Politiek tegen windpark bij Axel Middelburgse ontdekkingen in sterrenkunde altijd onderschat Terug naar de tijd van Napoleon Gemeenten op zoek naar vervuilde locaties Brabantse Wal watert wel af op Schelde Fractie GroenLinks wil opheldering over verdubbeling Sloeweg Lijsttrekkerschap PvdA gaat naar bekende kandidaat agenda Partijen wensen geen turbines bij woongebieden P. Hommel krijgt pauselijke onderscheiding Koffieconcert Boekverkopers eren D. Anbeek met Donnerprijs Philippine kiest prins Carnaval Jugendstil dinsdag 5 november 2002 door René van Stee OOSTBURG - De Zeeuws- Vlaamse gemeenten zijn in sa menwerking met de provincie en het waterschap begonnen met de inventarisatie van (mo gelijk) vervuilde locaties. Op basis van het overzicht Landsdekkend Beeld Bodem kwaliteit dat eind volgend jaar compleet moet zijn, wil de mi nister van VROM in de periode 2003-2005 geld beschikbaar stellen voor onderzoek naar lo caties die ernstig verontreinigd zijn en een eventueel daaruit voortvloeiende sanering. De meeste verdachte locaties zijn geïnventariseerd aan de hand van vervallen vergunnin gen of ander archiefmateriaal. De gemeenten gaan er van uit dat er in het verleden ook andere locaties verontreinigd zijn ge raakt die nog niet bekend zijn. Gedacht wordt onder meer aan ondergrondse tanks bij oudere huizen, dempingen van vee drinkputten en sloten en oude afvalwaterlozingen in sloten die misschien al zijn gedempt. Om in aanmerking te komen voor subsidie moeten de ge- I STREEKACTIVITBITEN AXEL-Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Bil jarten en jokeren; 14.00 uur: Party dan sen 55+; De Halle, 13.30 uur: Aerobics; 14.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten en sjoelen; BIERVLIET Annelot ter Walle, 10.45- 11.30 uur: Gymnastiek voorouderen; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café De Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaar ten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: Jokeren; HEIKANT - 't Heike, 14.00 uur: Ouderen- zangkoor; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en handwerken; HULST - Den Dullaert, 13.30 uur: Bridge; De Lieve, 9.00 uur: Computer cursus; 9.30 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljar ten en computercursus; 13.30 uur: Prijs kaarten bieden en jokeren; 20.00 uur: Stijldansen; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek en zang koor; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; meenten voor medio september' 2003 hun meldingen aan de pro- vincie hebben doorgegeven, Verontreinigde locaties die latei aan het licht komen, kunnen niet of in mindere mate op Rijkssubsidie rekenen, waar door een grotere kostenpost voor zowel de gemeenten als de direct betrokkenen ontstaat. „Daarom roepen we mensen op tijdig hun informatie door te ge ven. In ons geval is dat 30 no-! vember, zodat we nog enige tijd hebben om aanvullend archief onderzoek te doen", verklaart de gemeentewoordvoerster var, Oostburg S. de Kievit. Zij voegt er aan toe dat bodemverontrei niging een risico kan vormen voor de gezondheid van mensen en voor de kwaliteit van het mi lieu. „Om meer zekerheid te krijgen over de risico's is bo demonderzoek vaak nodig." Hoewel er ongetwijfeld veront reinigingen aan het licht zullen! komen, heeft de gemeente woordvoerster geen idee hoe; groot de respons in Oostburg zal zijn. „Er zullen vast reacties ko men, maar of dat er enkele tien tallen of nog meer zullen zijn,; moeten we afwachten" aldus De Kievit. PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30uur. Kantklossen voor de jeugd en timmer club voor jongens en meisjes vanals, jaar; 19.30 uur: Houtbewerken voorva1 wassenen; SAS VAN GENT - De Speye, 13.30» J SAV koersbal, kaarten en handvaaióig heden; De Roselaer, 15.30 uur: