Bestuur VVV staat ter discussie i 4,2% Eigenaren bouwval zetten door Het is tijd voor de Beschermings hypotheek. Terugdringen auto mag niet ontbreken in strenger milieubeleid Stichting Renesse is klaar voor fusie comfcxto Autokraken op Schouwen Ondernemers weigeren steun uit te spreken Zadel gestolen Boekverkopers eren D. Anbeek met Donnerprijs ING BANK Modelwoningen leeggeroofd zeeuwse almanak Fax vervuiling HAWORTH f u_ Arbo goedgekeurd Betaalbaar Vraag proefplaatsing Cl] HOEKMAN**"" Noordzandstraat 6. Yerseke, (0113) 57 29 07 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOUWEN-DUIVELAND door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De fracties van CDA en GroenLinks binnen de Schouwen-Duivelandse ge meenteraad vinden het onte recht dat het terugdringen van automobiliteit niet meegeno men wordt in het gemeentelijk beleid met betrekking tot duur zaam ondernemen. Dat bleek gisteravond tijdens de vergade ring van de commissie openbare werken en milieu. De beleidsnotitie Duurzaam ondernemen op Schouwen- Duiveland is feitelijk een aan scherping van het milieubeleid. Het is de bedoeling dat in de aan een bedrijf te verstrekken ver gunning voorschriften worden opgenomen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving uit te sluiten. De gemeente wil daar twee jaar de tijd voor nemen en eerst de strengere regels 'uitproberen' bij horecabedrijven en bedrij ven in de toeristisch recreatieve sector. Om het goede voorbeeld te geven legt de gemeente zichzelf ook langs de milieu meetlat. Alles goed en wel, stelde CDA- commissielid B. Flach-de Geus, maar het mag zeker niet de be doeling zijn dat bedrijven met nog meer regels te maken krij gen. „En u vraagt nogal wat. Be drijven moeten zichzelf volledig screenen op het gebied van het milieu." Flach had meer noten op haar zang. Zij zei aandacht voor te rugdringen van de automobili teit in de beleidsnotitie te mis sen. De christen-democrate kreeg op dat vlak steun van GroenLinks-vertegenwoordig- ster H. de Vries. De overige fracties dachten er iets anders over. SGP/GPV-ver- tegenwoordiger C. Flik weert liet blij ken de mening van Flach en De Vries niet te delen. „Bentu dan soms op de fiets gekomen", wilde hij van de in Renesse woonachtige Flach weten. Die liet minzaam weten dat net iets te ver te vinden gaan. Wethouder L. Geluk-Poortvliet liet de interruptie van Flikweert voor wat die was en reageerde op de woorden van Flach en De Vries met de opmerking dat au tomobiliteit bewust buiten het beleid is gehouden. „In veel ge vallen kun je hier op Schouwen - Duiveland niet zonder auto. Het ontbreekt aan alternatieven en wij vinden het niet zo eerlijk om bedrijven daar dan toch op af te rekenen." De repliek van Flach: „Dat hier niets zonder auto zou kunnen, lijkt mij iets te kort door de bocht." Win-win Op vragen van VVD'er W. Jume- let antwoordde Geluk dat er ze ker sprake is van een win-win situatie. Het milieu is bij aan scherping van het beleid gebaat, maar bedrijven kunnen er ook hun voordeel mee doen. Wiezich goed aan de regels houdt, krijgt op termijn minder vaak contro le. „En bewust met milieu en energie omgaan is ook goedko per." BRUINISSE - Autokrakers richtten gisteren hun pijlen op een bestelbus die geparkeerd stond op een parkeerplaats aan de Hageweg te Bruinisse. De daders werden mogelijk ge stoord bij hun inbraak want hoewel zij de auto open wisten te krijgen mist de 52-jarige Schouwse eigenaar niets. Ook bij de auto van een 35-jari- ge Duitser, aan de Strandweg te Burgh-Haamstede, vertrokken de dieven zonder buit. Een vijf tigjarige Duitse was zondag minder gelukkig. Zij miste na de inbraak aan de Oude Moolweg te Renesse haar handtas met daarin rijbewijs, identiteits kaart, bril, sleutels en kente kenbewijs. dinsdag 5 november 2002 De armlastige stichting heeft dit jaar geïnvesteerd