HWP 3 heerst in hoofdklasse Jorrit Schuurman is geen planner PZC Spaar Select België wil crossploeg uitbreiden Zeeuwse zwemwereld krijgt steun KNZB Sherjill Mac Donald gestraft door Broos 18 Alleen schakers Souburg 2 kunnen Zeeuws-Vlamingen volgen Stefan Hage wint in Venlo Van de Grift winnaar twee toernooien uitslagen agenda Patrick Goverse verbeterd weer Zeeuws record wb dinsdag 5 november 2002 J door Koen de Vries I MIDDELBURG - De Zeeuwse zwemwereld kan het komende jaar rekenen op steun van de landelijkse zwembond KNZB. De bond stationeert in Middel- j' burg op het kantoor van de Zeeuwse Sportraad (binnen- kort: Sport Zeeland) een mede- werker die de Zeeuwse clubs op technisch gebied hulp kan bieden. De KNZB ging kortge leden in op het initiatief van Patrick Vader van Sport Zee land. Hij constateerde dat de sportbonden hun activiteiten steeds meer centraliseren en wil een tegenbeweging op gang brengen. Sportclubs kunnen alleen geholpen worden wan neer de lijnen kort zijn en er snel een antwoord komt op de vraag. De KNZB betaalt tot 1 november 2003 het salaris, Sport Zeeland dekt de over headkosten. Joyce Buijze uit Biervliet is sinds 1 november degene die vanuit het kantoor van Sport Zeeland zwemclubs kan helpen. Ze is vooralsnog alleen op dinsdag tussen 9.00 uur en 13.00 uur bereikbaar, maar het ligt in de bedoeling haar werktijden uit te breiden. Ze is niet alleen beschikbaar voor wagen uit het Zeeuwse zwemwereldje, ze zal ook zelf initiatieven nemen om clubs vooruit te helpen. De Zeeuwse Sportraad heeft inmiddels ook contacten met onder meer de atletiekbond (Knau), de bad- mintonbond (NBB) en een overkoepelende organisatie van krachtsportbonden. Vader hoopt over twee a drie jaar de medewerkers van een zestal sportbonden onderdak te kun nen bieden. van onze sportredactie i BRUSSEL - Trainer Hugo Broos van Anderlecht heeft de Nederlander Sherjill Mac Do- nald voorlopig uit de A-selectie gezet. De aanvaller verscheen zondag te laat op de training. Pas na de warming-up van zijn ploeggenoten kwam de jonge oud-Ajacied (17) het veld op. Mac Donald zei zich te hebben verslapen, maar daarmee nam Broos geen genoegen. „Als je zo j ong bent en in de A-selectie van Anderlecht staat, hoor je op tijdj te zijn. Verslapen of niet, hel was geen geldig excuus", alduji Broos op de website van de club.' Mac Donald speelde zijn eerste wedstrijd op 12 januari van dit] jaar. Tot nu toe maakte hij al in| vijf competitiewedstrijden,! twee Uefa Cupduels en vier vriendschappelijke wedstrijden zijn opwachting. In de uitwed strijd bij het, Noorse Stabaeklf; (1-2), in de return van de eerste' ronde Uefa Cup, maakte Mac Donald het winnende doelpunt! voor Anderlecht. ANP door Roeland Alders VLISSINGEN - De schakers van Het Witte Paard 3 uit Sas van Gent blijven het goed doen in de Zeeuwse hoofdklasse. Dit maal werd de West-Zeeuws- Vlaamse schaakvereniging met 6-2 verslagen. Alleen de reser ves van Souburg, die wonnen van het tweede team van Mid delburg, kunnen de Zeeuws- Vlamingen bijhouden. HWP Sas van Gent 3 - SVWZV 