Creatief hani werken jongens en meisjes van groept tot en met 8; 19.00 uur: Quilten; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur, SWOS Kaarten, canasta competitie en biljarten heren; 19.30 uur: Cabaretgroep Bonte Avond Club; ST.JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur KBO biljarten; 13.30 uur: Ouderenkoor; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Handwerken,soos en biljarten; 19.00 uur: Stijl en lijndansen; Buurthuis De Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; Bibliotheek, 19.30 uur: Dialectavond; WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 13.30 uur: Schieting voorouderen; WESTDORPE - Concordia, 13.00 uur: KBO koersbal; 19.30 uur: Harmonie Ei kels worden Bomen; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Gym nastiek; 10.30 uur: Zangkoor; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Sjoelen; door Eugène Verstraeten AXEL - De Beoostenblijpolder bij Axel kan definitief ge schrapt worden als locatie voor een windmolenpark. Vrijwel al le politieke partijen die mee doen aan de raadsverkiezingen voor de nieuwe gemeente Ter- neuzen zijn namelijk tegen de komst van windturbines die plek. De verschillende partijen heb ben dat laten weten naar aanlei ding van een peiling die is ge houden door de Belangengroep Beoostenblij Windmolenvrij Het CDA, Christen Unie, D66, Gemeentebelangen, PvdA, SGP, TOP en de WD zeggen OUD-VOSSEMEER - Piet Hommel uit Oud-Vossemeer heeft zondag aan het einde van de kerkdienst in de Sint Willi- brorduskerk een pauselijk on derscheiding ontvangen van pastor A. Schuerinan. Hommel kreeg de onderscheiding voor zijn grote inzet voor de Willi- brordusparochie. „Ik was totaal verrast. Het was een gezinsmis waarbij de kinde ren op het einde naar voren kwamen. Daar liepen mijn twee kleinkinderen bij, terwijl zij hier normaal gesproken niet bij zijn. Dus toen begon ik wel iets aan te voelen", vertelt Hommel. De onderscheiding is het 'Erete ken van het verheven kruis', een van de hoogste pauselijke on derscheidingen. Hommel kreeg het kruis voor verschillende .werkzaamheden voor de kerk. Hij was onder andere twaalf jaar lang lid van het kerkbe stuur, waarvan een groot aantal jaren ook vice-voorzitter. Daar naast had hij een aandeel in de restauratie van de kerk en ver richt hij nog altijd timmerwerk voor de parochie. ronduit tegen het oprichten van windturbineparken nabij woongebieden te zijn. De LPF is niet aangeschreven, omdat de Belangengroep het adres niet kon achterhalen. De belangengroep haalde opge lucht adem, toen het Axelse col lege twee maanden geleden besloot de procedure tot be stemmingsplanwijziging voor de Beoostenblijpolder stop te zetten. De gemeente Axel was al enkele jaren bezig de kansen voor een windmolenpark tussen Langeweg en Hulsterseweg te inventariseren. De gemeente raad was na aanvankelijke scepsis al bijna akkoord met de komst van een aantal windmo lens, toen een eenzame be- zwaarmaakster steun kreeg van meer omwonenden. Overlast Bewoners van de wijk Zonne- mare, de Hulsterseweg en Eer ste- en Tweede Verkorting za gen de 'horizonvervuiling' van tientallen meters hoge windmo lens niet zitten en vreesden onder meer geluids- en scha- duwoverlast. Beoostenblij Windmolenvrij is tevreden over het beleid van de huidige ge meenteraadsleden, maar wil ze kerheid dat het nieuwe gemeen tebestuur geen ander standpunt inneemt. De belangengroep heeft alle partijen daarom naar de meningen over windenergie en windparken nabij woonge bieden (specifiek de Beoosten blijpolder) gevraagd. Gemeen tebelangen en TOP hebben daarbij gesteld dat ze windtubi- nes enkel zien zitten bij indu striecomplexen. De PvdA vindt dat een windmolenpark allen aan zee thuishoort. SAS VAN GENT - Harmonie de Vereenigde Vrienden uit