Kritiek op hartenkreet Bernhard Early PZC PZC GroenLinks lokt progressieve christenen weg van het CDA LPF-leden willen via rechter van bestuur af Voorzitter rechters pleit voor snelle uitleg achtergrond strafzaak Paradiso geeft de ruimte aan zelfmoordkerk Bestuur Veronica stapt op Spektakel in Museumnacht Laboratorium in de as gelegd CL LU X O CD _J LU O Auto favoriet bij Nederlander Concert The Boss snel uitverkocht Vernieuwing zorg gaat door Pincodes zwakzinnigen gekraakt Twee mannen in auto verdronken 4 november 1952 maandag 4 november 2002 door Dick Hofland üDEN HAAG - De voorzitter van de Raad voor de Rechtspraak, nir. Van Delden, heeft scherpe kritiek op prins Bernhard en de burgemeester van Venlo. Beiden hadden volgens hem vorige week hun mond moeten houden Mn plaats van het Openbaar Mi nisterie in een kwaad daglicht te stellen. Bernhard belde vorige week het dagblad De Telegraaf om pu bliekelijk te zeggen dat hij het onbegrijpelijk vindt dat twee iedewerkers van Albert Heijn orden vervolgd nadat ze een ivervaller hadden overmees- ;erd en een gebroken neus gesla- ,gen. flDe burgemeester van Venlo zei dat hij het de inwoners van Ven- Dlo niet kon uitleggen waarom de (AMSTERDAM - Het voormali- ige kerkgebouw Paradiso biedt woensdag 13 november voor het eerst in zijn geschiedenis onder dak aan de Church of Euthana- sia. Deze kerk is tegen de verme nigvuldiging van het menselijke 'DJ Chris Korda is de controver siële voorganger en grondlegger van deze religieuze groepering 'uit de Amerikaanse stad Bos- 'ton. De kerk maakt op haar website (www.churchofeutha- [nasia.org) promotie voor zelf moord, euthanasie, kannibalis me en anale seks. In de videoclip I like to watch uit 2001 verge lijkt Korda de verslaggeving over de aanslag op 11 september .met sport en porno. In juli schrapte Mojo-concerts nog een optreden van de house- artiest op het eigen Lowlands- festival. De concertorganisator 'zag de opvattingen van Korda liever niet terug op het drie daagse evenement. ANP HILVERSUM - Het vol tallige bestuur van Vero nica heeft besloten om op te stappen. Dat heeft een woordvoerder van de om roep zaterdag bekendge maakt. Het personeel en het be stuur van Veronica lagen al een tijdje met elkaar overhoop omdat be stuursvoorzitter W. van der Meer de Walcheren te eigengereid gedrag zou vertonen. Ook zouden hij en zijn medebestuursle den de herlancering van het tv-station verkeerd hebben aangepakt. Naar de tv-programma's wordt maar nauwelijks geke ken. Het managementteam had geen vertrouwen meer in het bestuur, net als de meeste personeels leden met uitzondering van de tv-tak. De onder nemingsraad zag geen heil meer in verdere sa menwerking. De leden raad had voor zover be kend tot zaterdag nog wel vertrouwen in het bestuur. Daarom konden Van der Meer de Walcheren en de drie andere bestuursleden blijven zitten. Kennelijk heeft de ledenraad uitein delijk ook de steun aan het bestuur ingetrokken. ANP Raadkamer één van de twee mannen had vrijgelaten die er van worden verdacht René Steegmans te hebben doodge slagen. „Bernhard wist niet wat de ach tergronden zijn om de twee AH- medwe'rkers aan te klagen. Juist iemand met zijn aanzien moet extra goed nadenken voordat hij iets zegt. En een burgemees ter heeft de verplichting aan zijn burgers uit te leggen waar om een bepaalde beslissing wordt genomen", zei Van Del den gisteren in het tv-program- ma Buitenhof. Inmiddels is duidelijk gewor den dat één van de twee AH-me- dewekers eerder is veroordeeld voor geweldpleging en nog wordt verdacht van het inrijden op een parkeerwacht. Van Delden vindt dat het te lang heeft geduurd, voordat duide lijk werd waarom de AH-mede- werkers worden vervolgd. Hij bepleit daarom een vorm van snelrecht in dit soort gevoelige zaken. Dan kan iedereen direct kan zien wat de beweegredenen van een officier zijn geweest om tot vervolging over te gaan en kan er in het openbaar over worden gediscussieerd. Bovendien blijkt het AH-twee- tal de overvaller nog te hebben geslagen, nadat hij al door de politie was geboeid. Van Del den: „Als je iemand in dit soort situaties in een opwelling een klap geeft