Edah niet op Cruson-terrein PZC Oude tijden herleven in De Burght PZC VVD wil keiharde aanpak harddrugs CDA pleit voor aparte afdeling economische zaken in Terneuzen Huisvesting sociale zaken Hulst in bank KBC van de baan 13 Sluisse partijen verwerpen idee PvdA Lamsoren presenteren prins carnaval Kabelnetwerk Zierikzee plat Streep onder Ambu Tholen Vuurwerkklanten naar HALT Wielen gestolen Rijverbod voor automobilisten profiel F mr agenda CDA Hulst wil zwemmen op school weer invoeren SP*®®*,: ZEEUWS-VLAANDEREN Disco in De Roselaer in Sas BRAND!! BRAND!! donderdag 7 november 2002 door René van Stee BRESKENS - Het voorstel van de West-Zeeuws-Vlaamse PvdA om op het Cruson-terrein aan de Westlandstraat in Bres- kens een EDAH-supermarkt te vestigen, valt bij de andere par tijen in de nieuwe gemeente Sluis in slechte aarde. Zij zijn zonder uitzondering voor clus tering van winkelvoorzieningen in het centrum van het dorp. Die zou de leefbaarheid van de kern in belangrijke mate op peil hou den. Een winkel in combinatie met een verzorgingshuis en andere voorzieningen als een HOED (Huisartsen Onder Een DaK) en een fysiotherapeut op het Crus- onterrein zorgen volgens de te genstanders van het PvdA-plan LAMSWAARDE - De carna valsstichting de Lamsoren pre senteert morgen in café de Lamsoren de prins voor het ko mende zottenfeest. Naast de hoogwaardigheidsbe kleder worden ook de raad van elf en de hofdames voorgesteld. Dit jaar krijgt de presentatie een extra feestelijk tintje. De Lamsoren vieren namelijk het komende seizoen voor de 44e keer carnaval in Lamswaarde. In het carnavalsjargon staat dit te boek als een jubileum. Vrij dagavond draait disco Pico Bel- lo. De plaatselijke boerenkapel toetert carnavalskrakers, waar op de aanwezigen alvast de eer ste polonaises kunnen lopen. Het festijn in de Lamsoren be gint om 21.00 uui\ De officiële jubileumviering vindt plaats in het weekeinde van 24 en 25 ja nuari 2003. Er staat dan onder meer een receptie en een grote feestavond op het programma. Hierbij geven twaalf raden van elf en diverse boerenkapellen acte de presence. voor een te grote versnippering van het winkelaanbod. Nog steeds noemen zij het Oranje plein als beste plek voor een winkelhart (en een supermarkt) in Breskens, ondanks de inmid dels afgeslankte herinrich tingsplannen op deze locatie, bezwaren van bewoners en het feit dat het verlaten en verwaar loosde terrein van Cruson al ja renlang een enorme doorn in het oog van de Bressiaanders is. CDA-lijsttrekker R. Leentfaar toonde zich tijdens een politiek forum in Sluis zelfs hogelijk verbaasd over het PvdA-idee. ,Net nu de plannen voor verzor gingshuis Ter Schelde op het Crusonterrein op een oor na zijn gevild, krijgen we dit. Ik snap dat niet", aldus Leentfaar. Zijn Oostburgse collegawethouder van planologie en lijsttrekker van Dorpsbelangen Toerisme C. Bolijn is dezelfde mening toe gedaan. „Een voorziening als een super markt hoort in de kern en niet aan de rand. Dat komt de leef baarheid van het dorp niet ten goede en zorgt er bovendien voor dat andere bedrijvigheid wegtrekt of er mee stopt. Dat moeten we zien te voorkomen", aldus Bolijn. Zij wijst verder op het. grote aantal geparkeerde auto's bij de mogelijke vestiging van een supermarkt op het Crusonterrein. „Dat kun je de ouderen die daar gaan wonen niet aandoen. Op die plek geven wij de voorkeur aan groen in plaats van blik." Vertraging PvdA-lijsttrekker L. Wille ver klaart dat zijn partij niet bij voorbaat tegen een oplossing voor het Oranjeplein is. Tot nu toe zou de EDAH-supermarkt in de Mercuriusstraat naar die locatie verhuizen. Die plannen dreigen echter aanzienlijke ver traging op te lopen. „En zo veel tijd heeft de betrokken onder nemer niet meer. Daarom ach ten wij het niet