Vraag naar senioren woningen Oud-Vossemeer vreest voor toekomst dorp PZC Facelift voor verlopen pleintje Veel telefoontjes bij GGD na ontdekking legionellabacterie College van Tholen zet duale koers in b 13 Disco-avond Automobilisten beboet bij controle Winkeldiefstal in Goes Inwoners 's-Heer Hendrikskinderen leggen wensen op tafel Streep onder Ambu Tholen Rijverbod voor automobilisten Hennepkwekerijtje ontmanteld Ouderen Wissenkerke houden soosmiddag Vijverkeuring agenda Gewone straatnamen voor Rilland en Oostdijk Werkstraf voor drankrijder donderdag 7 november 2002 Jeugdslagwerkdag HANSWEERT - Muziekvereni ging Scheldegalm houdt zater dag 9 november vanaf 10.00 uur een jeugdslagwerkdag in zaal Zeelandia in Hansweert. Tot drie uur kunnen zowel leden als niet-leden komen oefenen, waarna een optreden wordt ver zorgt. KRUININGEN - Het COC Mid den-Zeeland houdt zaterdag 9 november vanaf 21.00 uur een disco-avond in Ons Dorpshuis in Kruiningen. door Steffan ter Maat OUD-VOSSEMEER - De con ceptvisie van de gemeente Tho- len op het plan Bestemming Tholen heeft met name in Oud- Vossemeer voor veel beroering gezorgd. Dit bleek gisteravond tijdens het slotdebat van het college met de burgers. Oud-Vossemeer is als woonkern en niet als groeikern aangeduid en veel burgers uit het dorp zijn bang dat dit ten koste van de leefbaarheid gaat. Tijdens het debat in de sporthal van de Wellevaete in Sint Anna- land werd duidelijk dat veel in woners van Oud-Vossemeer bang zijn dat er minder huizen worden gebouwd en dat winkels moeten sluiten. Zeker als deze in de aangegeven groeikernen juist toenemen. Burgemeester W. Nuis wees erop dat woning bouw in alle dorpen moet kun nen zeker om de natuurlijke groei op te vangen. Daarnaast gaf Nuis aan voorzieningen te willen handhaven. Naast Oud-Vossemeer zijn in de conceptvisie ook Anna-Jacoba- polder, Stavenisse en Poortvliet aangewezen als woonkernen. Volgens wethouder K. Heijboer was er juist op de dag van het slotdebat verheugend nieuws voor deze kernen: „Vandaag is er vanuit de landelijke overheid bekend gemaakt dat platte landsgemeenten in de toekomst veel meer mogen gaan bouwen en niet alleen binnen de be staande bestemmingen." Er waren ook veel inwoners van Oud-Vossemeer die problemen vei"wachten op het gebied van voorzieningen en de midden stand. Vanuit het publiek werd onder andere opgemerkt dat als Tholen-stad de grootste groei kern wordt en onder andere de detailhandel een flinke impuls krijgt dat er dan vanuit de woonkern steeds meer burgers naar de winkels in Tholen zou den trekken. Deze 'zuigende' werking zou ten koste gaan van de middenstand in de dorpen. „Er moet meer draagkracht en bedrijvigheid komen in Tholen- stad, anders gaat het publiek de brug over", antwoordde Heij boer hierop, doelend op Bergen op Zoom. Vanaf de tribune bleef er onvre de over de verwachtingen om trent de middenstand. „Het is een idioot plan. U doet net alsof wij de informatiekrant over de conceptvisie niet hebben begre pen, maar ik kan er niet uit op maken dat het er op vooruit zal gaan. De slager bestaat al 21 jaar in ons dorp, maar als de vi sie verwezenlijkt wordt dan gaat deze er geheid aan", was een van de felle opmerkingen die met applaus werd begroet. KORTGENE - Bij een verkeerscontrole op de Oost Westweg bij Kortgene heeft de politie gistermorgen achttien automo bilisten op de bon geslingerd. Elf bekeuringen werden uitgeschreven voor het door rood licht rijden bij wegwerkzaamheden. Andere boetes waren voor onder meer het niet dragen van de gordel en het rijden over de doorgetrokken streep. De politie controleerde in to taal 120 voertuigen. Goes - Een twintigjarige Middelburgse is gisteren in Goes aangehouden wegens winkeldiefstal. De vrouw had in een winkelpand in de Braillestraat kleding ter waarde van meer dan honderd euro weggenomen. Bij een inbraak in een winkel in de Dorpsstraat in Heinkenszand zijn enkele honderden eu ro's gestolen. OUDDORP - Het faillissement