straks weer gezond uit te zetten. www.zeehondencreche.nl Met vrijwilligers alleen redden we het niet. We hebben uw financiële bijdrage hard nodig. Geef alstublieft eenmalig iets extra's, ook als u al donateur bent. Naam - Adres Postcode Woonplaats Stuur mij een acceptgiro voor een eenmalige (extra) bijdrage aan de Zeehonden crèche Pieterburen. U kunt ook direct een bijdrage leveren door een bedrag over te maken op het speciale actierekeningnummer Giro 8028. Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Stichting Zeehondencrèche, Antwoordnummer 959,9950 WL Pieterburen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38