pzc Rik van Laarhoven maakt rentree Warm welkom voor Karei Klaver Cyclocross uitdaging voor wielercomité wb 1 9 Hulster atleet na lange afwezigheid present in Moerschanscross Zeeuwen naar Oudenbosch Tegenslag voor Kanu Poolbiljarters sterk uit de startblokken uitslagen agenda Fortis wint ruim van Swift in matig oefenduel donderdag 7 november 2002 Rik van Laarhoven maakt na een lange afwezigheid in de Moerschanscross zijn rentree. foto Wi m Kooy man Hoor Fred Rabout HULST - Als eerstejaars senior verraste Rik van Laarhoven een aantal jaren terug de gehele Zeeuwse atletiektop door voor eigen publiek de winst te pak ken in de Moerschanscross. Van Laarhoven is inmiddels 24 jaar oud, bezig aan de laatste fase van zijn studie Technische Na tuurkunde aan de Eindhovense universiteit, en hij maakt zater dag in Hulst tijdens dezelfde cross zijn rentree. Rik van Laarhoven was de afge lopen twee jaar niet van de par tij bij zijn ciub, onder meer door een stage in Zuid-Afrika. Pas eind augustus keerde hij terug HOEK - De diagnose is nog niet definitief gesteld, maar de kans is groot dat hoofdklasser Hoek dit sei zoen geen beroep meer kan doen op Musa Kanu. De middenvelder viel za terdag in het duel met Quick Boys vlak voor rust geblesseerd uit en heeft naar alle waarschijnlijk heid de voorste knieband afgescheurd. Kanu bezocht afgelopen dinsdag de Belgische dok ter Martens in Antwerpen en die liet Kanu weten te vrezen voor een afge scheurde kruisband in cle knie. Een mri-scan zal de ze week echter moeten uitwijzen of Martens het bij het rechte eind heeft. Voor het duel met Quick Boys miste Musa Kanu ook al de wedstrijden te gen Capelle en Volendam door blessures en het duel met Scheveningen, omdat hij toen in Sierra Leone verbleef voor de interland tegen Gabon. VLISSINGEN - Vlissingen is een poolbiljartteam rijker. Cua Action is deze week van start ge gaan in de eerste klasse van de regionale competitie, die wordt gehouden onder auspiciën van de sectie Pool van de KNBB. Het eerste treffen tegen Scooby's Dreamteam uit Zevenbergen werd afgesloten met een gelijk spel: 4-4. Atong Wu, bedrijfsleider van Snooker en Poolcentrum Cue Action in Vlissingen, is de initi atiefnemer van het gloednieuwe team. „Als bedrijfsleider van Cue Action wilde ik wat meer activiteit in de zaak krijgen", vertelt Wu. „Zeker nu snooker toch wat aan populariteit in boet en het poolbiljarten onder de jongeren 'in' is zag ik moge lijkheden. Daarom heb ik met enkele enthousiastelingen een team gevormd om aan de lande lijke competitie deel te nemen. Het moest allemaal op korte ter mijn geregeld worden, maar ge lukkig is alles nog net op tijd rondgekomen." Goede naam Normaal gezien had Cue Action op de onderste trede van de lad der moeten beginnen. Om pre cies te zijn in de regionale twee de klasse. „Door de goede naam van Loontjens bij de KNBB hebben we het voor elkaar ge kregen om in de eerste klasse uit te komen", zegt Wu. „Ik denk dat het wel een beetje te hoog gegrepen zal zijn, maar tegelij kertijd is het wel een uitdaging om voor te gaan. Met Frank van der Hart, Jeroen Koopman, Tim de Ruyter, Jaimy Goedegebure, Pieter Petrignani en ikzelf heb ben we een aardig team bij el kaar kunnen brengen. We moe ten natuurlijk nog veel leren, maar daar is dit eerste jaar voor. We hopen ons te kunnen hand haven en dan zien we volgend seizoen wel hoever we kunnen komen." Gelijkspel De eerste ontmoeting voor de Vlissingse debutant werd in SPC Cue Action in Vlissingen gespeeld tegen Scooby's Dreamteam