6-2: De Oostburgers moesten met een man minder aantreden, zodat al met een 1-0-achter- stand begonnen werd. Dooreer- stebordspeler Chris Lanckriet werd de stand nog wel rechtge trokken, maar daarna was het snel gedaan met het verzet van SVWZV. Johan de Zwart en Tom Lammens boekten simpele overwinningen voor Het Witte Paard en Frans Snijders kon uiteindelijk voor de teamover winning zorgen, waardoor de Sasse formatie de te kloppen ploeg 'werd de Zeeuwse hoofd klasse. Gedetailleerd: 1. H. v/d Wyncke- le-C. Lanckriet 0-1, 2. A. den Ha mer-B. de Vogelaere remise3. F. Siiijders-G. de Winter 1-0, 4. T. Lammens-S. Provoost 1-0, 5. J. Gommers-J. Damen 1-0, 6. J. de Zwart-Mvan Hijfte 1-0,7. T. Maen- hout-A. Oosters remise, 8. H. de Ridder-N.0.1-0. Souburg 2 - Middelburg 2 4,5- 3,5: De Souburgers hadden niet te klagen over het scoreverloop. Invaller Leen Schipper werd eerst nog wel onder de voet gelo pen door Ronald Lauer, maar daar tegenover stonden winst- VENLO - Op een verregend en daardoor loodzwaar circuit in Venlo heeft motorcrosser Stefan Hage de uitwisselingscross tus sen de KNMV en MON gewon nen. De tienjarige crosser uit Heinkenszand, die uitkomt in de klasse 65cc grote wielen, had in de trainingen nog problemen met zijn motor, maar dat weer hield hem er niet van in beide jcnanches de eerste plaats voor zich op te eisen. De wedstrijd in Venlo was een primeur voor de Nederlandse jeugdmotorcross, want voor het eerst kwamen de vijftien beste motorcrossers van beide organi saties tegen elkaar uit. In de eer ste manche had Stefan Hage een perfecte start en hij sloeg direct een klein gaatje met zijn achter volgers. Dat gaatje bleek groot genoeg, want Hage kwam uit eindelijk als eerste over de fi nish. In de tweede manche reed Stefan Hage zo hard dat zijn concurrenten hem absoluut niet konden volgen. Aan de finisch had Hage daardoor een halve ronde voorsprong opgebouwd en was de overwinning een feit. VLISSINGEN - Ramon van de Grift heeft een prima judo- weekeinde achter de rug. De Vlissinger van Judo Ryu Van Schaik won toernooien in Ede en Beek en Donk. In Ede won Van de Grift de klas se tot 50 kilogram. In de voor- 1 ronde versloeg hij David Dam mers uit Soest met een vol punt via een kata guruma (schouder worp) Vervolgens was hij ook te sterk voor Gijs van Uden uit Go- irle, die met een o-soto gari (beenworp) werd geveld. In de finale tegen Kees van de Kolk uit Nijmegen greep Van de Grift de winst met een schouderworp. In de eindstrijd in Beek en Donk haalde Van de Grift zijn oppo nent Gijs Wiggert uit Beek en Donk binnen vijf seconden naar de grond met een snel ingezette ipon seoi nag'e (schouderworp). Namens Judo Ryu Van Schaik eindigden Xander de Jong, Boy de Punder en Aafke Bongert- i man als tweede en werd Jasper Veen derde. Bij een toernooi in Breda was er verder goud voor Mark Schipper, zilver voor Ri- cardo Pakkert en Ruben Bou- tens en brons voor Remy Car- baat en Annelien Boutens. partijen van de invallers Peter Noorlander en Albert Vermue. Zij versloegen respectievelijk Max van