Onderzoek sluiting Betho Tholen PZC Strandtenthouder wil blijven staan Luieren op eb en vloed Komst rolbrug moef verkeersprobleem Bruinisse oplossen Trammuseum wil rijtuigen uit 1963 weer terug Bestuur verdeeld over afstoten afdeling sociale werkplaats agenda Huurders I Huurders II lezers schrijven Huurders III Waterschap Bloemetjes Verkeer Rondleiding crematorium Lampionoptochl Schilderijen over indianen w li donderdag 7 november 2002 door Piet Kleemans OUDDORP - Rijden met Belgi sche rijtuigen, net zoals in 1963. Dat hoopt de Museum Stichting RTM Ouddorp over niet al te lange tijd te kunnen doen. De rijtuigen staan nu nog -groten deels overwoekerd met groen - op een opslagterrein in de omge ving van Brussel. Het opslagterrein in kwestie is via een tip van één van de mede werkers van de museumstich ting gevonden, zo blijkt uit een artikel in De Tramkoerier, het periodiek van de stichting. Om dat de eigenaar van het terrein verschoond wil blijven van las tige fotografen of al dan niet goedwillende tramfans, wordt de exacte locatie van de oude rijtuigen niet prijsgegeven. Op de foto's is wel duidelijk te zien dat het nog een flinke klus zal zijn de bejaarde tramwa gons van het terrein bij Brussel naar de remise in Ouddorp te krijgen. In de eerste plaats dient stevig gesnoeid te worden, waarna de met de onderstellen in de grond gezakte rijtuigen opgehesen moeten worden om vervolgens te kunnen worden verplaatst. De stichting is met de Belgen overeengekomen dat de rijtui gen niet overgenomen worden. Het is de bedoeling dat één van de drie rijtuigen gebruikt wordt als onderdelenleverancier voor de andere twee te restaureren rijtuigen. Wanneer de rijtuigen 'uitgegraven' worden en over gebracht naar een tijdelijke stalling bij het trammuseum in Ouddorp is nog niet bekend. De stichting heeft reeds een Bel gisch rijtuig in bezit hetgeen in houdt dat als de nieuwkomers straks gerestaureerd zijn het mogelijk wordt met een tram bestaande uit drie Belgische rij - tuigen te gaan rijden. door Steffan ter Maat GOES - De sluiting van de Thoolse afdeling van de sociale werkplaats De Betho is nog niet definitief. Gisterochtend bleek bij de vergadering van het dage lijks bestuur en het algemeen bestuur van het bedrijf in Goes dat er nog veel vragen omtrent de sluiting zijn. Besloten werd om de vragen te inventariseren en op hoofdlijnen eventuele al ternatieven te onderzoeken. De directie van De Betho, waar Tholenaren en Bevelanders werken, liet in september weten dat de Thoolse afdeling moet sluiten omdat deze niet vol doende rendabel is. Door deze afdeling bij de werkplaats in Goes te plaatsen kunnen kosten worden bespaard. De Thoolse werknemers willen echter niet iedere dag naar Goes op en neer reizen. De gemeente Tholen steunt de werknemers en wil de mogelijkheid van het behoud van de werkplaats on derzoeken. Standpunt De Goese wethouder M. 't Hart zat de vergadering voor en hij bracht het algemeen bestuur op de hoogte van het standpunt het dagelijks bestuur.De meerder heid van ons bestuur is er voor om de locatie te sluiten. Het zou namelijk een slechte ontwikke ling voor de Betho in z'n geheel zijn als Tholen wordt gehand haafd. Een minderheid is hier tegen omdat zij niet voldoende zekerheid hebben om nu te kun nen zeggen dat de afdeling dicht moet", verklaarde 't Hart. De Thoolse wethouder M. Velt huis, die deel uitmaakt van het dagelijks bestuur, was duidelijk tegen het voorstel en zij wees nog maar eens nadrukkelijk op de sociale aspecten waar in haar ogen te veel aan voorbij werd De verdeeldheid in het dagelijks bestuur kwam de kracht van het voorstel richting het algemeen bestuur om de Thoolse afdeling te sluiten niet ten goede. M. Lig- tendag van het algemeen be stuur - en vertegenwoordigster van Tholen - noemde ook het te kort aan informatie om tot een verantwoorde keuze te komen. Ze wees daarnaast op de even tuele mogelijkheid om met de Thoolse afdeling aan te sluiten bij de sociale werkplaats in Ber gen op Zoom, Volgens De Betho directeur A. Leenhouts lag dit niet zo eenvoudig, omdat de Thoolse werkzaamheden voor enkele opdrachtgevers niet zo maar te vervangen zijn. Nadat nog meer leden van het algemeen bestuur hun beden kingen toonden en daarbij voor namelijk wezen op het gebrek aan informatie en aan de tekort koming van volledig onderzoek naar alternatieven, schorste voorzitter 't Hart de vergade ring om het dagelijks bestuur opnieuw te laten overleggen. Na de schorsing werd voorgesteld om alle vragen te inventariseren en hier later antwoord op te ge ven. Daarnaast werd voorgesteld om Leenhouts met een Thoolse ver tegenwoordiger op hoofdlijnen nader te laten onderzoeken wat STREEKACTIVITEITEN MELISKERKE - Ons Huis, 9.30 uur: Koers- bal; MIDDELBURG - Kerksteeg 5,14.00-15.00 uur: Tai Chi voor vijftigplussers en men sen met chronische aandoeningen; 19.00-20.00 uur: Tai Chi voor beginners; Artemis Koudekerkseweg 133, 13.30- 15.30 uur: Training voor vrouwen met hevige emoties; VEERE - Stadhuistoren, 15.00-16.00 uur: Carillonbespeling door Kees van Eersel; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag vijftigplussers; De Oude Stad, 9.30 uur: Peutergym van 2,5 tot 4jaar en 10.30 uur: Peutergym tot 2,5 jaar; In- en Uitloop- huis. Van Goghlaan 241a,9.30-12.00 uur: Koffie contactochtend; Het Bolwerk, 13.00-13.45 uur en 14.00-14.45 uur: Gym nastiek vijftigplus. ZIERIKZEE - Lekker lui achterover leunen in een wereld die beweging uitdrukt. De maart dit jaar geïnstalleerde, roestvrijstalen sculptuur van de Velper kunstenaar Piet Siegers bij de Dikke Toren in Zierikzee is niet alleen om naar te kijken. Kinderen hebben in het drie meter grote object, dat de titel 'eb en vloed' draagt, een dankbaar klimrek gevonden. En als je even geen zin hebt om druk te doen, dan maak je er toch gewoon je eigen hangplek van! foto Marijke Folkertsma Bedenkelijk dat de directie van de corporatie geen belang hecht aan een onafhankelijke huur dersvereniging. Hoe kan een di recteur van de corporatie een dikke vinger in de pap hebben bij samenstelling van de agenda van de bestuursvergadering? Hoe kan hij voorstellen van be stuursleden van de huurders vereniging weigeren op de agen da van hun eigen vergadering te plaatsen? Hebben de directeur, de voor zitter en de bestuursleden die dit accepteren geen boodschap meer aan nonnen, waarden en integriteit? Onvoorstelbaar dat een zo duidelijke en zeer onge wenste verstrengeling van be langen op kan treden zonder dat het voltallige bestuur van de huurdersvereniging hiertegen protesteert. Als zo het uitkomt, kan er blijkbaar veel, want hoe welkom was de beschermende hand van Van Beekhuizen toen hij een voorstel van de leden van de ex-Basco Huurdersraad om de verhuiskostenvergoeding opnieuw op de agenda te plaat sen schriftelijk niet ontvanke lijk verklaarde? Het excuus van Van Beekhuizen is mager. Bestuursleden hadden zijn steun hard nodig. Indien de kwaliteit van de bestuursleden op een zodanig laag niveau staat dat zij zichzelf niet meer kun nen verdedigen bij vragen over eerder genomen besluiten, is de toestand binnen de huurders vereniging uiterst zorgwekkend en onacceptabel. Dat twee leden van de ex-Basco Huurdersraad opstappen is, hoewel de kritische noot nu ge heel uit het bestuur is verdwe nen, in daglicht van boven staande begrijpelijk. Voorzitter Zuijdweg heeft het wederom voor elkaar en creëert voor zich zelf een gouden toekomst zon der tegenspraak. A.R. De Koning en P. Verstelle Bonedijkestraat 