PZC Politiek tegen sluiting Betho 4,2% Eigenaren bouwval zetten door - 11 DJ HOEKMAN Het is tijd voor de Beschermings hypotheek. Fractie GroenLinks wil opheldering over verdubbeling Sloeweg Commissie Tholen vraagt onderzoek naar andere oplossingen Auto rijdt op doseerinstallatie Lading verloren Door rood licht Vlaamse vervoerder wil meer haltes Bredabus Geld weg comfort» Locaties voor zendmasten alarmstelsel Boodschappen voor armen Zevenjarigen stelen sigaretten IiiIHI'i'I-MiE ING AD BANK zeeuwse almanak Faxvervuiling BEVELANDEN/THOLEN dinsdag 5 november 2002 door Steffan ter Maat SINT-MAARTENSDIJK - Zel den duren commissievergade ringen zo kort als gisteravond de commissie welzijn en onder wijs van de gemeente Tholen. De publieke belangstelling was zeldzaam groot. De unanimiteit van de commissieleden ook: alle partijen waren tegen het ver plaatsen van de Thoolse afde ling Betho, werkplaats voor so ciale werkvoorziening, naar de afdeling in Goes. Het personeel van Betho - waar 's-HEER HENDRIKSKINDE REN - De doseerinstallatie in 's- Heer Hendrikskinderen is weer een niet te nemen hindernis ge bleken voor sommige automo bilisten. Gisteren reed een 54—j arige man uit de gemeente Tholen rond 18.15 uur over de Verbartelweg vanuit de i-ichting Goes. Hij had niet in de gaten dat hij de do seerinstallatie passeerde. Toen hij doorreed kwam uit het weg dek de wegblokkering naar bo ven, waardoor de onderzijde van de auto beschadigd raakte. Ook de verkeersinstallatie raakte beschadigd. De installa tie werd ontzet. KRUININGEN - Een 54-jarige automobilist uit Oudenbosch is zondag op de A58 ter hoogte van Kruiningen een deel van de la ding van zijn aanhanger verlo ren. Het ging om enkele dozen en wat klein materiaal. Een deel van de lading kwam op twee an dere auto's terecht. Deze liepen daarbij lichte schade op. De lin kerrijbaan moest tijdelijk wor den afgezet om de rommel op te ruimen. GOES - Controles bij een ver keerslicht op de kruising Fruit- laan/Kloetingseweg in Goes hebben gisteren zes bekeurin gen opgeleverd. In alle gevallen ging het om au tomobilisten Bevelanders en Tholenaren werken - was met ruim veertig vertegenwoordigers naar de vergadering gekomen. Ze hoor den hoe de commissie volledig achter hen stond, en waardeer den dit bij afloop van de verga dering met applaus. De directie van het bedrijf kon digde eind september aan dat de werkplaats in Tholen per 1 ja nuari moet sluiten en dat de werknemers naar de afdeling in Goes moeten. Er zou te weinig werk zijn in Tholen en het sa menvoegen van de afdelingen in Goes zou kosten besparen. De maatregelen zijn nodig omdat het bedrijf bij een ongewijzigd beleid in de rode cijfers zou ra ken. De Thoolse werknemers zijn tegen de maatregelen. Zij willen niet iedere dag naar Goes reizen. Gisteren uitten zij hun onvrede middels spandoeken die ze bij het bedrijf ophingen. Tijdens de commissievergade ring wezen ook vrij wel alle frac ties op de lange reistijd. Daar naast werd gewezen op het probleem voor deeltijdwerkne- mers en op de hoge kosten van het vervoer. Prooi P. van Belzen van de Christen- Unie: Het rendementsdenken heeft een nieuwe prooi gevon den en het sociaal-maatschap pelijke aspect komt er bekaaid vanaf. Ook heb ik het idee dat de eventuele alternatieven niet voldoende zijn bekeken. Wel licht zijn er andere maatregelen te nemen, waarbij een behoud van de afdeling in Tholen moge lijk is. Daarbij moet samenwer king met de sociale werkplaats van Bergen op Zoom niet wor den uitgesloten." De commissie ging akkoord met het voorstel van Van Belzen om namens de gemeente Tholen morgen de leden van het alge meen bestuur van Reïntegratie bedrijf Midden Zeeland (RMZ) om een nader onderzoek te vra gen naar de alternatieven die er zijn om de vestiging in Tholen te behouden. Op verzoek van meerdere leden werd hieraan toegevoegd dat het onderzoek door een onafhankelijke exter ne partij moet worden uitge voerd. Ook gingen de leden akkoord met het idee om het probleem bij hun landelijke partijgenoten neer te leggen. Dit plan ont stond met name na aanleiding van het betoog van WD'er F.Goossen: „Het is een landelijk probleem. Een goed voorbeeld is Friesland, waar het aantal so ciale werkplaatsen van dertien naar vijf is gegaan. Het ver plaatsen naar Goes is niet meer dan het verplaatsen van het pro bleem. Daarom moet je het naar Met spandoeken protesteren medewerkers van de Betho tegen verhuizing naar Goes. foto Dirk-Jan Gjeltema door Eugène Verstraeten HULST - De Vlaamse ver voersonderneming De Lijn gaat op aandringen van het provinciebestuur van Oost- Vlaanderen aan Connexxion