Sas van Gent geeft zondag 17 november een koffieconcert in zaal De Vlaanderen. Ook de slagwerk groep van de Vliegende Hollan der uit Terneuzen treedt op. Het concert begint om 14.00 uur. In het Streekmuseum in IJzendijke worden opnamen gemaakt voor de film voor schipperskinderen. foto Charles Strijd door Frank Gijsel OOSTBURG - Verhalen uit de tijd van Napoleon herleefden de afgelopen dagen op filmlocaties in West-Zeeuws-Vlaanderen. Mensen met namen als karre- voerder DuBacle en kaaskop Boulboulle spelen de hoofdrol in de film Bart Boursin en de Smoelige Smokkelaars, die ge maakt wordt voor schippers kinderen. De film, van de hand van Cor Spek, is een opdracht van de stichting Nationaal Kamp voor schipperskinderen. Al 45 jaar wordt voor zo'n zeshonderd kinderen uit heel Nederland een kampweek gehouden in Hat- tem. De film wordt volgend voorjaar vertoond op de schip- persscholen en internaten en bereidt de kampdeelnemers voor op hun opdrachten. Ze moeten tijdens het kamp een smokkelaarsbende oprollen, die onderdeel is van een geheim ge nootschap. Dat bereidt de te rugkeer van Napoleon voor. De coup moet verijdeld worden. Zaterdagmorgen was het gezel schap al vroeg neergestreken bij de familie Van Gorp aan de Maaidijk in Oostburg. De opna men op het erf, met de logge boe renpaarden, leverden aardige, historische beelden op. Cor Spek geniet: „Vrijwilligerswerk geeft toch een speciale sfeer. Het is wel flink buffelen, want we willen in twee dagen de opna men afronden." Penningmeester Chris de Vries weet nu al te vertellen dat het in juni een bijzonder kamp wordt voor de kinderen. „Voor de ope ning van ons kamp in Hattem hebben we een zeer hoogge plaatste dame uitgenodigd. Meer wil ik er nog niet over ver tellen." door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Ruim vier eeuwen na dat predikant/sterrenkundige Philippus Lansbergen in Middelburg de weg vrij maakte voor de astronomie, neemt de sterrenkunde in de Zeeuwse hoofdstad nog steeds een belangrijke plaats in. Drie vooraanstaande astronomen en ruimte vaartdeskundigen komen zaterdag naar Middelburg voor een symposium over Le ven in de Ruimte. Middelburg blijft - vooral door de stich ting volkssterrenwacht Philippus Lans bergen - sterrenkundigen aantrekken. De interesse in het heelal en voor het werk van de stichting groeit flink. Maar de ste vige basis werd gelegd in de periode 1585 tot 1650. „Hier is het destijds allemaal begonnen", zegt T. Westerterp van de volkssterren wacht. „Pas toen Isaac Newton in 1676 de spiegeltelescoop demonstreerde, ging het snel met de astronomie", vertelt Wester terp. „Maar dat werd mogelijk gemaakt door de ontdekkingen die hier zijn ge daan. Helaas zijn die bevindingen altijd onderschat." Zeker vijf belangrijke astronomen deden hun ontdekkingen in Middelburg. Drie daarvan zijn de bekendste. Het begon in 1585 met predikant Lansbergen. De gebo ren Gentenaar vestigde zich dat jaar in Leiden waar hij theologie studeerde. Hij werd onder meer predikant in Goes, maar hield er vrijzinnige gedachten op na. Hij stak niet onder stoelen of banken dat hij zich vinden kon in de leer van Copernicus, die inhield dat de aarde om de zon draait. Deze visie werd door de kerken niet ge waardeerd. Toen Lansbergen zich samen met zijn zoon (die predikant was in Kloetinge) ook nog ging richten op politiek en genees kunde, was de maat vol. Vader en zoon Predikant en sterrenkundige Philippus Lansbergen. werden ontslagen. In 1613 verhuisde Lansbergen naar Mid delburg. Daar hield hij zich alleen nog be zig met wiskunde en astronomie. Hij pu bliceerde zijn bevindingen over het astro nomisch quadrant, zonnewijzers en meet kunde. Hij ontwierp een zogenoemde tri gonometrische tafel, waarmee veel pre ciezer dan voorheen de cirkelomtrek en