Eekhout en Jos de Ja ger. Jeugdspeler Erik van Nas sau breidde de voorsprong uit door van Martin de Bock te win nen. Toen eerstebordspeler Maarten Westerweele blunder de tegen Roel Schroevers, was het gedaan met de Middelbur gers. Teamcaptain Jean-Pierre van Gemert pakte het beslissen de halfje voor Souburg in een gewonnen stelling tegen Alex Jonkheer. Gedetailleerd: 1. R. Schroevers-M Westerweele 1-0, 2. M. Toetenel-W. van Wijnen 0-1, 3. R. Steijn-S. San ders 0-1, 4. A. Vermue-J. de Jager 1-0, 5. P. Noorlander-M. van Eek hout 1-0, 6. E. van Nassau-M. de Bock 1-0, 7. J.P. van Gemert-A. Jonkheer remise, 8. L. Schipper-R. Lauer0-1. Zierikzee - De Zwarte Dame 2,5-5,5: Tot drieënhalf uur spe len leek Zierikzee ruim te win nen, maar stuk voor stuk wer den goede stellingen vervolgens weggegeven. Herman Jukken- ekke stond gewonnen tegen An ton Hagenaars en Martin Krij ger stond tegen Peter van dei- Borgt een pion voor in een goede stelling. Beide partijen gingen echter alsnog naar De Zwarte Dame. Overwinningen van Wouter Bliek, Willie Meulblok en Anton Quakkelaar resulteer den in een geflatteerde zege voor het Kruiningse achttal. Gedetailleerd: 1. H. Aangeen- brug-J.K. Tolhoek 1-0, 2. R. v/d Veken-W. Meulblok 0-1, 3. M. Krijger-P. v/d Borgt 0-1, 4. H. Juk- kenekke-A. Hagenaars 0-1, 5. A. Bandsma-D. van Noppen 1-0, 6. S. Tillema-W. Bliek 0-1, 7. S. Spiegel- s-A. Quakkelaar 0-1, 8. J. v/d Ma de-W. van Stel remise. Goes - Landau 2,5-5,5: De Axel- se ploeg had geen kind aan Goes. Al snel werd uitgelopen naar een 4-1-voorsprong door winstpartijen van Aijo Arendse op Goes-captain Erwin Kloos terman, Dennis van Vliet (tegen Joey Grochal) en Rudi de Hul ster (tegen Jaap Paup tit). Alleen Louis Nieuwenhuijse kon tegen Erik Bolleman iets terugdoen voor Goes. Theo de Putter bracht uiteindelijk de terechte zege naar Axel door Joop van Ruler te verslaan. Gedetailleerd: 1. R. Burgerhoff-P. Kalisvaart remise, 2. J. vanRuler-T. de Putter 0-1, 3. E. Kloosterman-A Arendse 0-1, 4. L. Nieuwen- huijse-E. Bolleman 1-0, 5. J. Gro- chal-D. van Vliet 0-1, 6. R. v/d Braak-E. de Hulster remise, 7. M. Luitwieler-W. Sinke remise, 8. J. Pauptit-R. de Hulster 0-1. Terneuzen 2 - HWP Sas van Gent 4 4,5-3,5: In een recht streeks degradatieduel boekten de Terneuzenaren een nipte overwinning. Terneuzen kwam met een sterk team voor de dag, het vierde team van Het Witte Paard kende een aantal inval lers. Desondanks ging de strijd lange tijd gelijk op. Janco Dees versloeg Frederik van Parijs en HWP-teamcaptain Cor Pro voost won van de sterke Gosse Kamminga, waardoor de stand 2-2 werd. Manuel Colsen gaf in een betere stelling een stuk weg, waarvan Tei-neuzenaar Frank de Koeijer optimaal profiteer de. Ook Thomas Peresic had niet hoeven te verliezen. Tegen Wil liam Cleeren deed hij dat echter wel, zodat de zege naar Terneu zen ging. Gedetailleerd: 1. K. Freelce-N. Dub beldam remise, 2. J. Dekker-R. Pau wels remise, 3. J. Dees-F. van Parijs 1-0, 4. G. Kamminga-C. Provoost 0-1, 5. F. de Koeijer-M. Colsen 1-0, 6. M. van Hecke-R. van Waterschoot