in het pand van de WV in Zierikzee. foto Marijke Folkertsma ZIERIKZEE - Bij een manege in de gemeente Schouwen-Duive- land is tussen zondag 17.00 uur en maandag 8.00 uur een rijza- del weggenomen. De waarde van het rijzadel bedraagt enkele honderden euro's. (Advertentie) doorFamke van Loon RENESSE - Het huidige be stuur van de Stichting VVV-Info Schouwen-Duiveland staat ter discussie. Tijdens de partici pantenvergadering klonk gis teravond de vraag door of de zittende bestuursleden wel de aangewezen personen zijn om het vereiste draagvlak voor de VVV te realiseren. Over één ding waren de partici panten van de stichting het gis terenavond eens: Schouwen- Duiveland heeft een toeristen organisatie nodig. Maar hoe die organisatie eruit moet zien, daar zijn de ondernemers nog niet over uit. Zij willen zich dan ook net zonder meer scharen achter de opzet van het beleids plan, zöals dat door het stich tingsbestuur gepresenteerd werd. Eerst moet er overleg ko men tussen de ondernemers- en brancheverenigingen en het VW-bestuur om de koers voor de WV te bepalen, zo vinden de participanten. De Schouwen-Duivelandse WV zit nog altij d in zwaar weer. Van de 1800 ondernemers die het eiland volgens de Kamer van Koophandel telt, zijn er vijf honderd lid. En dat voelt de or ganisatie in de portemonnee, zo bleek gisteravond tijdens de eerste participantenvergade ring van de stichting. Had de VW als vereniging vorig jaar rond deze tijd ruim 106 duizend euro aan contributie binnenge haald, onder de vlag van de stichting is dat nu slechts 46 duizend euro. Het gevolg is dat de stichting geld tekort komt. Inclusief investeringen in de kantoren in Burgh-Haamstede en Zierikzee en in de automati sering van de organisatie staat de teller ruim 77 duizend euro in het rood. Om dit gat te dichten is een beroep gedaan op de ge meente Schouwen-Duiveland en de bank, maar die hebben volgens bestuurslid R de Haas 'beide nee gezegd'. Ontslagen Het stichtingsbestuur wil de WV toekomst geven door de broekriem aan te halen. De per soneelslasten moeten omlaag door in de winter met een be perkte club mensen de boel draaiende te houden en via een aantal ontslagen. Van twee me dewerkers zijn de contracten niet meer verlengd. Daarnaast moeten met meer participanten die een passend abonnement (en niet gemakshalve het goed koopste) nemen, de inkomsten worden opgevoerd. Vóór alles is echter een duidelijk uitgespro ken steun voor de stichting nodig, zo benadrukken De Haas en voorzitter R. geluk de hamvraag van de bijeenkomst. De participanten van de stich ting willen zo ver nog niet gaan. Ondernemer H. van Oost wil eerst 'terug naar de basis' en nog eens goed bekijken in hoeverre Schouwen-Duiveland is gebaat bij het lidmaatschap van de overkoepelende ANW. Gaat de toeristenorganisatie onder een eigen naam - geen VW meer- door, dan kan in de optiek van een aantal ondernemers flink wat geld bespaard worden. „Ik wil een organisatie die precies doet wat onze klanten willen en niet wat de ANW voorschrijft", aldus Van Oost. Voordat die discussie gevoerd wordt, moet het bestuur van de stichting 'eens in de spiegel kij ken', vindt A. Ruijtenberg. De toeristenorganisatie staat wat hem betreft niet ter discussie, maar hij realiseert zich dat de VW gedragen moet worden door de ondernemers van Schouwen-Duiveland. „De vraag is of dit bestuur het draagvlak krijgt van deze zaal." door Ali Pankow RENESSE - Niets lijkt de fusie tussen het Sportcentrum Schouwen-Duiveland en de Stichting Renesse (SR) per 1 ja nuari 2003 nog in de weg te staan. Er zijn geen bezwaren in gediend na de openbare aan kondiging van deze voorgeno men samenvoeging. Voorzitter E. Geluk deelde dit gisteravond mee tijdens een openbare be stuursvergadering van de SR. De SR verwerft het onroerend goed van sporthal Onderdak in Zierikzee en zet