of een trap na, dan zou dat tot op zekere hoogte mo gen. Maar het kan niet meer als iemand al door de politie is overmeesterd. Hoewel zelfs dan de rechter goed zal overwegen waarom het is gebeurd en het niet de verschrikkelijkste ge volgen zal hebben." Hart Van Delden zei er geen probleem mee te hebben als mensen zoals prins Bernhard en de burge meester van Venlo hun hart laten spreken, maar dat het ab soluut verkeerd is als je de ach tergronden van een zaak niet kent. Ook politici die niet pre cies weten hoe het zit, moeten volgens hem hun mond houden. „In eerste instantie denk je: zijn ze gek geworden om die mannen voor de rechter te brengen. Maar dan is het de taak van de officier en de rechter om uit te leggen waarom dat toch is ge beurd. Ik snap ook niet dat een burgemeester zegt een beslis sing van justitie niet te kunnen uitleggen. Hij is dat verplicht. En als hij de beweegredenen niet kent, dan kan hij die aan de officier vragen." GPD AMSTERDAM - Precies om middernacht wordt in museum EnergeticA het monster van Frankenstein tot leven gewekt. Het was een van de spectaculairste momenten van de Museumnacht die zaterdagavond en -nacht in Amsterdam werd gehouden. Bezoekers konden 36 musea bezoeken, die alle iets extra's hadden georganiseerd. Zo konden bezoekers van het Allard Pierson Museum een tocht maken naar de zolder en andere plekken die normaal verboden terrein zijn. In het Van Gogh Museum kon een verrassende route rond het thema schoonheid worden gelopen. De Amsterdamse Mu seumnacht trok ongeveer 25.000 mensen. foto Marcel Antonisse/ANP door Annet van Eenennaam ROTTERDAM - Een aantal le den van de Lijst Pim Fortuyn (LPF) wil het huidige partijbe stuur ontbinden. Ze spannen hiertoe een kort geding aan dat 13 november in Rotterdam dient. Volgens de leden is het be stuur op 19 oktober in Utrecht onrechtmatig gekozen. Initiatiefnemer mr. L. Koenen uit Haarlem vindt dat er bij de verkiezing in Utrecht diverse juridische fouten zijn gemaakt. Interim-bestuurder Maas en zijn assistenten, onder wie de Amsterdamse advocaat Ham- merstein, werden tijdens de le denbijeenkomst gekozen tot be stuur van de partij Zij hebben, volgens Koenen, de bestaande regels van de partij aan hun laars gelapt. Ook zou den ze het verloop van de ver kiezing hebben gemanipuleerd. Zo zouden ze het andere kandi daten vrijwel onmogelijk heb ben gemaakt zich te presenteren aan de LPF-leden. Ze zouden bovendien op het laatste mo ment de regels hebben veran derd. Hierdoor konden, volgens Koenen, volmachten van poli tieke tegenstanders ongeldig worden verklaard. Koenen zegt dat Hammerstein en de zijnen de aanwezige leden hebben 'gestuurd' door al me teen aan het begin van de bij eenkomst achter de bestuursta fel te gaan zitten. Interim-bestuurder Maas was afwezig. Zijn assistent Ham merstein trad tijdens de bijeen komst op als voorzitter. Volgens Koenen was hij daartoe niet be voegd. Koenen maakt de vergelijking met de toren van Pisa. „Als het NAARDEN - De politie houdt vanuit een helikopter toezicht op de bluswerkzaamheden tij dens een brand bij chemiecon- cert Quest in Naarden. De brand legde zaterdag het labo ratorium van het bedrijf in de as. Quest maakt geur- en smaakstoffen. Bij de brand kwamen kleine hoeveelheden blauwzuur vrij. Omwonenden moesten ramen en deuren ge sloten houden; de omgeving werd tot laat in de middag af gesloten. Er waren geen slachtoffers. Volgens de ge meente en de GGD leverde de gemeten hoeveelheid blauw zuur geen gevaar op voor de volksgezondheid. Pas aan het eind van de middag was de brand onder controle. foto Vincent Boon/ANP Advertentie (dinsdag 5 t/m zaterdag 9 november) Bij aankoop vanaf 200,- uit onze nieuwe collectie (incl. gelegenheidskleding) ligt er een heerlijke kerstkrans voor u klaar Grote Markt 11-13, 4461 AH Goes, telefoon 0113 227607 door Henk van Lierop UTRECHT - Fractieleider Ro- senmöller van GroenLinks heeft zaterdag in Utrecht de progressieve christenen opge roepen niet op het CDA te stem men. Hij vroeg hun zich te be zinnen en het CDA te behoeden opnieuw te beginnen aan een 'rechts avontuur'. Rosenmöller liet er tijdens het