remise, 7. W. Cleeren-T. Peresic 1-0, 8. Q. Volleman-R. Faggin 0-1. Badminton Oostkapelle-speler Jorrit Schuurman (boven): „Ik zie ons dit seizoen als stabiele middenmoter." foto Ruben Oreel door Jan-Jaap Corré VLISSINGEN - Hij vindt zich zelf nog te wisselvallig. Jorrit Schuurman (24) kan de ene wedstrijd dé man zijn bij Oost- kapelle, en een week later als de schlemiel het veld verlaten. Als doelstelling voor zichzelf stelt de spelmaker dan ook om constanter te worden. Voor hij dat bereikt heeft denkt Jorrit Schuurman niet aan een club op een hoger niveau. „Ik ben geen planner, maar laat ge woon alles op me af komen", stelt Schuurman. Jorrit Schuurman begon afge lopen zaterdag als wissel in de wedstrijd tegen GJS. „Ik had vorige week maar één keer ge traind, omdat ik rust moest ne men na een knieblessure. Wil fred Schipper kreeg al na vijf minuten een flinke trap en een halfuur later mocht ik hem vervangen." In de tweede helft wees de in valler, die tot aan het duel met GJS één keer gescoord had, Oostkapelle met drie doelpun ten de weg. De drie goals waren heel verschillend. „De eerste scoorde ik met een lob, de twee de was een vrije trap van net bui ten het straf schopgebied en de derde een in tikken" Maar Jorrit Schuur man weet niet of dit optreden hem weer een basis plaats heeft op geleverd. „Ik hoop dat ik zaterdag bij de eer ste elf zit, maar dat weet ik nog niet. Ik ga deze week gewoon weer mijn best doen en twee keer trainen." Door de zege blijft Oostkapelle middenmoter in de eerste klas se. Schuurman ziet daar niet rtSCO» veel verandering in komen. „Ik zie ons dit seizoen als stabiele middenmoter. We proberen daarbij uiteraard een periode- titel te pakken, want in de na- competitie spelen is schitte rend. Ook vorig jaar hebben we dat gehaald en ik heb daar van ge noten. Als je reëel bent hebben wij niets te zoeken in de hoofdklasse. Maar als je in de nacompetitie staat wil je na tuurlijk wel win nen. Drie jaar ge leden maakten we de stap omhoog, maar toen bleek toch dat het niveauver schil tussen de eerste klasse en de hoofdklasse enorm is." Zaterdag staat voor Oostka pelle de thuiswedstrijd tegen het nog ongeslagen Achilles Veen op het programma. Schuurman verwacht een goe de ploeg. „Ze hebben een paar nieuwe spelers en ik denk dat het voor die ploeg een must is om terug naar de hoofdklasse te gaan. Voetballend zal het wel goed in elkaar zitten bij Veen." Geleidelijk De voetbalcarrière van Schuurman is tot nu toe heel geleidelijk verlopen. Hij begon bij FC Dauwendaele en ver kaste daarna, op z'n zestiende, naar de A-jeugd van Middel burg. In dat team speelde Schuurman twee jaar en één jaar in de hoofdmacht. Vervol gens meldde Veere zich en nu heeft hij als voorlopig eind punt dus Oostkapelle. Een lo gische volgende stap lijkt een team uit de hoofdklasse. „Maar dan zal ik toch eerst bij Oostkapelle elke week goed moeten spelen", weet de Mid delburger. Het Zeeuws topscorersklasse ment ziet er als volgt uit: 1Robbie van de Wijnckel (Bres- kens/ll doelpunten;2.Niekvan Sprundel