van Ambu Tholen BV is op geheven. Het faillissement van de in 2000 ter ziele gegane dochteronderneming van ambulancedienst Delta Noord was afgelopen voorjaar aangevraagd. Ambu Tholen was een 'lege vennootschap', eind 1999, opgericht als poging om een ambu lancevergunning te bemachtigen voor Delta Noord. De dienst, die Tholen en Goeree-Overflakkee bediende, kwam niet in aanmerking voor de vergunning die het Rode Kruis Tholen in bezit had en waarvan ooit verzuimd was deze over te schrijven. Met de oprichting van Ambu Tholen BV werd via een juridisch trucje geprobeerd de vergunning alsnog te bemach tigen. Die poging liep op niets uit, waardoor de BV in de prak tijk nooit werd ingevuld. De enige schuldeiser die bij het fail lissement om de hoek kwam kijken, was dan ook de Kamer van Koophandel. Om een streep onder de vennootschap te zetten, heeft de curator in Ouddorp zelf de faillietverklaring aangekaart. Het faillissement van Delta Noord is overigens nog niet tot een einde gebracht. Nog altijd hoopt de curator geld los te krijgen bij de zorgverzekeraar om schulden af te betalen. Ook is onderzocht of Delta Noord voor een sane ringsvergoeding in aanmerking komt. Dat laatste blijkt niet zo te zijn. MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag twee automobilisten aangehouden voor rijden on der invloed. Op de Veerseweg in Middelburg moest een 19-ja- rige bestuurder uit de gemeente Veere blazen. Hij bleek ruim twee maal de toegestane hoeveelheid te hebben gedronken. De politie legde hem een rijverbod van vier uur op en schreef een proces-verbaal uit. Op de Vlissingsestraat in Koudekerke liep een 30-jarige Vlis- singer tegen de lamp. Hij kreeg een rijverbod van drie uur en een proces-verbaal. VLISSINGEN - In een pand aan de Vrouwestraat in Vlissin- gen is dinsdagmiddag een hennepkwekerijtje aangetroffen en ontmandeld. De politie heeft dat gisteren pas bekendge maakt. Alle 130 plantjes en de benodigde apparatuur werd meegenomen. De huurder van het pand meldde zich vrijwillig op het politiebureau. Na verhoor, kon hij met een dagvaar ding op zak weer naar huis. Hoor Rob Paardekam 's-HEER HENDRIKSKINDE REN - Meer seniorenwoningen en een betere ontsluiting. Dat zijn enkele wensen die inwoners van 's-Heer Hendrikskinderen gisteren op tafel legden tijdens een informatieavond over de nieuwbouwwijk aan de oost kant van het dorp. Ten Oosten van de Jacoba van Beierenstraat worden de ko mende tien jaar 29 woningen gebouwd. Er komen tien vrij- staande huizen, tien twee-on- 1 der-één-kapwoningen, drie aan elkaar geschakelde woningen en zes patiowoningen voor seni- - oren. Dat laatste vonden veel aanwe- zigen wel wat weinig, maar vol gens de vertegenwoordiger van 1 de gemeente zijn er geen aan- wijzingen dat er behoefte is aan meerhuizen voor ouderen. Ove- rigens is de belangstelling voor de wijk zeer groot. Aanne- mingsbedrijf Fraanje, dat de meeste woningen bouwt, telde al zo'n honderd aanvragen. De nieuwbouwwijk is te split- sen in twee delen. Het no ordelij- ke deel bestaat uit de tien vrij staande woningen die worden gesitueerd rond een 'groen plein' met daarin een vijver. De andere woningen komen in het zuidelijke deel van het plan. De foto Willem Mieras zes seniorenwoningen komen tegen de Zwanenburg te liggen en moeten samen één blok vor men. Dat riep veel weerstand op van mensen die aan de andere kant van de straat wonen. Ze vrezen verlies aan uitzicht en willen straks niet tegen een gro te bouwmassa aankijken. De nieuwe wijk krijgt twee ont sluitingen op de Zwanenburg en een noodontsluiting op de Jaco ba van Beierenstraat. Veel aan wezigen toonden zich gisteren niet gelukkig met de gekozen routes. Een noordelijke ontsluiting richting de parallelweg of een zuidelijke route naar het spoor geniet bij hen de voorkeur. Vol gens de gemeente is dat moei lijk, omdat in dat geval veel grond aangekocht moet wor den. Rotzooi Om het bouwverkeer uit de kern te mijden, vroegen enkele aan wezigen om een bouwweg tus sen de Ploegweg en de nieuwe wijk. Daar zou al eerder zo'n tij - delijke route hebben gelegen. Volgens de gemeentelijke amb tenaar is dat wel een serieuze optie. Veel belangstellenden merkten op dat de gemeente wel erg veel tijd uit trekt voor het creëren van de wijk. „Wij zitten straks tien jaar lang in de rot zooi", merkte een man op. De plaats waar de nieuwbouw in 's-Heer Hendrikskinderen moet verschijnen. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Bij de GGD Zeeland zijn gisteren tientallen telefoontjes binnengekomen na de ontdekking van de legionel labacterie in de douches van het zwembad in Vlissingen. Het zwembad bracht dinsdag naar buiten dat er in de douches t een legionellabacterie is aange- troffen. In overleg met de GGD f en de provincie werd besloten de doucheruimte voorlopig te slui ten en telefoonnummers open te stellen waar mensen met vragen terecht konden. Nader onder zoek moet uitwijzen van welke soort bacterie sprake is. De re sultaten daarvan zijn volgende week bekend. De waterleiding is inmiddels doorgespoeld met waterstofperoxide om de bacte rie te doden. Bij de GGD in Goes kwamen vanaf half negen 's ochtends 78 i telefoontjes binnen met vragen over de legionellabacterie. Van REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl paniek of ongerustheid was vol gens arts infectieziektebestrij- ding E. van Dijk geen sprake. „Vooral veel volwassenen bel den met vragen over hun kinde ren. Ze wilden weten waar ze op moesten letten. Op dit moment heeft elk kind wel wat klachten met de luchtwegen, maar dat hoort bij de tijd van het jaar. Mensen vinden het moeilijk om die klachten en symptomen van de legionella uit elkaar te trek ken." Geen paniek De GGD heeft de bellers uitge legd wat de verschijnselen zijn van een besmetting van de le- gionellabacterie. Volgens Van Dijk is het risico dat kinderen besmet zijn niet bijster groot. Mensen moeten zich tot de huis arts wenden als hun kinderen hoge koorts hebben en erg veel hoesten. „Als je het de mensen goed uitlegt, maken ze zich maar een beetje zorgen. Je merkt niet echt iets van paniek. Mensen zijn er heel redelijk on der." De incubatietijd (de tijd tussen het opnemen van de bac terie en het uitbreken van ziek teverschijnselen) is één dag tot twee weken. KAPELLE - Aquariumvereni ging De Vuurneon maakt vrij dag 8 november de uitslag be kend van de vijverkeuring die bij deleden is gehouden. De ver toonde dia's worden voorzien van deskundig commentaar. Leden en niet-leden zijn vanaf 19.30 uur welkom in het clubge bouw aan de Biezelingsestraat 63inKapelle. I STREEKACTIVITEITEN GOES - Wijkgebouw Jan Ligthart, 19.00 uur:Technika 10 voor meisjes van 10t/m 12 jaar;Gemeentehuis, 19.30 uur: Com missievergadering Wonen en Milieu; HANSWEERT - Maraoord, 14.00-16.00 uur: Optreden speciaal van het Nieuwe Wachtkoor uit Hansweert; KAPELLE - Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel 55-plussers; 12.00-13.00 uur: Bewegen voor cara-patiënten; THOLEN - De Wingerd, 14.30 uur: Pasto raat in het havengebied door evangelist Van de Boogaard. door Ingrid Huibers WISSENKERKE - Wissen- kerkse ouderen die voor aller lei voorzieningen zijn aange wezen op verzorgingstehuis Vredestein, komen na sluiting van dat tehuis niet in de kou te staan. Burgemeester en wet houders van de gemeente Noord-Beveland willen jaar lijks ruim 1500 euro subsidie beschikbaar stellen om de groep in Zaal onder de Toren te kunnen opvangen. Het gaat om een groep van zo 'n twintig tot dertig ouderen die niet in Vredestein wonen, maar er wel spel- of soosmid- dagen bezoeken, komen bil jarten of deelnemen aan een gezamelijke maaltijd. „Die mensen betaalden een symbo lisch bedrag van tien euro per jaar om aan allerlei activitei ten mee te doen", vertelt direc teur R. Oosdijk van de Stich ting Ouderenzorg Noord-Be veland. „De opkomst was heel wisselend, met als uitschieter de gezamenli j ke mossel- of pa- lingmaaltijden. Daar kwamen