oppervlakten konden worden berekend. En in 1619 publiceerde hij voor het eerst over de beweging van de aarde. Tien jaar later verschenen van zijn hand de verdere bewijzen over de 'loop van den aerdt- cloot'. Inmiddels waren ook Hans Lipperhey en Zacharias Janssen op het toneel versche nen. Beiden claimden de uitvinder te zijn van de telescoop. Brillenmaker Lipper hey diende 25 september 1608 bij de Sta ten Generaal een octrooiaanvraag in voor 'een apparaat waarmee je dingen die ver af zijn, kan zien alsof ze dichtbij zijn'. Korte tijd later zei Jacob Metius uit Alk maar de uitvinder van de telescoop te zij n Daarna meldde ook Zacharias Janssen uit Middelburg zich. Hij zou de telescoop al in 1590 hebben bedacht. Nog steeds weten de deskundigen niet wie nou de eerste was. Het was overigens de Italiaan Gali leo Galilei die voor het eerst met de tele scoop het heelal onderzocht en van wie de naam is blijven hangen bij het grote pu bliek. Dat er in de periode van 1585 tot 1650 zo veel succesvolle astronomen in Middel burg leefden, is volgens historicus Peter Sijnke van het Zeeuws Archief in Middel burg niet opmerkelijk. „Het past hele maal in het plaatje. Door de tachtigjarige oorlog trokken mensen, onder wie Lans bergen, naar steden in het noorden. Zo bloeide eerst Middelburg op en later trok men verder noordwaarts. Middelburg werd, op Amsterdam na, de belangrijkste handelsstad. Er was een illustere school en het niveau was hoog. Middelburg werd op cultureel, economisch en intellectueel vlak toonaangevend. Dat trok mensen aan." Zo werd een klimaat geschapen waarin mensen zoals de astronomen hun onderzoeken en hun uitvindingen konden doen. Golfbeweging Het is een soort golfbeweging die zich ook tegenwoordig nog manifesteert, legt Sijn ke uit. „Als straks die universiteit, de Roo sevelt Academy, naar Middelburg komt, kan je ook zo'n beweging krijgen. De uni versiteit brengt bepaalde docenten mee en die trekken weer een soort studenten aan. De komst van zo'n universiteit kan een belangrijke kwaliteitsimpuls geven aan Middelburg. Die is net hetzelfde als de ontwikkeling in de zestiende, zeventiende eeuw. Hoewel, die ontdekkingen zijn na tuurlijk niet meer te evenaren." door Ben Jansen MIDDELBURG - De Brabantse gedeputeerde L. Verhei]en moet zijn geografische kennis bijspij keren. Het is hem blijkbaar ont gaan dat het Volkerak-Zoom meer via de Bathse Spuisluis verbonden is met de Wester- schelde. Dit betekent dat de de len van Noord-Brabant die af wateren op het Volkerak- Zoommeer, tot het stroomge bied van de Schelde behoren. MIDDELBURG - Dick Anbeek, directeur van boekhandel De Drvkkerij in Middelburg, heeft gisteren de J. H. Donnerprijs 2002 ontvangen. Hij kreeg deze onderscheiding van de Neder landse Boekverkopersbond (NBb) voor de buitengewone kwaliteiten waarmee hij al vele jaren onafgebroken het boeken vak dient. De Donnerprijs is in 1957 inge steld ter gelegenheid het 50-ja- rig bestaan van de NBb en ter nagedachtenis aan Jan Hendrik Donner (1889-1955), boekver koper in Rotterdam en vele ja ren voorzitter van de bond. De prijs wordt eens in de vijf jaar toegekend aan iemand die zich op langdurige en bijzondere wijze, verdienstelijk heeft ge maakt voor het boekenvak in het Nederlands taalgebied. Volgens de j ury is Anbeek (1949) een man van vernieuwing en sa menwerking, zowel landelijk als regionaal. Met De Drvkkerij heeft hij laten zien dat het mo gelijk is op de beperkte opper vlaktevan 1600 vierkante meter verschillende producten en diensten, zoals boeken, tijd schriften, kantoorartikelen, kunst en horeca, aangevuld met een reeks van activiteiten, bij een te brengen tot een zeer spraakmakende boekhandel. Anbeek wordt verder gezien als een uitstekend bestuurder met grote betrokkenheid en vakken nis, Hij