de exploitatie voort. De gemeente Schouwen- Duiveland draagt nog tot en met het jaar 2006 voor honderd pro cent bij in het exploitatietekort. De SR wil de exploitatie van Onderdak het liefst onderbren gen in een aparte BV om risico volle activiteiten zoveel moge lijk te kunnen spreiden. Daar is een herstructurering van de SR voor nodig. In de toelichting bij de begro ting voor 2003 geel't de SR ver der aan dat door uitbreiding en diversificatie van activiteiten ook de behoefte aan een meer professionele structuur is ont staan. In de begroting.van 2003 wordt derhalve rekening ge houden met een bedrag van 25.000 euro voor het aanstellen van een parttime directeur en voor de kosten van de herstruc turering. De gemeente Schou wen-Duiveland heeft zich tot nu toe verzet tegen deze veran dering binnen de bedrijfsvoe ring van de SR. De SR op haar beurt blijft er echter naar stre ven nog voor 1 januari 2003 de herstructurering af te ronden. De begroting van de SR voor volgend jaar sluit met een batig saldo van ruim 216.000 euro. Dat is ruim 40.000 euro minder dan vorig jaar. Volgens admini strateur DKooman is dat onder meer toe te schrijven aan een ruimer budget voor subsidies en bij dragen - in tota al 3 5 00 0 0 eu ro - dat de SR volgend beschik baar wil hebben. Verder wordt de opbrengst uit rentebaten voor 2003 wat lager begroot dan vorig jaar. Om de algemene re serve op peil te houden, volstaat overigens een batig saldo van 189.000 euro. Het exploitatietekort van het Sportcentrum Westerschouwen dat de SR ook exploiteert, wordt begroot op 178.000 euro. De ge meente Schouwen-Duiveland draagt daar tot en met 2006 een jaarlijks vast bedrag van 93.400 euro in bij MIDDELBURG - Dick An- beek, directeur van boekhan del De Drvkkerij in Middel burg, heeft gisteren de J. H. Donnerprijs 2002 ontvangen. Hij kreeg deze onderscheiding van de Nederlandse Boekver kopersbond (NBb) voor de buitengewone kwaliteiten waarmee hij reeds vele jaren onafgebroken het boekenvak dient. De Donnerprijs is in 1957 in gesteld ter gelegenheid het 50- jarig bestaan van de NBb en ter nagedachtenis aan Jan Hendrik Donner (1889-1955), boekverkoper in Rotterdam en vele jaren voorzitter van de bond. De prijs wordt eens in de vijf jaar toegekend aan ie mand die zich op langdurige en bijzondere wijze verdien stelijk heeft gemaakt voor het boekenvak in het Nederlands taalgebied. Volgens de jury is Anbeek (1949) een man van vernieu wing en samenwerking, zowel landelijk als regionaal. Met De Drvkkerij heeft hij laten zien dat het mogelijk is op de be perkte oppervlakte van 1600 vierkante meter verschillende producten en diensten, zoals boeken, tijdschriften, kan toorartikelen, kunst en hore ca, aangevuld met een reeks van activiteiten, bijeen te brengen. Anbeek wordt verder gezien als een uitstekend be stuurder met grote betrokken heid en vakkennis. Hij is be stuurslid en sinds 1998 voor zitter van de Stichting Collec tieve Propaganda van het Ne derlandse Boek (CPNM) en hij is ook bestuurslid van de NBb geweest. Anbeek heeft aan de wieg gestaan van de Zeeuwse Boekenweek en hij is uitgever van enige regionale publica ties. Advertentie door Esme Soesman DREISCHOR - Apetrots was Zierikzeeënaar Andreas van den Berg op het boerderijtje op de hoek Weststraat met de Mr. P. Moggestraat in Dreischor dat hij samen met zijn vrouw kocht. Gaandeweg kwam hij er echter achter eigenaar van een bouw val te zijn. Inmiddels lijkt het stil in en om de sloopwoning. Achter de schermen wordt ech ter nog altijd aan het project ge werkt. Samen met zijn echtgenote stortte Van den Berg zich twee jaar geleden razend enthousiast (Advertentie Rabobank op zijn gloednieuwe aankoop. Hij was vastbesloten het ogen schijnlijk prachtige pandje nog mooier te maken, maar het tweetal kwam al gauw van de koude kermis thuis. „Het zag er van