soms wel dertig mensen op af." De bewoners van Vredestein verhuizen 9 en 10 december naar het nieuwe bejaarden centrum Rustoord in Colijns- plaat. Meteen daarna verrui len de bewoners van Rustoord hun tijdelijke onderkomen in een vleugel van het oude Rust oord voor een kamer in het nieuwe zorgcomplex. „Begin januari gaat het laatste ge deelte van het oude Rustoord tegen de vlakte", zegt Oosdijk. „Daarna gaan we op die plek een tuin aanleggen." Na een discussiebijeenkomst met de Wissenkerkse ouderen bleek dat zij er geen been in za gen om voor activiteiten naar Colijnsplaat af te reizen. Daarom wil de Stichting Ou derenzorg Noord-Beveland proberen soos- en spelmidda- gen in Wissenkerke te organi seren. Oosdijk: „Er is al een klein groepje ouderen weke lijks aan het koersballen in Zaal onder de Toren, daar wil len we ons bij aansluiten." In eerste instantie zal het om soos- en spelmiddagen gaan. Komt dat een beetje van de grond, dan wil Oosdijk ook proberen om gezamenlijke maaltijden te organiseren. „Ik hoop dat er een soosgroep van zo'n twintig personen ont staat. Dat is een goede basis om de activiteiten verder uit te breiden", zegt Oosdijk. „We zouden de mensen uit Wissen kerke af en toe op kunnen ha len om in Rustoord te komen eten, maar we kunnen ook pro beren iets te regelen met café restaurant De Kroon." van onze regioredactie SINT MAARTENSDIJK - Kor tere vergaderingen, meer bezoe kers op de tribune bij commis sievergaderingen en een hogere opkomst bij de volgende ge meenteraadsverkiezingen. Dat is waar het college van B en W van de gemeente Tholen naar streeft. Dualisme is het tover woord dat de gemeente daarbij moet helpen. Dit blijkt uit de nota 'Koers be palen' die de gemeente Tholen heeft opgesteld. Het college van B en W maakt in de nota duide lijk dat het meer inhoud wil ge ven aan het duale stelsel dat op 1 januari van dit jaar landelijk is ingevoerd. De gemeenteraad bepaalt het beleid en ziet toe dat het wordt uitgevoerd. Het colle ge is uitvoerder. Dat is de essen tie van dualisme. Het gevolg moet zijn dat de politiek bij de burgers meer gaat leven. Dat is ook wat de gemeente Tholen wil bereiken. Formeel is het dualisme in de gemeente Tholen ingevoerd. De wethouders staan nu buiten de gemeenteraad. De afstand tus sen het college en de gemeente raad is daardoor groter. Ook is er een raadsgriffier aangesteld. De gemeente Tholen wil echter verdergaan dan het 'braaf' aan passen van regels en procedu res. Dat schrijft het college in de nota Koers bepalen. Niet alleen de politieke structuur maar ook de politieke cultuur moet ver anderen. 'Bestuurlijke vernieu wing', noemt het college dat. Daartoe wordt nu eerst een pro jectgroep in het leven geroepen. Elke fractie moet een vertegen woordiger hebben in de project groep. Daarnaast wordt een aantal burgers gevraagd voor de projectgroep. Het project be stuurlijke vernieuwing loopt tot 2005. Voor de volgende verkie zingen moet het project zijn ge- evalueerd. Prioriteit Het is de gemeenteraad die de koers bepaalt, de raad moet kie zen waar de komende jaren de prioriteit ligt. Zo werkt dat in het duale stelsel. Het college geeft in de nota wel vast een voorzetje. Zo moet de belang stelling van de burgers voor de politiek groter worden. Dat is gelukt, meent het college, als er gemmiddeld tien bezoekers bij een commissievergadering zit ten en de opkomst bij de verkie zingen in 2006 drie procent ho ger ligt. Ook oppert het college dat de gemeenteraad per jaar vijf informele bijeenkomsten voor de bevolking moet houden. Vergaderen kan volgens het col lege ook veel korter. Het college- bestuur suggereert dat de ver gadertijd in 2004 met een kwart kan zijn teruggebracht ten op zichte van 2002. Het college benadrukt dat gaat om voorbeelden, want in het du ale systeem is het de gemeente raad die het beleid bepaalt. En de raad moet zich nog buigen over de nota Koers bepalen. Dat gebeurt tijdens de commissie al gemeen bestuur op woensdag 