226 Vlissingen Leden van de Basco Huurders raad hebben terecht de conclu sie getrokken dat zij geen deel meer wilden uitmaken van een club waarvan de voorzitter ei gen glorie vooropstelt en een goede verstandhouding met de corporatie zwaarder laat wegen dan huurdersbelangen. Zijn initialen C(ees) Z(uijd) W(eg) staan hiervan als mooi voorbeeld in de oude huiskleu ren van de HSW in het logo van zijn nieuwe vereniging. Als je niet de kans krijgt de huurder- belangen maximaal te beharti gen, kun je inderdaad beter op stappen als bestuurslid in plaats van meeloper te worden in een club waar andere prioriteiten worden gesteld en waar de di rectie van de corporatie invloed op de besluitvorming mag en kan uitvoeren. Hopelijk zijn door het artikel ook de ogen geopend van de be woners die nu gevraagd wordt lid te worden van de huurders vereniging maar die pas in de tweede fase of nog later direct met de 'Herstructurering van het Middengebied' te maken krijgen. Er wordt door de huurdersver eniging en L'escaut diep in uw portemonnee gekeken als ook u straks gedwongen moet verhui zen met de huidige financiële te gemoetkoming. Al met al een triest verhaal als we lezen hoe met onze belangen wordt omgegaan door een huur dersvereniging die regelmatig in RondomWonen vol trots schrijft dat zij graag sterk staat in overleg met de directie van de corporatie en met deze uit spraak veel nieuwe leden wil werven. Juristen opperen zelfs dat niet leden bij geschillen juridisch mogelijk sterker staan dan aan gesloten leden. Een gewaar schuwd mens telt voor twee. Thomas Boersma Bonedijkestraat 224 Vlissingen Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. alsnog belegde informatiebij eenkomst in september 2002. Het wordt tijd dat de club van Zuijdweg zijn conclusies trekt en plaats maakt voor een dyna misch bestuur dat open en eer lijk naar buiten treedt en zich daadwerkelijk sterk maakt voor onze belangen. Piet van Eek President Rooseveltlaan 100 Vlissingen Hoe goed Zuijdweg belangen van de huurders verdedigt, le zen we helaas maar al te vaak. Over hoe hard hij en zijn mede standers ons de nek omdraaien bij de onderhandelingen over een fatsoenlijke verhuiskosten vergoeding schrijft hij niet. Sterker nog, hij geeft de schuld aan leden van de toenmalige Basco Huurdersraad. Zij, en niet toenmalig HSW, waren probleemveroorzakers en zoch ten ruzie met de vertegenwoor diger van de Woonbond. Even het geheugen van HSW'er Zuijdweg opfrissen. Documen ten bewijzen dat Zuijdweg zelf heeft geklaagd bij de Woonbond dat de adviseur te sterk op de hand van de Basco Huurders raad was. Verdere samenwer king werd daarom niet op prijs gesteld. De hogere voorstellen van de Basco Huurdersraad en de manier waarop deze zijn ge sneuveld, kennen wij ondertus sen. Argumenten van Zuijdweg dat alles zo duur is voor de cor poratie en dat haar belangen ook zwaar wegen, spreken voor zich. Leden die navraag doen over de onderbouwing van de verhuiskostenvergoeding horen alleen wollige verhalen over hoe goed en zorgvuldig er is onder handeld. Over het feit dat alle betrokken huurders nooit fat soenlijk en volledig zijn geïn formeerd tijdens en na het beëindigen van de onderhande lingen, rept Zuijdweg in eerste instantie met geen woord. On derbouwing van het bedrag wordt nooit vrijgegeven, zo sprak Zuijdweg op de in allerijl Waterschap moet tarieven ver hogen (PZC 2-11). Nee, het schap moet bezuinigen, dat schijnt ook mogelijk te zijn! De tering naar de nering zetten. De nering zijn de betalenden. Maar waar kun je nu de gekozenen op aanspreken of op afrekenen, zo als bij de laatste Kamerverkie zingen is geschied? Voor de functionering van de democra tie is rivaliteit belangrijk en die is er nu nog niet bij het