uit Zevenbergen. Tot verbazing van de teamleden zelf werd op verdienstelijke wij ze een gelijkspel uit het vuur ge sleept. Beide teams wisten drie partij en te winnen en werden daarvoor beloond met een bonuspunt: 4-4. in Nederland en na wat licha melijke klachten die inmiddels tot het verleden behoren wacht nu zijn eerste cross sinds lange tijd. „Ik heb een maandje lekker kunnen trainen en voel me weer prima", vertelt Van Laarhoven. „Tempo, hardheid en duurver- mogen zal ik nog wel missen en wellicht kom ik ook conditio neel nog net iets te kort. Maar aan de andere kant ben ik een stuk sterker geworden en ook qua techniek heb ik het één en ander bijgeleerd. Ik zit nu lek ker in m'n vel. Het is even af wachten geblazen, maar ik kijk er naar uit. De Moerschans, met de opeenvolgende heuveltjes en het verder vlakke parcours, ligt me goed. Het is een snel par cours. En om weer terug te keren ook een ideaal parcours, denk ik." Horten en stoten In Zuid-Afrika liep het op spor tief vlak allemaal niet zoals Van Laarhoven had gewild. „Het ging met horten en stoten", zegt hij. „Ik zat daar op 1500 meter hoogte en dat vergt toch een week of drie aanpassing. Ik liep daarna een goede tien kilome ter. De tijd van 33 minuten en 50 seconden was niet maatgevend, omdat er in het parcours onder meer een heuvel zat met een stij - gingspercentage van twintig procent. Ik wist me ook te kwalificeren voor het open stu dentenkampioenschap van Zuid-Afrika maar dat ging uit eindelijk niet door, omdat ik in plaats van met een studenten vergunning met een werkver gunning in dat land verbleef." Tegenslag Het was een domper voor Van Laarhoven, die vervolgens nog meer tegenslag te verwerken kreeg. „Ik kreeg eerst een infec tie, gevolgd door een virus. Toen heb ik maar even voor de lol in plaats van de sport gekozen. Nadat ik eind augustus terug in Nederland was heb ik de draad weer serieus opgepakt. Nu train ik weer zo'n zes tot zeven keer per week. Na de Moerschans richt ik me op het nationale cir cuit, te beginnen met de Waran decross. Daar zal ik wellicht nog in de B-cross moeten starten, maar dat zie ik dan wel." Op 'zijn' Moerschans is Rik van Laarhoven gelijk de topfavo riet. Sebastien Schletterer, die vorig jaar won en veertien da gen terug in Kruiningen de Den Inkelcross op zijn naam schreef, is niet van de partij. Dat bete kent dat Arjan Beije en Alwin Vermeulen opnieuw voor de punten kunnen gaan. In Kruiningen pakte Beije met een tweede plaats al een voor sprong, maar de competitie is nog lang en met name Vermeu len weet dat goed in te delen. Ook vorig jaar liet hij Beije in de beginfase uitrazen, om zich op de Aardenburgse Elderschans een eerste keer te laten zien. Vervolgens sloeg Vermeulen in de maand januari toe. Snelle start Verder worden ook Eric Goos- sen en Theo Rabout weer in de voorste linies vernacht. Goos- sen, die dit seizoen maar incidenteel aan de start zal ver schijnen, was er bij de seizoens opening in Kruiningen niet bij. Rabout verslikte zich in datzelf de Kruiningen en viel na een snelle start ver terug. Bij de mannen-veteranen ont breekt Sjaak Luteijn en dus kan de concurrentie goede zaken doen. Rutger Veerman liet zich op de korte cross in de slotme- ters verrassen door de West- Brabander Jack Hopmans, maar dat zal hem waarschijn lijk geen tweede keer meer ge beuren. Aangezien de inwoner van Aardenburg zijn zinnen heeft gezet op de titel op de kor te cross zal er hard gelopen moe ten worden om Veerman op de Moerschans van de zege af te