Aardenburg9; 3. Marcel Lourens (Zeelandia Middelburg) en Edwin Arens (Kruiningen) beiden 8; 5. Arjan Koopmans (Rillandia), Martin de Hamer (Nieuwdorp), Joel le Due (MZVC), Frank Allaart Se- rooskerke) en Adri van Hane- gem (Uzendijke) allen 7; 10. Paul Bom (SSV'65), Ronald Zwager (Duiveland), Francel Kousemaker (Tholense Boys), Mark Minderhoud (Noorman nen) en Robin van de Moere Be velandersallen 6; 15. Rieno van Oost (Hoek), Erik de Groene (Kloetinge), Leon Goossen (AZ- VV), Ruud Hoogesteger (Kapel- Ie), Corné de Frel (Noad'67), Jacco den Hamer (Zaamslag), Patrick Koppejan (De Meeu wen), Martin Kiesenberg (ZSC'62), Eddy van den Bosch (Steen), Hubèr Rentmeester (Patrijzen) en Ronnie Tresonie (Aardenburg) allen 5. van onze sportredactie ANTWERPEN - Het verlengen van het contract met oud-wereldkampioen veld rijden Erwin Vervecken duuit langer dan verwacht, beaamt Harry Sistermans, di recteur van Spaar Select België. „Maar dat heeft niets te maken met de commotie die is ontstaan rond Spaar Select Neder land", verzekert hij. Sterker nog. „We zijn van plan om onze crossploeg binnen kort uit te breiden." Sistermans stelt 'voor alle duidelijkheid' dat Spaar Select België en Spaar Select .Nederland juridisch geen enkele band met elkaar hebben. „De enige overeen komst is dat we dezelfde aandeelhouders hebben en dat de gevoerde naam en het logo identiek zijn", zegt de Nederlander, die ooit met Jan-Willem van Dijk het Spaar Select-concept bedacht. Van Dijk bouwde zijn bedrijf uit vanuit Breda en ging in de schaatssponsoring. Sister mans zette het zijne op in Antwerpen en ging het daar razend populaire veldrij den sponsoren. Mocht Spaar Select Nederland omvallen ('waar ik niet van uit ga') dan heeft dat volgens Sistermans geen invloed op zijn activiteiten in België. „Leuk is anders, maar op dit moment merk ik geen nega tieve effecten van de problemen in Ne derland." En dus staat voor hem de veld- rijdersploeg niet ter discussie. Die be staat momenteel uit oud-wereldkampi oen Erwin Vervecken, het grillige super talent Bart Wellens, de stille Peter van Santvliet en de Nederlander Wim de Vos. Het verlengen van het contract met Ver vecken heeft volgens Sistermans zijn tijd nodig. „Ook al omdat Erwin de dingen goed geregeld wil hebben." Krappe markt Dat zijn manager Paul de Geyter onder wijl druk doende is de lange crosser bij andere ploegen aan te bieden, verontrust Sistermans niet. „In een krappe markt is het logisch dat managers onrustig wor den. Maar zie het niet als een signaal dat er bij ons iets mis is. Het is toeval dat en kele zaken nu samenlopen." Sistermans denkt de deal met Vervecken op korte termijn te kunnen afronden. Ook zegt hij van plan te zijn de ploeg ver der uit te breiden. „Aanbod genoeg". Je moest eens weten wie er bij ons al gehen geld heeft naar een contract." De Spaar Select-baas zou Richard Groenendaal er graag bij willen hebben. De Nederlander heeft zijn contract met Rabobank echter onlangs met twee jaar verlengd tot april 2005. GPD District Zuid-West. Senioren. Hoofdklas se: Rhoon - Sinar'75 7-1. Tweede klasse Zuid-Holland: Terneuzen - BCR'91 9 4-4. Derde klasse afdeling 71: Sinar 2 - Mara thon 3-5, Terneuzen 2 - Astroiden 5-3. Vierde klasse afdeling 72: Sjuttel - Zierik zee 2 4-4, Terneuzen 3 - Den Ossaert 27-1, Den Ossaert - Zierikzee 3 4-4. Vijfde klas se afdeling 73: Kats - Marathon 3 8-0, Ril landia 2 - Astroiden 2 3-5, Sinar 4 - Zierik zee 4 7-1, Schepnet 2 - Astroiden 2 4-4. Vijfde klasse afdeling 74: Marathon 4 - Kats 2 5-3, Astroiden 3 - Marathon 4 2-6. Zesde klasse afdeling 75: Schepnet 3 - Marathon 5 5-3, Terneuzen 4 - Astroiden 4 1-7, Rillandia 4 - Pluumpje 2 2-6, Astroi den 4 - Rillandia 5 8-0, Terneuzen 4 - Ril landia 47-1, Sjuttel 2 - Marathon 5 5-3. Jeugd. Tweede klasse: Terneuzen-Sinar 3 7-1, Marathon - Pluumpje 2 7-1. Derde klasse: Terneuzen 2 - Sinar 4 6-2, Schep net-Wissen kerke 8-0. Vierde klasse: Ter neuzen 3 - Sinar 5 6-2, Sinar 6 - Schepnet 2 0-8. Basketbal i New York. NBA: LA Clippers - Detroit Pistons 74-72, Miami Heat - Sacramento I Kings 88-78, Seattle SuperSonics - Utah I Jazz91-77, LA Lakers-PortlandTrail Bla- zers 98-95. Bowling Bowling Vereniging Middelburg. Maan dagleague: Pelgrim 2 - Pets place 1-3, Im- I tech - Computer service 2-2, Fine line tat- j too - Pro shop 0-4, Hertel service - Euro cars 2-2, Hart van Middelburg - Kapsalon Duck 4-0, Kwik kwek kwak - E-property 2- 2, Spruyt-Pelgrim 4-0. Stand na 24 games: Computer service j 24, Imtech 23, Euro cars 20, Hart van Mid- j delburg 19.5, Spruyt 19, Pets place 19, I Hertel service 18.5, Pelgrim 2 17, Pros- i hop 16, Kwik kwek kwak 16, E-property 11, Pelgrim 8, Kapsalon Duck 8, Fine line tattoo 5. Dïnsdagleague: van der Zwan - Boog- aard 4-0, Rechterhand - Risa bevest. 1-3, Lammers - Hoveniersbedrijf Souburg 1- I 3, The unknown - Toyota de Jonge 1.5- 2.5, Pulse audio - Suzuki 1-3. j Stand na 21 games: van der Zwan 21.5, Suzuki 19, Hoveniersbedrijf Souburg 19, I Pulse audio 18, Toyota de Jonge 17.5, j Boogaard 14, Rechterhand 10, Lammers 10, Risa bevest. 6.5, The unknown 4.5. Woensdagleague: Theo maakt 't - de Voogd 1-3, Auto Louwerse - M&O bedr. j 1-3,ZandeeendeKuyper-Fullhouse3-1, Morena - Schrobbelerke 3-1, Taekwondo -Poseidon 1-3, Johns-Herwegh3-1, Ver- go sport - Biggekerke 0-4, Timmermans - van Kampen Schoenen 2.5-1.5. 1 Stand na 24 games: Schrobbelerke 21, j de Voogd 21, van Kampen schoenen j 20.5, Herwegh 18, Morena 18, Zandee7 de Kuyper 18, Poseidon 18, Theo maakt't i 17, M&O bedr. 16.5, Biggekerke 16.5, J Johns 15, Full house 15, Taekwondo 14, Vergosport 11, Timmermans 10.5, Auto I Louwerse 6. Donderdagleague: Fonsies - Eastman 1- 3, de Rekening - Kruitmolen 3-1, EPZ - EPZ 2 3-1, Auto Ram - Wondergem 3-1. Stand na 24 games: Wondergem 21, Kruitmolen 20, Auto Ram 18.5, EPZ 15, Rekening 14.5, Fonsies 14, Eastman 14, EPZ 211. Futsal Regio Walcheren. Eerste klasse: Alf- onds/Zuidwest negen - Hebusport 10-7, Taxicentrale - Westkapelle 8-5, Bij de punt - Jong Ambon 3-8, VZV/Hydrofa - Emergo 12-6, Domburg - Arnemuiden 12-2, Murre/de Visser - Oostkapelle 4-5. Stand: Domburg 