water schap. Ieder voor zich. De kiezer weet toch niet wie ze gekozen hebben, na die paar regeltjes in het zogenaamde verkiezings pamflet van het 'schap'. Over snijden (bezuinigen) in investe ringen gesproken: op A- en B- wegen van de Zeeuwse Eilan den rijzen de snelheidsremmers als paddestoelen uit de grond in o.a. 60-km-zones. Ze stellen niets voor, kosten veel, en geven hooguit een schrikreactie voor onbekenden. Moet dat zoveel kosten, hobbels waarover je wel met 100 kilometer overheen kunt racen? Wat te denken over de kosten van de doseer(lees: lanceer-)installatie? Als het de bedoeling is om het sluipver- keer te beteugelen is er een heel goedkope oplossing, zoals die bijvoorbeeld in Overijssel wordt toegepast. Onder een ver bodsbord voor personenauto's een bord met de tekst 'Ma-t/m vrijdag van 7.00 tot 9.00 uur en van 16.00 t/m 18.30 uur'. Schoolgaande fietsende jeugd en fietsend woonwerkverkeer heeft vrij baan. De rest van de dag is de weg vrij voor iedereen. Pas dit ook toe voor de wegen rond Hoogelande - het hart van Walcheren - in plaats van de nu geldende afsluiting voor perso nenauto's. R. J. Burgmeijer Halve Maanstraat 6 Oostkapelle De bloemetjes buiten zetten (op de hoek van Seisdam en Seis- straat) proberen we al 20 jaar te doen. Toen wij het stuk (PZC, 2- 11) onder ogen kregen was onze eerste gedachte, hier kleven meer voorwaarden aan vast. De titel: de groenste stad van Ne derland is hartstikke aantrek kelijk, want dat betekent ook, een leefbare stad waar iedereen graag wil wonen is onze volgen de conclusie. Maar beseft wet houder Luitwieler wel dat je in Middelburg die bloemetjes hooguit 3 nachten buiten kan laten staan, want of het is kapot gemaakt of het is gestolen. Af gezien van alle kosten die je (ex tra boven op de gemeentelijke belastingen) maakt en de ener gie (onderhoud) die je erin steekt is het heel frustrerend als je 's ochtends wakker wordt en je bloemen, bloempotten en/of - bakken zijn kapot of weg. Aan gifte bij de politie zet ook geen zoden aan de dijk en de verzeke ring dekt de schade hier niet van, dus de aanhouder wint zeg gen wij dan maar weer en we be ginnen opnieuw en hopen op be tere tijden. Soms denken we wel eens, stoppen met die bloemen, dit heeft toch geen zin. Het idee is hartstikke leuk, maar een aantal voorwaarden zoals bete re verlichting en niet om 11 uur uit want dan begint het feest op straat pas, meer controle in de binnenstad, voorlichting, en so ciale controle zouden iets kun nen betekenen. Misschien kun nen we leren van Frankrijk, want daar kan het wel. Sjannie Appels en Ger Bosselaar Seisstraat 1 Middelburg De Middelburgse overheid heeft weer een nieuwe stunt verzon nen om haar inwoners tegen zich in het harnas te jagen, door het gebied van Molenwater, Koepoortstraat, Molstraat, Sin gelstraat, Dam, Brakstraat, Oostkerkplein, Oostersestraat links-rechts-onder-bovendoor tot een soort cross-country te gaan maken en het voor huisbe woners, bezoekers, winkeliers en hun klanten, alsmede Minia tuur, onmogelijk te maken hun doel te bereiken zonder ettelijke liters benzine te vermorsen. Het aan één kant afsluiten van de Koepoort dwong ons al om te rijden via Noordsingel, Noord poortstraat, Zuidsingel, waar door heel de Nieuw-Middel- burgwijk gedupeerd werd. En waarvoor? Alleen om dat éne kleine stukje van zestig meter tussen Koepoortbrug en Sport- laan eenrichtingstraject te ma ken. Voor wie? Pure onzin, luchtvervuiling. Hierbovenop wordt nu de hele Oostkerkwijk gedupeerd. De toch al zo smalle Veerseweg is totaal ongeschikt als omleidingsroute. De ge meenteraad doet er goed aan al les te laten zoals het was. Niet ideaal misschien, maar wel het beste. Alleen de 30 km-snelheid is prachtig. Dan kan men me teen al die stomme, monument- verwoestende hobbels weer op ruimen. JE.L. Brummelkamp Molenwater 111 Middelburg de alternatieven voor een slui tingzijn. 