houden. Hetzelfde verhaal geldt voor De Wielingen-clubgenote Frederi- que Versluys, die in Kruiningen ongenadig hard uithaalde. Ver sluys heeft zich dit seizoen tot doel gesteld haar eerste titel binnen te halen bij de vrouwen lange cross. Kortom, het kan za terdag, zeker als het de komen de dagen nog wat gaat regenen, knap interessant worden op de Moerschans en Liniedijk. WEMELDINGE - Het veldrij den speelt in Zeeland een onder geschikte rol in de wielersport. De belangstelling voor deze tak van sport is in deze provincie traditioneel altijd minimaal ge weest. Zeeland heeft slechts en kele veldrijders voortgebracht en mede daardoor behoort de veldritcompetitie alweer jaren tot het verleden. Daardoor heeft de Zeeuwse ATB Cup nu een behoorlijke aantrekkingskracht op de ren ners. Desondanks organiseert het wielercomité Wemeldinge zaterdag een cyclocross. Jack van Stel van de organisatie heeft de wedstrij d op touw gezet in samenwerking met een Belgi sche organisatie, Verstandhou ding der Noorderkempen. „In België leeft het veldrijden nog altijd behoorlijk. Er zijn daar veel wedstrijden met een grote deelname. Bovendien trekken ze veel publiek. Daarom willen we deze uitdaging graag aan gaan", vertelt Van Stel, die za terdag veel deelnemers ver wacht. VLISSINGEN - De Zeeuwse driebanders die in de tweede klasse uitkomen zijn komend weekeinde goed vertegenwoor digd in de gewestelijke eind strijd in BC Theo de Jong in Oudenbosch. Het district Wal cheren/de Bevelanden vaardigt twee deelnemers af evenals Schouwen-Duiveland. Zeeuws -Vlaanderen voegt daar ook nog een speler aan toe. Vijf Zeeuwen op acht deelne mers. Je zou zeggen dat dat niet meer mis kan gaan. Hier móet toch een Zeeuw het kampioen schap kunnen grijpen. Reken kundig is dat misschien wel zo, maar de praktijk zal uitwijzen of de cijfertjes kloppen. Als eerste van de deelnemers staat Alfred van den Dries van HIO uit Heinkenszand geno teerd. Van den Dries is, gezien de vorm die hij de laatste tijd de monstreert, een serieuze kans- Badminton Duisburg. Duits Open. Mannen enkel, eerste ronde: Palyama (Ned) - Christensen (Den/1) 15-7 15-8, Bruijstens (Ned) - Hornig (Dui) 15-9 15-8, Poekhov (Rus) - Pang (Ned) 15-8 15-8, Gunawi (Ino) - Kwee (Ned) 15-4 15-7. Vrouwen dubbel, eerste ronde: Audina- /Jonathans (Ned) - Tripp/Ems (Eng) 11-5 11-3, Beenhakker/Janssen (Ned) - Röss- ler/Overzier (Dui) w.o., Olsen/Jorgensen (Den) - Krab/Verheul (Ned) 11-3 11-4. Gemengd dubbel, eerste ronde. Bruil/Jonathans (Ned) - Cassel/Marinello (Dui) 11-4 11-7, Resida/Krab (Ned) - Te- sche/Overzier (Dui) 11-5 5-11 11-9, Lens- /Persson (Ned/Zwe) - Darkin/Ananina (Rus) 11-2 11-5, Hurrel/Wright (Eng) - Creemers/Janssen (Ned) 11-7 11-3. Bridge Reimerswaal. Senioren Beveland. Tweede zitting. 1. Hrn. V.d. Helm-De Troye 63.10%; 2. Hrn. De Jonge-West- veer 59.52, 3. Dms. De Jonge-Westveer 55.65. Stand: 1. Hrn. V.d. Helm-De Troye 62.46%; 2. Hrn Ladonski-Zomer 56.03, 3. Epr. Groen 55.70. Dammen Domburg. EK mannen Eerste ronde, tweede partij: Lagoda (Oek) - Valneris (Let) 1-1 (barrage 1-3), Kirzner (Oek) - Stokkel (Ned) 1-1 (barr. 3-1Kristek (Tsj) - Georgiev (Rus) 0-2 (0-4), Dolfing (Ned) - Scholma (Ned) 1-1 (barrage 1-3), De Meulenaere (Bel) - Schwarzman (Rus) 0- 2 (1-3), Nasevitsj (WRu) - Van den Akker (Ned) 1-1 (barr. 1-3), Sawczyk (Pol) - Gantwarg (WRu) 1-1 (1-3), Milsjin (Rus) - Domtsjev(Lit) 1-1 (barr. 4-2), Chmiel (Pol) -Jansen(Ned) 1-1 (1-3), Watoetin(WRu)- Petryla (Lit) 1-1 (3-1), Pomeranez (Isr) - Clerc (Ned) 0-2 (0-4), Heusdens (Ned) - Zalitis (Let) 2-0 (3-1), Aleksejevs (Let) - Getmanski (Rus) 2-0 (3-1Cordier (Fra) - Bubbi (Ita) 2-0 (4-0), Misans (Let) - Vipoe- lis(Let)l-I (barr.3-1), Boezinski(Lit)-Go- loebjeva (Let) 2-0 (3-1). Schaken Bied (Slo). Olympiade. Mannen, elfde ronde: Nederland - Frank rijk 2-2. Van Wely - Bacrot 0-1, Sokolov - Dorfman 1/2-1/2, Tiviakov - Degraeve 1- 0, Nijboer - Bauer 1/2-1/2. Stand: 1. Rus land 32 punten, 2. Hongarije 30, 3. Geor gië 28, 4. Engeland, Kroatië 27, 6. China, Oekraine, Armenië, Canada 27, 17. Ne derland 26. Vrouwen, elfde ronde: Ne derland - Kirgizië 3-0. Lanchava - Ostry 1- 0, Schuurman - Samaganova 1-0, Hame link - Tilenbaeva 1-0. Stand: 1. Georgië 24,5, 2. China 24, 3. Rusland 22,5, 5. Po len, Roemenië 21,5,20. Nederland 19. Sportprijsvragen Lucky Day 2940. 2-4-6-12-14-15-22-23- 29-34-41-49-51 -53-62-66-72-73-78-80. (onder voorbehoud) Voetbal Amstel Cup. Eerste ronde. Willem II-FC Twente 2-1 (1-1). 11.Sjoek- ov 1-0, 25. Booth 1-1, 72. Mourad 2-1 Scheidsrechter: Van Dijk. De Graafschap - Argon 2-0 (1-0). 40. Ter Avest 1-0, 64. Van Vossen 2-0. Scheids rechter. Wiedemeijer. SC Joure - Vitesse 2 2-1 (1-0). 25. Haan stra 1-0, 54. Rojer 1-1, 81. Haanstra 2-1. Scheidsrechter: Olde Olthof. Emmen - FC Groningen 0-1 (0-0). 74. Broerse 0-1Scheidsrechter: Bossen. Ro de kaart: 29. De Groot (Emmen), 89. Kris- tev (Groningen) (2x geel), 90. Broerse (Groningen) (2x geel). UNA - RKC Waalwijk 0-2 (0-114. Oost 0- 1, 80. Cornelisse 0-2. Scheidsrechter Van Meenen. Haarlem - Heracles Almelo 2-0 (0-0). 81 Douglas 1-0, 90. Promes 2-0. Scheids rechter: Van Huiten. NAC - Cambuur Leeuwarden 3-1 (3-0). „Zoals ik al eerder aangaf; die wedstrijden zijn in België enorm populair. Van jong tot oud mag ik wel zeggen. Pak bij voorbeeld de veteranen. Daar zijn drie verschillende catego rieën van. Bij de oudsten, van 52 jaar en ouder, zijn er daar regel matig veertig vertrekkers. Dat zegt toch wel iets, denk ik." Iedereen mag meedoen in We meldinge. Van Stel: „Het is in de eerste plaats een veldrit, maar er mag ook worden meegedaan op een mountainbike. Daardoor kunnen ook de renners en ren- nertjes die deelnemen aan de Zeeuwse ATB Cup meedoen. Er wordt echter per categorie maar één klassement opgemaakt." Overigens is het voor een aantal Zeeuwse renners ook aanlei ding om de crossfiets weer eens uit de schuur te halen. Richard Slabbekoorn kondigde zater dag in Heinkenszand al aan op een traditionele crossfiets deel te nemen, als voorbereiding op een wedstrijd van zondag in Huybergen. Verder zullen ook Eric Ver- eecken en de jonge Dick van de Berg op een veldritfiets deelne men aan deze wedstrijd. hebber. Tweede man voor Wal cheren/de Bevelanden is Arie Eckhardt van De Sportvisser ui t Yerseke. Als vierde geplaatst lijkt het voor hem een gevecht om een podiumplaats te wor den. Dat is aan Eckhardt echter wel toevertrouwd, want vecht lust is zijn specialiteit. Voor Schouwen-Duiveland ko men Sj aak de Visser van BV Zie- rikzee en Arjan Dorreman van DOS in actie. De Visser behoort zeker tot de kanshebbers. Ook hij schreef al eens promotie naai de eerste klasse op zijn naam en is een geducht finalespeler. Dor reman lijkt als kersverse twee deklassereen moeilijk weekein de tegemoet te gaan. Voor het district Zeeuws-Vlaanderen komt een debutant in een ge westelijke eindstrijd aan de ta fel. Karei van Meelen uit Hulst van BV De Kastanje staat met zijn moyenne als achtste op de deelnemerslij st. 28. Koning 1-0,35. Koning 2-0,37. Kome- jev 3-0,71Gootjens 3-1Scheidsrechter: Luyten.Aantal toeschouwers: 2633. Volleybal Middelburgse Bedrijfsvolleybal Vereni ging. Eerste klasse: Café Nationaal - HZ sport 8-0, Begijn makelaar - Zeeuwse ei landen 4-4, AKZ verzekeringen - Murre moens 0-8, DGA fin. adv. - Rabo Beve land 6-2. Tweede klasse: WEA/Dau- wendaele - PSW 8-0, Plu - Raab Karcher 0-8, RTC de Singel - Delta 4-4, Piet Vos- kamp/'t Zand - Delta consult/Dauwen daele 5-3. Derde klasse: Aann.bedr. Louws - Schoonen elektro/MZ 0-8, Bayards Alu - Nehalennia 0-8, Poseidon /ziekenhuis Walcheren - SVA/Kodde 8-0, SV Duo/Pare central - Provincie Zeeland 2-6. Vierde klasse: Auto Sporry/Oranje Nassau - De Voogd 4-4, Provincie Zee land 2 - Plu 2 3-5, CZ groep zorg - PZC 2-6, ROC Zeeland - HZ sport 2 6-2. Vrouwen. Eerste klasse: Jachtwerf Goes - Tènce/Dauwendaele 7-1, ZOPC/MZ Bakkersland/Dauwendaele 3-5, LVV The tube 0-8, Be fit - Smith kaas 0-8. Tweede klasse: Wijk Klarenbeek - Jong Ambon 3-5, Schoonm.bedr. Simons/'t Zand - CZ groep 0-8, Justitie Middelburg- DVC plus 6-2, Poseidon/ziekenhuis Wal cheren - Breedijk/SVS 0-8. Zaalkorfbal Middelburg. Oefenwedstrijd. Swift-Fortis 11-21 (3-7). donderdag dammen Europees kampioenschap in Domburg. Eerste partij van de tweede ronde. Loca tie: Theaterzaal de Parel, Hof Domburg. Aanvang 12.00 uur PZDB-clubcompetitie Hoofdklasse: BDV-Lammerenburg. Aanvang 19.30 MIDDELBURG - De korfbal lers van het Middelburgse Swift hebben gisteren in eigen huis een oefenwedstrijd tegen het Souburgse Fortis met grote cij fers verloren: 11-21. Beide ploegen troffen elkaar in sporthal De Voorborch ter voor bereiding op de zaalcompetitie die volgende week zaterdag be gint. De eerste helft van het duel was niet om aan te zien. De pas sing was nog onder de maat en de schoten kwamen te gehaast. De ruststand was 7-3 in het voordeel van Fortis. In de tweede helft kwam Fortis, dat in de zaal ook overgangs klasse speelt, op stoom. De ploeg van Leonard Debbaut liep uit naar 6-16 en behield die marge totaan het einde van het duel vast: 11-21. Swift, eerste klasser in de zaal, speelde in hei tweede bedrijf op dezelfde ma nier als voor rust. De ploeg was alleen iets gelukkiger in de ai werking. Hockeyer Karei Klaver is na zijn ongeluk weer terug bij Oranje. Rechts bondscoach Joost Bellaart. foto Koen Suyk/ANP door Norbert Kleinherenbrink AMSTELVEEN - Op de eerste centrale trainingsdag van Oranje na de triomf bij de Champions Trophy in Keulen, twee maanden geleden, was er een spe ciaal woord van welkom voor een verlo ren gewaande hockeyzoon. Karei Kla ver, de getalenteerde aanvaller van Bloemendaal, die eind april tijdens een oefenwedstrijd in coma raakte, en won derwel volledig herstelde. Woensdag werd hij in het Wagenerstadion in Am stelveen met open armen ontvangen. „Karei, beste kerel", sprak bondscoach Joost Bellaart joviaal als altijd. „Je bent de eerste speler die voor het Ne derlands elftal is geselecteerd, omdat hij zo aardig en zielig is." Met een brede grijns en een ferme handdruk werd de voor onmogelijk gehouden rentree van Klaver bekrachtigd. „Niets is natuurlijk minder waar", leg de Bellaart later uit. „Van een vrien dendienst om hem te helpen m zijn ge nezingsproces is geen sprake. Hij heeft zijn nieuwe uitverkiezing zelf verdiend met uitstekend spel bij Bloemendaal. Afgelopen zondag bijvoorbeeld was hij de beste aanvaller in de competitie wedstrijd tegen Den Bosch." In dat duel (4-2-winst) was een treffend voorval te zien. Na een combinatie met ploeggenoot Teun de Nooijer week Kla ver in de cirkel met