onverstandig dat hij op twee paarden gokt. Straks gooit hij het bijltje er bij neer en komt er helemaal geen super markt meer. Dat kunnen we ons niet permitteren", aldus Wille. Ouderen in De Burght kijken geamuseerd hoe kinderen steltlopen. door Raymond de Frel OOSTBURG - Het had wel iets weg van een verjaardagstafe reel, gistermiddag in verzor gingscentrum De Burght in Oostburg. De bewoners zaten in een grote kring, een groep kin deren slokte alle aandacht op. Zingend, springend en rennend entertainden ze de ouderen met liedjes en spelletjes uit vervlo gen tijden. In het verzorgingscentrum staat deze week het thema 'De jeugd van toen' centraal. En dus hul den een aantal leerlingen van de Meerstromenschool uit Groede zich gisteren in oude kleding (geleend van 't Vlaemsche Erf goed) en vermaakten zij de be woners met spelletjes als zak doekje leggen, steltlopen, zaklopen en vooral met het zin gen van nostalgische liedjes. Va der Jacob, Twee emmertjes wa ter halen, en Poesje Mauw, alle klassiekers passeerden de re vue. „Echt heel leuk hoor!", vond mevrouw B. Aers-Lampo, met 104 jaar de oudste bewoon ster van De Burght. Hoewel ze niets meer kan zien, vermaakte ze zich prima. „De bewoners praten hier onderling toch altij d over 'vroeger', dus mogen ze dit soort dingen van mij best vaker organiseren. Ik ken bijna alle liedjes nog", vertelde ze. ZIERIKZEE - In verband met ombouwwerkzaamheden door het nutsbedrijf Delta in het kabelnetwerk waren er gisteren onderbrekingen voor alle kabeldiensten verspreid over diver se Zierikzeese wijken. Van acht uur 's morgens tot vijf uur 's middags werd de apparatuur in het netwerk vervangen. Bewoners van de wijk Poortambacht en de wijken rond het centrum van Zierikzee hadden enkele uren last van signaal onderbreking voor radio, televisie en internet. De ombouw werkzaamheden vinden regelmatig plaats om de consument een 'optimale ontvangstzekerheid' te bieden, aldus Delta. OUDDORP - Het faillissement van Ambu Tholen BV is op geheven. Het faillissement van de in 2000 ter ziele gegane dochteronderneming van ambulancedienst Delta Noord was afgelopen voorjaar aangevraagd. Ambu Tholen was een 'lege vennootschap', eind 1999, opge richt als poging om een ambulancevergunning te bemachti gen voor Delta Noord. De dienst, die Tholen en Goeree- Overflakkee bediende, kwam niet in aanmerking voor de ver gunning die het Rode Kruis Tholen in bezit had en waarvan ooit verzuimd was deze over te schrijven. Met de oprichting van Ambu Tholen BV werd via een juridisch trucje gepro beerd de vergunning alsnog te bemachtigen. Die poging liep op niets uit, waardoor de BV in de praktijk nooit werd inge vuld. De enige schuldeiser die bij het faillissement om de hoek kwam kijken, was dan ook de Kamer van Koophandel. Om een streep onder de vennootschap te zetten, heeft de curator in Ouddorp zelf de faillietverklaring aangekaart. Het faillissement van Delta Noord is overigens nog niet tot een einde gebracht. Nog altijd hoopt de curator geld los te krijgen bij de zorgverzekeraar om schulden af te betalen. Ook is onderzocht of Delta Noord voor een saneringsvergoeding in aanmerking komt. Dat laatste blijkt niet zo te zijn. ZIERIKZEE - De politie heeft dinsdagmiddag twee dertien jarige jongens uit Zierikzee en een één jaar oudere knaap uit Burgh-Haamstede aangehouden in verband met het afsteken van vuurwerk. Ze veroorzaakten overlast op de Vol- kerakstraat in Zierikzee. De jongens moeten zich voor een werkstraf melden bij het Bureau HALT. foto Charles Strijd Helemaal waar was dat overi gens niet, want soms gooiden de jeugdige entertainers er een eigen interpretatie tegen aan. Waar de bewoners de kreet 'meisjes plagen' keurig aanvul den met 'kusjes vragen', moes ten ze het antwoord op een alternatieve