brunch Onderzoek sluiting Betho 11 Vismijn UFA bouwt aan stevige basis 5 Lentegroet in herfstig Goes Sloeweg wordt in 2007 vierbaansweg Even moedig zijn zeeuwse almanak Groot STORT IE OP BETONSTAAL! Bestuur verdeeld over afstoten Thoolse afdeling sociale werkplaats Thoolse brandweer slecht behuisd PZC BEVELANDEN/THOLEN donderdag 7 november 2002 door Piet Kleemans STELLENDAM - United Fish Auctions (UFA), waarin de vis- afslagen van Stellendam, Sche- veningen en Colijnsplaat hun krachten gebundeld hebben, houdt rekening met een daling van de omzet in 2003 met 10 pro cent ten opzichte van 2002. UFA-directeur J. van Nieuwen- huijzen werkt druk aan plannen om de toekomst van het bedrijf veilig te stellen. UFA kan reke nen op de steun van de gemeente Goedereede, die 63 procent van de aandelen bezit. De visafslag in Stellendam fu seerde in 1999 met die van Co lijnsplaat en Scheveningen. UFA werd daarmee de op één na grootste visafslag van Neder land. Ambitieus Toenmalig directeur H. Venema kwam een jaar later met ambiti euze plannen voor de bouw van twintig gerief loodsen en bouw van twee veertig meter hoge kantoorflats tegenover de visaf slag in Stellendam. De loodsen staan er inmiddels en ze zijn ook allemaal ver kocht. Of de geplande kan toorflats er ooit komen, is vol gens huidig UFA-directeur J. van Nieuwenhuijzen nog maar de vraag. „Die plannen zijn december vorig jaar in de ijskast gezet. Ik sluit niet uit dat ze ooit uitgevoerd worden, maar voorlopig gaat mijn prioriteit daar niet naar uit. Ik richt mij volledig op de vis, want dat is ons product." Zwaar weer De visserij zit - onder meer door vanuit Brussel opgelegde vangstbeperkingen - in zwaar weer en dat mist zijn uitwerking op de UFA niet De conclusie dat de visafslag in de knel zit, gaat Van Nieuwen huijzen echter veel te ver. Wat niet wegneemt dat hij zoekt naar manieren om de kosten fors in te dammen. Van Nieuwehuijzen: „Ik kijk bijvoorbeeld of diensten waar wij gebruik van maken wel vol doende op maat gesneden zijn of dat daar in geschrapt kan wor den." Gedwongen ontslagen zijn volgens Van Nieuwenhuij zen niet aan de orde. Goedereede De UFA-directeur weet zich ge- ruggesteund door de gemeente Goedereede. „De huidige direc tie is bezig het bedrijf zodanig om te vormen dat het ook in de huidige omstandigheden ten dienste van de visserij kan blij ven vervullen. Het bedrijf ver dient daarbij een eendrachtige steun van de aandeelhouder Goedereede", antwoordt het college op vragen van CDA, WD en ChristenUnie naar aan leiding van de gemeentebegro ting voor 2003. Op langere termijn wil men toe naar privatisering van de UFA. „Maar dat heeft geen blinde haast", zegt burgemeester C. Sinke van Goedereede. De bur gemeester blijft redelijk opti mistisch over de toekomst van visserij én visafslag. „We hebben nog steeds een ste vige vloot. Na de vette jaren zijn nu de magere jaren aangebro ken, maar ik denk dat de be drijfstak voldoende veerkracht heeft om deze te boven te ko men. De gemeente Goedereede heeft méér economische peilers dan alleen de visserij. Toerisme en recreatie brengen ook aardig wat geld op de plank. Volgens Sinke echter absoluut geen reden de handen af te trek ken van de visserij en de visaf slag.Tot nu toe hebben we daar als gemeente eendrachtig ach ter gestaan. En dat blijven we in moeilijke tijden ook doen." door Ingrid Huibers HEINKENSZAND - De ver dubbeling van de Sloeweg van een twee- naar een vierbaans- weg kan in 2007 worden aange pakt. Dat meldt het college van