7-21Alfonds/Zuidwest negen 7-18, Murre/de Visser 7-15, Taxi centrale 7-13, Westkapelle 7-12, Arne muiden 7-11, Jong Ambon 7-7, Oostka pelle 7-6, Emergo 7-6, Hebusport 7-5, Bij de punt 7-4, VZV/Hydrofa 7-4. Tweede klasse: VZV/Hydrofa 2 - Oostka pelle 2 4-2, Schinkel assurantie - Garde ren/Dekker 0-6, WZP - Ontop 4-8, Café 't Fust- de Dwaes5-4,fc Laurens - WEA 3-5. Stand: vv Hebusport 7-21, Café 't Fust 8- 18, Oostkapelle 2 6-12, Ontop 7-12, WZP 7-10, WEA 6-9, Garderen/Dekker 7-9, VZ V/Hydrofa 2 7-9, fc Laurens 6-6, Schinkel assurantie 6-5, Torna 7-4, de Dwaes 6-3. Derde klasse: PSVW - Thermo products 12-2, VAW - Schinkel assurantie 2 1-4, Vanuus/ABC decor - Domburg 2 2-6, Draadkrabbers - Garderen/Dekker 2 5-6, Baderie - Akkerdaas kado 7-5, Woon- trend Zeeland - Café Stout 5-0. Stand: Domburg 2 7-16, Schinkel assurantie 2 7- 16, PSVW 6-15, Akkerdaas kado 7-14, Garderen/Dekker 2 7-12, Vanuus/ABC decor 7-10, Woontrend Zeeland 7-10, Thermo products 7-7, Baderie 6-6, VAW 7-6, DTP/Café Stout 7-4, Draadkrabbers 7-3. Vijfde klasse: Torna 2 - fc Miniatuur 6-5, Café Albatros - VAW 2 8-5, Atofina - fc Zeeland 7-1, Westkapelle 3 - Gouwe gheyt 12-6, NDW advocaten - Uiteron 2 5-11. Stand: Goede vrienden 7-19, Café Alba tros 7-15, fc Miniatuur 7-15, Uiterton 2 7- 13, Westkapelle 3 7-13, VAW 2 7-10, Gou we gheyt 7-10, Atofina 7-9, Torna 2 7-6, Vanuus/ABC decor 7-6, fc Zeeland 7-1, NDW advocaten 7-1 Zesde klasse: Schinkel assurantie 3 - Partner advies 3-6, VZV/Hydrofa 4 - Pro vincie Zeeland 2-2, Uiterton 3 - Draad krabbers 2 6-4, Westkapelle 4- JD Janse 3-6, Domburg 3 - v. d. Sluis Grondwerk 8- 4, fc Laurens 3 - Jong Arnemuiden 3-5. Stand: Jong Arnemuiden 8-21, Partner advies 7-18, Schinkel assurantie 3 7-16, VZV/Hydrofa 4 8-14, Domburg 3 7-13, Westkapelle 4 7-10, Provincie Zeeland 8- 10, J D Janse 7-6, Draadkrabbers 2 7-6, Uiterton 3 8-6, fc Laurens 3 7-4, v. d. Sluis grondwerk 7-3. Schaatsen Resultaten Zeeuwse schaatsers. Breda. 500 meter en 1000 meter: Diana de Bad ('s-Gravenpolder) 53.40 en 1.47.84; Niels Goverse (Kapelle) 43.53 en 1.32.44; Patrick Goverse (Kapelle) 42.79 en 1.22.18 (pr+ZR); Maarten Janse (Wol- phaartsdijk) 42.88 en 1.26.23; Margreet Baakman (Zierikzee) 52.93 (pr) en 1.50.51 (pr); Mare de Vrieze (Burgh-Haamstede) 43.51 en 1.27.12. 1000 meter: Leo Janse (Yerseke) 1.33.06 (pr). Heerenveen. 500 meter en 1000 meter: Vincent de Vrieze (Burgh-Haamstede!' 41.61 en 1.22.53 (pr+ZR). Den Haag. 500 meter: Fop FonteyneJ (Burgh-Haamstede) 47.32. 1500 meter, Fop Fonteyne (Burgh-Haamstedelj 2.16.85 (pr); Mare de Vrieze (Burgh Haamstede) 2.13.73. Eindhoven. 3000 meter: Corné Lepoete (Wemeldinge) 4.22.86. Den Haag. 300 meter: Carlijn Bouwera (Kapelle) 39.41 (pr) en 38.75 (pr). Schaken ZSB-hoofdklasse. Tweede ronde: Goet -Landau 2,5-5,5, Zierikzee-De Zware Dame 2,5-5,5, HWP Sas van ger 3-SVWZV 6-2, Terneuzen 2-HWP Sa van Gent 4 4,5-3,5, Souburg 2-Middi!