versie schuldig blijven. „Jongens plagen? Meppen vra gen!", schreeuwde één van de scholieren. ZIERIKZEE - Van een auto in de Grevelingenstraat in Zierik zee werden in de nacht van dinsdag op woensdag alle vier de wielen gestolen. De wagen werd achtergelaten op blokken. De siervelgen zijn enkele honderden euro's waard. Ook werd er in die zelfde straat ingebroken in een bedrijf. De dader ver trok daar met lege handen. MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag twee automobilisten aangehouden voor rijden on der invloed. Op de Veerseweg in Middelburg moest een 19-jarige bestuur der uit de gemeente Veere blazen. Hij bleek ruim twee maal de toegestane hoeveelheid te hebben gedronken. De politie legde hem een rijverbod van vier uur op en schreef een proces-ver baal uit. Op de Vlissingsestraat in Koudekerke liep een 30-ja- rige Vlissinger tegen de lamp. Hij kreeg een rijverbod van drie uur en een proces-verbaal. REDACTIE ZEEUWS-VLAAIMDEREIM Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail; redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst Renévan Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl sieinde raad Andere aandachtspunten: het luchtkastelengehalte van grote projecten, waarvan de kans op realisatie heel klein is. Het ver richten van achterstallig onder houd in de kernen, opplusdagen moeten helemaal niet nodig zijn Verkiezingsmotto of -leus: 'Het is helder, stem Nieuw West.' Westerscheldetunneltarief: moet in principe gratis zijn. Niet haalbaar? Dan voor Zeeuws- Vlamingen op zijn minst korting a la veerdiensten Grootste ergernis: de verloede ring van de maatschappij. Naam: Adri Rosendaal Leeftijd: 55 jaar Woonplaats: Zuidzande Partij: Nieuw West Functie: akkerbouwer, tot 1998 actief als wethouder en gemeen teraadslid in Oostburg Rekent op: minimaal vier zetels Sterke punten: kan mij goed in andermans gedachtewereld verplaatsen Zwakke punten: (na lang na denken) ben soms te impulsief Meestgebruikte zinsnede: 'Wat cloet het weer vandaag?' Belangrijkste programmapun ten: meer rekening houden met de burgers en meer discus- SINT JANSTEEN - De dorps raad van Sint Jansteen houdt op 11 november een politieke avond. Aanwezig zijn de lijst trekkers van de diverse partijen die in de gemeente Hulst mee doen aan de gemeenteraadsver kiezingen. Aanvang in De Wa rande 20.00 uur. Zeeuws-Vlaanderen wacht op 20 november verkiezingen voor de drie nieuwe gemeenteraden en het waterschapsbestuur. In de weken voor de stem busgang brengt de PZC in een speciale rubriek nieuws over politieke par tijen, verkiezingspro gramma's, herindelings zaken, profielen van lijsttrekkers en bijeen komsten in de regio. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De WD Ter- neuzen heeft de meeste dorpen en stadjes van de nieuwe ge meente de afgelopen weken be zocht. De partij heeft daarom naar aanleiding van opmerkin gen en vragen van leden van dorpsraden en verenigingen het verkiezingsprogramma wat aangescherpt, meldde lijsttrek ker W. Broekhuysen. Zo wil de VVD de handel in harddrugs in de Kanaalzone keihard aanpakken. Broekhuy sen: „Ik had de indruk dat door het gedogen van twee koffie shops in Terneuzen de handel sterk was teruggelopen. Maar in Koewacht werd ons bijvoor beeld verteld dat de handel in harddrugs ook in het grensdorp welig tiert. Daar moet onver wijld actie tegen worden onder nomen." Een belangrijk ander actiepunt is voor de WD het te rugdringen van de bureaucra tie. Dorpsraden moeten in de nieu we gemeente niet alleen het col lege van burgemeester en wethouders snel kunnen bena deren, maar moeten makkelijk toegang krijgen tot de raads fracties. Invoering van het dua listische stelsel maakt die toegankelijkheid nog noodza kelijker. De raad wordt tenslot te verondersteld