Soap-acteur zoekt trends verras PRIJS Humor speelt grote rol in Hartslag Kenan Raven op noviteitenjacht in Boys Dreamz Advertentie woensdag 6 november 2002 door Eric de Bie AALSMEER - Zolang Kevan Raven (33) zich kan herinneren wil hij Fred Astaire worden. Als kleine jongen lag hij uren naar films met de Amerikaanse dan ser/acteur te kijken. „Ik wilde net zo dansen als hij. Die licht heid en die vrijheid, prachtig. En natuurlijk de smokings die hij altijd droeg. Dat vond ik ge weldig." Raven, tot nu toe vooral bekend als psycholoog Duuk de Ruyg in de Yorin-soap Onderweg naar morgen, hijst zich nu wekelijks in het zwarte kostuum. Met een vette knipoog naar James Bond presenteert hij als 'geheim agent 004' het RTL 4-magazine Boys Dreamz. Volgens Raven „het leukste lifestyle-magazine dat Nederland ooit heeft gezien." „Nee, het is niet het zoveelste programma over gadgets en wannahaves. In Boys Dreamz zit een heleboel fictie. Als ge heim agent 004 ga ik elke afleve ring op bezoek bij 'M', gespeeld door onze nationale trendwat- cher Marcel Dijkman. Hij geeft me dan een opdracht. Voor de 'Secret Service of Future' on derzoek ik de nieuwste trends." Die opdrachten variëren van het testen van de nieuwste au to's, het beoefenen van extreme sporten en het ontdekken van technologische ontwikkelin gen. „Ik doe aan gletscherklim- men, waterski met walvissen, voer haaien en ga diepzeevissen Ik doe het ook allemaal zelf, want James Bond kan immers alles." Voldaan Zichtbaar voldaan gaat Raven, die als 'stem' ook nog meewerkt aan de Avro-quiz Heartbeat, er maar even languit bij liggen. Zijn 1.90 meter lange lichaam vult de bank inde 'Green Room' de ontspanningsruimte voor de acteurs van Onderweg naar morgen in de Aalsmeerse soap- fabriek van Endemol. „Ik heb het hier prima naar mijn zin, ik hoop dat ik voorlopig deze drie programma's blijf doen." Anderhalf jaar geleden ging het wat minder met de in Loos- Kenan Raven presenteert als geheim agent 004 het magazine Boys Dreamz. foto Ray Christian drecht geboren Raven. Zijn hu welijk met de Canadese actrice- /zangeres Juliet Dunn, met wie hij in Vancouver woonde, was net op de klippen gelopen. Ont redderd keerde hij eerst terug naar Parijs, waar hij tussen zijn negentiende en dertigste heeft gewoond en gewerkt. „Op die manier was ik ook weer dicht bij mijn familie in Nederland. Toen ik mijn moeder bezocht, dacht ik: 'waarom zou ik hier niet iets proberen'. Op dat moment had ik vooral behoefte aan enige vastigheid. Dus heb ik een screentest bij een castingbureau gedaan. Twee weken later stond ik op de set van Onderweg naar morgen. Grappig genoeg ook nog als psycholoog, terwijl ik net zo iemand consulteerde." Raven geeft openhartig toe dat het in die periode niet zo goed met hem ging. Na zij n studie aan de mode-academie in Arnhem vertrok hij naar Parijs, waar hij stage kon lopen bij een Fransi ontwerphuis. „Mijn droom! kwam al vroeg uit. Ik heb altijd! het idee gehad dat de wereld is' geschapen om te bekijken, Als tiener wilde ik daarom niets lie ver dan reizen." Die onrust zorgde er echter ook voor dat Raven snel was uitge keken op het Parijse modewe reldje. „Het bestaat vooral uil; gebakken lucht. Er zijn maar' een paar mensen die echt be langrijk zijn. De rest hangt er een beetje omheen. Na twee jaar! ben ik daarom naar de theater school gegaan." Als acteur kreeg Raven, die ac centloos Frans en Engels praat, snel werk. In Parijs speelde hij in diverse theaterproducties en j op televisie was hij te zien in de Canadees/Franse serie Andro-j meda enin Highlander. Doorhei mislukken van zijn huwelijk' kwam aan die carrière abrupi een einde. Mentaliteit „Het ging toen even niet zo goed met me. Daarbij hielp mijn te-! rugkeer naar Nederland aan vankelijk ook niet. Na dertien! jaar in het buitenland moestii erg wennen aan de mentaliteit hier. Vooral dat 'doe-maar-ge- woon-syndroom' stoorde mij j erg. In Nederland is zo weinig ruimte om anders te zijn. Je mag je ook maar tot één discipline beperken. In Canada is dat bij voorbeeld heel anders. Daar kun je tegelijk acteur, muzi kant, huisschilder en taxichauf feur zijn. De mensen waarderen alleen maar dat je zoveel talen ten hebt." „Gelukkig ben ik door mijn col lega's bij Onderweg naar mor gen heel goed opgevangen. Ge weldige mensen. Ik heb het hier steeds meer naar mijn zin. Derol van Duuk wordt ook steeds leu ker. De komende weken gebeu ren er heel interessante dingen met hem. Nee, ik ga niet vertel len wat. Jullie moeten maar kij ken." Boys Dreamz, zaterdagRTL 4,17.30 uur, Fleece vest. 122-176. Vanaf. Samen met C&A steunen wij de CliniClowns. .lowns Zijn rivaal Daan Belliot heef geen last van een gemis aan so ciale vaardigheden. „Ik speel een hele ambitieuze jonge arts. Daans vader is een bekende arts, dus hij heeft nogal last van prestatiedrang. Daardoor is hij af en toe ook wel wat slordig. 