de bal aan de stick naar de buitenkant uit, waarna hij leek uit te halen met zijn backhand. Met De Nooijer in zijn vizier hield de 32-voudi- ge international (veertien treffers) ech ter plotseling in, draaide om zijn as en speelde de bal af. „Vroeger had ik blind op het doel ge schoten", gaf de 24-jarige spits grif toe. „Nu echter kijk ik eerst of er iemand in de baan van het schot loopt. Dat zal ik waarschijnlijk nooit meer afleren. Ik hoor Teun zondag nog roepenNee, nee, nee! Hij had zijn armen voor zijn hoofd geslagen. Wat dat betreft, zit de schrik er nog wel een beetj e in Dun glimlachje De spelers van Bloemendaal, en Karei Klaver in het bijzonder weten als geen ander welke schade een keihard gesla gen bal op het hoofd kan aanrichten. Het dramatische ongeluk op 25 april tijdens een oefenpotje tegen SCHC staat op ieders netvlies gegrift. Vanaf de achterlijn knalde Remco van Wijk de bal met een geschatte snelheid van 160 kilometer per uur vol op de slaap van de nietsvermoedende Klaver. „Via mijn hoofd belandde de bal nog in het doel ook", blikte Klaver met een dun glimlachje terug. „Er klonk ook nog applaus en gejuich, omdat velen dachten dat de bal via mijn stick het doel was ingegaan. Toen ik zes minuten roerloos op de grond bleef liggen, was de ernst van de situatie bij iedereen wel duidelijk." Na zijn schedelbreuk volg de een lange lijdensweg, waarop hij tussen leven en dood zweefde, tussen hoop en vrees, tussen vreugde en ver driet. „Ik heb drie maanden lang thuis bij mijn ouders stil in een stoel gezeten. Ik kon niets anders doen dan televisie kijken en een beetje internetten met mijn laptop. Als ik mijn hoofd een klein stukje naar links of rechts draaide, stierf ik van de koppijn." Eind juli mocht Klaver de looptraining weer hervatten. Een hockeystick kwam er echter nog niet aan te pas, omdat hij plotseling tintelingen in zijn handen en zij n rug voelde.,Ik werd er gek vanHet is alsof je een tijdje sneeuwballen hebt gegooid en daarna je handen onder de koude kraan houdt. Volgens mijn neu roloog zou ik altijd last blijven houden van die tintelingen en was hockey ta boe." Na die onheilstijding viel Klaver in een diepe depressie. Zijn mobiele telefoon nam hij niet meer op. Via een bood schap op zijn voicemail stelde hij de buitenwereld op de hoogte van het trieste nieuws. Een gesprek met een an dere specialist zette zijn (ingestorte) wereld twee weken later op zijn kop. Volgens de Utrechtse professor Van Gijn zouden de tintelingen, veroor zaakt door verbindingscellen die tegen het litteken aanbotsen, vanzelf ver dwijnen. Tranen „Binnen een jaar, maar bij mij waren ze binnen een maand verdwenen. Ik wist niet wat ik hoorde van die professor. Het enige dat ik eigenlijk van hem wilde weten was of ik over een jaar of tien normaal met mijn kinderen zou kunnen spelen. Toen hij zei dat ik ook weer kon gaan hockeyen, schoten de tranen bij mij en bij mijn moeder in de ogen. Het was het beste nieuws dat ik ooit kreeg." Helemaal de oude is Klaver nog niet. Hij heeft in zijn afstudeerjaar (civiele techniek) nog problemen met zijn con centratie en motivatie. In het hockey heeft hij daar minder last van. Daar ligt dan ook zijn hart. „Ik kijk uit naar de trip van Oranje naar Australië in febru ari 2003. Ik ben altijd een mooiweer- hockeyer geweest. Maar eerst moet mijn fijne motoriek en techniek nog verbeteren. Ik ben wat dat betreft een perfectionist. Gelukkig heb ik aan snel heid niets ingeboet." ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19