extra bushaltes op de grens overschrijdende lijn 19 (Bre dabus) vragen. Vanwege de grote tariefsver- schillen in beide landen is de samenwerking tussen Con nexxion en De Lijn beëin digd en wordt de Bredabus (lijn 19) sinds september ge heel door Connexxion geëx ploiteerd. Met ingang van die datum heeft Connexxion ook een aantal bushaltes in het noorden van het Waasland in de gemeente Sint-Gillis- Waas geschrapt. Sindsdien blijven tal van Vlaamse reizi gers en pendelaars die rich ting Antwerpen of Hulst wil len in de kou staan. Het Vlaamse provinciebe stuur staat sceptisch tegen over de afbouw van het grensoverschrijdend busver voer. Destijds stond het be stuur aan de basis van de uit bouw van drie grensover schrijdende buslijnen. Begin jaren negentig is er Europees geld geïnvesteerd in onder zoek en promotie van de lij nen Brugge-Breskens, Gent- Terne uzen en Hulst-Antwer- pen-Breda. Die inspannin gen dreigen nu volgens het Oost-Vlaams bestuur verlo ren te gaan door de Neder landse regelgeving met be trekkingtot subsidiëring van het openbaar vervoer. door Esme Soesman DREISCHOR - Apetrots was Zierikzeeënaar Andreas van den Berg op het boerderijtje op de hoek Weststraat met de Mr. P. Moggestraat in Dreischor dat hij samen met zijn vrouw kocht. Gaandeweg kwam hij er echter achter eigenaar van een bouw val te zijn. Inmiddels lijkt het stil in en om de sloopwoning. Achter de schermen wordt ech ter nog altijd aan het project ge werkt. Samen met zijn echtgenote stortte Van den Berg zich twee jaar geleden razend enthousiast op zijn gloednieuwe aankoop. Hij was vastbesloten het ogen schijnlijk prachtige pandje nog mooier te maken, maar het tweetal kwam al gauw van de koude kermis thuis. „Het zag er van buiten prachtig uit, maar haalde je iets weg dan bleek al les daarachter vermolmd te zijn en rot van de boktor", vertelt Van den Berg over zijn verbou wingservaring. Lange tijd probeerde hij de be zem door de woning te halen. Met hulp van een aantal andere mensen, waaronder zijn kers verse buurman. „Die maakte speciale beiteltjes waarmee we de steentjes konden afbikken. En de buurvrouw bracht dan ook nog eens thee." Met einde loos geduld gingen er duizenden steentjes door de vingers. Maar alleen enthousiasme kon dit project niet redden. De woning bleek dermate slecht dat er maar één conclusie viel te trek ken. „We moesten het gewoon van de grond af aan weer op gaan bouwen. Natuurlijk zo ori gineel mogelijk, dat is van begin af aan voor ons prioriteit ge weest." Dat betekende omschakelen, de juiste wegen vinden en uiter aard de financiën op een rijtje zetten. Van den Berg is over de afloop nog altijd positief ge stemd. In samenspraak met mo numentencommissie en ge meente Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE - Personeel van een bedrijfspand aan de Sint Domusstraat in Zierikzee ont dekte gisteren dat er was inge broken. Er is ruim 400 euro ge stolen. Advertentie Arbo goedgekeurd Betaalbaar Vraag proefplaatsing Noordzandstraat 6, Yerseke, (0113) 57 29 07 Advertentie Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank een hoger plan trekken en het binnen de provincie en de lan delijke politiek bespreken." Bezoek De commissie was voor de ver gadering 's middags al op be zoek geweest bij de werkplaats. „We wilden van het personeel zelf horen hoe ze erover den ken", legde Van Belzen uit. „We hebben ook met directeur A. Leenhouts gesproken. Hij gaf me het gevoel dat we geen vra gen moesten stellen en het maar moesten slikken. Met andere woorden: je krijgt het door je strot geduwd en er wordt geen rekening gehouden met het per soneel." door Mieke van der Jaqt HEINKENSZAND - De fractie van GroenLinks in Provinciale Staten heeft Gedeputeerde Sta ten vragen gesteld over toezeg gingen die de gemeente Borsele zouden zijn gedaan over ver dubbeling van de Sloeweg. Omdat de gemeente Borsele dreigde te gaan dwarsliggen bij de procedure voor de Wester- schelde Container Terminal (WCT), zouden GS een eerdere verdubbeling van de Sloeweg hebben toegezegd dan in het vastgestelde tijdpad was opge nomen. GroenLinks wil weten wanneer de Sloeweg dan zou worden ver dubbeld en of GS zich inder daad onder druk hebben laten KRUININGEN - Reimerswaal heeft plaatsen aangewezen voor de twee C2000-zendmasten die in de gemeente moeten komen staan. Het gaat om de gemeentewerk plaats op de Nishoek in Krui ningen en de sportvelden tussen Rilland en Bath. In heel Neder land verrijzen binnenkort mas ten van ruim vijftig meter hoog in het kader van het C2000-net- werk, dat ambulance, brand weer en politie met elkaar ver