01 ik me door hem zou laten behan delen? O, absoluut! Het is geen prutser!" Alhoewel er in de eerste afleve ring wel erg veel medische han delingen langskomen, gaat het in Hartslag niet alleen om de medische casus. Het maat schappelijke verhaal achter de patiënten en het personeel staan centraal. Ook de kleinere rollen zijn goed bezet. Hans Hoes en Will van; Kralingen spelen de oudere gar de binnen het ziekenhuis. Hans Hoes, in de rol van directeur Emile Senff van Klein Venetië; „Mijn rol staat haaks op die van. de anderen. Ik speel een roman ticus en haat management. Mijn personage noemt zich bijvoor beeld ook nog Geneesheer-di recteur, terwijl die term al lang niet meer bestaat." Hartslag, vrijdag Nederland 121.57 uur door Kim de Vries) HILVERSUM - „Ik heb er echt om gesmeekt. Laat me alsje blieft stage lopenMaarten Le- bens, schrijver van de zieken huisserie Hartslag liep voor de serie stage in een ziekenhuis in Winschoten. „Daar kwam ik in aanraking met een bepaald cy nisme onder de verpleging. Dat wilde ik ook verwerken in de se rie. Juist die ontlading wilde ik benadrukken. Verplegers ge bruiken humor om de bedruk kende sfeer in een ziekenhuis te gen te gaan." Afgelopen vrijdag was de eerste van tien afleveringen van Hart slag te zien. De NCRV sluit de rij bij het lanceren van Neder landstalig ziekenhuisdrama. Maar het is niet alleen maar dra ma in ziekenhuis Klein Venetië. Juist humor onderscheidt de se rie van de andere Nederlandse medische series IC (RTL 4) en Trauma 24/7 (Net 5). „Het lijkt momenteel wel alsof er sneller ziekenhuisseries op televisie komen dan dat er pad destoelen uit de grond schieten. Het was dan ook een slag om te bedenken hoe deze serie af zou moeten wijken van de rest. Ik heb bewust niet naar de andere series gekeken, want wat als ze nou veel beter waren dan wat ik heb bedacht?" vertelt Lebens. De NCRV zocht naar een manier om publiek aan de omroep te binden. De keuze voor de zie kenhuisserie was snel gemaakt, omdat Hartslag een langlopen- Advertentie de, wekelijkse dramaserie voor een groot, niet elitair publiek zou kunnen worden. In eerste instantie zijn tien afleveringen besteld. Mogelijk dat er in 2004 maar liefst 26 afleveringen ko men, dan in samenwerking met de KRO. De omroepen hebben afgesproken op Nederland 1 na volgend jaar een eigen, langlo pende dramaserie uit te zenden en Hartslag is daarvoor een van de kandidaten. De NCRV is de laatste in de rij na Net 5, RTL 4 en TROS die met Nederlandstalig ziekenhuis drama komt. Maar dat maakt niet uit, volgens één van de hoofdrolspeler, Chris Zegers. „Natuurlijk is een vergelijking met de andere series onvermij delijk, maar wij onderscheiden ons door de humor in de serie. Het is ook geen gezochte humor, maar juist heel echt. Dat is ook de kracht van de serie. De seri euze toon wordt afgewisseld met een glimlach." Voor de cast van Hartslag is vooral gekozen voor bekende gezichten. Dat is soms wennen. Zeker als Chris Zegers en Al- wien Tulner rondrennen in dok- tersjassen. Zegers speelt de jon ge arts Daan Belliot, net als Arend Kam die Romijn Conen speelt. De twee strijden om een opleidingsplek op de afdeling interne geneeskunde en boven dien om de dochter van de direc teur van Klein Venetië, Julie Senff (Alwien Tulner). Dat is meteen de belangrijkste ver haallijn van Hartslag. Romijn Conen, bij het grote pu bliek vooral bekend als één van de drie vrienden uit de Amstel- reclames, speelt Arend Kam. Een wat onhandige jongen, wiens sociale vaardigheden nog wel wat bijgeschaafd kunnen worden. „Ik word altijd ge vraagd, de aardige, onhandige jongen te spelen. Ik ben waar schijnlijk het type underdog" lacht Conen, die benadrukt dat niet erg te vinden. |5henille pullover 19.® l/errassend...C&A Romijn Conen en Chris Zegers als Arend de Kaïn en Daan Belliot in Hartslag. foto Studio De Kroon RTL4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 8