zelf meer initi atieven voor uit te voeren beleid te nemen. Clubs en verenigingen moeten een vast aanspreekpunt krijgen voor alle zaken die via door Sheila van Doorsselaer HULST - Het CDA wil dat het schoolzwemmen in de nieuwe gemeente Hulst weer wordt ingevoerd. Het is volgens CDA'er J. Steijaert te vrijblijvend te verwachten dat ouders hun kinderen zwemles laten vol gen. De nieuwe gemeente moet daarom het school zwemmen volledig subsidië ren. Het CDA vindt dat er te veel kinderen verdrinken in bij voorbeeld vijvers en sloten. Daarom is het volgens Steij aert een vereiste dat kinde ren de zwemkunst machtig wordt gemaakt. „Kinderen moeten zich kunnen behel pen in het water, die diplo ma's halen. Niet alle kinde ren worden door hun ouders op zwemles gestuurd.." Vol gens Steijaert bereiken hem veel geluiden van ouders die graag willen dat school zwemmen weer op het roos ter komt te staan. De CDA'er noemt schoolzwemmen voor kinderen in groep 34 en 5 een noodzaak en voor de groepen 6, 7 en 8 gewenst. Het CDA meent dat gymlessenplaats kunnen maken voor zwem lessen. De lessen kunnen worden gegeven in het bin nenbad van Hulst en het bui tenbad in Kloosterzande. |De industrieterreinen op de Mosselbanken (waarop Katoennatie een nieuwe vestiging heeft) en bij de Braakmanhaven mogen van de WD uitbreiden. foto Charles Strijd de gemeente geregeld kunnen worden. „We hoorden in Bier vliet dat de voorzitter van de voetbalvereniging drie keer een middag vrij heeft moeten nemen om te weten te komen waar een container neergezet moest worden. Dat soort dingetjes moet natuurlijk makkelijk met één telefoontje te regelen zijn." De liberalen zullen zich verder onder meer sterk maken voor glastuinbouw in de Koegorspol- der ('goed voor de werkgelegen heid'); mogelijkheden voor wo ningbouw in Axel en Sas; uitvoering van de plannen voor Vitaal Sas van Gent: de bereik- baarheid van Hoek ('een duide lijke afslag op een eventueel te verbreden rijksweg N61') en - via Zeeland Seaports - meer ruimte voor binnenschepen in de nieuwe Westerschelde Con tainer Terminal in het Sloege- bied. De WD'ers roepen de in woners van de Kanaalzone op op vertegenwoordigers van lan delijke partijen te stemmen. Ax elaar J. Wijnacker: „De politici van lokale partijen melden tel kens dat zij niet. gebonden zijn aan landelijke afspraken. Maar ze hebben ook geen ingangen tot landelijke beleidsmakers. En daarnaast zijn wij als lokale WD'ers net zo geworteld in de lokale samenleving als alle an dere gemeentebestuurders." door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De nieuwe ge meente Terneuzen moet een aparte afdeling economische zaken inrichten. Zo'n afdeling moet de gesprekspartner zijn voor bedrijven en is tevens het loket waar met name onderne mers in het midden- en klein bedrijf terecht kunnen voor vragen over vergunningen en procedures. Het CDA Midden-Zeeuws- Vlaanderen pleit daarvoor in het verkiezingsprogramma voor de komende raadsverkie zingen. Volgens het CDA staat het belang van een sterke en ge zonde economie buiten kijf. De partij wijst er op dat de infra structuur in en rond de gemeen te de komende jaren flink gaat veranderen. Onder meer door de komst van de Westerschelde- tunnel en de aanzienlijke verbe teringen van de infrastructuur in de Kanaalzone Gent-Zelzate. „Deze veranderingen bieden kansen waar de gemeente op zal moeten inspelen", aldus het CDA ,Het is van belang dat ook de infrastructuur binnen de ge meente aan de veranderde om standigheden wordt aangepast. Het vervangen van de brug bij Sluiskil door een tunnel, de wegontsluiting ten westen van Sas van Gent, het verplaatsen van het rangeerterrein in Sas van Gent en de onsluiting van het spoor naar België op de oos telijke kanaaloever zijn belang rijke vereisten