Gedeputeerde Staten in een brief aan burgemeester en wet houders van de gemeente Borse- le. De Borselse bestuurders dreig den eex-der dit najaar bij de Raad van State beroep aan te tekenen tegen de aanleg van de Wester- schelde Container Terminal (WCT) als er geen harde garan ties zouden worden gegeven over de verdubbeling van de Sloeweg. Het Borselse college verwacht grote verkeersproble men op de Sloeweg als gevolg van de de komst van de WCT en de opening van de Westerschel- detunnel. Gedeputeerden DBruinooge en G. van Zwieten beloofden het Borselse college 21 oktober al dat de verdubbeling van de Sloeweg niet op de lange baan geschoven zou worden. Daarop zagen de Borselse bestuurders af van een gang naar de rechter. Nu is duidelijk geworden dat het college van GS met spoed een tracénota er. een Milieu Ef fect Rapportage wil opstellen om verdubbeling van de Sloe weg mogelijk te maken. In 2004 zou het definitieve tracé kunnen worden vastgelegd. Daarna zal er een bestemmingsplanproce dure moeten worden gevoerd. Door gelijk met die procedure al te beginnen met de verwerving van de grond zou de aanleg van een bredere Sloeweg in 2007 kunnen beginnen. Dat is vol gens de Borselse bestuurders ruim voordat de Sloeweg vol gens een eerder uitgevoerd ver- keersonderzoek helemaal dichtslibt. De financiering van tiet project is overigens nog niet rond. Het Borselse college zal er daarom op moeten vertrouwen dat het volgende college van Gedeputeerde Staten zijn best zal doen om voldoende geld te vinden om het project uit te kunnen voeren. (Advertentie) In opdracht van de overheid werkt Railinfrabeheer aan het spoor. Tijdens werkzaamheden moeten treinen via een afwijkende route of dienst regeling rijden. Als er geen treinen kunnen rijden, zet NS bussen in. Houdt u rekening met een langere reisduur. Breda-Roosendaal 8 t/m 10 nov Den Haag C-Gouda 9 nov Nijmegen-Venlo 9 en 10 nov Tilburg-Eindhoven 9 en 10 nov Hengelo-Oldenzaal 9 en 10 nov Utrecht C-Ede-Wageningen Utrecht C-Rhenen 9 en 10 nov Utrecht C-Arnhem-Nijmegen 9 op 10 nov 's-Hertogenbosch-Nijmegen 10 nov Meer weten? - Kijk op Teletekstpagina 754, - Kijk op www.ns.nl. - Haal de folder aan een NS-loket. - Bel 0900 - 9292 0,50 p.m.). Onze medewerkers staan u graag te woord. Belangstellend keek Fréde- rique onlangs toe hoe haar moeder een stripje van de wastafel ter hand nam, daar een pilletje uit drukte en dat met een slok waterwegspoel- de. Het Middelburgse meisje is vier jaar en meisjes van vier jaar willen altijd veel weten. „Waar is dat voor, mam?" vroeg ze. „Dat is om geen nieuwe ba by's geboren te laten wor den", zei haar moeder. De reactie van Fréderique klonk kordaat. Bewaar er eentje voor mij, voor als ik groot ben." Oude Zeeuwse ansichtkaarten met zeezicht Advertentie) OPEN DAG ZATERDAG 9 NOVEMBER Zaterdag 9 november 2002, van 10.00 tot 13.00 uur. Nijverheids straat 18 te 's-Heer Arendskerke (bedrijventerrein Eindewege). GEELHOED Dit stelt de Thoolse brandweer commandant J. cle Feijter. Vol gens hem moet de brandweer voor 2006 meer capaciteit heb ben. De gemeente onderzoekt de uitbreidingsmogelijkheden voor de kazerne. Dit onderzoek heeft inmiddels behoorlijk wat vertraging opgelopen doordat de aandacht de afgelopen perio de lag op de samenvoeging van de brandweer en de rampenbe strijding, Het plan is nu om het onderzoek naar de beste locatie voor het korps parallel te laten 'lopen met de ontwikkeling van bestemmingsplan Noord. „Qua plek zitten we prima aan de Ten Ankerweg. Het is alleen de