buiten prachtig uit, maar haalde je iets weg dan bleek al les daarachter vermolmd te zijn en rot van de boktor", vertelt Van den Berg over zijn verbou wingservaring. Lange tijd probeerde hij de be zem door de woning te halen. Met hulp van een aantal andere mensen, waaronder zijn kers verse buurman. „Die maakte speciale beiteltjes waarmee we de steentjes konden af bikken. En de buurvrouw bracht dan ook nog eens thee." Met einde loos geduld gingen er duizenden steentjes door de vingers. Maar alleen enthousiasme kon dit project niet redden. De woning bleek dermate slecht dat er maar één conclusie viel te trek ken. „We moesten het gewoon van de grond af aan weer op gaan bouwen. Natuurlijk zo ori gineel mogelijk, dat is van begin af aan voor ons prioriteit ge weest." Dat betekende omschakelen, de juiste wegen vinden en uiter aard de financiën op een rijtje zetten. Van den Berg is over de afloop nog altijd positief ge stemd. In samenspraak met mo numentencommissie en ge meente Schouwen-Duiveland zette het echtpaar zijn schou ders onder de woning. Aller eerst door de boel op papier te regelen, schetst de woningeige naar de fase waarin het bouw- Twin Sparen project nu verkeert. De monu mentencommissie buigt zich over tekeningen van het pand en zaken als materiaalkeuzen. Ook moet nog een bouwvergunning worden aangevraagd. Wanneer er weer getimmerd en gezaagd gaat worden op het hoekje van de Weststraat is nog niet duidelijk. Van den Berg is nog altijd lovend over het pand, waarin ooit - vertelt hij - de le gendarische Opa Kip woonde en ooit een vlasboerderijtje en latei- een winkeltje gevestigd zat. „Maar geduld is een schone zaak. We kunnen beter een paar keer meer vergaderen en dat het dan goed is, dan dat we te snel willen. Toch mik ik er een beetje op, dat is tenminste ons streven, dat er vanaf het voorjaar weer kan worden gewerkt." Sparen en beleggen op één rekening. Het kan, met Twin*. Sparen met Twin levert nu 4,2% rente op! En wanneer u nu of in de toekomst wilt beleggen, kan dit ook. U switcht eenvoudig en kosteloos tussen het spaar- en beleggingsdeel. Twin biedt u dus de zekerheid van sparen en de kans op het rendement van beleggen! Du waarde van beleggingen kan Oliemeren. In hel verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voorde toekomst Rentewijzigingen voorbehouden Voor Twin' is een finaneiölc bijsluiter opgesteld met informatie over hel produel. de kosten en de risico's Vraag erom en lees hem voordat u het produel koopt. Meer weteri? Bel 0800-7012 of kijk op www.ingbank.nl onderdeel van ING BRUINISSE - Op een bouwter rein in Bruinisse is gisteren ont dekt dat inbrekers dit weekein de hun slag geslagen hebben. Uit een directiekeet zijn afgelo pen weekeinde een faxappa raat, een complete computer en. een geluidsinstallatie ont vreemd. Tevens werden uit twee volledige ingerichte modelwo ningen cv-installaties, textiel, serviesgoed, stofzuigers en ag gregaten weggenomen. Het mooie boerderijtje dat Zierikzeeënaar Van den Berg twee jaar geleden kocht, blijkt zo slecht te zijn dat van de grond af aan weer opbouwen de enige optie is. foto Marijke Folkertsma De ANWB is een verwoed verstuurder van faxen. Elke nieuwtje, elke wetenswaar digheid, elke kriebel wordt doorgestuurd naar tal van media-organisaties. Dat ge beurt ongericht want de op rispingen van de Wielrijders- bond worden gewoon ver zonden naar elk telefoon nummer in het bestand. Daar moet echter een einde aan ko men, zo hebben de hoge heren en dames van de ANWB be sloten. Om die reden kreeg deze krant een faxje van het hoofdkantoor van de ANWB met het verzoek om even een berichtje terug te faxen met daarop de naam van het be drijf. Zodat ze in de toekomst weten naar wie ze al hun be richten versturen. Het is tijd voor de Rabobank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29