partijcongres geen twijfel over laten bestaan dat hij bij de ko mende verkiezingen opnieuw de lijsttrekker wil zijn, hoewel hij zelf geaarzeld heeft. „Het pro bleem van de opvolging is klei ner dan ooit", zei Rosenmöller, die aangaf in Tweede-Kamerlid Halsema een geschikte opvolg ster te zien. Iedereen in de frac tie vroeg hem 'de kar nog een keer te trekken'. De fractieleider van Groen Links ging in zijn speech in op de verruwing van de politiek en zei te willen bij dragen aan 'meer fatsoen'. Rosenmöller verweet de Neder landse regering aan de leiband te lopen van de Amerikaanse president Bush en sprak zich uit tegen een oorlog met Irak. „Wapeninspecteurs, gerichte sancties, steun aan de democra tische oppositie en meer diplo matie", zijn volgens Groen Links het juiste antwoord op de dictatuur van Saddam Hoes sein. De leider van GroenLinks kreeg ook veel bijval toen hij zei vast te willen houden aan principes en niet te willen groeien tot elke prijs. Nu CDA en WD het re geerakkoord van het gevallen kabinet tot inzet van de verkie zingen maken, wil Rosenmöller op een aantal concrete punten samen optrekken met PvdA en SP. Hij noemde onder meer het handhaven van de Melkertba- nen en het verhogen van de koopkracht voor de minima. Rosenmöller zei ook een lijst- verbinding te willen aangaan met PvdA en SP, omdat dat de kans vergroot dat bij de verkie- AMSTERDAM - Ruim de helft van de Nederlandse reizigers beschouwt de auto als het meest punctuele en betrouwbare vervoermiddel. Daarmee stelt de Nederlander meer vertrouwen in de heilige koe dan andere Europeanen. Het ge middelde vertrouwen onder Europese reizigers in de automo biel ligt op 44 procent. Dat blijkt uit een enquête onder 3500 inwoners van België, Frankrijk, Duitsland, Italië, Nederland, Spanje en Engeland van onderzoeksinstituut Thalys Explorer. De resultaten hier van zijn gepubliceerd in het zaterdag uitgekomen Zakenreis Magazine. ANP DELFT - Bruce Springsteen geeft op 8 mei 2003 een extra concert in De Kuip in Rotterdam. De 45.000 kaarten voor het concert dat hij twee dagen eerder met zijn E-Street Band geeft, waren zaterdagochtend in drie kwartier uitverkocht. Dat heeft een woordvoerster van Mojo Concerts gezegd. De voorverkoop voor het tweede concert is inmiddels ook be gonnen De optredens van The Boss zijn het begin van een Eu ropese stadiontoernee. Bijna vijftien jaar geleden stond Springsteen voor het laatst in De Kuip. Op 22 oktober speelde hij nog in een uitverkocht Ahoy'. ANP DEN HAAG - De afgekondigde maatregelen voor de vernieu wing van de gezondheidszorg gaan door, ondanks de val van het kabinet en het aftreden van minister Bomhoff van VWS. Demissionair minister De Geus (CDA) zei dit zaterdagavond in het televisieprogramma Knevel op Zaterdag. De Geus nam na het aftreden van Bomhoff het beheer over het ministerie van VWS over. Hij is ook minister van Sociale Za ken. Ziekenhuizen en zorgverzekeraars krijgen vanaf januari meer vrijheid om te onderhandelen over het aanbod van de medische zorg en de prijs die voor ingrepen moet worden be taald. ANP GRONINGEN - Ongeveer twintig verstandelijk gehandicap te bewoners van een Gronings zorgcentrum zijn voor vele dui zenden euro's bestolen. Het geld verdween van hun bankreke ning. De bijbehorende pincodes werden ontvreemd uit de computer van de zorgflat, waarin ze zaten opgeslagen. Dat heeft de politie zaterdag bevestigd. Er zijn vier aangiftes gedaan, maar er zijn veel meer rekenin gen geplunderd. De diefstal kwam aan het licht toen een fami lielid van een van de bewoners een bankafschrift onder ogen kreeg. De politie onderzoekt de zaak. De directie van het zorg centrum weigerde zaterdag commentaar. ANP ROTTERDAM - Twee mannen van 19 en 22 jaar uit Ouder kerk aan den IJssel zijn gisterochtend vroeg verdronken in de Wijnhaven in Rotterdam. De auto waarin de twee zaten, was om 5.15 uur door nog onbekende oorzaak te water geraakt. Duikers van de brandweer wisten hen uit de auto te halen, maar reanimatie mocht volgens de politie niet meer baten. De drenkelingen overleden in het ziekenhuis. Een derde inzittende, een 20-jarige plaatsgenoot van de