't Hart wees daarbij op het belang van een snelle be sluitvorming om onrust en on zekerheid zoveel mogelijk te voorkomen. Het algemeen be stuur ging hiermee akkoord en er werd besloten om op 18 de cember verder te praten en om dan ook tot een definitieve be slissing te komen. door Famke van Loon WESTENSCHOUWEN - Vijf aangewezen strandtenten wor den door de gemeente Schou- wen-Duiveland deze winter ge doogd langs de kust. De andere ondernemers moeten vertrek ken. A. Kooman van De Zand- snor vindt dat geen gelijke be handeling en heeft daarom zijn paviljoen laten staan. Aan de rechtbank in Middelburg heeft de ondernemer gevraagd de door de gemeente opgelegde dwangsom op te schorten. Volgens advocaat U. Hoekstra van de gemeente is de huidige twist het gevolg van een uit spraak van de Middelburgse rechter van vorig jaar. Daardoor mochten ondernemers C. van der Wekken (De Schaar) en J. Kristelijn (De Zomerzon) vooruitlopend op toekomstig beleid toch overwinteren. De gemeente is het nog altijd niet eens met die uitspraak. In het kader van de gelijke behande ling bepleit de raadsman daar om alle ondernemers van het strand te sturen, in plaats van opnieuw een extra paviljoen te gedogen. Schouwen-Duiveland wil straks op vijf plekken langs de kust zomer en winter een strandtent toestaan. Het be stemmingsplan dat hiervoor no dig is, is nog niet definitief vast gesteld. Vooruitlopend hierop kregen De Schaar en De Zomer zon vorig jaar wél toestemming van de rechtbank in de winter maanden open te blijven. Gedoogd Hoewel de gemeente dit j aar nog het liefst alle paviljoens van het strand zou willen halen, heeft het college eieren voor zijn geld gekozen. De vijf ondernemers, die nu op de beoogde plekken voor de jaarrondvergunning vertoeven, worden ook komende winter op strand gedoogd. Volgens de advocaat van Koo man, A. Cornelissen, is nu spra ke van een 'schending van het gelijkheidsbeginsel'. Ook De Zandsnor staat (net als De Schaar) bij de duinovergang bij de rotonde in Westenschouwen en kan op grond van l rijks-, provincie en watt- schapsbeleid aanspraak makt op het jaarrondverbli]f. Heth dat de gemeente per duinove gang slechts één winterpaii joen wil toestaan, is wat Con* lisse betreft nog niet geldig t 'te mager gemotiveerd'. Hoekstra is het eens met Con* lissen dat de ondernemers geen aanspraak kunnen make op het komende gemeentel* leid. Ten eerste omdat dat ik niet is vastgesteld. Weliswa; zijn de vijf plekken aangek zen, maar is nog niet bepaal aan welke ondernemers dieve geven worden. Een idee vand gemeente om deze permanec: plaatsen te veilen, is volgens: advocaat haast onmogelijk worden door de uitspraak 4 2001. Om de gemeentelijk plannen en een gelijke behande ling voor alle ondernemers m- verder te doorkruisen, drongc advocaat er gisteren bij de ree; ter op aan de gemeente op* dragen alle strandtenten alsnc: van het strand te halen. De rechter doet vandaag ui; spraak. MIDDELBURG - De Stiehfe Welzijn Ouderen Middelburgs de Vereniging Yarden hones donderdag 14 en 21 noveiter een rondleiding door het ere® torium en op de begraafplaats: Middelburg. Tijdens de rondlé ding wordt informatie gegevs over de organisatie en diens verlening. De rondleiding bi- gint om 9.00 uur. MELISKERKE - De Oranjevei eniging Meliskerke houdt vrij dag 8 november een lampionop tocht doorliet dorp. De tocht wordt begeleid door a Zandblazers uit Zoutelande Vanaf 20 uur is de zaal van On Huis open, waar om 20.30 uurdi band After Eight speelt met on der anderen Frans Kasander. Ii de pauze zijn prijzen te winnei met het rad van avontuur. door Famke