vraag of we hier voldoende kun nen uitbreiden. Vandaar het al ternatief van bestemmingsplan Noord. Gedacht wordt aan de Grindweg. Dat is vlakbij ons huidige onderkomen en als uit valsbasis eveneens een geschik te stek", aldus De Feijter. Het is alleen de vraag of de ont wikkeling van het noordelijke bedrijventerrein snel genoeg gaat voor de brandweer. „Voor 2006 moet duidelijk zijn waar we naartoe gaan", zo stelt de commandant. Problemen waar de brandweer in Tholen tegen aan loopt is onder meer het ge brek aan stallingsruimte. „Be gin volgend jaar krijgen we een waterongevallenvoertuig. Er is geen plaats om dit voertuig in de kazerne onder te brengen. Grand Hotel Arion Tel.: 0118-410502 door Ingrid Huibers GOES - Optimisten die op een mooie zonnige, windstille herfstdag door Goes fietsen, verheugen zich ongetwijfeld al weer op het komend voorjaar. De iets pessimistischer aange legde types krijgen deze dagen een flink steuntje in de rug van de mannen van gemeentewer- ruilen, kopen .en advies met de heren A. Roose, J. Leijnse en C. Sohier 15.00-16.30 uur Finito Fresh, Fruity Tasteful' dinsdag 12 november 20.00 uur Zeeuwse Bibliotheek lezing Martin de Haan over kijk ook op www.drukkeriimiddelburg.nl Boerengroentesoep en Zeeuws stoofvlees of Wrap spinazie-gei ten kaas of 9,00 (vegetarisch menu) vandaag vanaf 11.00 uur taxatie munten en waardepapieren en van 19.30-20.30 uur lezing Zeeuws water op de penning door drs. Wil van Moll zaterdag 9 november 11.00-16.00 uur Week van het Zeeuwse boek t/m 9 november Gratis bij aankoop van 12,50 aan boeken het geschenk: ECHOES VAN HET WATER door Jan Kuipers en Cees Maas Hier was eens Capelle 10,00 rand vanaf 17.30 uur Brasseriemenu HEINKENSZAND - In Heinkenszand begon gisteren de tweede fase van de vacci natiecampagne tegen meningokokken C. Voor de zomervakantie werden kinderen van één tot en met vijf en vijftien tot en met achtten jaar ingeënt. Deze keer zijn de jongeren tussen de zes en veertien jaar aan de beurt. Ook kinderen die tijdens de eerste ronde verhinderd waren, kunnen zich alsnog laten inenten. De tweede vaccinatieronde duurt nog tot volgende week woensdag. De coördinatie ligt in handen van de GGD Zeeland. foto Willem Mieras Slachtoffer neemt deel schuld op zich MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 39-ja- rige man uit Kapelle voor mis handelingen in de relatiesfeer veroordeeld tot vier weken voorwaardelijke gevangenis straf. De man kreeg twee weken cel straf, omdat hij nog in zijn proeftijd zat. De Kapellenaar zit een straf uit voor handel in harddrugs. Daarmee werd reke ning gehouden bij het opleggen van een nieuwe straf. Uit de aangiftes van het slachtoffer bleek dat hij vorig jaar in okto ber en december haar drie keer had mishandeld. Zijn vriendin kwam gisteren getuigen dat ze zelf ook schuld had aan het ge weld. „Ik heb hem geestelijk mishandeld." Ze vond ook dat ze hem had vernederd. Ook ver telde de vrouw dat ze vaak dron ken was en haar vriend eerst klappen gaf. Van de aangiftes wist ze niet veel meer te herin neren, omdat ze dooi'gaans niet nuchter was. Officier van justitie G. Ooster- veld eiste zes weken gevange nisstrafDe politierechter sprak de verdachte ook nog vrij van twee winkeldiefstallen en van een bedreiging. „Wellicht is het een en ander uitgelokt door uw dronken partner', zei hij tijdens de uitspraak. door Steffan ter Maat GOES - De sluiting van de Thoolse afdeling van de sociale werkplaats De Betho is nog niet definitief. Gisterochtend bleek bij de