- burg 2 4,5-3,5. Stand: 1. HWP Sas van Gent 3 4-12,5,l Souburg 2 4-9,3, De Zwarte Dame 3-9i 4. Landau, Middelburg 2 2-9, 6. SWW 2-8,7. Terneuzen 2 2-7,8. Goes 1-6,5,: Zierikzee 0-4,5,10. HWP Sas van Gerei 0-4. Sportprijsvragen Lucky Day: 7-10-13-14-19-27-29-394 41-42-50-56-57-59-64-70-75-77-79. (or-! der voorbehoud) Tafeltennis Etten-Leur. Jeugdmeerkampen afdelinj Zuid-West. Jongenskadetten: Marinus Ligtendaal (Kapelle), vijfde plaats (na? landelijke jeugdmeerkampen); Wouter van de Mark ('t Zand), vierde plaats, Emiel de Rijke ('t Zand), vierde plaats Kawun Yu en Wesley Wegman al ge plaatst voor landelijke jeugdmeerkanv pen. Tennis Pattaya. Vrouwen, 115.000 euro. Eerste ronde: Tanasugarn (Tha/2) - Neffa-De Los Rios (Par) 7-5 6-1, Talaja (Kro) - Kur- hajeova (Slw) 2-6 7-6 6-4, Cervanova (Slw) - Viratprasert (Tha) 6-3 1-6 7-5, Mo- rigami (Jap) - Voracova (Tsj) 7-5 6-4, Chladkova (Tsj) - Molik (Aus) 6-46-2, Ser- ra Zanetti (Ita) - Saori (Jap) 7-6 7-5, Poetsjek (WRu) - Gubasci (Pol) 6-0 6-2, Cho (ZKo) - Weingartner (Dui) 7-6 6-2. Kapelle. KNLTB-competitie. Poule B: Souburg-MLTC 3 2-10. 't Halve Maantje 3-'s Heer Abtskerke 8-4. Stand. Poule B:t Halve Maantje 2 1-12, 's Heer Abtskerke 2-12, MLTC3 1-10,'t Halve Maantje 3 2-8, Souburg 2 2-6, Hulst. Voetbal A-junioren. Derde divisie: Sarto-WSC 0-0, BSC-Zeelandia-M 4-3, Dongen-Halsteren 2-4, Papendrecht- -Wilhelmina 0-6, VOAB-Baronie 1-1, Internos-OJC 2-1. Wilhelmina 8-22 Zeel. M 8-7 Sarto 8-22 Dongen 8-7 Internos 8-19 VOAB 8-7 BSC 8-16 Papendr. 8-7 WSC 8-12 Baronie 8-! Halsteren 8-9 OJC 8-t B-junioren. Derde divisie: WVVZ-Inter nos 1-1, Longa-Theole 2-0, RCS-Bra bantia 2-2, WSC-BSC 2-3, OJC-Terneu zen 4-1, Nuenen-VOAB 2-3. BSC 8-21 VOAB 8-1! Longa 8-18 Theole 8-8 Terneuzen 8-18 Nuenen 8-8 Brabantia 8-14 RCS 8-6 OJC 8-13 Internos 8-5 BSC 8-12 WWZ 8-! Waterpolo Tweede klasse bond: Stormvogel-Net- tunus 2-11; SVH-De Rijn 13-5; GZC Dont De Meer 9-4; Hieronymus-Warande 13-3 Derde klasse: BZC-DSZ 7-5; PZPC-ZPS 12-6; Devel-Rotterdam 8-6; Zeeste Zeehond 6-7; Poseidon-Lansingh 17-S Wiekslag-De Schelde 2-3. District. Eersti klasse: Stormvogel 2-Spio 7-9. Tweed klasse: Ganze-PSV 5 11-8. Derde klasst Bruinvis-Nayade 4-17. Vierde klasse Ganze 2-Zuidwesthoek 2 5-5. Mannen jeugd: Warande-Schelde 5-14. Vrouwen District eerste klasse: Waterproof-Di Schelde 2-2. Derde klasse: Ganze-Aegr! dinsdag- fflü Dammen Europees kampioenschap. Locatie: the! terzaal De Parel, vakantiepark Hof Dom burg, Domburg. Officiële opening: 10,X uur. Aanvang eerste ronde: 12.00 uur. ■H Voetbal Amstel Cup. Eerste ronde: Hoek - NEC Aanvang: 19.30 uur. Vriendschappelijk: Zeelandia Middd burg - Walcheren. Aanvang: 19,30 uur. BREDA - Patrick Goverse heeft opnieuw een Zeeuws record verbeterd. De negentienjarige schaatser uit Kapelle reed in Breda een nieuwe toptijd op d( 1000 meter voor neo-senioren: 1.22,18 minuten. Daarmee haalde Goverse an derhalve seconde af van het ou de record. In Heerenveen reed de achttien jarige Vincent de Vrieze uil Burgh-Haamstede eveneens een prima 1000 meter. De Vriezi reed een tijd van 1.22,53 minu ten en dat was goed voor eer nieuw Zeeuws record bij de ju-! nioren A.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 18