op het gebied van infrastructuur." Het CDA vindt dat de bestaande industrieterreinen van de Axel- se Vlakte vooralsnog hun be stemming moeten behouden. Het gebied Terneuzen-West moet, zo wordt gesteld, 'mede in relatie tot de ontwikkeling van het logistieke park ten westen van Dow', als bedrijventerrein ontwikkeld worden. „Aldus kan aan bedrijven, die belangstel ling tonen, een op de behoefte toegesneden aanbod worden ge daan." door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - Het plan de afdeling Sociale Zaken van de nieuwe gemeente Hulst on der te brengen in het vrijkomen de pand van de KBC-bank aan de Houtmarkt in Hulst is van de baan. De raadsfracties van Hontenisse krijgen hiermee hun zin. Zij waren faliekant tegen huisvesting van de gemeentelij ke diensten op drie locaties. De Stuurgroep Heiindeling (burgemeesters en wethouders van Hulst en Hontenisse) heeft naar aanleiding van het nega tief standpunt van de Hontenis- ser partijen haar standpunt her zien. De gemeentelijke diensten zullen gehuisvest blijven in het stadskantoor in Hulst en het ge meentehuis in Kloosterzande. Het besluit heeft wel zo zijn con sequenties. In eerste instantie werd uitgegaan van twaalf vier kante meter vloeroppervlak per medewerker. Zij moeten nu wat inschikken want het vloerop pervlak is nu teruggebracht tot negen vierkante meter. Maar de gemeenten zijn het er over eens; dat moet lukkenHet gemeente huis in Kloosterzande blijft wel een volwaardig servicepunt voor de burger. Momenteel wordt bekeken op welke loca ties en op welke tijdstippen de burgers terecht kunnen en wat hiervan de eventuele financiële consequenties zijn. Nadat de Stuurgroep voor wat betreft de afdeling Bevolking een besluit heeft genomen, wordt de dienst verlening van de andere dien sten nader bekeken. Verguld De partijen in de Hontenisser raad toonden zich gisteravond verguld met het feit dat hun veto is gehonoreerd. Wel vroegen ze zich af wat er dan moet gebéu ren met de 170.000 euro aan ex tra krediet wat gevraagd is om de extra huisvesting in eerste instantie mogelijk te maken. Wethouder A. Roctus stelde de raad voor tóch het bedrag te vo teren. „Die 170.000 euro is vast niet het laatste bedrag wat we nodig hebben. Nu vallen er mis schien kosten weg, maar mis schien hebben we dat geld straks toch weer nodig." Frac tievoorzitter L. de Nijs van Groot Hontenisse zette hier wel zijn vraagtekens bij. „We geven nu iets weg, maar we weten niet waaraan." CDA-fractievoorzit- ter A. Sponselee vond het eigen lijk maar vreemd. „Eerst had den we niet genoeg aan twee ge bouwen en nu blijken we opeens wel ruimte te hebben." Roctus gaf aan het gemeentehuis in Kloosterzande niet uitgebreid zal worden, maar wel verbouwd of aangepast om het pand effici ënter te kunnen gebruiken. Fractievoorzitter P. Kindt van Algemeen Belang deed een som bere voorspelling. „We kunnen wel blijven filosoferen over ons gemeentehuis, maar ik voorspel dat het zal uitlopen op één stad huis en wel in Hulst. Misschien niet volgend jaar, ook niet het jaar daarop, maar wacht maar. Het komt er toch wel van. Laten we dus nu niet te veel kosten meer maken, want dan krijgen we er later spijt van." SAS VAN GENT - Het Jonge- renplaza houdt vrijdag een dis co-avond in De Roselaer in Sas van Gent. Jongeren van twaalf tot zestien jaar kunnen zich uitleven op een rodeostier. De zaal is open van 20.30 uur tot 01.00 uur. Advertentie staaft Branddetectie Meldkamer service Ontruimings alarm Blusmiddelen Axelsetraat 20b 4537 AK Terneuzen T: 0115 64 99 90 I: www.ts-zld.nl Telecom Security Zeeland BV is BORG Erkend en Siemens gecertificeerd Ollicièle deoler van: KPN Telecom, Siemens, Tiplel, Ben, debllel, Vodofone en Dutehlone

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 43