vergadering van het dage lijks bestuur en het algemeen bestuur van het bedrijf in Goes dat er nog veel vragen omtrent de sluiting zijn. Besloten werd om de vragen te inventariseren en op hoofdlijnen eventuele al ternatieven te onderzoeken. De directie van De Betho, waar Tholenax-en en Bevelanders werken, liet in september weten dat de Thoolse afdeling moet sluiten omdat deze niet vol doende rendabel is. Door deze afdeling bij de weideplaats in Goes te plaatsen kunnen kosten worden bespaard. De Thoolse wex'knemers willen echter niet iedere dag naar Goes op en neer reizen. De gemeente Tholen steunt de werknemers en wil de mogelijkheid van het behoud van de werkplaats on derzoeken. De Goese wethouder M. 't Hart zat de vei-gadering voor en hij bracht het algemeen bestuur op de hoogte van het standpunt het dagelijks bestuur. „De meerder heid van ons bestuur is er voor om de locatie te sluiten. Het zou namelijk een slechte ontwikke ling voor de Betho in z'n geheel zijn als Tholen wordt gehand haafd. Een minderheid is hier tegen omdat zij niet voldoende zekerheid hebben om nu te kxin- nen zeggen dat de afdeling dicht moet", verklaarde 't Hart. De Thoolse wethouder M. Velt huis, die deel uitmaakt van het dagelijks bestuur, was duidelijk tegen het voorstel en zij wees nog maar eens nadi'ukkelijk op de sociale aspecten waar in haar ogen te veel aan voorbij werd gegaan. De verdeeldheid in het dagelijks bestuur kwam de kracht van het voorstel richting het algemeen bestuur om de Thoolse afdeling te sluiten niet ten goede. M. Lig- tendag van het algemeen be stuur - en vertegenwoordigster van Tholen - noemde ook het te kort aan informatie om tot een verantwoorde keuze te komen. Ze wees daarnaast op de even tuele mogelijkheid om met de Thoolse afdeling aan te sluiten bij de sociale werkplaats in Ber gen op Zoom. Volgens De Betho directeur A. Leenhouts lag dit niet zo eenvoudig, omdat de Thoolse werkzaamheden voor enkele opdrachtgevers niet zo maar te vervangen zijn. Bedenkingen Nadat nog meer leden van het algemeen bestuur hun beden kingen toonden en daarbij voor namelijk wezen op het gebrek aan informatie en aan de tekort koming van volledig onderzoek naar alternatieven, schorste voorzitter 't Hart de vergade ring om het dagelijks bestuur opnieuw te laten overleggen. Na de schoi'sing werd voorgesteld om alle vragen te inventariseren en hier later antwoord op te ge ven. Daax-naast werd voox^gesteld om Leenhouts met een Thoolse ver tegenwoordiger op hoofdlijnen nader te laten onderzoeken wat de alternatieven voor een slui tingzijn. 't Hart wees daarbij op het belang van een snelle be sluitvorming om onx-ust en on zekerheid zoveel mogelijk te voorkomen. Het algemeen be stuur ging hiermee akkoord en er werd besloten om op 18 de cember verder te praten en om dan ook tot een definitieve be slissing te komen. Advertentie Advertentie THOLEN - De brandweeika- zerne van Tholen-stad voldoet absoluut niet meer aan de eisen. Het paixd aan de Ten Ankerweg is te klein, heeft geen douche en maar één wc. Uitbreiding of een andere, grotere kazerne is de enige optie om te voldoen aan de ARBO-eisen. ken. Die voorzien met vereende krachten elke bloembak in de stad van kleurige Kaapse vio len. De bakken vol gele en blau we bloemen steken fraai af tegen de in hoog tempo kaler wordende bomen. Van de herfst trekken de violen zich voorals nog weinig aan; ze blijven ge woon huxx lentegroet versprei den. foto Willem Miera^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27