is bestuurslid en sinds 1998 voorzitter van de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNM) en hij is ook bestuurslid van de NBb geweest. Anbeek heeft aan de wieg gestaan van de Zeeuwse Boekenweek en hij is uitgever van enige regionale publicaties. Gedeputeerde T. Poppelaars, verantwoordelijk voor de wa terhuishouding in Zeeland, heeft zich verbaasd over de uit spraken van zijn Brabantse col lega die gisteren in de PZC ver schenen. Verheijen beweerde dat er geen verbinding is tussen het Zoommeer en de Schelde, maar wel tussen het Zoommeer en de Maas. De Brabantse Wal hoort daarmee in zijn ogen tot het stroomgebied van de Maas. Poppelaars heeft geamuseerd kennisgenomen van het beeld dat Verheijen van de kaart van Zuidwest-Nederland heeft. „Het water van de West-Bra bantse rivieren en beken gaat via het Volkerak-Zoommeer door het Bathse Spuikanaal naar de Westerschelde en niet naar de Maas." Nog meer verwonderd was Pop pelaars over de conclusies die Verheijen verbond aan de even tuele indeling van de Brabantse Wal bij het stroomgebied van de Schelde. Volgens de Brabantse gedeputeerde zou dat uiteinde lijk de consequentie kunnen hebben dat dit gedeelte van Noord-Brabant grondgebied van Zeeland wordt met alle ge volgen van dien voor de bewo ners. Poppelaars: „Dat is helemaal niet aan de orde. We kennen in Nederland vier stroomgebie den: van Schelde, Maas, Rijn en Eems. Het gaat erom vast te stel len welk deel van het land bij welk stroomgebied hoort, zodat daar bijvoorbeeld de water huishouding en het grondwa- terbeheer op kunnen worden af gestemd. Er is geen sprake van dat de stroomgebiedsgrenzen de provinciegrenzen zullen wor den." PHILIPPINE - Carnavalsstich ting de Mosselkrauwers uit Phi lippine kiest zaterdag 9 novem ber de prins voor het komende zottenfeest. De verkiezing wordt gehouden in zaal Marinet. 's Middags hou den de Mosselkrauwers om 14.00 uur een disco voor de jeugd, waarbij de jeugdprins en -prinses bekend worden. Zaterdagavond kunnen vanaf 20.30 uur de eerste polonaises gelopen worden. Om elf minu ten over elf worden prins Car naval en zijn gevolg gepresen teerd. door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - De fractie van GroenLinks in Provinciale Staten heeft Gedeputeerde Sta ten vragen gesteld over toezeg gingen die de gemeente Borsele zouden zijn gedaan over verdubbeling van de Sloeweg. Omdat de gemeente Borsele dreigde te gaan dwarsliggen bij de procedure voor de Wester schelde Container Terminal (WCT), zouden GS een eerdere verdubbeling van de Sloeweg hebben toegezegd dan in het vastgestelde tijdpad was opge nomen. GroenLinks wil weten wanneer de Sloeweg dan zou worden ver dubbeld en of GS zich inder daad onder druk hebben laten zetten door het Borselse college van burgemeester en wethou ders. Convenant De fractie wil ook weten hoe een dergelijke druk zich verhoudt tot het convenant over de WCT, dat de provincie met Borsele heeft geslotenDaarin stond wel de voorwaarde dat de verdub beling in tijd naar voren moest worden gehaald, maar niet wanneer. De fractie vraagt GS de inhoud van de toezegging bekend te maken en er meteen bij te zeg gen hoe het college de snelle ver dubbeling denkt te financieren. Ook vraagt de fractie of een der gelijke investering wel in een goede verhouding staat tot de investeringen die worden ge daan in de andere Bevelandse gemeenten, die misschien nog wel meer hinder zullen onder vinden van de WCT. GroenLinks legt hiermee een vinger op de zere plek. Goes, Reimerswaal en Kapelle nemen het Borsele kwalijk dat de ge meente voor zichzelf de verdub beling van de Sloeweg uit de WCT-procedure heeft gesleept. Die gemeenten hebben geen ef fectieve drukmiddelen en krij gen wel te maken met veel geluids- en trillingsoverlast. Bovendien