bindt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken zijn de twee plaatsen die Reimerswaal heeft aangewezen geschikt om een goede dekking te waarbor gen. Een planologische procedure, met de bijbehorende inspraak mogelijkheden, hoeft niet ge voerd te worden, omdat de mas ten vergunningvrij kunnen worden gebouwd. zetten door het Borselse college van burgemeester en wethou ders. De fractie wil ook weten hoe een dergelijke druk zich verhoudt tot het convenant over de WCT, dat de provincie met Borsele heeft ondertekend. Daarin stond wel de voorwaar de dat de verdubbeling in tijd naar voren moest worden ge haald, maar niet wanneer. Financiering De fractie vraagt GS de inhoud van de toezegging bekend te maken en er meteen bij te zeg gen hoe het college de snelle ver dubbeling denkt te financieren. Ook vraagt de fractie of een der gelijke investering wel in een goede verhouding staat tot de investeringen die worden ge daan in de andere Bevelandse gemeenten, die misschien nog wel meer hinder zullen onder vinden van de WCT. GroenLinks legt hiermee een vinger op de zere plek. Goes, Reimerswaal en Kapelle nemen het Borsele kwalijk dat de ge meente voor zichzelf de verdub beling van de Sloeweg uit de WCT-procedure heeft gesleept. Die gemeenten hebben geen ef fectieve drukmiddelen en krij gen wel te maken met veel ge- luids- en trillingsoverlast. Bovendien vrezen ze voor on veilige situaties door het ver voer van gevaarlijke stoffen. GOES - De Bevelandse afdeling van Dorkas houdt zaterdag 9 november een actie voor de ar men in Oost-Europa. Bij supermarkten in de regio staan Dorkas-medewerkers die het winkelend publiek een boodschappenlijstje geven. De ingezamelde boodschappen gaan naar onder meer Oekraïne, Roemenië, Armenië, Moldavië, Rusland en Albanië. KAPELLE - Twee jongens van zeven en een jongen van negen jaar zijn gisteren rond vier uur gesnapt bij winkeldiefstal in hun woon plaats Kapelle. Zij probeerden bij de Aldi in hun woonplaats weg te komen met twee pakjes sigaretten en twee pakjes kauwgom. Ze werden overge bracht naar het bureau, waar de ouders op de hoogte werden ge bracht. Bij het ophalen van hun kroost gaven ze te kennen dat het verhaal thuis nog een staartje zou krijgen. Advertentie zette het echtpaar zijn schou ders onder de woning. Aller eerst door de boel op papier te regelen, schetst de woningeige naar de fase waarin het bouw project nu verkeert. De monu mentencommissie buigt zich over tekeningen van het pand en zaken als materiaalkeuzen. Ook moet nog een bouwvergunning worden aangevraagd. Wanneer er weer getimmerd en gezaagd gaat worden op het hoekje van de Weststraat is nog niet duidelijk. Van den Berg is nog altijd lovend over het pand, waarin ooit - vertelt hij - de le gendarische Opa Kip woonde en ooit een vlasboerderijtje en later een winkeltje gevestigd zat. „Maar geduld is een schone zaak. We kunnen beter een paar keer meer vergaderen en dat het dan goed is, dan dat we te snel willen. Toch mik ik er een beetje op, dat is tenminste ons streven, dat er vanaf het voorjaar weer kan worden gewerkt." Twin Sparen Sparen en beleggen op één rekening. Het kan. mei Twin*. Sparen met Twin levert nu 4,2% rente op! En wanneer u nu oi in de toekomst wilt beleggen, kan dit ook. U switcht eenvoudig en kosteloos tussen het spaar- en beleggingsdeel. Twin biedt u dus de zekerheid van sparen en de kans op het rendement van beleggen! Do waarde van beleggingen kan fluctueren In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voorde lockomst Rcntcwijzigingcn voorbehouden. Voor Twin* is een financiële bijsluiter opgesteld met informatie over hel product, de kosten en de risico's. Vraag erom en lees Item voordat u het product koopt Meer weten? Bel 0800-7012 of kijk op www.ingbank.nl onderdeel van ING Het mooie boerderijtje dat Zierikzeeënaar Van den Berg twee jaar geleden kocht, blijkt zo slecht te zijn dat van de grond af aan weer opbouwen de enige optie is. foto Marijke Folkertsma De ANWB is een verwoed verstuurder van faxen. Elke nieuwtje, elke wetenswaar digheid, elke kriebel wordt doorgestuurd naar tal van media-organisaties. Dat ge beurt ongericht want de oprispingen van de Wielrij- dersbond worden gewoon verzonden tiaar elk telefoon nummer in het bestand. Daar moet echter een einde aan komen, zo hebben de hoge he ren en dames van de ANWB besloten. Om die reden kreeg deze krant een faxje van het hoofdkantoor van de ANWB met het verzoek om even een berichtje terug te faxen met daarop de naam van het be drijf. Zodat ze in de toekomst weten naar wie ze al hun be richten versturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 25