slachtoffers, wist op eigen kracht uit de auto te komen. Hij be landde onderkoeld in het ziekenhuis. ANP fundament van een bouwwerk niet goed is, weet je dat de pro blemen tijdens de bouw steeds groter zullen worden."ANP BOKSERS - uitnodiging van de Nederlandse Boksbond komen drie Vlissingse boksers met een Nederlandse boks- ploegop 14,15fin 16 november in Duitsland in de ring tegen Duitse amateurs. Het zijn Hans Lubig (half zwaarge wicht), Jaap Visser (zwaarge wicht) en Kees van de Gruiter (vedergewicht). TOREN - Bij de behandeling van de gemeentebegroting van 's-Heer Abtskerke is in de ver gadering van de gemeenteraad ook gesproken over de nood zakelijke restauratie van de toren van deze gemeente, wel ke zeer ernstig in verval is. Een onderzoek van Monumenten zorg heeft zelfs uitgewezen dat deze toren tot de slechtste van Zeeland behoort. Er is kans dat binnen enkele maanden bekend wordt wanneer en hoe veel subsidie voor de restaura tie van het Rijk zal worden verkregen. De gemeente wil dan volgend jaar reeds met de restauratie doen beginnen. MELK - De economische poli tierechter in Middelburg heeft een melkslijter veroordeeld tot 10 gulden boete. Hoewel Zie- rikzee door het bedrijfschap voor Zuivel in wijken werd verdeeld, was de melkboer toch doorgegaan met melk aan zijn oude klanten in de wijken van anderen te leveren. zingen de restzetels terechtko men bij de progressieve partij en. Bij de vorige verkiezingen had GroenLinks een lijstver- binding met alleen de SP. PvdA- voorzitter Koole vindt het op zichzelf een goed idee, maar wil daarbij dan ook D66 betrekken. Trein Hij kreeg de lachers op zijn hand toen hij zei dat het kabinet-Bal kenende liep als een trein. GroenLinks stelt komende week in de Tweede Kamer voor meer geld uit te trekken voor on derhoud en herstel van spoor en materieel, en verzet zich tegen de aangekondigde tariefstijging in het openbaar vervoer. ANP Internet: www.pzc.nl Internetredactie: Postbus 18 4380 AA Vlissingen E-mail: web@pzc nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden, zaterdags tot 12 00 uur Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag tijdens kantooruren zondag: van 16.00 tot 18.00 uur Tel. (0118) 484000. Fax (0118) 470100. Abonnementen (bij acceptgirobetaling geldt een toeslag van 2,00) per maand: 20,50 per kwartaal 55,10 per jaar. 209,90 Voor toezending per post geldt een toeslag E-mail abo@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk. 1 maand voor het einde van de betaalperiode Losse nummers per stuk maandag t/m vrijdag: 1,10 zaterdag 1,65 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties ABN AMRO 47.70.65,597 Postbank 35.93.00 Advertenties Alle advertentieopdrachten worden uitgevoerd onder toepassing van de algemene voorwaarden van Uitgeverij PZC BV alsmede de regelen voor het advertentiewezen. Tarieven kunnen tijdens kantooruren worden opgevraagd Voor gewone advertenties- Tel: (0118)484240 Fax: (0118)470100 Voor kleintjes: Tel. (0118) 484321 Fax: (0118)484370 Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van het Wegener-concern De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand dat wordt gebruikt voor onze (abonnementen)adminislratle en om u te (laten) intormeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener ol door ons zorgvuldig geselecteerde derden Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij PZC, aldeling lezersservice Postbus 18,4380 AA Vlissingen Hoofdredactie: A. L. Oosthoek D Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax. (0118)470102 E-mail redactie@pzc.nl Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113) 273000 Fax. (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc nl Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel. (0115)645769 Fax (0115)645742 E-mail. redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel. (0114) 372776 Fax. (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel. (0111) 454647 Fax. (0111) 454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8 00 tot 17.00 uur Zierikzee, Goes en Hulst: 8.30-17.00 uur Behoort tot LUGQGdSr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 3