vrezen ze voor on veilige situaties door het ver voer van gevaarlijkestoffen. door Maurits Sep MIDDELBURG - Gert de Kok wordt de nieuwe lijsttrekker van de PvdA in Zeeland. Of toch misschien Marjan de Koster? Gerard Bosman gooit zijn eigen glazen in door zowel lijsttrekker te willen worden als Tweede- Kamerlid. En de andere kandi daten voor de koppositie missen de bekendheid en de ervaring die de leden zoeken. De zes kandidaat-lijsttrekkers voor de Provinciale Statenver kiezingen op 11 maart 2003 voerden gisteren een zeer fat soenlijke, bijna saaie campagne in Middelburg. Op de eerste van twee avonden waarop zij zich aan de leden voorstellen van avond volgt een herkansing in Biervliet werd het nimmer fel. Ze moesten allemaal wennen aan de rol van sollicitant: de ou de rotten (De Kok, De Koster, Bosman) omdat ze terug bij af waren; de jonkies (Franijois Lindenberg, 29, enDavy Walvis, 3 5) omdat ze de bekendheid ont beren. Tineke Luyendijk is in het buitenland en kan zich dus niet verkopen. Ze hebben allen het beste met hun partij voor. Ten minste de zeven zetels behouden, dichter naar de burgers toe, meer debat met de achterban en het linkse geluid weer een stem geven. Walvis: „Zeeland moet weer rood kleuren." De Koster: „De PvdA moet de deuren openzet ten." De Kok: „De PvdA moet weer bij de tijd en bij de realiteit komen."Bosman: „De Abdij uit, naar de mensen." Natuurlijk vindt ieder voor zich dat dat het beste kan onder zijn/haar leiding. Terwijl Luy endijk zich schriftelijk aan prees als 'een nieuw smoel', speelde gedeputeerde De Kok zijn bekendheid als sterkste troef uit („Zet je meest bekende figuur op 1"). Overigens lijkt het met die bekendheid niet best ge steld. „Ik dacht altijd dat we maar één gedeputeerde had den", bekende Walvis, al liet hij in het midden welke van de twee, De Kok of Daan Bruinoo- ge, hij kent. Emancipatie Lindenberg denkt met zijn pas sie („Ik wil dit uit de bodem van mijn hart") het vertrouwen van de leden te winnen. De Koster deed een appèl op het geweten van de achterbanDie zegt altijd dat emancipatie belangrijk is, welnu, dat kan zij nu bewijzen door haar als vrouw tot lijst trekker te benoemen. „Dat moet je niet alleen met de mond belij den", vindt De Koster. Bosman wierp zich op als de vernieuwer van de partij. Le vendige debatten wil hij, en als fractievoorzitter zal hij fractie leden de straat opsturen.„Watis daar nieuw aan? Dat doen we al tientallen jaren", schamperde een partijlid. En zijn dubbele ambitie lijsttrekker/fractievoorzitter én Kamerlid werd alom met kritiek i ontvangen. Als je beide taken' goed wilt doen, kan het mense-1 lijkerwijs niet, was de heersen-1 de mening. Statenlid Bosman denkt er anders over. „Ik heb de afgelopen vier jaar gezien hoe veel tijd nodig is voor fractie- werk." Na afloop waren de voorkeuren van de leden niet veranderd, Lindenberg en Walvis hebben veel sympathie opgewekt, maar zijn geen serieuze bedreiging voor De Kok. De Koster is dat wel, omdat dan eindelijk eens een vrouw aan de macht komt. Maar De Kok gooit, zelfs vol gens leden die op een ander zul len stemmen, de hoogste ogen omdat hij de bekendste is, stelde één van hen. TERNEUZEN - Op uitge- nodiging van de Zeeuwse Volksuniversiteit houdt mevrouw Tax-Oude Vrie- link morgenavond een le zing over Art Nouveau (de kunststroming die beter bekend is als 'Jugendstil') in de openbare biblio theek van Terneuzen. De lezing, aanvang 19.30 uur, wordt verlevendigd met dia's van hoogtepun ten van de stijl uit de pe riode 1890-1910 uit ver schillende West-Europese steden. Zowel de decoratieve als de geometrische richting van de Jugendstil, beide vaak herkenbaar aan bloem- en plantenmotie- ven, komen bij de presen tatie aan bod.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38