13 november. RILLAND - De gemeente Rei- merswaal heeft straatnamen bedacht voor de nieuwe wijken in Rilland en Oostdijk. Ook en kele wegen aan de Zeedijk langs de Oosterschelde hoeven voort aan niet meer naamloos door het leven. Rariteiten zijn achterwege gela ten bij de straatnaamaandui ding. Reimerswaal is er de ge meente niet naar om een Herman Broodlaan, een Man- delasteeg of een Dolly Parton- straat te hebben. Voor de toekomstige woonwijk de Werf- kampen in Rilland is het thema watervogels gekozen. De drie straten zullen door het leven gaan als Roerdomp, Oeverzwa luw en Krooneend. De centrale straat in het nieuwbouwwijkje aan de Nieuwlandse Binnendijk in Oostdijk gaat de Rabeelshoek heten. De Rabeelshoek was vroeger een tiendhoek die cen traal in Oostdijk lag. Een tiend- hoek was een stuk grond waar van de gebruiker een tiende deel van de oogst moest afstaan aan de eigenaar van de grond of de kerk. De zeven wegen langs de Oos- terscheldedijken krijgen namen die verband houden met geulen en platen in de Oosterschelde. Gekozen is voor de Schelp kreek, Platte Bank, Pietermans kreek, Tarweplaat, Westgat, Mosselkreek en Windgat. De wegen liggen verspreid langs de hele Oosterschelde, dus van Yerseke tot Rilland. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Het plein voor het oude schoolgebouw aan de Gravenstraat in Middelburg wordt heringericht. De Stich ting Geloof, Hoop en Liefde die in het gebouw exposities, film-, MIDDELBURG - Een 32-jarige inwoner van 's-Gravenpolder is gisteren in Middelburg voor dronken rijden conform de eis veroordeeld tot een jaar rijont zegging, veertig uur werkstraf en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf. Politierechter G. van Unnik trok zijn conclusies. „U heeft ontzettend veel geluk gehad", verzekerde hij over het ongeval dat de man onder invloed had veroorzaakt. De drankrijder was 16 december vorig jaar in zijn woonplaats met zijn auto tegen een boom gebotst. Ver dachte hield er lichte verwon dingen aan over. Zijn auto werd vernield. Een bloedproef wees uit dat de Bevelander bijna vijf keer (2,32 milligram) de alco- holgrens had overschreden. Of ficier van justitie G. Oosterveld vond de drankrijder hardleers, omdat hij al vier keer eerder voor dronken rij den was veroor deeld. De man zei zijn maatre gelen te hebben genomen. Hij was gestopt met drinken, nadat hij antabus had gebruikt om zijn alcoholprobleem telijf te gaan. muziek- en boekpresentaties houdt, gaat het plein herbestra- ten en inrichten met een grote sokkel, zodat er beelden ten toongesteld kunnen worden. „Het voorplein is in een deplo rabele staat", zegt K. de Valk van de stichting. „Voor ouderen is het een crime om hier te ko men. De stenen liggen schots en scheef en zijn spiegelglad ge worden. Wij willen het plein op nieuw bestraten. Daarnaast was het altijd al onze wens om beelden tentoon te stellen. Bin nen wordt dat wat lastig, van daar dat we dat buiten willen doen. De firma Natuursteen Van Dalen uit Vlissingen heeft ons een sokkel geschonken van an derhalf bij anderhalve meter. Daarop willen we eens per jaar een 'prestigieus' beeld neerzet ten." De herinrichting van het plein kost ongeveer 4500 euro. Het VSB-fonds draagt hieraan 2000 euro bij. De gemeente Middel burg neemt de rest van de aan- legkosten voor haar rekening. Wanneer de aanleg begint, is nog niet bekend. „Als het aan mij ligt, beginnen we morgen", zegt De Valk.We wilden eerst 1 september - het begin van het culturele seizoen - klaar zijn met de herinrichting, maar voordat zo'n aanvraag door de ambtelijke molen is, ben je weer een tijd verder. We hadden een offerte binnen voor de herin richting, maar die is inmiddels verlopen. We zullen een nieuwe aanvragen." De Valk heeft nog geen datum geprikt waarop het eerste beeld op het plein ont huld wordt. Het pleintje aan de Gravenstraat krijgt onder meer een sokkel voor wisselende kunstwerken. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29