van Loon BRUINISSE - Een 'echte Zeeuwse oplossing', speciaal uitgedokterd voor Bruinisse. Dat moet de tweede brug over de Grevelingensluis inclusief bypass worden. De voorkeur van de provincie Zeeland en Rijkswaterstaat gaat uit naar de aanleg van een zogeheten rol brug. Hiermee moet de ver keersveiligheid bij dit knelpunt én op de N59 verhoogd worden, zonder dat het silhouet van Bruinisse wordt aangetast. Met een zomer lang ervaringen bij de Zandkreeksluis zijn pro jectleider J. Geleijnse (Rijkswa terstaat) en provinciemedewer ker J. Bakx erg gemotiveerd de verkeersproblemen bij Bruinis se op te lossen. 'Tot bijna veertig procent' van al het autoverkeer, dat in het hoogseizoen over de Zandkreekdam denderde, is volgens Bakx via de nieuwe, tweede brug gereden. Voor de Grevelingensluis wordt een zelfde soort oplossing ge zocht. Staat de brug open om de jachten op het water te laten doorvaren, dan moeten de auto's via een om weggetje en tweede brug toch door kunnen rijden. Op die manier moet het veiliger worden op de N59: het verkeer stroomt beter door, zodat het gevaar op kettingbotsingen door file-vorming minder wordt. Aanzicht Provincie en Rijkswaterstaat willen de oplossing van de Zandkreekdam niet klakkeloos kopiëren naar Bruinisse. Naast de bochten in de bypass, die bij de Grevelingensluis ronder en geleidelijker moeten zijn, en een omgelegde route voor de paral lelweg, krijgt het Duivelandse dorp een ander soort brug. Een ophaalbrug, zoals op de Zand kreekdam, past niet, omdat op dit moment al een ophaalbrug over de sluis ligt. Die is inmid dels veertig jaar oud, zo legt Ge leijnse uit; de tweede brug zal nooit hetzelfde zijn. Daarnaast zal een dergelijke brug door zijn opbouw en contragewichten het aanzicht van Bruinisse 'vervui len'. Op dit moment wordt daarom het plan uitgewerkt om hier een rol-brug aan te leggen. Moet de brug open, dan rolt deze het wegdek naar achteren, in plaats van omhoog te kantelen. Vooi Bruinisse lijkt dit de beste op lossing: een basculebrug is tf duur voor het budget van 1! miljoen euro, terwijl een draai brug lastig is voor de schepen. De komende maand moeten di technische zaken en de voor-ei nadelen voor bijvoorbeeld he: onderhoud van de brug op eec rijtje gezet worden. Begin de cember hopen Rijkswaterstaai en provincie een definitief be sluit over de brug te nemen „Maar voor de rolbrug ziet he: er goed uit", aldus Geleijnse. Bestekken Is die keuze definitief, dan kom' de uitvoering van het plan u zicht. Voor de wegen van de by pass, de verkeersborden en ik brug moeten drie aparte bestek ken worden gemaakt. Dat zal naar verwachting ruim een hal: jaar in beslag nemen. Ondertussen moeten tal van vergunningen aangevraag: worden en loopt nog altijd hel overleg met enkele bewoners die zonder verhuizing vlak langs de nieuwe weg komen te wonen. Vooralsnog blijft het streven van provincie en Rijkswater staat het werk bij Bruinisse opl juli 2004 klaar te hebben. Bakx „De provincie heeft als doel dit knelpunt op te lossen en zo snel mogelijk. Maar de techniek zal bepalen hoe lang het uiteinde lijk duurt." VLISSINGEN - De kunstenaar Bert Dorrestijn uit Vlissingen exposeert deze maand zijn schilderijen in 't Spui in Vlissin gen. Hetzijn voornamelijk sjablonen die gemaakt zijn met plakkaat verf. De werken hebben een afmeting van vijftig bij zestig centimeter. De voorstellingen hebben betrekking op indianen en symbolen uit de indiaanse cultuur. Dorrestijn is in 1958 geboren in Bussum. Na een studie aan de kunstacademie maakte hij ken nis met de indiaanse cultuur. Hi; werd hij getroffen door hun rust en harmonische manier van le; ven met de natuur waardoor hij zich nu laat inspireren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 14